Widok

budżet obywatelski-podział środków

szanowni państwo poproszę o komentarze dotyczące podziału pieniędzy

stop nieudacznictwu!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety podział funduszu sołeckiego jest robiony przez sołtysa i wszystkie propozycje mieszkańców poszły do kosza. Sołtys mysli że to jego prywatny folwark i robi co chce. My mieszkańcy nie zgadzamy się na takie działanie sołectwa i będziemy składać własny wniosek i liczymy na poparcie większości mieszkańców. Wniosek będzie przedstawiony na zebraniu 19.09. Głosujmy na wniosek mieszkańców a nie na własny projekt sołtysa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się uważam że budżet to nie jest kasa którą nosi w kieszeni sołtys i wydaje na to co koleżanki czy koledzy podpowiadają
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jaki jest ten podział wg sołtysa i wasz?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

po wpisie wyczuwam człowieka który jest sołtysem, witamy zatem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

byłem w ubiegłym roku na takim głosowaniu i konsultacjach to żenujący widok , widok jak z filmu przyrodniczego gdzie lwica upolowała antylopę ale i tak to lew dzieli posiłki dodatkowo uważam że ludzie wybrani do rady są niekompetentni to pozerzy niestety mam nadzieję że w przyszłych wyborach będą rozliczeni i zostaną za burtą jeśli wystartują !!! kłócą się jak banda przedszkolaków faktycznie "stop nieudacznictwu"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

a kto tych ludzi wybrał? Czy nie mieszkańcy Banina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

masz rację ale pewne sprawy wychodzą dopiero po czasie a to jest przykład na to że zdecydowanie trzeba ten skład zmienić najlepiej w całości
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie wszyscy mieszkańcy na niego głosowali(ja nie!!!) a w najbliższym głosowaniu też nie zagłosuję na niego!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

byliśmy ze swoim wnioskiem dot. (...) ale ponoć odrzucili mają ważniejsze sprawy na pewno koło swoich budynków
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast pisać na forum, może warto się skrzyknąć i pójść za przykładem np. Pisza?
http://pisz.wm.pl/215857,Mieszkancy-powiedzieli-Dosc-Odwolali-soltysa-i-rade-solecka.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko że tylu krzykaczy na forum a na zebraniu kilka osób.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

zdecydowanie jestem za takim rozwiązaniem poproszę o jakieś konkrety i kwestia omówienia szczegółów ale nie na tym forum , to nie jest dobry pomysł aby ludzie przeciw którym chcemy się sprzęgnąć czytali nasze przemyślenia i plany
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sołtys powiedział że środki są już rozdysponowania zanim odbyły się konsultacje wygląda to tak że uchwalił sobie podział środków w tamtym roku na dwa lata i zastrzegł że na kontynuację rozpoczętych inwestycji takie działania są niedopuszczalne skąd żeście ich wytrzasneli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ach ten sołtys. Władza i kasa. No i wszyscy wiemy jak to w Polsce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś normalnie( przed wyborami) a jak awans to od razu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia tak mówi stare przysłowie pszczół banińskich i to się sprawdza. I od razu zmiana frontu do mieszkańców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe czy są środki na jego ulice. Czy płyty sobie pod dom zrobi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie można zapoznać się z wnioskiem sołtysa i waszym?Chciałbym zobaczyć i się zastanowić ktory bardziej odpowiada. Przed głosowaniem jest za mało czasu, aby spokojnie się zastanowić nad wyborem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

u Sołtysa sa i płyty i projekt oświetlenia, teraz tylko lampy trzeba postawić, ale tak jak ktoś tu napisał, na forum pisze wielu a na głosowania przychodzi garstka ludzi. Ja też uważam ze Sołtys działa we własnym interesie i swojej przyjaciólki radnej. Tak to my daleko nie zajedziemy. Sołtys uważa ze fundusz sołecki to jego pieniadze i że robi wogóle łaske ze prowadzi jakieś konsultacje w sprawie rozdysponowania funduszy. No ale faktycznie to konsultacje są dla picu bo do głównego wniosku wpisuje tylko własne i znajomych pomysły.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Okazuje się że nie tylko sołtys zorganizował folwark radni również szczególnie była sołtys obrosła w piòrka no i nagminne kłamstwa ktoś wyżej miał rację z tym skrzynięciem trzeba pozbyć się tego towarzystwa im prędzej tym lepiej nawet taka władza wypacza w głowach im się poprzewracalo trzeba szybciutko sprowadzić ich na ziemię
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję złożyć wniosek o odwołanie rady i sołtysa 19.09.2019 na zebraniu wiejskim.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie mamy gwarancje, ze nowa rada bedzie lepiej dzialac? Problem jest taki, ze powinno sie podzielic Banino na kilka stref (np.8 lub 10) i fundusz powinien byc rozdzielony rowno dla kazdej strefy, z tym, ze jezeli gmina wylozyla pienadze dla ktorejs ze stref to fundusz solecki powinien to uwzglednic i pominac taka strefe...Nie mozna dzielic mieszkancow na ulice od ilosci mieszkancow, bo czym sa gorsi Ci ktorzy mieszkaja bardziej kameralnie od kilkunastu lat od tych co sie nie tak dawno wprowadzili ale masowo? Ja tez place podatki od 20 lat na gmine z ktorego tez jest fundusz solecki i dlaczego te srodki maja mnie za kazdym razem pomijac. Tylko dlatego, ze na naszej ulicy sa tylko domy jednorodzinne? Ale jesli rada solecka widzi to inaczej to tez jestem za zmiana.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

żeby odwołać tych nieudaczników musi być jakieś quorum 2% ? czy 5% ? może 10% ? nie wiem ile, sam sołtys to za mało trzeba koniecznie odwołać radnych szczególnie byłą sołtys ale nie tylko , przy wyborze obecnego sołtysa nie było quorum więc wstrzymali chwilkę odczekali i wybrali go w nowym głosowaniu do którego nie było już konieczne . Jeżeli chodzi o gwarancje to sam fakt że rozbijemy tą rączka rączkę myje już daje gwarancję poza tym nie od razu będą wybrani więc można się zastanowić moim zdaniem powinien być ktoś kto mieszka 15-20 lat i najlepiej z "różnych dzielnic" bezwzględnie jestem za ich odwołaniem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy chodniki na Księżycowej i Rolniczej są w czyimś planie? Jeśli tak, to dajcie znać przyjdę go poprzeć...
Bo chodnik na Księżycowej był obiecywany jakieś 9 lat temu!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak w skrócie podział kasy : 250 m chodnika na Pszennej. 10 latarni na Pszennej, 10 latarni Rolnicza, 2 latarnie Lotnicza, dla szkoły, dla Straży, skeitpark.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co z drugą stroną Banina? Tu też mieszkają ludzie po 20 lat...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Księżycowa nie jest ulica główna. Ważniejsza jest Pszenna i Rolnicza która ma połączenie z Lotniczą i tu jest największy ruch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

inwestują w ulice gdzie deweloper nabudował szeregowców a to nie sołtys powinien zbroić te ulice tylko ci którzy dali pozwolenie na budowę tych budynków swoją drogą jestem za odwołaniem rady sołtysa nie koniecznie choć jeżeli taka będzie wola jestem za , proszę napisać wniosek i dołączyć do porządku , trzeba jeszcze oczywiście zebrać ludzi myślę ze z tym nie będzie problemu 200 osób na 4000 to drobnostka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

do góry