Widok

ząbkowanie a zgrzytanie zębami

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej
Jestem mamą 10 miesięcznej dziewczynki. Od miesiąca dziecko ząbkuje. Długo czekałyśmy na ząbki a teraz wychodzą wszystkie na raz :/
Córa strasznie zgrzyta tymi ząbkami co się dopiero wyrżnęły... ale robi to tylko w dzień. Nie wspomnę, że ten dźwięk doprowadza mnie do szału, aż mi ciary po plecach przechodzą, ale zauważyłam że jeden ząbek na dole jest już jakby "spiłowany" przez to zgrzytanie. Nie jest prosty tylko lekko zgryziony :/

Czy wasze dzieci też tak robiły? Moja starsza córa nie miała takiego problemu... jak sobie radziłyście żeby nie zwariować od tego dźwięku i żeby dziecko nie zgryzało sobie zębów? Macie jakieś sprawdzone sposoby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj Syn wlasnie tak robi. w dodatku gryzie wszystko i wszystkiich. dzisiaj ide z Nim do lekarza, jak chcesz napisze po powrocie, co powiedziala. ale wydaje mi sie, ze to normalne. tzn to zgrzytanie, bo gryzienie mnie iwszystkich dookola to nie jest mile.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłabym wdzięczna jakbys napisała :)
najgorsze jest to ze ona sobie te zęby spiłowuje i nie są jyz takie równe jak na poczatku :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie było to samo, starsza nie zgrzytała w ogóle, za to młodsza to masakra... pediatra powiedziała, że to normalne, może byc też spowodowane nerwami (moja młodsza straszny nerwus jest). Jak jej wychodziły ząbki to w sumie ich nie spiłowywała ale pokrzywione były okrutnie, teraz (ma 1 rok i 10m-cy) nie są idealnie proste ale jest duża różnica i widzę, że chyba nadal się prostują. Wiem, że dźwięk jest okropny, ale to przejdzie, trzeba przeczekać... My jesteśmy na etapie wyżynania piątek i czasami usłyszę jakiś zgrzyt ale bardzo rzadko.
Zosia 02.07.2009r. Szymon *10.07.2011r. Zuzia 18.08.2012r.image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wrocilam od lekarza. odnoscie zgrzytania mowila, ze to normalne. tzn niektore dzieci zgrzytaja a inne nie. i moze trwac tak dlugo jak bedzie zabkowal. wiec musimy sie uzbroic w cierpliwosc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam ten sam problem z córa fakt jest nerwusek ale czy takie zgrzytanie zębów to nie podstawa do badań na jakieś pasorzyty typu ofsiki bo takie zachowanie tz zgrzytanie u starszych dzieci to właśnie sygnał ze organizm jest przez nie zainfekowany. I strasznie się tego boje bo nie mam pojęcia jak u takiego dziecka małego coś takiego można leczyć jeśli nawet już wystąpi :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

do góry