Widok

zapisanie noworodka do przychodni

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dzień dobry,

Piszę z pytaniem, na które nikt nie jest w stanie mi udzielić konkretnej odpowiedzi.
Od 10lat mieszkam w Gdańsku, pracuje w Gdyni i tam też należę do przychodni. Łatwiej mi po pracy iść do przychodni. Dziś kontaktowałam się z położną, która stwierdziła, że do Gdańska trochę jej daleko jechać... ok.
Jestem w 37tc. Dziś wybrałam położną środowiskową z przychodni najbliżej miejsca zamieszkania.
W sierpniu przeprowadzam się za Gdańsk i chciałabym już od początku zapisać dziecko w nowej przychodni. Nie chce zmian, stresować się zagubionymi kartami itd.
Poza tym przychodnia blisko miejsca zamieszkania nie ma najlepszej opinii jeżeli chodzi o poradnię dla dzieci....
I w związku z tym mam pytanie: czy mogę zapisać dziecko do przychodni poza Gdańsk, a sama położna może być z Gdańska?
Czy jest to jakoś połączone i wybór położnej z góry narzuca mi wybór przychodni dla dziecka?

Będę wdzięczna za rozwianie wątpliwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, możesz wybrać jak chcesz. Ja polożną i pediatre mam w 2 różnych miejscach.
Polożna jest dla ciebie, po porodzie sprawdza jak sobie radzicie z maluszkiem i np ściaga szwy. Z przychodni przychodzi pielegniarka środowiskowa i to już stricte do maluszka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i właśnie kwestia dogadania się z polożną czy dojedzie. Np po moją pojechał mąż i ją odwiózł bo to nie był już jej " rejon" ale problemów zadnych nie robiła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie miałam żadnej położnej, nie wiem w czym problem. Po porodzie szwy ściągnęła mi położna z jednej ze szkół rodzenia (zapłaciłam za wizytę), przy okazji obejrzała też noworodka. Gdy w trakcia połogu coś mnie niepokoiło odnośnie stanu mojego zdrowia lub zdrowia dziecka, to jechałam odpowiednio do ginekologa i pediatry.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Położną możesz mieć w ogóle spoza jakiejkolwiek przychodni. Ja sama polecam panią Basię ze szkoły rodzenia "Świat Maluszka" z Osowej. Pani Basia mieszka w Gdyni, pracuje w Wejherowie, jeździ na wizyty do Gdańska i inne miejsca i w ogóle jest cudownym człowiekiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Położną wybierasz w swojej przychodni. Dziecko ma swoją przychodnie i lekarza, podajesz tą przychodnię jeszcze w szpitalu, oni wysyłają kartę szczepień bezposrednio ze szpitala. Wiec zakładając ze rodzisz juz niebawem (37tc), a przeprowadzasz sie w sierpniu,to wez pod uwage, ze na szczepienia i w razie problemow z dzieckiem bedziesz jezdzic poza gdansk (skoro od razu tam chcesz zapisac dziecko).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Położną wybierasz w swojej przychodni. " - nieprawda. Położną wybierasz, gdzie masz ochotę : w swojej przychodni, w nieswojej przychodni, w szkole rodzenia lub położną prywatną, która ma kontakt z NFZ.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przy pierwszym i przy drugim dziecku miałam położną z innej przychodni niż z tej, do której należałam.
Położną wybierz gdzie chcesz i jaką chcesz, twoja sprawa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Owszem, ale wypełniając deklarację lekarza poz i przychodni, oni i tak odgórnie przydzielają pielęgniarkę i położną, więc podstawowa położna należy się z Twojej przychodni. a to, że wybierasz kogokolwiek innego, wiąże się z tym, że ta nowo wybrana placówka/położna wysyłają deklarację do przychodni z Twoim lekarzem poz ze zmianą. Pozdrowienia dla Heli. W każdym wątku będziesz tak na mnie naskakiwać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Pozdrowienia dla Heli. W każdym wątku będziesz tak na mnie naskakiwać? "
A skąd ja mam wiedzieć anonimie, że Ty to Ty? Wymyśl jakąś ksywę. Nie sprawdzam każdego anonima po IP.

"oni i tak odgórnie przydzielają pielęgniarkę i położną" - nikt nie ma prawa Ci "odgórnie" przydzielić położnej. Zapisując się do przychodni, składasz na deklaracji oddzielny podpis na lekarza, oddzielny na pielęgniarkę, oddzielny na położną. Nikt nie ma prawa Ci "odgórnie" przydzielić położnej, jeśli nie podpisałaś tego na deklaracji. Większość osób składa te 3 podpisy w ciemno i wtedy rzeczywiście przydzielają kogoś od siebie, ale jak masz położną gdzie indziej, a chcesz zmienić tylko lekarza, to po prostu mówisz, że położnej nie chcesz, nie podpisujesz rubryki i nikt Ci nikogo na siłę nie przydzieli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napisałam odgórnie, bo z założenia podstawową opiekę masz w swojej przychodni-lekarza, pielegniarke i połozną i taki wniosek wypełniasz w deklaracji. jak nie chcesz to nie podpisujesz, albo podpisujesz, a potem np.w szkole rodzenia podpisujesz i oni wysylaja do przychodni wniosek o zmiane poloznej. Ile razy jeszcze to samo padnie w tym wątku?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jest połączone. Możesz wybrać osobno położną dla siebie i osobno pediatrę dla dziecka - w sensie, że z różnych przychodni/miejsc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Extra! Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas. Niestety w przychodniach panie nie są w stanie mi jasno wyjaśnić tych kwestii i mam 3 różne wersje.. dlatego zgłupiałam wczoraj do reszty. :P Jak ktoś nie zadaje pytań to dla nich jest jednoznaczne z tym, że wszystko wie, a nie zawsze (jak i w moim przypadku) tak jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Dobry laryngolog dziecięcy (28 odpowiedzi)

Szukam dobrego laryngologa najlepiej prywatnie dla córki chodzi o leczenie przerosnietego...

do góry