Widok

sprawdzony fachowiec do odbioru mieszkania

Poproszę o namiary do sprawdzonego inspektora budowlanego z Gdańska, który pomoże w odbiorze mieszkania od dewelopera.
Pozdrawiam.
Adam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, nie jestem co prawda inspektorem budowlanym ale zajmuję się również odbiorami mieszkań, mam w tym duże doświadczenie,zajmuje się kompleksową realizacją wnętrz.

Andrzej
tel. 887773303
www.podklucz.republika.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Pomoc w odbiorze mieszkania

Fachowa pomoc przy odbiorze mieszkania od dewelopera, wsparcie przy
odbiorach inwestycji budowlanych.
Odbiór mieszkania zakończony protokołem odbiorowym (instalacje,
podłogi, ściany, okna, parapety, drzwi, obmiar....)

Rejon Warszawy i okolic.
Zapraszam na www.odbiormieszkania.waw.pl
tel. 660 204 381
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
ODBIORY MIESZKAŃ

Przygotowujesz się do odbioru mieszkania? A nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz prawo wziąć ze sobą Inspektora, który pomoże Ci w odbiorze. Zaufaj mi posiadam uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalnosci kontrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Dzięki wieloletniej praktyce, doświadczeniu w branży budowlanej i działalności deweloperskiej wiem gdzie popełniane są błedy, na które należy zwrócić uwagę by uniknąć niespodzianek i rozczarowań.
- Nie daj się oszukać!
- Uniknij dodatkowych kosztów!
- Śpij spokojnie!

Odbiór mieszkania obejmuje sprawdzenie:
- zgodności z umową i standardem
- pionowości ścian, kątów prostych oraz jakości tynków
- wymiarów otworów drzwiowych
- równości i jakość posadzek
- drzwi zewnętrznych
- okien i parapetów
- tarasów i balkonów
- wymiarów pomieszczeń
- instalacji elektrycznej
- instalacji wentylacji
- instalacji wodno-kanalizacyjnej

tel. 501-239-453
wnbodbiory@gmail.com
http://odbiorywnb.prv.pl/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inspektor Budowlany oferuje odbiory mieszkań w zakresie:

- zgodności z umową i standardem: wszystkie elementy mieszkania powinny być zgodne ze standardem opisywanym przez dewelopera i zawartym w umowie oraz warunkami technicznymi
- pionowości ścian, kątów prostych, wymiarów otworów drzwiowych, jakości tynków, ścian G-K oraz powłok malarskich: przy pomocy łaty 2m, kątownika, dalmierza, wizualnej weryfikacji
- równości i jakość posadzek - poziom, stan powierzchni, geometrię oraz odpowiednie dylatacje
- drzwi zewnętrznych - posiadanie odpowiednich deklaracji, regulację, stan skrzydła i oscieżnicy
- okien i parapetów - spadki, stan, poprawność montażu oraz obróbkę
- tarasów i balkonów - spadki, opierzenia, balustrady, jakość ułożenia płytek, fug, izolacji
- wymiarów pomieszczeń - mieszkanie powinno mieć powierzchnie zgodną z deklarcjami dewelopera liczoną zgodnie normą, na którą sie powołuje
- instalacji elektrycznej - rozmieszczenie oraz ilość punktów
- instalacji wentylacji - przepływ powietrza
- instalacji wodno-kanalizacyjnej i CO - sprawność i rozmieszczenie

Pomogę również przejść przez całą procedurę odbiorową, zwrócę uwagę na istotne usterki, powiem które z nich należy wpisać do protokołu oraz zasugeruję sposób ich usunięcia.

tel. 501-239-453
wodbiorymieszkan.prv.pl

Zapraszam do kontaktu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9
Pan Mateusz to godny polecenia fachowiec: 792 497 999.

http://www.odbiorgdansk.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
witam,
czy w dalszym ciągu poszukuje Pan Inspektora??
w razie potrzeby proszę o kontakt 503-708-605
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam, jestem inspektorem nadzoru i mam odpowiednie uprawnienia budowlane.
Mój nr telefonu to: 600 061 181
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
A ja mam pytanie czy jest jakiś cennik takiej pomocy przy odbiorze? Ile liczą sobie Panowie za usługę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze o kontakt telefoniczny. Pozdrawiam Andrzej
88 777 33 03
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podajcie ceny za odbiór mieszkania od dewelopera...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Usługa za wykonanie takiego odbioru to 250 zł. U mnie odbiór trwa około 1-1,5 h. Tel. 600 061 181.
Jestem zarejestrowany w Izbie Inżynierów Budownictwa pod numerem WAM/BO/0012/09
sprawdzić można to na stronie: http://www.piib.org.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=45
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
Panie Tomaszu jest Pan inspektorem nadzoru budowlanego??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszukuje inspektora budowlanego do odbioru mieszkania 10.05 god 08:00.Prosze o podanie email.
Tylko z uprawnieniami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, mam odpowiednie uprawnienia do wykonywania funkcji inspektora nadzoru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!

Chcącym mieć pewność, że odbierane mieszkanie spełnia wszystkie standardy i ustalenia z developerem, polecamy nasze usługi!

kontakt@odbiorbudowlany.pl

Szczegóły na www.odbiorbudowlany.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ktoś już odbierał korzystając z inspektorów wskazanych w tym wątku?
Jakieś pozytywne opinie, rekomendacje, zastrzeżenia?
Będę się przymierzał niedługo ... ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tomek ja korzystalem z usług Pana Tomasza R. na osiedlu nad jeziorem(Eurostyl).Koszt 250zł...ale wszystko się zwróciło kiedy 'błedy' i niedociągnięcia zostały 'wyłapane'/Polecam..
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy możesz napisać jakie to były niedociągnięcia?
My odbieramy mieszkanie nad jeziorem w styczniu 2011, więc chcemy wiedzieć na co warto zwrócić uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zarysy szyb w calym mieszkaniu,ale teraz juz sie nauczyli zabezpieczac. regulacje okien,drzwi wejsciowych.Ale nie musisz sie martwic bo Pan Leszek od reklamacji wszystko wyslucha i szybko je usuwaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za polecenie, właśnie się umówiłem - zobaczymy jak będzie.
Jak będę zadowolony, napiszę i polecę dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tomek odbior to nic wielkiego,ale oczy ludzie od dewelopera zrobili,gdy Pana Tomasza zobaczyli.Nie nie protestowali i wszystko mam zrobione.To potrwa max 30minut,bedzesz zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam: sprawdzony fachowiec do odbioru mieszkania

OK, odbiór się odbył. Trwał nieco dłużej (2h), ale drobiazgowo sprawdzone zostało chyba wszystko, protokół z usterkami chyba zmęczył panią z biura dewelopera.
Polecam Pana Tomasza Romanowskiego z czystym sumieniem - nienagannie punktualny, przygotowany merytorycznie, z niezbędnymi urządzeniami pomiarowymi, znający dokładnie słabe punkty o których wie deweloper i obecny podczas odbiory Kierownik Budowy ale nie chcą się przyznać ;)
Na odbiór poprawek również zawitam z p.Tomaszem.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o której ten odbior mieliscie? I na którym pietrze jeżeli można wiedzieć? Nam też sie szykuje odbiór. Dziś przypadkiem byłem w biurze i tam koło jakiegoś domu też jacyś ludzie się kręcili - chyba coś odbierali też albo to Twój odbiór był?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj miałem po południu na III p. - więc to nie ten chyba ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedż, ten odbiór był dziś przed południem i sporo tam się osób kręciło więc pewnie też ktoś wynajęty do sprawdzenia.Tak trzymać - może w końcu deweloperzy zaczną się bardziej przykładać do wykończenia i przestaną wciskać kit typu "to tylko mała ryska".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie było odbioru na 3 piętrze - po pierwsze lokale są albo na parterze, 1 piętrze i 2. A obecnie tylko bliżniaki są do obioru w 2 etapie.Ściema jakaś?!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale nie wiesz w jakiej lokalizacji odbierałem! :) nie wspomniany na górze Eurostyl czy coś... tylko zupełnie inna bajka.
Pan Tomasz wszędzie się stawi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tym miesiącu również skorzystaliśmy z usług Pana Tomasza Romanowskiego przy odbieraniu mieszkania w Baninie. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, Pan Tomasz znalazł pewne niedoróbki, które wymagały poprawek. Także myślę że warto poświęcić te 200 zł na odbiór mieszkania z sensownym rzeczoznawcą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również polecam pana Tomasza Romanowskiego, odbierał mi mieszkanie 2 dni temu, jestem bardzo zadowolony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adas powiem Ci tak...pelno tu desperatow i uwazaj na nich.Juz w innym poscie komus doradzilem dobrze i klienci byli zadowoleni.Poszukaj sobie namiarow do Pana Tomasz R. na forum... ja odebralem mieszkanie od ES dzieki niemu.No i tak sie zlozylo,ze nie odebralem i dopiero po 5 tyg. to nastapilo. Jesli nie bedziesz mogl znalezc jego dane na forum to bede musial Ci je podrzucic.
Zaufaj sprawdzonemu w tej sprawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wielu jest dobrych inżynierów, którzy potrafią prawidłowo odebrać mieszkanie, a nawet zaoszczędzić przez to kasę kupującego. Po wielu latach praktyki znają prawie wszystkie zaistniałe usterki, nie kryję, że także zajmuję się tą dziedziną ...... szukajcie mnie w tym portalu. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy takiego fachowca zabiera się tylko na odbiór czy też na przed odbiór?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy doświadczenie, działamy na terenie trójmiasta i okolic. Na odbiór przyjeżdżamy z własnym sprzętem i we dwójkę (inżynier i fachowiec).
http://www.google.com/search?q=imperfekcje+budowlane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszukuje inspektora budowlanego, ktory pomoze przy odbiorze mieszkania jutro. Mieszkanie - Morena, Mysliwska.
Kontakt: imysz@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli szukasz inspektora budowlanego, może poszukaj w serwisach budowlanych konkretnych ofert?
Ja korzystałam z usług inspektora budowlanego, którego znalazłam w serwisie http://www.ktozbuduje.pl
Może Ty także znajdziesz tam właściwego specjalistę, bo ja tam znalazłam i jestem zadowolona.
Mam nadzieję, że pomogłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dołączam się do opinii,
wydałam 250 za fachowca i jestem zadowolona,
odbierałam od Hossy, usterki były małe, ale dużo,
sama bym nie tego nie zauważyła i nie mam potrzebnego sprzętu,
na pewno zwróci mi się przy wykańczaniu,
polecam mojego inżyniera: Patryk 505-796-323
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam przejrzenie typowych usterek na trójmiejskich osiedlach
na stronie:
http://www.mieszkaniaodbior.pl/typoweusterki.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z czystym sumieniem polecam Pana Krzysztofa Wendt. Korzystałam z pomocy przy odbiorze mieszkania w stanie deweloperski i byłam bardzo zadowolona, Pan punktualny, konkretny, sumienny.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odbiór mieszkania w Warszawie i okolicach

Oferuję swoje usługi, odebrałem już ponad 500 mieszkań i domów.

inż. Przemysław Górka
Tel 503 073 395
http://www.InspektorBudowy.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oferuję Państwu fachową pomoc przy odbiorze mieszkań na terenie Trójmiasta.
Pracuję jako inspektor nadzoru i posiadam wykonawcze uprawnienia budowlane bez ograniczeń.
Dzięki praktyce zawodowej u wielu czołowych deweloperów, w tym udział w odbiorach mieszkań w roli przedstawiciela inwestora, wiem gdzie popełniane są najczęstsze błędy, co należy sprawdzić, na co zwrócić uwagę oraz jak dużo wymagać.
Z mojej pomocy skorzystało już szerokie grono szczęśliwych posiadaczy własnego M. Dzięki fachowej pomocy zaoszczędzili oni wielu rozczarowań oraz zbędnych kosztów prac wykończeniowych i naprawczych.
Cena do uzgodnienia w zależności od wielkości mieszkania.

Kontakt:

-508-456-736
odbiorytrojmiasto@o2.pl

Kamil S.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skorzystałem i na prawdę nie żałuję! polecam wszystkim,
tylko fachowiec jest w stanie wszystko sprawdzić,
u mnie był Pan Kazik i było widać jego fachowe podejście, doradził o co waczyć, a co mona pominąć, ostro kłócił się z deweloperem o nawietrzaki, podał przepisy i widać miał rację, bo deweloper uległ i dorobił,
ja korzystałem z usług przez stronę:
http://www.mieszkaniaodbior.pl
warto trochę poczytać przed podjęciem decyzji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja skorzystałem z usług inspektorów ze stronki http://www.inspektorzy3miasto.pl . Fachowy odbiór, znajomość przepisów i walka o każde milimetry. Widać, że robią to na co dzień i wiedzą o co chodzi.
Warto wydać kilka złotych i mieć święty spokój.
Polecam
Andrzej K.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 tygodnie temu korzystalem z uslug - http://www.mieszkaniaodbior.pl
p. Kazimierz to super fachowiec, wszystko sprawdzil, znalazl kilka rzeczy

zdecydowanie polecam ta firme !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skorzystałem z usług Inspektorów3miasto i, niestety, nie jestem zadowolony.
Gość na wstępie poinformował mnie, że zna tego developera i pewnie będzie w porządku. Cóż, nie takiego podejścia oczekiwałabym, ale to detal.
Chyba jedyna korzyść z obecności inspektora przy odbiorze, to że sprawdził "równość" i nachylenie ścian, podłóg, kąty itd. Mieszkanie zostało także opomiarowane, ale... wyniki pomiarów dostałem mailem kilka dni później i nieco różnią się od tych, które ja uzyskuję!
Poza obmiarem mieszkania i "kontrolą wizualną" nie zostały wykonane w zasadzie żadne inne działania, które, jak się później dowiedziałem, przy odbiorach są standardem. Np. nie zostało sprawdzone napięcie w gniazdkach (na szczęście jest OK), czy zmierzone nachylenie miejsca postojowego (tu nie miałem szczęścia - woda z topniejącego śniegu z samochodu zamiast do odpływu wlewa mi się do komórki).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No cóż ja właśnie też poszukuję "fachowego oka" z odpowiednimi papierami do odbioru mieszkania można powiedzieć w dość znanej inwestycji w Trójmieście... w internecie trzy strony od razu się rzucają w oczy. Widzę, że jedna opcja chyba już odpada... ciekawe czy będę miał szczęście i nie trafię na "dobrych kolegów po fachu", którzy będą tylko udawać przede mną że się nie znają...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

świadczę usługi przy odbiorze mieszkań oraz domów od deweloperów. Jestem kierownikiem budowy, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, duże doświadczenie w odbiorze mieszkań. Odbiory na terenie Trójmiasta i okolic.

Tel: 509-705-265
E-mail: odbior.lokatorski@gmail.com
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolego -a od kiedy sa jakiekolwiek OGRANICZENIA W UPRAWNIENIACH ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Przynajmniej od 7 lipca 1994 roku. Zgodnie z Prawem budowlanym art. 14 ust. 3, uprawnienia budowlane nadawane są w ograniczonym zakresie lub bez ograniczeń, uzależnione jest to od posiadanego stopnia wykształcenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inspektorzy z uprawnieniami budowlanymi oferują profesjonalną pomoc przy odbiorach mieszkań.
Cena: od 180 zł

Kontakt:

501 099 874
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
zapraszamy do skorzystania z pomocy inspektora nadzoru przy odbiorze mieszkania.
Sprawdzimy:
- powierzchnię,
- tynki i posadzki,
- drzwi i okna,
- balkony i tarasy,
- piwnice i parkingi.
Odbioru dokonujemy w oparciu o dokumentację,obowiązujące normy i warunki techniczne. Na miejscu sporządzamy protokół i udzielamy szczegółowych informacji dotyczących usterek.
Więcej informacji i cennik na stronie: http://nadzorbudowlany.info.pl/odbior-mieszkania.html ,
lub pod numerem telefonu 798405915.
Pozdrawiam
Krzysztof Wendt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.nadzorbudowlany.info

Sprawny odbiór za 200 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kupno mieszkania na co zwrócić uwagę

Odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa

http://www.odbiorybudowlane.com

Jako osoba od wielu lat działająca aktywnie na runku budownictwa i nieruchomości, chciałbym zachęcić Cię do przeczytania tego krótkiego artykułu, w którym postaram się opisać najczęściej występujące usterki w nowych mieszkaniach.

Jako nowy właściciel domu lub mieszkania, powinieneś dokładnie go sprawdzić, zanim jeszcze zaparafujesz protokół odbioru mieszkania / domu. Należy przeprowadzić jego dokładny przegląd w poszukiwaniu jakichkolwiek wad. Widocznych lub ukrytych. Trzeba to zrobić jeszcze przed przejęciem nieruchomości od dewelopera.

Ważne jest aby wiedzieć, które miejsca w mieszkaniu lub domu wymagają sprawdzenia. Wybrane z tych miejsc powinny obejmować wszystkie instalacje elektryczne i wentylacyjne. Odbiór mieszkania od dewelopera powinien także uwzględniać jakość wykonania elementów, składających się na ogólny wystrój domu. Są to różnego rodzaju gzymsy, cokoły, sztukaterie. Jeżeli zakupiłeś mieszkanie z ogrodem lub tarasem, to również należy poświęcić czas na ich gruntowny przegląd. Nie można zapomnieć o tym, że jeżeli kupiłeś dom, to posiada on najpewniej dach. Warto się upewnić że jest on szczelny i zapewnia odpowiednią ochronę przed padającym deszczem. Mam w zwyczaju przeprowadzać odbiór domu, kiedy na zewnątrz panuje dżdżysta pogoda. Jest to najlepsza okazja aby wszystko dokładnie sprawdzić.

Zdaniem wszystkich inspektorów, w tym i moim, odbiór mieszkania warszawa powinien uwzględniać poszukiwanie wad zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Co mam na myśli? Na przykład jakość tynków i farby elewacyjnej. Na pewno nie chcesz, aby po kilku miesiącach zaczęła się łuszczyć i odchodzić płatami. Zwracam także szczególną uwagę na takie detale, jak przełączniki elektryczne. Powinny się łatwo włączać i wyłączać, nie powodując przy tym zwarć i iskrzenia.

Są jeszcze inne elementy, które powinny zostać poddane kontroli. Zaliczają się do nich bramy i drzwi, a także stolarka okienna. Powinny się łatwo i wygodnie otwierać oraz zamykać. Nie sposób w jednym, krótkim artykule wymienić całego spisu czynności. Jeśli chcesz aby odbiór Twojego mieszkania został wykonany prawidłowo, zapraszam do kontaktu i umówienia terminu inspekcji.
Dlaczego warto wykonać profesjonalny odbiór mieszkania?

Drogi właścicielu mieszkania lub domu. Chciałbym przedstawić Ci kilka argumentów, przemawiającym za tym, że zanim oddasz deweloperowi protokół odbioru mieszkania, warto zlecić jego przeprowadzenie doświadczonemu fachowcowi. Wszystko co napiszę, opiera się na mojej dotychczasowej pracy, jako inspektor nadzoru inwestorskiego.

Musisz wiedzieć, że budowa nowego domu lub mieszkania jest wieloetapowym procesem. Składa się na niego wiele różnych czynności, które najczęściej są wykonywane przez inne ekipy budowlane i montażowe. Tak duża rotacja osób pociąga za sobą niebezpieczeństwo, że część prac mogła zostać nienależycie wykonana. Ich dostrzeżenie często następuje wtedy, kiedy mam przeprowadzić odbiór mieszkania od dewelopera. W dużej liczbie przypadków, odkryte usterki mogą zostać łatwo naprawione, jednak tak czy inaczej wymaga to pewnego nakładu czasu i pieniędzy. W innych przypadkach mogą wymagać szerszego zakresu robót, na który mógłbyś nie być przygotowany, gdybyś miał go wykonać sam.

Do jednej z często występujących nieprawidłowości jest brak izolacji na poddaszu. Wyobraź sobie moje zdziwienie kiedy nowy właściciel domu zaprowadził mnie na poddasze, a ja pod pokryciem dachowym nie znalazłem żadnej izolacji termicznej. Jest to częsty błąd. Wielu właścicieli przez długi czas nie zagląda na poddasze lub strych. Nie przyjdzie im do głowy, że w tak newralgicznym elemencie domu może brakować izolacji. Deweloper jest zobowiązany w trybie natychmiastowym poprawić ujawnione przeze mnie usterki w nowych mieszkaniach.

Ciekawsze przypadki, które miałem możliwość dostrzec wykonując odbiór mieszkania warszawa, to pomylone instalacje wodne. Odkręcając kurek z ciepłą wodą otrzymywaliśmy wodę zimną i na odwrót. Sytuacja na pozór śmieszna i znana nam dobrze z filmów Stanisława Bareji. Wyobraźmy sobie jednak koszty, jakie musielibyśmy ponieść aby samodzielnie to naprawić. Zrywanie płytek ceramicznych, koszt przerobienia instalacji i ponowne ułożenie nowych płytek. Nie tego oczekujesz od swojego nowego mieszkania.

Istnieje wiele więcej do napisana na ten temat. Podałem tylko przykładowe usterki, z którymi może się spotkać każdy nabywca domu lub pośrednik obrotu nieruchomościami. Jeżeli chciałbyś wykonać gruntowną inspekcję mieszkania lub domu, który planujesz kupić, chętnie wykonam to dla Ciebie.

Zakup nowego mieszkania nie jest łatwy

Odkąd pracuje jako kierownik budowy i inspektor nadzoru, często spotykałem się z pytaniami, na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy musimy wykonać odbiór mieszkania od dewelopera. Na pozór wydaje się to prostą czynnością. Należy zmierzyć wielkość pomieszczeń i porównać je z wymiarami na projekcie. Następnie sprawdzić czy jest prąd, woda oraz czy otwierają się okna. Byłoby bardzo prosto, gdyby tylko tyle trzeba było zrobić.

Nie mając doświadczenia w odbiorach mieszkań, możesz nieświadomie pominąć wiele istotnych aspektów, które wymagają zwrócenia szczególnej uwagi. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, odbiór mieszkania warszawa powinieneś zlecić takiej osobie jak ja. Oczywiście cała czynność rozpoczyna się od zmierzenia wszystkich pomieszczeń, a następnie zweryfikowaniu wymiarów z projektem. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie pionów i poziomów na ścianach, suficie, posadzce oraz parapetach.

Bardziej szczegółowe czynności mające wykryć usterki w nowych mieszkaniach, polegają na użyciu bardziej zaawansowanych narzędzi niż poziomica. Aby zmierzyć poziom wilgoci w tynkach i posadzkach używam specjalnego czujnika. Dokonuję także rozpoznania ułożenia instalacji elektrycznej w ścianach. Jest bardzo ważne aby przebiegała ona idealnie w pionie nad każdym włącznikiem i gniazdkiem. W przeciwnym wypadku każde wiercenie w ścianie może skończyć się porażeniem prądem.

Jest pewna rzecz, o której zapomina wielu kupujących mieszkania i domy od dewelopera. Dotyczą one wykazu użytych materiałów. Na przykład jeżeli w łazience zostały ułożone płytki ceramiczne wybrane przez dewelopera, powinien on Ci udostępnić jej próbkę, lub dokładny model producenta. Okaże Ci się to pomocne, kiedy będziesz chciał wykonać jakiś remont i potrzebował dokupić kilka sztuk.

Jak widzisz, zanim deweloper przekona Cię abyś podpisał protokół odbioru mieszkania, jest przed Tobą mnóstwo czynności do sprawdzenia. Jeśli nie jesteś pewien że wszystkie z nich uda Ci się samodzielnie wykonać, chętnie udzielę Ci pomocy, kompleksowo wykonując odbiór domu lub mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co na trójmiejskim forum ogłasza się ktoś z Warszawy???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Serdecznie polecam inspektora nadzoru z Warszawy

http://www.odbiorybudowlane.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
witam mam pytanie do wszystkich. 4 kwietnia mam ostatnia wizyte w mieszkaniu przed odbiorem ktory jest planowany na okolo polowe maja. Moje pytanie to czy brac juz fachowca na ostatnia wizyte czy tylko i wylacznie na sam odbior jak myslicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli potrzeba fachowca do odbioru mieszkań z Warszawy i okolic polecam p. Szybiaka 606616910. Odbierał moje mieszkanie i byłam bardzo zadowolona z jego usług. Wykazał usterki i niedoróbki w lokalu i pomógł wynegocjować mi mniejszą kwotę u dewelopera, do tego doradził mi ciekawe i tanie rozwiązania remontu i wykończenia. Świetny fachowiec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kontrola w trakcie budowy (to ważne)!!! i terminowy odbiór ostateczny...

inżynier z Gdańska_ praktyka na budowach trójmiejskich "gigantów";)
Maciej
mcstudio2004@wp.pl
506 31 81 34
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem świeżo po odbiorze mieszkania od Robyga Albatross Towers. Wynajęłam młodego majstra.
Przy zwykłym świetle nic nie było widać ale miał swój halogen. Kazał im nawet posprzątać resztki tynku na skrzydle okiennym, a i sufit tą łatą sprawdził (i wyszły niedokładności). Widać że wiedział o co chodzi ale i tak miał wypisane wszystkie rzeczy do sprawdzenia i po kolei wykreślał je z listy- pełen profesjonalizm.
Polecam Pan Emil tel. 514 788 331
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam też ostatnio odbierałem mieszkanie i jestem w szoku jaką wiedzę posiadał Pan z którym odbierałem mieszkanie, polecam Pan Maciej 603 766 383
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiór lokali

Firma inżynieryjno-budowlana Scorta oferuje odbiór mieszkań, opinie i ekspertyzy inżynierskie. Mamy dużą praktykę, a zainteresowanym wyjaśnimy techniczne szczegóły. Kontakt: scorta.kowalski@gmail.com lub 663327335.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
PROFESJONALNE ODBIORY MIESZKAŃ

- Nie daj się oszukać!
- Uniknij dodatkowych kosztów!
- Spij spokojnie!

Odbiór mieszkania obejmuje sprawdzenie:
- zgodności z umową i standardem
- pionowości ścian, kątów prostych oraz jakości tynków
- wymiarów otworów drzwiowych
- równości i jakość posadzek
- drzwi zewnętrznych
- okien i parapetów
- tarasów i balkonów
- wymiarów pomieszczeń
- instalacji elektrycznej
- instalacji wentylacji
- instalacji wodno-kanalizacyjnej

POLECAM!!!

http://odbiorywnb.prv.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
ja miałem taka firmę z Bydgoszczy - tam mój brat ją wynajął i polecił mi JKJ Projekt. Skrzyknęliśmy się z dwoma sąsiadami - firma dała lekki upust a kosztami dojazdu się podzieliliśmy i nie wyszło drogo ( po 300zł od mieszkania ). Inżynier, który przyjechał każde mieszkanie sprawdzał ponad 2 godziny, dał protokoły z usterkami. U mnie wyszły nierówne kąty, okna miały rysy, gdzieś na górze uszczelki nie było i brak dylatacji w podłodze. Sprawdził powierzchnię, elektrykę, przejrzał jeszcze umowę deweloperską bo mówił że pracował parę lat u dewelopera i wiedział na co patrzeć. Ja jestem mega zadowolony bo może i trochę to kosztuje, ale i tak musiałbym zapłacić pewnie więcej firmie od wykończeń za te usterki, a tak niczym się nie przejmowałem. Jak macie znajomych to polecam się skrzyknięcie i poproszenie tej firmy. Ich strona to jkj-projekt.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inżynier budownictwa z uprawnieniami profesjonalnie i w konkurencyjnych cenach przeprowadzi odbiór mieszkania. Mam duże doświadczenie w tej kwestii, odbierałem mieszkania od Robyg, Allcon, Inpro, Polnord, Activia, Hossa, Invest Komfort

792 497 999
http://www.OdbiorGdansk.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie odbierał kierownik budowy, tel: 662-990-005
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SAMKOMFORT tel. 517598464
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam kierownika od https://kedaruslugibudowlane.pl/ Rzetelne i bardzo dokładne odbiory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wykonuję profesjonalne odbiory techniczne domów, mieszkań oraz lokali usługowych, zgodnie z wymaganiami Polskich Norm oraz rozporządzeń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i praktyce w branży deweloperskiej wiem, gdzie popełniane są błędy, na które należy zwrócić uwagę. Posiadam uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.

Odbiór techniczny mieszkania obejmuje sprawdzenie:
zgodności z umową i standardem
podstawowych wymiarów pomieszczeń
otworów drzwiowych
zgodność rozmieszczenia ścian z projektem
zgodność rozmieszczenia punktów świetlnych z projektem
zgodność rozmieszczenia punktów hydraulicznych z projektem
standardu wykonania tynków (odchylenie od pionu, poziomu), malowania
kątów prostych w mieszkaniu
stolarki okiennej i parapetów
równości i jakości posadzk
wykonania tarasu, balkonu
wykonania posadzki z gresu/płytek podłogowych
ciągu kominowego
drzwi zewnętrznych
komórki lokatorskiej
miejsca parkingowego.

Zapraszam do kontaktu:
535 002 332.
http://www.profesjonalneodbiory.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam na osiedlu na Morenie Królewskie Wzgórze i mieszkanie odbierał inżynier ze strony http://nadzor-inzynierski.pl/
Fachowa robota, dużo rzeczy zostało wyjaśnionych. Omówiliśmy sprawy techniczne z przerobieniem mieszkania i przerobieniem instalacji.
Mogę polecić.
http://nadzor-inzynierski.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi odbierał Kierownik Budowy: Pan Szymon, kontakt: 662-990-005.
Mogę z czystym sumieniem go polecić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do odbioru mieszkań polecam inspektora https://kedaruslugibudowlane.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

jakie ogrzewanie domu? (93 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

ogród (17 odpowiedzi)

Jak macie urzadzony? tak aby nie było trzeba dużo w nim robić:)

do góry