Widok

czy brać zwolnienie ? po terminie porodu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
witam do wczoraj miała urlop wychowawczy bo na 13 miałam termin porodu ale nie urodziłam i czy teraz powinnam brać zwolnienie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możesz. Nie powinnaś mieć problemu z jego otrzymaniem. W tym stanie żaden lekarz nie karze ci pójść do pracy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się dlaczego nie przetrwalaś urlopu wychowawczego wcześniej i nie poszłaś na zwolnienie....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt. Na wychowawczym nikt jej nie płaci, a na zwolnieniu dostała by 100% , przez ładnych parę miechów to zawsze jakaś kaska do przodu. Ale jak nie pomyślała zawczasu to teraz może iść na parę dni zwolnienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie, ale chorobowe w ciąży jest obliczane na podstawie średniej rocznej pensji przed pójściem na zwolnienie. Jak ktoś był ponad rok na wychowawczym to i tak nie powinien nic zarobić?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

"W sytuacji gdy pracownik przez cały okres, z którego jest obliczana podstawa wymiaru świadczenia, przebywał m.in. na urlopie bezpłatnym, wychowawczym, a więc nie przepracował ani jednego dnia, podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego bądź zasiłku stanowi wynagrodzenie za miesiąc kalendarzowy, w którym powstała niezdolność do pracy, w wysokości:

wynagrodzenia określonego w umowie jeśli pracownikowi przysługuje wynagrodzenie w stałej miesięcznej wysokości,
przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia wypłaconego pracownikom zatrudnionym na takim samym lub podobnym stanowisku pracy jeżeli pracownikowi przysługuje wynagrodzenie zmienne."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do średniej z 12 ostatnich miesięcy przed powstaniem niezdolności do pracy bierze się tylko te miesiące, w których przepracowano min. połowę obowiązującego czasu pracy. Wychowawczy siłą rzeczy się nie wliczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak była przed macierzyńskim , rodzicielskim i wychowawczym na zwolnieniu to tak samo by wyliczyli nowe zwolnienie byłaby taka sama podstawa ale z tego co czytałam to trzeba przerwać przed takim zwolnieniem urlop wychowawczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Złe oddychanie 5 latki - może ktoś poradzi? (15 odpowiedzi)

Mamy problem z córką. Jak oddycha nosem to na chwilkę ok 2-3 sekundy wstrzymuje ten oddech i tak...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

do góry