Widok

kaszki od kiedy i jakie najlepiej

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Cześc dziewczyny, jestem na tym forum od niedawna choć moj szkrab ma juz 6 miesiecy.
Aktualnie zastanawiam sie nad wprowadzeniem do jego jadłospisu kaszek, głównie mysle o jakiejs do rozcięczenia w mleku takiej na noc zeby na dłuzej mu starczyło i zeby ładnie spał całą nocke. Powiedzcie od ktorego momentu wprowadzałyscie swoim maluchom kaszki i jakie polecacie. MOj maluch to "kawał chłopa" ma 6 miesiecy a wazy prawie 10 kilo jest grubasek ale i wyrośniety, ogolnie wyglada na roczne dziecko i takie tez ciuszki juz nosi, nie chciałabym go zbytnio "tuczyć" a kaszki wydają mi sie typowym zapychaczem. Czy mozecie polecic jakies kaszki ktore są najmniej "tuczące"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro nie chcesz tuczyć dziecięcia, proponuję kaszkę ryżowo-kukurydzianą Bifidius, producent Nestle. Nie zawiera cukru (chyba jako jedyna na rynku z kaszek typowo dziecięcych), jest bezmleczna, więc możesz robić ją na mleku modyfikowanym lub na wodzie, jesli np. karmisz piersią. Jako, że nie ma cukru, jest mało słodka - jeśli dziecku nie zasmakuje można dodać owoców i codziennie mieć inny smak :o)

Od kilku tygodni trudno ją jednak dostać - ponoć producent zmienia opakowanie (dotychczas żółte pudełko). Sama kilka dni temu kupiłam ją w Akpolu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zapomniałam, ta kaszka bifidus jest od 5 miesiąca i musi być przygotowywana na mleku czy wodzie o temp. niższej niż 37°C (wyższa powoduje wybicie priobiotyków)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam to co napisał gerberek - Nestle Bifidius to jedyna kaszka dziecieca nie zawierająca cukru... Ona jest o smaku waniliowym i jest calkiem dobra, moja Mała bardzo ją lubi!

Pozostaja jeszcze kleiki - ryzowy lub kukurydziany (można robic na mleku lub wodzie) i dodac np owocki jakies bo te akurat są bezsmakowe i dziecko moze pluc :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A swoja droga to jakies nieporozumienie żeby do dzieciecych kaszek, które mozna stosować juz od 4 miesiąca życia dodawany byl CUKIER!
No ale dzieci jedzą chetnie bo slodkie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny za rady.
A co do tego cukru to sie w 100 % zgadzam. W tym wieku dziecko nie ma na tyle wyrobionego smaku i do puki nie pozna cukru to nie bedzie sie krzywić na jego brak, :) o zgrozo moj mały na przykład chetniej je bezsmakowe zupki ze słoiczka niz te ktore ja sama mu czasem robie. Momi ze nie dodaje ani cukru ani soli to jednak na swiezo zrobione z warzyw maja jakies konkretniejsze smaki niz wiekszosc słoiczkowych. On jednak woli te bezsmakowe:) dlatego wydaje mi sie ze w wielu przypadkach dodawanie cukru czy soli zeby dziecko lepiej jadło leży bardziej w naszje psychice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wprowadzaj kaszki na noc, bo dziecko może nie radzić sobie z trawieniem cięższego posiłku. Spróbuj jako drugie śniadanko, np. przed spacerem (świeże powietrze dobrze wpływa na trawienie). Zacznij od małych ilości, bo ryż może powodować zaparcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi pediatra nie kazał dawac kaszek wiec nie dajemy

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z Ahalia zacznij lepiej podawać z rana kaszki, ja jak zaczęłam dawać małej to miała straszne zaparcia, płakała w niebogłosy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pomagdalena, a dlaczego nie? A jak u Ciebie z tym glutenem, bo ja muszę czekać do 10 miesiaca :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gluten ok
kaszek nie daje bo maja jest grubasem

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zaczęłam do wprowadzania kleiku ryżowego do mleka (jeśli dziecko ma kłopoty z wypróżnianiem lepszy będzie kukurydziany) - ale nie poskutkowało to dłuższym spaniem w nocy...
córcia zaraz ma roczek, na kolacje je obecnie 200ml kaszy (np. pszennej wielowocowej) i nadal potafi budzić się kilka razy w nocy :)
ten typ tak ma i kasza nie pomoże ;) oczywiście wszystkim mamą życzę by kaszka pomogła i dzieci dały pospać nocką :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, u nas tez kasza na noc nie pomogła. Od miesiąca nie karmię piersią i mały dostaje na kolację kaszę. Durzucam do tego jeszcze np. jabłuszko więc ma co pojeść, a i tak budzi się pare razy. Co prawda nie je w nocy (mleka nie toleruje) ale np. pije. Sądzę, że te przebudzenia to kwestia przyzwyczajenia po nocnym karmieniem piersią a nie głód ;)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a orientujecie się czy kaszki misiowy ogródek nestle np. z ziemniaczkami i szpinakiem też zawierają cukeir?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Misiowy ogródek nie zawiera cukru.

A powiedzcie mi gdzie mogę kupić
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dokończyłam... chciałam zapytać gdzie mogę kupić Nestle Bifidius bo nie widzę jej nigdzie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jednak spróbowałam kelik ryzowy 3 łyzeczki do wieczornego mleczka i mały spi teraz prawie do rana, wczesniej budził sie kolo 1-2 w nocy specjalnie na butelke bo był głodny, teraz jak zasnie o 20 to spi przynajmniej do 4 a czasem nawet do 6 rano :) zaparć brak. MOj maluch to chodzacy ( a własciwie jeszcze nie chodzący hihi) przewód pokarmowy nic mu nie szkodzi wszystko zje :) a kleik nie tuczy bo jest ryżowy i bez cukrowy. Tak wiec potwierdz sei reguła ze nie ma reguły każde dziecko jest inne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mmm-82, prosze bardzo linka:)
http://www.allegro.pl/item546940071_nestle_kaszka_8_zboz_bifidus_okazja.html
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu, ta która podajesz na allegro, to 8 zbóż Bifidus (od 9 miesiąca, z glutenem), a chodziło o kaszkę ryżowo-kukurydzianą Bifidus (od 4 miesiąca, bez glutenu).

Fakt, że ryżowo-kukurydzianą trudno dostać. Nie jest już produkowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie taka mozna dostac po 4 tym miesiacu?
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
okazuje się, że Nestle ryżowo-kukurydzianą przestało sprowadzać ją do Polski. Na rynku są tylko niedobitki, to co zostało do wyczerpania zapasów. W Gdańsku nie udało mi się już jej znaleźć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj kupiłam w Bomi na Zaspie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kupiłam dziś ta kaszkę i okazuje się, że ta kaszka zawiera jednak cukier..
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.dodomku.pl/?module=productsBrowser&action=products&shop=2&productsCategory=3589#!

polecam hippa. nie zawiera cukru. dokladny opis kaszek/kleikow jest na w/w stronce
te od 4 miesiaca nie zawieraja tez glutenu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko hipp ma chyba same kaszki mleczne, nie...my potrzebujemy czegoś bezmlecznego
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dominika, ja się pogubiłam, jaką kaszkę z cukrem kupiłas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z bezmlecznych masz do wyboru:
- Nestle 8 zbóż (to nowe opakowanie jest już bez cukru)
- Nestle kaszki ryżowe (z bananami, brzoskwiniami etc)
- bobovita kaszki ryżowe (z jabłkami, malinami itd)

Możesz na mleku modyfikowanym zrobić kaszkę manną.

Albo udać sie na Allegro, gdzie są przeróżne kaszki bezmleczne Nestle, Holle, Milupy, Milisanu sprowadzane z Niemiec:

http://www.allegro.pl/search.php?string=kaszk*&from_showcat=1&category=53311&description=1&country=1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kaszkęmanną trzeba gotować a z tego co słyszałam to mleka modyfikowanego nie można gotować ani doprowadzać do wrzenia, chyba że się myle...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrze slyszalaś :) skrót myślowy mi wyszedł - ugotować na wodzie i podać z mlekiem, modyfikowanym albo własnym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny!!!

Na jakim mleku sa kaszki bobovita????!!!!!

Prosze pilnie o pomoc.
Dziekuje!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba bebiko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w kaszkach bobovita nie ma ani bebilonu ani bebiko

to jakas podstawowa mieszanka mleka modyfikowanego (cos takiego,mam nadzieje ze dobrze zapamietalam)

dzwonilam na infolinie bobovity
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zacznij lepiej od kleiku z owocami,ja zaczęłam od kaszek i później kleik nie smakował bo nie było słodkie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właśnie przez długi czas robiłam kleik ryżowy (na mleku Bebilon Pepti lub moim) i dodawałam do niego owoce ze słoiczka - dzięki czemu Młody miał ciągle nowe smaki kaszek ;)

na sam koniec przygody kaszkowej odkryłam świetne kaszki Hipp - niemieckie :] od jednej Forumki :]

http://allegro.pl/hipp-kaszka-musli-jablko-banan-250g-bezmleczna-i2205817319.html
http://archiwumallegro.pl/hipp_bezmleczna_kaszka_orkiszowa_bananowa_6m_250g-1771634708.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

czy ktos z was probowal wyprac abawke szczeniaczka FP (39 odpowiedzi)

chodzi mi o ta zabawke...

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

do góry