Widok

przedszkole czy szkola

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Wiecie od którego roku jest zerówka obowiazkowa chodzi o dziecko rocznik 2014 ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zerówka jest obowiązkowa dla dzieci kończących w danym roku kalendarzowym 6 lat, czyli twoje dziecko w przyszłym roku idzie do zerówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie za dwa??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie. Moje dziecko pod koniec tego roku kończy 6 lat, rocznik 2013. We wrześniu idzie do zerówki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam dziecko z 2013 i poszło w tym roku do zerówki przedszkolnej, jako 5 latek. I teraz decyduje czy zostaje jeszcze rok w zerówce (przedszkolnej lub szkolnej) czy idzie do 1-szej klasy jako 6-latek.

Generalnie tak zrobili ustawę, że to rodzic decyduje czy posyła dziecko w wieku 6 czy 7 lat do szkoły ale zawsze po skończeniu zerówki. Natomiast jest ogólnie problem bo nigdzie nie jest ustalone że rodzic decyduje, czy posłać 5 czy 6 latka do zerówki (nie ma to jak te wspaniałe ustawy powstające w szybkim tempie). Ja chce żeby moje dziecko poszło do szkoły jako 6 latek i było mi dość ciężko to przeforsować w przedszkolu żeby trafił do zerówki w wieku 5 lat (choć mam takie prawo).

Więc dziecko z 2014 roku może ale nie musi iść do zerówki od września 2019 ( i wtedy za rok podejmujesz decyzje czy idzie jeszcze raz czy idzie do 1-szej klasy), ale musi iść od września 2020.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W zeszłym roku szkolnym posłałam mojego synka do zerówki jako 6 latka. W grupie było z 5-6 dzieci 5 letnich i wszystkie zostały jeszcze raz w zerówce. Do pierwszej klasy trafiły same 7 latki. potem we wrześniu doszła do klasy jedna dziewczynka i ona jest jedyną o rok młodszą od reszty klasy. Zupełnie sobie nie radzi. Wychowawczyni zaleca matce żeby zostawiła małą jeszcze raz w klasie 1 żeby nadrobiła, bo potem będzie coraz gorzej.

Ja też mam w tym roku 5 latka w domu i też myślę czy ma pójść do zerówki już teraz czy za rok. Jeśli pójdzie teraz to na pewno w zerówce spędzi 2 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

wakacje dla dzieci - jaki obóz wybrać ? (62 odpowiedzi)

czy ktoś mógłby mi polecić jakieś sprawdzone obozy dla dzieci? Moja córa ma 10 lat i w tym roku...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

do góry