Widok

Żłobek panstwowy- rocznik 2017

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam,
Orientuje się ktoś czy dziecko z grudnia 2017, może pójść jeszcze do państwowego żłobka, jesteśmy na początku listy?
Nie dostaliśmy się do przedszkola w okolicy, prawdopodobnie żadne nie bierze udziału w rekrutacji uzupełniającej.
Wysłałam maila do działu rekrutacji, ale nic nie odpisali, dodzwonić też się nie mogłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się, że do ukończenia 3 roku życia dziecko może uczęszczać do żłobka (czyli w tym przypadku do grudnia 2020 r.). Potem nie wiem. Może zadzwoń albo napisz do Gdańskiego Zespołu Żłobków? https://www.zlobki.gda.pl/kontakt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie pisałam i dzwonię, ale telefon milczy. Pisałam też bezpośrednio do żłobka gdzie jest na początku listy, ale też brak odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego, co się orientuję to marne szanse :( tzn. teoretycznie jest to możliwe (https://kobieta.dziennik.pl/dziecko/artykuly/337223,opieka-rowniez-dla-starszych-dzieci.html) w praktyce jednak (zgodnie z ustawą), w teorii, miasto musi zapewnić miejsce w przedszkolu, a że przedszkole jest na drugim końcu miasta? czy żłobek weźmie to pod uwagę? Szczerze, nie sądzę.. tym bardziej, że początek listy nie oznacza przyjęcia, bo są dodatkowe warunki, m.in. grupa wiekowa, czyli, jeśli Twoje dziecko ma 3 lata, a 20 dzieci za nim rok i otwiera się grupa "roczniaków" to marne szanse, ale może ktoś zabierze 2,5 latka do prywatnego przedszkola i zwolni się miejsce w najstarszej grupie? Radziłabym jednak walczyć o przedszkole, z rocznika syna tylko syn dostał się w I turze, a finalnie wszystkie dzieci znajomych się dostały i to w bliskiej odległości. Wymagało to trochę zachodu, chodzenia i rozmów z kierownikiem danej placówki, ale się udało :) powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety, żadna placowka na Morenie nie będzie brała udziału w kolejnej rekrutacji. Dzisiaj obdzwonilam wszystkie.
Ostatecznie bierzemy udział w rekrutacji do przedszkola prywatnego. Mam nadzieję, że się dostanie. Będę patrzeć jakie przedszkola w maju biorą udział w rekrutacji, ale jeśli żadne blisko przedszkola syna to rezygnuję. W jednym dostalam możliwość zapisania się na listę rezerwową. Nie mniej jednak będę jeszcze nachodzić dyrektorke z przedszkola syna ;), może coś na początku roku się zwolni. Choć nie robię sobie nadzieji, teraz liczę, że uda nam się dostać do tego konkretnego prywatnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rocznikowy 3 latek to już tylko przedszkole,takze zycze powodzenia w rekrutacji do przedszkola.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupy rocznikowe są tylko w Gdyni. W Gdańsku brane jest najpierw pierwszeństwo, a potem lecą dzieci z początku listy. Dopiero potem dzieci są sortowane datą urodzenia.

Teoretycznie jest możliwość zostawienia dziecka z grudnia na kolejny rok w żłobku, u nas w żłobku nawet była taka dziewczynka. Ale to już trzebaby się skontaktować ze żłobkiem. Skoro nie odbierają telefonu, pozostaje mail lub EPUAP (najbezpieczniej).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za wszystkie informacje :)
Tak jak pisałam wcześniej, zdecydowałam się na prywatne przedszkole, wyjdzie około 300zl więcej, a będzie się już rozwijać w swoim trybie, tylko teraz żeby znaleźli miejsce w tym konkretnym.. Dodatkowo będę miała na uwadze rekrutację uzupełniającą i może też zwolni się miejsce u syna w przedszkolu.
Uwazam, Ze tegoroczną rekrutacja do przedszkola to jakaś porażka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

do góry