Widok

rachunki za prąd

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny wydaje mi sie,że płacimy bardzo dużo. Możecie napisać mniej więcej? Mieszkam w domu to pewnie też nie pozostaje bez znaczenia. Nie jest to duży dom ale jednak. Prawie 800 zł za dwa miesiące. Pytanie zwłaszcza do tych co mieszkają w domach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu jest wątek na taki sam temat. poczytaj...

http://forum.trojmiasto.pl/Ile-placicie-za-energie-t180597,1,16.html

:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oł fak! To rzeczywiście dużo! A ogrzewanie macie też na prąd?
Ja wprawdzie mieszkam w mieszkaniu 68m2, wszystko mamy na prąd oprócz ogrzewania. Czajnik elektryczny, kuchenka elekryczna i standardowe inne sprzęty (kuchenka mikrofalowa, TV, komputer, jakieś tam inne bajery, w każdym razie tych czerwonych diód trochę się pali) i płacimy ok. 50-60 zł miesiecznie. Ostatnio nawet 22 zł ale to przez to, że dużo nie było nas w domu.
Acha, wszędzie mamy żarówki energooszczędne i kilka halogenów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam pytanie do Dziewczyn, które korzystają z "rozliczenia rzeczywistego" :P

płacicie co miesiąc? czy tak jak wystawiają fakturę? (mam 2 faktury płatne do 09.12 i nie wiem czy ta druga zawiera już kwotę z tej pierwsze? czy mam zapłacić obie?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialam podobna sytuacje... placilam kolosalne rachunki, na pol roku ponad 2 tysiece zlotych ... stopniowo rezygnowalam ze wszystkich elektrycznych sprzetow, bojler elektryczny, dogrzewanie domu elektrycznym grzejnikiem , piekarnik i kuchenka elektryczna. teraz zostal tylko piekarnik, dopiero kupilam plyte gazowa, czekam na nowy rachunek zobacze jak bedzie...ale i tak uwazam ze moje rachunki byly znacznie zawyzone, nie wiem dlaczego, porownywalam z sasiadami, i uzywajac niewiele wiecej sprzetow elektrycznych mialam o 300% wieksze rachunki...reklamacje w enerdze nic nie przyniosly stwierdzili ze licznik jest ok i tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze ja też tyle płacę za dwa miesiace...teraz przyszło 749zł i jakieś grosze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie przyszło 760 z groszami za dwa miesiące. Ogrzewanie mamy gazowe, żarówki powykręcane i energooszcędne. Komputer i tv tyle by żrzerał?. Płytę mamy elektryczną ale ja nie z tych co ciągle pichcą. Czajnik jest też elektryczny. Fakt,że siedzę w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym radzila wam to zglosic bo to nie mozliwe ze tyle placicie za 2 msc 700zl koszmar zgloscie to jak najszybciej!
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najwięcej niby prądu żre lodówka.
Powyłączajcie wszystko zostawiając tylko jeden sprzęt i patrzcie jak sie licznik kręci. Bo może być tak, że jakiś sprzęt jest uszkodzony, jest jakieś przepięcie czy coś i prąd "ucieka".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja zglaszalam w enerdzie przyszli sprawdzic licznik i ze niby jest ok i tyle....
musze faktycznie sprawdzic kazde urzadzenie osobno
moze znajde przyczyne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodam ze takie rachunki place juz od ponad dwóch lat , wiec koszmar....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo często winien jest sprzęt - tu wypowiadam się już zawodowo :) - często na standby zużywa więcej niż powinien.

Nie ma sensu zgłaszać tego do Energii - najpierw same sprawdźcie co ile prądu pożera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja płace tylko rzeczywiste rachunki , teraz zmieniam żarówki na energo-oszcędne i wyłaczam wszytko z prądu czego nie uzywam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też oszczędzam światło i wyłączam z prądu jak nie urzywam i co z tego:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aj te rachunki...



Ostatnio kupiliśmy zarówki energooszczędne (te ładne, w "białych bańkach") w IKEI, niektóre były naprawdę tanie. Podobno kiedyś ikeowe żarówki były kiepskie, teraz podobno się poprawiły. Światło dają ładne...



Załamałam się cenami żarówek, za niektóre chce Philips czy inne o***** po 3-4 dychy... A mój brzdąc lata po całym mieszkaniu i ostatnio od godziny 15 mamy wszystkie światła w domu pozapalane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatha ja 2 mce temu kupiłam egerooszczędne żarówy z IKEI i nigdy więcej niby mają działać dłużej a 2 dni temu już sie jedna nie paliła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie załamuj mnie, takie opinie były dawniej o tych żarówkach, teraz miały się poprawić... Próbowałaś reklamować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja za dwa miechy płacę ok 250 zł, a mieszkam w domu, brama na pilota, hydrofor itditp. Bardzo dużo płacisz. ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie reklamowalam bo nie mam czasu na uzeranie sie - jedyne wytlumaczenie ze trafilam na jakies ze starej dostawy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daria, lodówka nie bierze najwięcej, wręcz przeciwnie....

ja mam wszystko na prąd, kuchenkę, wodę ciepłą, ogrzewanie mieszkania (50 m2) i resztę tradycyjnych sprzętów i nie mam wszystkich żarówek energooszczędnych..... oszczędzam gdzie mogę, ale przy małym dziecku, nie jest to zbyt możliwe...., ostatnio dostałam r-k na 2 miesiące prawie 400 zł...... więc nie wiem co wy musicie robić, żeby tyle płacić :( szok....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alias co? ja tez mam tez bramę na pilota,ciągnie lodówka,laptop no i plazama na pewno dużo,no i co tam jeszcze ??? a piec na komputer na pewno tez swoje robi,swiatła pozapalane,a zimą to tez dlatego że mam cały dom oświetlony i choinki w ogrodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie wiem, może i nie, nie sprawdzałam osobiście, elektryk tak nam powiedział
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze ja place 600 zl za pół roku eh ale mam bojler i pralka co drugi dzień chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mieszkam w domu i mam za prąd ok 300 zł za m-ce za to za ogrzewanie 1 000 zimą. teraz zamówiłam sobie żarówki DIODOWE bo mój maż powiedział , że będzie taniej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam mieszkanie i płacę 150 m-nie bojler pralka zmywarka i płyta - nie wiem jak wy schodzicie do 60 m-nie --- może sąsiad się podłączył
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy 80 m2 i płacimy 250 za kwartał- mi się to wydaje straaaaaaaasznie dużo:(

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja takze mieszkam w domu - ostatni rachunek za 6 m-cy wyniósł 758 zł. Ogrzewanie na gaz a reszta na prąd tzn- płyta indukcyjna, pralka i zmywarka (chodzi prawie codzinnie), lodówka, bramy, domofon, alarm. Żarówki mamy energooszczędne lub ledy.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mieszkam w mieszkaniu 56 m 2 kuchenka na prąd i dodam że generalnie cały dzień na chodzie bo siedzę w domku więc ciągle coś i w sumie nie ma dnia zeby piekarnik nie chodzil maz fan dań z piekarnika czyli wieczorkiem zawsze odpalam komputer chodzi wieksza polowe dnia a telewizor od 8 do okolo 1 ,00 nawet jak telewizor nie gra to gra radio dosc szybko pakle swiatlo w pokojach a tymbardziej przy takiej pogodzie i rachunek miesieczny(poniewaz tak sobie co miesiac chodze ze stanem licznika faktycznym i place nie przekracza 100 zl ostatnio nawet byl 83 zl co mnie mile zaskoczylo -a naprawde nie oszczedzamy na pradzie zapomnialam doda ze pralka przynajmniej jedna dziennie idzie -dzisiaj poszly 3 bo tak sie zbieglo- ze biale posciel i reczniki i jestem przeszczesliwa z takich rachunkow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dzisiaj dostałam rachunek i znowu mam 400 za 2 mce :/ za mieszkanko :/ przeginka, tez zaczne wszystko sprawdzac :/ i w ogole zmienie dostawce energii
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź, ile masz urządzeń w trybie czuwania. Może to wpłynąć na rachunki: https://el12.pl/poradniki/tryb-czuwania-ile-zuzywa-sie-energii-104
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety aktualnie rachunki za prąd są bardzo wysokie. Każdy kolejny budzi we mnie lęk, bo boję się jaki będzie jego koszt. Właśnie dlatego zaczęłam zastanawiać się nad zainwestowaniem w fotowoltaikę. Wiem, że całkiem nie zlikwiduje problemu, ale rachunki za prąd będą dużo niższe. Na stronie: https://ototorun.pl/artykul/ulga-na-panele-fotowoltaiczne/1186112 widziałam artykuł, który mówi o ulgach podatkowych na fotowoltaikę - warto go przeczytać przed tą inwestycją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Prezent dla dziewczynki 5 lat - jaki? (66 odpowiedzi)

może coś doradzicie jaki kupić prezent na urodziny dla dziewczynki 5 lat , kolezanka z...

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

do góry