Widok

Złamanie ręki u 5 latka,

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam, parę dni temu syn złamał rękę poprzez spadnięcie z ok1m (zrzucił go kolega) mamy ubezpieczenie w przedszkolu, a czy w takim wypadku mogę starać się z OC sprawcy? Syn na ta chwilę czeka na decyzję odnośnie nastawiania ręki operacyjnie. Kiedy i gdzie i co jest potrzebne do złożenia papierów o pieniążki wiadomo że się przydadzą bo pewnie rehabilitacja będzie potrzebna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A „sprawca” ma skończone 18 lat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, że możesz. O ile rodzice sprawcy są ubezpieczeni.
Przeważnie OC w życiu prywatnym jest doklejone do ubezpieczenia mieszkania/domu. Rzadko bywa samodzielnym produktem.
Do zgłoszenia roszczenia dołączasz dokumentację medyczną. Od jej jakości zależy, ile TU będzie skłonne zapłacić, ale kwoty są niemałe i masz oczywiście o co walczyć.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze w uzupełnieniu:
Rodzice są oczywiście odpowiedzialni za szkody wyrządzone przez dziecko, ale z zastrzeżeniem, że ponoszą oni winę za zdarzenie (sprawca był w momencie zdarzenia pod nadzorem rodziców).
Jesli wypadek miał miejsce w np. przedszkolu, własciwszym adresatem kierowania roszczenia z tytułu OC jest przedszkole a nie rodzice.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiekolwiek odszkodowanie po zakonczonym leczeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

Nauka czytania metodą Domana- ktos stosuje? (34 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, czy znacie/ stosujecie ta metode nauki czytania u malych dzieci? jestem ciekawa...

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...

do góry