Widok

mieszkanie na piecewskiej ile za m2

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Na początku tego roku stałam się właścicielką mieszkania w Gdańsku konkretnie na morenie . Z racji ze mieszkam w Gdyni chcę sprzedać mieszkanie . Za ile można wystawić mieszka po babci wg mnie do lekkiego remontu . mieszkanie z wielkiej płyty 2 pokoje kuchnia osobna widna ok,42 m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sprawdz podobne w olx lub na trojmiescie wstaw cene podobna ,po 1 dniu beda sie urywac telefony od potencjalnych nabywcow.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będą telefony jak weźmie te najniższe ceny z ogłoszeń. Przy najwyższych pies z kulawą nogą tam nie zajrzy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
To za ile to mieszkanie sprzedajesz zainteresowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Około 300 tys zł.
Zależy czy to blok czy wieżowiec (-10%), jakie strony świata (południe +5%), wschód, zachód czy północ (-10%), piętro (parter -5%) oraz tego w jakim stanie jest w środku - podejrzewam że raczej staromodnie czyli do remontu przez nowego właściciela, jeśli nowocześnie i kilka lat po remoncie to do +10%.
Reasumując możesz wystartować od 299 000zł..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Blok 4 piętro bez windy, okna na południe (+5%).
Wieżowiec z widokiem na panoramę miasta, okna na wschód, winda np. 7-10 piętro (-20%)
… hahaha :)
Biorę wieżowiec za pełna kwotę, a do bloku nawet nie zaglądam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

'Adekwatnie' nic nie napisał o widoku na panoramę miasta, a -10% dotyczyło ekspozycji północnej. Tym nie mniej różnica w cenie pomiędzy południe/zachód a wschód to spokojnie 5%.
Takie są realia tzw ciemne nory (północ, północny-wschód czy nawet wschód) w wieżowcach, które są bardziej podatne na karaluchy i zaniedbania części wspólnych są znacznie tańsze, dzięki temu znajdują nabywców co widać nawet po twoim komentarzu.
W nowych wieżowcach to różnica pomiędzy mieszkaniami położonymi w jednym pionie na najniższych i na najwyższych piętrach to spokojnie 20 %.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wieżowce z płyty to zazwyczaj tragedia, ocieplone bloki z końca lat 80-tych jeszcze dają radę.
Nie pisałem o pięknym widoku z 9 piętra i o stu innych rzeczach bo odpisałem adekwatnie do pytania - trzy zdania i pani chce wycenę to taką dostała, wiadomo że dokładna wycena obejmowałaby więcej czynników.
Strona południowa to spokojnie 5% a nawet 10% ceny, a północ -10%, różnice pomiędzy tymi dwoma skrajnościami są rzędu 15-20% co świetnie to widać na przykładzie oferty Eurostylu który "detalicznie wycenia" wszystkie plusy i minusy - strona południowa plus 5-10%, wschód zachód neutralnie, a północ minus 10% ceny, dokładnie wyliczą cenę sprzedaży uwzględniając strony świata, taras jego wielkość i stronę świata, ustawność pomieszczeń itd. to wszystko na co każdy normalny człowiek zwraca uwagę.
Wiadomo że np okna na południe ale kilka metrów od Grunwaldzkiej to nie taki plus jak i okna od północy z ładnym widokiem na zatokę to taki minus ale to są już niuanse zależne od konkretnego mieszkania - a więcej danych nie ma.
Nie zapędzałbym się z tym wieżowcem bo np mieszkanie na 1piętrze w wieżowcu a 1piętro w bloku, nie mówiąc o parterach to duży ruch ludzi, brud, hałasy i - o ile nie ma różnego planu opłat w zależności od piętra - nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie w czynszu za samą windę, która bardziej denerwuje hałasem i trzaskaniem niż się przydaje - wszystko na niekorzyść wieżowca. O szybach po zsypach itp atrakcjach nie wspominając.
Jak jeszcze "trafisz" parter w rodzaju robygowego na tzw Słonecznej Morenie to masz szanse nie widzieć słońca w ogóle (wieżowce jeden obok drugiego)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam w wieżowcu na 7 piętrze z pięknym widokiem na panoramę miasta. Wieżowiec jest ocieplony z ładną elewacją, z roku 1992, zbudowany w technologii wielkiej płyty. Uwieżcie mi, mieszkanko jest super. Pod blokiem 2 parkingi jeden ogólnodostępny, a drugi tylko dla mieszkańców, zamykany szlabanem. Winda, co prawda nie nowoczesna, ale o dużym ruchu mieszkańców nie ma mowy, bo na każdej kondygnacji sa tylko 2 mieszkania. Po schodach nikt nie chodzi, więc jest zdecydowanie mniejszy ruch na klatce niż w cztetopiętrowcu na pierwszym piętrze, przez które przechodzą wszyscy lokatorzy z wyższych pięter. Nie zamieniłbym mojego mieszkania na blok bez windy. Dodam, że kupiłem jeszcze mieszkanie w nowym apartamentowcu, oczywiście wysoko (na 9 piętrze) które jest nieporównywalnie bardziej atrakcyjne, ale zupełnie z innych powodów. Moja opinia zapewne jest subiektywna, ale ja tak postrzegam mieszkania. Gdybym miał negatywne zdanie o wieżowcach drugiego szukałbym w niskim budynku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Diabeł tkwi w szczegółach, jedno mieszkanie "babcine" wymaga mniej pracy, drugie więcej, jedno się sprzeda w danej cenie od razu, drugie będzie leżeć.
Ceny na portalach bywają bardzo mylące, choćby ze względu na to, że mieszkanie 2-pokojowe dzielą się na 2 grupy wielkościowe. Większe (czyli rzędu 47-50 m2) są bardziej popularna niż mniejsze. Itd. itd.

Tak na marginesie - domyślam się, że chodzi o Morenę A - czyli mieszkanie będzie miało najprawdopodobniej 42,42 m2 lub coś blisko tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież autorka podała metraż w pierwszym poście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Morena

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...

Leśna Dolina (20 odpowiedzi)

Lokalizacja osiedla Leśna Dolina pośród drzew i w bliskiej odległości od Parku Krajobrazowego...

Wzgórze Hoplity (5 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic Kartuskiej i Myśliwskiej - w dobrze skomunikowanym miejscu, w...

do góry