Widok

porodówka Zaspa/ ułożenie pośladkowe

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej, mam kilka pytań do mam, które niedawno rodziły na Zaspie.
Co spakować do torby, pomijając oczywiście rzeczy dla mnie i dziecka, środki higieniczne i tak dalej, czy mam zabrać także np. kubek i sztućce, papier toaletowy?
Czy jest w ogóle opcja, żeby umówić się na cesarkę na konkretny termin, czy każą czekać do rozpoczęcia akcji porodowej? W moim przypadku ułożenie pośladkowe dziecka - podejmują w ogóle próbę porodu naturalnego, czy od razu cesarskie cięcie?
Może któraś mama rodziła niedawno w Trójmieście źle ułożone dziecko i mogłaby się wypowiedzieć, w jakim szpitalu? Wolałabym uniknąć spotkania z ambitnym lekarzem, który mimo ułożenia miednicowego i sporej wagi dziecka, będzie kazał rodzić normalnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak pierwsze dziecko raczej będą ciąć , jak kolejne to rodzenie naturalne albo będą obrot próbować chyba że są jeszcze inne wskazania do CC. Położenie miednicowe przy kolejnej ciąży nie jest wskazaniem do CC na zaspie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie prawda
Moja córka długo była pośladkowo a z racji tego że pierwszy syn również ( syn był obracany za granicą ) rozmawiałam z moim.lekarzem który akurat pracuje na zaspie powiedział z absolutnie żadnego obracania i porodu pośladkowego tylko CC tego się nie praktykuje
Córka jednak postanowiła się obrócić ale i tak skończyło się na CC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
3 miesiące temu robili mi obrót i dopiero po nieudanym obrocie 2 tygodnie później było cięcie , tak nie było mowy o cesarskim cięciu tylko rodzenie siłami natury . Nie wiem czy aż tak zmieniła się polityka szpitalu przez 3 miesiące
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój lekarz prowadzący (nie z Zaspy) na pytanie, czy może być podejmowana próba obrotu stwierdził, że stosowało się to 30 lat temu... i że albo będzie poród naturalny mimo ułożenia pośladkowego albo cesarka. Lekarz z całkiem innego miasta z kolei od razu proponuje tylko cesarkę, bo już mało kto umie odbierać takie porody i nikt nie będzie ryzykował. Zastanawia mnie, skąd taka rozbieżność, czy naprawdę nie ma jakichś ogólnych ustaleń, że w takim przypadku wykonuje się cesarskie cięcie i trzeba liczyć, na jakiego lekarza się trafi... lub umawiać się z konkretnym. Tylko kto weźmie odpowiedzialność za komplikacje, jakie mogą się pojawić po takim porodzie naturalnym...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz jest na zaspie ekipa lekarzy z Bydgoszczy i oni próbują obrotu jak są spełnione do niego warunki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi na szkole rodzenia położna powiedziała - trzy tygodnie temu- że "za obrót jest prokurator" to jaka jest prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi robili obrót na zaspie nie wiem po co bym miała kłamać , każdy przypadek jest inny i proponują obrót jak są do tego przesłanki , obrót był bardzo bolesny może dlatego że się nie udał i próbowali prawie półgodziny, poród albo cięcie przy tym to pikuś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obrót zewnętrzny nie jest zabiegiem ratującym życie i można się na niego nie zgodzić . Albo wpisać w plan porodu, że "nie wyrażam zgody na procedurę obrotu zewnętrznego". Z tego co mówił mój gin (z Zaspy), obroty zewnętrzne robią tylko w dwóch szpitalach w trójmieście - Zaspa i Wojewódzki. Może warto rozważyć inne placówki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pośladkowo, pierwszy poród, na Zaspie, 3 miesiące temu:
Po uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym plan był taki - jak tylko będzie skończony 38 tc zgłaszam się ze skierowniem na patologię ciąży (ułożenie pośladkowe + nadciśnienie), umawiamy obrót zewnętrzny i wywołujemy (chciałam rodzić SN). Na izbie przyjęć okazało się, że mała ilość wód płodowych uniemożliwi obrót. Już pierwszej nocy na oddziale sytuacja okazała się być podbramkowa i zrobili cięcie od ręki bo akurat była wolna sala operacyjna.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu jest wskazanie do cięcia i cesarka ma być wcześniej planowana - to lekarz prowadzący ciążę powinien wystawić jakiś kwit do tego, np. skierowanie do szpitala. Po zgłoszeniu do szpitala albo umówią na cesarkę i odeślą do domu albo zostawią na patologii. Ogólnie każdy przypadek jest inny.

Oprócz rzeczy oczywistych na porodówkę warto zabrać:
- kubek, sztućce,
- kilka butelek wody mineralnej (jeść dają 3 razy dziennie ale bez picia; ostatni posiłek o 17.00),
- płócienna torba z długimi uszami - przyda się do zapakowania wszystkiego do łazienki,
- własny laktator (są dostępne oddziałowe sprzęty, ale trzeba się czasami naczekać),
- papier toaletowy był, ale warto zabrać kilka paczek chusteczek higienicznych i ręczniki papierowe (po porodzie każda wizyta w toalecie będzie kończyła się konkretnym myciem a ręcznik może nie nadążać schnąć). Podpaski poporodowe były, podkłady na łóżko i przewijak też.
- telefon i ładowarka,
- warto mieć gdzieś spisane: nazwisko i telefon do położnej oraz dokładny adres placówki gdzie dziecko będzie chodzić do pediatry - szpital będzie tam wysyłać pocztą karty szczepień.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Zaspie obok szpitala działa hostel (ul. Majewskich). W razie jakby osoba towarzysząca przy porodzie nie czuła się na siłach wracać do domu (emocje, zmęczenie itp) - to warto rozważyć. Cennik noclegów jest na stronie szpitala. Jest zniżka dla rodzin pacjentów. Mój mąż korzystał :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

do góry