Widok

fotelik 9-36kg do kiedy pasy wewnętrzne?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Synek ma już 100cm i 18 kg,czas na zmianę fotelika z 9-18kg na większy i tu dylemat 9-36 czy 15-36kg... niby 9-36 bezpieczniejszy,ale do kiedy da radę zapiać dziecko w te wewnętrzena pasy a nie samochodowe?może któraś z Was będzie mogła mi polecić niedrogi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W foteliku 9-36 kg pasów wewnętrznych można używać do 18 kg. "Wożenie dziecka w pasach fotelikowych powyżej 18 kg jest bardzo niebezpieczne, ponieważ w czasie wypadku pasy nie wytrzymują obciążenia i wyrywają się z fotelika. Przykład: Chicco Proxima, który rozpadł się przy deklarowanej wadze, czyli 18 kg: http://www.youtube.com/watch?v=TuKYvYLUnDI

Niedrogi tzn ile możesz przeznaczyć? I co z isofixem, macie czy nie?

Zajrzyj też na forum fotelikowe:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,97434,Foteliki_Samochodowe.html

Napisz wagę, wzrost i wiek dziecka oraz markę samochodu i budżet na fotelik. Chłopaki na pewno Ci coś doradzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na foteliku 9-36 jest informacja gdzieś z boku do jakiej wagi można używać pasów 5-cio punktowych (tych wewnętrznych), kojarzy mi się że do 15kg ale nie jestem pewna
ja poszukałabym chyba jakiegoś fotelika z przedziału 15-36kg, one są trochę tańsze niż te 9-36kg
możesz zawsze podjechać do jakiegoś sklepu, posadzić synka w różnych fotelikach i zobaczyć ile ma miejsca w jakim, jak mu się siedzi a zamówić fotelik z jakiegoś sklepu internetowego bo są zazwyczaj tańsze niż w sklepach stacjonarnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
budżetu nie za dużo,bo ok 300zł niestety są to foteliki głownie bez testów...Wczoraj czytałam informację,że foteliki 9-36kg,które mają pasy i trzy poziomy ich regulacji w większości wystarczają na cały okres użytkowania,ale to sie gryzie z tym co piszecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wytrzyma do końca bo corka104cm wzrostu i od ponad roku nie zapina się bo są za nisko niż ramiona co wg mnie mija się z celem a ma 3. 5roku i waży ok19kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ważne też ile dziecko ma lat. Jeśli skończyło trzy, nie ma sensu kupować 9-36 (i tak musiałby już jeździć w pasach samochodowych, w Polsce nie ma fotelików montowanych przodem z wewnętrznymi pasami dla dziecka powyżej 18kg). W foteliku 9-36 za max 300zł na 100% nie będzie bezpieczniejszy, niż w odpowiednio dobranym 15-36. Tylko tu będą konieczne przymiarki w sklepie,bo przy wzroście 100cm,nie każdy fotelik będzie pasował.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Generalnie to powinnaś fotelik do auta i dziecka przymierzyć.

Wyjście 1:
fotelik Ferrari Befix SP za 185 zł, 3 gwiazdki w testach bezpieczeństwa
http://allegro.pl/foteliki-samochodowe-ferrari-befix-sp-15-36kg-lodz-i2304467512.html

Wyjście 2:
Może dasz radę dozbierać na np.
a) Sunshine Kids Monterey? Ma 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa, ma isofix, który się chowa, jeśli auto jest bez isofixu, na allegro można znaleźć go za 369 zł
http://allegro.pl/sunshine-kids-monterey-booster-isofix-gratis-rabat-i2269227062.html
http://allegro.pl/sunshine-kids-monterey-booster-isofix-certyfikat-i2315673539.html

b) Cybex Solution, też 4 gwiazdki, na allegro za 350 zł z wysyłką

Sprawdź też w Akpolu, czasami mają wyprzedaż modeli z zeszłego sezonu, w ubiegłym roku sama kupiłam Romera Kida za 350 zł do samochodu dziadków.

A, i nie piszesz, ile dziecko ma lat - te fotele są dla dzieci od 3-4 roku życia, jeśli masz młodsze dziecko, to z fotelikiem 15-36 kg i tak możesz mieć problem, bo maluchy nie są mentalnie gotowe na takie foteliki i np. uciekają z z nich ściągając pasy samochodowe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
dziękuje bardzo za wyczerpujące informacje.Syn ma 2 lata i 7 miesięcy, w samochodzie się nie wierci to jedyne takie miejsce :) więc mam andzieję,że bez problemu mógłby byc przypięty pasami samochodowymi.
Widziałam tez,że niektóre foteliki nania mają testy,ale niestety nie ma gdzie do nich dziecka przymierzyć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
aby nie tworzyc nowego watku to trochę tu się podczepie z moim pytaniem:
- a co z cybex pallas 2 ? on jest z przedziału 9-36 i ma to zabezpieczenie z przodu (niby poducha), ktore mozna zdemontowac pozniej; pasów nie ma swoich wiec czy dziecko moze jezdzic z ta "poducha" dluzej niz do 15 kg (o ile mu wygodnie) ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorha, w Pallasie osłonę stosuje się do 18 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fotelik Ferrari to Nania na licencji Ferrari, z lepszą tapicerką niż Nania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sunshine kids monterey to fajny fotelik,juz wiem gdzie w Gdyni mozna fgo przymierzyc.Pozostało mi namierzenie gdzieś stacjonarnie tego Ferrari :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój starszy syn przesiadł się do montereya troszkę przed 3 urodzinami, też dobiegał wtedy do 18kg i miał ponad 100cm i było tak na styk (ale musisz koniecznie przymierzyć malucha,bo mogą być różne proporcje w budowie ciała,jeśli twój jest długonogi,to może być jeszcze za niski na ten fotel).W sumie to Przemek teraz też nie przekracza 18kg,chociaż bardzo się wyciągnął (teoretycznie mógłby jeszcze cały ten rok jeździć w wewnętrznych pasach,ale w tamtym momencie też nie mogłam sobie pozwolić na dobry 9-36 bo to wydatek min. rzędu ok.700zł; teraz mam dla młodszego recaro young sport i jest naprawdę fajny).
No,ale monterey to dobry fotel,za niską ceną;przede wszystkim bezpieczny i dobrze dopasowuje się do kanapy (polecono mi go właśnie na tym forum fotelikowym), czasami zdarza się,że w trakcie snu synkowi główka opada do przodu,ale on rzadko sypia w aucie,więc sobie radzimy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moją córkę zapinam pasami zwykłymi w foteliku od kiedy waży 14 kg tzn. ok 3.5 r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gerberku to ja tez podczepię się pod wątek i zapytam :)

Czy w cybex pallas 2 poduchy używa się do 18kg ale tez do jakiegos wzrostu ?

Moja córka 18kg pewnie osiągnie w wieku 5-6 lat ;) także chyba w tym przypadku wzrost będzie wyznacznikiem ? Jeżeli tak, to jaki ?
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurczaki...

jak tak czytam, to już się boję ;) że za chwile czeka nas wymiana fotelika ;) kilka dni temu przełożyłam pasy w naszym Mobim do tych najwyższych otworów :P Młody wagowo nie dobrnął jeszcze do 15kg ale już nie dużo zostało taśmy(pasów) do popuszczania :/ a w naszym to nie ma jak przypiąć dziecka zwykłym pasem samochodowym :P

oświećcie mnie, proszę :] jeśli później dziecko jest przypinane w foteliku tym normalnym samochodowym pasem - to jak jest zamontowany fotelik? (jeśli nie ma isofix) skoro ten pas trzyma dziecko?

jeszcze nie zgłębiałam tego zagadnienia, właśnie teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sam fotelik nie jest w żaden sposób przypięty, przypinany jest razem z dzieckiem pasem samochodowym
jeśli jedziesz bez dziecka to żeby fotelik nie "latał" po tylnej kanapie to przypinasz go sobie pasami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jolka1985 pisała, że w Gdyni można przymierzyć Monterey, gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w PL dostępny joie bold w pasach 5-pkt do 25 kg może dziecko spokojnie jezdzic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla starszych dzieci polecam Smart Kid Belt, fajny jest ten pas. Niewiele kosztuje, łatwy w użyciu no i świetnie zabezpiecza dzieciaka podczas jazdy,. testy zderzeniowe mnie przekonały, polecam je zobaczyć na YT
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

prezent na ślub - nie kasa? (112 odpowiedzi)

Witam, wiem że temat wałkowany tu i na weselniku milion razy, ale może ktoś ma jakiś super nowy...

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

do góry