Widok

ospa czym smarujecie

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
w przedszkolu epidemia, lekarz kazał smarować tylko oktaniseptem o ile na ciało jest ok o tyle wydaje mi się, że we włosach ma coraz więcej krostek, od rana dużo nowych. Czy zostać przy oktanisepcie czy lepiej gencjaną?
jakie macie doświadczenia, co ile mogę jej myć włoski?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
niczym nie smarowałam, kąpałam codziennie z dodatkiem nadmanganianu potasu, włosy a raczej głowę też tą wodą polewałam
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedna pani mi opowiadala ze syn miał ospe i pani w aptece poleciła lek na opryszczkę (hevirax czy jakoś tak) ale nie wiem czy tabletki czy do smarowania, podobno krostki szybko zniknęły. może warto podpytać

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Smalcem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mamy tabletki ale smarować też trzeba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też ją myję w nadmanganianie potasu, cała radość z różowej wody przy tym wszystkim, przebieram co kilka godzin, co róż nowy ręcznik
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
co rusz :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeden dzień smarowałam srebrem koloidalnym, jeden octeniseptem, a później tylko pudroderm. Przynajmniej było widać, które krostki już posmarowane, a jednocześnie nie zniszczyliśmy ubrań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja właśnie szukam czegoś na główkę,bo widzę, że najbardziej ją tam swędzi i roznosi bo ma co raz więcej, spróbuję tym pudrodermem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Młody właśnie najwięcej krost miał na głowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze parę lat temu lekarze zalecali puder na ospę...

http://www.apteka.gda.pl/pudry-na-ospe-c-203_286.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niczym nie smarować.Te wszystkie środki zatykają krostki i mogą spowodować ropne zapalenie skóry.Kąpać dziecko w wodzie z nadmanganianem potasu:)często zmieniać bieliznę i pościel:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pediatra polecila mi pudroderm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Rewelacyjna jest pianka na ospe wietrzną o nazwiePoxclin. Łagodzi swędzenie i działa odkarzająco. U nas sie sprawdziła:)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Potwierdzam, Poxclin pianka rewelacyjny, my używaliśmy jeszcze syropu antyhistaminowego (niestety na receptę, nazwy nie pamiętam) doskonale łagodził świąd. Życzę dużo zdrówka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To jest ciekawe.
Jest tyle "szkół" co do smarowania/nie smarowania ;) Część lekarzy zaleca gencjanę, inni octenisept, kolejni pudroderm, jeszcze inni nadmanganian potasu. Lub też zabraniają smarowania. Podają dodatkowo leki antyhistaminowe lub nie... A i tak wszystko działa podobnie ;)

Dodam tylko, że Mąż zaraził się od Młodego, raz wykąpał się w nadmanganianie, a później smarowaliśmy pudrodermem. :) ale dostał też jakiś lek do łykania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mojego synka kąpałam w nadmanganianie potasu, niestety bardzo rozdrapywał ranki i tworzyły się blizny, lekarz zalecił żebym smarowała żelem Scagel kids kupiłam za 29zł i muszę przyznać że wszystkie blizny zniknęły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
za radą Aniol184 nasmarowałam jej główkę maścią na opryszczkę (miałam akurat w domu), po jednym smarowaniu przestały się sączyć, reszta oktanisept i na razie jest ok - tylko słyszałam, że na kilka rzutów wychodzą krostki? na razie nowe już się nie pojawiają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
pare msc temu moja mała miala ospe .wysypka była oogroomnaaa,smarowalam tym bialym pudrem i dosc szybko sie suszylo.codziennie szybka kapiel i smarowanie 3 razy dziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak swędzi to podaj Fenistil w kroplach, pomaga :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też poxclin. Lekarka nie kazała niczym innym smarować i kąpać też nie kazała, tylko szybki prysznic. Faktycznie, szkół jest sporo :) Po tym poxclin ponoć nie zostają blizny (u nas nie zostały), a reszte wykorzystałam na ukąszenia komarów latem, bo ma fajny efekt znieczulający )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Używam poxclin i codziennie więcej krost. Nie wiem czy czekać, czy coś zmienić. Mała ma 14 miesięcy. Na razie nie drapie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

krosty moga wychodzic do 4-5 dni nawet...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

właśnie tez stosujemy ten poxlin i on strasznie spływa.. i moja corka to sie strasznie drapie;( czy ktoś poleca coś innego na lagodzenie tego swiadu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mogę polecić ospa comfort, fajnie chłodzi, nie trzeba rozsmarowywać i dlatego nowe krostki się nie pojawiają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no wlasnie,bo ta cala pianka troche scieka, a to pryskasz i gotowe. tez stosowalam u syna i pomoglo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas nawet jedno opakowanie wystarczylo na cala kuracje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a od jakiego wieku mozna stosowac ten spray??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja stosowałam u synka, ma 1,5 roku i lekarz nam to przepisał. a w jakim wieku maluszek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 2roku życia mozna podawać Hascovir. Na receptę. Syn po tygodniu był zdrowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy robia sie blizny po tym sprayu? bo czytam ze przeciwdziala robieniu sie blizn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

właśnie blizn nie ma po tym sprayu, moze to kwestia tego chłodzącego efektu, bo jednak to przynosi ulgę i troche zmniejsza świąd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawda i srebro koloidalne to je to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

naftom, srebrem i...najwazniesze - mascia z propolisua
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
które przedszkole?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
na witominie w obu panuje my z 28
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

my dajemy zyrtec w kroplach. Psikam octaniseptem na zmianę z poxclin do tego szybka kąpiel z dodatkiem nadmanganianu potasu.
Ospa od wtorku a pierwsze strupki już odpadają. Nie było ich dużo i zupełnie brak gorączki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Smalcem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

moj synek teraz przechodzi ospę i własnie tych blizn się boję najbardziej, b chwilami drapie sie jak szalony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No my właśnie zakończyliśmy ospe:) na noc gencjana na dzień pudroderem. Nie było tak źle... Jak te krostki zasychaja to już sprawa wygrania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

krostki ładnie się goją również po produktach Virasoothe. U mojego synka szybko było widać efekty, tzn wcześniej drapał się naprawdę jak szalony. A te żele można bez problemu bez recepty dostać w każdej aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja używałam tego w spreyu i dawał bardzo dobry efekt więc spokojnie moge również polecić virasoothe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na ospę to tylko środki na receptę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli chodzi o łagodzenie swędzenia, to panie w aptece poleciły mi virasoothe, jako dobry środek. To, że coś nie jest na receptę nie znaczy, że nie działa dobrze. W moim przypadku żel bardzo dobrze działał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokladnie, fajnie że taki środek można dostać bez problemu :) przynosi ogromną ulgę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze wiedzieć, że jest taki środek jak virasoothe i działa. U mnie w domu się właśnie zaczyna ospa, chyba zamówię przez internet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też dostałam bez problemu. My wkładaliśmy do lodówki przed użyciem żeby było takie chłodne, ogólnie bardzo dobrze działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O! Dzięki za pomysł z lodówką. Faktycznie jeszcze szybciej działa jak się schłodzi. U nas już druga tuba idzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do smarowania ciała pudroderm bez recepty na osobę super kosztuje ok 14zl wydajny. Plus heviran tabl ba recepte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja smarowałam synka żelem virasoothe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Próbowałaś też formy w sprayu? Widziałam, że są dwie różne i zastanawiam się, którą zamówić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój syn nie potrafi usiedzieć w miejscu sekundy więc zdecydowanie łatwiej było mi użyc tego w sprayu ale oba działają tak samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja jeszcze dodam, że przy używaniu żelu (pewnie tak samo jest ze sprayem) bardzo dobrym pomysłem jest schłodzenie przed zastosowaniem. virasoothe sam w sobie koi i chłodzi, ale po lodówce działa jeszcze szybciej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ooo to jest niezły pomysł :D musze wypróbować!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i co, od razu ulga? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak efekt kojący pojawia się dość szybko i najważniejsze że jak się smaruje tym żelem to nie zostają blizny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Cum on jakie opinie (10 odpowiedzi)

Szukam opinii o specyfiku Cum on. Najbardizej zależy mi tutaj na informacjach o działaniu oraz o...

kolezanki z nerwica poszukiwane:) (670 odpowiedzi)

Może znajda się tu jakies kobietki które chorują na nerwice(rozne postacie).Ja niestety choruje...

Krótki stosunek (6 odpowiedzi)

Witam, tak jak w tytule, nie jestem zadowolony z długości swojego stosunku :/ Pierwsza gumkę...

do góry