Widok

szybkie otrzymanie świadczeń

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
nikt nie musi czekać:-d hehe dlatego jest magiczne pismo-))) Wystarczy przesłać listem poleconym, z pokwitowaniem odbioru PISMO, w tytule, którego jest ponaglenie, wtedy d*py im się pocą i...MAGIA w 2 tygodnie decyzja, od której jak nam nie pasuje można napisać kolejne magiczne pismo odwołanie :-DDDD Nie dzwońcie, nie proście-nie ma SENSU, zamiatają to pod dywan. ponaglenie jest pismem prawnym, a oni MUSZĄ stosować się do niego:-))))) Mają miesiąc, ewentualnie 2 na rozpatrzenie sprawy, potem...to już rażące zanied banie z ich strony. Nie dajcie się nabijać w utelkę! Znajcie swoje prawa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Po pierwsze ponaglenie ma sens jedynie w przypadku opieszałości organu. Nic Ci nie da napisanie ponaglenia na drugi dzień po złożeniu wniosku. Organ ma na wydanie decyzji 30 dni, w sprawach skomplikowanych mogą przedłużyć postępowanie do chyba 3 miesięcy. Natomiast odwołanie do organu wyższej instancji (SKO) ma sens jedynie w wypadku uchybień organu, inaczej to strata czasu, bo SKO taśmowo podtrzymuje decyzje organu pierwszej instancji, czasem przekazują do ponownego rozpatrzenia.
Poza tym świadczenia socjalne to zło i powinno się je zlikwidować, a pobierających wsadzać do więzień, albo pozbawiać obywatelstwa za okradanie ludzi uczciwie pracujących...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sko, Wsa, Nsa....
to tylko postępowanie administracyjne, możesz mieć pismo z nakazem od samego prezydenta, jak urzednik ma wylane to nie ma prawnej możliwości ich zmusić do działania, można mieć nakaz samej góry a oni potrafią to olewać taśmowo, latami
można jeszcze skarżyć za granicę ale występowanie przeciw własnemu państwu jest delikatnie mówiąc nieetyczne
łatwiej zmienić kraj i stać się poddanym innego systemu
jeśli chodzi o świadczenia socjalne, to każdy wysoko rozwinięty kraj je ma, nawet kapitaliści z USA dbają by im ludzie głodem nie przymierlal
czasami ludzie specjalnie popełniają jakieś przestępstwo żeby dac się aresztować, to bardzo popularna metoda wśród bezdomnych na przetrwanie mroźnej zimy i szansa na darmowy dostęp do leczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skąd wziąć wzór tego pisma o ponaglenie? anna.kamczycka@wp.pl. - będę wdzięczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

do góry