Widok

wydatki

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, mam wrażenie, że coraz więcej wydajemy na jedzenie, że wszytko drożeje - ubezpieczenia, opłaty....Kiedyś udało się trochę pieniążków odłożyć a teraz słabo to wychodzi.
Czy tez tak macie?. ( Jesteśmy rodzina 2+1 (500+ nie dostajemy), prace mamy płatne na średnim poziomie).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj w klubie tych których goli władza żeby rozdać suwerenowi.
To było do przewidzenia że jak się zacznie rozdawnictwo i budżet oprze sie tylko o konsumpcje to inflacja ruszy wraz z nią ceny do góry przy okazji ropa drożeje a wszystko trzeba rozliczyc w euro i dolarach, wiec zagryzac zeby i pracować na chwałę złotoustego mariusza vel pinokio. Wykluczeni z socjalu zawsze ponoszą największe koszty, niech żyje pisobolszewia.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram w pełni. Może ludzie nareszcie zrozumieją, że państwo nie ma swoich pieniędzy, tylko rozdaje nasze i płacimy za to codziennie. I nie chodzi tylko o produkty żywnościowe, których cena masakrycznie wzrosła (masło, jajka), ale o energie pod wszelaką postacią (paliwa i prąd), to jest dopiero masakra i automatycznie narzuca wzrost kosztów produkcji i transportu. Za chwile będzie jeszcze gorzej, bo narzuca nam kolosalne kary za niespełnienie wymogów OZE.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

2+2, dzieci w wieku 4 i 7 lat. Mąż pracuje, ja od urodzenia pierwszego dziecka nie
U nas chyba bez większych zmian. Poza tym, że jest dodatkowe 500zł odkładane co miesiąc na konto i tyle. Starcza na wszystko, odkładamy miesięcznie 1500-2000 zł, ale nie mamy żadnych rat ani kredytów.
Generalnie ceny poszły w górę. Troszkę tu, troszkę tam, niby nie wiele a jednak wszystko po trochu. U męża chyba szef ostatnio dokłada do pensji po 100-200 zł więcej, to jakby inflację nam wyrównuje ;p Ale szału nie ma, na większe wydatki trzeba zbierać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

To szacunek dla szefa..u nas pensje niezmienne od kilku lat...no i dla Was ze z jednej pensji dajecie rade..pozdr
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miśka, ja nie wiem, czemu tyle minusów dostajesz. Napisałaś jak to jest u Ciebie i tyle. Kazdy ma inny budżet...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak bym napisała, że mi tak źle, że biedę klepiemy itd to by było ok. Ale że jakoś to idzie to się ludziom nie podoba. W dzisiejszych czasach trzeba stękać i narzekać i to głośno, bo jak w miarę ci się wiedzie to siedź cicho i nadal stękaj żeby inni nie myśleli, że masz lepiej niż oni. Ot takie czasy... Najgorzej w oczy innych razi, że nie muszę spłacać kredytu, pożyczek ani wynajmować mieszkania. A to spora oszczędność dla budżetu domowego i jakoś nam starcza na to co trzeba.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Miska chyba raczej chodzi o to, że w każdym wątku o tym piszesz :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Eeee no nie przesadzaj. Nie w każdym. Jak jest rozmowa o kasie to pisze o kasie. Jak nie o kasie, to po co o niej pisać?
Zauważyłeś/aś ile jest wątków o kasie? Ludzi jednak z jakiś powodów strasznie to interesuje. Jak ciebie nie to nie czytaj, nie udzielaj się.

PS - Gratuluję, że przeczytałaś/eś wszystkie wątki, że wiesz co i kto pisze. Ale masz nudne życie, całe dnie tak spędzasz???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie Miska, w przeciwieństwie do Ciebie, ja pracuje i czas na forum mam w drodze do i z pracy. To wystarcza żeby zobaczyć, że nie ma wątku bez Twojego udziału, oczywiście mowie o tych bieżących. I kto tu się nudzi?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

No ja jak doskonale wiesz nie pracuję ;p
I niestety nie jesteś na bieżąco, nie ma mnie we wszystkich wątkach ;p
Poza tym to wolny kraj, pisać można, a nie każdy musi to czytać ;p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oczywiście, że wszystko drożeje. Przykład pierwszy z brzegu - moje ulubione kabanosy o smaku czosnkowym Sokołowa kilka lat temu kupowałem za 13.99 zł, jakiś miesiąc temu trzeba było zapłacić 21.99 zł... Tak jest ze wszystkim... Co się dziwić, że wszystko drożeje, jeżeli z każdej strony, gdzie się nie ruszysz to podwyżki podatków, albo nowe podatki... A podatki zawsze płacą konsumenci...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko drożeje a ludzie i tak na PiS głosują ! Niech głosują dalej niech kasa będzie rozdawana my będziemy wydawać coraz więcej!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

A Ty myślisz, że jak będzie rządził ktoś inny to ceny będą stały w miejscu?? Nie ma takiej możliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja skończy się "rozdawnictwo" to ceny troszkę przystopują . I nie chodzi o fakt ,że będą stały w miejscu, ale o to by nie rosły w takim tempie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja pracuję w budżetówce, samotnie wychowuję dziecko, spłacam kredyt hipoteczny, nie dostaję 500+. Żyję skromnie, ale wiem że nie ma szans, żebym odłożyła pieniądze na samochód (mam na myśli 10-letni) czy jakieś super wakacje. Zastanawiam się nad wyjazdem z tego kraju:-(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coraz częściej słyszę głosy bezradności wśród znajomych, którzy do tej pory żyli na bardzo dobrej stopie finansowej. Jest ciężko wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy mają zobowiązania typu hipoteka , jakieś duże inwestycje. Kiepsko mają ci, co zaczeli się budować , zadłużyli się po korek , a w międzyczasie inflacja, stopy procentowe, nagła choroba. Zresztą, nie trzeba rzucać tysiącami, wystarczą zakupy w sklepie, gdzie koszyk podstawowych zakupów potrafi kosztować prawie dwa razy więcej niż rok temu. Jak ktos do tej pory żył od 1go do 1go , to w połowie miesiąca ma już pusty portfel.
Z drugiej strony zaczynaja się lepsze czasy dla tych którzy mają jakiś kapitał. W bankach lokaty są na coraz to lepszym poziomie. Warto jest zerknać sobie chociażby na lokaty bankowe w Getin bank. Lokata na nowe środki to już 6,5% w skali roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

Fotelik samochodowy 15-36 kg, jaki najlepszy ? (25 odpowiedzi)

Muszę kupić małej nowy fotelik samochodowy. Tym razem do 15-36 kg. No i właśnie moje pytanie,...

do góry