Widok

Awaryjność :)

Jakie z aut 10-15 letnich możecie uznać za mało awaryjne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robur, Aro, Dacia, Yugo ale trudno je dostać na naszym rynku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Z "trochę" starszych to W124, W140, W123, W126, W201. Ale w Polsce za te zadbane, które odwdzięczą się bezawaryjnością trudno spotkać. Ludzie kupowali je ze względu na legendarną wręcz bezawaryjność i nie wymieniali nawet oleju... Znam takich :P
Natomiast 10 - 15 letnie? Hmmm... Volvo S40, podobno Lancer z lat 2002 - 2007 jest bezawaryjny, Mazda MX-5 (świetne auto, ale trzeba dbać o dach, świetnie, jak się kupi hardtop), słyszałem także, że W211 od 2009 roku się nie psują, ale omijać wersje z airmatic! Toyota Yaris do miasta idealne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślałam bardziej o czyms w stylu skoda, Kia, mazda czy honda jakaś :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chodzi o 10-15 letnie KIA i Skody to nie radzę.
Hondy? Accord, albo Syfik :) Te powinny być stosunkowo bezawaryjne :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aha, jak Mazda to MX-5, jeżeli nie przeszkadza składany dach z materiału :) Chociaż zawsze można poszukać hardtop.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A moze Golf IV? albo jakieś nissany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Golfy nie są zbyt dobre, a Nissan... Chyba Almera z dieslem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam honde jazz na miasto bajka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko cena już wyższa :)
Ja szukam auta tak do 8 tyś Max.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup fabie benzynke i tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoda ocavia 1 po liftingu praktycznie kazdy silnik, vw passat 1.8t, 1.6, golf IV, i inne
fabia tez ok ale tylko silnik 1.4 8v skody, 1.9 tdi, 1.9 sdi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

fabia, 1.2 budżetem jakim dysponujesz kupisz z początku produkcji. Kiepskie skrzynie biegów, rozrząd na łańcuszku który, przeskakuje, silnik porażka i bez znaczenia gaz czy, bez wypalają się zawory, woda po deszczu na podłodze, szyby wiecznie zaparowane. Jeśli pominąłem jakieś grubsze usterki to dlatego że w mojej nie wystąpiły, drobnych nie chce mi się wymieniać, można poczytać na forach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza sie silnik 1.2 htp 3 cylindry to porazka, fajny i dobry jest silnik 1.4 68 km jeszcze czeski na łańcuszku
polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się nie zgodzę! Miałam skodę fabię z 2004 z silnikiem 1.2 benzyna (3 cylindry) kupony nowy w polskim salonie - i nie miałam z nią ŻADNYCH problemów - odpalała zawsze, za drodze nigdy nie zawiodła! Łańcuszek wymieniłam (bo mi się wydawało, że zaczyna głośniej pracować) ale poza tym NIC poważniejszego ! Teraz mam fabie 2 z 2008 roku 1.4 TDI (i niby silnik ma złe opinie) ale ja sobie chwalę - NIC się nie dzieje! świetnie chodzi, mało pali (dpf - nie zapycha się, bo fabie lubią dynamiczną jazdę), żadnych napraw nie wymaga, nic się nie psuje! Mam PEŁNE wyposażenie i jestem mega zadowolona! Rodzina 4 osobowa - i sobie chwalimy! Tanie części (gdyby kiedyś coś) i osobiście nie rozumiem tych opinii o skodzie.... Ktoś kiedyś coś palnął i to każdy powtarza, nawet jeśli skodę zna tylko z oglądania jej jak ktoś inny nią jeździ.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

HONDA CIVIC
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II w benzynie. Super auto wbrew opiniom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fabia 1.9 SDI. To jest wół roboczy, silnik nie do zajechania. Z 1.9 masz 64 KM, przyspieszenia brak, ale układ napędowy, skrzynia biegów i silnik nigdy nie są przeciążane. Z awarii - trzeba uszczelnić tylne drzwi, bo przeciekają po tych 10 latach, koszt około 50 zł u mechanika. Do tego klocki hamulcowe, tarcze, wybijające się zawieszenie (to w każdym aucie jest - element eksploatacyjny) i zawieszenie silnika po 340 tys km. Awaryjny jest rozrusznik i alternator. Przy przebiegu 290 tys km musiałem wymienić szczotki, szczotkotrzymacz bendix i dokonać konserwacji połączeń elektrycznych. Awaryjny jest układ podnoszenia szyb - koszt naprawy około 100-150 zł w warsztacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję.. już sama nie wiem co jest dla mnie odpowiednie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opowiedz coś o sobie to postaramy Ci doradzić bardziej jakie auto będzie dla Ciebie odpowiednie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest kącik zwierzeń :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

15 letnie auto? Rozumiem ze dopiero zdalas prawko i chcesz hm... Nauczyc się lepiej jezdzic...podszkolic na takim czyms
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

chce kupić samochód którym normalnie będę jeździć na co dzień.. czy 15 letnie są jakieś nie wiem.. gorsze? Nie rozumiem Pani komentarza.
Proszę wybaczyć, ale nie każdego stać na auto prosto z salonu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy gorsze? Trudno stwierdzić. Z pewnością 15letnie auto jest bardziej wyeksploatowane.
I niestety można dojść do momentu naprawy za naprawą... I to zależy od tego na jaki model się trafi. Jak ktoś dbał o auto to może i 5 lat jeszcze się pojeździ.
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

10-15 lat mało awaryjne? Tylko Civic w benzynie! pilnujesz tylko płynów i filtrów oraz to co sie zużywa czyli hamulce.... lejesz i jezdzisz.... nie wiem co to awaria i mechanika widze raz do roku na zmianie ww.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukam opinii o SUZUKI LIANA silnik 1.3 i 1.6 z 2004-2005 roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Petarda pali mi 4 litry oleju jak na benzyniaka przyzwoicie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak z częściami? Pytam konkretnie o silnik 1.6 2004 r. Polski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taki wlasnie mam zadko cos kupuje bo sie nie psuje ;) ostatnio musialem wymienic sprzeglo skrzynie i cale zawieszenie wyszlo 5200 + robocizna takze ujdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli ogólnie polecasz? Podobno jest dość głośno w kabinie podczas jazdy szczególnie tej szybszej???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zauważyłem, może nie jest to demon prędkości ale niemal 200 na autostradzie pojedzie i uwierz mi słychać myśli wtedy ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki bardzo :-). Na demonie mi nie zależy, to ma być rodzinne auto a nie wyścigowe :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak jestes z 3miasta mozesz sie nim przejechac jak cos ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jestem z Gdańska. Bardzo dziękuję za propozycję ale nie :-). Dla mnie tylko jest ważne, czy warto to auto kupić. Bardzo mi się spodobało! :-). Mało jest w sumie ogłoszeń, więc myślałam że i z częściami będzie problem albo są mega drogie. Tego się najbardziej obawiam. No i ten hałas w kabinie, o którym czytałam na forach... :-). Dzięki za rozwianie wszystkich przeciw!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

Fotoradar (3 odpowiedzi)

Czy w Sopocie w tunelu ul Powstańców Warszawy przy Sheratonie jest fotoradar ? Jadąc w kierunku...

kredyt na samochod-w salonie? (7 odpowiedzi)

Czy biorąc kredyt na samochód w salonie będzie taka sama rata jak przy pójściu bezpośrednio do...

do góry