Widok

coś dzieje się z kontrolkami na pulpicie

Po przejechaniu 2-3 km na liczniku zapalają się wszystkie kontrolki a licznik znika i pojawiają się kreski silnik nie gaśnie ale nie reaguje na gaz po jakimś czasie wszystko wraca do normy pedał gazu jest aktywny a na liczniku zostaje tylko ikona silnika taka sytuacja się powtarza co jakiś czas
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W helikopterze marki bell?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakieś zwarcie w instalacji... Może też komputer zalało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też miałam coś podobnego kiedyś. Jakiś drobiazg to był, bodajże bezpiecznik. Jedź do elektromechanika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Założę się że samochód to Ford Focus MK2. Masz do wymiany liczniki, tak zwane zimne luty. Cała centralka komputera mieści się w liczniku, kiedy coś nie zwiera komputer auta szaleje, w końcu immobilizer odetnie dopływ paliwa i stoisz.
Jeżeli nie masz dwóch kluczy do auto to od razu dorób bo do nowego licznika trzeba zaprogramować nowy klucz z immobilaizerem, program forda wymaga zawsze 2 klucze inaczej nie da się tego zrobić. Z nowym licznikiem musisz zakupić dodatkowy klucz z transponderem aby móc go przełożyć do nowego klucza(tylko jeśli posiadasz 1 klucz). Zaprogramowanie to kwestia 10min pracy jeśli fachowiec ma odpowiedni software.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobne problemy mogą wystąpić jeśli jest uszkodzona jest wiązka okablowania ( korozja -tzw.grynszpan)- częsty przypadek w Ford Focus MK2 ( za skrzynką akumulatora na podłużnicy) lub Skoda Fabia I (na lewej podłużnicy w okolicy grodzi silnikowej)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie trzeba zaraz wymieniać licznika. Da się to naprawić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapewne jakiś francuski wynalazek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie długo święta i auto sprawdza czy lampki chodzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka marka czasem nie Alfu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Mechanik znający się na koreancach KIA (16 odpowiedzi)

Mam do zrobienia wał (szlif na wale/ewentualnie wymiana) do tego panewki i pierścienie, poszukuję...

do góry