Widok

kiedy zapisywać dziecko do przedszkola

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
j.w chodzi mi o to ze moj syn teraz w pazdzierniku skonczy 2 lata a slyszalam ze niektore mamy juz sie zapisywaly w kolejke? czy to nie za wczesnie? kurcze bo martwi mnie to ze to juz czas.. a i jeszcze pytanie jakie sa kryteria i papiery potrzebne aby przyjeto dziecko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prywatnie czy państwowo? I gdzie - w Gdańsku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapisy są od marca albo od kwietnia. Też będę czyhać nad zapisem córki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem, do państwowego przedszkola (tzn. 3 wybranych placówek) zapisuje się dziecko które rocznikowo kończy 3 lata w danym roku. Czyli dobrze rozumiem, że jeśli moja córka urodziła się w maju 2009, to dla niej rekrutacja odbędzie się w marcu 2012, a rok szkolny zacznie się we wrześniu 2012?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbować zapisać możesz nawet w wieku 2 lat. To, że dziecko ukończyło 3 lata w danym roku, to jest jednym z kryteriów branych pod uwagę. I wiadomo, że dzieci 3-letnie mają pierwszeństwo. Ale może się uda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ale skoro moj syn konczy w pazdzierniku a od wrzesnia jest przedszkole to co wtedy? mam czekac az skonczy 4lata...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noi oczywiscie wolalabym do panstwowego noi w gdansku dokladnie zaspa, przymorze...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kryteria główne (zgodne z przepisami prawa oświatowego)

(1) Dziecko sześcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne,

(2) Dziecko pięcioletnie odbywające roczne przygotowanie przedszkolne,

(3) Dziecko matki lub ojca samotnie je wychowującego (Przez osobę samotnie wychowującą rozumie się pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną),

(4) Dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,

(5) Dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej.



Kryteria dodatkowe (obowiązujące w przedszkolach na terenie miasta Gdańsk)

(1) Dziecko kontynuujące edukację w przedszkolu pierwszego wyboru,

(2) Dziecko posiadające rodzeństwo w tym przedszkolu,

(3) Dziecko, które w roku rekrutacji ma ukończone nie mniej niż 3 lata,

(4) Dziecko obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących (w wymiarze pełnego etatu)/rodziców studiujących/uczących się (w systemie dziennym),

(5) Dziecko, które będzie korzystało z pełnej oferty przedszkola (powyżej podstawy programowej wraz z posiłkami),

(6) Dziecko z rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To są dane z 2009 roku, ale w tym roku też to podobnie wyglądało. Rekrutacja jest elektroniczna, nie decyduje kolejność zgłoszeń. Za każde kryterium przyznawane są punkty. Dostają się dzieci,które tych punktów mają najwięcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja się dowiadywałam w jednym przedszkolu państwowym na przymorzu że przyjmują na zasadzie naboru rocznika najlepiej zadzwonić rok wcześniej jest nabór na następny rok i jeżeli dzieco bedzie zostawało od 8-16 to na 99,9 % bedzie przyjęte cena ok 400zł na dzień dzisiejszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też jestm ciekawa jak to jest z tymi zapisami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieck rocznikowo musi miec 3 latka nawet jesliw grudniu bedzie konczylo 3 to i tak idzie zapisywac nie mozna szybciej niz marzec kwiecien -wtedy pojawiaja sie druki w przedszkolacha w przypadku internetu na stronie-----i spokojnie zapisujesz i nie stresujcie sie tym ze dziecko sie nie dostanie bo na 100% sie dostanie dziewczyny robia duza zamieszania wokoł tego ze dzieci sie nie dostają ale tak na dobrą sprawę nie znają nikogo kto by sie nie dostal jesli ma rocznikowo 3 latka to zero problemu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

Fajny hotel nad polskim morzem - gdzie? (13 odpowiedzi)

Polecicie coś?

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

do góry