Widok

zwolnienie lekarskie na opieke nad dzieckiem

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
ile procent płatne jest zwolnienie lekarskie na dziecko? 100% jak macierzyński?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
platne 80%
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam pytanie odnośnie tego wniosku o zasiłek opiekuńczy. Składałam go w tamtym roku i czy w tym roku na nowo muszę złożyć, czy się go składa za każdym razem jak idę na zwolnienie na dziecko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zwolnienie lekarskie na dziecko jest płatne 100% a na siebie 80%
image[/url]
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Kostka - mówisz o Z15 do Zusu?
Jeśli tak, to moja kadrowa mi kazała za każdym razem jak idę na zwolnienie, nawet w jednym miesiącu. Właśnie przed chwilą go wypełniałam, choć 2 tyg. temu jak byłam 2 dni na zwolnieniu wypełniałam również :/
Biurokracja
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Płatne jest 80% na bank. 100% płatne sa 2 dni opieki na dziecko w roku, ale to co innego niz zwolnienie na dziecko (max 60 dni w roku).
image image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi tez księgowa mówiła,że 80% płatne. !00% to tylko ciążowe. A ten druk wypełnia się za każdym razem jak się zwolnienie na dziecko bierze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To dzięki wielkie za informację. U nas nie ma kadrowej, mamy firmę zewnętrzną i nie idzie się niczego dowiedzieć :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas mówili, że 100%, ale ja i tak nigdy nie mogę się doliczyć jak mi przychodzi wypłata po zwolnieniu :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Napewno jest platne 80%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ostatnio rozmawialam z kadrowa u mnie w firmie i mowila, ze 80% na dziecko, chyba,ze bierze sie te 2 dni opieki na dziecko do lat 14 to 100%. no i jak na l4 w ciazy to 100% i tez u nas za kazdym razem sie wypelnie ta karte..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na bank , zwolnienie na dziecko płatne jest 80% (byłam zmuszona brac 2x60 dni ciagiem na Maje jako wczesniaka, wiec widzilam dpokladnie ile przychodzi pensji).
2 dni w roku opieki na dziecko do lat 14, to zuplnie co innego, to jest platne 100%.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
płatne 80%, z15 trzeba wypełniać przy każdym zwolnieniu (wymogi ZUS-u)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie z 15 ja nic takiego nie wypelnialam jak bralam zwolnienie na Hanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zwolnienie jest płatne tylko 80 % - nieważne czy na ciebie czy na dziecku - ja za pobyt dziecka w szpitanlu też dostałam tylko 80% (kiedyś na dziecko owszem było płatne 100% ale przepisy sie zmieniły już z 4-5 lat temu)
a jeśli chodzi o wypełnianie tych kwitków dla kadrowych - moja wytłumaczyła że to jest po to żeby wogóle cokolwiek dostać bo teoretycznie przy zwolnieniu na dziecko - jeżeli np. mąż nie pracuje i może zostac z dzieckiem ale tego nie robi tylko ty bierzesz zwolnienie - to wtedy na zwolnieniu na dziecko nic nie powinni płacić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
z15 to jest druk wymagany przez ZUS. Bez tego nie wypłacą zasiłku opiekuńczego.
W druku tym podajesz, m.in. że nie ma się kto zająć dzieckiem, że ojciec dziecka pracuje, podajesz godziny w jakich i nazwę zakładu pracy.
Jak napisano powyżej, jeżeli ma kto się dzieckiem zająć a Ty bierzesz zwolnienie to ZUS nie zapłaci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

do góry