Widok

mruganie/mrużenie oczów u 3 latki

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
witam ,chciałam zapytać czy ktoś się spotkał u swoich dzieci z mruganiem/mrużeniem oczów tak jakby robiła klik klik i zaciska oczy. nawet od razu po przebudzeniu dziecko ma taki tik , kiedy patrzy na tv albo komórkę, natomiast kiedy się bawi tak jakby zapominała o tym tiku. Kiedyś juz tak miała to minęło po ok 2tyg, teraz to się już ciągnie prawie 4 tydz. proszę o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój synek niedawno tak miał, byliśmy u okulisty na bardzo szczegółowym badaniu i wyszło, że jest wszystko ok. Kazała nawilżać oczka solą filologiczną i jeszcze dodatkowo podawałam magnez i samo przeszło. Nasilało się wieczorem przy sztucznym świetle. Ograniczcie tv, tableta, komórkę itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziekuje za odp a prosze mi powiedziec zakrapaiałam pani oczy czy przemywała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jj ma racje. Moj tez tak mrugal i okulista nic nie stwierdzil. Mowila ze w tym wieku czesto pojawiaja sie tiki. Rzeczywiscie po kilku tygod samo minelo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Synek 3 letni też tak miał. Oglądanie telewizora, tableta, itp.wysusza oko, bo dziecko oglądając mało wtedy mruga. Ogrzewanie w mieszkaniu wysusza powietrze, może mieć to wpływ na nawilżenie oczu u dziecka. Ograniczenie oglądania na tablecie, laptopie,itp.bajek, częstsze wychodzenie na spacer, oczy patrząc w dal na spacerze się regenerują, no i klima w galeriach h. też nie jest ok., to mi powiedział okulista. Ja ograniczyłam bajki i więcej spacerów i przeszło. Krople nawilżające do oczu dla dzieci można podać, jeżeli mały pozwoli, nie zaszkodzą pomóc mogą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakraplałam. On tak średnio pozwalał ale coś tam zawsze wpadło ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas jest taki problem że od 2tyg córka ma ospę i pewnie jeszcze troszkę posiedzimy a później święta i urlopy. kupiłam magnez w syropie. i tak jak Panie radzą ogranicze tv i tablety. a czy wada wzroku tez tak sie objawia takim klikanie/mruganiem oczów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

*oczU
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

przepraszam za błąd!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krople nawilżające tak zwane "sztuczne łzy" do oczu, które nadają się dla dzieci np. Lacrimal Polfa Warszawa mogą pomóc i w cale nie jest to reklama. Jak mała nie daje sobie zaaplikować to chociaż okłady z ziela świetlika lub rumianku, herbaty. Jeżeli ograniczenie tv i okłady lub krople nie pomogą to jak córka wyzdrowieje to wybrać się najlepiej do okulisty. Wady wzroku wyklucza okulista po zakropieniu oczu dziecka atropiną i dokładnych badaniach. Tak badał moją córkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (112 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

do góry