Widok

nnt. DO PIESKOWYCH PASJONATÓW- trzeba odchudzić psa -CZY KTOŚ WIE ILE WAŻY JEDNA KULKA KARMY?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
MUSZE ODCHUDZIĆ LABRADORA.
Mamy zalecenie podawac mu dawkę karmy jak na opakowaniu ale na opakowaniu jest 480 gr i nic więcej. Nie mam pomysłu jak to zważyć a niestety nie mam wagi kuchennej.... Mamy karmę bento kronen dla labków... dziewczyny no pomocy, moze ktos ma jakiś pomysł albo miał podobny problem ?????
image[/url]
image[/url]




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to przeciez prawie pół kg, porównaj z polowa opakowania cukru czy cos...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak na odchudzanie, to polecam hills radical diet. mam buldoga angielskiego i jedynie ta karma, pozwala nam utrzymac prawidłową wagę.
Kiedys chciałam oszczędzić i kupiłam senior light light (seniory sa bardziej odtłuszczone) przez miesiąc przytył 3 kg!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak tylko to ma inną gramaturę. Tzn inna jest objętość kilograma puchu a inna kilograma ziemniaków na przykład. Zmierzyłam póki co 1 kg na łazienkowej, stara jak świat waga, więc jej dokładność też budzi zastrzeżenia i podzieliłam dawkę na pół z tego jednego pół odjęłam troche i tak na oko niby jest, ale moze ktos ma lepszy, dokładniejszy sposób...
image[/url]
image[/url]




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poyższy post był do madarynki ;-)
image[/url]
image[/url]




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale na co ci objetość? wagowo tylko porownujesz. wez sobie pol kg maki w jedna reke i tyle samo mniej wiecej karmy w druga.....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
weź sobie pół kilo puchu w jedną i pół kilo ziemniaków w drugą. O to chodzi.
image[/url]
image[/url]




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przejdz sie do sklepu zoologicznego,tam maja takie specjalne kubeczki z miarka do konkretnych karm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobra...brak mi już słów....
a tego puchu w siatke nie mozesz wsypać?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny Ci powiedzą ile waży kulka karmy i bedziesz kulki liczyć!? Już to widzę, buahaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem juz jak zrob....przeczytaj ile wazy cale opakowanie. pozniej przelicz wszystkie kulki w nim. a nastepnie podziel wage przez ilosc kulek...dowiesz sie ile wazy jedna kulka....
:D

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Malinowa! Dobry pomysł, hehe :)

Jak już bedziesz liczyć te kulki to możesz od razu porobić sobie porcje, żeby nie liczyć za każdym razem, hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są takie kubeczki miarki jak poprosisz w zoologicznym to powinni ci dać. Miałam taką, ale niestety pies ją zjadł:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi brak słów. Najwyraźniej się nie rozumiemy. Nie będę powracać do elementarnej wiedzy, jaką powinnaś zdobyć w czasie edukacji szkolej.

A a propo liczenia kulek- no tak chciałam zrobić ;-) Jak będę wiedziala ile waży jedna, dokładnie wyliczę dawkę, zaznaczę na pojemniku i będzie ok.
Chyba faktycznie najlepiej będzie wziąć z zoologicznego, chociaż pamiętam że jak chciałam taki pojemnik jak zmienialiśmy na tę karmę, to niestety do tej nie było.
No nic dzięki. Będę kombinować. ;-)
image[/url]
image[/url]




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to wytłumacz mi proszę o co chodziło z tą objętością....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no karmy do pierza nie bedziesz porównywać, bo faktycznie to może mieć inny rozkład ciężaru. Ale karmę do cukru to jak najbardziej możesz porównać.
A jak nie masz wyczucia w rękach to możesz nawet zrobić mini wagę :)

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-wage-szalkowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchaj a skąd jesteś, bo ja mam wagę kuchenną, jestem z Przymorza jakby co:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale przecież pół kilograma puchu waży pół kilograma więc o co chodzi?

tak jak z tą zagadką: cegła waży kilogram i pół cegły, ile waży cegła...


i może podejdź do sąsiadów, może ktoś ma wagę kuchenną, bo przecież kulka karmy kulce nie równa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pol kilo puchu to tyle samo co pol kilo ziemniakow, pol kilo to pol kilo i juz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny! chryste. Tak waży tyle samo ale ma inną objętość - inny rozmiar powierzchni zajmuje bo już nie wiem jak tłumaczyć. I jak wezmę np. kilo cukru i wysypie ten cukier i do opakowania wsadze kilogram ziemniaków i kilogram puchu to zajmie ona inna część tego opakowania. Ja potrzebowałam wyliczoną miarę. Nie chodzi mi o wage tylko o odmierzenie karmy to tak jak wrzucisz do miarki pokarm dla kota o masie 500gr i granulce o średnicy pół centymerta to zamjie ci mniej miejsca niz 500 gr karmy dla psa o średnicy 1,5 cm. O to mi chodzi. Wiec mierzenie na opakowanie cukru i tak mi nic nie da. :-) o to mi chodzi. No jakoś sobie poradziłam póki co. Muszę tę miarkę namierzyć. Nie ma wyjścia. Dzięki za wszystkie pomysły ;-)
image[/url]
image[/url]




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba nie zrozumiałaś. Nie chodzi o to, żebyś karmę wsypala do opakowania po cukrze, tylko zebyś w jedna reke wzieła pół kilo cukru a w drugą pół kilo karmy i sie pobawiła w wagę ;) Kumasz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo jak masz ręce niezbyt dokładne to weź sobie kawałek deski, podłóż na środku jakiś walec (wałek może być), na jednym końcu postaw to pół kilo cukru a na drugim syp tą twoją karmę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Abstrahując od ważenia...

Zastanawia mnie jedno. Piszesz, że chcesz odchudzić psa, a masz mu podawać dawkę przewidzianą na opakowaniu, a karma jest dla przedstawicieli danej rasy - czyli dla standardu. Żeby zmniejszyć wagę psa, dawka musi być zmniejszona. No i oczywiście duuużo ruchu :)

Życzę sukcesów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rozumiem o co Ci chodzi i myślę ze powinnaś uderzyć w fora typowo labkowe np.
http://labradory.info/index.php albo
http://www.fundacjaprima.pl/index.php
Tam na pewno uzyskasz pomoc bo to są fora dla pasjonatów tej rasy. Jeśli chodzi o kubeczki to tez uważaj bo rożne karmy maja rożne miarki. Oczywiście będzie to zbliżone ale nie dokładne.
Powodzenia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
480 gram? to sporo karmy!
ja mojej "labradorzycy" na wiecznej diecie daję 220g Eukanuby na stawy, a to jest karma light.
Eukanuba daje kubeczki do swoich karm, może ta Twoja firma też?
Nie masz gdzieś w okolicy zaprzyjaźnionego sklepu? żeby zważyć np szklankę karmy? U mnie 100 gram wchodzi właśnie mniej więcej do szklanki.
No ale wszystko zależy od wielkości jednej kulki, Eukanuba jest dość drobna...

a na odchudzanie to polecam pływanie :)
tym jest to łatwiejsze, że laby to przecież uwielbiają :)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do naszej niestety nie było kubeczka. Weterynarz kazał nam dawać tyle karmy jak dla psa o masie 42 kg, nasz niestety trochę więcej waży. Ruchu ma, teraz szczególnie mu się zwiększy bo będziemy wyjeżdżać na działkę a tam jezioro i las, więc generalnie jest wniebowzięty ;-)
image[/url]
image[/url]




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
więcej niż 40 kg wow, no to niezłego byczka macie!
A ja się zamartwiam, że moja waży 30 kg :)
Ma dobrą wagę, ale ze względu na dysplazję powinna być chuda, prawie jak chart.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sobie przeczytać https://vetexpert.eu/category/o-psach. Ja właśnie w vetexpert kupuję karmy. Zniknęły problemy z trawieniem u pieska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

czym wybielić zęby (23 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

do góry