Widok

czerwone plamki na buzi po jabłuszku?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Moja córeczka od dwóch dni dostaje jabłuszko (ze słoiczka). Już podczas jedzenia na buzi pojawiają jej się czerwone plamki (na policzkach, skroniach, w okolicach oczu). Plamy te znikają jednak w przeciągu kilkunastu minut po zjedzeniu. Zastanawiam się, czy może być to jakaś reakcja alergiczna? Czy spotkałyście się z czymś takim u swoich dzieci? Myślałam, że alergia pokarmowa objawia się inaczej (bóle brzuszka, wysypka), a innych objawów na razie nie zauwazyłam. To jabłuszko jest troszkę kwaśne i mała krzywi się na początku, ale je chętnie - może to od tego?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hop...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyznam się ze nie słyszałam o alergii na jabłuszko...poszukałam informacje i faktycznie moze byc to na jabłuszko...
zrob kilka dni przerwy i za kilka dni podaj znowu jak sie powtorzy to bedzie trzeba wyeliminowac to z menu małej :(

a ponizej to co znalazłam :
Alergia na jabłko jest często powiązana z alergią na pyłki niektórych roślin. Alergia na jabłka jest uznawana za alergię pokarmową, jednak zdarza się, że ma również charakter alergii kontaktowej, uwarunkowanej pyłkami. Alergia na jabłko wchodzi w krzyżową reakcję głównie z pyłkami brzozy. Uczulenie na to drzewo, nawet jeśli nie daje konkretnych objawów może wyprzedzać powstanie nadwrażliwości na owoce. Alergia na jabłka jest uznawana za tą, która może być przyczyną późniejszej alergii wziewnej.

Alergia na jabłka może powodować obrzęk warg, twarzy, swędzenie, chrypkę, uczucie drętwienia języka, pokrzywkę. W przypadku alergii na jabłka, nie trzeba od razu eliminować go z diety. U większości osób reakcje alergiczne występują po zjedzeniu surowego owocu. Ugotowane jabłko jest mniej alergizujące, więc możemy się cieszyć jego smakiem np. pod postacią kompotu.
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Karina :)
Będę musiała poobserwować jeszcze małą. Do tej pory nie było żadnych problemów i już myślałam, że alergie nas ominą...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kejt, to wszystko dopiero przed Wami :)

Nie podawaj jabłuszka przez kilka dni i znowu podaj, zobaczysz czy alergia się pojawi.
Równie dobrze, może w chwili obecnej dostawać uczulenia po zjedzeniu jabłuszka, a za kilka miesięcy wszystko minie
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko ma alegrie na jablko i banana. Padiatra mowila, ze jesli plamy dosc szybko znikaja, to nie trzeba sie poddawac. Jest duza szansa ze dziecko zacznie tolerowac.
Kuzynka mojego dziecka rowniez ma alergie na jabko-7 lat, i moze jesc ale malo.
Moje dziecko ma niespelna 12mcy i unikam tych owocow, poniewaz ma odparzenia, ktore bardzo trudno zlikwidowac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dorosła i mam alergię na jabłko i niemal wszystkie owoce z 1 pestką.
Wersja lekka jest taka, że tylko swędzi mnie gardło a wersja ciężka taka, że puchną mi usta i przełyk (trudności w oddychaniu). Mimo to co jakiś czas próbuję. Jeżeli reakcja jest silna, to samo dotkięcie ust owocem już powoduje swędzenie...
U mojego dziecka też podejrzewam, że niektóre rodzaje jabłek ją uczulają, bo przygryza wargi tak jakby drapiąc zębami i nie chce dalej jeść. Ale niekiedy zjada ze smakiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Swędzenie warg?:)
Wczoraj zrobilam szarlotke i caly czas przygryzwm wargi. Nie skojarzylam ze to moze byc przez jablka. Myslalam ze dziecko ma ta alergie ze strony ojca, ale moze tez i z mojej. Nigdy nie przepadalam za jablkami. Rzadko je jem. Moze ta niechec to taki sygnal?
Ale przelyk nigdy mi nie puchl...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Teraz to mnie przestraszyłyście...może jej też coś puchnie, a ja nie zauważyłam :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moj synek ma 7 miesiecy i po kazdym jedzeniu robia mu sie plamy na buzi i po krotkim czasie znikaja ja mam 4 dzieci pozostala 3 tego nigdy nie miala takze jak dostal to po raz pierwszy to panika jak diabli bo skad? jak? co?pediatra mi powiedziala ze mam mu zrobic foto jak jest czerwony w plamach i jej pokazac bo ona nie wie co to moze byc oczywiscie daje mu prawie wszystko do jedzenia plamki oczywiscie dostaje ale zaraz znikaja moze to i samo minie jak maly troche podrosnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry