Widok

jak ratować suchą skórę?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, może któraś z Was zna się na kosmetykach... Od kilku dni coraz mocniej przesusza mi się cera (zwłaszcza policzki). Do tego stopnia, że pali przy zastosowaniu każdego z dotychczasowych (dobrze przyswajanych kremów nawilżających - zarówno Ziaja, jak i Avon oraz Garnier). Jedynie mleczko do demakijażu lub namoczone zimną wodą chusteczki są nawilżeniem, które nie drażni cery. Co się stało?
Czy to możliwe, że winna jest za mała wilgotność powietrza w pracy i mieszkaniu? A może to przez inną wodę (mocniej zakamienioną)?
Może któraś z Was miała taki problem i wie, co z tym zrobić. Wiem, należy iść do kosmetyczki lub dermatologa.. ale do przyszlego tygodnia nie mam takiej mozliwości... :(
Bardzo Was proszę o pomoc!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jakiś czas temu miałam właśnie miejscowo przesuszoną skóre na twarzy, własnie na policzkach i w okolicach ust (mimo iż mam tłustą cere) i w aptece pani dała mi kilka próbek kremu atopra (http://www.domzdrowia.pl/59009,atopra-krem-do-skory-atopowej-i-wrazliwej-50-ml.html) i szybko pomogło, teraz już jest dobrze, chwilowe jakieś zachwianie chyba było, może Tobie też pomoże:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w jakiej cenie jest ten krem ??? Ja miałam tez strasznie suchą skóre, poszłam do PRYWATNEGO dermatologa i okazało się ze mam zapalenie zatopowe skóry, straszna sprwa. Sostałam masc protopik ( tylko na recepte i dość droga) smmarowałam praktycznie codziennie i teraz jest lepiej. Teraz szuakm czegość na profilaktyke, jakiegos dobego kremu który by nie wysuszał :)


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozliwe, ze masz atopowe zapalenie skóry... kup w aptece krem, do cery wrażliwej i atopowej, moze byc taki jak pisala kolezanka wyzej, ale najlepiej to zglos sie jak najszybciej do dermtologa, bo tak naprwde tylko on bedzie w stanie ci pomoc
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a no i zapytaj w aptece o emolienty
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tam sie na kremach nie znam i dermatologiem też nie jestem, ale warto by pomysleć również o "nawilżeniu" pomieszczenia, w którym się dużo przebywa. niestety w pracy może byc ciężko, ale w domu...
omg, jak to pisze to sama mam wrażenie jak mi skóra schnie!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi wystarczyła próbeczka, ale jak się pytałam w jakiej cenie to ok 30 zł tubka. mi nie chciało się iśc do lekarza a ten kremik pomogł, często stosowałam w ciągu dnia i zeszło całkowicie, może warto spróbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jejku Dziewczyny, bardzo dziękuję! sama na to bym nie wpadła, ale przez to, że powiedziałyście o atopowym zapaleniu skóry weszłam na wikipedię... umknęło mi, że od kilku dni śpię pod nową wełnianą kołdrą, a jestem alergiczką... i to może być reakcja właśnie na to i faktycznie kłopoty zaczęły się tuż po tym, jak kupiłam kołdrę... szok.
Dziękuję! Wyśpię się kilka dni pod starą kołdrą i może będzie lepiej, jak nie to marsz do dermatologa.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krem emolium dostepny w aptece i tani-generalnie wszystkie kremy z mocznikiem,wiem brzmi okropnie ale pomaga.A na noc najlepiej naloz sobie warstwe kremu Bepanten dla dzieci tlustego-szczegolnie w okresie zimy.To z tanszych.Ja mam bardzo sucha i wrazliwa cere od zawsze i wyprobowalam przez lata mnostwo kremow zaczynajac na garnier,poprzez avon,loreal a konczac na dior i lancome-nic na dluzsza mete nie dzialalo.Rewelacyjne okazaly sie jak dla mnie kremy Dermiki i maja takze na prawde przystepne ceny,popatrz sobie na stronie,kazdy krem jest szczegolowo opisany.Jesli masz tak wysuszona cere nie patrz na kremy nawilzajace ale na tluste i poltluste szczegolnie zima i zawsze nakladaj krem przed wyjsciem z domu.No a poza tym kategorycznie nie myj twarzy woda!!Woda wysusza jeszcze bardziej,uzywaj mleczka lub calkiem dobry jest plyn do zmywania makijazu do cery suchej garniera a po tym krem na noc,nakladaj nawet w nadmiarze.Dermika ma tez super maseczke do cery suchej,ktora mozesz tez zostawic nawet na cala noc i skora jest po niej delikatna jak pupcia niemowlaka :-).ale sie rozpisalam ,ale mam fiola na punkcie kremow i od zawsze mialam problem z wysuszona i szczypiaca skora szczegolnie po prysznicu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ratuję sie OLIATUM soft , krem dla niemowlaków ,rewelacja,i ALANTAN -swietnie łagodzi . Sprawdz sobie tarczyce , czesto to jest objaw własnie jej chorób i wtedy krem nie pomaga ... jesli to nie tarczyca to pokaż sie tez dermatologowi . Czesto skóre trzeba leczy wewnętrznie . No i spraw sobie prepartat SILICA ( w aptece ok 26 zł za 100 tab),tez ni na suchoty skórne pomaga ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi sie skóra uspokoiła dopiero jak zaczełam leczyć tarczycę ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

schudnąć przed slubem ;) dieta 3D chili - proszę o opinie (116 odpowiedzi)

Dziewczyny przydałoby mi się przed tym najważniejszym dniem schydnąć co nieco... Stosowała któraś...

do góry