Widok

jak się mieszka w straszynie?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
pytanie jw. może któraś z Was tam mieszka i się wypowie? myślę o mieszkaniu właśnie tam, ale pracuję w gdańsku... jak z dojazdami?poza tym czy jest tam ładnie, czy są jakieś fajne miejsca na spacerki z maluchem?
czy może któraś z Was mieszka na Osiedlu Modrym?

wybiorę się sama pooglądać okolicę ale teraz jestem w 9mc i nie bardzo mam jak, więc liczę na Was:)
z góry dziękuję;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam własny wątek, może jednak ktoś się wypowie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sama nie mieszkam, ale mam dobrego znajomego, który tam mieszka- konkretnie na modrym i bardzo sobie chwali. Dojazd - podobno nienajgorszy (samochodem) rano do pracy jedzie ok 40 minut, więc mniej więcej tyle co z południowych dzielnic gdańska.pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odpowiedź;) może ktoś jeszcze?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, ja mieszkalam na modrym bardzo dlugo, ogolnie wszystko ok, tylko nie polecam mieszkan na ostatnim pietrze i trzeba pilnowac rozliczen za ogrzewanie bo oszukuja, jest przedszkole dla dzieciakow, pierwszenstwo maja dzieci z modrego, fajne panie, ktore duzo chodza z dziecmi na spacery, jest plac zabaw dla dzieciakow, gdzie mamy sie spotykaja, w koncu otworzyli sklep, bo do tej pory jak zabrakalo Ci jajka to trzeba bylo jechac samochodem, no i trzeba miec samochod, bez auta ciezko sie tam mieszka
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podłączam się do pytania...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
blueeyes podbijam nasze zapytanie...

mam tam upatrzone fajne mieszkanko, ale zastanawiam się jak by to było mieszkać trochę na uboczu. Policzyłam że do pracy miałabym 13km +po drodze zakręt do żłobka. Mąż ma bliżej bo pracuje w Pruszczu. Czekam na wypowiedzi. Oboje mamy samochody. Jak myślicie? Ktoś mieszka tam albo np. na Rotmance?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam w Straszynie od 2001 roku,mieszka sie dobrze, dojazdy super, ja jezdze do wrzeszcza na 7 rano i zajmuje mi to ok.35minut. . Podejrzewam, że za parę lat, będzie tak samo jak ze zjazdem z Oruni, ponieważ Borkowa sie strasznie rozbudowuje i Maćki również. Po drugiej stronie Borkowa juz postaili 6 bloków, jak sie ludziska tam wprowadzą(każdy po 2 auta), to ze starogardzkiej cieżko bedzie zjechać, na Trakt Wojciecha.
Ale na razie jest dobrze.Podobno w Straszynie otwierają Lidla, na przeciw Kemera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stenia dzięki:) Właśnie pierwotnie w tych blokach po drugiej stronie Borkowa mieliśmy kupić ale nie ma już wolnych mieszkań. A Straszyn tylko 3 km dalej jest i mieszkanie mi się podoba. A mogę wiedzieć gdzie mniej więcej mieszkasz? może na osiedlu Modrym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety, nie na Modrym, meszkamy w domku, na tych osiedlach domków przy centrum Straszyna.
Co do twojego mieszkania, dowiedz sie dokładnie, bo podono tam ma być puszczona jakas kolej towarowa, tak ostatnio słyszałam u "fryzjera".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kiedy odbieracie to mieszkanko?
Ile pokoi? napisz cos wiecej, jak rozplanowane?itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkanko jest z rynku wtórnego wybudowane w 2008. 3 pokoje, muszę się koniecznie wybrać na to osiedle, ale w 9mc jakoś nie mogę się zebrać.. dlatego podpytuję. a nie wiesz jak tam z drogami, chodnikami i ogólnie czy to osiedle jest ładne i zadbane? słyszałam też że w straszynie jest jezioro - daleko od tego osiedla? Stenia wiem, że zamęczam, ale bardzo mnie to ciekawi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osiedle jest bardzo ładne.zadbane,czyste,strzezone,piwinniscie byc zadowoleni.Jeden minus, ze w Straszynie nie ma "czerwonych autobusów", jeżdzą tylko same PKS i to bardzo rzadko.Co do jeziorka to nic nie wiem, rzeczka owszem jest ładna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ogolnie z wozkiem nie zjedziesz do centrum straszyna, tam gdzie siec 34, biedronka itd, trzeba miec samochod, po osieldu spokojnie spacerujesz no bo chodniczki mega zadbane sa, jak pisalam wc zesniej nie kupuj mieszkania na ostatnim pietrze, bo oszukuja z dociepleniem, co sie nawalczylam z mądrym to juz moje no i te rachunki za ogrzewanie 600, 700 zl, masakra, fajni ludzie tam mieszkaja przynajmniej w mojej kamienicy, ogolnie teraz na bank wprowadzilo sie wiecej ludzi ktorzy kupili mieszkania z promocji, wczesniej mieszkali tam sami bogacze ktorzy wozili sie jak paw po gnoju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olciaprincessa to "nasze" mieszkanie jest na 1 piętrze. czy te rachunki za ogrzewanie to miałaś co m-c? czy rozliczenie co pół roku? a możesz mi napisać jaki czynsz tam płaciłaś za jaki metraż? jak nie na forum to na maila fiolka81@onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fiolka to bzlo miesykanie na ostatnim pietrze, 57 m po podlodze ze skosami, racvhunki co 2 miesiace, czynsz okolo 400 zl, zima w mieszkanie przyu pelnym grzaniu bylo 17 stopni, latem w pokojach dochodzilo do ponad 30 , masakra, ale oprocz tego milo sie mieszkalo, szczegolnie z dzieckime, bo duzo dzieci przychodzilo na plac zabaw w wiekszosci z opiekunkami ale przynajmniej mial sie z kim bawic, w razie pytan pisz smialo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to my też namierzamy się na 57m, tylko piętro pierwsze. 400zł czynsz ale dodatkowo płaciłaś za tą ochronę i sprzątanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tam bylo okolo 400 , troche ponad i w tym byly te wszystkie uslugu, tylko ochrona to tylko nazwa, szczerze to wpuszczaja wszystkich na osiedle, na poacztku jeszcze zatrzymywalio i sie pytali ale pozniej jak leci,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a te 400 zl to na miesiąc?
bo mi mówili ze tam około 200 zl wynosi opłata expoatacyjna (tzw czynsz)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba zależne od wielkości mieszkania, właśnie rozmawiałam o tym, które nas interesuje - około 500zł m-cznie. mam nadzieję że już z "ochroną" i sprzątaniem. blueeyes - mieszkasz tam? czy rozważasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olciaprincessa mam pytanie - a jaki typ ogrzewania miałaś na modrym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie, nie mieszkam :)
ale straszyn to jedno z kilku miejsc w którym chciałabym mieszkac (ze wzgledu na bliskość pracy)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam w Straszynie i polecam jesli chodzi o dzieci i miejsce na spacery to jest ich mnóstwo. Przedszkoli w Straszynie też jest kilka. Jeśli chodzi o osiedle Modre to jest to miejsce na "pewnym poziomie", ale niestety, żeby z tamtąd sie wydostac to bez auta ani rusz. Przy samym wyjściu z tego osiedla (jest strzeżone i ogrodzone) nie ma chodnika jest wąska ulica i pędzące samochody. Jeśli chodzi o dojazd do pracy do Gdańska to porażka, mój mąż jedzie na 10 do Wrzeszcza, wychodzi z domu o 8, gdzie normalnie bez korków droga jest do pokonania w 25 min.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy może jest ktoś ze Straszyna ale z domków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my sie zastanawiamy nad kupnem mieszkania na Modrym..
i chyba czas bym zrobiła prawo jazdy :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem z domków, tylko domków to tu duuużo, o które dokładnie pytasz? ja mieszkam jadac z obwodnicy to po lewej stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam w Straszynie od kilku lat (w domku przy lesie). Nie wyobrażam sobie innego miejsca do mieszkania. Nowy dom budujemy też w Straszynie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mieszkam w Pruszczu i jestem baaaaardzo zadowolona...mnóstwo placów zabaw, mnóstwo miejsc na spacery...i przede wszytskim podstawowe sklepy "pod ręką"..nie wiem jak to jest w Straszynie, ale ogromnie się cieszę, że nie kupilismy mieszkania na jakiejś zadupionej dzielnicy w Gdańsku, gdzie musiałabym wszędzie jeździć samochodem, a z dzieckiem spacerowałabym wokoł bloków i spędzała czas codziennie na tej samej przydomowej piaskownicy (o ile taka w ogóle by była)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Są osiedla w Gdańsku gdzie jest mnóstwo miejsca do spacerowania, np. Zaspa czy Przymorze, także nie ma co tak uogólniać, wiadomo najczęściej zachwala się to co się ma ;)
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polcia..jasne..ale my chcieliśmy mieszkanie z rynku pierwotnego...a w tych miejschach, które podałaś to albo nie buduje się nic nowego, albo "nowoczesne wieżowce" albo w takich cenach, że gdybym nawet miała 5 żyć to bym tego nie zdołała spłacić:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja -misi- odpisałam :)
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mieszkam w Straszynie od dwoch lat na osiedlu przyjaznym.do pracy dojezdzalam az do oliwy i nie bylo tak zle.ogolnie nie najgorzej jest chociaz moglaby sie poprawic troszke ta komunikacja.ale napewno nie wrocilabym juz do miasta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja zrobiłabym wszystko żeby się stąd wyrwać. Marzy mi się Pruszcz, place zabaw, mnóstwo atrakcji a jednak spokojnie i jest klimacik. Tutaj z dzieckiem małym jest kicha mieszkać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

Puszczanie mleka nosem??? (9 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

do góry