Widok

jak przygotować kąpiel z siemienia lnianego dla dziecka z azs???

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
wyczytałam, że kąpiel z siemienia lnianego łagodzi dolegliwości skórne związane z azs. Znalazłam w gazecie "przepis" na taką kąpiel: 1/2 szkl. siemienia zalać letnią wodą (zalałam ok 2-3 litrami) i odstawić na 30 min. Po tych wymaganych 30 min odcedziłam wodę od ziaren,przelałam do wanienki i dolałam wodę. Kąpałam dziecko już bez żadnych kosmetyków (tylko w tej wodzie z siemieniem) a po kąpieli normalnie natarłam maścią natłuszczającą. I moje pytanie czy dobrze przygotowałam tą kąpiel? bo rano miałam wrażenie, że skóra dziecka jest bardziej sucha niż była do tej pory....
Może macie jakieś inne sprawdzone sposoby jak złągodzić dolegliwości maluszka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
moim zdaniem dobrze ..a próbowałas emolienty apteczne stooswac do mycia i kąpieli sa lepsze i po kąpieli nie trzeba juz smarować niczym ciała , ja kiedyś tez uzywałam oliwy z oliwek z pierwszego tloczenia na suchą skóre u syna - głownie na nózki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zalewamy pół szklanki woda o gotuję 15 mon. Po wystygnieciu odcedzić i ten gluten dodaje do wanienki. Smaruje dziecię jak ma jeszcze mokra skórę emotopic preparat 3 w 1. Mi się to sprawdza. Reszta emolienty oprócz dobrych składników zawiera niepoyrzebne śmieci które drażnią i wysusza skórę. Pozdrawoam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Superróżyczko, my też się zmagamy z AZSem...:(
ja korzystałam z innego przepisu, ze strony atopowe-zapalenie.pl:
"Kąpiel w siemieniu lnianym
pół szklanki siemienia wrzucić do dużego garnka z wodą (np.5 litrowego) i od czasu do czasu mieszając doprowadzić do wrzenia (ostrożnie bo kipi i wylewa się z garnka). Gotować na wolnym ogniu 15-20 minut (mieszać od czasu do czasu). Pozostawić do wystygnięcia. Na dnie garnka pozostaną ziarna siemienia, a powyżej utworzy się galaretowaty glut. Ten glut należy dodać do kąpieli. Ziarna wyrzucić. Nie mieszać z dużą ilością wody, siemię powinno się czuć w rękach. Nie płukać skóry wodą po kąpieli. Wygotowany wyciąg z siemienia nie pozostawia śladów na ręczniku czy ubraniach."
Nie zauważyłam niekorzystnych zmian po tej kąpieli. U nas również sprawdzała się kąpiel w mączce ziemniaczanej.
Czego używasz do smarowania?
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
my na co dzień stosujemy emolienty (wcześniej Emolium, teraz Oillan), ale nie wyobrażam sobie nie smarować syna po kąpieli. On nawet po smarowaniu ma szybko znów suchą skórę.
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~rybalon używamy emolientów: najpierw używaliśmy oilatum soft do kąpieli, oilatum soft szampon i oilatum soft krem, ale niestety skóra dalej była bardzo szorstka i sucha, a krem mam wrażenie, że wręcz podrażniał skórę synka (a mnie uczulił). Teraz przerzuciliśmy się na emulsję do kąpieli emolium

~nusia85 do smarowania używam maści przepisanej przez pediatrę z wazeliną parafiną, euceryną i wodą destylowaną. Dostaliśmy też od dermatologa podobną maść ale ze sterydami, ale ona zaogniała zmiany
Jak przyrządzasz kąpiel z mączki ziemniaczanej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam krem robiony z apteki (na repecttę 100 g kosztował kiedyś 5 zł )
skład :
wazelina 33,3 g
euceryna 33,3 g
woda dest. 33,3 g - to przepis na 100 g kremu.
warto poprosic pediatrę o receptę .
Tylko prosze pamietac żeby nie zapisywali wersji z kwasem borowym bo ona nie jest dla takich malutkich dzieci a niestety pediatrzy o tym zapominają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki rybalon, właśnie taką maść mamy tylko z dodatkiem parafiny. Za pierwsze opakowanie zapłaciłam około 7 zł, ale za kilka kolejnych już około 30 zł za szt. bo lekarze nie wiedzieć czemu nie chcieli dopisać na recepcie, że maść jest refundowana....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wez teraz z euceryną jest o niebo lepsza - szybciutka się wchłania - u nas sie bardzo sprawdziła
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tej samej strony, którą bardzo polecam ( http://www.atopowe-zapalenie.pl/ )

"Krochmal
łagodzi wypryski, podrażnienia i odparzenia. Zmniejsza też świąd. Na każdy litr wody trzeba przygotować 5 płaskich łyżeczek mąki ziemniaczanej. Odmierz mąkę i rozpuść ją w niewielkiej ilości zimnej wody, a następnie dolej do wrzątku, energicznie mieszając, doprowadź do wrzenia. Gdy uzyskasz przezroczysty płyn, wlej go do wody przeznaczonej do kąpieli i wymieszaj, woda powinna pozostawiać na skórze przyjemne uczucie śliskości."

Co do maści robionych, to miałam taką z euceryną, wazeliną i wodą - mimo, że wydawała się fajnie tłusta, nie było po niej zadowalających efektów:(
Ostatnio używam maści Dexeryl (niezła, do tego tania), Atoperal baby też całkiem całkiem, u nas również bardzo dobrze sprawdzał się krem specjalny z Emolium.
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szanowni Państwo,

Rumień, wyprysk, swędzenie, łuszcząca się skóra, plamy, pęcherzyki, zaognione i sączące się zmiany na buzi, rękach i nogach to objawy
atopowego zapalenia skóry. Jej pierwsze oznaki pojawiają się już u niemowląt. Niestety przyczyny tej przewlekłej choroby są nie do końca poznane. Na szczęście lekarze coraz lepiej potrafią radzić sobie z jej objawami tak, aby skutecznie przynieść ulgę dzieciom dotkniętym tą chorobą. Atopowe zapalenie skóry (AZS), najczęściej jest objawem towarzyszącym alergii wziewnej, pokarmowej lub kontaktowej. Zazwyczaj też współistnieje z innymi, typowo alergicznymi dolegliwościami, takimi jak alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa czy objawy ze strony przewodu pokarmowego. Choroba jest bardzo uciążliwa i nieprzyjemna zarówno dla dziecka jak i całej rodziny. Dlatego jeśli zaobserwujemy u dziecka nawracające zmiany skórne, koniecznie skonsultujmy je z lekarzem pediatrą. Pozwoli to nam wykonać testy i ustalić leczenie.

Zespół Poznańskiego Szpitala i Przychodni MedPolonia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój Mały co prawda już wyrasta, ale polecam balneum baby basic, tydzien temu nam polecila dermatolog, bo Mały ma ciągle wysypke..olejek do kąpieli do skóry swędzącej i krem też z tej serii..po 3 dniach używania kropeczki na skórze zniknęły..na razie jestem zachwycona tym kosmetykiem:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja polecam balsam z ziaji med.kuracja lipiodowa do AZS kosztuje 17zł moze nie działa od razu ale mldemu skóra sie poprawiła sie bardziej elastyczna i nie jest przesuszona. jest tez z tej samej serii płyn do kapieli ale jeszcze nie uzywałam wiec nie wiem cczy jest dobry. balsam polecam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie tylko, azs nie określone, to również problem, który ciężko ustalić lekarzom, a wystarczy zrobić jedno badanie prywatnie by zacząć leczyć prawidłowo, a nie sterydami...
Badanie to badanie na nietolerancje histaminy... Ona też między jest głównym powodem wystepowania AZS....
Czyli w tym przypadku niezwłocznie jest przerwanie podawania sterydów i włączenie diety antyhistaminowej u specjalisty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi tez raz wyszło za ta masc 40 zł bo lekarz się pomylił!!! Poszlak do pediatry i mi zmienił,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na AZS stosuje emolienty z exomega control. Na szczęście moja choroba ma dość łagodny przebieg, ale czasem zdarzają się ciężkie momenty. Do smarowania ciała mam mleczko z tej serii. Jest lekkie, dobrze się rozprowadza na skórze i szybko wchłania. Łagodzi i nawilża
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto spróbować kąpieli w płynie "kojąca kąpiel" z exomega control. Używamy go do mycia córeczki, która ma AZS. Kąpiel to nasz codzienny rytuał - dolewamy po prostu płyn do wanny z woda i gotowe. Skóra po myciu jest nawilżona i nie swędzi. Mała śpi w nocy spokojnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej Inka, dzięki wielkie za radę. ten płyn działa u nas cuda. Niestety sezon grzewczy zrobił swoje i córki skóra bardzo się pogorszyła. Typowe zaostrzenie a co za tym idzie bardzo mocne swędzenie. Po kąpieli z tym płynem córka lepiej śpi i czuje się lepiej , dzięki jeszcze raz za radę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Złe oddychanie 5 latki - może ktoś poradzi? (15 odpowiedzi)

Mamy problem z córką. Jak oddycha nosem to na chwilkę ok 2-3 sekundy wstrzymuje ten oddech i tak...

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (59 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

do góry