Widok

.

Ogólnie ogród zoologiczny nie jest najgorszy. Zwierzęta w większości wyglądają na zadbane, czysto i ceny nie są zbyt wysokie. Muszę jednak napisać, iż to co zaobserwowałam podczas mojej wizyty odnośnie orangutanów bardzo mnie zdenerwowało. Nie wiem, czy to był stan wyjątkowy, czy nie, ale zwierzęta miały ciasny, odgrodzony przejrzystą szybą wybieg, wokół tłum rozbawionych ludzi. Pukanie w szyby, smiechy i komentarze na porzadku dziennym. Orangutany skulone w kącie, smutne zakrywały się kawałkiem tektury w celu odgrodzenia się od widzów. Trzęsły się na całym ciele. Wiem dużo o orangutanach, które cechuje ogromnie wrażliwa psychika i podatność na stres. Brak kompetencji czy zwykłe przeoczenie? Szkoda, bo to naprawde piekne i wartosciowe zwierzeta. Pozdrawiam
Moja ocena
atrakcyjność: 4
 
stan utrzymania: 4
 
lokalizacja: 4
 
przystępność cen: 4
 
ocena ogólna: 4
 
4.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Orangutany w oliwskim zoo tak się zachowują i nie znaczy że mają coś z psychiką tylko w ten sposób można powiedzieć że się bawią a pewnie siedziały w klatce wewnętrznej ze względu na to że ciężko je wygonić na wybieg zewnętrzny bo po prostu są leniwe.Te orangutany są bardzo inteligentne i nic nie zrobią na co nie mają ochoty nawet za najlepsze przysmaki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry