nowy wąteknowy wątek
CHMARA Deweloper
[Inwestycje i deweloperzy]

Witam

Kolejne osiedle, kolejny deweloper oferujacy nieruchomosci w zabudowie blizniaczej. W planach ma kolejna inwestycje - tym razem 16 domkow w Dabrowie Miszewskiej. Bardzo prosze o wszelkie uwagi pozytywne i negatywne na temat dewelopera, lokalizacji i natury ogolnej. A moze porownanie do innych inwestycji w Banine ?

Re: CHMARA Deweloper

Witam,

Mam przyjemność współpracować z tym deweloperem oraz od niedawna zamieszkiwać urokliwe miejsce w Baninie. Mogę powiedzieć, że są zarówno zalety jak i wady. Odnośnie samego wykonania inwestycji, to ja do niczego przyczepić się nie mogę. Niestety ostatnio okazuje się, że są problemy ze zbiornikami na szambo na całym osiedlu, widocznie wykonawca dał ciała, ale deweloper walczy z tym. Problemem mogą być również obfite opady deszczu, takie jak miały miejsce niedawno, bo na działkach od razu robi się błoto a na niżej położonych posesjach woda wręcz stoi, ale z tym deweloper również ma coś robić. Ogólnie pojawiają się czasem sprawy, których nie da się uniknąć przy deweloperce zwłaszcza, że Chmara Deweloper jest względnie "świeżym" deweloperem i cały czas nabiera doświadczenia, ale chyba uczy się na poprzednich inwestycjach. Odnośnie samej lokalizacji, to ja złego słowa nie mogę powiedzieć - cisza, spokój, wieczorem zaciemnienie takie, że widać zarysy drogi mlecznej na niebie no i niestety - od czasu do czasu przelatujący samolot, ale do tego akurat idzie przywyknąć. Osiedle Królewskie, jakie ma powstać będzie nieco odsunięte od osi pasa, więc tam powinno być lepiej, bo mi lądujące samoloty suną bezpośrednio nad głową :)

A tak z ciekawości zapytam, co developer ma zamiar zrobić z tą stojącą wodą na działkach? Jak ja pytałam to powiedział, że nie zamierza robić melioracji.

A z jakiej racji deweloper miałby robić na własny koszt melioracje ? Od tego jest Gmina nie Deweloper . Z tego co mi wiadomo deweloper już był w Gminie z problemem wód opadowych i montuje przed osiedlem koryta odwadniające wodę deszczową nie pobierając od mieszkańców dodatkowych opłat. Jednym słowem mówiąc wykonuje dodatkowe prace na własny koszt , a przecież każda zmiana w umowie oraz zwiększająca zakres prac czy podwyższająca standard budynku - osiedla winna być opłacona jeśli Deweloper nie skalkulował tego w swojej inwestycji. Zachowanie dewelopera jest jak najbardziej na miejscu gdyż dla mnie jako mieszkańca osiedla nie przedłożył nawet oferty cenowej na wykonanie koryt odwadniających lecz od razu przystąpił do prac na swój koszt. Ja akurat zakupiłem lokal na górce ale współczuje wszystkim mieszkańcom z całej Polski narażonych na klęski żywiołowe , wystarczy oglądać wiadomości aby zobaczyć jakie powodzie w Polsce mamy po ostatnich opadach. Uważam że u nas nie ma tragedii. Potwierdzam okolica jest bardzo ładna. A z samolotami idzie przywyknąć , czasami są czasami ich nie ma jak w całym Baninie.

Gdyby szanowny Pan developer nie zaniżył pozoimu zarówno drogi jak i poziomu terenu gdzie postawił domy nie byłoby tego problemu. A te tak zwane dodatkowe prace są aktem rozpaczy i niezbyt udaną próbą zamiatania pod dywan tego co spartolił. Dodatkowe prace!!!!

Poziom drogi został podniesiony a nie obniżony i dlatego woda dostaje się na działki. Na drogę został nawieziony gruz, a na niego płyty. A tam gdzie developer pożałował już płyt to nawiózł ziemi wierzchniej z działek, przez co przedostatnie się z ul. Ogrodowej na Wiśniową w duży deszcz jest niemożliwe. Żadne sfingowane przez dewelopera opinie nie przekonają mnie jak bardzo dobry jest Pan Chmara i ile zrobił dla swoich klientów. Radzę pamiętać, że to jest biznes i chłodna kalkulacja, a nie dobre serce dewelopera.

deweloper zazwyczaj nie moze zawyzać, obnizać poziomu / warunki zabudowy i inne dokumnety to determinują.

Nie mogę złego słowa powiedzieć o deweloperze gdyż uważam że uczciwie podchodzi do tematu. Przede wszystkim cena jest niezmienna od ustaleń początkowych , nie ma żadnych kruczków prawnych w umowach typu że cena nieruchomości może ulec zmianie o 10-20% na zakończenie budowy jak u innych deweloperów. Tyle ile zostało uzgodnione tyle wyniosła cena końcowa mojego domku. Oczywistym jest ,że gdybym chciał zmianę standardu wykończenia na wyższy to cena ulega zmianie. Nie rozumie zatem problemu melioracji albo było to ustalone albo nie. A w jakiej części Banina jest melioracja ? Nie ma nigdzie na żadnym osiedlu. Słyszałem że problemy znikają po nawiezieniu czarnoziemu i zasianiu trawy co polecam sąsiadom. Musze potwierdzić argumenty sąsiada ,u mnie również pojawił się problem ze zbiornikiem ściekowym woda opadowa nalewała się od góry zbiornika. Problem został szybko zlikwidowany nie czekając na serwis producenta. Kolejny dobry gest dewelopera podwyższającego standard domu o szczelny wyłaz do zbiornika z tworzywa sztucznego. Zakupiłem budynek w stanie deweloperskim wraz ze zbiornikiem w stanie surowym z włazem betonowym bez pokrywy. Pokrywę stalową chciałem zainstalować sobie jako prace dodatkową na swój koszt po zagospodarowaniu ogrodu. Z tego co się dowiadywałem właz z tworzywa lub stalowy kosztuje od 200-400zł wraz z kołnierzem. Deweloper zrobił mi prezent za co chciałbym serdecznie podziękować.

CHMARA- to ten klan co kiedyś o tyczce skakali?

Tak dokładnie, a Sebastiana Chmare wiceprezydenta Bydgoszczy znałaś ?

Ten sam, co będzie ekspertem od lekkoatletyki ze studia olimpijskiego?

Uwaga!
Zwracam uwage mieszkańców ul. Ogrodowej na nieprawidłowo i niezgodnie z przepisami ogrodzeń przez firmę Chmara. Wg. miejscowego planu słupki mają być murowane + wypełnienie (tak jak mają inni mieszkańcy) ponadto zgodnie z warunkami tech.Dz.U.02.75.690 umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m ostro zakończonych elementów jest zabronoine. Jeżeli komuś się coś stanie to na dzień dzisiejszy właściciele będą ponośc konsekwencje.
Ogrodzenia są za niskie i niebezpieczne.
Wie o tym developer i pewnie dlatego proponuje wykonanie Państwu ogrodzeń ale na wasz koszt.

Zazdrość, zazdrość i nic więcej ! Pospacerowałem dzisiaj po Źródlanej , Ogrodowej i Wiśniowej objętych tym samym Planem Zagospodarowania.
Naliczyłem dokładnie 23 budynki z podbitką dachową z paneli nie licząc domów firmy Chmara Developer. Może zaczniemy rozbiórkę od tego najładniejszego po srodku ul. Ogrodowej po lewej stronie ze światełkami ? Jeśli chodzi o przęsła z ozdobami to prawie identyczne zamontowane są na tych samych wysokościach np. po lewej na ul. Źródlanej lub innych miejscach. Z tym że tamte wyglądają na wykonane przez kowala a nie przez producenta posiadającego dokumenty wprowadzenia do obrotu, bo takie właśnie posiada producent - jak piszecie. Więc czego wy ,,paszkwile chcecie ? Naprawdę chcecie TVN ?!!! Nowi Sąsiedzi z ul. Ogrodowej nie martwcie się jesteśmy z wami !

No faktycznie, jest czego zazdrościć!!?? Pomyśl może czasem - to nie boli. Człowiek chciał Was przestrzec przed konsekwencjami, jakie możecie mieć przez dewelopera, bo być może nauczony doświadczeniem wie co pisze. Jak zacznie chodzić kontrola ze starostwa i walić mandaty to może nie być tak wesoło. Poza tym, bardzo mi się nie podoba ten podział na nowych i starych mieszkańców. Wszyscy są mieszańcami tej samej wsi i powinniśmy się wspierać, nie dzielić. Życzę Wam przyjemnego życia w nowym miejscu i jak najmniej problemów. Ja tu mieszkam już 15 lat i wiem, że wiele inicjatyw nie powstałoby gdybyśmy nie skrzyknęli się razem (przybysze i rodowici) i nie walczyli z gminą o godne życie. Pozdrawiam

warto kupić u chmary ? na stronie dość podejrzane promocje za 315tyszł!?

ktoś usuwa informacje o zalewanych terenach , więc powtarzam zalewa od rowu po wiśniową 2 działki i tak ze 3 domy chmary i całą drogę, w zeszłym roku nie zalało , ale poprzednie to osp pompowała bo lało do doów !

tak, zalewa, ale osiedla 7-nieba co mozna zobaczyc na blogu http://www.banino.bloog.pl jak na razie firma chmary profesjonalnie pprowadzi budowy zobaczyc nawet w ich dziennikach budwy na stronie internetowej. a w jaki sposob osiedle chmary ma zalewac skoro ta firma buduje osiedle krolewskie na najwiekszej gorze w baninie. Firma chmara wypuscila na sprzedaz mieszkania 82-metrowe z ogrodami 250-metrowymi w cenach 199 tys. zl brutto, juz dokonalismy wstpenej rezerwacji. polecamy, bo warto, cena jest naprawde korzystna!!!!!!!!!!

a czy wiesz drogą będziesz jezdzić do osiedla królewskiego i jak twoje dzieci będą uczęszczać do szkoły, bez chodnika i,z dziurami przez cały rok ja już dwa razy wymieniałem miskę olejową może masz dobre auto

Te domy Chmary, o których piszesz były zalewane już latem na etapie budowy. Ale sprytnie woda była wypompowywana przez budowlańców, więc potencjalny klient nie wiedział jaką bombę kupuje... Współczuję tym co kupili, bo zostali oszukani...

Nic dziwnego, że zalewa... Kiedyś było spore oczko wodne, które cudownie zniknęło pod wybudowanymi bliźniakami. Teraz część działek na Wiśniowej robi za baseny.

spójrz jeszcze, że osobno masz cenę za ziemię... więc cena jest standardowa jak na Banino. Trzeba brać inne sprawy pod uwagę.

Jesli moge podpowiedziec to niedaleko chmary sa podobne domy z dzialka, zdecydowanie tansze i budowane przez Marsol- jednak tych domow nie ma zbyt wiele...

Marsol to bardzo dobra firma polecamy.

marsol co to jest?

http://www.marsol.pl/

np jakie sprawy?

Do Przemka: Czy wy rowniez zakupiliscie jeden z szeregow z tej firmy?

my akurat zakupilismyinne ale zostało jeszcze piekne mieszaknie 82mkw na parterze, wysokie ok 2,8 mb z pieknym ogrodem, 430mkw, za jedyne 230 tys.zł do tego jest jeszczze piekny taras wychodzący na ogrod ;)

lokalizacja, układ pomieszczeń, co jest w cenie, bo to też się różni między deweloperami it.

napisz do firmy Chmara maila to dostaniesz od nich rzuty, albo wejdz na strone http://www.chmara.pl tam tez są :) tak przy okazji, strona bardzo czytelna :)

Tak Zgadza się tyle że firma Chmara Developer udcziwie podchodzi do tematu i nie bawi się w gry typu AMBER GOLD jak niektóre firmy deweloperskie.
Naiwni kupują drogie mieszkania płacąc na wsi za mieszkanie 3000zł/m2 gdzie cena rynkowa na wsi to ok 2000zł/m2(na ogół biedni ludzie, którzy nie widzą zagrożenia ). A ci bogaci tylko czychają aż tabelka zapełni się rezerwacjami mieszkań aby za darmo nabyć dom, którego wybudowanie jest częściowo finansowane z drogo sprzedanych mieszkań na wsi. Gorzej tylko będzie jak same domy zostaną sprzedane, a mieszkania nie. Ciekaw jestem kiedy to wszystko pęknie z jak balon ?!
Przecież to kolejny wałek po Amber Gold i to widać na odległość , wystarczy sobie wszystko na spokojnie policzyć..
Pozdrawiam pomysłodawcę tej całej piramidki finansowej !

A teraz się zastanówcie drodzy czytelnicy skąd nagle firma Chmara Deweloper wzieła mieszkania 82m2 w cenach 170.000zł oraz 82m2 z działkami 450m2 za cenę 230.000zł brutto ? Czyli tańsze od cen mieszkań w Baninie ok 50-70tys na mieszkaniu ?!!! Z nieba te mieszkania spadły tej firmie czy jak ?!
Nie. Po prostu firma Chmara Deweloper jest rzetelna firmą która buduje ten sam metraż w tych samych cenach od kilku lat , rozwija się i jest to dla niej bardzo opłacalne. 1m2 domu/mieszkania =........
1m2 działki =................ A teraz najlepiej załużcie sobie cieplutkie papucie, weźcie kalkulatorki i liczcie na spokojnie.I nie dajcie się zwieść ponownie firmom konkurencyjnym które celem obniżenia swojej ceny rynkowej bedą ściągać wam z wyposażenia gniazdka, wyłączniki i inne wyposażenie mieszkania. Pozdrawiam

Tylko ciekawe dlaczego od ponad pół roku deweloper ten nie jest w stanie sprzedać domów na nowo powstającym Osiedlu Królewskim? I dlaczego część tego osiedla przekształca w mieszkania? Dość późno zorientował się, że nie ma takiego popytu na domy i chwyta się brzytwy. A ja się pytam jaką lokalizację proponuje Chmara, czy jesteście w stanie dojechać tam samochodem, czy Wasze dzieci będą musiały dochodzić do szkoły w kaloszach i czy w ogóle dojdą? Czy lubicie jak samoloty lądując przelatują wam centralnie nad domem? Jaką drogą dojdziecie do przystanku 126 i najbliższych sklepów? Najpierw pojedźcie, zobaczcie, sprawdźcie, potem porównajcie konkurencję, a znajdziecie odpowiedź na pytanie dlaczego cena jest niższa a popytu i tak brak....

Więc lepiej zakupić 82m2 na Rodzinnym za 280-290tys.zł ! Ogólnie troche wtopili ci wszyscy ludzie ! Z tego co się orientuje Deweloper rozpoczął budowe Królewskiego ok 1,5 miesiaca temu i już 4 budynki stoją ,a mieszkania w stanie surowym z dachem już na grudzień będą, prace idą w niesamowicie szybkim tępie ! Poza tym nie spieszy mu się ze sprzedaąy domów gdyż posiada środki jak zapewnia oraz twierdzi że budynki bliźniacze pójdą cenowo do góry ! Bardzo dobre ceny mają firmy konkurencyjne w Baninie, bliźniaka można dostać za 369tys i to deweloper poleca!!! Firma Chmara proponuje bardzo piekną lokalizację, byłem osobiście na tym terenie, teren górzysty nie narażony na jakiekolwiek powodzie, samoloty posiadają swój tor o wiele dalej także wogole są nie uciązliwe. Pozatym teren piekny z widokiem na las. A wszystkie mieszkania pieknie nasłonecznione z trzech stron świata ! Do przystanku piekna droga ulica Tuchomską wyłożoną płytami , następnie słoneczna i polna prowadzącą bezpośrednio do szkoły która również jest budowana przy ulicy Tuchomskiej ! Do samego osiedla również będą wykłądane płyty !! Rewelacja A popyt zapewne się dopiero rozpocznie gdyż za 80tys róznicy na 80m2 to można bardzo dobrego JEEPA KUPIC :) I nie należy się martwić o ponton aby do swojego mieszkania lub domu dopłynąć !:) I nadal uważam że w tym całym Baninie to wielka Piramida Finansowa Amber Gold się zrobiła, bańka która pęknie z wielkim hukiem !

Chciałbym Jeszcze dodać że Firma Chmara udowodniła już że potrafi sprzedawać dwie kondygnacje 2 x po 82m2 ( parter + pietro) w cenach
nawet 370.000zł łącznie ! Że potrafi budować tanio i dobrze , przy zachowaniu sztuki budowlanej stosujac atestowane materiały budowlane. Więc o jakiej Brzytwie tutaj mówimy ?
Najwidoczniej dla firmy Chmara mieszkanie 82m2 za 170tys.zł lub 200tys.zł z Ogrodem ! , to bardzo dobra cena i można na tym bardzo dobrze zarobić ! Ktoś to musiał przeliczyć przed wybudowaniem osiedla przy ul. Ogrodowej ,które zostało postawione i sprzedane w całości z duzym zyskiem !
Gdyby była to brzytwa to ludzie zangażowani w ta inwestycję nie podejmowali by się czegoś takiego . Chciałbym zauważyć że bliźniak w tym czasie był w Baninie za 420-450tys.zł a u Chmary nawet za 370tys.zł !!!!

kurde Ty to chyba jakiś pracownik Chmary walisz cenami i metrami jak z rekawa nic nie robisz tylko sprawdzasz ceny wszystkich budujacych sie osiedli?

Do czytelnik
Nie jestem pracownikiem. Po prostu śledzę temat na bierząco. A to że firma Chmara nie ma zaznaczonych rezerwacji u siebie na www nie oznacza ze nie ma sprzedanych domów czy mieszkań :) Podobnie również jeśli jakaś firma robi rezerwacje w tabelach na www nie oznacza że ma sprzedane bądź zarezerwowane mieszkania, może to robić w celu zachęcenia większej ilosci potencjalnych klientów :) Trzeba wziąć w rękę kalkulator i sprawdzić fakty, tylko usiądź wcześniej :) A potem zastanów się czy tak prosto znaleść tylu baranów aby płacić 1000zł więcej za m2 w danej lokalizacji ? Acha i słuchaj radia Eska. Pozdrawiam

Powtórzę się. Pojedźcie, sprawdźcie i porównajcie konkurencję :-) Tylko życzyć powodzenia, bo w moim interesie jest również szybka rozbudowa Banina.

Cały czas się zastanawiam nad zakupem domu u pana Chmary na oś Królewskimi ciekawi mnie jedno, bo na tym "forum" nie znalazłem. Jakie opinie mają mieszkańcy innych zrealizowanych inwestycji np. ul. Ogrodowej. Czy z ich domami jest ok, czy są jakieś problemy. Zakup nieruchomości to decyzja na większość życia, więc chciałbym wiedzieć czy są jakieś niespodzianki oraz jak deweloper reaguje na ewentualne reklamacje. Proszę o opinię i pozdrawiam.

Poltora roku temu zakupilismy dom w firmie Chmara developer. Po budowie otrzymałismy pełną dokumentację fotograficzna z budowy, która oglądał nasz inspektor. Stwierdził że dom wykonano zgodnie ze sztuka budowlana. Nasz dom jest bardzo ciepły, posadzki w salonie, lazience i kuchni cieplutkie dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Pokoje na 1 piętrze również cieplutkie, dzięki zastosowaniu nawiewu ciepłego powietrza z kominka. Nasze drobne uwagi reklamacyjne jak i sasiadow z boku, zostały załatwione w ciągu 30 dni. Polecamy wszystkim.

Domy, które są na Królewskim budowane idą na sprzedaż jako bliźniaki za ok.360tys. - dziś dzwoniłem i się dowiedziałem bo miałem chrapkę na to mieszkanie 3A/1 w promocji za 179tys. Jednak nic z tego nie będzie. Każą czekać na mieszkania które będą budować vis-a-vis tych które już wybudowali i w tych budynkach będą mieszkania parter 229tys. i piętra za 199tys. Oto fragment korespondencji z deweloperem: " - Postanowiliśmy sprzedaż segment A jako bliźniak.
Jednak zakup oraz rezerwacja mieszkania, już z odrębną księgą wieczystą, możliwa będzie w listopadzie/grudniu br.,
a mieszkania będą gotowe na marzec/kwiecień 2014r.
W związku z powyższym, zapraszamy pod koniec roku." To się wkurzyłem bo nie wiadomo czy trafi się okazja by kupić parter za 179tys. tak jak to widzimy nadal na ich firmowej stronie... Ciekawe kiedy zniknie ta myląca "promocja" z ich strony? Chyba sobie odpuszczę i kupię gdzieś blisko działkę i postawię jakiś domek sendomu czy innej firmy tak by jeszcze w tym roku wynieść się z Gdańska...

Jak się mieszka na osiedlu królewskim?
Były jakieś problemy z deweloperem chmara?

wlaśnie kupuje dom od Chmary, pierwsze co zrobię jak się wprowadzę to zrobię porządek z tymi jełopami co ustawiają sobie kamienie w pasie drogowym... przy swoich posesjach... zarówno na ulicy źródlanej jak i potokowej. co z tego że droga jest prywatna i są współudziały w drogach przepisy to przepisy... w pasie drogowym nie można ustawiać przeszkód typu głazy... i nie ma na to tłumaczenia, jakbym wjechał na to w zimie swoim X6 gdy będzie taki kamień przysypany w śniegu to bym nauczył jednego z drugim jełopa... jakby popłynął na kilka tysięcy, jakim trzeba być inteligentem żeby na coś takiego wpaść... przed posesją każdy to wie że nie może być ani śniegu ani przeszkód - na szczęście jest na to przepis, z drogami też zrobię porządek bo jestem z branży komunikacyjnej. a jak auta będą stały z obu stron i nie będzie się dało przejechać to też zrobię porządek... zapoznałęm się z dokumentami przed zakupem, a wy lepiej sobie doczytajcie...

Chętnie popre wszystkie działania, które opisujesz.

Swoim X6 :D:D:D:D:D:D

Chyba XM hahahaha.... chłopie przestań kadzić jak mały dzieciak chwalący się nowym resorakiem.

[Inwestycje i deweloperzy]

1.Generalnie wszystkie domy mają kłopot z drzwiami wejściowymi (korozja, odbarwienia,nieszczelność. Odp. dewelopera-Po dokonaniu odbioru wszelkie ciężary i ryzyka ponoszą nabywcy oraz wszelkie reklamacje proszę składać u producenta. Odp. producenta drzwi-"Zamontowano drzwi wewnątrz klatkowe, producent odrzuca reklamację. Developer znowu odbija i tak się ciągnie.
2. Nieszczelne zbiorniki ścieków odp. j.w
3. Przemarzanie przy oknach dachowych (pojawia się szron) brak reakcji.
4. Notoryczne zalewanie pokoi od dachu. Woda skrapla się po folii paraizolacyjnej, wcieka w wełnę mineralną dalej spływa wzdłuż dachu i wycieka w pokoju robiąc zacieki. (...) Odp. bez wizji lokalnej-jest to naturalne bo budynki są świeże (niektóre 2 lata), a pleśń na krokwiach to nie problem. Tylko kto pokryje koszty remontów???
I tak dalej, i tak dalej...
Generalnie oprócz dachu można by było powiedzieć że nie jest tak źle pod warunkiem że deweloper likwiduje problem.(...)

to jest w końcu konkretna odpowiedź :-)
Z tym odsyłaniem do producenta, to nie wiem czy tak można, tzn. można u producenta reklamować, ale wydaje mi się że również u sprzedawcy, którym jest deweloper. Tak jest w przypadku zakupu każdego produktu, mogę go reklamować w sklepie, albo bezpośrednio u producenta.
To rzeczywiście nie fajnie z ignorancją dewelopera i odbijaniem piłeczki,
jeśli chodzi o dach, to może warto wziąć rzeczoznawcę, który wyda ekspertyzę na ten temat, a jeśli deweloper nie naprawi, to do sądu, to jednak jest poważna sprawa.
Jeśli chodzi o nieszczelne zbiorniki ścieków, to akurat nie martwiłabym się tym :-)))) to raczej plus haha

Planujemy w tym roku zakup mieszkania . Ceny w Baninie są kuszące , szczególnie w Chmara Deweloper. Chcielibyśmy wziąć kredyt w takiej wysokości żeby się" nie zarzynać"i żyć w miarę normalnie i spokojnie . Za takie pieniądze kupilibyśmy w 3 mieście przy wielkim szczęściu około 50 m. a tu można nawet 80 na osoedlu królewskim. Wiadomo , ze to nie 3miasto , ale dla dzieci więcej swobody , nie ma ciasnoty itp. Czytam sobie różne opinie i tak nie do końca we wszystkie wierzę , bo to albo konkurencja pisze negatywy albo z kolei deweloper się wychwala. Myślę , ze przejdziemy się do lokatorów z poprzedniej inwestycji i zasięgniemy języka u źródła.
Zastanawia mnie , czy jest jakis czynsz? Nie do końca jest jasne jest dla mnie , czy w cenie mieszkania jest piec ?
Konkurencja w Baninie spora więc trzeba sie uwaznie rozejrzeć

czytałaś wszystkie posty na tym wątku? u Chmary jest problem z kredytami bo lokale nie mają wyodrębnionych KW...

Skoro są zacieki skroplonej pary wodnej to trzeba grzać i wietrzyć i płacić i tak w kółko bynajmniej przez pierwsze 2 lata ! Koniecznie trzeba uchylić okna gdzieś ta cała wilgoć montażowa musi wyjść. A ty pewnie siedzisz przy zamkniętych oknach i żeby tylko 1KW nie uciekł bo będę musiał więcej zapłacić za gaz. PROSTE

mazab , czyli praktycznie w takiej sytuacji nie ma szansy na kredyt? jak to jest możliwe, że nie ma wyodrębnionej księgi?

I to jest dobre pytanie, które powinno się zadać deweloperowi :) Tutaj na forum była mowa, że Chmara Developer liczy na klientów gotówkowych. Nie wiem na ile w tym prawdy, ale jeśli tak jest, to życzę tej firmie powodzenia i gratuluję fantazji :)))

Pewnie dla banku 160 , czy 200 tys to mały kredyt hipoteczny , ale zwykły szaraczek nie ma takiej wolnej , odłożonej gotówki żeby wyłożyć.. a jeśli ma to moim zdaniem stać go również na duze mieszkanie w trójmieście i nie pcha się za obwodnice.
muszę się skontaktować z deweloperem..,

A kto z taką gotówką kupuje domy u Chmary , to jest śmieszne .

Matylda, najlepiej zadaj to samo pytanie deweloperowi co mozna zrobic w takiej sytuacji i w banku zapytaj ale nie u pierwszej lepszej Pani z okienka tylko zwroc sie do kogos kto sie zna na temacie. problem podobno jest taki ze Chmara mial w pozwoleniu na budowe blizniaki a sprzedaje mieszkania. nie wiem dokladnie bo oststecznie u niego nie kupilismy

Napisałam już wczoraj email licząc na jakikolwiek kontakt,ale bez odzewu. Szkoda
Jeżeli jest prawdą , ze mieszkania nie mają odrębnych ksiąg to nie wróżę dobrze dla sprzedaży mieszkań w tym miejscu

ja bym dzwoniła a nie pisała zawsze szybciej można uzyskać odpowiedź ;) no i koniecznie telefon do banku lub twojego doradcy finansowego

Pawel, i tym postem po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś związany z deweloperem, o ile nie jesteś nim we własnej osobie... DOKŁADNIE tego typu teksty to u niego normalka ! A to jakaś mega bujda na resorach ! Rozumiem skroplenia na szybach (tzw. kondensująca się wilgoć technologiczna), ale zacieki na ścianach do tego stopnia, że kapie z nich woda na podłogę i wychodzi na nich grzyb ?! Co za bzdura ! Poza tym skąd możesz wiedzieć, jak ktoś użytkuje lokal (czy ogrzewa, czy wietrzy, czy oszczędza na gazie lub drewnie), skoro nie byłeś i nie widziałeś jak to wygląda ? Tak proszę Państwa właśnie wygląda standardowe zachowanie się firmy Chmara Developer - dużo "mądrości" na odległość, zero jakiejkolwiek reakcji w rzeczywistości.

(...)

Człowieku a co ja mam Ci instrukcje obsługi przekazać jak masz dom użytkować ? Byłem i widziałem jak kładliście kafle do tego było jeszcze malowanie i gładzenie prosto na mokre tynki, a okna szczelnie pozamykane. TO NIC ŻE PO WSZYSTKICH SZCZELNIE ZAMKNIĘTYCH OKNACH LECIAŁA WODA . Nie dacie przemówić sobie do rozumu, a potem szukacie winnego. Kiśniesz jak sardynka w puszce aby tylko trochę ciepła nie stracić bo przecież to kosztuje ! Jesteś typowa złotówa chcąca zaoszczędzić na cieple. Przed odbiorem nie było żadnych zacieków a padały ulewne deszcze przez pół roku.Robie dacnhy od 20 lat i nigdy nie było żadnych problemów. Problem pojawił się gdy zacząłeś wykańczać i użytkować budynek złotówo. Przejeżdżałem ostatnio a okna nadal szczelnie pozamykane. Gratuluje pomysłowości.

do dekarz...
nie wiem może się nie znam ale jak ktoś chce mieć zamknięte okna to niech ma jego sprawa .... a od wentylacji są chyba DOBRZE wykonane kanały wentylacyjne do tego celu stworzone....

... a no chyba że p. Chmara je pominął .... hihihi

OOO.... ale tupet. No a u mnie okna rozszczelnione, ogrzewanie w domu na 21 st, rachunki za gaz 750 zł m-c a woda od miesiąca leci na podłogę oraz po napitej jak gąbka wełnie mineralnej która dotyka do "membrany". Mamy też zacieki o których wie deweloper i nic z tego nie robi. Ludzie dostajemy budynek, malujemy i ??? zacieki, plamy i ręce opadają. Niech mi Pan Wykonawca wskaże gdzie jest zapis w umowie mówiący o tym że budynek nie można użytkować przez min 2 lata?? bo wyjdzie grzyb??? (...) Ewidentnie jest coś nie tak albo z projektem albo co pewniejsze z wykonaniem. (...)

Z toba jest raczej coś nie tak ! A z tą upadłością to uważaj na słowa bo może Cie to drogo kosztować !Deweloper jest w świetnej formie finansowej co można spr.w Sądzie w wydziale KRS. :)

dekarz co to za jaja tu są? i oskarżenia co do złotówki? jeszcze się na forum nie wypowiadałem a mógłbym swoje dorzucić. Mam nadzieję że mnie z kimś pomyliliscie.

ej ode mnie się odczepić. póki co ja też czekam na rozwój sytuacji co i jak. panowie chyba w końcu pora zakopać topór wojenny bo to nikomu nie służy zwłaszcza developerowi. jest problem i trzeba go rozwiązać.

Czytam te wszystkie posty i jestem coraz bardziej przerażona, bo właśnie kupiliśmy dom na Królewskim. Czy naprawdę jest tak źle?

Również jestem zainteresowany zakupem na Królewskim.
Byłem po największych deszczach w domach na osiedlu Królewskim i nie widziałem aby cokolwiek ciekło z dachu ! To bzdura kompletna! Zaufajcie ludziom którzy się znają. A deweloper chętnie wpuszcza takich ludzi do swoich domów na Osiedlu Królewskim bo nie ma niczego do ukrycia !

Trzeba mieć nadzieję że Deweloper wyciągnął wnioski. Z tego co wiem to drzwi wejściowe już kupuje lepszej jakości, ale to tylko teoria. Szamb Królewskie też nie ma więc następny kłopot z głowy. Przy odbiorze koniecznie należy wymagać pełnej dokumentacji budynku i lepiej mieć z sobą niezależnego rzeczoznawcę który wszystko sprawdzi od strony technicznej bo do podpisania protokołu wszystko usuwa itp. Co jeszcze wszystko dokładnie sprawdzajcie, począwszy od dachu kończąc na garażu. Widzę że stała się niezła jatka na forum między klientami i przedstawicielami. Jest na rzeczy bo opinie albą są na nie lub zachwalające, nie ma pośrednich. Nie ma idealnych deweloperów ale ten.... jest wyjątkowy i gdyby reagował to by cyrku na forum nie było a tak... no cóż trzymaj kciuki że jest ok i ciesz się nowym nabytkiem bo co prawda Banino jest błotniste ale za to urokliwe.

to jest szczera prawda, pierwsze dwa lata rachunki mogą być nawet podwójne jeśli chce się mieć suchy dom, a oszczędzanie na ogrzewaniu w nowym budynku to największy błąd jaki można popełnić i jaki najczęściej jest popełniany, a pretensje później do całego świata...

Obserwując toczący się spór na tym forum pomiędzy (moim zdaniem) przedstawicielami dewelopera a niezadowolonymi Klientami chciałbym wyjaśnić kilka niejasności, które tutaj się pojawiły. Wnioski wysnułem na podstawie lektury postów, żeby w 100% zdiagnozować usterkę należy przeprowadzić wizję lokalną w budynku oraz zapoznać się z dokumentacją techniczną.
1. Problem drzwi wejściowych - drzwi mogą być wewnętrzne wejściowe lub zewnętrzne (ocieplone, odporne na warunki atm.) W gwarancji, instrukcji użytk. wyszczególnione jest przeznaczenie zamontowanych drzwi. Jeśli zamontowane byłyby wewnętrzne wejściowe, producent nie odpowiada za ich wady, ponieważ nie zostały zamontowane zg. z przeznaczeniem, odpowiedzialność ponosi deweloper. Zimą na drzwiach takich skrapla się para wodna a przy większych przy mrozach robi się szron. Jedyny sposób naprawy to wymiana wraz z ościeżnicą na odpowiednie drzwi.
2. Nieszczelne zbiorniki - brak danych.
3. Przemarzanie przy oknach dachowych - bardzo częsty błąd wykonawczy (brak izolacji termicznej wokół okna dachowego).
4. Notoryczne zalewanie pokoi od dachu - oczywiście w nowych budynkach zdarza się, że występuje problem wilgoci technologicznej, ale jeśli budynek został odpowiednio wysuszony przed oddaniem Klientowi ( obowiązek dewelopera) wilgotność tynków 3-4%, posadzek do 3%, to przy racjonalnym użytkowaniu problem praktycznie nie istnieje. Przyczyn może być kilka, ale najprawdopodobniej nie jest to nieszczelność dachu (także nie wiem czemu rad udziela dekarz). Może być niewłaściwie wykonana wentylacja grawitacyjna( zbyt krótkie kanały, niewłaściwy przekrój na całej długości, stosowanie dachówek wentylacyjnych na końcach przewodów, brak zamontowanych nawiewników w oknach - wymóg od końca 2008 roku) niewłaściwie ułożone warstwy izolacji poddasza, brak przewentylowania połaci dachowej.

Jeśli rzeczywiście te same usterki powtarzają się w każdym domu to radzę jak najszybciej działać. To mogą być bardzo poważne wady, które wcale nie będzie łatwo usunąć. Dewelopera obowiązuję rękojmia na 3 lata, ale wady trzeba zgłaszać jak najszybciej.

Życzę powodzenia.

Prosze nie wprowadzać w bląd, montaz nawiewnikow nie jest wymogiem lecz zaleceniem .

spierdzielać ciagle spamujecie z tym tanim budownictwem BASTA WON - tylko drogi niszczycie !!!!

Kilka istotnych szczegółów:
zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - § 155 ust. 3. W przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji niż wentylacja mechaniczna nawiewna lub nawiewno-wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego, w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnych, należy zapewnić przez urządzenia nawiewne umieszczane w oknach, drzwiach balkonowych lub w innych częściach przegród zewnętrznych.

Reasumując, przy wentylacji grawitacyjnej, wymóg jest zastosowania jednego z ww sposobów dostarczania powietrza z zewnątrz. Nawiewniki okienne są najpowszechniej stosowanym sposobem.

się zastanówcie ...500 m na zachód będzie autostrada...
http://www.metropolitalna.pl/images/2013-01-11/plan_orientacyjny_wycinek.jpg

zablokowany

jestem klientem który zakupił dom na królewskim a wiec prosze podaj namiar do siebie bo wydaje mi sie ze wyolbrzymiarz
,poprostu czysta zadrosc POLACY:-)

Dziwi mnie tez ten twój ogród glina ze smieciami zmieszana?Cos mi sie nie wydaje ja wybrałem opcje z mała architektura.Musiałes nie brac w ofercie z gotowym ogrodem a teraz wydziwiasz cfaniaku i chciałbys wszytsko w cenie!!!!!!!!!!!!

Do klient. Szanowny Panie rozmawialem z przedstawicielem firmy chmara w piątek. I najpozniej do srody mają zostać opublikowane wszystkie atesty na wszystkie materiały budowlane oraz ekspertyza wykonana przez rzeczoznawcę budowlanego dotycząca połaci dachowej. Proszę nie przejmować się konkurencją tak jak i my się nie przejmujemy. Rowniez jestesmy zainteresowani domem na osiedlu królewskim. Nie ma co ukrywać ze jest to najlepsza lokalizacja w całym baninie - teren górzysty,brak powodzi. Poza tym firma chmara ma doskonałą oferte cenową z zachowaniem dobrego wyposażenia oraz standardu wykonania.

chmara skoncz z podszywaniem sie pod inne osoby na forum i zacznij w koncu wywiazywac sie z roli dewelopera i gwaranta to my twoi klienci moze zmienimy o tobie zdanie i nie bedziesz tracil czasu na wymyslanie tych falszywych odpowiedzi jaki to jestes super i ze budynki sa ok. chcesz sie liczyc to nie igraj z nami zacznij naprawiac ustetki i bledy budowlane bo kazdy moze sie pomylic ale trzeba do bledu sie przyznac i naprawic po sobie te bledy wtedy bedziesz mial szacunek. wez sie ogarnij bo sam sobie szkodzisz

Kupiłem dom na królewskim pisze do panstwa o podanie danych nawet ja chce podac ale widzez e konkurencja nie ma odwagi odpisac ,naprawde z miła checia bym porozmawiał na temat budowy u pana chmary!O jakich wy gwarancjach piszecie ???????????Poprostu wydaje mi sie ze zazdrosc waz boli!!!Po pierwsze jakies gadki o ogrodzie potem ...Ach szkoda gadac smieszy juz mnie to....

Zazdrość i złośliwość ! Niech ten cwaniak poda swoje autentyczne dane i pokarze te cieknące dachy ! Te sypiące się domy u wszystkich , te ogromne poprawki. Jakoś wszystkie usterki były zawsze usuwane. Nic więcej jak złośliwy cwaniak który chce ugrać nie wiadomo co .

hehehe dobre ;) przed wplaceniem zaliczki radze zasiegnac
opini u ludzi ktorzy kupili tam dom najlepiej osobiscie

Heheh dokładnie tak jak mówisz jestem bardzo zadowolony z kupna na królewskim takze zapraszam do siebie.

Zgadzam się Królewskie to najlepsza lokalizacja. Pełne uzbrojenie terenu łącznie z kanalizacją miejską i gazociągiem miejskim. W dodatku widok na las. Może dlatego kogoś tak ściska ??? Na stronie Chmara.pl wrzucono już ekspertyzę dotyczącą tych cieknących dachów :) i atesty tych najtańszych nie atestowanych materiałów używanych do budowy. Warto poczytać ! Śmieszne to wszystko.haha

Aleś ty mądry, ciekawe jak powstanie fotoblog z ze zdjęciami i odpowiedziami dewelopera w stylu "za zamontowane elementy odpowiada producent a nie deweloper" tez będziesz tak się cieszył. Ludzie głupi nie są czytając te opinie. Ciekawe że tylko na tego dewelopera się tak uwzięła konkurencja. Co do ekspertyz jest w opracowaniu ekspertyza rzeczoznawcy budowlanego-biegłego sądowego która mówi całkowicie co innego niż to co deweloper wypisuje. Nikt nie mówił o cieknącym dachu ale o źle wykonanej izolacji. Wilgotność w domu jest na poziome 40-50%. Przy takiej wilgotności nie mają prawa dziać się takie cuda!!! Wilgotność zbadał biegły atestowanym higrometrem. Co do nawietrzników to fakt że ich nie ma ale... (...)

Deweloper odpowiedział na moje zapytanie e-mailowe i jak się potwierdziło kupno mieszkań na Osiedlu Królewskim możliwe jest tylko za gotówkę. Za gotówkę również można będzie je sprzedać - jeżeli ktoś kiedykolwiek się na to zdecyduje. Domy bez problemu mogą być kredytowane. Szkoda. Może to być spore utrudnienie w sprzedaży mieszkań na tym Osiedlu. Niemniej życzę powodzenia

ja też życzę powodzenia Panu deweloperowi haha
ciekawe gdzie znajdzie tylu chętnych na mieszkania za gotówkę, z problemem późniejszego odsprzedania....

czyli jednak...

to kupcie mieszkanie od zarąbistej firmy inpro ok. 6.500 za metr jest wekend 17 pietro a windy nie dzialaja 3 dni do poniedialku silka gratis

ta kupujcie teraz wypadnie 200m od obwodnicy i tyle ryk światła .... co tu gadać trochę temat pada "ELDORADO" :D

tak sobie myślę że deweloper trochę sam sobie wystawia świadectwo na stronie internetowej: np. lokal na poddaszu - w tabeli pow. całkowita 82, a powierzchnia użytkowa 73,7 m2. Otwieram załącznik z rzutem lokalu i czytam: pow. podłogi 73,7, powierzchnia użytkowa 61,9. No to jak z tą użytkową ? 73 czy 62? Minus dla dewelopera. I już się kupować nie chce. Odnośnie KW, to wydaje się, że pozwolenie ma na budowę domu a buduje mieszkania. Więc powinien wystąpić o zmianę pozwolenia bo faktycznie będzie miał kłopot po zakończeniu budowy. Nie jestem pewien, ale wtedy może sprzedać taki dom składający się z 2 mieszkań 2 rodzinom,w ten sposób że jest 1 księga a każda rodzina ma 50% udziału w tej księdze. Czyli mają de facto po połowie każdej cegły. W akcie można zapisać że jedna rodzina mieszka na dole a druga na górze. Ale takie mieszkanie ciężko jest odsprzedać bo tak naprawdę jest się właścicielem połowy każdej cegły z której został wybudowany dom tylko nie do końca wiadomo której cegły :) Oczywiście jeśli rodziny działają w porozumieniu to na pewno mogą wystąpić o podział domu na mieszkania. Sąd taką sprawę na pewno może załatwić, a być może można i bez sądu - najpierw w urzędzie skorygować że dom jest tak naprawdę 2 mieszkaniami a potem pójść do notariusza i taki stan przyklepać. Ale powinien to zrobić deweloper zanim rozpoczął sprzedaż mieszkań w domu. Wg. mnie kolejny minus dla dewelopera. Chociaż to co napisałem powyżej nie musi być prawdą bo na forum są tylko szczątkowe informacje na temat tej "prawnej wady" mieszkań. Zresztą, z opisu forumowiczów wynika że deweloper jest od strony prawnej raczej kiepski - świadczy o tym chociażby odsyłanie ludzi do producentów poszczególnych materiałów. To nabywca może sobie wybrać czy chce dochodzić swoich praw u dewelopera czy też u producenta. W sumie fajne domki i tanie, cena odzwierciedla jednak pewne niedoskonałości.

Dostałam informację od dewelopera , że już niedługo każde z mieszkań będzie miało odrębną księgę wieczystą. To bardzo dobrze dla potencjalnych kupców. Pokuszeni tą informacją wybraliśmy się dziś zobaczyć mieszkania na Osiedlu Królewskim. Ta wizyta kosztowała nas 50 zł. Zakopaliśmy się po uszy dosłownie i nijak nie można było wyjechać. W Baninie jest pan , który swoim ciągnikiem z napędem na 4 koła wyciągnął nas z zaspy. Zaraz potem pomógł też Państwu na malborskich numerach- urwali osłonę pod silnikiem przy okazji.
Być może to był bardzo pechowy i ekstremalny dzień jeżeli chodzi o tamtejsze warunki , ale skutecznie nas otrzeźwił. Z jednej strony cisza , spokój , super cena i metraż, natomiast z drugiej to naprawdę koniec Banina , dojazd jest bardzo kiepski, do najbliższego sklepu , drogi głównej kawał drogi. Być może mamy zbyt "miastową" naturę. Nie chcę nikogo zniechęcać tylko opisać własne wrażenia.
Na pewno znajdą się osoby , którym powyższe mankamenty nie będą przeszkadzać :)

Niektórzy mieszkają tu od urodzenia, kiedy bywało jeszcze gorzej i życia sobie gdzie indziej nie wyobrażają :) Ale dla każdego coś innego jest miłego :)

Musieliście od złej strony przyjechać, prawdopodobnie od ulicy słonecznej gdzie dojazd nie jest odsnieżony. Za to źródlana jest bardzo dobrze odśnieżona. Przyjechaliśmy wczoraj na osiedle Królewskie od strony źródlanej i jakoś się nie zakopaliśmy. Mapa dojazdu znajduje się na stronie dewelopera

Pojechaliśmy za znakami , które ustawił deweloper i prowadziły na osiedle królewskie właśnie :)

Z tego co wynika z mapy była to właśnie ulica źródlana. Podkreślam , że nie chcę nikogo zniechęcać do zakupu mieszkania. Chciałam opisać tylko nasze wrażenia.

...ja też tam się zakopałem, a była to ulica Żródlana. Było to na wysokości drugiego rozjazdu. To tą ulicą można dojechać do ul. Słonecznej?? Wogóle to jak można dojechać najszybciej na osiedle Królewskie od strony Gdyni??

Jest to najbardziej burzliwe forum na temat developera w Baninie ale jak developer nie potrafił zadbać o pozytywne opinie swoich klientów to i reklamy w radiu nic nie pomogą.

najbardziej jednak burzliwe są wątki o 7niebie czy piekle jak niejedni nazywają tego dewelopera

Jeśli domy budowane przez Chmarę są podobne do " drogi " , która próbuje sobie usypać deweloper to jak najdalej od tego przesiebiorcy. To co zrobił na końcu ul. Źródlanej (...) !!! Wypieprzył setki ton grubego gruzu robiąc z pięknej okolicy śmietnik i gruzowisko a wszystko w pobliżu jeziorka. Zapewne te domy to tez śmietnik !!!

Przecież to logiczne, że developer musi zapewnić dojazd do Osiedla. Pytanie, jak i z czego to robi ? Najpierw przecież trzeba utwardzić grunt, a później położyć płyty. A propos ulic w Baninie. Źródlana, Ogrodowa, Sloneczna itd. to wzięte z XIX wieku. Można po nich jechać chyba tylko wozem drabiniastym. Mamy Premiera i Ministra Transportu z Wybrzeża, a drogi w pomorskiem chyba najgorsze w Polsce. No cóż, Oni latają samolotami....Jeżeli mieszkańcy Banina nie wezmą się za to przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, to później będzie już po ptakach. Zatem mieszkańcy do boju!!!! Dobrać się do radnych itd.

zablokowany

zablokowany

Co wy widzicie w tym Baninie?

Pytanie jak domki mogą być warte 250 tys skoro jeździłem szukałem działki i ok 800m działki to koszt ok 200tys także chyba cię coś boli naprawdę? czysta zazdrość konkurencji.

Jestem zainteresowana zakupem domu tak więc udałam się na poprzednią inwestycję developera ul.Ogrodowa i usłyszałam tam tylko same negatywy.

Informuję, iż z uwagi na rażące naruszenie przez jednego z użytkowników pkt 8 regulaminu forum, podjąłem decyzję o usunięciu wszystkich jego postów a co za tym idzie wszystkich wpisów będącymi odpowiedziami do tychże.

Liczę na to, że nie będę musiał ponownie ingerować (to już drugi raz), ponieważ następnym razem będę zmuszony zamknąć dyskusję w tym wątku.

Proszę wszystkich o przestrzeganie regulaminu serwisu oraz rzetelną dyskusję.

Dziękuję za uwagę.

zablokowany - Opinia nie na temat

Jeny ludzie wy sie tu tylko kloci

jak wyglada sprawa wsiakania wody w glebe? chodzi mi o te domy ktores w kolejnosic bo wiem ze te pierwsze sa na gorce natomiast jak wyglada sytuacja w przypadku dalszych domow? czy bedzie jakas kanalizacja deszczowa? jakie zdanie maja na ten temat mieszkancy itd

Banino jest na glinie i wody deszczowe to masakra, te nowe budynki są budowane na górce więc woda ma gdzie spływać ale... problem zrobi się jak powstaną budynki niżej. Chyba że deweloper zbuduje system studni chłonnych. Gmina nic wam nie pomoże. Zapis w pozwoleniu jest "odprowadzenie wód deszczowych do gruntu w obrębie własnej działki" w momencie podpisania aktu notarialnego jak zaczną się jaja gmina w pierwszej kolejności pójdzie do właściciela i mu da nakaz. Właściciel wtedy do dewelopera że kupując nieruchomość nie wiedział o tym problemie. A deweloper - jak deweloper spadaj.
(...)

moze ktos z mieszkancow osiedla krolewskiego sie wypowie. widzialem ze 2 pierwsze budynki stoja na gorce, reszta juz tak jakby schodzi w dol pytanie tylko czy bedzie zbierac sie tam woda czy splynie jeszcze dalej. czy deweloper robi jakies drenaże wokolo domu?

Właśnie. Również jestem ciekaw opinii samych mieszkańców osiedla..

Mi się wydaje że tam jeszcze nie ma żadnych mieszkańców

my tam kupiliśmy dom. w razie pytań proszę o informację na prv.

To proszę o maila ?

ja już mieszkam. Pytania na prv.

Witam. Jak się mieszka w Baninie?

Chyba w Bagninie :)

ty piętaszek pewnie gdzieś mieszkasz na slamsach gdańskich co?i masz bagnino przed oknem. Ach ta zazdrość to my POLACY AHHAHAH:-)

do mieszkaniec. Używam nazwy Bagnino nie po to aby Ci podnosić ciśnienie w gaciach, ale po to bo tak wyglądają drogi w Baninie utrzymywane przez gminę Żukowo. No bez jaj mieszkam klika lat i wiem co to jest walka z gminą. A jeżeli nazwa Ciebie ubodła lub co gorsze uznałeś to za atak no cóż.... zazdroszczę mieszkańcom Gdańska utwardzonych dróg. reszty nie!!!

proszę powiedzieć gdzie to będzie opublikowane ? Gdzie to szukać?

Chcę kupić dom w Baninie. Ale jestem przerażona opiniami !!!!!!!!!!!!!

Proszę o maila dotyczącego domów

gosnie4@wp.pl

He dobre, a jakie to opinie Gosiu słyszałaś?

Opinie dotyczące deweloperów, czy samego Banina?

Jeżeli chodzi o Banino to przecież kota w worku nie kupujesz. Przyjedz, rozpoznaj dokładnie okolice, infrastrukturę i koniecznie ruch samolotowy. Jeśli zaakceptujesz to co zaobserwujesz to jeden problem masz z głowy!!! Jeśli nie to szukaj w innych lokalizacjach. Domniemam, że jeśli szukasz w Baninie to sugerujesz się m.in. jeszcze atrakcyjną ceną. Myślę, że ciekawą alternatywą jest Gdynia Chwarzno, ale na dzień doby dolicz 35 proc. do ceny:(

Natomiast jeżeli chodzi o jakość usług świadczonych przez dewelopera to tragedii na pewno nie ma. Ile mieszkańców tyle opinii. Jeśli kupujesz w początkowej fazie budowy to zadbaj o to, aby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką inżynierską. Pilnuj i jeszcze raz pilnuj, a najlepiej wspieraj się doświadczonym inspektorem nadzoru - odpłatnie oczywiście. Musisz mieś świadomość, że nawet budując sama nie dopilnowała byś wszystkiego i w pełni nie była byś zadowolona!

Ja mieszkam w Baninie od niecałego roku. Jeżeli chodzi o infrastrukturę to jeżdżę samochodem i myślę że mieszkając w tej lokalizacji nie można inaczej. Dojazd do obwodnicy zajmuje do 15 minut, a powrót ok godziny 16 krócej. Denerwuje brak dróg, a w związku z tym dziury i ciągnący się kurz - nie ma sensu mycie samochodu. Ruch samolotowy wedle uznania, mi nie przeszkadza. Aaa i jeszcze wspomnę tylko o mizernym zasięgu operatorów telefonii komórkowej.

Mając na uwadze powyższe żałuje tylko jednego. Gdybym mógł dokonać wyboru po raz drugi to zdecydował bym się na większą działkę!

Gosiu,
to jest internet i samowolka każdy tu pisze co mu ślina na język przyniesie !, mieszkam w baninie od 8 m-c , kupiłam bliżniaka na potokowej. Jeśli chodzi o developera to każda najmniejsza usterka nie zostaje bez echa! developer jest słowny i nawet w niedziele nie ma dla niego preoblemu żeby się spotkać. Głośnoś samolotów jest dlamnie już niesłyszalna ;) .

Nie wiem kto wam takich bzdur nagadął z tą gotówką ! Ja kupowałam od Chmary mieszkanie kredytowane bez najmniejszych problemów.
Coś mi się wydaję że konkurencja się jednoczy i chce zniszczyć małego developera, który od działa na rynku od niedawna, ale całkiem dobrze sobie radzi.

Wystarczy spojrzeć ile nowych budynków powstało na Królewskim, a ze ludzie chętnie kupują mniejsze mieszkania to nic dziwnego, bo większość to ludzie młodzi, którzy nie chcą pakować się w kredyt do końca życia, ale docenią możliwość mieszkania w namiastce domu, jakim jest szeregowiec.

Zakupiliśmy szereg z odbiorem na czerwiec, kredyt na nieruchomość wzieliśmy bez żadnych problemów, doskonała wsołpraca przy aranżacji z kierownikiem budowy p. Krzysztofem, narazie jesteśmy zadowoleni.

rita odebrałaś już swój szereg?

Podbijam
Czy jest tu ktoś kto mieszka w nowych szeregach na Królewskim?

Jest.

Jest.

Papryczka niby mieszka od niedawna ale na forum udziela się we wszystkich wątkach od dawna.

I nawet nie czuje kiedy rymuję. We wszystkich wątkach się nie udzielam ale czasem sobie coś napiszę. Mieszkam krótko lecz Banino jest bliskie mojemu sercu od dawna. Pozdrawiam

I jak się mieszka? Jakieś zastrzeżenia co do budynków, dewelopera?

Mieszkanie na osiedlu Królewskim odzwierciedla tylko ten kawałek
https://www.youtube.com/watch?v=FHCYHldJi_g

Wstaje rano dokładnie jak ten koleś i tak się tu zaczyna każdy dzień...
Decyzja o zakupie należy do ciebie...

zablokowany

Trzymajcie się z dale od tego dewelopera !

kupiłam tam mieszkanie.

domy raczej jak u każdego dewelopera, popękały ściany w środku, okna na piętrze- te skośne- najtańszy syf jaki można kupić, i wieje takie nieszczelne.

no ale tak jest.

najgorzej to jest z drogą:
deweloper ma głęboko w odbycie to po czym my jeździmy.

nie chce mu się nawet zrównać dziur !!!!

wysypał nam gruz, posypał to jakimś piachem z gliną i uważa że mamy super dojazd.
w czasie deszczu mamy błoto że na piechotę nie ma jak przejść.

tłumaczy ciągle się jakimiś ciężarówkami, zamiast puścić je inna drogą by nie robiły nam bagna.

teraz mamy mróz, to mógł wcześniej wyrówniarką przejechać i byłoby jako tako, ale jemu szkoda 200 zł - bo tyle kosztuje godz. Pracy tego sprzętu.

ogólnie syf - nie dojazd.

jeszcze jak był na budowie to szło z nim pogadać- teraz ma kierownik a, a on sam to jest nie do złapania.

obiecywał (!) jeden rząd domów a teraz już nam buduje kolejne blokowisko.

niestety ale jego słowa, zapewnienia i obietnice są warte jak 3-letni śnieg.

lepiej się zastanówcie co chcecie kupić.
i czy wam trawa wyrośnie na śmieciach, które są pod glina na waszych ogródkach.

dlaczego? Bo taki jest porządek na budowie !
przyjedźcie jak są większe wiatry i zobaczcie jak wszystkie folie latają i robi się wielki śmietnik.
gruszki z betonem jak przyjeżdżają to sobie na waszych przyszłych ogródkach wylewają resztki betonu i robią wam takie wielkie placki , które potem są zasypywane ziemią.

i na koniec:
gratuluje pomysłu ze studzienkami kanalizacyjnymi na środku ogródka !!!

***** gwiazdek - za pomysłowość, panie deweloperze. !

trzeba myśleć o sprzedaży tego domu, choć jest fajnie, znaczy było fajnie.

teraz człowiek już wie.

Zastanawiam się czy kupić dom w Baninie na ul.Potokowej.Co myślicie o tych domach?

,,mieszkańcy " napisz z którego mieszkania jesteś ? Abyśmy wszyscy wiedzieli, po co się ukrywać pod nickiem ,, mieszkańcy " . My mamy zamontowane okna renomowanej firmy Pruszyński. Może zapomiałeś/aś zamknąć nawietrzaki ? Śmieci faktycznie latają : pampersy, podpaski i obierki po ziemniakach ! Niektórzy podrzucają śmieci w workach ( ci którzy nie mają jeszcze podpisanej umowy na wywóz nieczystości ) a zwierzyna nocą wszystko rozwala. Deweloper wszystkie swoje śmieci wywozi w kontenerach śmieciowych ! A jak ktoś wywalił swoje śmieci z wykończenia mieszkania/domu to teraz niech sprząta po sobie !

Czytając tego posta napisanego przez użytkownika "mieszkańcy" bardzo łatwo się domyśleć kto z naszego osiedla go napisał.
Na pewno ta osoba nie kupiła tam mieszkania lecz mieszka w bliżniakach i to w którymś z pierwszych. Cyt. obiecywał (!) jeden rząd domów a teraz już nam buduje kolejne blokowisko.
Nikomu nie przeszkadzają nowo powstające domki a ostatni z budowanych własnie zaczyna przysłaniać widok od strony ogródka w blizniakach. Cyt: trzeba myśleć o sprzedaży tego domu. Teraz pisze ta osoba o sprzedaży domu a chwile temu że kupiła mieszkanie?

Dla nowych osób czytających nasz wątek!
Wśród wszystkich szczęśliwych mieszkańców zawsze znajdzie się 1 czarna owca. Lepiej przyjechać samemu i ocenić jak jest na prawdę a nie kierować się durnymi wpisami życiowych frustratów.

PS jak ci stan drogi przeszkadza to kup sobie audi Q7 a nie zasuwasz tym szmeksem.

Masz racje papryczka z treści wynika że to ktoś z bliźniaka komu nie pasuje obecna forma zabudowy, ale dlaczego nie pisze wprost swoim imieniem ,wszyscy by chcieli wiedzieć kim jest tajemniczy mieszkaniec? Jeśli chciała ta osoba mieszkać sama na środku pola należało zakupić 10 hektarów ziemi , wybudować dom na środku pola,wybudować do niego kanalizacje sanitarną za kilka set tysięcy złotych i w komplecie zakupić traktor lub pług śnieżny do odśnieżania drogi do swojego domu. Co do drogi to deweloper zakupuje kolejną partię 2000 szt płyt Yombo które zostaną położone do tabliczki potokowa do końca czerwca 2015 r. Dokumenty do wglądu w biurze Dewelopera.

Wydaje mi się, że osiedle powstaje przy ulicy Potokowej, a nie Źródlanej...

Czy domy na Królewskim są dobrze wykonane, czy warto tam zamieszkać?

jeśli uważasz że na środku ogródka kanał szambowy jest OK - to wybierz .

Domy pękają w środku. na ścianach pęknięcia.

okna nieszczelne, woda pod drzwiami.

i brak drogi dojazdowej do osiedla.

jedź dziś i zobacz tylko wynajmij sobie czołg by dojechać.

ja zrezygnowałem.

już widać że zaczyna się tam robić CIASNE blokowisko.
developer poszedł na ilość.....

ja zrezygnowałem po namyśle...

Byłem tam kilka razy i jakoś dojechałem nawet swoim obniżonym autem ze zderzakami 5 cm od ziemi. Rozmawiałem z jednym mieszkańcem i mówił że deweloper poprawia usterki (brak daszków na kominach czy coś z wentylacją) bez problemu. Ciasnoty nie zauważyłem, w mieście jest o wiele większa ciasnota. Cały czas się zastanawiam, bo okolica ładna i domki tanie.

Chciałbym wiedzieć czy deweloper dokończy mój dom zanim zniknie, ale poczytałem, że teraz od 2012 roku jest ustawa deweloperska i chroni nabywców, co mnie trochę uspokoiło.

Zależy mi na opiniach osób, które już mieszkają na Królewskim :(

Droga jednak przydała by się lepsza, czy jest kiedys w planach że będzie?

Ja mieszkam na Królewskim od czerwca, w jednym z bliźniaków. U nas przed podpisaniem odbioru wszystkie usterki zostały naprawione. Co do drogi to jest problem od początku, słyszymy obietnice, że będzie robiona. Ale na razie na obietnicach się kończy. Co do wykończeń w szeregach to nie wiem. Najlepiej podejść do któregoś z mieszkań i popytać.

witam, pytanie moze nie bezposrednio do Pani, ale moze slyszala Pani opinie sasiadów z zabudowy szeregowej ( 4mieszkania w szeregu) jakie sa koszty utzrymania tzn. ogrzewanie gazowe woda prad, tak około bo oczywiscie zalezy tez od uzytkownika, ilosci os itd. z gory dziekuje za odp pozdrawiam

Niestety nie wiem. Ale dla porównania nasz dom jest 2 razy większy. Gaz-miesięcznie zimą ok.400 zł (grudzień, kiedy ciągle ktoś był w domu, temp w ciągu dnia na piecu ok 19 st,), prąd co 2 miesiące 350 zł, woda - 2 miesiące 140 zł, śmieci - co 2 miesiące 140 zł (ale to zależy czy segregowane i od liczby mieszkańców). Przed sezonem kupiliśmy drewno do kominka. Mieszkamy w 4.

czyli pod względem wykończenia domków deweloper jest w miarę ok?

a czy ktoś brał kredyt za pomocą open finanse? Jakie macie doświadczena z Open finanse? Moze komus pomagał pan Krzysztof?

zablokowany - pkt 8 Reg. Forum

W sumie, to deweloper ma rację. Tak na logikę, jak wjedzie np. autem terenowym w dziury na drodze dojazdowej do osiedla to prześwit ma na ok 5 cm do zderzaka. :)

zablokowany - spam

Życzę powodzenia, aby wszyscy wiedzieli kto na kogo, lub co lepsze dla dewelopera, kto na niego gada ;)

Heh. Miałem obawy, że wszystko co dobre rzeczywiście deweloper sam pisze, ale jak napisałem że przejechałem obniżonym autem i ktos napisał, że ja jestem dewelopwerem to już wiem, że chyba jakaś konkurencja miesza... Tak, mam obniżone auto i jakoś przejechałem... Lata jeżdżenia takim nauczyły mnie omijania dziur a nie pakowania się w nie...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45736e135de1e10b.html

to jako dowód czym jeżdżę... Byłem już ze 4 razy na tym osiedlu oglądać swój przyszły domek i zapewne niektórzy widzieli czarne niskie auto :)
Ten kto twierdzi że bym nie wjechał niech nauczy się jeździć autem :) byłem 4 razy i dojechałem az do pierwszych wybudowanych domków :)

nieważne, ale tym samym ze na mnie najechano, a wiem że nie jestem deweloperem (nie jeżdził bym wtedy 22 letnim autem) uświadomiono mi, że pewnie duża część komentarzy najeżdżających na dewelopera jest konkurencji. Tak jak pisałem, rozmawiałem z mieszkańcem i mówił mi o usterkach, ale też o tym, że deweloper je poprawiał.

Droga oczywiście mogła by być lepsza, i mam nadzieję że ktoś się tym zajmie bo jak napada śnieg to będę robił za pług na osiedlu :( na razie da sie dojechać ale komfortowe to nie jest.

pozdrawiam

To nie konkurencja raczej, jest tu kilku takich jakichś idiotów, którzy chcą obrzydzić jak największej liczbie zainteresowanych mieszkaniem w baninie ten pomysł. Nie ważne jaki deweloper - poczytaj komenty o 7 niebie np. - chodzi o to, że co nowe to złe bo mieszkają w gettach, zalewa ich po każdym deszczu, nie mają drogi, szambo ma pojemność 1m3, domy się walą, ściany gniją, deweloper bankrutuje.
Co ja się tu naczytałem to jest jakaś masakra. Najlepsze, że znajomi dzięki którym dowiedzieliśmy się z żoną o szeregowcach w cenie 2 pokoi na żabiance zdecydowali się dawno i mieszkają co prawda akurat w 7 niebie no ale są zadowoleni, nie raz u nich bywamy i czekamy na odbiór naszego bajzlu. No i wracając do nich to powiedziałem żeby sobie poczytali forum trójmiasta co ludzie piszą o ich osiedlu :) Załamali się, stwierdzili, że całe szczęście, że kupowali w 2012 bo wtedy jeszcze nie było tego syfu, teraz po komentach na pewno by się nie zdecydowali.

Ogólnie więc miej wywalone w hejterów kimkolwiek są, wybrałeś i ciesz się z własnego lokum, mieszkaj i bądź szczęśliwy, tego życzę.

Przyjedź DZIŚ a nie dojedziesz do pierwszego nowego domu za zakrętem.

5cm od ziemi to masz ale felgę, a nie zderzak.

tu nie chodzi o ciebie, tylko o to że DEVELOPER to człowiek nie słowny i TYLKO OBIECUJE że coś zrobi.....

od poprzedniej wiosny " robi drogę" na : lato, jesień, zimę czy na tą wiosnę też już obiecał.

SKOŃCZY SIĘ JAK ZAWSZE: " BĘDĘ ROBIŁ DROGĘ NA LATO:

a w maju: będę robił drogę na wakacje.
w sierpniu: będę robił drogę na jesień
w październiku: będę robił drogę jak będzie sucho... na zimę.

w styczniu : będę robił drogę jak będą mrozy....

w lutym: ( jak były mrozy) będę robił drogę na wiosnę.

a auta jeżdżą po dziurach, opony się niszczą, zawieszenie itd.

tu tylko pozew sądowy pomorze.

PS.

idź na budowę i porozmawiaj to dowiesz się jakimi materiałami "robi" drogę i całą resztę.... : tanio i na szybko....

Dojazd ulicą Potokową prowadzącą na oś." Królewskie" to jakaś kpina.

wpisy bardziej capią od Szad...łek.

Panie Tomaszu, proszę o bliższe wskazówki co do konkretnego lokalu jaki Pan kupił? W celu przekazania niespodzianki w ramach wdzięczności od Firmy :)

Pani Patrycjo, a co dostaną pozostali mieszkańcy w prezencie od firmy? Może normalną drogę dojazdową?

Takie rzeczy tylko w Erze.....:)

A wszystkich mieszkańców zapraszam w dniu dzisiejszym z łopatami na równanie drogi.
w ramach Walentynek z hasłem: KOCHAJMY SIĘ.

Będzie słodki poczęstunek i pyszna kawa.

oj tam oj tam, dziś już nie jest tak źle jak 2 dni temu ;-)

O której się spotykamy na dopieszczanie drogi? Zabrać grilla?
Droga jest ja lustro ale spotkać zawsze by się można...

Haha, niestety na idiotę nie trafiłeś/aś ...
no dobra niech będzie to lokal 254z/563 :P

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,15621881,Obcy_w_Baninie__czyli_mieszczanie_na_przedmiesciach.html

I już wszystko rozumiem skoro są nawet już rozprawy profesorów o nienawiści do nowych w Baninie... Nowi nie są UFO... może tak się jednoczyć nie dzielić i hejtować wszystko i wszystkich?

Tomku mam nadzieje że nie będziesz moim sąsiadem i mam nadzieje że dostałeś odmowę kredytu z banku. Już na starcie jesteś taki szorstki i nie miły.

Kto tu jest nie miły? napisałem rzetelnie, że dojechałem ta drogą bez problemu to zostalem wyśmiany a nawet były podejrzenia, że jestem Deweloperem... I to ja jestem nie miły? Zapewniam Cię, że jestem lubianą personą, ale nie zależy mi na tym na forum, gdzie nikt nie szuka superlatyw tylko stara się zdeklasyfikować przedmówcę w oczach innych.
Po prostu jestem obiektywny i nie zamierzam tego zmieniać. Wszedłem na to forum, by rzetelnie dowiedzieć się o Deweloperze i inwestycji a czytam tylko hejty nie pokrywające się z rzeczywistością. W takim strutym otoczeniu dla kogo mam być miły? Dla Hejterów? Dla ludzi z ironią w każdym poście? Ja nie nastawiam drugiego policzka jak dostanę w pierwszy :/ Drogą da się dojechać autem, które ledwo przez progi zwalniające przetacza się, znam dużo gorsze drogi, i dla mnie to jest prawda obiekrywna i jako takiej jej bronie.
Na forum nikt mnie lubić nie musi, nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest bardziej ważne życie w realu :)
Tu zaglądam jeszcze tylko żeby sprawdzić czy są jakieś rzetelne nowe posty wnoszące coś sensownego do tematu. Sam dodaję też posty aby inni szukający rzetelnych informacji mogli coś prawdziwego poczytać. Dlatego bedę pisał jak sprawuje się Deweloper itp, a jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń, ani sąsiad z którym rozmawiałem a już mieszka w swoim domku :)
Także posty na tym forum należy przesiewać przez grube sito i samemu pojeździć, popytać żeby nabrać zaufania, tak jak ja to zrobiłem

To dla czego napisałeś cyt Haha, niestety na idiotę nie trafiłeś/aś ...
za bardzo nie rozumiem...

Mam takie pytanie jak wygląda sytuacja z parkowaniem.
Przykładowo ktoś ma 2 samochody(lub goście przyjadą) a tam jest 1 miejsce i co wtedy....jest tam jakieś miejsce ogólne na samochody?

Teoretycznie nie ma, ale mieszkania po stronie zewnętrznej mają podwójne miejsce parkingowe.

Zewnętrzne domki mają 2 miejsca parkingowe z kostki i zmieści się jeszcze trzecie auto obok a wewnętrzne też sobie jakoś radzą i stawiają 2 auta - przykład moich sąsiadów

odnośnie wcześniejszej rozmowy:

"Nigdy się nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą"...

Co do aut myślę że jest tam sporo miejsca i nie ma z tym problemu większego :)

Czy może ktoś z mieszkańców zewnętrznych szeregowców budował może garaż i byłby w stanie powiedzieć jaka jest jego cena?

Może nie garaż, ale w planie mam postawienie wiaty garażowej. Ze wstępnych wyliczeń to około 20 tyś. domyślam się tylko ze koszt garażu będzie znacznie większy.

Spokojnie... spokojnie nie straszmy nowych mieszkańców szalonymi cenami!. Garaż (czytaj bardzo wyraznie wiata) to koszt ok. 700zł-1000zł.
Wszystko zależy od zasobu gotówki.

Witam,tez nie długo odbieram swoje nowe M u Chmary.Na początek zakupiłam rodzinie kalosze!! Dojeżdżamy "jakoś" a przecież później może być już tylko lepiej :-) I już nie mogę się doczekać -mojego ogródeczka w cenie 50 m2 bez ogródka w Gdańsku!! Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów

a czy można będzie tam budować garaż na fundamentach, czy nie ma szans na zgodę na to organów?

Musisz się upewnić czy twoja wiata/garaż nie będzie za blisko płotu oraz czy nie będzie miała wys. 2,5 m. Generalnie musisz zgłosić do starostwa fakt postawienia wiaty oraz mieć zgodę sąsiadów. Ale nie jestem pewien na 100%.

2,5 m? to mój mąż ma prawie 2... a gdzie jeszcze skos dachu? Co za kraj, wszystko chcą kontrolować, nie ma żadnej wolności, żebym na własnym terenie nie mogla postawić kilku pustaków... Co to kogo obchodzi co u mnie za płotem... :(

Ale widziałam, że u sąsiadów wcześnmiejszych już stoi wiata i to niewiele niższa od budynku. Musieli mieć na to jakąś zgodę?

proszę się zapoznać jak wygląda droga u tego dewelopera.

To jest ta droga, która została specjalnie zrobiona dla mieszkańców.

tak, tak to nie żart. według Pana Chmary to jest normalna droga...

http://pics.tinypic.pl/i/00641/oq0l50qvdgjm.jpg

studzienki sś tak zrobione że wokoło zapada się wszystko, a mieszkańcy musza urywać zawieszenie by dojechać do domu.

Na zdjęciu tego nie widać ale studzienka jest tak wysoko że można zawisnąć na progu.

kolejne zdjęcie dowodzi tego że resztki cementu sa wylewane na łąkę w okolicy zbiornika wodnego który znajduje się na ul źródlanej.

wkrótce zdjęcie auta który to robi.

http://pics.tinypic.pl/i/00641/d6dtbf7fsair.jpg

Niech przyszli mieszkańcy wiedzą że to samo maja na swoich ogródkach pod warstwą gliny.

http://pics.tinypic.pl/i/00641/yy4obfraaf3w.jpg

Takie coś to chyba trzeba zgłosić tak?

Zgadzam się całkowicie.droga jest dramatyczna. A co najciekawsze mam wrażenie ,że Pan Chmara od nas ucieka,bo nie długo zaczyna budowę w Pruszczu Gdańskim. A nas zostawi z tym błotem.

Droga to masakra. Najgorsze, że nic się nie dzieje żeby to poprawić.

A skąd masz takie info? Do Karolina1978.

wystarczy zerknąć na chmara.pl ;-)

A no właśnie zauważyłem. ..

Może wszyscy mieszkańcy powinni się spotkać na jakimś zebraniu i rozwiązać problem drogi .

Jestem "za".

ja też zdecydowanie na tak

Jesli mamy sie spotkac tylko i wyłącznie jesli bedzie Developer Chmara

Uważam ze najpierw powinnismy spotkać się sami i ustalić wspólne stanowisko. Potem można zastanowić się nad spotkaniem z deweloperem.

Co chcesz ustalać? Kolor asfaltu? Szerokość pasa awryjnego??

Chcemy drogi, normalnej drogi a nie debat i powtarzania sobie tego nawzajem na forum i na żywo.

Będzie droga albo sprawa w sądzie.

spotkamy się w sądzie, ale się uśmiałem:)

Powodzenia w prawniczej batalii o nie wiadomo co.

Przede wszystkim,moim zdaniem,trzeba się spotkać i na spokojnie ustalić stanowisko i sposób postępowania (rozmowy) z deweloperem. Potem przedstawić nasze stanowisko(żądania) deweloperowi. A chyba nie ma takiej potrzeby żeby P. Chmara był świadkiem tego wszystkiego. On powinien poznać tylko i wyłącznie stanowisko mieszkańców. Ale to moje zdanie. I nie wiem doprawdy skąd atak na mnie. Ja tez mieszkam na tej ulicy i droga taka jaka jest nie podoba mi się.

A macie pisemne zobowiązanie dewelopera do wykonania drogi?

Słuchajcie stanowisko już mamy od dawna wypracowane. Tj. natychmiastowe rozpoczęcie prac polegających na przystosowaniu drogi dojazdowej prowadzącej do naszego osiedla do takiego stanu, który umożliwi dojście i dojazd w normalnych warunkach, czyli po utwardzonej i równej powierzchni. Bez taplania się w błocie, krzywienia felg, uszkadzania zawieszenia. Moim zdaniem powinny zostać wyłożone dobrze już znane w naszej miejscowości płyty yumbo.
Gdybym od początku wiedział, że będą takie problemy z dotarciem do mojego domu to grubo bym się zastanowił nad jego zakupem. Można mieć wrażenie, że to nie jest aż takie ważne, ale jak się jeździ po kilka razy dziennie w tą i z powrotem to staje się koszmarem.

Megs jeśli nie masz podpisanych kwitów z deweloperem czyt. nie jesteś z tego osiedla to proponuje nie mieszać w tym wątku. Jeśli byś miała/miał to byś wiedziała/wiedział.

A Potokowa jest już drogą gminną czy prywatną?

Forum jest jawne i ogólnodostępne, cenzury nie ma, więc pytanie mogę zadać. Wolny kraj.

Ulica Potokowa nie jest w tej chwili drogą gminną. Do czasu zakończenia budowy należy do developera.

I jego problemem jest zapewnić taki stan drogi, który umożliwia dojazd mieszkańcom.

Moim zdaniem nie jest to tak do końca. Nie wiem jak Wy ale my w umówię mamy zapisany współudział w wysokości 1/6 w drodze. Dodam tez iż jest to mój ostatni wpis w tym temacie, ponieważ uważam , że forum to nie jest dobre miejsce na rozstrząsania tego typu problemów i spraw.

To gdzie i kiedy spotkanie.?

Taa... a jak z innego osiedla Chmary pisali o kłopotach z nim to był atak... ale powodzenia w dojściu do porozumienia z drogą. prawdopodobnie sami będziecie musieli sobie zrobić drogę bo jak odda do gminy to i tak jej nie będzie. więc dłuuuuuuga walka was czeka.

a czy w tej umowie nie było o jakimś wkładzie "zł" do drogi ? mogę mylić się...

Jedzą, piją, lulki palą,...Cha cha, chi chi,...

Bron boze nie polecam Open Finance, a tym bardziej p. Krzysztofa. Prosze sie rozejrzec na rynku, jest wiele innych firm doradczych pomagadacych w redytach. Ja mam niemile doswiadczenia z tym doradcá.

Ja mam swojego doradcę. Bardzo mi pomógł i przeprowadził przez ten skomplikowany etap. I choć zakupiłem nie w Chmarze,ale po drugiej stronie Banina, to mojego doradcę z czystym sumieniem polecić mogę. Jak ktoś potrzebuje namiary,to służę dalszymi informacjami.

Właśnie kupuje dom od Chmary, pierwsze co zrobię jak się wprowadzę to zrobię porządek z tymi jełopami co ustawiają sobie kamienie w pasie drogowym... przy swoich posesjach... zarówno na ulicy źródlanej jak i potokowej. co z tego że droga jest prywatna i są współudziały w drogach przepisy to przepisy... w pasie drogowym nie można ustawiać przeszkód typu głazy... i nie ma na to tłumaczenia, jakbym wjechał na to w zimie swoim X6 gdy będzie taki kamień przysypany w śniegu to bym nauczył jednego z drugim jełopa... jakby popłynął na kilka tysięcy , jakim trzeba być inteligentem żeby na coś takiego wpaść... przed posesją każdy to wie że nie może być ani śniegu ani przeszkód - na szczęście jest na to przepis, z drogami też zrobię porządek bo jestem z branży komunikacyjnej. a jak auta będą stały z obu stron i nie będzie się dało przejechać to też zrobię porządek... zapoznałęm się z dokumentami przed zakupem, a wy lepiej sobie doczytajcie...

kamienie i samochody też mnie denerwują

Zgadzam sie z Wami. Ja tez jestem przeciwnikiem tych idiotycznych kamieni, warto z tym zrobic porzadek i je usunac. Przejezdzam a z jednej strony kamienie a z drugiej samochody. Droga powinna byc przejezdna a nie ze ludzie stawiaja przeszkody i nie da sie przejechac. Nie wiem co gorsze te dziury czy te utrudnienia.

Najlepiej wysiedlic całą Zrodlana i zbudować autostradę. Drogi publiczne art.43 ust 1 ww.ustawy z 21 marca 1985r. Droga gminna w terenie zabudowy 6m czyli znak E-17b?

Raczej artykuł 39 tej samej ustawy a w szczególności pkt. 1, pkt. 4, pkt. 8.

X-ta branża komunikacyjna to łopata ziemia powietrze. Idź się zakop razem ze swoim X6. A na królewskim da się parkować jedynie bmx dla 6...ka. Reszta bez komentarza.

Zapraszam dziś to zobaczycie jak wygląda rzeka pomiędzy budynkami.

Wzdłuż nowych oddanych mieszkań po wczorajszym deszczu płynie sobie rzeka. Cała "droga" to wielkie bagno, bo było zrobione z gliny i gruzu.

Zapraszamy więc tych co tak bronią chmare.

A może sam Mateusz się pofatyguje? Czy jest tchórzem i się nie pojawi?

@X6 (przyszły sąsiad):
Jeżeli droga, tak jak piszesz, rzeczywiście jest drogą prywatną, to nie dotyczą jej przepisy ustawy o drogach publicznych (droga publiczna to droga gminna, powiatowa, wojewódzka lub krajowa). Z kolei przepisy 'kodeksu drogowego' dotyczą dróg prywatnych jedynie w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób oraz wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.

Można za to zmusić właścicieli posesji do usunięcia z drogi obiektów utrudniających życie, jeżeli droga prywatna jest współwłasnością mieszkańców. Jak jest naprawdę, będzie wynikało z aktu notarialnego.

Sposób korzystania z działki jest wpisane jako droga! Z wpisem nieodpłatna i nieograniczona w czasie służebność gruntowa polegająca na prawie przejazdu i przechodu przez dzialkie wiec każda próba ograniczenia czytaj np stawianie kamieni jest łamaniem prawa.

Być może jest to łamanie prawa, być może tylko warunków umowy, ale na pewno nie ustawy o drogach publicznych. Nieodpłatna i nieograniczona w czasie służebność nie oznacza, że droga jest publiczna. Tu masz ustawę: http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19850140060
Artykuł 1, 2 i 2a - nie trzeba daleko szukać.
Możesz się popłakać, sto razy mnie zminusować, a i tak tą ustawą szkodnika nie postraszysz. Kodeksem drogowym też nie. Nic na to nie poradzę... Musisz szukać dalej. Obawiam się jednak, że ponieważ jest to teren prywatny, pozostanie Ci powództwo cywilne albo jakieś mniej legalne kroki.

Szkodnik-osobnik jadący 100/h po błocie powodujący straty w postaci zabłoconych płotów, elewacji domów.Szkodnik-osobnik dbający o odrobinę przyzwoitości przed domem,płotem.Ul.Źródlana czy Potokowa ma służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym,wypoczywającym,uczęszczającym do szkoły,robiącym zakupy w pobliskich sklepach,itp. Wobec tego mam w głębokim poważaniu jakieś g*wniane X6 czy Q7 czy Porsche.

Idiotyczne tłumaczenie. Te głazy nikomu nie sluza. Utrudniają przejaz i stwarzają zagrożenie tak samo jak przekraczanie prędkości.Pozatym wyglada to jak na rasowej wiosce. Szpeci nasze osiedle. Widać ze większość chce ich usunięcia wiec może egoista je usunie.

1.Szpeci osiedle?
2.Utrudnia przejazd?
3.na rasowej wiosce?
4.większość chce?

Ad.1
A czy mamy robić tak, jak tobie się podoba, egoisto?
powiesisz zielone zasłony a ja czerwone to powiesz ze szpecę osiedle? lecz się i to szybko. za kogo się uważasz? wydajesz decyzje jak ma wyglądać ten kurnik? bo osiedla to to nie jest.

Ad.2 droga szeroka więc problemu z jazda nie ma, chyba że chcesz komuś płot uszkodzić jadąc tak blisko ogrodzenia, egoisto.

Ad.3 a gdzie mieszkasz jak nie na wiosce, wieśniaku-egoisto. co to jest 5th Avenue?

Ad.4 na jakiej podstawie twierdzisz że większość chce ? masz to rozumiem udokumentowane. raczej tylko to twoje zdanie egoisto.

na koniec, powiedz gdzie mieszkasz, to przyjdę i wypunktuje ci co mi się nie podoba u ciebie bo szpecisz kurniko-osiedle wieśniaku-egoisto.

sliwowski wyluzuj chyba ze to Ciebie bezpośrednio dotyczy, dyskusja jest na temat ograniczania przejazdu, a nie jakie masz firanki w domu... Nikt nikomu nie bedzie dyktował mam mieć ogród zasłony itp. Ale. Zastawianie w połowie drogi to już nie jest czyjaś prywatna sprawa... Droga jest miejscem publicznym, droga jest wspólna a ograniczanie to jakieś widzi mi się ! Mnie tam to osobiście nie przeszkadza , ale jak ktoś powiedział bedzie zima, bedą zima auta się mijać , ktoś przywali w kamień , bedzie pod śniegiem i ktoś bedzie miał problem ... A argument to ze ktoś uszkodził ci płot jak ? Wjedzie swoim autem... No proszę Cię ...to poza te kamienie lepiej nie wychodzić bo mnie może coś uszkodzić ...

W mojej ocenie leżące tam kamienie to faktycznie bardzo kiepski pomysł. Nie dość że bardzo niebezpieczny to przypominąjący troszkę wkopane opony do połowy wymalowane farbą na biało. Nie wnikając w status tej drogi a starając się postawić na miejscu tego Pana czy estetyczniej nie było by zasadzić tam tujki z marketu czy nawet 80cm choineczki od gospodarza? Ten domek i okalający go płot znajduje się w bardzo newralgicznym miejscu. Samo błoto dziury kałuże, wszystko ochlapane na maxa a latem mega kurz bo sporo aut jedzie tam szybko. Może czasem zamiast się złościć wystarczy dobrze doradzić lub wyrazić swoje spostrzeżenia. Kochani święta idą...
PS. Czemu nigdy nikt nie napisał o wielkich ciężarówkach, wywrotkach i betoniarkach które tak niszczą nasza drogę?

Mam nadzieję że nie piszesz o moim domu, który stoi zdaje się w tym newralgicznym miejscu. Bo ja nie podpisuję się jako Śliwiński. A choinki mam wsadzone od strony ulicy i skarpę obłożoną kilkoma kamieniami bo ziemia się obsuwała. Poza tym wielu przyszłych mieszkańców ma zwyczaj parkowania wprost pod moim płotem i choinki właśnie po to są posadzone abym nie miała parkingu pod samymi oknami. Zgadzam się też z uwagą, że wszyscy znaleźli sobie temat zastępczy w postaci kamieni a nikomu nie przeszkadz ciężki sprzęt rozjeżdżający naszą ulicę. A zdaje się od strony gospodarza też można dojechać na budowę. Bo ta nasza droga wygląda już strasznie. Wystarczyły dwa dni deszczu plus koparki i mamy coś po czym nie da się jeździć.

Moja wypowiedz dotyczy tych kamieni pomalowanych na biało na Zródlanej. Twoja skarpa jest bardzo ładna i nikomu nie przeszkadza.
Jesteś przykładem że dbamy nie tylko o to co na posesji ale i tez przed nią. +++

Zgadzam się z tym co wyżej. Tuje czy choinki przy samym ogrodzeniu jak najbardziej tak. Ale kamienie nie są dobrym pomysłem. No te przy skrajnym chyba nie przeszkadzają i są ładnie obsadzone. Najbardziej przeszkadzają te białe kamienie na zrudlanej i na potokowej chyba taksówkarza. Co jak z drugiej strony postawią tez kamienie?jak wszyscy obsadza drogie kamieniami to nikt nie przejedzie. A o dziury Hmm skoro chmara niszczy drogie to musimy go zmusić by ja naprawial.potencjalni kupcy nie dajcie się nabrać na słodkie obietnice developera.

...a to ten od x6 który śmiga Źródlaną na Królewskie ze 120 km/h. Proszę Pana - zamilcz Pan ! To kwestia czasu jak Pan kogoś zabije. I życzę urwanego podwozia na kamyczkach !

Te kamyczki stanowią ratunek dla dzieci przed szaleńcami ....niestety.

koti,mb bo to chyba ta sama osoba, które kamienie ty postawiłeś na potokowej czy źródlanej?
120km/h ? chroni dzieci? dzieci chowają się za kamienie?!!! Gdzie na normalnych ulicach są kamienie chroniące dzieci?! przeczytaj sobie wszystkie posty i proponuje ściągnij kamienie i nic więcej nie pisz bo twoje wypowiedzi nic nie wnoszą. Ściągnij kamienie temat zniknie, a nie obrażasz osiedle i zgrywasz szeryfa. I zabierzmy się za przyciśniecie chmary do naprawienia drogi ale myślę że koti, czy tam mb jest pierwszym sabotażystą bo mu X6 albo porsche będzie 150km/h tam jeździć. Bzdura.

Oczywiście, że nic nie wnoszą bo dyskusja z człowiekiem bez wyobraźni w BMW x6 to jak dyskusja z małpą trzymającą brzytwę. A prawda jest taka, że mieszkając na wsi mamy wsiowe zwyczaje :) i do niedawna siedząc na wrednych kamyczkach piwko z sąsiadami sobie piliśmy patrząc jak dzieci się bawią. Teraz dzieci mają zakaz wychodzenia za płot bo pan w BMW x6 jeździ. Nadzieja jest taka, że wyprzedzając na trzeciego, jadąc Źródlaną jak na drodze szybkiego ruchu rozwali sobie to podwozie :)

siedząc na kamyczkach piwko piliście a dzieci samopas na drodze się bawiły brzmi jak patologia,(wiejska patologia, nie obrażając ludzi ze wsi nie mylić z W.S.I. ;) a teraz się nie da bo by was sąsiedzi do MOPS'u zgłosili , żal tych dzieci Ty się nawet człowieku nie zastanawiasz tylko piszesz co ślina na język przyniesie przeczytaj posty tylko bez piwka na trzeźwo to może skumasz o czym mowa

Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem - jest takie powiedzenie, jakże trafne . Jednak ja, czyli jak twierdzisz, wiejska patologia dam ci radę, spróbuj śmigać swoim BMW ulicą Tuchomską, później w bok Polną i Słoneczną i jak już będziesz na swoich królewskich to będziesz mógł z ulgą odetchnąć, że nie musiałeś oglądać patologii na Źródlanej a i kamyczki ominąłeś.

Ja mb nie kojarze kto to koti .Podoba mi się rozwiązanie na ul nowy świat w GD OSOWA i tyle!

Witaj mb. Ja czyli sąsiad ze Źródlanej, któremu kamyki ( co za temat !!! ) nie przeszkadzają. Zawsze byłem napływowy a teraz wieśniak i to patologiczny :) I nawet mi się to podoba :)

Po co kupowaliście domy przy głównej drodze ? Trzeba było kupić na końcu ulicy lub w bocznej a nie teraz utrudnianiacie innym. Ale jest jak jest po co ta wrogosc i wyzwiska. Nie można zamienić kamieni na choinki ? Mb i koti wasz cel zostanie zachowany ale zupełnie inaczej to wyglada.

Faktycznie Twój ton jest bardzo konsyliacyjny. Kupowaliśmy domy przy głównej drodze? Chce dodać, że jedynej drodze i jak dotychczas nie było większych problemów z wyścigami po Źródlanej a o kamieniach ( nawet ich nie zauważałam ) nikt nie rozmawiał. I czy to aby My musimy się dostosować ? Odpowiem w tym samym tonie - trzeba było kupić dom w mieście a nie utrudniać życie na wsi i zmieniać zwyczaje innych tylko dlatego, iż osiedle nazywa się królewskie.
Ale idą święta a temat kamieni nie wart uwagi.

Chmara jak to czyta to leje ze śmiechu... droga do d*py a my o pojedynczych kamieniach gadamy beka.

To może Państwo z Królewskiego przyjadą, wymyją i odmalują płoty, które dzięki temu że są dziury na drodze to jeżdżą Państwo po Naszych płotach. Równie dobrze możemy urządzić wyścigi na Potokowej i zobaczymy czy jest tak fajnie. Dzieci nie mogą wyjść za posesję bo Państwo sobie jeżdżą po 100km/h i myślą ze są lepsi od wszystkich nie pasuję,to wasze osiedle niech się zmieni i nie patrzy na innych, a nie jak takie "Gwiazdy" kamienie ustawione są na granicy chodnika więc ludzie bez samochodu tez maja prawo iść tą ulica bezpiecznie jak byście poruszali z dozwoloną prędkością to byłoby bezpiecznie , dla Was a my nie stosowalibyśmy takich rozwiązań . A o lepszą drogę miejcie pretensje do Chmary bo od niego kupiliście te domy i dojazd do nich i od początku wiedzieliście jak ona wygląda. pozdrawiam.

czytając wątki o kamieniach pojechałem zobaczyć te słynne kamloty utrudniające dojazd do tzw Królewskiego Osiedla (ciekawe skąd ta nazwa w szczerym polu???) . Mało tego rozmawiałem z właścicielem tego przeklętego miejsca który generalnie mówiąc jest załamany mając ugnojony błotem płot, śmietniki a nawet chodnik na swojej posesji. Kamienie położone są 0,5-0,8 m od płotu, a ślady opon wskazywały że przejeżdżano mu nawet 30 cm od płotu!!! na litość boską wam nie przeszkadza rosnąca w tym miejscu praktycznie przy środki drogi brzoza tylko parę pomalowanych na biało kamieni??? Gdybyście mieszkańcy osiedla wolno jeździli nie było by takiego kłopotu, ale trzeba być człowiekiem bo wszystko na to wskazuje na Królewskim mieszkają KRÓLE i PANY którzy są rasą nadludzi z błękitną szlachecką krwią co im reszta wiejskiej hołoty może błoto zlizywać. Tak tak, nawyki z bloków bardzo mocno Wam wychodzą z butów... Pozdrawiam mieszkańców ul. Źródlanej, a w szczególności sympatycznego Pana od tych przeklętych olbrzymich głazów.

No jak dla mnie, to kultura by nakazywala nie przejezdzac komus blizej niz metr od plota. Niech wlasciciel obsadzi krzakami i bedzie mial spokoj. Z szalencami w samochodach nie ma dyskusji, oni widza tylko racje kierowcy, nic poza tym ich nie obchodzi. Pomagaja tylko fizyczne blokady i zwezenia - wtedy zwalniaja, bo musza. Skoro po drodze jezdza tacy szalency to tylko kwestia czasu, ze wjada komus w plot, albo kogos zabija. Oby tylko siebie...

Byłem dzisiaj na Królewskim, jechałem wolno, nawet żadnych kamieni nie zauważyłem, nawet nie wiem o czym rozmawiacie. Więc może wystarczy noga z gazu i kamienie przestaną przeszkadzać?

Czy ktoś już otrzymał ofertę na wykonanie drogi z płyt JUMBO(0,75mx1m) na Potokowej?
Planowana droga to 4płyty metrowej szerokości.
Szereg ma ok 30m więc na lokal przypada 30m/0,75m/4lokale=10płyt.
Dwa rzędy płyt (drugie dwa to szereg na przeciwko) to 20płyt.
Ułożenie 20płyt JUMBO (jaki to wielki obszar można sobie wyobrazić) to koszt ok 2200zł...
Nie za mało?
Developer jest aż tak dobroduszny, że chce robić prawie za darmo? Aby nam, mieszkańcom, swoim chlebodawcom- chce się rzec- tego wspaniałego osiedla, przyjeżdżało się na wspaniałe osiedle bezpieczniej, milej i z uśmiechem?
Czuję się onieśmielony ofertą Szanownego Pana Chmary. A Wy?

Początkowo przy podpisywaniu umowy rezerwacyjnej byliśmy zapewniani, że płyty zostaną wyłożone bezpłatnie, później była propozycja wyłożenia kostki brukowej za 2 tyś. zł, - niestety to wszystko informacje przekazywane ustnie, a teraz mailowo za tyle samo płyty yumbo. Niedługo za 2 tyś. będzie propozycja podsypania ziemi w dziury.

A ja wolę, żeby drogę zrobili, tak jak deweloper obiecał po zakonczeniu budowy. Pomyslcie, co Wam z tego, że teraz wyłoży płyty czy kostkę jak ciężarówki i koparki zaraz to rozwalą? Długo się nacieszycie? Jak zrobią osiedle to niech dopiero na końcu zrobią drogę. Pewnie tak mają w planach bo to logiczne, a wy już psy wieszacie :/ Dajmy szansę najpierw by droga powstała w odpowiednim czasie a jeśli potem to nie nastąpi dopiero będziemy mysleli co z tym fantem zrobić.

Pierwsze słyszę o takiej obietnicy, masz to na piśmie? :) ale jeśli faktycznie ma takie plany to jestem pozytywnie zaskoczony. Spóźniony 1.04? ;)

żaby było jasne:

Ostatnią naprawę drogi - równanie, wałowanie itp. zrobiła nam GMINA.

developer palca nie przyłożył - ba, pierwszy raz walec widział do ubijania gruntu.

Zastanów się ! Żadna Gmina jeszcze nie wyrównała prywatnej drogi.. poza tym rozmawiałem z deweloperem, powiedział ze to oni maja kontakt do równiarki, deweloper zapłacił i że w miarę potrzeby będą wysyłać ją na drogę! Nie wprowadzaj w błąd!!

Sam się zastanów! A w tu mieszkasz ze dwa dni! Od wielu lat drogi porządkował koleś opłacany własnie przez gminę!

mieszkaniec, no więc gmina wyrównała również naszą prywatną drogę, na której nie buduje już żaden deweloper. Można? można.

Powiem tak dwa razy wymienialem juz zawieszenie w samochodzie i to po kilku miesiacach mieszkania na tym osiedlu. Raz wszystko jest w piachu lacznie z oknami w domu, lub na odwrot tonie w blocie. naprawde odechciewa sie tu mieszkac. Jak jezdze ta droga kilka razy dziennie to jestem bardziej zagotowany niz samochod w korku.