Widok

rożnica w temperaturze ciała..i któremu temp. wierzyć...???

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, zmierzyłam w tym samym czasie synkowi temperatura elektronicznym -
wyszło 37,6 a z kolei rtęciowym 37,1 - i któremu mam wierzyć?

i jeden i drugi pomiar wykonany prawidłowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam wierze elektronicznemu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak czy siak to normalna temperatura ciala,ja bym wierzyla bardziej rteciowemu
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez rteciowemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja powiem, że rtęciowemu - mierzyłam różnymi rtęciowymi i zawsze się pokrywało, a z elektronicznymi to różnie bywa (chyba, że posiadasz taki jak te w szpitalu - tu zawierzyłabym elektronicznemu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w szpitalu to maja jakies specjalne? tez elektroniczne chyba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak ale te z których "strzelają" do czoła :) nie mają takich tradycyjnych :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No na podczerwien, myslalam ze to wlasnie o taki chodzi autorce watku:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym wierzyła rtęciowemu
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pogotowiu w szpitalu zmierzyli synkowi temperaturę elektronicznym i wyszła jakaś dziwna temperatura. Zapytali wtedy czy mierzyłam w domu rtęciowym, ja na to, że tak i w karcie zapisali temperaturę, którą ja podałam wg rtęciowego. Dla mnie to była wystarczająca "reklama" termometrów elektronicznych ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to i tak miałaś zbliżony wynik. Gdy mierzyłam elektronicznym, przy dwóch pomiarach następujących po sobie raz miałam 37,6 a po chwili 38,9 ...

Niestety nie miałam rtęciowego, ale na pewno bardziej wierzyłabym rtęciowemu.

Mąż ostatnio kupił elektroniczny, który mierzy prawidło, polskiej firmy tech-med
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety elektroniczne zawsze mają inny pomiar mam już w domu ze 4 i każdy jest badziewny nie to co stary rtęciowy
[url=http://www.maluchy.pl]image[/url [url=https://achtedzieciaki.pl/artykul/10][img]http://s10.suwaczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm.......
czytam i się zastanawiam, jakie wy macie te termometry?
Rtęciowych juz nie ma - w aptekach można kupić identyczne do rtęciowych ale kosztuje coś około 20 pln, wyglądają tak samo, ale nie mają rtęci :)

Elektroniczne- tu jast tyle na rynku, że aż oczy bolą od czytania o nich.
- są na podczerwień ale te najlepsze kosztują ponad 200 PLN - ja mam taki od miesiąca i powiem wam, że z tradycyjnym pokrywa się zawsze temperatura. Tylko pomiar należy robić z odstępie kilku minut, tzn, nie raz za razem bo głupieje.
- te popularne Micro life za 100 pln - zawsze pokazywał inna temperaturę, i dla pewności mierzyłam tradycyjnym, a kupiłam go po to aby tradycyjnym się nie męczyć, szczególnie przy dzieciach które trudno upilnować 5 minut z termometrem pod pacha czy w d...e :)
- są też takie za 10 pln ELEKTRONICZNE, mają końcówkę jak tradycyjny - ale ten tylko w 4 literkach mierzył dokładnie przez dokładnie rok, potem kosz i nowy - więc choćby ze względu na ekologię mi to nie pasowało.

- no i BROWN - do uszny - bajer, ale u nas po pół roku pojechał do serwisu i jakoś straciłam do niego zaufanie bo nas zawiódł w kryzysowej sytuacji a przecież o to chodzi, aby termometr był NIEZAWODNY właśnie wtedy jak się coś dzieje!

Ten szpitalny- strzelający z daleka- hahaha fajny ale cena kosmos - jak sprawdzałam to koszt około 400 PLN w 2008 roku! a żeby było śmiesznie to np. szpital wojewódzki zakupił takie na oddział z pieniędzy z cegiełek, tak z tych 'nieuczciwie' naliczanych opłat za porody rodzinne, w wodzie itd. ale to tak off topic

Jeśli ktoś ma niezawodny termometr elektroniczny to niech napisze jaki to jest, jakiś link z foto by się przydało.
Ja swojego elektronicznego nie zareklamuję, bo kupiony we Francji i raczej u nas takich nie widziałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wika a nie pomyślalaś że ktoś może mieć rtęciowy bo kupil zanim wycofali z apteki? :)) Ja mam wlasnie taki, ma chyba z 10 lat i jest niezawodny. Co do elektrycznych i na podczerwień pytalam lekarzy jak bylam w szpitalu o nie, czy warto kupic, odradzili, powiedzieli że on podaję w przyblizeniu temperaturę.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi też i lekarz i pielęgniarka powiedziały że te na podczerwień co mierzą temperaturę na czole itp.. nie są do końca wiarygodne..że najlepiej mierzyć temperaturę pod pachą czy w odbycie u dziecka...
nadal się zastanawiam dlaczego jest taka różnica w temperaturach po między termometrami...do tego elektro. w ciągu niespełna godziny pokazał mi kilka różnych temperatur...począwszy od 37,6 skończywszy na 37,6.... ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jestem wierna rtęciowemu - zawsze tym mierzę - zakupiłam 2 jeszcze jak można je było dostać w aptekach:) i nasza pediatra też poleca rtęciowy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miało być 36,6 na 37,6
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze mi się korzysta z MultiTemp, w końcu mam w domu termometr który jest w stanie zrobić badanie w parę sekund i wynik jest dokładny jednocześnie. Dobrze że teraz takie termometry robią bo przy małym dziecku jednak bezdotykowe badanie to jest naprawdę spore ułatwienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie go zamawiałas/es? przetestowalabym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termometr rtęciowy jest lepszy niż elektroniczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

do góry