Widok

mieszkania-banino ul. Tuchomska - Tyszkiewicz

Inwestycje i deweloperzy Temat dostępny też na forum:
zastanawiamy się nad kupnem tego mieszkania, ale nie wiemy czy warto. Ktoś już zrobił rezerwację albo rozważa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Podobne mieszkanka jak na ul.Pszennej z siodmego-nieba.Bardzo fajne sa te mieszkanka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
właśnie nie jestem do końca przekonana czy takie fajne- nie ma piwnicy tylko mały schowek w sypialni :( siódme niebo bardziej mi się podoba ale już nie ma dostępnych mieszkań :( poza tym czy 3,3 za m2 w Baninie to nie za dużo???
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
w siodmym niebie My kupilismy i piwnicy tez niemamy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No szczeze to nam tez bardziej sie podobaly .Prosze pytac bo developer na bierzaco cos buduje i wystawia na sprzedaz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Milatymo a skąd wiesz ze ten deweloper coś jeszcze buduje?? niestety nie znalazłam żadnych informacji w necie kto prowadzi tą inwestycję, na stronie Tyszkiewicza też nic nie ma.

Jutro idę do biura to pewnie się czegoś dowiem :)

a co do piwnicy w Baninie to dziękuję za informację o glinie :):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak,najlepiej podejsc do biura siodmego-nieba i zapytac kiedy pojawi sie cos nowego do sprzedania.Do tego widzialam ze jeszcze kilka mieszkan jest w rezerwacji wiec moze ktos zrezygnuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kochani wielbiciele piwnic...przestrzegam, Banino leży na terenach dość podmokłych, pokłady gliny, dużo wód podskórnych...piwnica to tylko kłopot w takich okolicznościach przyrody...chyba, że ktoś planuje podziemny basen, lub hodowlę pieczarek /częściej jednak innego grzyba;//...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam tam dojazd fatalny, dziury w drodze. Żeby dojechać do Tuchomska - Polna ok. 1 km - dosłownie 3 km/h - jak ci ludzie tam jeżdżą??
Pytałam sie mieszkańców kiedy zrobią drogę odpowiedzieli, że gmina ma tą drogę głęboko w d-u---ie nie polecam z mężem zrezygnowaliśmy z zakupu w tej lokalizacji.
Gosia
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
do niepodpiwniczonej . Takie rzeczy piszą tylko osoby, które nie mają pojęcia o czym piszą. Ja mieszkam w Baninie już 11 lat posiadam piwnicę pod całym domem i mieszkam znacznie niżej niż np. ulica Pszenna, bo na wysokości Algidy. Część piwnicy nie ma nawet podłogi (goły grunt), ze względu na niski strop 120 cm. Wodę w tej części miałam tylko 1 raz, w zeszłym roku wiosną, gdy ziemia była jeszcze zmarznięta a topniał śnieg i przeraźliwie lał deszcz.
To tyle w kwestii piwnicy, która niejednemu już życie uratowała.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Życie uratowała??? Jakieś bombardowania były? ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
haha, bombardowania;))) a, na poważnie, swoje zdanie napisałam na podstawie obserwacji_ na mojej ulicy jest kilka podpiwniczonych domów, pompują i suszą baaardzo często, nie tylko wiosną. Poza tym, wystarczy się przejść i popatrzyć jakie zielsko rośnie na niezabudowanych działkach, jeżeli jest to sit- a jest go dużo na wielu działkach, to na bank, teren podmokły...zbudowanie tam czegokolwiek wymaga zastosowania odpowiednich drenaży i piwnice nie są wskazane. Wiesz jak wygląda sit?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sit_skupiony
oczywiście, jeżeli ktoś kupuje dom od dewelopera, nie ma szans zobaczyć co rosło na działce przed pierwszym wbiciem łopaty. Po za tym, budowa geologiczna nie wyklucza tego, że w małej odległości od podmokłej działki leży działka bez takich problemów, ciesz się, że takiego problemu nie masz...i nie zarzucaj mi, że jestem osobą, która nie wie, o czym pisze! spójż dalej niż sięga Twój płot...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja zakupilam mieszkanie na osiedlu tuchomska i jestem bardzo zadowolona, zarowno z tyszkiewicza, z doradcow kredytowych i z samego dewelopera, ktory moim zdaniem jest rzetelny. Mieszkania są juz prawie gotowe... i ja np nie mam do niczego zastrzezen:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Droga jak droga, jak ktoś chce zamieszkać w Baninie, to musi się liczyć z tym, że droga nie będzie taka, jak w Gdańsku. Do inwestycji tuchomska dojazd nie jest taki zły.A mi Tuchomska w ogóle nie odpowiada, ze względu a materiał z jakiego budują,o zgrozo!!!!!!!!!- ogródki ogrodzone jak kurniki, ogródek w ogródek. Na temat biura Tyszkiewicz się nie wypowiadam bo go nie znam więc może faktycznie rzetelne.
(...)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
W Baninie niestety powoli sie robi kołchoz...tez sie rozglądalismy za ta lokalizacja ale znajomi polecili nam Jankowo Gdanskie,20 min do centrum!! JESZCZE JEST LUZ!!!! teren nie podmokły drogi i oswietlenie w trakci zakładania a co najwazniejsze nie smierdzi wysypiskiem!!!Jest kanalizacja i autobus 256
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Banino ma kanalizację i autobus!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też kupiłam mieszkanie na osiedlu tuchomska. ogólnie jestem zadowolona, tylko moim zdaniem deweloper totalnie nie przemyślał wysokości okna na jakiej umieścił okno na piętrze w kuchni - na 80,00 cm!!! Odległość od ścian do okna 50,00 cm!!! JAK POSTAWIĆ SZAFKI KUCHENNE, ŻEBY UMOŻLIWIĆ OTWIERANIE OKNA??? Jak to wygląda u Was? Jeżeli tak samo, to jak poradziliście sobie z tym problemem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
hmmm my w sumie jeszcze sobie nie poradzilismy, bo mieszkanie odbieramy pod koniec listopada:) ale w planach mamy " nie zrobienie" zabudowy kuchennej pod oknem...tylko boczne sciany chcemy zabudowac. a tak pozatym Witam sąsiadke? budynek 7?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!!
jesli chodzi o to okno w kuchni, to wg mnie nie wystarczy organiczyć sie do " nie stawiania szafek pod oknem" bo odległość od bocznej ściany do okna to 50 cm, a zwykle szafki kuchenne mają głębokość 60 cm. Mój sposób na ten problem - zamontowałam inne okno. Niestety musialam to zrobic na swoj koszt.
Odebralam mieszkanie wczoraj i od około 14 grudnia zaczynam z mężem prace w mieszkaniu.
Pozdrawiam sąsiada/sąsiadkę i do miłego zobaczenia na nowych "włościach" :))) (budynek 2 poziom drugi)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) my odbieramy w poniedzialek 8 grudnia, jednak prace zaczynamy od 3 stycznia :P teraz zyjemy już świętami ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Proszę o informację, jak uklada się współpraca z deweloperem. Jak sa rozpatrywane ewentualne reklamacje, terminowość?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Współpraca z deweloperem... jak dla mnie rewelacja! wszelkie poprawki, o które poprosilam podczas odbioru mieszkania, były zrobione na drugi dzień. Podczas budowy prosiłam o dodanie okien na poddaszu i tez było to bardzo szybko wykonane mimo ze to przecież firma od okien tym się zajmuje. Tak więc jeśli chodzi o współpracę z Panem Piotrem, to nie można powiedzieć nic złego.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
No niestety nie mogę tego potwierdzić. Współpraca była w porządku, dopóki deweloper nie otrzymał całej ceny za mieszkanie. Po wpłaceniu ostatniej raty stał się arogancki, obraża ludzi, żadnej poprawki w ramach gwarancji nie można się doprosić. A niestety rzeczy do poprawy jest cała lista. A co z pracami wokół budynku, które powinny być zakończone do końca lutego? Wszyscy to akceptują? My niestety nie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
Panie Sz. (developer) - jak pan nie wyrówna powstałych dziur na ulicy, polnej, letniej i radosnej - które powstały za przyczyną jazdy pana dostawców z ciężkim sprzętem zablokujemy panu drogę dojazdową na budowę na radosnej. zaznaczamy, że to my z własnych kieszeni utwardzaliśmy powyższe ulice.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie, wszyscy powinni się zbuntować przeciwko temu "deweloperowi". Co on wyprawia, to się nie mieści w głowie. Zapomniał, że te mieszkania i posesje, które sprzedał, nie należą już do niego. My już kupiliśmy mieszkanie od tego "dewelopera" i mamy z tym całą masę problemów (wystarczy zobaczyć. jak wygląda teren wokół budynków, prace zewnętrzne powinny zostać ukończone dawno temu, ale po "deweloperze" ślad zaginął). Teren wokół budynku świadczy o "deweloperze". Po prostu przestrzegamy wszystkich potencjalnych klientów. O "gwarancji". o której p. Sz. szumnie opowiada, można po prostu zapomnieć.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Już niedługo po tym deweloperze nie będzie śladu. Na pewne zachowania mogą sobie pozwolić duże firmy, mające już wypracowaną markę, a nie taka firma no name, która dopiero raczkuje w tej dziedzinie. On po prostu nie zdaje sobie sprawy, że sam sie pogrąża. Nie naprawi usterek za kilkaset złotych i co na tym zyska? Straci opinię i dobre imię, a tego nie da się tak łatwo odbudować. Mieszkańcy i tak będą walczyć o swoje, ludzie nie są głupi.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czytam Wasze wpisy i widzę, że mamy wspólny temat. Może w grupie uda nam się coś zdziałać? nowi mieszkańcy, Ulinia jeśli jesteście zainteresowani, proponuję kontakt poza forum, w końcu jesteśmy sąsiadami:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

zmieniając temat

Czy ktoś z sąsiadów z szeregu ma dzieciaki w wieku około 6-8 lat?
Fajnie by było bo moje miałyby wreszcie odpowiednie wiekowo towarzystwo do zabaw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam dzieciaczki dokładnie w wieku 7 i 8,5 roku (dwóch chlopaków); cieszę się, że będą mieli towarzystwo!!
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super, moj synek 8 corka 6 :) dobrze ze sa jakieś chłopaki, bo tu chłopców deficyt, nareszcie młody będzie miał kompanów do zabawy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warto podniesc temat

pojawiła się na forum reklama, niech ci co tam zajrzą zobaczą również dyskusje tutaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miłe panie.Ja widzę również ,że jedna z was pisze z trzech IP,a druga z dwóch JP zarzucając forum oszczerstwami. Treści zweryfikuje prokuratura i to ona podejmie stosowne postępowanie co do tych oszczerstw. Czy panie myślą że, pisząc na forum można być bezkarnym nie ponosząc żadnych konsekwencji za wyrządzoną innym szkodę ? Z pewnością w pozwie cywilnym będę dochodzić rekompensaty z tego tytułu . Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
Proszę Pana, nim otrze się Pan o śmieszność płodząc tego typu żenujące pohukiwania mające na celu zastraszyć osoby, które korzystając z wolności słowa wyrażają na forum swoją subiektywną opinię o produkcie który Pan im sprzedał oraz jego obsłudze gwarancyjnej, radzę się zastanowić czy jest to dobre posunięcie PR'owe dla Pańskiej firmy i czy ewentualna przegrana sprawy z Pana powództwa w sądzie nie będzie miażdżąca dla Pańskiej inwestycji.
Nikt tu nie rzuca słów na wiatr, ja na wszystkie swoje wpisy mam dowody, czekam więc na tego prokuratora, kajdanki i brygadę antyterrorystyczną. tylko żeby się nie okazało, że to Pan mnie na forum pomawia o kłamstwa.
Zna Pan powiedzenie że jeden niezadowolony klient zniechęci kilkunastu następnych? To prawa rynku, a konsument ma prawo znać cudze opinie o produkcie, to Pański interes, aby dbać o to, by były jak najlepsze, napiszę wprost:
Pańska jakość "broni się" sama ;)
Rynek weryfikuje szybko takie postępowanie, a konkurencja jest na chwilę obecną dość spora i nie śpi, dziwi ogromnie że stać Państwa w obecnych czasach na takie wpisy.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy to przypadkiem nie jest dyskryminacja? Wszyscy niezadowoleni to panie? Nie sądzę, również panowie mają oczy i widzą wszystkie niedociągnięcia. Albo może wobec panów nie jest pan taki arogancki, jak wobec pań?
Proszę wskazać choć jedną rzecz, która jest pomówieniem, a nie jest prawdą. Chętnie zweryfikujemy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
no`co`za`cham.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Firma bardzo nie solidna

Panie Szarmach jest Pan zwykłym chamem ! Dlaczego straszy Pan nas mieszkańców którzy zakupili od Pana mieszkania Prokuraturą ?! Mamy prawo do wyrażania swoich opinii na tym forum. Jest Pan beszczelny pisząc o tej prokuraturze. Gdyby nie robił Pan fuszerki jakich mało nie byłoby problemu. Całą elewacje to macie do rozebrania i do zrobienia na nowo bo tynk jest tak nie równo położony że z 50m widać smugi.
Kto nie chce mieć koszmaru to odradzam zakupu tego Pana.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ludzie
Ja nie mam mieszkania u tego Pana ale jedno Wam powiem.
Ten Pan to sobie może....................
Panie uważaj bo jak Ci niezadowoleni mieszkańcy pozew zbiorowy złoża to prokuratury to Pan w skarpetach zostaniesz.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam w końcu Pani Ewo. Skoro tytułuje mnie Pani po nazwisku to proszę się również przedstawić. Widzę, że znów ma Pani nowe IP i nadal nie mając racji publicznie chce Pani pisać o swoich tzw. ,,wadach'', no to pomówmy o tym. 1.) Wezwała mnie Pani na reklamacje mówiąc, iż ma Pani plamę w salonie. Po paru dniach plama w salonie wyschła, a pojawiła się w sypialni. Mimo, iż posiada Pani instrukcję i wielokrotnie wyjaśniałem Pani, że w okresie schnięcia budynku mogą pojawić się lokalnie ślady wilgoci. 2.) Nie wymusi Pani na mnie ustawienia ogrodzenia w miejscu gdzie jest ono nie dozwolone. 3.) Określenie przez Panią drzwi jako klasy 3 i wewnątrzklatkowe jest nieprawdziwe i myślę, że już się Pani zapoznała z dokumentacją, którą Pani posiada. 4.) Jeśli chodzi o powierzchnię działki to od początku wiedziała Pani, że zakupuje udział i część działki będzie użytkowana przez sąsiada co oznacza, że nie będzie Pani użytkować tyle ile jest w KW. Ponieważ nie przyjmowała Pani moich wyjaśnień sugerowałem konsultacje z osobami postronnymi z konkretnych branż.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
"Widzę, że znów ma Pani nowe IP"
aby się dalej nie kompromitować warto przestudiować działanie modelu TCP/IP w telegraficznym skrócie napiszę, że adresów IP na chwilę obecną jest mniej niż użytkowników internetu, jest więc pewna pula IP przydzielanych aktywnym na dany moment użytkownikom dynamicznie, mówi się wówczas że ktoś ma "zmienne IP", tak więc nie ma żadnego spisku z tymi zmianami IP, tak działa internet, że niektórzy maja stałe, a niektórzy zmienne adresy IP i nie ma w tym nic dziwnego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przykro mi, że Pana rozczaruję, ale to nie ja jestem tą Ewą, która dokonała wpisu powyżej. Ale oczywiście możemy podyskutować, jeżeli ma Pan ochotę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto. Polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13
mam pytanie odnośnie tych mieszkań : czy one juz maja piec gazowy czy we własnym zakresie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piec gazowy jest na ciepłą wodę i na ogrzewanie nic nie trzeba wykonywać we własnym zakresie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A coś więcej na temat mieszkania się dowiem od sąsiada ? :) Bo zastanawiam się nad kupnem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Najlepiej pojechać i zapytać się tych którzy już mieszkają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry