Widok

fluoryzacja zębów mlecznych u 4-latki- czy warto?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej Dziewczyny!jestem po przeglądzie zębów u mojego czterolatka- lekarz określił wszystkie zęby jako zdrowe i zalecił fluoryzację. czytam opinie na ten temat i są przeróżne. Czy któraś z Was robiła fluoryzację dziecku w tym wieku i czy to rzeczywiście pomaga zapobiegać próchnicy czy też poczekać na ząbki stałe i terz nie ma sensu?pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię fluoryzację mojej córce odkąd miała dwie dziury w zębach (ok. 2,5 roku), od tamtego czasu nie ma żadnej, fluoryzację robimy regularnie, fakt jest to jakiś koszt, ale w zamian nie muszę jej męczyć plombowaniem- u nas to podziałało- polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki bardzo, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też polecam, córki mają po 4 i 7 lat i żadnej dziury, mają lakierowane zęby co pół roku od pierwszych wyrżniętych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy fluoryzacja to to samo co lakowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lakowanie to zabezpieczenie bruzd zęba materiałem światłoutwardzalnym przed próchnicą,a lakierowanie to pokrycie wszystkich powierzchni zęba.Jedno i drugie polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mleczaki mojego prawie 8-latka w stanie idealnym a nic z nimi nie robiliśmy ..aż szkoda , ze wypadają :-) wydaje mi się , ze to tez podłoże genetyczne dużo robi jedni mają słabe zęby i nic na to za bardzo nie pomoże a inni bez specjalnych zabiegów mają zdrowe zęby dluugo.
Moj syn nie ma ani jednej plomby ..nic .Mam nadzieję , ze stałe też długo będzie mial zdrowe, obyyy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
corka ma 4 lata, fluoryzajce robilismy jakies dwa lata temu jak miala juz wszystkie zęby i do teraz nic sie nie dzieje, zeby zdrowe! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój dentysta z kolei nie poleca znowu lakowania, bo mówi, że lakowanie może zasłonić ubytki, co nie jest oczywiście dobre dla zębów i że tak naprawdę nie jest to konieczne. Określił to naciąganiem rodziców na kasę. Na pewno są zwolennicy i przeciwnicy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
z fluoryzacja to się dobrze zastanów!
Województwo pomorskie ma tak duże stężenie fluoru w wodzie, że szok. Najwyższe w całym kraju. Do tego dochodzi fluor we wszystkim dosłownie: w pastach, płynach do płukania jamy ustnej, nawet w pożywieniu.

Moje dziecko w wyniku fluoryzacji przeprowadzanej w szkole dostało przebarwień na zębach zwanych fluorozą. Nie da się już ich usunąć niczym.
Szkoda, że o tym się nie mówi głośno i nie ostrzega rodziców. W szkołach jest wybór i możesz nie wyrazić zgody na fluoryzację, ale to trzeba mieć wiedzę jakie są skutki.

Polecam lekturę: http://gramzdrowia.pl/woda/pitna/cala-prawda-o-fluorze.html
http://zdrowotnie.net/artykul/fluoroza-u-dzieci/
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/powszechna-fluoryzacja-moze-doprowadzic-pogorszenia-zdrowia-spoleczenstwa
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fluoryzacja bardzo szkodzi, fluor jest trucizną. Powoduje nawet uszkodzenia mózgu, zmniejsza poziom IQ. Poczytaj w necie jest dużo artykułów na ten temat popartych badaniami.
Polecam używanie pasty bez fluoru, bądz z fluorem roślinnym
W wielu Państwach fluoryzacja jest zabroniona.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
komplet do fluoryzacji którym smaruje dentystka dzieciom zęby (u nas za 30 zł+przegląd 30 zł =60n zł) na allegro kosztuje 5 zł!!!! Jest to jednorazowy zestaw z pędzelkiem, identyczny jakim posługuje się nasza dentystka. Też się sporo naczytałam o fluorze i teraz używamy pasty z ksylitolem (ziajka ma bardzo fajną za niecałe 5 zł).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podnoszę wątek.
Dentystka sugeruje fluoryzację zębów u mojej 4-latki, mała nie ma na razie ubytków i dentystka sugeruje ten zabieg, żeby nic się nie rozwinęło. Jakie macie na ten temat zdanie, warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja fluoryzuję, każdy robi jak uważa. Dziur nie ma, na tylnych ma jakieś przebarwienia, więc zapobiegamy, aby nic się tam nie rozwinęło. Nie wiem skąd takie demonizowanie tego zabiegu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja bylam z moją czterolatką ostatnio drugi raz na przeglądzie. Powiedziała że fluoryzacja nie jest jej potrzebna bo widzi po zębach że są bardzo zdowe i nie podatne na próchnicę. Kazała prztjść na kolejny przeglad za dwa lata i wtedy będzie przygotowywać ją do lakowania szóstek, ale to też tylko wtedy jak je zobaczy i bedzie potrzeba.
Więc co do fluoryzacji to wyraźnie powiedziala że nie widzi takiej potrzeby u córki.
Wydaje mi się że to nie jest standardowy zabieg i zależy jedank od stanu uzębienia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jakbym trafiła na dentystę, który karze mi lub mojemu dziecku przyjść na wizytę kontrolną za dwa lata, to zmieniłabym dentystę.
Powinno się chodzić na przegląd raz na pół roku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
A widzisz, a ja jednak zostanę przy swojej dentystce :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja dentystka te nie poleca lakowania, bo można "zakleić" bruzde, która z zewnątrz wydaje się płytka a w rzeczywistości wchodzi wewnątrz zęba. Miała własnie taki przypadek, z zewnątrz ząbek ładny a na prześwietleniu wyszło że do kanałowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co 2 lata przegląd? Wolne zarty:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nfz refunduje przeglad 3 razy w ciagu roku .Korzystajcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja stosuje i jetem zadowolona. Używamy też lakieru do ochrony ząbków. Jak nie jesteś przekonana to prezczytaj sobie artykuł na stomatologia.malopolska.pl na temat dbania o małe ząbki. Warto, bo jednak zanim się obejrzysz i mleczaki będą stałymi a nawyki zostają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

do góry