Widok

dziecko posikuje w nocy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Problem zaczął sie kilka tygodni temu, córka się w ogóle nie przyznała to ja ścieląc łózko zauważyłam plamy, zapytana przyznała się że się zsikała w nocy. Potem sytuacja powtórzyła się kilka razy. Już nie wiem co robic, wydaje się ze to mija a potem znów po nocy łózko mokre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile dziecko ma lat?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Badania na początek, próbka moczu i sprawdzić czy nie ma infekcji. Jesl nie to psychika, może coś przeżywa, czegoś się boi. Najważniejsze to nie pokazywać zdenerwowania i bardzo wspierać i być dla dziecka bardzo wyrozumiałym.Dzzieci bardzo przeżywają takie wpadki. Musisz ją zapewnić że to normalne i często się dzieciom zdarza i żeby się nie przejmowała.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

córka ma prawie 7 lat, staram się do tego podchodzić na spokojnie, mówiłam jej ze to nic takiego, pytałam czy coś ją boli bo myślałam że to może jakiś stan zapalny ale w dzień nic takiego się nie zdarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Próbowałaś może zastosować alarmy wybudzeniowe? Wiem, że w wielu przypadkach się to sprawdza. Druga sprawa, nie podawaj dziecku przed snem zbyt dużej ilości płynów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

U mnie zawsze dobrze działa syrop z żurawiny dla dzieci. Łyżka dziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jeśli wykluczycie infekcję i stres, to proponuję bardziej prozaicznie - nie dawać truskawek pod wieczór, czy innych moczopędnych owoców. U nas zadziałało, a też się zastanawiałam co się dzieje:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie coś w tym może być, truskawki, arbuzy, dużo wody, bo upały. Ale jeśli cokolwiek Cię martwi to idź do lekarza, zrób badania i ewentualnie lekarz Was pokieruje dalej. Jest też taka strona suchyporanek.pl. Nam własnie pediatra ją poleciła, później nefrolog z Polanek też nam dawała jakies tabelki do wypełniania z tej strony. Teraz to juz można w aplikacji nawet wypełniać, a nie na papierze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki dziewczyny za podpowiedzi, w poniedzialek idziemy do pediatry, odstawiłam te owoce, na stronkę też zajrząla nawet sobie dzienniczek mikcji wydrukowałam. Na czym polega ten alarm wybudzeniowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Alarm ma czujnik wilgoci i budzi dziecko jak coś poczuje, dzięki czemu dziecko nie moczy się do łóżka, ale może dokończyć sprawę, ze tak powiem, w toalecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

zamówiłam sobie ten alarm na allegro, jutro ma byći bedziemy testować, nie wiecie czy ten dźwięk jest taki że faktycznie obudzi? Bo moje dziecko śpi bardzo mocno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na tej stronie suchyporanek.pl jest aplikacja do pobrania, korzystałyście, korzystacie z niej? W jaki sposób może być pomocna przy problemie moczenia nocnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak, cały czas korzystam, dziecko samo zaznacza czy noc była sucha czy mokra, fajna opcja, bo też dziecko może w tym uczestniczyć i mam wrażenie że to jakoś pozwala mu ię oswoić bardziej z problemem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak najbardziej najfajniej jest dziecko czymś zainteresowć i moim zdaniem łatwiej jest wtedy z dzieckiem pracować. Suchyporanek pomaga nam równiez, dzienniczek mikcji pomaga u lekarza przekazać więcej i konkretniejsze informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciężko opisać dźwięk i nie wiem jaki alarm wybudzeniowy kupiłaś, ale moj synek jak korzystaliśmy z alarmu wybudzeniowego miał zegarek na ręku i budzil dość głośno, więc synek się podnosił bez problemu. Jeśli chodzi o lekarza to dobrze, że zdecydowałaś się na pójście na wizytę, bo zawsze warto wykluczyc jakies choroby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powiem Wam dziewczyny że jest coraz lepiej, krok po kroku wychodzimy na prostą, alarm dobrze się sprawdza. Nie ma problemu żeby dziecko się obudziło. Lekarz mówił że w trudniejszych przypadkach to skuteczna jest farmakologia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (112 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

do góry