Widok

dziecko w szpitalu czy dostanę zwolnienie lekarskie (opieka)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Tak jak w temacie. W lipcu jadę z moją mała na opercję do Krakowa i nie będzie mnie ok miesiąca. Nie chce brać urlopu tylko zwolnienie na dziecko (opieka) teraz pytanie czy jak dziecko jest w szpitalu to przysługuje mi zwolnienie??? Dodam że mała ma 9 m-c i z Gdyni do Krakowa jest kawałek :)

Z góry dziękuje za informację
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
z tego co sie orientuje to jak dziecko jest chore dostaje sie zwolnienie ale platne 80 %
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie wiem jak to jest w przypadku dzieci, ale jak ja leżałam w szpitalu, to mój mąż nie mógł wziąć zwolnienia na opiekę, dopiero jak wyszłam ze szpitala.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mzoesz dostac zwolnienie - lezalam na zaspie z mala i dostalam o d dnia przyjecia do dnia wypisu - w pracy bedziesz musiala wypelnic dokumenty i zus ci wyplaci zasilek chorobowy na dziecko

jedyny minus ze na korytarzu byla kartka ze niby tylko dzieci do 2 lat potrzebuja w szpitalu calodniowej opieki rodzicow nie wiem jak to jest realnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem że mozna miec 60dni chorobowego na dziecko moja kolezanka chodziła tylko na rehabilitacje zwiazana z asymetria i sobie załatwiła od lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostaniesz bez problemu. To jest jak opieka na chore dziecko więc płaci Ci ZUS, Ty oprócz zwolnienia musisz im dostarczyć wypełniony druk Z-15 bez tego ani rusz, ZUS jak coś też Ci sam go przyśle, na odesłanie wypełnionego będziesz miała 7 dni
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Zwolnienie lekarskie na dziecko traktowane jest jako zasiłek opiekuńczy. Maksymalnie na opiekę nad dzieckiem można otrzymać 60 dni zwolnienia. Zasiłek taki przysługuje osobie, która jest ubezpieczona. Zwolnienie lekarskie na dziecko dotyczy opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8, chorym dzieckiem w wieku do lat 14 lub innym chorym członkiem rodziny. Prawo do zasiłku przysługuje zarówno matce, jak i ojcu dziecka, ale zasiłek opiekuńczy wypłaca się tylko jednemu z rodziców, tj. temu, który wystąpi z wnioskiem o jego wypłatę za dany okres.

Zwolnienie lekarskie na dziecko możesz otrzymać tylko w sytuacji, kiedy żaden inny członek rodziny nie może zapewnić opieki dziecku. Wyjątek stanowi tu przypadek, gdy twoje dziecko ma poniżej 2 lat. Wtedy możesz otrzymac zwolnienie lekarskie na dziecko i powyższy warunek nie musi być spełniony.

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w wysokości 80 proc. wynagrodzenia stanowiącego podstawę wymiaru zasiłku. Podstawowym dokumentem, który pozwoli Ci uzyskać zwolnienie lekarskie na dziecko, jest zaświadczenie lekarskie wystawione na formularzu ZUS ZLA."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alex a co mała będzie miała za operacje???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje za wyszystkie informacje. Czytałam w necie że czasami nie przysługuje opieka w szpitalu bo dziecko ma opiekę juz zapwenioną przez szpital ale jak tu zostawić 9mc malucha samego. Wegług przepisów łapię się do 2 lat:) więc już jestem spokojniejsza.

Tak Karolcia mała będzie miała operację - od urodzenia ma rozszczep kręgosłupa i przepulkinę oponową, ale w łagodnej wersji więc jak to powiedział lekarz "szczęście w nieszczęsciu"
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
takiego maluszka napewno nie pozwola bez mamy zostawic - zwlaszcza po operacji

zdrowka zycze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
biedna Twoja niunia ale trzymam kciuki ze bedzie okej wszystko ze operacja sie uda!!! i pamiętam o ciuszkach i ,że tamte się podobają!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wielkie dzięki dziewczynki:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

do góry