Widok

foto księga

Wesele Temat dostępny też na forum:
image

Piszę do Was z zapytaniem, czy któraś z Was robiła/robi sobie taką foto księgę? czy zostawiacie sprawę w gestii Waszego fotografa czy projektujecie same? W internecie można znaleźć wiele firm, które się tym zajmują. Polecicie kogoś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kilka razy zaproponowałem Parom Młodym przygotowanie takiej księgi przed weselem z kilkoma fotkami od momentu poznania do dnia ślubu,w środku zostało miejsce na wpisy gości a po nich zostały wklejone zdjęcia ślubne i weselne.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
jak ma się nie wysokie wymagania to można sobie zrobić w np. fotojokerze albo rossmanie. Mają tam takie programiki do robienia ale jakosć tego będzie dużo gorsza niż fotoksięgi,którą wkleiłaś, bo tam to są np. cienkie karteczki nie takie gruge jak na zdjęciu powyżej i mało elegancko to wychodzi.
Lepiej jak zrobi to fotograf- więcej zapłacisz ale efekt przynajmniej powinien być lepszy ::)
My np. sami wybierami które zdjęcia i jak księga będzie wyglądać ale takie rzeczy są do dogadania i myślę,że jak powiedz,że sama chcesz wybrać zdjęcia czy szblon to twój fotograf nie zrobi problemu
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
modra, taka foto księga jest naprawde fajną pamiątką.. u nas tzn nasz fotograf zaproponował nam to, na stan tamtejszy ( keidy podpisywaliśmy umowe nie bylismy zdecydowani ) ale decyzje mozna podjac po slubie..;)

ja napewno się zdecyduje.. ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez na pewno sie zdecydujemy na fotoksiege-kwestia tylko jakiej wielkosci (ile stron) bo sa strasznie drogie.. a pamiatka-suuuper:)

a ile kosztuje taka fotoksiega u Waszych fotografow...??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok 200 zl chyba... mam tego samego fotografa co Roksana :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie ja tam ine wiem za bardzo ile to wychodzi..
perfect a masz pelen pakiet??

bo wiem ze jak sie ma ten pakiet pelny to wtedy cena foto ksiegi jest troche mniejsza;P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile placicie za fotografa i co macie w pakiecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
200 zl za fotoksiege...? ile stron?
to wtedy powiem-baaardzo tanio:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pełen pakiet i faktycznie była wtedy zniżka na fotoksięgę. :) Cena zeszłoroczna. :) W tym roku zrobili podwyżkę chłopaki, ale i tak są tani w stosunku do konkurencji, biorąc pod uwagę jakość wykonanej pracy. Zdjęcia extra, spójrzcie na stronę! Mowa o Fotogrupie. :) Polecam spotkanie z "chłopakami", bo nawet sama rozmowa to miło spędzony czas. :)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jakbyśmy robili za 200 to byśmy musieli jeszcze dopłacać, za taką skórzaną dużą księgę to bardzoooo tanio:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W firmie w której ja zamawiam ceny tego typu książek w sztucznej skórce zaczynają się od 220 PLN+vat za książkę złożoną z 10 rozkładówek (20 stron) i o formacie 30x30cm plus 15 PLN za każdą dodatkową rozkładówkę. Oczywiście jeśli ktoś chce mniejszy format to zapłaci taniej.

Druga sprawa to programiki do składu, których w żadnym razie nie polecam. Szanujący się fotograf powinien taki skład robić ręcznie.
To oczywiście podnosi koszty bo musi nad tym posiedzieć 2 a czasem 3 dni jeśli ma być ładne.

Książka którą pokazuje autorka wątku jest właśnie zrobiona programikiem. Na gotowe tła wrzuca się zdjęcia i jazda. Wygląda to niestety paskudnie.



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja siostra miała księgę w pakiecie foto+video a dodatkowe księgi za 400 zł. Spytam się, ile to było stron i jaki wymiar, ale wydaje mi się, że miała metaliczne strony.

Ja bym sobie chętnie sama zrobiła taką księgę z wybranymi przeze mnie zdjęciami i aranżacjami i tylko puściła do druku na przykład tutaj:
http://www.najlepszefoto.pl/fotoksiazka-cennik-pro.html
Oni mają promocję 1 księga 30x30 + dwie 20x20 z 10 kartkami i okładką z eko-skóry za 340 zł. Nie wiem, ile za przesyłkę, wysłałam zapytanie o cenę całkowitą.

W Sopocie są foto księgi z cienkimi książkowymi kartkami, ale my chcemy takie "tekturowe"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak chcesz w pobliżu 3miasta to robi je firma Fotokontakt. Ceny mają do przyjęcia a jakość obsługi "dla cierpliwych". (W swojej książce możecie znaleźć np. rozkładówkę wklejoną do góry nogami i będziecie czekać aż wam zrobią drugą). Jednak ich zaletą jest fakt, że można do nich podjechać i obejrzeć co się zamawia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To bzdura-ja robię tam ksiażki i księgi bardzo często. Mają nie tylko dobrą jakość i przyzwoite ceny ale są zgraną drużyną miłych, młodych ludzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam . U mnie w każdej opcji Ślubnej w prezencie są Foto Książki lub Foto Księgi . Foto Książki sa na cieńszych stronach a Foto Księgi na sztywnych . Całość jest zaprojektowana od A do Z graficznie nie szablonowo.
Można także zamówić takie coś z własnych zdjęć .
Na Targach można było sobie obejrzeć ale także zapraszam do siebie gdzie z miłą chęcią pokażę .
]Studio Yart / Juliusz Żełudkowski / Youlekart
http://www.studioyart.eu
youlekart@cyberia.pl

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cena fotoksięgi w skórze to koszt od 270zł (format 15x21cm, 30stron) cena wzrasta jesli zamawia sie wiekszy format i większą ilość stron. Co ważne ilość stron nie równa się ilości zdjęć :)

na fotoksięgę czeka się przeważnie około 2 tygodni, czasami więcej.
ja np zamawiam z południa Polski, bo tam jest rewelacyjna jakość.
i czas oczekiwania się wydłuża
FOTOGRAFIA ŚLUBNA
www.aniagrunwald.pl
www.melrose.com.pl
www.ania1410.wordpress.com
ania.melrose@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja taką foto książkę zrobiłam dla rodziców na podziękowania :) teraz w rossmanie jest że zrobisz jedną drugą dostaniesz gratis :) Świetny pomysł i całkiem inny niż kwiaty Pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, ja robię taką foto- księgę u fotografa, który będzie nam robił zdjecia na ślubie. Projekt robi sam, a my go akceptujemy bądź wprowadzamy zmiany. Widziałam taką księgę na żywo- naprawdę robi wrażenie, empik się przy niej chowa- uwieżcie mi, taką z empiku mam w domu z innej okazji.

http://www.tbc.com.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odświeżam:)

Melrose
skąd zamawiasz?

patusix
w każdym rossmanie? jaki jest orientacyjny koszt? nie widzę info na stronie rossmana..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jestem zainteresowana tematem..
piszcie gdzie i ceny ...bo nie ukrywam że teraz liczę już każdy grosz :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo polecam taką formę wydania własnej pracy.
Ślubna Fotoksiega to żeczywiście wspaniała Pamiątka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taką księgę można też zrobić u fotografa w Gdańsku w Galerii Bałtyckiej.

Na samym dole jest FOTO JOCKER. (chyba tak się pisze)

Sama tam byłam i się dowiadywałam; mają już kilka gotowych, można sobie zobaczyć, jak to wygląda.

Z tego co pamiętam koszt wynosił od 160zł w górę, w zależności od formatu, ilości zdjęć itd. Można przynieść swoje zdjęcia i można się też umówić na specjalny plener z fotografem, wszystko jest tam do ustalenia.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny!
Dziś na grouponie jest promotion na fotoksięgi za 36zł zamiast 120zł :)
Ja kupiłam już 3!
Polecam Wasm również!
pospieszcie się tylko bo akcja jest jednodniowa

http://www.groupon.pl/in/.LyfuDw/,67944?nlp
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to są fotoksiążki.
ceny fotoksiag zaczynają się od 300zł mniej więcej.

ale jesli np zrobić sobie takie fotoksiązki (roznica w okladce, klejeniu, grubosci kartek) zamiast zwyczajnego albumu na zdjecia - a tu cena jest rewelacyjna - to naprawde polecam.
FOTOGRAFIA ŚLUBNA
www.aniagrunwald.pl
www.melrose.com.pl
www.ania1410.wordpress.com
ania.melrose@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nooo :) za 36 zeta se można zrobić a co tam :)
nie wiem jak was...
ale mnie po spłynięciu z kasą za wesele i na nowe mieszkanko.. na razie tylko na tyle mnie stać :)
Wygląda dobrze, format dość duży i pamiątka jest
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ajć.. ale szkoda, że to już nieaktualne :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
robią fajne na ul.Partyzantów .w granicach 200 taka ksiaga bedzie.Ja sobie dobieram fotki a mam zamiar pomieszac z fotkami z podrozy poślubnej i ze slubu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdańsk czy Gdynia? bo mi mapa z trojmiasto.pl wykryła obydwie ulice;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest różnica bo są foto księgi" i foto ksiegi. Co z tego,że cena 120 jak wykonanie, karty no nie sa na takim poziomie. To nie jest tak,ze można mieć tanio i super,ale zależy co kto chce czy bardziej ekskluzywną czy taką powiedzmy normalną:) sama bym chętnie wykonywała taniej ale niestety:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zależy, kto co lubi
mnie np. BARDZO nie podobają się książki na grubych, kartonowych kartach

photobox mogę polecić - zamawialiśmy tam i odbitki i właśnie photoksiążki (kartki mają taką grubość jak w albumach np. o miastach albo malarskich)
od siebie dodam, że te 26 stron to "cienko" wygląda w okładce - mają standardową okładkę na max. 50 kartek i przy 13 kartkach troszkę widać, ze "czegoś" brakuje (zamawialiśmy książki i na 13 i na 50 kartek)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...proszę brać pod uwagę że papier metaliczny nie nadaje się do wszystkiego, jest to specyficzny rodzaj, ma troszkę inne przeniesienie kontrastu, mieni się.
To kwestia gustu ale ładnie mogą wyglądać polichromie starych kościołów, a zdjęcia czarno białe często wyglądają na nim tandetnie.
Jeszcze raz powtórzę ze to kwestia gustu ale fotograf powinien pokazać różnice druku na różnych rodzajach papieru, do tego różnych motywów zdjęć.

Nie zgodzę się ze zdaniem co do programów - fakt skład stron na tandetnych szablonach wygląda kiepsko, ale są programy do składu, bardzo profesjonalne i droższe o wiele od Photoshopa, którym do tego daleko.
Dużo drukarń ma proste programy do składania, które wystarczają "niefachowcom".

Ceny przyzwoitych foto-książek na papierze "kredowym" w zależności od ilości stron to koszt między 200-500pln (zazwyczaj w środkowym przedziale).

Może być to jednak wykonanie z prawdziwej skóry, bądź z ekskluzywnych ekoskór (kilkadziesiąt wzorów do wyboru), format w europejskim standardzie 33x33 cm, dodatki (tłoczenia i przeszycia okładek, okładki z drewna, aplikacje z metalu bądź ceramiki, sztywne karty, ręcznie oprawiane przez introligatora - to cena powiedzmy 60 stron sięgnie ok 900 pln. Tyle że to produkt robiony pod indywidualizowane zamówienie...
Podobne produkcje robią fotografowie na zachodzie, jednak koszt druku np w Hiszpanii to już dwukrotność.

Poza oglądaniem całościowych reportaży, jak ktoś rozsądny napisał, warto też się przyjrzeć czym jest tak naprawdę oferowana przez usługodawcę fotoksiązka/kisięga w danym pakiecie cenowym.

Jak widać różne są jej oblicza :)
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak wyglądają te książki z photo boxu w promocji????
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z serii zrób to sam...

http://www.fotoksiazka.pl/
Loreena McKennitt- The Old Ways :
http://www.youtube.com/watch?v=O7UV51HWacA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla nas fotoksięgę (w technice fotograficznej, sztywne karty, rozkładana na płask, 30x30 cm, w oprawie skórzanej) projektował, w ramach całej usługi fotografowania przygotowań, ślubu, wesela i fajnych sesji plenerowych fotograf w Toruniu, który ma stronę http://www.fotoreportaz.com.pl
Jesteśmy zadowoleni, bo zrobił extra zdjęcia, a fotoksięga wszystkim się bardzo podoba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie można znaleźć ofertę na fotoksiążki z twardymi rozkładówkami: http://www.kasiapuwalska.pl/fotoksiazki.html
Są drukowane na papierze perłowym na obecnie najwyższej jakości ploterze przeznaczonym do wydruku foto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W Printu jest opcja samemu zaprojektowania fotoksiążki, ale również skorzystania z usługi specjalisty. Fotoksiążki wykonane są bardzo solidnie. Ułatwieniem jest to, że można skorzystać z gotowych szablonów i praktycznie umieścić tylko zdjęcia w odpowiednie komórki. Dla przykładu załączam szablony ślubne: https://printu.pl/fotoksiazka/slubna/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

Fotograf na ślub i wesele 15.09.2018 (64 odpowiedzi)

Witam, szukam fotografa na ślub i wesele w Gdańsku plus plener. Interesują mnie tylko oferty bez...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry