Widok

jaki plyn do kapieli do suchej skory

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
do tej pory uzywalismy j&j ale skorka corki zrobila sie dosc wysuszona i pora zmienic mysle o emolientach ale sporo tego na rynku i nie wiem co wybrac...co polecacie? czy mozna je kupic tylko w aptekach?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja napiszę tylko, że nie polecam Oilan - mają chyba najwięcej jakichś dodatkowych składników, bo mojego synka uczuliły a pediatra tylko potwierdził moje obawy. Są balneum i oilatum i emolium, któreś z nich (Oilatum chyba) są dostępne w rossmanie.
szukaj promocji bo ceny są bardzo różne:) są oczywiście wysokie i bardzo wysokie;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kapie w prafinie..bo ma uczulenie na te srodki do kapieli i na oliwki a oilatum drogo wychodzi
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurczę a jednak uczula u nas podobnie kupiłam oilan emulsję natłuszczającą i mały na drugi dzień był cały w czerwonej wysypce po kąpieli ,jak miał miesiąc również to stosowałam i było ok a teraz nagle ta wysypka zaprzestałam używać po wysypce ani śladu ,ale mały ma bardzo suchą skórę na plecach wydaje mi się że to od proszku bo przeszłam na zwykły więc z powrotem kupiłam dzieciowy proszek
. Teraz już sama nie wiem czym mam nawilżać ,natłuszczać mu skórę kiedyś też stosowałam parafinę ciekłą a teraz po tej wysypce od oillan trochę się obawiam bo tam właśnie jest ponad 60 % parafiny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiola u nas sucha skóra na plecach (czasem normalnie w dotyku jak u jaszczurki:/) była objawem nietolerancji laktozy. Syn miesiąc temu trafił do szpitala, odwodniony, przez kilka dni nie dostawał mleka, potem sam z niego zrezygnował. A po tygodniu miał skórę na plechach jak u noworodka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja używam emolium jest ok emulsja jest lepsza niż płyn do kąpieli bardziej nawilża skórę
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koza ja o tym też myślałam ale mój syn ma już 13 mies ,i ta skóra u niego sucha tylko na plecach jest od jakiś 2-3 mies ,wcześniej nie było problemu ,wcześniej też prałam w loveli ubranka ,a potem w naszym proszku niemieckim jakimś i chyba to się wówczas zaczęło ,nogi ,buzia bez " szwanku" i już głupia jestem do pediatry z tym nie pójdę bo się pewnie i tak nie zna nie wiem gdzie mam iść do dermatologa czy alergologa ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam kupić balsam cerkobalm mojej córci nic nie pomagało dermatolog nam to przepisała ale ten balsam można kupić bez recepty w aptece.Jak tylko zaczyna się robić sucha tzn takie plami suche wychodzą a zwłaszcza na nóżkach i rączkach od razu smaruję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój syn ma 20 miesięcy:) i skóra też tylko na plecach taka, wcześniej miał tą nietolerancję i do 8 mca życia był na bebilonie pepti, potem powoli mu przechodziło i zmieniliśmy mleko, jadł i ser i serki i nic mu nie było. Od 3-4 mcy nagle ta skóra na plecach zrobiła mu się taka brzydka, oczywiście ja latałam od pediatry do dermatologa no i najpierw zmiana proszku, płynu, coś z jedzenia, próbowałam wszystkiego i nie pomagało. Aż wynikła ta sytuacja z mlekiem i sama byłam w szoku, że to od tego. Nie twierdzę, że u Was to samo, ale spróbuj może, żadnego nabiału przez kilka dni i sprawdź czy się nie poprawia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oilatum albo emolium
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie od dłuższego czasu nie daje mu nabiału wcale .Mój karmiony piersią + mleko modyfikowane gdy musiałam szybko gdzieś lecieć ja jogurty ,serki pochłaniałam w ogromnych ilościach i było ok z małym .
swój pierwszy jogurt naturalny dostał jak miał z 7 mies ,od tamtego czasu tylko czasami pojadł jogurtu bo raczej nie przepada ,ale chleb z serkiem topionym wcinał i nic się nie działo
.Od jakiegoś czasu nie daje mu nawet spróbować jogurtu ,ani serków jedynie co to chałka z masłem ,pije w dalszym ciągu mm i oczywiście pierś ja też przestałam z nabiałem choć tej piersi dostaje mało i czekam a powiedz mi do jakiego lekarza mam się udać w razie czego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja stosowałam emulsję do kąpieli Emolium i było ok. Teraz przeszłam na kosmetyki Nivea, bo Mała nie ma problemów ze skórą i wychodzi znacznie taniej.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ALe jest też tak, że nabiał przetworzony jest mniej uczulający i często dzieci mogą jeść serki czy jogurty, a po zwykłym mleku mają właśnie różne dolegliwości. Mi pomógł alergolog, chociaż pediatrę mam cudowną i długo nam próbowała pomóć, to jednak alergolog był tu najbardziej na miejscu.
Ja doszłam metodą prób i błędów niestety, do listy produktów, które może jeść mój syn. I na przykład serek waniliowy maćkowy jest ok, a już danio, bakuś czy inny waniliowy homogenizowany to murowane suche plecki. To samo z jogurtami, raz zjadł "serduszko" u niani to za godzinę widziałam że coś mu zaszkodziło. Za to zjada takie serki z owocami z lidla i nic mu po nich nie jest. A najgorsze są mleczne kanapki. Ale tutaj też stawiam na konserwanty czy inne sztuczne dodatki, nie koniecznie mleko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki w razie czego uderzam do alergologa .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej wcale nie moczyć w żadnych płynach do kąpieli, nawet siedzenie w najlepszym emoliencie jest paskudne dla osoby cierpiącej na jakieś alergiczne problemy skórne.

Zamiast kąpieli - prysznic, dwa razy w tygodniu max. Łagodne środki myjące tylko na miejsca "strategiczne", plecki, brzuszek, nogi, ramiona najlepiej wcale omijać. Od razu po osuszeniu ręcznikiem nasmarować dobrym kremem lub balsamem, np. Oilatum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Używam dla synka serii Lipikar La Roche Posay i jest ok. W każdym razie lepiej działa niż Balneum, czy Oliatum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej nie używać płynów do kąpieli. Kąp malucha 2-3 razy w tygodniu w samej wodzie, do mycia używaj np. mydło dla dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oliann
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko dziecko raczej nie jest uczulone na parafine tylko na inne substancje ktore sa w oilanie oprocz parafiny..ja kapie w prafinei i jest swietnie zadnych oliwek nic nie trzeba uzywac :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no niestety na parafinę można być uczulonym właśnie to parafina a nie inne substancje zawarte w kremach czy balsamach mogą być za to odpowiedzialne , po za tym zapycha zdrową skórę ,więc jak nie trzeba stosować środków natłuszczających to nie powinno się stosować parafiny ani nic co ją zawiera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również polecam parafinę do kąpieli (najtańszy i jak dotąd najlepszy nawilżacz jaki używałam)
Ewentualnie w chwilach podrażnienia skóry dodatkowo maść robiona w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może nie tyle maść, co krem, składający się w większości z wazeliny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z wazeliny i witamin :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cóz ja od siebie polecam American crew, mają najlepsze kosmetyki i skóra nie jest po nich jakoś wysuszona czy coś, bardzo fajnie nawilżają i do tego ładnie pachną i maja całkiem spoko skład.v
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie kupiłaś te kosmetyki ? Markety sa słabo wyposażone, a do tego niektóre drogerie internetowe również.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja w notino, tam mają najlepsze produkty w dobrych cenach, a asortyment dove jest ogromny, wiec znajdziesz i balsamy, kremy mydełka i żele pod prysznic dla siebie i faceta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja używam tylko produktów od Bielenda.
Ostatnio zakupiłam żel i balsam Vegan Smoothie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja używałam takiej: https://www.notino.pl/sebamed/baby-wash-piana-do-kapieli-dla-dzieci-od-urodzenia/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli masz problem z atopią czy łuszczycą to polecam stronę https://e-medyk.com/. Bez reklam, bez wciskania produktu. Sama rzetelna wiedza jak sobie radzić i czego używać bez konkretnych marek. Ja po przeczytaniu zyskałem sporo spokoju a dziecko ma dużo lepsze samopoczucie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do suchej skóry, używam żelu i balsamu Vegan Smoothie, arbuz z bananem, super nawilżenie skóry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to bielenda? uzywalam jej kiedys ale w drogeriach tak maly wybor ze w sumie zaczelam uzywac cos innego :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to bielenda, tez jej uzywam ale kupuje w internecie bo tak jak piszesz w sklepach jest malo co a na necie kazda serie kupisz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie nigdy nie wpadlam na to by na necie szukac, jakos tak z automatu wchodzilam do drogerii i bralam co jest ale rzucilam okiem na to co jest w internecie i znalazlam na notino duzo bielendy wiec sobie zamowie bo bardzo mi pasuja te kosmetyki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

do góry