nowy wąteknowy wątek
CHMARA Deweloper
[Inwestycje i deweloperzy]

Witam

Kolejne osiedle, kolejny deweloper oferujacy nieruchomosci w zabudowie blizniaczej. W planach ma kolejna inwestycje - tym razem 16 domkow w Dabrowie Miszewskiej. Bardzo prosze o wszelkie uwagi pozytywne i negatywne na temat dewelopera, lokalizacji i natury ogolnej. A moze porownanie do innych inwestycji w Banine ?

Re: CHMARA Deweloper

Witam,

Mam przyjemność współpracować z tym deweloperem oraz od niedawna zamieszkiwać urokliwe miejsce w Baninie. Mogę powiedzieć, że są zarówno zalety jak i wady. Odnośnie samego wykonania inwestycji, to ja do niczego przyczepić się nie mogę. Niestety ostatnio okazuje się, że są problemy ze zbiornikami na szambo na całym osiedlu, widocznie wykonawca dał ciała, ale deweloper walczy z tym. Problemem mogą być również obfite opady deszczu, takie jak miały miejsce niedawno, bo na działkach od razu robi się błoto a na niżej położonych posesjach woda wręcz stoi, ale z tym deweloper również ma coś robić. Ogólnie pojawiają się czasem sprawy, których nie da się uniknąć przy deweloperce zwłaszcza, że Chmara Deweloper jest względnie "świeżym" deweloperem i cały czas nabiera doświadczenia, ale chyba uczy się na poprzednich inwestycjach. Odnośnie samej lokalizacji, to ja złego słowa nie mogę powiedzieć - cisza, spokój, wieczorem zaciemnienie takie, że widać zarysy drogi mlecznej na niebie no i niestety - od czasu do czasu przelatujący samolot, ale do tego akurat idzie przywyknąć. Osiedle Królewskie, jakie ma powstać będzie nieco odsunięte od osi pasa, więc tam powinno być lepiej, bo mi lądujące samoloty suną bezpośrednio nad głową :)

A tak z ciekawości zapytam, co developer ma zamiar zrobić z tą stojącą wodą na działkach? Jak ja pytałam to powiedział, że nie zamierza robić melioracji.

A z jakiej racji deweloper miałby robić na własny koszt melioracje ? Od tego jest Gmina nie Deweloper . Z tego co mi wiadomo deweloper już był w Gminie z problemem wód opadowych i montuje przed osiedlem koryta odwadniające wodę deszczową nie pobierając od mieszkańców dodatkowych opłat. Jednym słowem mówiąc wykonuje dodatkowe prace na własny koszt , a przecież każda zmiana w umowie oraz zwiększająca zakres prac czy podwyższająca standard budynku - osiedla winna być opłacona jeśli Deweloper nie skalkulował tego w swojej inwestycji. Zachowanie dewelopera jest jak najbardziej na miejscu gdyż dla mnie jako mieszkańca osiedla nie przedłożył nawet oferty cenowej na wykonanie koryt odwadniających lecz od razu przystąpił do prac na swój koszt. Ja akurat zakupiłem lokal na górce ale współczuje wszystkim mieszkańcom z całej Polski narażonych na klęski żywiołowe , wystarczy oglądać wiadomości aby zobaczyć jakie powodzie w Polsce mamy po ostatnich opadach. Uważam że u nas nie ma tragedii. Potwierdzam okolica jest bardzo ładna. A z samolotami idzie przywyknąć , czasami są czasami ich nie ma jak w całym Baninie.

Gdyby szanowny Pan developer nie zaniżył pozoimu zarówno drogi jak i poziomu terenu gdzie postawił domy nie byłoby tego problemu. A te tak zwane dodatkowe prace są aktem rozpaczy i niezbyt udaną próbą zamiatania pod dywan tego co spartolił. Dodatkowe prace!!!!

Poziom drogi został podniesiony a nie obniżony i dlatego woda dostaje się na działki. Na drogę został nawieziony gruz, a na niego płyty. A tam gdzie developer pożałował już płyt to nawiózł ziemi wierzchniej z działek, przez co przedostatnie się z ul. Ogrodowej na Wiśniową w duży deszcz jest niemożliwe. Żadne sfingowane przez dewelopera opinie nie przekonają mnie jak bardzo dobry jest Pan Chmara i ile zrobił dla swoich klientów. Radzę pamiętać, że to jest biznes i chłodna kalkulacja, a nie dobre serce dewelopera.

deweloper zazwyczaj nie moze zawyzać, obnizać poziomu / warunki zabudowy i inne dokumnety to determinują.

Nie mogę złego słowa powiedzieć o deweloperze gdyż uważam że uczciwie podchodzi do tematu. Przede wszystkim cena jest niezmienna od ustaleń początkowych , nie ma żadnych kruczków prawnych w umowach typu że cena nieruchomości może ulec zmianie o 10-20% na zakończenie budowy jak u innych deweloperów. Tyle ile zostało uzgodnione tyle wyniosła cena końcowa mojego domku. Oczywistym jest ,że gdybym chciał zmianę standardu wykończenia na wyższy to cena ulega zmianie. Nie rozumie zatem problemu melioracji albo było to ustalone albo nie. A w jakiej części Banina jest melioracja ? Nie ma nigdzie na żadnym osiedlu. Słyszałem że problemy znikają po nawiezieniu czarnoziemu i zasianiu trawy co polecam sąsiadom. Musze potwierdzić argumenty sąsiada ,u mnie również pojawił się problem ze zbiornikiem ściekowym woda opadowa nalewała się od góry zbiornika. Problem został szybko zlikwidowany nie czekając na serwis producenta. Kolejny dobry gest dewelopera podwyższającego standard domu o szczelny wyłaz do zbiornika z tworzywa sztucznego. Zakupiłem budynek w stanie deweloperskim wraz ze zbiornikiem w stanie surowym z włazem betonowym bez pokrywy. Pokrywę stalową chciałem zainstalować sobie jako prace dodatkową na swój koszt po zagospodarowaniu ogrodu. Z tego co się dowiadywałem właz z tworzywa lub stalowy kosztuje od 200-400zł wraz z kołnierzem. Deweloper zrobił mi prezent za co chciałbym serdecznie podziękować.

CHMARA- to ten klan co kiedyś o tyczce skakali?

Tak dokładnie, a Sebastiana Chmare wiceprezydenta Bydgoszczy znałaś ?

Ten sam, co będzie ekspertem od lekkoatletyki ze studia olimpijskiego?

Uwaga!
Zwracam uwage mieszkańców ul. Ogrodowej na nieprawidłowo i niezgodnie z przepisami ogrodzeń przez firmę Chmara. Wg. miejscowego planu słupki mają być murowane + wypełnienie (tak jak mają inni mieszkańcy) ponadto zgodnie z warunkami tech.Dz.U.02.75.690 umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m ostro zakończonych elementów jest zabronoine. Jeżeli komuś się coś stanie to na dzień dzisiejszy właściciele będą ponośc konsekwencje.
Ogrodzenia są za niskie i niebezpieczne.
Wie o tym developer i pewnie dlatego proponuje wykonanie Państwu ogrodzeń ale na wasz koszt.

Zazdrość, zazdrość i nic więcej ! Pospacerowałem dzisiaj po Źródlanej , Ogrodowej i Wiśniowej objętych tym samym Planem Zagospodarowania.
Naliczyłem dokładnie 23 budynki z podbitką dachową z paneli nie licząc domów firmy Chmara Developer. Może zaczniemy rozbiórkę od tego najładniejszego po srodku ul. Ogrodowej po lewej stronie ze światełkami ? Jeśli chodzi o przęsła z ozdobami to prawie identyczne zamontowane są na tych samych wysokościach np. po lewej na ul. Źródlanej lub innych miejscach. Z tym że tamte wyglądają na wykonane przez kowala a nie przez producenta posiadającego dokumenty wprowadzenia do obrotu, bo takie właśnie posiada producent - jak piszecie. Więc czego wy ,,paszkwile chcecie ? Naprawdę chcecie TVN ?!!! Nowi Sąsiedzi z ul. Ogrodowej nie martwcie się jesteśmy z wami !

No faktycznie, jest czego zazdrościć!!?? Pomyśl może czasem - to nie boli. Człowiek chciał Was przestrzec przed konsekwencjami, jakie możecie mieć przez dewelopera, bo być może nauczony doświadczeniem wie co pisze. Jak zacznie chodzić kontrola ze starostwa i walić mandaty to może nie być tak wesoło. Poza tym, bardzo mi się nie podoba ten podział na nowych i starych mieszkańców. Wszyscy są mieszańcami tej samej wsi i powinniśmy się wspierać, nie dzielić. Życzę Wam przyjemnego życia w nowym miejscu i jak najmniej problemów. Ja tu mieszkam już 15 lat i wiem, że wiele inicjatyw nie powstałoby gdybyśmy nie skrzyknęli się razem (przybysze i rodowici) i nie walczyli z gminą o godne życie. Pozdrawiam

warto kupić u chmary ? na stronie dość podejrzane promocje za 315tyszł!?

ktoś usuwa informacje o zalewanych terenach , więc powtarzam zalewa od rowu po wiśniową 2 działki i tak ze 3 domy chmary i całą drogę, w zeszłym roku nie zalało , ale poprzednie to osp pompowała bo lało do doów !

tak, zalewa, ale osiedla 7-nieba co mozna zobaczyc na blogu http://www.banino.bloog.pl jak na razie firma chmary profesjonalnie pprowadzi budowy zobaczyc nawet w ich dziennikach budwy na stronie internetowej. a w jaki sposob osiedle chmary ma zalewac skoro ta firma buduje osiedle krolewskie na najwiekszej gorze w baninie. Firma chmara wypuscila na sprzedaz mieszkania 82-metrowe z ogrodami 250-metrowymi w cenach 199 tys. zl brutto, juz dokonalismy wstpenej rezerwacji. polecamy, bo warto, cena jest naprawde korzystna!!!!!!!!!!

a czy wiesz drogą będziesz jezdzić do osiedla królewskiego i jak twoje dzieci będą uczęszczać do szkoły, bez chodnika i,z dziurami przez cały rok ja już dwa razy wymieniałem miskę olejową może masz dobre auto

Te domy Chmary, o których piszesz były zalewane już latem na etapie budowy. Ale sprytnie woda była wypompowywana przez budowlańców, więc potencjalny klient nie wiedział jaką bombę kupuje... Współczuję tym co kupili, bo zostali oszukani...

Nic dziwnego, że zalewa... Kiedyś było spore oczko wodne, które cudownie zniknęło pod wybudowanymi bliźniakami. Teraz część działek na Wiśniowej robi za baseny.

spójrz jeszcze, że osobno masz cenę za ziemię... więc cena jest standardowa jak na Banino. Trzeba brać inne sprawy pod uwagę.

Jesli moge podpowiedziec to niedaleko chmary sa podobne domy z dzialka, zdecydowanie tansze i budowane przez Marsol- jednak tych domow nie ma zbyt wiele...

Marsol to bardzo dobra firma polecamy.

marsol co to jest?

http://www.marsol.pl/

np jakie sprawy?

Do Przemka: Czy wy rowniez zakupiliscie jeden z szeregow z tej firmy?

my akurat zakupilismyinne ale zostało jeszcze piekne mieszaknie 82mkw na parterze, wysokie ok 2,8 mb z pieknym ogrodem, 430mkw, za jedyne 230 tys.zł do tego jest jeszczze piekny taras wychodzący na ogrod ;)

lokalizacja, układ pomieszczeń, co jest w cenie, bo to też się różni między deweloperami it.

napisz do firmy Chmara maila to dostaniesz od nich rzuty, albo wejdz na strone http://www.chmara.pl tam tez są :) tak przy okazji, strona bardzo czytelna :)

Tak Zgadza się tyle że firma Chmara Developer udcziwie podchodzi do tematu i nie bawi się w gry typu AMBER GOLD jak niektóre firmy deweloperskie.
Naiwni kupują drogie mieszkania płacąc na wsi za mieszkanie 3000zł/m2 gdzie cena rynkowa na wsi to ok 2000zł/m2(na ogół biedni ludzie, którzy nie widzą zagrożenia ). A ci bogaci tylko czychają aż tabelka zapełni się rezerwacjami mieszkań aby za darmo nabyć dom, którego wybudowanie jest częściowo finansowane z drogo sprzedanych mieszkań na wsi. Gorzej tylko będzie jak same domy zostaną sprzedane, a mieszkania nie. Ciekaw jestem kiedy to wszystko pęknie z jak balon ?!
Przecież to kolejny wałek po Amber Gold i to widać na odległość , wystarczy sobie wszystko na spokojnie policzyć..
Pozdrawiam pomysłodawcę tej całej piramidki finansowej !

A teraz się zastanówcie drodzy czytelnicy skąd nagle firma Chmara Deweloper wzieła mieszkania 82m2 w cenach 170.000zł oraz 82m2 z działkami 450m2 za cenę 230.000zł brutto ? Czyli tańsze od cen mieszkań w Baninie ok 50-70tys na mieszkaniu ?!!! Z nieba te mieszkania spadły tej firmie czy jak ?!
Nie. Po prostu firma Chmara Deweloper jest rzetelna firmą która buduje ten sam metraż w tych samych cenach od kilku lat , rozwija się i jest to dla niej bardzo opłacalne. 1m2 domu/mieszkania =........
1m2 działki =................ A teraz najlepiej załużcie sobie cieplutkie papucie, weźcie kalkulatorki i liczcie na spokojnie.I nie dajcie się zwieść ponownie firmom konkurencyjnym które celem obniżenia swojej ceny rynkowej bedą ściągać wam z wyposażenia gniazdka, wyłączniki i inne wyposażenie mieszkania. Pozdrawiam

Tylko ciekawe dlaczego od ponad pół roku deweloper ten nie jest w stanie sprzedać domów na nowo powstającym Osiedlu Królewskim? I dlaczego część tego osiedla przekształca w mieszkania? Dość późno zorientował się, że nie ma takiego popytu na domy i chwyta się brzytwy. A ja się pytam jaką lokalizację proponuje Chmara, czy jesteście w stanie dojechać tam samochodem, czy Wasze dzieci będą musiały dochodzić do szkoły w kaloszach i czy w ogóle dojdą? Czy lubicie jak samoloty lądując przelatują wam centralnie nad domem? Jaką drogą dojdziecie do przystanku 126 i najbliższych sklepów? Najpierw pojedźcie, zobaczcie, sprawdźcie, potem porównajcie konkurencję, a znajdziecie odpowiedź na pytanie dlaczego cena jest niższa a popytu i tak brak....

Więc lepiej zakupić 82m2 na Rodzinnym za 280-290tys.zł ! Ogólnie troche wtopili ci wszyscy ludzie ! Z tego co się orientuje Deweloper rozpoczął budowe Królewskiego ok 1,5 miesiaca temu i już 4 budynki stoją ,a mieszkania w stanie surowym z dachem już na grudzień będą, prace idą w niesamowicie szybkim tępie ! Poza tym nie spieszy mu się ze sprzedaąy domów gdyż posiada środki jak zapewnia oraz twierdzi że budynki bliźniacze pójdą cenowo do góry ! Bardzo dobre ceny mają firmy konkurencyjne w Baninie, bliźniaka można dostać za 369tys i to deweloper poleca!!! Firma Chmara proponuje bardzo piekną lokalizację, byłem osobiście na tym terenie, teren górzysty nie narażony na jakiekolwiek powodzie, samoloty posiadają swój tor o wiele dalej także wogole są nie uciązliwe. Pozatym teren piekny z widokiem na las. A wszystkie mieszkania pieknie nasłonecznione z trzech stron świata ! Do przystanku piekna droga ulica Tuchomską wyłożoną płytami , następnie słoneczna i polna prowadzącą bezpośrednio do szkoły która również jest budowana przy ulicy Tuchomskiej ! Do samego osiedla również będą wykłądane płyty !! Rewelacja A popyt zapewne się dopiero rozpocznie gdyż za 80tys róznicy na 80m2 to można bardzo dobrego JEEPA KUPIC :) I nie należy się martwić o ponton aby do swojego mieszkania lub domu dopłynąć !:) I nadal uważam że w tym całym Baninie to wielka Piramida Finansowa Amber Gold się zrobiła, bańka która pęknie z wielkim hukiem !

Chciałbym Jeszcze dodać że Firma Chmara udowodniła już że potrafi sprzedawać dwie kondygnacje 2 x po 82m2 ( parter + pietro) w cenach
nawet 370.000zł łącznie ! Że potrafi budować tanio i dobrze , przy zachowaniu sztuki budowlanej stosujac atestowane materiały budowlane. Więc o jakiej Brzytwie tutaj mówimy ?
Najwidoczniej dla firmy Chmara mieszkanie 82m2 za 170tys.zł lub 200tys.zł z Ogrodem ! , to bardzo dobra cena i można na tym bardzo dobrze zarobić ! Ktoś to musiał przeliczyć przed wybudowaniem osiedla przy ul. Ogrodowej ,które zostało postawione i sprzedane w całości z duzym zyskiem !
Gdyby była to brzytwa to ludzie zangażowani w ta inwestycję nie podejmowali by się czegoś takiego . Chciałbym zauważyć że bliźniak w tym czasie był w Baninie za 420-450tys.zł a u Chmary nawet za 370tys.zł !!!!

kurde Ty to chyba jakiś pracownik Chmary walisz cenami i metrami jak z rekawa nic nie robisz tylko sprawdzasz ceny wszystkich budujacych sie osiedli?

Do czytelnik
Nie jestem pracownikiem. Po prostu śledzę temat na bierząco. A to że firma Chmara nie ma zaznaczonych rezerwacji u siebie na www nie oznacza ze nie ma sprzedanych domów czy mieszkań :) Podobnie również jeśli jakaś firma robi rezerwacje w tabelach na www nie oznacza że ma sprzedane bądź zarezerwowane mieszkania, może to robić w celu zachęcenia większej ilosci potencjalnych klientów :) Trzeba wziąć w rękę kalkulator i sprawdzić fakty, tylko usiądź wcześniej :) A potem zastanów się czy tak prosto znaleść tylu baranów aby płacić 1000zł więcej za m2 w danej lokalizacji ? Acha i słuchaj radia Eska. Pozdrawiam

Powtórzę się. Pojedźcie, sprawdźcie i porównajcie konkurencję :-) Tylko życzyć powodzenia, bo w moim interesie jest również szybka rozbudowa Banina.

Więc słuchaj.......Za te pieniądze (miliony!!!!!!) wystarczy policzyć, z których ludzi obrabowałeś, naciągnełeś to powinni już mieć drogi asfaltowe wylane w całym Baninie oraz meliorację zrobioną żeby ich nie zalewało!!! A nie raptem 1000-1500 płyt zakupionych za marne 70-80 tysięcy. Za których położenie i tak poszło z kieszeni mieszkańców , koszty położenia ponisła gmina, czyli mieszkańcy! A potem brakuje na melioracje, kanalize itd..
To się nazywa napełnianie portwela a nie rozbudowa banina !
Za chwile piramidka finansowa się rozsypie !
Osoba reprezentująca CH

A podobno nie pracownik? Ja nie reprezentuje żadnej firmy, patrzę z boku i staram się obiektywnie oceniać. Ludzie przecież mają oczy, nie ma się czym denerwować, sami potrafią podejmować decyzje.

Do życzliwy.
Posłuchaj gościu najpierw piszesz powyżej że w Twoim interesie jest szybka rozbudowa Banina następnie, że patrzysz z Boku. Ale i tak każdy choć trochę inteligentny czytelnik tego forum już wie kto pofatygował się tutaj napisać, może nie ci wszyscy biedni ludzie, rodziny kilku osobowe z dziećmi którzy zaciągnęli kredyty na 20-30 lat płacąc sfingowaną wartość nieruchomości za mieszkanie, to oni powinni zarabiać, sprzedać swoją nieruchomość drożej aby w przyszłości zakupić większy dom ! CIĄGNIĘCIEM KILKASET METRÓW NITKI KANALIZACJI PRZEZ WŁASNE POLA A NIE PO DROGACH GMINNYCH RÓWNIEŻ NIE NAZYWA SIĘ DZIAŁANIEM NA RZECZ ROZBUDOWY ROZBUDOWY BANINA TYLKO CELOWE DZIAŁANIE W CELU OSIĄGNIĘCIA KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ !. Więc nie pisz bzdur. Co za różnica ? Ta sama długość , gmina by pewnie coś dołożyła, a ludzie już byliby podłączeni do kanalizacji ! Jesteś oszust w białych rękawiczkach. A gdzie Ci wszyscy rzeczoznawcy majątkowi , dlaczego jeszcze się nie wypowiadają na forum ? Będzie Afera ! A JAK ZAŁATWIŁEŚ BIEDNEGO GOSPODARZA WPISUJĄC MU 1zł za m2 działki ? TO BYŁ JEGO MAJĄTEK SPADKOWY ! BANINO JEST MAŁE I KAŻDY O KAŻDYM WSZYSTKO WIE. O wiele szybciej rozbudowałoby się Banino przez tych dwudziestu Deweloperów budujących w Baninie gdybyś nie blokował im cen swoją tandetną piramidką finansową- oszuście. Tak ludzie potrafią podejmować decyzję dlatego rzetelna i uczciwa firma CH ma na razie w swojej ofercie mieszkania 82m2 za 170.000zł ZAPRASZAMY. A o swoje domki się nie martw ,cwaniaków nie brakuje ! Ale nie będziesz strzygł biednych ludzi z rodzinami jak owce, pamiętaj owce się kiedyś skończą ! Chciałbyś zrobić tu reala ale może ludzie wolą biedronkę, nie tędy droga ! Nie można budować na oszustwie.

co tutaj za pyskówka się odbywa?! :-)

zastanwiam się nad zakupem domu w baninie, po prostu powiedzcie mieszkańcy u kogo najlepiej? cena to rzecz drugorzędna...

Nikt Ci nie odpowie który deweloper najlepszy, bo każdy chwali swoje a konkurencję oczernia. Czeka Cię ciężka odwałka celem sprawdzenia oferty wszystkich budowniczych. Na forum możesz tylko wysnuć wnioski na co zwracać uwagę.
- samoloty ( czy nie mają akurat korytarza powietrznego),
- ukształtowanie terenu (najlepiej na górce), bo Banino to podmokły i gliniasty teren
- strony świata w domu/mieszkaniu (bo jak od północy to wieczny ziąb)
- czy ktoś chociaż utwardzi drogę (bo gmina to może za 100 lat)
- czy w niedalekiej przyszłości będzie kanalizacja (choć z doświadczenia wiem, że szambo odpowiedniej wielkości wychodzi taniej), itp.
To tak z grubsza na tyle
Pozdrawiam

a jaka to jest odpowiednia wielkość szamba?
bo ja mam 10 m3, a jakbym miała kanalizację to by mnie wyszło dwa razy taniej...

Zależy od potrzeb rodziny oczywiście. Jeśli potrzeby są duże to i za ścieki płaci się po 4 stówki.

smarowanie w d*p..ę

z mężem zastanawialiśmy sie nad zakupem domu na Jasia i Małgosi tudzież na królewskim, cena owszem może i była zachęcająca ale to co nas zniechęciło do zakupu właśnie u tego dewelopera, to
1. lokalizacja (pomimo 2 samochodów w rodzinie)
2. siding'owa podbitka
3. rozkład pomieszczeń.

Mysle ze cena domów u Chmary nie jest az tak niska jak zostało tu podane. Nanajnizsze ceny a duzy metraz 120m dół i góra- w szeregu ma wg mnie poki co Marsol- mozna negocjowac dobra warunki indywidualnie. Lokalizacja tez jest fajna bo blisko drogi, ale decyzja jest wasza.

a propo Marsol'a moze mnie ktos naprowadzic jak znalezc jakis cennik na stronie? chmara ma przynajmniej dobrze zrobiona strone internetowa, bo od razu, bez problemu mozna wszystko znalezc.

To fakt, strona nie jest najlepsza, ale warto zadzwonic i sie od razu umowic. Indywidualne podejscie do klienta, rekompensuje niedociagniecia strony;)

Do gl

Tak przesładzasz człowieku tego Chmarę, że aż odechciewa się choćby zajrzeć na jego stronę www. Szkoda, że jeszcze nam tu jaki wykresików, audytów i innych pierdu pierdu dowodów na superaśność tego dewelopera nie wstawiasz.

Na szczęście nie tylko Chmara buduje w Baninie i dzięki temu każdy ma możliwość samodzielnego wyboru, gdzie, co, za ile i z kim buduje.

deweloper ma jakieś problemy z bankami ,banki nie chcą udzielać kredytów na te 82m mieszkania bo deweloper nie załatwił odrębnych aktów własności .coś tu nie gra ,wygląda na to że kupując mieszkanie (tylko za gotówkę ) na przykład parteru jesteś od razu prawnie współwłaścicielem połowy domu czyli masz prawo do poddasza a własciciel poddasza ma prawo do mieszkania na parterze .niezłe jaja!!!

Co za bzdura, wcale tak nie jest. Chmara po prostu nie bawi się w kredyty.. to fakt, chce tylko gotówkowych klientów, ale dzięki temu mieszkania są w tak niskiej cenie, inaczej ponosilibyście opłaty bankowe, płacili prowizje.. dowiadywałem się jak to jest z podziałem własności i będzie wytyczony sposób faktycznego korzystania z nieruchomości wspólnej, wiec jak będziecie właścicielami mieszkania na parterze, to mieszkańcy pietra nie mają do was wstępu i na odwrót. Co za brak logiki, kupować 70 tys. droższe mieszkanie, bez działki, z mniejszym metrażem i jeszcze pakować się w kredyt i płacić dodatkowo odsetki (tak jak to jest praktykowane u konkurencji w Baninie). Jak ktoś już naprawdę nie ma wyjścia i musi wziąć kredyt to najlepiej na swoją nieruchomość, albo kogoś z rodziny. Jest tez opcja wkładu własnego i można zawsze dobrać jakiś korzystny kredyt gotówkowy.. 200.000 zł to nie mało, ale można pokombinować, bo warto, cena mieszkań jest ostateczna, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami (np. za miejsce parkingowe). Nie ma co się zastanawiać, kto wie, czy za jakiś czas ceny mieszkań u Chmary nie wzrosną, bo teraz jest 70-tysięczna różnica co do konkurencji, a popyt ogromny, więc radzę się decydować już teraz..

chyba oszalałeś człowieku!!! kredyt gotówkowy na 200 tys.??
A jeśli ludzie mieliby w kieszeni 350 tys czy 400 to nie kupowali by domu w Baninie, ale w ciekawszej lokalizacji, bo tutaj się kupuje niestety tylko z powodu niskiej ceny...
albo nie masz pojęcia o czym mówisz, albo po prostu jesteś od chmary,
zresztą jeśli deweloper chce sprzedać domy czy mieszkania za gotówkę to życzę mu powodzenia, bo może to dłuuuuuugo potrwać.
Także zainteresowani, przejrzyjcie dobrze dokumentację

dobrze pisze przedmówca- polać mu!!
pozwolenie na budowę u Chmary na mieszkania jest na DOM W ZABUDOWIE BLIŹNIACZEJ. To dlatego deweloperowi zależy na klientach z gotówką, ponieważ bank nie skredytuje takiej nieruchomości!!! byłem u Pana- chciałem kupić, ale jak mam mieć problem ze sprzedażą to wolę dopłacić te 30 tyś i mieć święty spokój.

Panie Chmara niech Pan zatrudni do biura osobę bardziej kompetentną niż p. Patrycja, która nie ma zielonego pojęcia co będzie znajdowało się w standardzie wykończenia. Sam Pan sobie robi antyreklamę...
Szkoda bo wszystko zapowiadało się tak pięknie.
na szczęście w Baninie jest jeszcze w czym wybierać.

Witam, byłbym zainteresowany mieszkaniem, ale jak widzę rysuje się problem z wyodrębnieniem własności mieszkania oraz części wsólnych , czy ktoś już potwierdził ten problem??? Pzdr.

Nie ma żadnego problemu, po prostu konkurencja pisze bzdury. U konkurencji kupujesz połowę ( 1 lokal) domu szeregowego - dwa lokale w tej samek księdze wieczystej. Firma Chmara wpadła na pomysł sprzedawać dwa lokale z bliźniaka nie z domu szeregowego gdzie mieszkania wychodzą porównując metraż 82m2 ok 70tysięcy taniej jak u konkurencji. Przy podpisaniu Aktu własności, przeniesieniu własności wytycza się odrębny sposób korzystania z nieruchomości wspólnej,bez problemu możesz sprzedać swoje mieszkanie nie pytając się sąsiada o zgodę. Więc gdzie jest problem, to że lokale są w jednej księdze wieczystej ?! To tak jak u konkurencji. Kompletna bzdura i nie warta 70tysięcy przepłacenia za mieszkanie. Najlepiej zapytać się Notariusza o zdanie a nie czytać bzdury konkurencji na tym forum. Mam jeszcze jedno pytanie. Co będzie łatwiej sprzedać za dwa lata mieszkanie 82m2 za 199tys za tyle za ile się kupiło czy 82m2 za 270tys.zł bo tyle chcą firmy konkurencyjne w Baninie. Sprawa jest chyba jasna że mieszkania chmary w cenie 199tys.zł ! Dowiedziałem sie że oferta jest ofertą dla klientów gotówkowych, cena nie zawiera opłat i prowizji bankowych itp. Posiadamy wkład 100tys, 50 rodzice pożyczają a 50 musimy dopożyczyć, ale ogólnie jesteśmy zdecydowani.

mylisz się- u konkurencji są dwie księgi wieczyste a nie jedna

Do zdegustowanego.
Dopłacić możesz 30 tysięcy ale do mieszkania o wiele mniejszego ok 60m2 ale do 82m2 z ogrodem musisz dopłacić już z jakieś 70 tys. Musisz być kompletnym baranem i idiotą żeby przepłacać 70tysięcy za mieszkanie w danej lokalizacji.
Przelicz jeszcze raz na spokojnie m2 i cenę za m2 i do tego czy masz działkę czy nie. Wyjdzie Ci ok 70-80tysięcy różnicy. POWODZENIA

Do kk
A skąd taka desperacja?

Do enigma
Bo znajomi kupili mieszkanie w Baninie przepłacając 75 tysięcy, teraz usułują je jakoś sprzedać, wywiesili nawet baner na balkonie. Jak z nimi rozmawialismy dwa dni temu to dali cenę 20 tysięcy niższą od tej za jaką kupili i zero odzewu, a kupili chyba 2800zł/m2. Ciekawe czy uda się im odzyskać chociaż część wtopionych pieniędzy ?

właśnie, jedyna różnica to ta że nie ma wyodrębnionej księgi wieczystej... tylko że to robi wielką różnicę, bo żaden bank nie da na to kredytu, a chyba nie każdy ma w kieszeni 200 tys. zł, chyba że z 50 tys. pożyczymy od twoich rodziców a drugie 50 tys. od twoich znajomych??
to chore co piszesz...
nie wiem też po co sprzedawać mieszkanie, które się dopiero kupiło... ale jak już o tym piszesz kk, to z tym twoim mieszkaniem też będzie problem ze sprzedażą, bo będziesz musiał sobie znaleźć klientów, którzy kupią za gotówkę, bo znów żaden bank nie da na to kredytu...
Tak więc przestań prowadzić reklamę na forum, bo to nie do tego miejsce, tylko do opiniowania.
Podsumowując z chmarą jest problem, z wydzieleniem własności, z Siódmym niebem, nie. A każdy już sobie wybierze to na co ma ochotę i możliwości finansowe

Alternatywy 4 po prostu.\Sprawdziliśmy, jedna księga na 2 rodziny i 2 lokale,,,ale jaja:)))

Witam,
dopiero co kupilismy na królewskim mieszkanie/szereg, juz jestesmy po tej pierwszej notarialnej umowie... juz nam wpisali w tej glownej kw roszczenie, na wyodrebnienie osobnej ksiegi wieczystej na nasz lokal, nie kupujemy zadnego udzialu w czesci wspolnej lokalu.. takie bzdury tu wypisujecie, ze az szkoda czasu na czytanie tego.. lepiej zadzwoncie do dewelopera i sie dowiedzcie... kazdy lokal po akcie notarialnym tym ostattecznym bedzie mial swoja ksiege wieczysta i mozemy sprzedac taki dom nie pytajac nikogo o zgode.. no i korzystalismy z kredytu oczywiscie, jeszcze z doplata takze rodzice nie musieli pomagac :) pozdrawiam przyszlych sasiadow, bo pewnie bedzie ich sporo.. dobry produkt dobrze sie sprzedaje a okolica jest super i widac ze deweloper sie stara zeby wszystko bylo ok, samo to ze plyty zakupil ,takze juz nie mozemy sie doczekac zamieszkania :) Pozdrawiam

I jak się mieszka?

Zauwazylem, ze Pan Chmara ma znajomosci na portalu - wpisy , ktore nie sa zbyt przychylne deweloperowi, znikaja wczesniej czy pozniej. Ten zreszta tez pewnie spotka ten los. Pozdrowienia dla w/w i kumpla moderatora ;-)

Witam serdecznie, proszę Państwa jak już ustaliliśmy jest jedna KW na dwa mieszkania, każde mieszkanie jest z odrębnym aktem własności określającym zakres użytkowania. Kupując mieszkanie kupujemy udział w części wspólnej. Przy przenoszeniu własności w akcie notarialnym pojawi się zapis odnośnie sposobu faktycznego korzystania z nieruchomości i cześci wspólnych, zatem czy po zakupie mieszkania będzie możliwość założenia osobnych KW dla każdego z mieszkań???
Czy udało sie już komuś rozszyfrować tę zagadkę i może potwierdzić moje dywagacje!!!???, Pozdrawiam zainteresowanych

nie wiem czy to nie działa tak jak w przypadku deweloperów- oni tez maja najpierw jedną księgę na wszystkie lokale i potem są wyodrębniane poszczególne kw dla mieszkań

Na temat odrębnych KW dla mieszkań nie możemy się wypowiedzieć. Natomiast jeśli chodzi o domy to całkiem ładnie wyglądają. Zakupiliśmy dom na osiedlu królewskim : ściana prawie 40cm ( budowane z gazobetonu 24 + docieplenie 15cm). Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu i polecamy , dobra cena, ładna okolica w jakiej są budowane. Już nie możemy się doczekać gdy zamieszkamy. Pozdrowienia i Wesołych Świąt !

My kupiliśmy również dom na tym Osiedlu. Który jest Wasz?

Byliśmy oglądać ok 2 tygodnie temu i potwierdzamy osiedle usytuowane w dość fajnym miejscu, dobry układ pomieszczeń przede wszystkim blisko do nowobudowanej szkoły dla naszych dzieci. Domy dobrze nasłonecznione na stronę południowo zachodnią......To tyle..... Raczej będziemy zdecydowani na zakup od tego dewelopera . Jednak w pierwszej kolejności musimy sprzedać nasze mieszkanie żeby mniejszy kredyt brać, może ktoś chętny na mieszkanie 3 pokojowe na matarni ?:)

Cały czas się zastanawiam nad zakupem domu u pana Chmary na oś Królewskimi ciekawi mnie jedno, bo na tym "forum" nie znalazłem. Jakie opinie mają mieszkańcy innych zrealizowanych inwestycji np. ul. Ogrodowej. Czy z ich domami jest ok, czy są jakieś problemy. Zakup nieruchomości to decyzja na większość życia, więc chciałbym wiedzieć czy są jakieś niespodzianki oraz jak deweloper reaguje na ewentualne reklamacje. Proszę o opinię i pozdrawiam.

Poltora roku temu zakupilismy dom w firmie Chmara developer. Po budowie otrzymałismy pełną dokumentację fotograficzna z budowy, która oglądał nasz inspektor. Stwierdził że dom wykonano zgodnie ze sztuka budowlana. Nasz dom jest bardzo ciepły, posadzki w salonie, lazience i kuchni cieplutkie dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Pokoje na 1 piętrze również cieplutkie, dzięki zastosowaniu nawiewu ciepłego powietrza z kominka. Nasze drobne uwagi reklamacyjne jak i sasiadow z boku, zostały załatwione w ciągu 30 dni. Polecamy wszystkim.

nie radze zakupu niewarte po prostu koszmar wilgoć plesn

No niestety deweloper jest nieuczciwy, po podpisaniu aktu notarialnego brak z nim jakiejkolwiek współpracy, jest arogancki i butny. Gwarancja wg niego to zrzucenie swojej odpowiedzialności na plecy kupującego. Budynki są zbudowane zgodnie z fuszerkową sztuką budowlaną. Generalnie temat rzeka. P.S Irena, a właściwie podstawiony człowieku Chmary - przestań bredzić, dobrze wiesz co się dzieje na Jasia i Małgosi oraz ul. Ogrodowej.

Wszystko się wali, sypie, grzyb i pleśń a po mimo tego cały czas budują, budują i budują. A sprzedają ufoludkom z kosmosu.. Ludzie pomyślcie zanim coś napiszecie gdyż sypiący się dom to bardzo poważne słowa

Skoro się nie podoba to po co kupowałeś DOM w Baninie za śmieszne 390tys ? Trzeba Było kupić na Kowalach, Ujeścisku, Osowej czy Kiełpinie Górnym za 650tys gdzie działki są tylko 100zł droższe na m2. Po wybudowaniu kolei metropolitarnej Banino będzie jeszcze lepszą lokalizacją. Dosyć że kupiłeś za pół darmo to chciałbyś mieć jeszcze standard Sheratona. Zastanów się człowieku! Mi akurat bardzo podoba się oferta chmary a zwłaszcza standard wyposażenia jak na ten połap cenowy. Polecam.

Panie Ch.... pod pseudonimem Przem. Tą odpowiedzią udowodniłeś że zbudowałeś oszczędzając gdzie się da, montując chińskie drzwi itp. Ale idąc tym tokiem rozumowania, z kupnem domu jest jak z kupnem samochodu. Nie każdego stać na kupno nowego Mercedesa, a na używanego 10 letniego nie chce wydawać kasy bo chce mieć jak najmniej kłopotów. I tak potencjalny klient idzie do salonu np. Dacii. I nawet Dacia daje GWARANCJĘ!!! 3 lata lub 100 tys km!!!!!!! Pan tym postem udowodnił że ma wszystkich głęboko w d... Nikt nie chce Sheratona, tylko każdy chce, aby developer współpracował z kupującym !!! Wizerunek firmy buduje się latami w oparciu o relacje z klientem. Pan swoich klientów zbywa i olewa dopowiadając lakonicznie na reklamacje i zrzuca swoją odpowiedzialność na innych. Takie działanie jest krótkowzroczne i po prostu się dziwię, że w trakcie budowy nowego osiedla Królewskiego strzela Pan sobie w stopy wojując ze wszystkimi swoimi klientami, zwłaszcza, że w dobie internetu jest to marketingowe samobójstwo!!!!! NAZYWA PAN "NIEUCZCIWĄ KONKURENCJĄ" SWOICH KLIENTÓW KTÓRZY NIE MOGĄ SIĘ DOPROSIĆ OD PANA SWOICH PRAW GWARANCYJNYCH!!! I jeszcze to straszenie prokuratorem-to akt desperacji czy chęć zastraszenia??? Reklama jest dźwignią handlu, a kto sieje wiatry ten zbiera burze!!! Myślę że potencjalni klienci śmiało mogą przyjeżdżać na ul. Jasia i Małgosi, Ogrodową aby usłyszeć opinie i zobaczyć co i jak na własne oczy. Zapewniam, że nie zostaną bez odpowiedzi.

szkoda pisać o tym deweloperze jest nieuczciwy i w ogóle nie przestrzega gwarancji ktora daje, mysli że jest ponad prawem niedługo się zdziwi jak mu przyjdzie płacić odszkodowania za sypiace się domy i wyrządzone ludziom straty

Niestety potwierdzam powyższą opinię - deweloper od momentu podpisania aktu notarialnego ma totalny olew na swoich klientów, nie reaguje na żadne zgłaszane usterki, odsyła do producentów poszczególnych materiałów a odpowiedzi na jakąkolwiek korespondencję są poniżej wszelkiej krytyki. Nieładnie Panie Chmara tak ludzi robić w bambuko i nie pomoże Panu żadna sfingowana opinia na tym forum, co bardziej inteligenti czytelicy od razu widzą fałszywe posty. Ogólnie na chwilę obecną wszystkim zainteresowanym zakup nieruchomości od tego dewelopera odradzam, w tym na "Osiedlu Królewskim"

I znowu konkurencja pisze. A ja polecę chmarę gdyż miałem okazję oglądać domy, tylko nie rozumie powyższego komentarza w którym ktoś celowo odradza zakupu nieruchomości na Osiedlu Królewskim, pomimo że sam na nim nie kupił jak pisze. Przedstawiciel firmy powinien jak najszybciej zająć się ustaleniem właściciela powyższego komentarza i jego IP gdyż jest to celowe narażanie na ogromne straty finansowe firmy chmara deweloper. A tak dla zasady 1 milion odszkodowania dla twórcy tego komentarza :). Proponuje udać się do prokuratury celem złożenia zawiadomienia o popełnionym przestępstwie
Proponuję również pomoc prawną : radca.lex2010@wp.pl zapraszam

haha, forum służy do wyrażania opinii pozytywnych jak i negatywnych, a nieuczciwy przedsiębiorca powinien brać pod uwagę, że złe wiadomości bardzo szybką się rozchodzą. Straszenie forumowiczów prokuraturą jest co najmniej śmieszne.
A Pan Chmara powinien pomyśleć jak poprawić swój wizerunek, a nie odstraszać potencjalnych klientów.

Popieram przedmówczynię. Fora są po to, żeby obiektywnie wyrazić swoją opinię i uczulić przyszłych klientów na co mają zwracać uwagę. Zakup domu, czy mieszkania to nie jest kupno zabawki, tylko to są włożone oszczędności całego życia.Dlatego tak cenne są te wszystkie uwagi. A to straszenie prokuraturą.......Trzeba jeszcze komuś udowodnić, że działał w złej wierze itd.,itd.

a tak z ciekawości...
jakie to są na przykład usterki? tak konkretnie.
bo nie bardzo rozumiem, że deweloper odsyła do producenta materiałów, jakich materiałów? przecież oddawane są w stanie deweloperskim...

Na pewno nic poważnego bo dziś osobiście oglądałem domy i są budowane na dobrym poziomie z dobrych atestowanych materiałów. Nie mam zastrzeżeń do ich budowy. Te usterki to pewnie konkurencja - lub nic innego jak złośliwość, zazdrość. Najlepiej jedź obejrzyj i nie sugeruj się forum.

Witam! A proszę powiedzieć co się sypie u Pana w domu. Bo Pan piszę ze wszystko ale można wiedzieć co konkretnie? Bo byliśmy dzisiaj na osiedlu Królewskim oglądaliśmy domy szeregowy podzielony na 4 rodziny i niby wygląda dobrze.

Domy, które są na Królewskim budowane idą na sprzedaż jako bliźniaki za ok.360tys. - dziś dzwoniłem i się dowiedziałem bo miałem chrapkę na to mieszkanie 3A/1 w promocji za 179tys. Jednak nic z tego nie będzie. Każą czekać na mieszkania które będą budować vis-a-vis tych które już wybudowali i w tych budynkach będą mieszkania parter 229tys. i piętra za 199tys. Oto fragment korespondencji z deweloperem: " - Postanowiliśmy sprzedaż segment A jako bliźniak.
Jednak zakup oraz rezerwacja mieszkania, już z odrębną księgą wieczystą, możliwa będzie w listopadzie/grudniu br.,
a mieszkania będą gotowe na marzec/kwiecień 2014r.
W związku z powyższym, zapraszamy pod koniec roku." To się wkurzyłem bo nie wiadomo czy trafi się okazja by kupić parter za 179tys. tak jak to widzimy nadal na ich firmowej stronie... Ciekawe kiedy zniknie ta myląca "promocja" z ich strony? Chyba sobie odpuszczę i kupię gdzieś blisko działkę i postawię jakiś domek sendomu czy innej firmy tak by jeszcze w tym roku wynieść się z Gdańska...

Witam państwa mam zamiar podzielic sie z państwem moimi doświadczeniami z deweloperem CHMARA. Może zacznijmy od niższego szczebla czyli pani sekretarki z biura we Wrzeszczu bodajże pani Sylwia a więc do rzeczy: Pani {sekretarka} jest osobą kompletnie nie nadającą się do swojej pracy , nie ma pojęcia o niczym , nie jest w stanie udzielić żadnej konkretnej informacji i rzetelnie odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie i z każdym pytaniem dzwoni do szefa bo sama o niczym nie ma pojęcia nie ubliżając tutaj nikomu .. aha i jeśli udzieli jakiejkolwiek informacji która okazuje się zła winą obarcza szefa a szef obarcza ją i jest to takie błedne koło w którym winnych nie ma. Co do samej firmy Chmara otóż ten pan ma swoją stronę na której widnieją różne inwestycje których tak naprawdę nie ma jeśli widnieje napis że coś jest zarezerwowane to jest to totalna ściema , ten pan nie ma pozwoleń na budowę, podpisuje umowy przedwstępne na coś co i tak nie powstanie to jest jedna wielka kpina z ludzi. Na szczęście ja nie utopiłem u niego kasy i przestrzegam innych jesli macie stalowe nerwy i nie żal wam czasu i kasy to możecie bawic sie w interesy z panem Chmarą ja stanowczo odradzam ma ludzi za nic nie odbiera telefonu gdy wie kto dzwoni. Podziękowałem temu panu i ulokowałem kasę gdzie indziej nie polecam .Pozdrawiam .

[Inwestycje i deweloperzy]

1.Generalnie wszystkie domy mają kłopot z drzwiami wejściowymi (korozja, odbarwienia,nieszczelność. Odp. dewelopera-Po dokonaniu odbioru wszelkie ciężary i ryzyka ponoszą nabywcy oraz wszelkie reklamacje proszę składać u producenta. Odp. producenta drzwi-"Zamontowano drzwi wewnątrz klatkowe, producent odrzuca reklamację. Developer znowu odbija i tak się ciągnie.
2. Nieszczelne zbiorniki ścieków odp. j.w
3. Przemarzanie przy oknach dachowych (pojawia się szron) brak reakcji.
4. Notoryczne zalewanie pokoi od dachu. Woda skrapla się po folii paraizolacyjnej, wcieka w wełnę mineralną dalej spływa wzdłuż dachu i wycieka w pokoju robiąc zacieki. Jest to problem WSZYSTKICH DOMÓW!!! Odp. bez wizji lokalnej-jest to naturalne bo budynki są świeże (niektóre 2 lata), a pleśń na krokwiach to nie problem. Tylko kto pokryje koszty remontów???
I tak dalej, i tak dalej...
Generalnie oprócz dachu można by było powiedzieć że nie jest tak źle pod warunkiem że deweloper likwiduje problem. Ale... deweloper ma głęboko w d... klientów po podpisaniu aktu notarialnego. Nie odbiera telefonów itp. Pan Chmara to taki Dr Jekyll i pan Hyde.

to jest w końcu konkretna odpowiedź :-)
Z tym odsyłaniem do producenta, to nie wiem czy tak można, tzn. można u producenta reklamować, ale wydaje mi się że również u sprzedawcy, którym jest deweloper. Tak jest w przypadku zakupu każdego produktu, mogę go reklamować w sklepie, albo bezpośrednio u producenta.
To rzeczywiście nie fajnie z ignorancją dewelopera i odbijaniem piłeczki,
jeśli chodzi o dach, to może warto wziąć rzeczoznawcę, który wyda ekspertyzę na ten temat, a jeśli deweloper nie naprawi, to do sądu, to jednak jest poważna sprawa.
Jeśli chodzi o nieszczelne zbiorniki ścieków, to akurat nie martwiłabym się tym :-)))) to raczej plus haha

Planujemy w tym roku zakup mieszkania . Ceny w Baninie są kuszące , szczególnie w Chmara Deweloper. Chcielibyśmy wziąć kredyt w takiej wysokości żeby się" nie zarzynać"i żyć w miarę normalnie i spokojnie . Za takie pieniądze kupilibyśmy w 3 mieście przy wielkim szczęściu około 50 m. a tu można nawet 80 na osoedlu królewskim. Wiadomo , ze to nie 3miasto , ale dla dzieci więcej swobody , nie ma ciasnoty itp. Czytam sobie różne opinie i tak nie do końca we wszystkie wierzę , bo to albo konkurencja pisze negatywy albo z kolei deweloper się wychwala. Myślę , ze przejdziemy się do lokatorów z poprzedniej inwestycji i zasięgniemy języka u źródła.
Zastanawia mnie , czy jest jakis czynsz? Nie do końca jest jasne jest dla mnie , czy w cenie mieszkania jest piec ?
Konkurencja w Baninie spora więc trzeba sie uwaznie rozejrzeć

czytałaś wszystkie posty na tym wątku? u Chmary jest problem z kredytami bo lokale nie mają wyodrębnionych KW...

Skoro są zacieki skroplonej pary wodnej to trzeba grzać i wietrzyć i płacić i tak w kółko bynajmniej przez pierwsze 2 lata ! Koniecznie trzeba uchylić okna gdzieś ta cała wilgoć montażowa musi wyjść. A ty pewnie siedzisz przy zamkniętych oknach i żeby tylko 1KW nie uciekł bo będę musiał więcej zapłacić za gaz. PROSTE

mazab , czyli praktycznie w takiej sytuacji nie ma szansy na kredyt? jak to jest możliwe, że nie ma wyodrębnionej księgi?

I to jest dobre pytanie, które powinno się zadać deweloperowi :) Tutaj na forum była mowa, że Chmara Developer liczy na klientów gotówkowych. Nie wiem na ile w tym prawdy, ale jeśli tak jest, to życzę tej firmie powodzenia i gratuluję fantazji :)))

Pewnie dla banku 160 , czy 200 tys to mały kredyt hipoteczny , ale zwykły szaraczek nie ma takiej wolnej , odłożonej gotówki żeby wyłożyć.. a jeśli ma to moim zdaniem stać go również na duze mieszkanie w trójmieście i nie pcha się za obwodnice.
muszę się skontaktować z deweloperem..,

A kto z taką gotówką kupuje domy u Chmary , to jest śmieszne .

Matylda, najlepiej zadaj to samo pytanie deweloperowi co mozna zrobic w takiej sytuacji i w banku zapytaj ale nie u pierwszej lepszej Pani z okienka tylko zwroc sie do kogos kto sie zna na temacie. problem podobno jest taki ze Chmara mial w pozwoleniu na budowe blizniaki a sprzedaje mieszkania. nie wiem dokladnie bo oststecznie u niego nie kupilismy

Napisałam już wczoraj email licząc na jakikolwiek kontakt,ale bez odzewu. Szkoda
Jeżeli jest prawdą , ze mieszkania nie mają odrębnych ksiąg to nie wróżę dobrze dla sprzedaży mieszkań w tym miejscu

ja bym dzwoniła a nie pisała zawsze szybciej można uzyskać odpowiedź ;) no i koniecznie telefon do banku lub twojego doradcy finansowego

Pawel, i tym postem po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś związany z deweloperem, o ile nie jesteś nim we własnej osobie... DOKŁADNIE tego typu teksty to u niego normalka ! A to jakaś mega bujda na resorach ! Rozumiem skroplenia na szybach (tzw. kondensująca się wilgoć technologiczna), ale zacieki na ścianach do tego stopnia, że kapie z nich woda na podłogę i wychodzi na nich grzyb ?! Co za bzdura ! Poza tym skąd możesz wiedzieć, jak ktoś użytkuje lokal (czy ogrzewa, czy wietrzy, czy oszczędza na gazie lub drewnie), skoro nie byłeś i nie widziałeś jak to wygląda ? Tak proszę Państwa właśnie wygląda standardowe zachowanie się firmy Chmara Developer - dużo "mądrości" na odległość, zero jakiejkolwiek reakcji w rzeczywistości.

P.S. Panie administratorze/moderatatorze - dlaczego są usuwane posty z tego forum ? Ten post umieszczam po raz drugi i nie rozumiem powodu, dla którego poprzedni został usunięty ? Czyżby opinie tutaj wyrażane dobitnie bolały dewelopera ? Czyli prawda w oczy kole...

Człowieku a co ja mam Ci instrukcje obsługi przekazać jak masz dom użytkować ? Byłem i widziałem jak kładliście kafle do tego było jeszcze malowanie i gładzenie prosto na mokre tynki, a okna szczelnie pozamykane. TO NIC ŻE PO WSZYSTKICH SZCZELNIE ZAMKNIĘTYCH OKNACH LECIAŁA WODA . Nie dacie przemówić sobie do rozumu, a potem szukacie winnego. Kiśniesz jak sardynka w puszce aby tylko trochę ciepła nie stracić bo przecież to kosztuje ! Jesteś typowa złotówa chcąca zaoszczędzić na cieple. Przed odbiorem nie było żadnych zacieków a padały ulewne deszcze przez pół roku.Robie dacnhy od 20 lat i nigdy nie było żadnych problemów. Problem pojawił się gdy zacząłeś wykańczać i użytkować budynek złotówo. Przejeżdżałem ostatnio a okna nadal szczelnie pozamykane. Gratuluje pomysłowości.

do dekarz...
nie wiem może się nie znam ale jak ktoś chce mieć zamknięte okna to niech ma jego sprawa .... a od wentylacji są chyba DOBRZE wykonane kanały wentylacyjne do tego celu stworzone....

... a no chyba że p. Chmara je pominął .... hihihi

OOO.... ale tupet. No a u mnie okna rozszczelnione, ogrzewanie w domu na 21 st, rachunki za gaz 750 zł m-c a woda od miesiąca leci na podłogę oraz po napitej jak gąbka wełnie mineralnej która dotyka do "membrany". Mamy też zacieki o których wie deweloper i nic z tego nie robi. Ludzie dostajemy budynek, malujemy i ??? zacieki, plamy i ręce opadają. Niech mi Pan Wykonawca wskaże gdzie jest zapis w umowie mówiący o tym że budynek nie można użytkować przez min 2 lata?? bo wyjdzie grzyb??? W dodatku wszystkie budynki maja ten problem zarówno na Jasia i Malgosi (mają 2 lata) oraz na Ogrodowej. Ewidentnie jest coś nie tak albo z projektem albo co pewniejsze z wykonaniem. Niestety obawiamy się że deweloper prędzej ogłosi upadłość niż zacznie reagować po nakazach sądowych. Innej możliwości nie ma, bo deweloper nie reaguje na usterki.

Z toba jest raczej coś nie tak ! A z tą upadłością to uważaj na słowa bo może Cie to drogo kosztować !Deweloper jest w świetnej formie finansowej co można spr.w Sądzie w wydziale KRS. :)

dekarz co to za jaja tu są? i oskarżenia co do złotówki? jeszcze się na forum nie wypowiadałem a mógłbym swoje dorzucić. Mam nadzieję że mnie z kimś pomyliliscie.

ej ode mnie się odczepić. póki co ja też czekam na rozwój sytuacji co i jak. panowie chyba w końcu pora zakopać topór wojenny bo to nikomu nie służy zwłaszcza developerowi. jest problem i trzeba go rozwiązać.

Czytam te wszystkie posty i jestem coraz bardziej przerażona, bo właśnie kupiliśmy dom na Królewskim. Czy naprawdę jest tak źle?

Również jestem zainteresowany zakupem na Królewskim.
Byłem po największych deszczach w domach na osiedlu Królewskim i nie widziałem aby cokolwiek ciekło z dachu ! To bzdura kompletna! Zaufajcie ludziom którzy się znają. A deweloper chętnie wpuszcza takich ludzi do swoich domów na Osiedlu Królewskim bo nie ma niczego do ukrycia !

Trzeba mieć nadzieję że Deweloper wyciągnął wnioski. Z tego co wiem to drzwi wejściowe już kupuje lepszej jakości, ale to tylko teoria. Szamb Królewskie też nie ma więc następny kłopot z głowy. Przy odbiorze koniecznie należy wymagać pełnej dokumentacji budynku i lepiej mieć z sobą niezależnego rzeczoznawcę który wszystko sprawdzi od strony technicznej bo do podpisania protokołu wszystko usuwa itp. Co jeszcze wszystko dokładnie sprawdzajcie, począwszy od dachu kończąc na garażu. Widzę że stała się niezła jatka na forum między klientami i przedstawicielami. Jest na rzeczy bo opinie albą są na nie lub zachwalające, nie ma pośrednich. Nie ma idealnych deweloperów ale ten.... jest wyjątkowy i gdyby reagował to by cyrku na forum nie było a tak... no cóż trzymaj kciuki że jest ok i ciesz się nowym nabytkiem bo co prawda Banino jest błotniste ale za to urokliwe.

to jest szczera prawda, pierwsze dwa lata rachunki mogą być nawet podwójne jeśli chce się mieć suchy dom, a oszczędzanie na ogrzewaniu w nowym budynku to największy błąd jaki można popełnić i jaki najczęściej jest popełniany, a pretensje później do całego świata...

Obserwując toczący się spór na tym forum pomiędzy (moim zdaniem) przedstawicielami dewelopera a niezadowolonymi Klientami chciałbym wyjaśnić kilka niejasności, które tutaj się pojawiły. Wnioski wysnułem na podstawie lektury postów, żeby w 100% zdiagnozować usterkę należy przeprowadzić wizję lokalną w budynku oraz zapoznać się z dokumentacją techniczną.
1. Problem drzwi wejściowych - drzwi mogą być wewnętrzne wejściowe lub zewnętrzne (ocieplone, odporne na warunki atm.) W gwarancji, instrukcji użytk. wyszczególnione jest przeznaczenie zamontowanych drzwi. Jeśli zamontowane byłyby wewnętrzne wejściowe, producent nie odpowiada za ich wady, ponieważ nie zostały zamontowane zg. z przeznaczeniem, odpowiedzialność ponosi deweloper. Zimą na drzwiach takich skrapla się para wodna a przy większych przy mrozach robi się szron. Jedyny sposób naprawy to wymiana wraz z ościeżnicą na odpowiednie drzwi.
2. Nieszczelne zbiorniki - brak danych.
3. Przemarzanie przy oknach dachowych - bardzo częsty błąd wykonawczy (brak izolacji termicznej wokół okna dachowego).
4. Notoryczne zalewanie pokoi od dachu - oczywiście w nowych budynkach zdarza się, że występuje problem wilgoci technologicznej, ale jeśli budynek został odpowiednio wysuszony przed oddaniem Klientowi ( obowiązek dewelopera) wilgotność tynków 3-4%, posadzek do 3%, to przy racjonalnym użytkowaniu problem praktycznie nie istnieje. Przyczyn może być kilka, ale najprawdopodobniej nie jest to nieszczelność dachu (także nie wiem czemu rad udziela dekarz). Może być niewłaściwie wykonana wentylacja grawitacyjna( zbyt krótkie kanały, niewłaściwy przekrój na całej długości, stosowanie dachówek wentylacyjnych na końcach przewodów, brak zamontowanych nawiewników w oknach - wymóg od końca 2008 roku) niewłaściwie ułożone warstwy izolacji poddasza, brak przewentylowania połaci dachowej.

Jeśli rzeczywiście te same usterki powtarzają się w każdym domu to radzę jak najszybciej działać. To mogą być bardzo poważne wady, które wcale nie będzie łatwo usunąć. Dewelopera obowiązuję rękojmia na 3 lata, ale wady trzeba zgłaszać jak najszybciej.

Życzę powodzenia.

Prosze nie wprowadzać w bląd, montaz nawiewnikow nie jest wymogiem lecz zaleceniem .

spierdzielać ciagle spamujecie z tym tanim budownictwem BASTA WON - tylko drogi niszczycie !!!!

Kilka istotnych szczegółów:
zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - § 155 ust. 3. W przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji niż wentylacja mechaniczna nawiewna lub nawiewno-wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego, w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnych, należy zapewnić przez urządzenia nawiewne umieszczane w oknach, drzwiach balkonowych lub w innych częściach przegród zewnętrznych.

Reasumując, przy wentylacji grawitacyjnej, wymóg jest zastosowania jednego z ww sposobów dostarczania powietrza z zewnątrz. Nawiewniki okienne są najpowszechniej stosowanym sposobem.

się zastanówcie ...500 m na zachód będzie autostrada...
http://www.metropolitalna.pl/images/2013-01-11/plan_orientacyjny_wycinek.jpg

ten pseudo dwewlopoer to najwyzszej klasy cwaniak kupujac u niego dom bierzesz na siebie chmare problemow i mozesz jedynie sobie w nocniku pogrzebac. nie ma mowy o usunieciu jakiejkolwiek usterki wypinka na maksa. cieknie dach. drzwi z futryna zle zamontowane. glina wymieszana ze smieciami zamiast ogrodu. marerialy najgorszej jakosci. pelno bledow budowlanych az mi sie pisac nie chce co to za oszust. zaraz napisze ze to konkurencja napisala. zapraszam tylko na jego wybudowane isiedla kazdy to potwierdzi!!! przewiduje mu bankruta bo ile mozna jeszcze oszukiwac ludzi
karygodne

jestem klientem który zakupił dom na królewskim a wiec prosze podaj namiar do siebie bo wydaje mi sie ze wyolbrzymiarz
,poprostu czysta zadrosc POLACY:-)

Dziwi mnie tez ten twój ogród glina ze smieciami zmieszana?Cos mi sie nie wydaje ja wybrałem opcje z mała architektura.Musiałes nie brac w ofercie z gotowym ogrodem a teraz wydziwiasz cfaniaku i chciałbys wszytsko w cenie!!!!!!!!!!!!

Do klient. Szanowny Panie rozmawialem z przedstawicielem firmy chmara w piątek. I najpozniej do srody mają zostać opublikowane wszystkie atesty na wszystkie materiały budowlane oraz ekspertyza wykonana przez rzeczoznawcę budowlanego dotycząca połaci dachowej. Proszę nie przejmować się konkurencją tak jak i my się nie przejmujemy. Rowniez jestesmy zainteresowani domem na osiedlu królewskim. Nie ma co ukrywać ze jest to najlepsza lokalizacja w całym baninie - teren górzysty,brak powodzi. Poza tym firma chmara ma doskonałą oferte cenową z zachowaniem dobrego wyposażenia oraz standardu wykonania.

chmara skoncz z podszywaniem sie pod inne osoby na forum i zacznij w koncu wywiazywac sie z roli dewelopera i gwaranta to my twoi klienci moze zmienimy o tobie zdanie i nie bedziesz tracil czasu na wymyslanie tych falszywych odpowiedzi jaki to jestes super i ze budynki sa ok. chcesz sie liczyc to nie igraj z nami zacznij naprawiac ustetki i bledy budowlane bo kazdy moze sie pomylic ale trzeba do bledu sie przyznac i naprawic po sobie te bledy wtedy bedziesz mial szacunek. wez sie ogarnij bo sam sobie szkodzisz

Kupiłem dom na królewskim pisze do panstwa o podanie danych nawet ja chce podac ale widzez e konkurencja nie ma odwagi odpisac ,naprawde z miła checia bym porozmawiał na temat budowy u pana chmary!O jakich wy gwarancjach piszecie ???????????Poprostu wydaje mi sie ze zazdrosc waz boli!!!Po pierwsze jakies gadki o ogrodzie potem ...Ach szkoda gadac smieszy juz mnie to....

Zazdrość i złośliwość ! Niech ten cwaniak poda swoje autentyczne dane i pokarze te cieknące dachy ! Te sypiące się domy u wszystkich , te ogromne poprawki. Jakoś wszystkie usterki były zawsze usuwane. Nic więcej jak złośliwy cwaniak który chce ugrać nie wiadomo co .

hehehe dobre ;) przed wplaceniem zaliczki radze zasiegnac
opini u ludzi ktorzy kupili tam dom najlepiej osobiscie

Heheh dokładnie tak jak mówisz jestem bardzo zadowolony z kupna na królewskim takze zapraszam do siebie.

Zgadzam się Królewskie to najlepsza lokalizacja. Pełne uzbrojenie terenu łącznie z kanalizacją miejską i gazociągiem miejskim. W dodatku widok na las. Może dlatego kogoś tak ściska ??? Na stronie Chmara.pl wrzucono już ekspertyzę dotyczącą tych cieknących dachów :) i atesty tych najtańszych nie atestowanych materiałów używanych do budowy. Warto poczytać ! Śmieszne to wszystko.haha

Aleś ty mądry, ciekawe jak powstanie fotoblog z ze zdjęciami i odpowiedziami dewelopera w stylu "za zamontowane elementy odpowiada producent a nie deweloper" tez będziesz tak się cieszył. Ludzie głupi nie są czytając te opinie. Ciekawe że tylko na tego dewelopera się tak uwzięła konkurencja. Co do ekspertyz jest w opracowaniu ekspertyza rzeczoznawcy budowlanego-biegłego sądowego która mówi całkowicie co innego niż to co deweloper wypisuje. Nikt nie mówił o cieknącym dachu ale o źle wykonanej izolacji. Wilgotność w domu jest na poziome 40-50%. Przy takiej wilgotności nie mają prawa dziać się takie cuda!!! Wilgotność zbadał biegły atestowanym higrometrem. Co do nawietrzników to fakt że ich nie ma ale... wszystkie domy mają tak nieszczelne drzwi że nawiew jest zapewniony :):):) więc choć w tym przypadku deweloper się spisał hahahah....

Deweloper odpowiedział na moje zapytanie e-mailowe i jak się potwierdziło kupno mieszkań na Osiedlu Królewskim możliwe jest tylko za gotówkę. Za gotówkę również można będzie je sprzedać - jeżeli ktoś kiedykolwiek się na to zdecyduje. Domy bez problemu mogą być kredytowane. Szkoda. Może to być spore utrudnienie w sprzedaży mieszkań na tym Osiedlu. Niemniej życzę powodzenia

ja też życzę powodzenia Panu deweloperowi haha
ciekawe gdzie znajdzie tylu chętnych na mieszkania za gotówkę, z problemem późniejszego odsprzedania....

czyli jednak...

to kupcie mieszkanie od zarąbistej firmy inpro ok. 6.500 za metr jest wekend 17 pietro a windy nie dzialaja 3 dni do poniedialku silka gratis

ta kupujcie teraz wypadnie 200m od obwodnicy i tyle ryk światła .... co tu gadać trochę temat pada "ELDORADO" :D

tak sobie myślę że deweloper trochę sam sobie wystawia świadectwo na stronie internetowej: np. lokal na poddaszu - w tabeli pow. całkowita 82, a powierzchnia użytkowa 73,7 m2. Otwieram załącznik z rzutem lokalu i czytam: pow. podłogi 73,7, powierzchnia użytkowa 61,9. No to jak z tą użytkową ? 73 czy 62? Minus dla dewelopera. I już się kupować nie chce. Odnośnie KW, to wydaje się, że pozwolenie ma na budowę domu a buduje mieszkania. Więc powinien wystąpić o zmianę pozwolenia bo faktycznie będzie miał kłopot po zakończeniu budowy. Nie jestem pewien, ale wtedy może sprzedać taki dom składający się z 2 mieszkań 2 rodzinom,w ten sposób że jest 1 księga a każda rodzina ma 50% udziału w tej księdze. Czyli mają de facto po połowie każdej cegły. W akcie można zapisać że jedna rodzina mieszka na dole a druga na górze. Ale takie mieszkanie ciężko jest odsprzedać bo tak naprawdę jest się właścicielem połowy każdej cegły z której został wybudowany dom tylko nie do końca wiadomo której cegły :) Oczywiście jeśli rodziny działają w porozumieniu to na pewno mogą wystąpić o podział domu na mieszkania. Sąd taką sprawę na pewno może załatwić, a być może można i bez sądu - najpierw w urzędzie skorygować że dom jest tak naprawdę 2 mieszkaniami a potem pójść do notariusza i taki stan przyklepać. Ale powinien to zrobić deweloper zanim rozpoczął sprzedaż mieszkań w domu. Wg. mnie kolejny minus dla dewelopera. Chociaż to co napisałem powyżej nie musi być prawdą bo na forum są tylko szczątkowe informacje na temat tej "prawnej wady" mieszkań. Zresztą, z opisu forumowiczów wynika że deweloper jest od strony prawnej raczej kiepski - świadczy o tym chociażby odsyłanie ludzi do producentów poszczególnych materiałów. To nabywca może sobie wybrać czy chce dochodzić swoich praw u dewelopera czy też u producenta. W sumie fajne domki i tanie, cena odzwierciedla jednak pewne niedoskonałości.

Dostałam informację od dewelopera , że już niedługo każde z mieszkań będzie miało odrębną księgę wieczystą. To bardzo dobrze dla potencjalnych kupców. Pokuszeni tą informacją wybraliśmy się dziś zobaczyć mieszkania na Osiedlu Królewskim. Ta wizyta kosztowała nas 50 zł. Zakopaliśmy się po uszy dosłownie i nijak nie można było wyjechać. W Baninie jest pan , który swoim ciągnikiem z napędem na 4 koła wyciągnął nas z zaspy. Zaraz potem pomógł też Państwu na malborskich numerach- urwali osłonę pod silnikiem przy okazji.
Być może to był bardzo pechowy i ekstremalny dzień jeżeli chodzi o tamtejsze warunki , ale skutecznie nas otrzeźwił. Z jednej strony cisza , spokój , super cena i metraż, natomiast z drugiej to naprawdę koniec Banina , dojazd jest bardzo kiepski, do najbliższego sklepu , drogi głównej kawał drogi. Być może mamy zbyt "miastową" naturę. Nie chcę nikogo zniechęcać tylko opisać własne wrażenia.
Na pewno znajdą się osoby , którym powyższe mankamenty nie będą przeszkadzać :)

Niektórzy mieszkają tu od urodzenia, kiedy bywało jeszcze gorzej i życia sobie gdzie indziej nie wyobrażają :) Ale dla każdego coś innego jest miłego :)

Musieliście od złej strony przyjechać, prawdopodobnie od ulicy słonecznej gdzie dojazd nie jest odsnieżony. Za to źródlana jest bardzo dobrze odśnieżona. Przyjechaliśmy wczoraj na osiedle Królewskie od strony źródlanej i jakoś się nie zakopaliśmy. Mapa dojazdu znajduje się na stronie dewelopera

Pojechaliśmy za znakami , które ustawił deweloper i prowadziły na osiedle królewskie właśnie :)

Z tego co wynika z mapy była to właśnie ulica źródlana. Podkreślam , że nie chcę nikogo zniechęcać do zakupu mieszkania. Chciałam opisać tylko nasze wrażenia.

...ja też tam się zakopałem, a była to ulica Żródlana. Było to na wysokości drugiego rozjazdu. To tą ulicą można dojechać do ul. Słonecznej?? Wogóle to jak można dojechać najszybciej na osiedle Królewskie od strony Gdyni??

Jest to najbardziej burzliwe forum na temat developera w Baninie ale jak developer nie potrafił zadbać o pozytywne opinie swoich klientów to i reklamy w radiu nic nie pomogą.

najbardziej jednak burzliwe są wątki o 7niebie czy piekle jak niejedni nazywają tego dewelopera

Jeśli domy budowane przez Chmarę są podobne do " drogi " , która próbuje sobie usypać deweloper to jak najdalej od tego przesiebiorcy. To co zrobił na końcu ul. Źródlanej to jest kryminal !!! Wypieprzył setki ton grubego gruzu robiąc z pięknej okolicy śmietnik i gruzowisko a wszystko w pobliżu jeziorka. Zapewne te domy to tez śmietnik !!!

Przecież to logiczne, że developer musi zapewnić dojazd do Osiedla. Pytanie, jak i z czego to robi ? Najpierw przecież trzeba utwardzić grunt, a później położyć płyty. A propos ulic w Baninie. Źródlana, Ogrodowa, Sloneczna itd. to wzięte z XIX wieku. Można po nich jechać chyba tylko wozem drabiniastym. Mamy Premiera i Ministra Transportu z Wybrzeża, a drogi w pomorskiem chyba najgorsze w Polsce. No cóż, Oni latają samolotami....Jeżeli mieszkańcy Banina nie wezmą się za to przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, to później będzie już po ptakach. Zatem mieszkańcy do boju!!!! Dobrać się do radnych itd.

Proponowałabym zrobić sobie spacer na koniec Źródlanej i przekonać się samemu. To co zrobił ten deweloper to jest sprawa kryminalna.
" Chmara " doprowadził do degradacji terenu w dość urokliwej części Banina. Ta pseudo droga jest usypana z setek ton bardzo grubego gruzu na wysokość 1-1,5 m ( przejechać to się da, ale traktorem ). Na takie działanie nie ma zbyt wielkiego wpływu samorząd, chyba taki aby administracyjnie zamknąć budowę do czasu uprzątnięcia tego syfu. Aż dziw, że mieszkańcy ( zresztą mieszkający w budynkach Chmary ) nie protestowali - to jest bardzo blisko nich. A co do moich wyborów - to gminę rozliczę swoim głosem w najbliższych wyborach za stan "dróg" w okolicy ale za to gruzowisko odpowiada wyłącznie " Chmara ".

Piszecie ze jest fajnie bo chmara ma dobre ceny ale za co za te domki ? Ludzie kurcze szkoda mi waz kupujecie totalny badziew , wescie pierwszego lepszego majstra to wam powie drzwi metalowe obi 900 zł okna najgorszy szit kawałeczek działki domy stawiane na polu zalewane co rusz tak jak pisali poprzednicy , ludzie mysla ze kupili za 300 tys dom gów...no prawda wezmiecie kredyt i zaraz bedziecie remontowac, mieszkam w Baninie widze jak to jest budowane temat drogi znam bo zrobił pajac syf i tyle. Developer zadba o odwodnienie litosci ludzie co wy piszecie rozwalil dreny pewnie i to jest problem całe Banino jest odwadniane i jest zrobiona melioracja bo taka jest natura terenu. Ja jak szukałem działki to na czwartej sie zatrzymałem badanie geologiczne wskazywało torf słaby grunt itp. także prosz was nie piszcie głupot ze za 300 tys mozna miec piekny dom litosci, dwa lata temu budowałem domi dziłka 580 tys i jeszce duzo do zrobienia TAK NA KONIEC to fachowcy opowiadaj jak to w domach budowanych prze developera jej masakra tynki za szybko kładzone więzba mokra itp grzybki murowane Banino jest ok ale nie piszcie ze developer jest super te domy z działką są warte max 250 tys !

Co wy widzicie w tym Baninie?

Pytanie jak domki mogą być warte 250 tys skoro jeździłem szukałem działki i ok 800m działki to koszt ok 200tys także chyba cię coś boli naprawdę? czysta zazdrość konkurencji.

Jestem zainteresowana zakupem domu tak więc udałam się na poprzednią inwestycję developera ul.Ogrodowa i usłyszałam tam tylko same negatywy.

Informuję, iż z uwagi na rażące naruszenie przez jednego z użytkowników pkt 8 regulaminu forum, podjąłem decyzję o usunięciu wszystkich jego postów a co za tym idzie wszystkich wpisów będącymi odpowiedziami do tychże.

Liczę na to, że nie będę musiał ponownie ingerować (to już drugi raz), ponieważ następnym razem będę zmuszony zamknąć dyskusję w tym wątku.

Proszę wszystkich o przestrzeganie regulaminu serwisu oraz rzetelną dyskusję.

Dziękuję za uwagę.

Szkoda że przy okazji usuwania postów dewelopera przy okazji usunął Pan informacje negatywne i rzetelne potwierdzone rozmowami z Urzędem Gminy Żukowo. Co nie znaczy że opinie pozytywne nadal pozostały.

Jeny ludzie wy sie tu tylko kloci

jak wyglada sprawa wsiakania wody w glebe? chodzi mi o te domy ktores w kolejnosic bo wiem ze te pierwsze sa na gorce natomiast jak wyglada sytuacja w przypadku dalszych domow? czy bedzie jakas kanalizacja deszczowa? jakie zdanie maja na ten temat mieszkancy itd

Banino jest na glinie i wody deszczowe to masakra, te nowe budynki są budowane na górce więc woda ma gdzie spływać ale... problem zrobi się jak powstaną budynki niżej. Chyba że deweloper zbuduje system studni chłonnych. Gmina nic wam nie pomoże. Zapis w pozwoleniu jest "odprowadzenie wód deszczowych do gruntu w obrębie własnej działki" w momencie podpisania aktu notarialnego jak zaczną się jaja gmina w pierwszej kolejności pójdzie do właściciela i mu da nakaz. Właściciel wtedy do dewelopera że kupując nieruchomość nie wiedział o tym problemie. A deweloper - jak deweloper spadaj.
Z tego co wiem tak jest na ogrodowej, skopana została tam całkowicie sprawa wód opadowych i domki poniżej toną w wodzie mimo iż mają porobione ogrody itp.

moze ktos z mieszkancow osiedla krolewskiego sie wypowie. widzialem ze 2 pierwsze budynki stoja na gorce, reszta juz tak jakby schodzi w dol pytanie tylko czy bedzie zbierac sie tam woda czy splynie jeszcze dalej. czy deweloper robi jakies drenaże wokolo domu?

Właśnie. Również jestem ciekaw opinii samych mieszkańców osiedla..

Mi się wydaje że tam jeszcze nie ma żadnych mieszkańców

my tam kupiliśmy dom. w razie pytań proszę o informację na prv.

To proszę o maila ?

ja już mieszkam. Pytania na prv.

Witam. Jak się mieszka w Baninie?

Chyba w Bagninie :)

ty piętaszek pewnie gdzieś mieszkasz na slamsach gdańskich co?i masz bagnino przed oknem. Ach ta zazdrość to my POLACY AHHAHAH:-)

do mieszkaniec. Używam nazwy Bagnino nie po to aby Ci podnosić ciśnienie w gaciach, ale po to bo tak wyglądają drogi w Baninie utrzymywane przez gminę Żukowo. No bez jaj mieszkam klika lat i wiem co to jest walka z gminą. A jeżeli nazwa Ciebie ubodła lub co gorsze uznałeś to za atak no cóż.... zazdroszczę mieszkańcom Gdańska utwardzonych dróg. reszty nie!!!

proszę powiedzieć gdzie to będzie opublikowane ? Gdzie to szukać?

Chcę kupić dom w Baninie. Ale jestem przerażona opiniami !!!!!!!!!!!!!

Proszę o maila dotyczącego domów

gosnie4@wp.pl

He dobre, a jakie to opinie Gosiu słyszałaś?

Opinie dotyczące deweloperów, czy samego Banina?

Jeżeli chodzi o Banino to przecież kota w worku nie kupujesz. Przyjedz, rozpoznaj dokładnie okolice, infrastrukturę i koniecznie ruch samolotowy. Jeśli zaakceptujesz to co zaobserwujesz to jeden problem masz z głowy!!! Jeśli nie to szukaj w innych lokalizacjach. Domniemam, że jeśli szukasz w Baninie to sugerujesz się m.in. jeszcze atrakcyjną ceną. Myślę, że ciekawą alternatywą jest Gdynia Chwarzno, ale na dzień doby dolicz 35 proc. do ceny:(

Natomiast jeżeli chodzi o jakość usług świadczonych przez dewelopera to tragedii na pewno nie ma. Ile mieszkańców tyle opinii. Jeśli kupujesz w początkowej fazie budowy to zadbaj o to, aby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką inżynierską. Pilnuj i jeszcze raz pilnuj, a najlepiej wspieraj się doświadczonym inspektorem nadzoru - odpłatnie oczywiście. Musisz mieś świadomość, że nawet budując sama nie dopilnowała byś wszystkiego i w pełni nie była byś zadowolona!

Ja mieszkam w Baninie od niecałego roku. Jeżeli chodzi o infrastrukturę to jeżdżę samochodem i myślę że mieszkając w tej lokalizacji nie można inaczej. Dojazd do obwodnicy zajmuje do 15 minut, a powrót ok godziny 16 krócej. Denerwuje brak dróg, a w związku z tym dziury i ciągnący się kurz - nie ma sensu mycie samochodu. Ruch samolotowy wedle uznania, mi nie przeszkadza. Aaa i jeszcze wspomnę tylko o mizernym zasięgu operatorów telefonii komórkowej.

Mając na uwadze powyższe żałuje tylko jednego. Gdybym mógł dokonać wyboru po raz drugi to zdecydował bym się na większą działkę!

Gosiu,
to jest internet i samowolka każdy tu pisze co mu ślina na język przyniesie !, mieszkam w baninie od 8 m-c , kupiłam bliżniaka na potokowej. Jeśli chodzi o developera to każda najmniejsza usterka nie zostaje bez echa! developer jest słowny i nawet w niedziele nie ma dla niego preoblemu żeby się spotkać. Głośnoś samolotów jest dlamnie już niesłyszalna ;) .

Nie wiem kto wam takich bzdur nagadął z tą gotówką ! Ja kupowałam od Chmary mieszkanie kredytowane bez najmniejszych problemów.
Coś mi się wydaję że konkurencja się jednoczy i chce zniszczyć małego developera, który od działa na rynku od niedawna, ale całkiem dobrze sobie radzi.

Wystarczy spojrzeć ile nowych budynków powstało na Królewskim, a ze ludzie chętnie kupują mniejsze mieszkania to nic dziwnego, bo większość to ludzie młodzi, którzy nie chcą pakować się w kredyt do końca życia, ale docenią możliwość mieszkania w namiastce domu, jakim jest szeregowiec.

Zakupiliśmy szereg z odbiorem na czerwiec, kredyt na nieruchomość wzieliśmy bez żadnych problemów, doskonała wsołpraca przy aranżacji z kierownikiem budowy p. Krzysztofem, narazie jesteśmy zadowoleni.

rita odebrałaś już swój szereg?

Podbijam
Czy jest tu ktoś kto mieszka w nowych szeregach na Królewskim?

Jest.