Widok

jak zatrzymać laktacje

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny muszę odstawić syna od piersi bo jak się okazało ma alergię . Mam pytanie jak zahamować laktacje? Macie jakieś sposoby? Będę wdzięczna za wasze rady
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno są tabletki na tzw. zasuszanie. A z "domowych" sposobów - rzadziej przystawiaj dziecko, mniej pij.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Po pierwsze alergia to absolutnie nie jest powód aby konczyc kp, polecam odwiedzenie dobrego doradcy laktacyjnego albo pediatry pro kp :)

Po drugie owszem są tabletki ale nie prawdą jest ze istnieje cos takiego jak tabletka zasuszajaca mleko w piersiach, to jest jedynie ich skutek uboczny a są to tak naprawde silne leki na poważne choroby (wystarczy poczytac ulotke) stanowczo zbyt lekko przepisywane przez lekarzy, jeżeli chcesz faktycznie zakończyć kp to przystawiaj coraz mniej, eliminuj karmienia, jesli pojawią sie zastoje odciagaj tylko do poczucia ulgi, mleko samoistnie zacznie znikać i jest to najlepsze i najzdrowsze wyjsce dla matki i dziecka

Poza tym jak pisałam wyzej - zastanów sie taz jeszcze czy na pewno chcesz kończyć kp bo alergia naprawde nie jest żadnym powodem aby musieć to robić :) polecam znaleźć dobrą pomoc
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja zrozumiałam, że autorka chce rozpocząć leczenie/odczulanie, stąd przeciwwskazania do karmienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja że maluszek ma na cos alergie :D

tak czy siak przy podjęciu tak ważnej decyzji warto znaleźć dobrego specjaliste ktory aktualizuje wiedze o kp (wbrew pozorom jest ich malo, a większość bazuje na tzw mitach)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Szałwia - napary z szałwi, tabletki z szałwią.

Swoją drogą zgadzam się, że alergia to niekoniecznie powód do odstawienia. Skoro ma alergię na mleko matki, to jak ma nie mieć alergii na mleko krowy? Również poszukałabym innego pediatry, bazującego na aktualnej wiedzy na temat kp. Niestety nie jestem w stanie nikogo polecić, bo u mnie żadnych problemów tego typu nie było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak ma alergię, to należy karmic jak najdłużej
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

No, faktycznie "ma alergię", a ja się doczytałam, że "mam alergię" ;)
Skoro nie mama tylko maluch ma alergię, to się zgadzam, że warto karmić jak najdłużej. Tylko że mamę czeka ścisła dieta, pod warunkiem że wiadomo, na co jest alergia. Przerabiałam przy dwójce dzieci :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

wg zaleceń WHO alergia jest podstawą do tego, żeby karmić dłużej niż normalnie
lekarze... eh... :(
może powinniśmy założyć temat "Pediatrzy którzy nie mają zielonego pojęcia o kp" i uratowałoby to kilkoro dzieciaczków przed odstawieniem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Rany.. dziewczyna nie pyta o porady czy karmić czy nie, ale pyta jak zatrzymać laktacje :/ Znowu nie na temat. Może probowala juz wszystkiego i dziecko ma problemy. Na siłę wzajemnie męczyć się teżnie ma sensu aby po trupach karmić piersią.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dziękuję za wasze rady. Pewnie macie rację z tym k armieniem piersią . Tylko co byście zrobiły na moim miejscu jak dziecko na piersi nie chce od tygodnia jeść, spadło na wadze, jak jakimś cudem się zassie to ssie minutę i potem ryk i koniec jedzenia. Nabiału nie tykam od stycznia w żadnej postaci nic, a dziecko i tak cierpi. Może gdyby to było moje pierwsze dziecko to bym się poświęciła. Zamknęła się w domu na miesiąc i robiła głodówki, ale wybaczcie mam jeszcze przedszkolaka którym się muszę zająć i zero pomocy . Muszę zadbać o nich obu. Aha po pierwszym dniu nutramigrenu mojemu dziecku jest i niebo lepiej. I bardzo dziękuję za porady jak zatrzymać laktacje. Jak widać karmienie piersią czasami również szkodzi.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

może to nie alergia. Potrzeba konsultacji laktacyjnej. Warto spróbować. Powodzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Niestety alergia sucha czerwona skóra zaczyna się regenerowac i kupki nie mają już śluzu więc raczej na pewno
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czerwona skóra i śluz nie muszą o tym świadczyć !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Szanowna mamo. Przede wszystkim spokojnie i opisz bardziej problem bo hasło mam alergie za wiele nie mówi. W jakim wieku jest Twoje dziecko i co mu się dzieje? Kto ma ta alergię i przez kogo stwierdzoną?
Nie tykając nabiału robisz sobie krzywdę. Jeśli chcesz uniknąć kolki to jakieś strasznie stare metody i tortury stosujesz. Nabiał jest każdemu potrzebne a szczególnie Tobie po porodzie kiedy musisz się zregenerować a co dopiero karmić piersią !
Problem miałam podobny że dziecko nie chciało jeść ale to wynikało z ząbkowania ( w wieku 3 miesięcy syna mieliśmy dwa zęby) a też się najeździłam i nie jedna nawiedzona pediatra kazała mi stosować cuda wianki.
Jeśli dziecko nie chce ssać Twojej piersi to sama sciągaj pokarm tyle by poczuć ulgę i za każdym razem rzadziej i co raz mniej. Możesz też pić szałwię. Nie ma stymulacji piersi to i się pokarm nie wytwarza - proste. Ja nie brałam żadnych tabletek tylko takim sposobem skończyłam laktację.
Jeśli chcesz pogadać to napisz do mnie: roxi@gumed.edu.pl

A tymczasem głowa do góry i dasz radę ! Nie ważne jaką decyzję podejmiesz czy cycek czy butelka i tak będzie dobrze !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żeby tylko nie chciał jeść prezyl się krzyczał wył z bólu po niecalej minucie jedzenia. A alergię na mleko krowie ma dziecko dlatego odstawiłam nabiał ale nie wzięłam pod uwagę ze mleko krowie jest wszędzie w szynce pieczywie itd itd a ja muszę mieć siłę na opiekę nad dwójką dzieci. Mały ma skończone 4 miesiące.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po czym poznać, że dziecko ma alergię na mleko krowie? Pytam serio. Moje dziecko nie ma jeszcze 2 lat i ewidentnie ma na coś alergię, podejrzewamy, że pokarmową. Testy alergiczne nic nie wykazały, zresztą alergolog ostrzegała, że w tym wieku rzadko wychodzą. Skąd więc wiesz, że Twoje dziecko ma alergię na mleko krowie? I jak ma pomóc mm, które jest przecież produkowane z mleka krowiego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mleko mm to hydrolizat czyli pocięte białka mleka które nie mają prawa uczulac. Podobno jelita małego dziecka mogą po prostu nie trawic jeszcze dobrze w tym przypadku prawdopodobnie mleka krowiego (pomimo moich staran) które jednak przenika do mojego mleka . Obstawiamy z lekarzem to bo nic innego alergizujacego nie jem. Żyje praktycznie na chlebie i wodzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślałam, że może masz dostęp do jakichś nowych testów alergicznych. U nas alergia pojawiła się dopiero w żłobku (baaaaardzo urozmaicone menu), wcześniej karmiąc piersią nie ograniczałam się wcale, jadłam wszystko i żadnej alergii nie było.
Życzę powodzenia i polecam szałwię - wypróbowane przy koszmarnych nawałach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wkrótce wiosna... U mnie było to samo. Córka 3,5 miesiąca i też bóle brzucha, prężenie, bolesne prutki i 15 kup dziennie, które były wylewającym się z pieluszki śluzem :(kdo tego wysypka na całym ciele :/ diagniza... Skaza białkowa. karmiłam piersią, podawałam lekarstwa, stosowałam rygorystyczną dietę i poprawa tylko na skórze. Kupyśdalej śluzowate, żrące, cuchnące kwasem. Dziecko miało cały czas odparzoną pupę. Lekarka zleciła badanie kału. Do skazy białkowej dołączyła nietolerancja laktozy. Stąd te żrące kupy i bóle brzucha. Chciałam przejsc na mlekozastępczy Nutramigen. Zaczęłam podawać sama bo lekarka naciskała na karmienie piersią. Po 1 dniu podawania Nutramigenu od razu poprawa. Kupy ładne, zero bólu brzuszka, dziecko spokojne, pogodne.
Po tygodniu wybralismy się do lekarza na szczepienie i lekarka przekonała mnie by karmić jednak piersią. Nalega£a a ja głupia posłuchałam się jej ( swoje mleko odciągałam laktatorem dlatego go nie straciłam). Po 3 godzinach od podania piersi wszystko zaczęło się od nowa. Ból brzucha, bolesne pierdki, prężenie i te żrące kupy :/ córce tak odparzyła się pupa że wyła z bólu :/
O ile karmiąc piersią i wyeliminując nabiał w diecie karmiącej mamy można walczyć ze skazą i wygrać to z nietolerancją laktozy, która jest w mleku matki nie daliśmy rady.
Laktoza jest w mleku obojętnie co by mama nie jadła :/ i powoduje takie brzuszkowe rewolucje.
Z karmienia piersią przeszłam na Nutramigen i już nikt mnie nie namówi na ponowne karmienie piersią. Dla dobra mojej córki.
Nie zawsze mleko mamy jest najlepszym co może dostać dziecko :(
Wiosno, może zrób badanie ogólne kału i na krew utajoną.
Może Twoje dziecko ma tak duże problemy brzuszkowe z powodu nietolerancji laktozy?
Nam wyszło kwaśne ph kupki - 5,5 oraz ciała redukujące 1%.
A co do zanikania pokarmu. Ściągałam rzadko, gdy piersi już bolały.i to po trochu by poczuć tylko ulgę.
Po tygodniu laktacja prawie spad£a do zera.
Słyszałam też że można piersi smarować altacetem. To spala mleko
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam taką samą sytuację. Odstawiłam mleko i jego przetwory, cielęcinę, wołowinę,kakao, surowe warzywa, razowe pieczywo wszystko co wzdymajace, ryby, orzechy.Wszystko pod okiem pediatry alergologa. Nic to nie dało, synek nie przybierał na wadze,płacz, wisk, kolki, na buzi skorupa. Aż serce pekało. Nie dość, że zdiagnozowano u dziecka alergię na białko mleka krowiego, to również nietolerancję laktozy której z mleka matki nie da się wyeliminować. W takim wypadku mimo najszczerszych chęci, można nawet stanąć na rzęsach i żywić się planktonem a KP się nie powiedzie. Dobrze, że są teraz specjalistyczne produkty na receptę, kiedyś takich małych pacjentów karmiono kleikiem ryżowym. Nie oceniajcie negatywnie matek z taką lekkością, kiedy same nie miałyście takich problemów. Drogie mamy, bądźmy dla siebie życzliwe :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie też trzeba było przejść na mleko bez laktozy zrezygnowałam z karmienia piersią bo mój organizm nie dawał rady bez nabiału bardzo źle się czulam a nabiał jest w większości gotowych produktów , dziecko nawet jak zjadło trochę mojego mleka jak nie jadłam nabiału to wyło w niebo głosy , na sztucznym bez laktozy dalej ma kolki i często boli go brzuch mam nadzieję że jak zacznie się rozszerzać dietę będzie lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

do góry