Widok

mój partner strasznie chrapie!

Ratunku! Są noce, że nie da się spać! Mój partner tak straszliwie chrapie, że niekiedy nie jestem w stanie zmrużyć oka. Kto ma podobny problem rozumie mnie doskonale. Jak sobie z tym radzicie? Może podpowiecie mi jakąś skuteczną metodę ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Niech schudnie
2. Niech nie pije alko przed snem
3. Jeśłi ani 1 ani 2 to są poradnie leczenia snu. Czasami chrapanie może wskazywać na poważny problem somatyczny. Nie lekceważ tego.

Doraźnie:
4. Oddzielne sypialnie.
5. Stopery
6. Jak nie pomaga, to rurka tracheotomiczna :D

Poza tym.. co to za chłop, co nie chrapie? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Teraz podobno są jakieś specjalne urządzenia na chrapanie. Podobno bardzo skuteczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>...podobno są... podobno skuteczne...

Grunt, to precyzja wypowiedzi :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chrapanie może być efektem przykurczu mięśni szyi i zwężenia drogi jaką pokonuje powietrze .Wymasuj mężowi kark głowę i szyję strona boczna i tylna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lajkonik masażu nie zrobi.
Ew.. wygłaszcze (może być miłe, ale niekonieczne skuteczne) :)
Więcej... to zbytnie ryzyko.. można nieporównanie więcej zepsuć niż naprawić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zakupiliśmy z mężem taki mały przyrząd, który rozszerza nos i ułatwia oddychanie a tym samym zmniejsza znacząco chrapanie :) air max się to cudo nazywało i jesteśmy póki co zadowoleni. polecam wypróbować gdy już wszystkie inne metody zawiodły ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wymasuj chłopa i dużo sexxxu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znam to,ja jak na razie stosuję metodę na łokieć i na drugi bok,mam nadzieje,że wystarczy na długo:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dobra metoda z tym łokciem, ale ja poleciła bym airmax fajny i skuteczny przyrząd do nosa - mojemu staremu pomaga, w końcu się wysypiam :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są też różne spraye. Np desnoran. Podobno skuteczny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Metoda doraźna:
Szturchnij go mówiąc jednocześnie "Nie chrap !" jak nie pomoże powtórz...

Metoda skuteczna:
Zmień partnera

Metoda kosztowna:
Kup zatyczki do uszu (tzw stopery)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas jak na razie działam metoda na łokieć, ale moja mama kupiła ojcu spray do nosa na chrapanie i z tego co wiem to nie pomaga. Musze powiedzieć jej o tym przyrządzie do nosa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w jakiej pozycji śpi ojciec? Niech spróbuje spać na boku - to znacznie ogranicza chrapanie. http://nachrapanie.net/u-mezczyzn/ - artykuł o tym, dlaczego mężczyźni chrapią i jak można im pomóc, może przyda się Twojej mamie i w końcu coś zadziała na Twojego tatę :) Trzymam kciuki, niestety z doświadczenia wiem jakie to upierdliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyczyny chrapania mogą być różne. Możecie spróbować takich specyfików - http://suplobit.pl/forum/desnoran
a jak nie podziała, to najlepiej wybrać się do lekarza, może konieczna będzie nawet operacja. Chrapanie może prowadzić nawet do bezdechu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wyleczyć chrapanie?

Pewna kobitka miała problem z mężem - strasznie bidulek chrapał, co nie pozwalało jej się w nocy wyspać. Chodzili po lekarzach, specjalistach... nic. Pewnego dni spotkała sąsiadkę i gdy jej opowiedziała o problemie, ta zaproponowała jej wizytę u pewnej znachorki, która ponoć wszystkie przypadłości leczyć umie. Kobita leci pod wskazany adres, przedstawia sytuację, ta chwilę się zastanawia i mówi:
- Jak stary zacznie chrapać, to niech paniusia mu nogi rozszerzy.
Kobita się wqr..., opieprzyła znachorkę, że naiwnych ludzi tylko naciągać umie i że złamanego grosza jej nie da i poleciała do chaty. W nocy ta sama historia... stary piłuje już drugą godzinę... kobitka myśli sobie: "Ehh... spróbuję tak zrobić, jak znachorka mówiła...".
Rozszerza staremu nogi i... cisza... Następnego dnia leci z samego rana do znachorki... przeprosiny... bombonierka... podwójne honorarium... Oczywiście ciekawość nie dawała jej spokoju więc pyta:
- Pani... ale na czym polega ten trick z tymi nogami?!
Znachorka:
- Moja droga... zasada jest prosta - rozszerza Pani nogi, worek spada na dziurę i cugu ni ma...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://dopilar.pl/recenzje/lek-desnoran/ tutaj nie ma zbyt dobrych opinii, warto go stosować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

powinien pójść do lekarza, może to być objawem jakieś choroby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Starszy temat ale może ktoś skorzysta ;)

Przede wszystkim warto się upewnić czy to tylko chrapanie, czy jednak połączone z bezdechem sennym. Warto wybrać się do laryngologa, może poleci operacje, lub co częściej spotykane maski tlenowe CPAP do zakładania na noc.

Można skorzystać również z domowych metod jak zmiana pozycji na boczną (w wielu przypadkach mocno redukuje chrapanie), ciężko się przyzwyczaić do spania na boku, ale wystarczy piłeczka wszyta do koszulki na plecach i naprawdę pomaga.

Pomocne są również inhalacje z mięty pieprzowej czy eukaliptusa. Dla osób chrapiących przez zatkany nos skuteczne mogą być klipsy lub ekstendery do nosa, parę groszy w aptece.

Jak kogoś interesuje to można poczytać więcej na temat leczenia chrapania na tej stronie: https://chrapaniustop.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

rehabilitacja (15 odpowiedzi)

szukam pilnie rehabilitacji na kręgosłup kolejki strasznie długie ,,może ktoś wie gdzie na nfz...

Który internista chorób wew.? - Przychodnia świętokrzyska. (55 odpowiedzi)

witam kto z was chodzi tam do przychodni ? kiedys bylam u miskiewicz z 10 lat temu,,, teraz u...

Przedłużenie członka (7 odpowiedzi)

Dzień dobry. Darek z Łodzi z tej strony. Mam 40 lat i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość...

do góry