Widok

ile kropel sab simplex

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
ile za jedna dawka dajecie dzieciakom na lekkie wzdecia??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie dajemy SabSimplexu bo:
- jest to lek, którego sprzedaż w Polsce jest zakazana
- zawiera szkodliwe substancje (aspartam i benzosan)
- stosowanie SabSiplexu ma więcej skutków ubocznych niż zalet
a tak swoją drogą to każdy lek podawany dziecku (i nie tylko) powinien zalecić lekarz i on powinien ustalić dawkowanie a samemu to sobie można w nosie podłubać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
jest szkodliwy dla dziecka!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
u nas kolki były silne i podawałam 15 kropelek co 6 godzin
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja podaje jesli tylko boli brzuszek 15 kropli. Lekarz zalecil podanie tego leku, bo mialam go w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
tego nie zrozumiem........ niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czego nie rozumiesz MamoMarty??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie rozumiem podawania leków których sprzedaz i produkcja jest zabroniona w Polsce.

Ale pewnie macie jakies swoje racje... Ja kolki zwalczałam innymi sposobami. zasada jak najmniej chemii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Zgadzam się z mama Marty!
Najmniej chemi... troche wyrzeczeń i poświęcenia i mżna da radę masą innych sposobów...

Dawałam przez 4 dni jak nie byłam jeszcze świadoma to znaczy zanim wpadła mi w ręce ulotka po polsku. I jak dawałąm to mniej niż tam sugerują. Czyli 10 kropli co 6 h. Działało rewelacyjnie. Moja koleżanka dawała jeszcze mniej. Zaczynała od 5 kropli co h i też były efekty.

Tak więc jesli nie chce Wam się walczyć naturalnie - masaże, ogrzewanie brzuszka, dieta dla mam które karmią itd itd to polecam zaczynać od 5 kropli... ostatecznie 10 i na pewno to pomoże...
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
moze zamiast ss podasz dziecku inne krople ktore maja substancje czynna ta sama a nie maja swinstw dodatkowo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sorry dziewczyny, ale...

Po pierwsze, aspartam i benzoesan są w niemal wszystkich produktach spożywczych, więc nie wiem o co robicie aferę. Zjadacie to w majonezie, wędlinach, wszystkich produktach puszkowanych lub w słoikach. Pasta Elmex też nie jest dopuszczona do obrotu na Polskim rynku, a jednak wielu ludzi jej używa nawet u dzieci.

Po drugie, nie każda kolka jest równa drugiej. Całymi dniami nie mogę dziecka wypuścić z rąk, bo tak strasznie się pręży, że muszę trzymać mu łapki żeby nie wydłubał sobie oka albo nie zdarł skóry z buźki. Już raz w nocy podrapał się do krwi. W takiej sytuacji nie ma się wyjścia kiedy nic innego nie pomaga.

Poza tym my się tu staramy i chuchamy, a w szpitalu na dzień dobry nikt się nas nie pytając podaje naszym Skarbom antybiotyki i mleko modyfikowane. Człowiek tu myśli jakie mu dać żeby było najlepsze, a oni co chwila dają inne w zależności jakie akurat mają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie doczytałam na początku. Na lekkie wzdęcia to ja bym tego nie dawała. Wtedy da radę Espumisan jeśli masaż nie działa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak powiedziałam w ostateczności i w sytuacji kiedy dziecko płacze godzinami i męczy sie ewidentnie. I oczywiście gdy nasze sposoby zawodzą...

Ale co do aspartamu i Benzoesanu to akurat można je wyeliminować. A przynajmniej zmniejszyc do minimum.

Majonezy, sosy, galaretki itd itp zaczęto produkować bez konserwantów i takiej chemi jak dotychczas. Dużo się o tym mówi i firmy chcą być konkurencyjne. Jakieś kucharki, vegety, kostki rosołowe i inne badziewia nie są potzrebne do szczęścia. Ja używam świeżych ziół lub suszonych plus sól i pieprz i rosół oraz inne zupy wychodzą pyszne.

Wystarczy czytać etykiety i już. I nie jestem jakaś odosobniona i zdziwaczała :) wiele osób tak robi:)
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie neisii :) widzę, że doczytałąś:)

rodzice idą często na łatwiznę i piersze kolki - buch Sab s..
Tego ni epolecamy :)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my zaczęliśmy od espumisanu, potem leakarz przepisał debridat, usg brzuszka itd żadne suszarki, masaże nie pomagały,dziecko płakało całe dnie, nie mam żadnych wyrzutów,że podawałam ss, w niemczech jest dozwolony a przecież to nie jest jakiś dziki kraj, czasem niektóre mamy się mądrzą a potem dziecku kupują jupiki i żywiec smakową,które też mają benzoesan sodu i to jest ok
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
no to teraz jeszcze napisz, że masz SS do sprzedania i wszystko będzie wiadome.
Każdy ma swój rozum i albo zwraca uwagę na to co podaje dziecku albo ma to gdzieś , byle by było łatwo i prosto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja uważam,że to każdego indywidualna sprawa co podaje swojemu dziecku. Myślę, że jeśli lek jest dostępny w innych krajach do zabójstwem dla dziecka nie jest. Nasz kraj np ma w swojej ofercie również leki wycofane w innych krajach i nadal się je stosuje i wtedy jest ok tak? Tak jak toś wcześniej zauważył składniki SS są dostępne w wielu produktach które spożywacie i spożywają je Wasze dzieci często bez Waszej świadomości.
image
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kazdy je co lubi i to jego wybór, a ze przy okazji decyduje o swoim dziecku to najwyżej będzie w przyszłości miał wyrzuty sumienia i tyle.
Jesli chłonniak złośliwy, rak jelita, i inne "fajowe choroby" układu pokarmowego wam nie straszne, i waszym dzieciom nie straszne bo w końcu to wy decydujecie co one jedza,- to proszę bardzo- ładujcie sobie w przełyk aspartam, benzoesan i całą resztę.
Aha, i proszę popatrzcie w lusterko- ten tłuszczyk na pupie to dzięki glutaminianowi sodu- ale cóż może wam się to podoba. Wystarczy ruszyć głową, ruszyć gogle i poczytać co się pisze na świecie, co mówią najnowsze badania, a nie siedzieć na forum od rana do nocy i pytać przypadkowe anonimowe osoby o rady jak wychowywać dzieci

A sab simplex podaje się w Niemczech - osobom dorosłym i dzieciom po zabiegach na otwartej jamie brzusznej, aby wzdęcia nie rozerwały szwów i nie sprawiały bólu, podaje się doraźnie! nie stale do dzień do każdego karmienia! no ale Polak potrafi wszytko zinterpretować tak aby mu było wygodnie.

Pozdrawiam tych co kochają swoje dzieci! i nie podają chemi, my doczekamy w dobrym zdrowiu naszych wnuków!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie rozumiem jaka różnica czy zażywać ma lek Niemiec czy Polak... skoro tam można to czemu nie u nas... wiele artykułów jest też niemieckich których nie ma w Polsce... to jedyne kropelki które mojej córce pomogły ma kołki i lekarz wyraził zgodę na podanie w pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na kolki*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie go kazał kupić lekarz - polecił aptekę która go sprowadza
ale właśnie ten aspartam mnie zmartwił jak doczytałam...
nie wiem co teraz robić, małemu pomógł i jest o wiele szczęśliwszym dzieckiem ale nie chcę w niego ładować aspartamu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
magdzik ja dawalam 15 kropli na noc profilaktycznie
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój prawie nie spi tylko placze musze cos mu podac i chyba zdecyduje sie na ss
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zakazana, a niedopuszczona do obiegu aptecznego.
Skąd wy bierzecie ten aspartam. Dawno go nie ma w sab simplexie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

wypowiadaczu tych słów smieszny jestes ten lek uratował nie jedno dziecko od zaniesienia od placzu .Smiem twierdzic ze jakbys sie narodził ponownie i miał takie bóle to poprostu z****** bys sie z bółu.a to ze nie ma go w polskich aptekach to problem polskiej miedycyny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A już "najlepsze" jest podawanie dzieciom leków kupionych na rynkach albo przez internet. Co chwila jest w mediach afera - złapano szajkę podrabiających leki, sprzedających w inetrnecie lub na bazarach, dobrze, jeśli leki zastępowały niegroźne substancje typu cukier czy gips, ale zdarza się też inaczej... Ale dziewczyny kupują, bo im dziecko ryczy... Dziw nad dziwy, płaczący noworodek, a przecież każdy wie, że ma leżeć w swoim łóżeczku i spokojnie spać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
SAB SIMPLEX NIE ZAWIERA ASPARTAMU !!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak moze kosztowac Sabb simplex 39 zl na internecie skoro ja w niemieckiej aptece sam osobiscie zaplacilem 39 86 Euro Wiec to nawóz wam wpychajom a nie leki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zalexy jaka flaszke kupiłes ja za buteleczke 5 ml 10 euro dałem to kto ma tu nawóz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupiłam 30 ml i zapłaciłam 8 euro w Niemieckiej aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny to jest skuteczne? Czytam ze jedne pisza bezpieczne inne nie, a u nas masakra z tymi kolkami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest bezpieczne. Podawała to swoim dzieciom, ja używałam. Sąsiadka uratował od szaleństwa. Kupowałam z internetowej apteki z Niemiec. Za 130zl jest butelka 100ml najbardziej się opłaca. Dołączają normalnie paragon, apteka jest zarejestrowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to przeplaciles....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

do góry