Widok

fotelik powyżej 15kg -który najwygodniejszy dla dziecka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
możecie polecić konkretny model?
lepszy będzie z izofixem czy bez?
ważne (poza oceną oczywiście) żeby dziecku było wygodnie

mnie wpadł w oko taki: http://allegro.pl/recaro-monza-nova-fotelik-samochodowy-15-36kg-w-wa-i3803576991.html?source=mlt

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie polegaj na opinii innych tylko idź do sklepu i przymierz :) wbrew pozorom bardzo trudno jest dopasować fotelik 15-36 do dziecka... a jeszcze dopasowanie do auta...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
auto nadal w produkcji a ja pytam żeby chociaż wiedzieć na jakie modele zwrócić uwagę i liczę jednak na to że może ktoś się podzieli swoim doświadczeniem

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Romera. Bardzo dobrze chroni główkę i posłuży na długo. Niektóre z tych fotelików tylko mają napisany przedział 15-36kg a tak naprawde dziecko jak troche podrośnie to albo już się nie mieści, albo model jest tak zrobiony, że ochrona przy ewentualnym wypadku jest bardzo słaba przy większym dziecku.
Polecam isofix, ze wględu na to że fotelik stabilnie się trzyma w aucie. Inaczej buja się mocno na boki nawet jak jest przypięty pasami. No i bez isofixa, nawet pusty powinien byc pasami spięty, bo wtedy mamy poprostu coś leżacego na tylnej kanapie co w razie wypadku z dużą siłą uderzy nam w siedzenie przednie.
Ja przed zakupem wybrałam się do mama i ja gdzie zasięgneliśmy fachowej pomocy i wiedzy. Fotelik ostatecznie kupiłam przez internet bo w mama i ja nie było koloru który chcialam i nawet po zniżce którą nam zaproponowali (150pln) zapłaciliśmy o 200pln mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy Recaro: http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dzieciece/15-36kg/monza-nova-2-seatfix.html
użytkujemy go od września i bardzo sobie chwalimy, młoda też zadowolona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mamy ten recaro - przede wszystkim moja nie należy do szczuplaczków- bioderka ma po mamci ;-) i jest dla niej bardzo wygodny- przymierzaliśmy różne i dla szczuplaka polecam cybex.
Ale przy kontroli nawet pan policjant stwierdził że mamy porządny i bezpieczny fotelik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja mam transformera XT zdecydowanie w opcji z isofixem - fotelik jest dość ciężki i bez isofixa na zakrętach się przechyla;) ale w opcji z isofixem nie ma lepszego:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My zastanawiamy się nad mona, romer kidifix i kiddy z isofixem.
Ciekawa jestem który wg. Was jest najlepszy?
Mierzyliśmy kiddy, ale wydawał się bardzo wąski...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam na myśli fotelik "Monza":)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiddy bardzo waski ja kupilam wczoraj w bobowozkach fotelik monterey 2 firmy diono ma dobre wyniki adac cztery gwiazdki uchwyty z boku fotelika na kubki i jest bardzo wygodny boki i podparcie sie reguluje cena 429
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamiętaj, ze bezpieczeństwo przede wszystkim.
Sprawdź jak dane fotelik wypadł w niezależnych testach zderzeniowych. http://fotelik.info/pl/testy/
I tym sie kieruj, a nie tym co inni piszą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój syn ma 6 lat i jeździ w Cybexie: http://www.mamaija.pl/solution-x2-fix-fotelik-samochodowy-15-36-kg,d2531.html

Jest dużym chłopcem i nie narzeka. Mamy model bez poduszek.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy Romera Kidfix, siedzisko wydaje się dość obszerne, można montować i na isofix i normalnie pasami przypinać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy Sunshine Kids Monterey 1. Z rozmysłem wybraliśmy starszy model, który faktycznie miał robione testy ADAC( i nie tylko). Monterey 2 miał wprowadzone dwie zmiany w budowie i pan od dystrybutora nie umiał odpowiedzieć czy wpłynęły na bezpieczeństwo fotelika.

Kupowaliśmy 1,5 roku temu, nie śledziłam czy nowszy w tym czasie był testowany.

Jedynka jest bardzo fajna. Ma dwa chowane uchwyty na kubki lub drobiazgi. Fotelik rośnie na wysokość i szerokość. Jest przewidziany do wzrostu 160cm - mamy wysokiego Syna, więc dla nas to ważne.

Trochę bałam się tej siateczki na obiciu - że szybko się porwie, że sztuczna i dziecko będzie się pociło. Ale niepotrzebnie.

Może być montowany w różny sposób.

Młody lubi swój fotelik.

http://www.skjp.pl/wybrane/montereytm-new-line.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia a mam pytanko czy ten fotelik miał do 18 kg wewnętrzne pasy? czy od razu zwykłymi się dziecko zapina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma swoich pasów. Od razu dziecko jest zapinane pasem samochodowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamo synka pasy wewnetrzne do 18 kg maja foteliki z przedzialu 9-36 :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno wygodną i przystępną cenowo opcją jest Smart Kid Belt :) moim zdaniem warto wziąć pod uwagę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

do góry