Widok

CHMARA Deweloper

Witam

Kolejne osiedle, kolejny deweloper oferujacy nieruchomosci w zabudowie blizniaczej. W planach ma kolejna inwestycje - tym razem 16 domkow w Dabrowie Miszewskiej. Bardzo prosze o wszelkie uwagi pozytywne i negatywne na temat dewelopera, lokalizacji i natury ogolnej. A moze porownanie do innych inwestycji w Banine ?
popieram tę opinię 85 nie zgadzam się z tą opinią 23
Witam,

Mam przyjemność współpracować z tym deweloperem oraz od niedawna zamieszkiwać urokliwe miejsce w Baninie. Mogę powiedzieć, że są zarówno zalety jak i wady. Odnośnie samego wykonania inwestycji, to ja do niczego przyczepić się nie mogę. Niestety ostatnio okazuje się, że są problemy ze zbiornikami na szambo na całym osiedlu, widocznie wykonawca dał ciała, ale deweloper walczy z tym. Problemem mogą być również obfite opady deszczu, takie jak miały miejsce niedawno, bo na działkach od razu robi się błoto a na niżej położonych posesjach woda wręcz stoi, ale z tym deweloper również ma coś robić. Ogólnie pojawiają się czasem sprawy, których nie da się uniknąć przy deweloperce zwłaszcza, że Chmara Deweloper jest względnie "świeżym" deweloperem i cały czas nabiera doświadczenia, ale chyba uczy się na poprzednich inwestycjach. Odnośnie samej lokalizacji, to ja złego słowa nie mogę powiedzieć - cisza, spokój, wieczorem zaciemnienie takie, że widać zarysy drogi mlecznej na niebie no i niestety - od czasu do czasu przelatujący samolot, ale do tego akurat idzie przywyknąć. Osiedle Królewskie, jakie ma powstać będzie nieco odsunięte od osi pasa, więc tam powinno być lepiej, bo mi lądujące samoloty suną bezpośrednio nad głową :)
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 10
A tak z ciekawości zapytam, co developer ma zamiar zrobić z tą stojącą wodą na działkach? Jak ja pytałam to powiedział, że nie zamierza robić melioracji.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 16
A z jakiej racji deweloper miałby robić na własny koszt melioracje ? Od tego jest Gmina nie Deweloper . Z tego co mi wiadomo deweloper już był w Gminie z problemem wód opadowych i montuje przed osiedlem koryta odwadniające wodę deszczową nie pobierając od mieszkańców dodatkowych opłat. Jednym słowem mówiąc wykonuje dodatkowe prace na własny koszt , a przecież każda zmiana w umowie oraz zwiększająca zakres prac czy podwyższająca standard budynku - osiedla winna być opłacona jeśli Deweloper nie skalkulował tego w swojej inwestycji. Zachowanie dewelopera jest jak najbardziej na miejscu gdyż dla mnie jako mieszkańca osiedla nie przedłożył nawet oferty cenowej na wykonanie koryt odwadniających lecz od razu przystąpił do prac na swój koszt. Ja akurat zakupiłem lokal na górce ale współczuje wszystkim mieszkańcom z całej Polski narażonych na klęski żywiołowe , wystarczy oglądać wiadomości aby zobaczyć jakie powodzie w Polsce mamy po ostatnich opadach. Uważam że u nas nie ma tragedii. Potwierdzam okolica jest bardzo ładna. A z samolotami idzie przywyknąć , czasami są czasami ich nie ma jak w całym Baninie.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 17
Nie mogę złego słowa powiedzieć o deweloperze gdyż uważam że uczciwie podchodzi do tematu. Przede wszystkim cena jest niezmienna od ustaleń początkowych , nie ma żadnych kruczków prawnych w umowach typu że cena nieruchomości może ulec zmianie o 10-20% na zakończenie budowy jak u innych deweloperów. Tyle ile zostało uzgodnione tyle wyniosła cena końcowa mojego domku. Oczywistym jest ,że gdybym chciał zmianę standardu wykończenia na wyższy to cena ulega zmianie. Nie rozumie zatem problemu melioracji albo było to ustalone albo nie. A w jakiej części Banina jest melioracja ? Nie ma nigdzie na żadnym osiedlu. Słyszałem że problemy znikają po nawiezieniu czarnoziemu i zasianiu trawy co polecam sąsiadom. Musze potwierdzić argumenty sąsiada ,u mnie również pojawił się problem ze zbiornikiem ściekowym woda opadowa nalewała się od góry zbiornika. Problem został szybko zlikwidowany nie czekając na serwis producenta. Kolejny dobry gest dewelopera podwyższającego standard domu o szczelny wyłaz do zbiornika z tworzywa sztucznego. Zakupiłem budynek w stanie deweloperskim wraz ze zbiornikiem w stanie surowym z włazem betonowym bez pokrywy. Pokrywę stalową chciałem zainstalować sobie jako prace dodatkową na swój koszt po zagospodarowaniu ogrodu. Z tego co się dowiadywałem właz z tworzywa lub stalowy kosztuje od 200-400zł wraz z kołnierzem. Deweloper zrobił mi prezent za co chciałbym serdecznie podziękować.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 17

frajer jestes i nie czytasz co inni pisza masz sie za ewenement
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

przed kupnem tak!dużo obiecanek typu-BĘDĄ - BĘDZIE/drogi osiedlowe,place zabaw,wody deszczowe/ Mieszkam 2 lata na Królewskim i nic z tych obiecanek nie mamy i jeżeli sami tego nie zrobimy to On na pewno NIE. Sprawy się komplikują i wychodzą po. Już teraz nie wierzymy w żadne ich sŁowa.R.M
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby szanowny Pan developer nie zaniżył pozoimu zarówno drogi jak i poziomu terenu gdzie postawił domy nie byłoby tego problemu. A te tak zwane dodatkowe prace są aktem rozpaczy i niezbyt udaną próbą zamiatania pod dywan tego co spartolił. Dodatkowe prace!!!!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 21
Poziom drogi został podniesiony a nie obniżony i dlatego woda dostaje się na działki. Na drogę został nawieziony gruz, a na niego płyty. A tam gdzie developer pożałował już płyt to nawiózł ziemi wierzchniej z działek, przez co przedostatnie się z ul. Ogrodowej na Wiśniową w duży deszcz jest niemożliwe. Żadne sfingowane przez dewelopera opinie nie przekonają mnie jak bardzo dobry jest Pan Chmara i ile zrobił dla swoich klientów. Radzę pamiętać, że to jest biznes i chłodna kalkulacja, a nie dobre serce dewelopera.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 20
Cały czas się zastanawiam nad zakupem domu u pana Chmary na oś Królewskimi ciekawi mnie jedno, bo na tym "forum" nie znalazłem. Jakie opinie mają mieszkańcy innych zrealizowanych inwestycji np. ul. Ogrodowej. Czy z ich domami jest ok, czy są jakieś problemy. Zakup nieruchomości to decyzja na większość życia, więc chciałbym wiedzieć czy są jakieś niespodzianki oraz jak deweloper reaguje na ewentualne reklamacje. Proszę o opinię i pozdrawiam.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Poltora roku temu zakupilismy dom w firmie Chmara developer. Po budowie otrzymałismy pełną dokumentację fotograficzna z budowy, która oglądał nasz inspektor. Stwierdził że dom wykonano zgodnie ze sztuka budowlana. Nasz dom jest bardzo ciepły, posadzki w salonie, lazience i kuchni cieplutkie dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Pokoje na 1 piętrze również cieplutkie, dzięki zastosowaniu nawiewu ciepłego powietrza z kominka. Nasze drobne uwagi reklamacyjne jak i sasiadow z boku, zostały załatwione w ciągu 30 dni. Polecamy wszystkim.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 24
1.Generalnie wszystkie domy mają kłopot z drzwiami wejściowymi (korozja, odbarwienia,nieszczelność. Odp. dewelopera-Po dokonaniu odbioru wszelkie ciężary i ryzyka ponoszą nabywcy oraz wszelkie reklamacje proszę składać u producenta. Odp. producenta drzwi-"Zamontowano drzwi wewnątrz klatkowe, producent odrzuca reklamację. Developer znowu odbija i tak się ciągnie.
2. Nieszczelne zbiorniki ścieków odp. j.w
3. Przemarzanie przy oknach dachowych (pojawia się szron) brak reakcji.
4. Notoryczne zalewanie pokoi od dachu. Woda skrapla się po folii paraizolacyjnej, wcieka w wełnę mineralną dalej spływa wzdłuż dachu i wycieka w pokoju robiąc zacieki. (...) Odp. bez wizji lokalnej-jest to naturalne bo budynki są świeże (niektóre 2 lata), a pleśń na krokwiach to nie problem. Tylko kto pokryje koszty remontów???
I tak dalej, i tak dalej...
Generalnie oprócz dachu można by było powiedzieć że nie jest tak źle pod warunkiem że deweloper likwiduje problem.(...)
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 18
to jest w końcu konkretna odpowiedź :-)
Z tym odsyłaniem do producenta, to nie wiem czy tak można, tzn. można u producenta reklamować, ale wydaje mi się że również u sprzedawcy, którym jest deweloper. Tak jest w przypadku zakupu każdego produktu, mogę go reklamować w sklepie, albo bezpośrednio u producenta.
To rzeczywiście nie fajnie z ignorancją dewelopera i odbijaniem piłeczki,
jeśli chodzi o dach, to może warto wziąć rzeczoznawcę, który wyda ekspertyzę na ten temat, a jeśli deweloper nie naprawi, to do sądu, to jednak jest poważna sprawa.
Jeśli chodzi o nieszczelne zbiorniki ścieków, to akurat nie martwiłabym się tym :-)))) to raczej plus haha
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Planujemy w tym roku zakup mieszkania . Ceny w Baninie są kuszące , szczególnie w Chmara Deweloper. Chcielibyśmy wziąć kredyt w takiej wysokości żeby się" nie zarzynać"i żyć w miarę normalnie i spokojnie . Za takie pieniądze kupilibyśmy w 3 mieście przy wielkim szczęściu około 50 m. a tu można nawet 80 na osoedlu królewskim. Wiadomo , ze to nie 3miasto , ale dla dzieci więcej swobody , nie ma ciasnoty itp. Czytam sobie różne opinie i tak nie do końca we wszystkie wierzę , bo to albo konkurencja pisze negatywy albo z kolei deweloper się wychwala. Myślę , ze przejdziemy się do lokatorów z poprzedniej inwestycji i zasięgniemy języka u źródła.
Zastanawia mnie , czy jest jakis czynsz? Nie do końca jest jasne jest dla mnie , czy w cenie mieszkania jest piec ?
Konkurencja w Baninie spora więc trzeba sie uwaznie rozejrzeć
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytałaś wszystkie posty na tym wątku? u Chmary jest problem z kredytami bo lokale nie mają wyodrębnionych KW...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Skoro są zacieki skroplonej pary wodnej to trzeba grzać i wietrzyć i płacić i tak w kółko bynajmniej przez pierwsze 2 lata ! Koniecznie trzeba uchylić okna gdzieś ta cała wilgoć montażowa musi wyjść. A ty pewnie siedzisz przy zamkniętych oknach i żeby tylko 1KW nie uciekł bo będę musiał więcej zapłacić za gaz. PROSTE
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8
mazab , czyli praktycznie w takiej sytuacji nie ma szansy na kredyt? jak to jest możliwe, że nie ma wyodrębnionej księgi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
I to jest dobre pytanie, które powinno się zadać deweloperowi :) Tutaj na forum była mowa, że Chmara Developer liczy na klientów gotówkowych. Nie wiem na ile w tym prawdy, ale jeśli tak jest, to życzę tej firmie powodzenia i gratuluję fantazji :)))
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Pewnie dla banku 160 , czy 200 tys to mały kredyt hipoteczny , ale zwykły szaraczek nie ma takiej wolnej , odłożonej gotówki żeby wyłożyć.. a jeśli ma to moim zdaniem stać go również na duze mieszkanie w trójmieście i nie pcha się za obwodnice.
muszę się skontaktować z deweloperem..,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pawel, i tym postem po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś związany z deweloperem, o ile nie jesteś nim we własnej osobie... DOKŁADNIE tego typu teksty to u niego normalka ! A to jakaś mega bujda na resorach ! Rozumiem skroplenia na szybach (tzw. kondensująca się wilgoć technologiczna), ale zacieki na ścianach do tego stopnia, że kapie z nich woda na podłogę i wychodzi na nich grzyb ?! Co za bzdura ! Poza tym skąd możesz wiedzieć, jak ktoś użytkuje lokal (czy ogrzewa, czy wietrzy, czy oszczędza na gazie lub drewnie), skoro nie byłeś i nie widziałeś jak to wygląda ? Tak proszę Państwa właśnie wygląda standardowe zachowanie się firmy Chmara Developer - dużo "mądrości" na odległość, zero jakiejkolwiek reakcji w rzeczywistości.

(...)
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 12

Brawo Igor-rozszyfrowałeś GO!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Człowieku a co ja mam Ci instrukcje obsługi przekazać jak masz dom użytkować ? Byłem i widziałem jak kładliście kafle do tego było jeszcze malowanie i gładzenie prosto na mokre tynki, a okna szczelnie pozamykane. TO NIC ŻE PO WSZYSTKICH SZCZELNIE ZAMKNIĘTYCH OKNACH LECIAŁA WODA . Nie dacie przemówić sobie do rozumu, a potem szukacie winnego. Kiśniesz jak sardynka w puszce aby tylko trochę ciepła nie stracić bo przecież to kosztuje ! Jesteś typowa złotówa chcąca zaoszczędzić na cieple. Przed odbiorem nie było żadnych zacieków a padały ulewne deszcze przez pół roku.Robie dacnhy od 20 lat i nigdy nie było żadnych problemów. Problem pojawił się gdy zacząłeś wykańczać i użytkować budynek złotówo. Przejeżdżałem ostatnio a okna nadal szczelnie pozamykane. Gratuluje pomysłowości.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 13
do dekarz...
nie wiem może się nie znam ale jak ktoś chce mieć zamknięte okna to niech ma jego sprawa .... a od wentylacji są chyba DOBRZE wykonane kanały wentylacyjne do tego celu stworzone....

... a no chyba że p. Chmara je pominął .... hihihi
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11
dekarz co to za jaja tu są? i oskarżenia co do złotówki? jeszcze się na forum nie wypowiadałem a mógłbym swoje dorzucić. Mam nadzieję że mnie z kimś pomyliliscie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
ej ode mnie się odczepić. póki co ja też czekam na rozwój sytuacji co i jak. panowie chyba w końcu pora zakopać topór wojenny bo to nikomu nie służy zwłaszcza developerowi. jest problem i trzeba go rozwiązać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Czytam te wszystkie posty i jestem coraz bardziej przerażona, bo właśnie kupiliśmy dom na Królewskim. Czy naprawdę jest tak źle?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Również jestem zainteresowany zakupem na Królewskim.
Byłem po największych deszczach w domach na osiedlu Królewskim i nie widziałem aby cokolwiek ciekło z dachu ! To bzdura kompletna! Zaufajcie ludziom którzy się znają. A deweloper chętnie wpuszcza takich ludzi do swoich domów na Osiedlu Królewskim bo nie ma niczego do ukrycia !
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13
to jest szczera prawda, pierwsze dwa lata rachunki mogą być nawet podwójne jeśli chce się mieć suchy dom, a oszczędzanie na ogrzewaniu w nowym budynku to największy błąd jaki można popełnić i jaki najczęściej jest popełniany, a pretensje później do całego świata...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6
Trzeba mieć nadzieję że Deweloper wyciągnął wnioski. Z tego co wiem to drzwi wejściowe już kupuje lepszej jakości, ale to tylko teoria. Szamb Królewskie też nie ma więc następny kłopot z głowy. Przy odbiorze koniecznie należy wymagać pełnej dokumentacji budynku i lepiej mieć z sobą niezależnego rzeczoznawcę który wszystko sprawdzi od strony technicznej bo do podpisania protokołu wszystko usuwa itp. Co jeszcze wszystko dokładnie sprawdzajcie, począwszy od dachu kończąc na garażu. Widzę że stała się niezła jatka na forum między klientami i przedstawicielami. Jest na rzeczy bo opinie albą są na nie lub zachwalające, nie ma pośrednich. Nie ma idealnych deweloperów ale ten.... jest wyjątkowy i gdyby reagował to by cyrku na forum nie było a tak... no cóż trzymaj kciuki że jest ok i ciesz się nowym nabytkiem bo co prawda Banino jest błotniste ale za to urokliwe.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2
Matylda, najlepiej zadaj to samo pytanie deweloperowi co mozna zrobic w takiej sytuacji i w banku zapytaj ale nie u pierwszej lepszej Pani z okienka tylko zwroc sie do kogos kto sie zna na temacie. problem podobno jest taki ze Chmara mial w pozwoleniu na budowe blizniaki a sprzedaje mieszkania. nie wiem dokladnie bo oststecznie u niego nie kupilismy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisałam już wczoraj email licząc na jakikolwiek kontakt,ale bez odzewu. Szkoda
Jeżeli jest prawdą , ze mieszkania nie mają odrębnych ksiąg to nie wróżę dobrze dla sprzedaży mieszkań w tym miejscu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Obserwując toczący się spór na tym forum pomiędzy (moim zdaniem) przedstawicielami dewelopera a niezadowolonymi Klientami chciałbym wyjaśnić kilka niejasności, które tutaj się pojawiły. Wnioski wysnułem na podstawie lektury postów, żeby w 100% zdiagnozować usterkę należy przeprowadzić wizję lokalną w budynku oraz zapoznać się z dokumentacją techniczną.
1. Problem drzwi wejściowych - drzwi mogą być wewnętrzne wejściowe lub zewnętrzne (ocieplone, odporne na warunki atm.) W gwarancji, instrukcji użytk. wyszczególnione jest przeznaczenie zamontowanych drzwi. Jeśli zamontowane byłyby wewnętrzne wejściowe, producent nie odpowiada za ich wady, ponieważ nie zostały zamontowane zg. z przeznaczeniem, odpowiedzialność ponosi deweloper. Zimą na drzwiach takich skrapla się para wodna a przy większych przy mrozach robi się szron. Jedyny sposób naprawy to wymiana wraz z ościeżnicą na odpowiednie drzwi.
2. Nieszczelne zbiorniki - brak danych.
3. Przemarzanie przy oknach dachowych - bardzo częsty błąd wykonawczy (brak izolacji termicznej wokół okna dachowego).
4. Notoryczne zalewanie pokoi od dachu - oczywiście w nowych budynkach zdarza się, że występuje problem wilgoci technologicznej, ale jeśli budynek został odpowiednio wysuszony przed oddaniem Klientowi ( obowiązek dewelopera) wilgotność tynków 3-4%, posadzek do 3%, to przy racjonalnym użytkowaniu problem praktycznie nie istnieje. Przyczyn może być kilka, ale najprawdopodobniej nie jest to nieszczelność dachu (także nie wiem czemu rad udziela dekarz). Może być niewłaściwie wykonana wentylacja grawitacyjna( zbyt krótkie kanały, niewłaściwy przekrój na całej długości, stosowanie dachówek wentylacyjnych na końcach przewodów, brak zamontowanych nawiewników w oknach - wymóg od końca 2008 roku) niewłaściwie ułożone warstwy izolacji poddasza, brak przewentylowania połaci dachowej.

Jeśli rzeczywiście te same usterki powtarzają się w każdym domu to radzę jak najszybciej działać. To mogą być bardzo poważne wady, które wcale nie będzie łatwo usunąć. Dewelopera obowiązuję rękojmia na 3 lata, ale wady trzeba zgłaszać jak najszybciej.

Życzę powodzenia.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 10
ja bym dzwoniła a nie pisała zawsze szybciej można uzyskać odpowiedź ;) no i koniecznie telefon do banku lub twojego doradcy finansowego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze nie wprowadzać w bląd, montaz nawiewnikow nie jest wymogiem lecz zaleceniem .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8
spierdzielać ciagle spamujecie z tym tanim budownictwem BASTA WON - tylko drogi niszczycie !!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 19
Kilka istotnych szczegółów:
zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - § 155 ust. 3. W przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji niż wentylacja mechaniczna nawiewna lub nawiewno-wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego, w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnych, należy zapewnić przez urządzenia nawiewne umieszczane w oknach, drzwiach balkonowych lub w innych częściach przegród zewnętrznych.

Reasumując, przy wentylacji grawitacyjnej, wymóg jest zastosowania jednego z ww sposobów dostarczania powietrza z zewnątrz. Nawiewniki okienne są najpowszechniej stosowanym sposobem.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
się zastanówcie ...500 m na zachód będzie autostrada...
http://www.metropolitalna.pl/images/2013-01-11/plan_orientacyjny_wycinek.jpg
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
zablokowany
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 17
jestem klientem który zakupił dom na królewskim a wiec prosze podaj namiar do siebie bo wydaje mi sie ze wyolbrzymiarz
,poprostu czysta zadrosc POLACY:-)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10
Dziwi mnie tez ten twój ogród glina ze smieciami zmieszana?Cos mi sie nie wydaje ja wybrałem opcje z mała architektura.Musiałes nie brac w ofercie z gotowym ogrodem a teraz wydziwiasz cfaniaku i chciałbys wszytsko w cenie!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 9
Do klient. Szanowny Panie rozmawialem z przedstawicielem firmy chmara w piątek. I najpozniej do srody mają zostać opublikowane wszystkie atesty na wszystkie materiały budowlane oraz ekspertyza wykonana przez rzeczoznawcę budowlanego dotycząca połaci dachowej. Proszę nie przejmować się konkurencją tak jak i my się nie przejmujemy. Rowniez jestesmy zainteresowani domem na osiedlu królewskim. Nie ma co ukrywać ze jest to najlepsza lokalizacja w całym baninie - teren górzysty,brak powodzi. Poza tym firma chmara ma doskonałą oferte cenową z zachowaniem dobrego wyposażenia oraz standardu wykonania.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 17

TEREN GÓRZYSTY- TAK,dla kilku domów,a reszta? Ogródki zalewane są nagminnie podczas każdej ulewy.Przyjedżcie tutaj po deszczu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłem dom na królewskim pisze do panstwa o podanie danych nawet ja chce podac ale widzez e konkurencja nie ma odwagi odpisac ,naprawde z miła checia bym porozmawiał na temat budowy u pana chmary!O jakich wy gwarancjach piszecie ???????????Poprostu wydaje mi sie ze zazdrosc waz boli!!!Po pierwsze jakies gadki o ogrodzie potem ...Ach szkoda gadac smieszy juz mnie to....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 16
Zazdrość i złośliwość ! Niech ten cwaniak poda swoje autentyczne dane i pokarze te cieknące dachy ! Te sypiące się domy u wszystkich , te ogromne poprawki. Jakoś wszystkie usterki były zawsze usuwane. Nic więcej jak złośliwy cwaniak który chce ugrać nie wiadomo co .
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 12
hehehe dobre ;) przed wplaceniem zaliczki radze zasiegnac
opini u ludzi ktorzy kupili tam dom najlepiej osobiscie
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 9
Heheh dokładnie tak jak mówisz jestem bardzo zadowolony z kupna na królewskim takze zapraszam do siebie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 17
Zgadzam się Królewskie to najlepsza lokalizacja. Pełne uzbrojenie terenu łącznie z kanalizacją miejską i gazociągiem miejskim. W dodatku widok na las. Może dlatego kogoś tak ściska ??? Na stronie Chmara.pl wrzucono już ekspertyzę dotyczącą tych cieknących dachów :) i atesty tych najtańszych nie atestowanych materiałów używanych do budowy. Warto poczytać ! Śmieszne to wszystko.haha
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 15
Aleś ty mądry, ciekawe jak powstanie fotoblog z ze zdjęciami i odpowiedziami dewelopera w stylu "za zamontowane elementy odpowiada producent a nie deweloper" tez będziesz tak się cieszył. Ludzie głupi nie są czytając te opinie. Ciekawe że tylko na tego dewelopera się tak uwzięła konkurencja. Co do ekspertyz jest w opracowaniu ekspertyza rzeczoznawcy budowlanego-biegłego sądowego która mówi całkowicie co innego niż to co deweloper wypisuje. Nikt nie mówił o cieknącym dachu ale o źle wykonanej izolacji. Wilgotność w domu jest na poziome 40-50%. Przy takiej wilgotności nie mają prawa dziać się takie cuda!!! Wilgotność zbadał biegły atestowanym higrometrem. Co do nawietrzników to fakt że ich nie ma ale... (...)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 15
Deweloper odpowiedział na moje zapytanie e-mailowe i jak się potwierdziło kupno mieszkań na Osiedlu Królewskim możliwe jest tylko za gotówkę. Za gotówkę również można będzie je sprzedać - jeżeli ktoś kiedykolwiek się na to zdecyduje. Domy bez problemu mogą być kredytowane. Szkoda. Może to być spore utrudnienie w sprzedaży mieszkań na tym Osiedlu. Niemniej życzę powodzenia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
ja też życzę powodzenia Panu deweloperowi haha
ciekawe gdzie znajdzie tylu chętnych na mieszkania za gotówkę, z problemem późniejszego odsprzedania....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7
czyli jednak...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to kupcie mieszkanie od zarąbistej firmy inpro ok. 6.500 za metr jest wekend 17 pietro a windy nie dzialaja 3 dni do poniedialku silka gratis
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
ta kupujcie teraz wypadnie 200m od obwodnicy i tyle ryk światła .... co tu gadać trochę temat pada "ELDORADO" :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
tak sobie myślę że deweloper trochę sam sobie wystawia świadectwo na stronie internetowej: np. lokal na poddaszu - w tabeli pow. całkowita 82, a powierzchnia użytkowa 73,7 m2. Otwieram załącznik z rzutem lokalu i czytam: pow. podłogi 73,7, powierzchnia użytkowa 61,9. No to jak z tą użytkową ? 73 czy 62? Minus dla dewelopera. I już się kupować nie chce. Odnośnie KW, to wydaje się, że pozwolenie ma na budowę domu a buduje mieszkania. Więc powinien wystąpić o zmianę pozwolenia bo faktycznie będzie miał kłopot po zakończeniu budowy. Nie jestem pewien, ale wtedy może sprzedać taki dom składający się z 2 mieszkań 2 rodzinom,w ten sposób że jest 1 księga a każda rodzina ma 50% udziału w tej księdze. Czyli mają de facto po połowie każdej cegły. W akcie można zapisać że jedna rodzina mieszka na dole a druga na górze. Ale takie mieszkanie ciężko jest odsprzedać bo tak naprawdę jest się właścicielem połowy każdej cegły z której został wybudowany dom tylko nie do końca wiadomo której cegły :) Oczywiście jeśli rodziny działają w porozumieniu to na pewno mogą wystąpić o podział domu na mieszkania. Sąd taką sprawę na pewno może załatwić, a być może można i bez sądu - najpierw w urzędzie skorygować że dom jest tak naprawdę 2 mieszkaniami a potem pójść do notariusza i taki stan przyklepać. Ale powinien to zrobić deweloper zanim rozpoczął sprzedaż mieszkań w domu. Wg. mnie kolejny minus dla dewelopera. Chociaż to co napisałem powyżej nie musi być prawdą bo na forum są tylko szczątkowe informacje na temat tej "prawnej wady" mieszkań. Zresztą, z opisu forumowiczów wynika że deweloper jest od strony prawnej raczej kiepski - świadczy o tym chociażby odsyłanie ludzi do producentów poszczególnych materiałów. To nabywca może sobie wybrać czy chce dochodzić swoich praw u dewelopera czy też u producenta. W sumie fajne domki i tanie, cena odzwierciedla jednak pewne niedoskonałości.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 17
Dostałam informację od dewelopera , że już niedługo każde z mieszkań będzie miało odrębną księgę wieczystą. To bardzo dobrze dla potencjalnych kupców. Pokuszeni tą informacją wybraliśmy się dziś zobaczyć mieszkania na Osiedlu Królewskim. Ta wizyta kosztowała nas 50 zł. Zakopaliśmy się po uszy dosłownie i nijak nie można było wyjechać. W Baninie jest pan , który swoim ciągnikiem z napędem na 4 koła wyciągnął nas z zaspy. Zaraz potem pomógł też Państwu na malborskich numerach- urwali osłonę pod silnikiem przy okazji.
Być może to był bardzo pechowy i ekstremalny dzień jeżeli chodzi o tamtejsze warunki , ale skutecznie nas otrzeźwił. Z jednej strony cisza , spokój , super cena i metraż, natomiast z drugiej to naprawdę koniec Banina , dojazd jest bardzo kiepski, do najbliższego sklepu , drogi głównej kawał drogi. Być może mamy zbyt "miastową" naturę. Nie chcę nikogo zniechęcać tylko opisać własne wrażenia.
Na pewno znajdą się osoby , którym powyższe mankamenty nie będą przeszkadzać :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Niektórzy mieszkają tu od urodzenia, kiedy bywało jeszcze gorzej i życia sobie gdzie indziej nie wyobrażają :) Ale dla każdego coś innego jest miłego :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musieliście od złej strony przyjechać, prawdopodobnie od ulicy słonecznej gdzie dojazd nie jest odsnieżony. Za to źródlana jest bardzo dobrze odśnieżona. Przyjechaliśmy wczoraj na osiedle Królewskie od strony źródlanej i jakoś się nie zakopaliśmy. Mapa dojazdu znajduje się na stronie dewelopera
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pojechaliśmy za znakami , które ustawił deweloper i prowadziły na osiedle królewskie właśnie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
Z tego co wynika z mapy była to właśnie ulica źródlana. Podkreślam , że nie chcę nikogo zniechęcać do zakupu mieszkania. Chciałam opisać tylko nasze wrażenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10
...ja też tam się zakopałem, a była to ulica Żródlana. Było to na wysokości drugiego rozjazdu. To tą ulicą można dojechać do ul. Słonecznej?? Wogóle to jak można dojechać najszybciej na osiedle Królewskie od strony Gdyni??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jest to najbardziej burzliwe forum na temat developera w Baninie ale jak developer nie potrafił zadbać o pozytywne opinie swoich klientów to i reklamy w radiu nic nie pomogą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 18
najbardziej jednak burzliwe są wątki o 7niebie czy piekle jak niejedni nazywają tego dewelopera
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 11
deweloper zazwyczaj nie moze zawyzać, obnizać poziomu / warunki zabudowy i inne dokumnety to determinują.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli domy budowane przez Chmarę są podobne do " drogi " , która próbuje sobie usypać deweloper to jak najdalej od tego przesiebiorcy. To co zrobił na końcu ul. Źródlanej (...) !!! Wypieprzył setki ton grubego gruzu robiąc z pięknej okolicy śmietnik i gruzowisko a wszystko w pobliżu jeziorka. Zapewne te domy to tez śmietnik !!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 14
Przecież to logiczne, że developer musi zapewnić dojazd do Osiedla. Pytanie, jak i z czego to robi ? Najpierw przecież trzeba utwardzić grunt, a później położyć płyty. A propos ulic w Baninie. Źródlana, Ogrodowa, Sloneczna itd. to wzięte z XIX wieku. Można po nich jechać chyba tylko wozem drabiniastym. Mamy Premiera i Ministra Transportu z Wybrzeża, a drogi w pomorskiem chyba najgorsze w Polsce. No cóż, Oni latają samolotami....Jeżeli mieszkańcy Banina nie wezmą się za to przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, to później będzie już po ptakach. Zatem mieszkańcy do boju!!!! Dobrać się do radnych itd.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
zablokowany
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 16
zablokowany
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 13
Co wy widzicie w tym Baninie?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13
Pytanie jak domki mogą być warte 250 tys skoro jeździłem szukałem działki i ok 800m działki to koszt ok 200tys także chyba cię coś boli naprawdę? czysta zazdrość konkurencji.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem zainteresowana zakupem domu tak więc udałam się na poprzednią inwestycję developera ul.Ogrodowa i usłyszałam tam tylko same negatywy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
Informuję, iż z uwagi na rażące naruszenie przez jednego z użytkowników pkt 8 regulaminu forum, podjąłem decyzję o usunięciu wszystkich jego postów a co za tym idzie wszystkich wpisów będącymi odpowiedziami do tychże.

Liczę na to, że nie będę musiał ponownie ingerować (to już drugi raz), ponieważ następnym razem będę zmuszony zamknąć dyskusję w tym wątku.

Proszę wszystkich o przestrzeganie regulaminu serwisu oraz rzetelną dyskusję.

Dziękuję za uwagę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
zablokowany - Opinia nie na temat
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeny ludzie wy sie tu tylko kloci
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Domy, które są na Królewskim budowane idą na sprzedaż jako bliźniaki za ok.360tys. - dziś dzwoniłem i się dowiedziałem bo miałem chrapkę na to mieszkanie 3A/1 w promocji za 179tys. Jednak nic z tego nie będzie. Każą czekać na mieszkania które będą budować vis-a-vis tych które już wybudowali i w tych budynkach będą mieszkania parter 229tys. i piętra za 199tys. Oto fragment korespondencji z deweloperem: " - Postanowiliśmy sprzedaż segment A jako bliźniak.
Jednak zakup oraz rezerwacja mieszkania, już z odrębną księgą wieczystą, możliwa będzie w listopadzie/grudniu br.,
a mieszkania będą gotowe na marzec/kwiecień 2014r.
W związku z powyższym, zapraszamy pod koniec roku." To się wkurzyłem bo nie wiadomo czy trafi się okazja by kupić parter za 179tys. tak jak to widzimy nadal na ich firmowej stronie... Ciekawe kiedy zniknie ta myląca "promocja" z ich strony? Chyba sobie odpuszczę i kupię gdzieś blisko działkę i postawię jakiś domek sendomu czy innej firmy tak by jeszcze w tym roku wynieść się z Gdańska...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak wyglada sprawa wsiakania wody w glebe? chodzi mi o te domy ktores w kolejnosic bo wiem ze te pierwsze sa na gorce natomiast jak wyglada sytuacja w przypadku dalszych domow? czy bedzie jakas kanalizacja deszczowa? jakie zdanie maja na ten temat mieszkancy itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Banino jest na glinie i wody deszczowe to masakra, te nowe budynki są budowane na górce więc woda ma gdzie spływać ale... problem zrobi się jak powstaną budynki niżej. Chyba że deweloper zbuduje system studni chłonnych. Gmina nic wam nie pomoże. Zapis w pozwoleniu jest "odprowadzenie wód deszczowych do gruntu w obrębie własnej działki" w momencie podpisania aktu notarialnego jak zaczną się jaja gmina w pierwszej kolejności pójdzie do właściciela i mu da nakaz. Właściciel wtedy do dewelopera że kupując nieruchomość nie wiedział o tym problemie. A deweloper - jak deweloper spadaj.
(...)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze ktos z mieszkancow osiedla krolewskiego sie wypowie. widzialem ze 2 pierwsze budynki stoja na gorce, reszta juz tak jakby schodzi w dol pytanie tylko czy bedzie zbierac sie tam woda czy splynie jeszcze dalej. czy deweloper robi jakies drenaże wokolo domu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie. Również jestem ciekaw opinii samych mieszkańców osiedla..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się wydaje że tam jeszcze nie ma żadnych mieszkańców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tam kupiliśmy dom. w razie pytań proszę o informację na prv.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
To proszę o maila ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja już mieszkam. Pytania na prv.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam. Jak się mieszka w Baninie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba w Bagninie :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
ty piętaszek pewnie gdzieś mieszkasz na slamsach gdańskich co?i masz bagnino przed oknem. Ach ta zazdrość to my POLACY AHHAHAH:-)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
do mieszkaniec. Używam nazwy Bagnino nie po to aby Ci podnosić ciśnienie w gaciach, ale po to bo tak wyglądają drogi w Baninie utrzymywane przez gminę Żukowo. No bez jaj mieszkam klika lat i wiem co to jest walka z gminą. A jeżeli nazwa Ciebie ubodła lub co gorsze uznałeś to za atak no cóż.... zazdroszczę mieszkańcom Gdańska utwardzonych dróg. reszty nie!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
A kto z taką gotówką kupuje domy u Chmary , to jest śmieszne .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
proszę powiedzieć gdzie to będzie opublikowane ? Gdzie to szukać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcę kupić dom w Baninie. Ale jestem przerażona opiniami !!!!!!!!!!!!!

Proszę o maila dotyczącego domów

gosnie4@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
He dobre, a jakie to opinie Gosiu słyszałaś?

Opinie dotyczące deweloperów, czy samego Banina?

Jeżeli chodzi o Banino to przecież kota w worku nie kupujesz. Przyjedz, rozpoznaj dokładnie okolice, infrastrukturę i koniecznie ruch samolotowy. Jeśli zaakceptujesz to co zaobserwujesz to jeden problem masz z głowy!!! Jeśli nie to szukaj w innych lokalizacjach. Domniemam, że jeśli szukasz w Baninie to sugerujesz się m.in. jeszcze atrakcyjną ceną. Myślę, że ciekawą alternatywą jest Gdynia Chwarzno, ale na dzień doby dolicz 35 proc. do ceny:(

Natomiast jeżeli chodzi o jakość usług świadczonych przez dewelopera to tragedii na pewno nie ma. Ile mieszkańców tyle opinii. Jeśli kupujesz w początkowej fazie budowy to zadbaj o to, aby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką inżynierską. Pilnuj i jeszcze raz pilnuj, a najlepiej wspieraj się doświadczonym inspektorem nadzoru - odpłatnie oczywiście. Musisz mieś świadomość, że nawet budując sama nie dopilnowała byś wszystkiego i w pełni nie była byś zadowolona!

Ja mieszkam w Baninie od niecałego roku. Jeżeli chodzi o infrastrukturę to jeżdżę samochodem i myślę że mieszkając w tej lokalizacji nie można inaczej. Dojazd do obwodnicy zajmuje do 15 minut, a powrót ok godziny 16 krócej. Denerwuje brak dróg, a w związku z tym dziury i ciągnący się kurz - nie ma sensu mycie samochodu. Ruch samolotowy wedle uznania, mi nie przeszkadza. Aaa i jeszcze wspomnę tylko o mizernym zasięgu operatorów telefonii komórkowej.

Mając na uwadze powyższe żałuje tylko jednego. Gdybym mógł dokonać wyboru po raz drugi to zdecydował bym się na większą działkę!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gosiu,
to jest internet i samowolka każdy tu pisze co mu ślina na język przyniesie !, mieszkam w baninie od 8 m-c , kupiłam bliżniaka na potokowej. Jeśli chodzi o developera to każda najmniejsza usterka nie zostaje bez echa! developer jest słowny i nawet w niedziele nie ma dla niego preoblemu żeby się spotkać. Głośnoś samolotów jest dlamnie już niesłyszalna ;) .
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie wiem kto wam takich bzdur nagadął z tą gotówką ! Ja kupowałam od Chmary mieszkanie kredytowane bez najmniejszych problemów.
Coś mi się wydaję że konkurencja się jednoczy i chce zniszczyć małego developera, który od działa na rynku od niedawna, ale całkiem dobrze sobie radzi.

Wystarczy spojrzeć ile nowych budynków powstało na Królewskim, a ze ludzie chętnie kupują mniejsze mieszkania to nic dziwnego, bo większość to ludzie młodzi, którzy nie chcą pakować się w kredyt do końca życia, ale docenią możliwość mieszkania w namiastce domu, jakim jest szeregowiec.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8
Zakupiliśmy szereg z odbiorem na czerwiec, kredyt na nieruchomość wzieliśmy bez żadnych problemów, doskonała wsołpraca przy aranżacji z kierownikiem budowy p. Krzysztofem, narazie jesteśmy zadowoleni.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 9
rita odebrałaś już swój szereg?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podbijam
Czy jest tu ktoś kto mieszka w nowych szeregach na Królewskim?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Papryczka niby mieszka od niedawna ale na forum udziela się we wszystkich wątkach od dawna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
I nawet nie czuje kiedy rymuję. We wszystkich wątkach się nie udzielam ale czasem sobie coś napiszę. Mieszkam krótko lecz Banino jest bliskie mojemu sercu od dawna. Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
I jak się mieszka? Jakieś zastrzeżenia co do budynków, dewelopera?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkanie na osiedlu Królewskim odzwierciedla tylko ten kawałek
https://www.youtube.com/watch?v=FHCYHldJi_g

Wstaje rano dokładnie jak ten koleś i tak się tu zaczyna każdy dzień...
Decyzja o zakupie należy do ciebie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
zablokowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzymajcie się z dale od tego dewelopera !

kupiłam tam mieszkanie.

domy raczej jak u każdego dewelopera, popękały ściany w środku, okna na piętrze- te skośne- najtańszy syf jaki można kupić, i wieje takie nieszczelne.

no ale tak jest.

najgorzej to jest z drogą:
deweloper ma głęboko w odbycie to po czym my jeździmy.

nie chce mu się nawet zrównać dziur !!!!

wysypał nam gruz, posypał to jakimś piachem z gliną i uważa że mamy super dojazd.
w czasie deszczu mamy błoto że na piechotę nie ma jak przejść.

tłumaczy ciągle się jakimiś ciężarówkami, zamiast puścić je inna drogą by nie robiły nam bagna.

teraz mamy mróz, to mógł wcześniej wyrówniarką przejechać i byłoby jako tako, ale jemu szkoda 200 zł - bo tyle kosztuje godz. Pracy tego sprzętu.

ogólnie syf - nie dojazd.

jeszcze jak był na budowie to szło z nim pogadać- teraz ma kierownik a, a on sam to jest nie do złapania.

obiecywał (!) jeden rząd domów a teraz już nam buduje kolejne blokowisko.

niestety ale jego słowa, zapewnienia i obietnice są warte jak 3-letni śnieg.

lepiej się zastanówcie co chcecie kupić.
i czy wam trawa wyrośnie na śmieciach, które są pod glina na waszych ogródkach.

dlaczego? Bo taki jest porządek na budowie !
przyjedźcie jak są większe wiatry i zobaczcie jak wszystkie folie latają i robi się wielki śmietnik.
gruszki z betonem jak przyjeżdżają to sobie na waszych przyszłych ogródkach wylewają resztki betonu i robią wam takie wielkie placki , które potem są zasypywane ziemią.

i na koniec:
gratuluje pomysłu ze studzienkami kanalizacyjnymi na środku ogródka !!!

***** gwiazdek - za pomysłowość, panie deweloperze. !

trzeba myśleć o sprzedaży tego domu, choć jest fajnie, znaczy było fajnie.

teraz człowiek już wie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zastanawiam się czy kupić dom w Baninie na ul.Potokowej.Co myślicie o tych domach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
,,mieszkańcy " napisz z którego mieszkania jesteś ? Abyśmy wszyscy wiedzieli, po co się ukrywać pod nickiem ,, mieszkańcy " . My mamy zamontowane okna renomowanej firmy Pruszyński. Może zapomiałeś/aś zamknąć nawietrzaki ? Śmieci faktycznie latają : pampersy, podpaski i obierki po ziemniakach ! Niektórzy podrzucają śmieci w workach ( ci którzy nie mają jeszcze podpisanej umowy na wywóz nieczystości ) a zwierzyna nocą wszystko rozwala. Deweloper wszystkie swoje śmieci wywozi w kontenerach śmieciowych ! A jak ktoś wywalił swoje śmieci z wykończenia mieszkania/domu to teraz niech sprząta po sobie !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czytając tego posta napisanego przez użytkownika "mieszkańcy" bardzo łatwo się domyśleć kto z naszego osiedla go napisał.
Na pewno ta osoba nie kupiła tam mieszkania lecz mieszka w bliżniakach i to w którymś z pierwszych. Cyt. obiecywał (!) jeden rząd domów a teraz już nam buduje kolejne blokowisko.
Nikomu nie przeszkadzają nowo powstające domki a ostatni z budowanych własnie zaczyna przysłaniać widok od strony ogródka w blizniakach. Cyt: trzeba myśleć o sprzedaży tego domu. Teraz pisze ta osoba o sprzedaży domu a chwile temu że kupiła mieszkanie?

Dla nowych osób czytających nasz wątek!
Wśród wszystkich szczęśliwych mieszkańców zawsze znajdzie się 1 czarna owca. Lepiej przyjechać samemu i ocenić jak jest na prawdę a nie kierować się durnymi wpisami życiowych frustratów.

PS jak ci stan drogi przeszkadza to kup sobie audi Q7 a nie zasuwasz tym szmeksem.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
Masz racje papryczka z treści wynika że to ktoś z bliźniaka komu nie pasuje obecna forma zabudowy, ale dlaczego nie pisze wprost swoim imieniem ,wszyscy by chcieli wiedzieć kim jest tajemniczy mieszkaniec? Jeśli chciała ta osoba mieszkać sama na środku pola należało zakupić 10 hektarów ziemi , wybudować dom na środku pola,wybudować do niego kanalizacje sanitarną za kilka set tysięcy złotych i w komplecie zakupić traktor lub pług śnieżny do odśnieżania drogi do swojego domu. Co do drogi to deweloper zakupuje kolejną partię 2000 szt płyt Yombo które zostaną położone do tabliczki potokowa do końca czerwca 2015 r. Dokumenty do wglądu w biurze Dewelopera.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
Wydaje mi się, że osiedle powstaje przy ulicy Potokowej, a nie Źródlanej...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się mieszka na osiedlu królewskim?
Były jakieś problemy z deweloperem chmara?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy domy na Królewskim są dobrze wykonane, czy warto tam zamieszkać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli uważasz że na środku ogródka kanał szambowy jest OK - to wybierz .

Domy pękają w środku. na ścianach pęknięcia.

okna nieszczelne, woda pod drzwiami.

i brak drogi dojazdowej do osiedla.

jedź dziś i zobacz tylko wynajmij sobie czołg by dojechać.

ja zrezygnowałem.

już widać że zaczyna się tam robić CIASNE blokowisko.
developer poszedł na ilość.....

ja zrezygnowałem po namyśle...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłem tam kilka razy i jakoś dojechałem nawet swoim obniżonym autem ze zderzakami 5 cm od ziemi. Rozmawiałem z jednym mieszkańcem i mówił że deweloper poprawia usterki (brak daszków na kominach czy coś z wentylacją) bez problemu. Ciasnoty nie zauważyłem, w mieście jest o wiele większa ciasnota. Cały czas się zastanawiam, bo okolica ładna i domki tanie.

Chciałbym wiedzieć czy deweloper dokończy mój dom zanim zniknie, ale poczytałem, że teraz od 2012 roku jest ustawa deweloperska i chroni nabywców, co mnie trochę uspokoiło.

Zależy mi na opiniach osób, które już mieszkają na Królewskim :(

Droga jednak przydała by się lepsza, czy jest kiedys w planach że będzie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mieszkam na Królewskim od czerwca, w jednym z bliźniaków. U nas przed podpisaniem odbioru wszystkie usterki zostały naprawione. Co do drogi to jest problem od początku, słyszymy obietnice, że będzie robiona. Ale na razie na obietnicach się kończy. Co do wykończeń w szeregach to nie wiem. Najlepiej podejść do któregoś z mieszkań i popytać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
witam, pytanie moze nie bezposrednio do Pani, ale moze slyszala Pani opinie sasiadów z zabudowy szeregowej ( 4mieszkania w szeregu) jakie sa koszty utzrymania tzn. ogrzewanie gazowe woda prad, tak około bo oczywiscie zalezy tez od uzytkownika, ilosci os itd. z gory dziekuje za odp pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety nie wiem. Ale dla porównania nasz dom jest 2 razy większy. Gaz-miesięcznie zimą ok.400 zł (grudzień, kiedy ciągle ktoś był w domu, temp w ciągu dnia na piecu ok 19 st,), prąd co 2 miesiące 350 zł, woda - 2 miesiące 140 zł, śmieci - co 2 miesiące 140 zł (ale to zależy czy segregowane i od liczby mieszkańców). Przed sezonem kupiliśmy drewno do kominka. Mieszkamy w 4.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli pod względem wykończenia domków deweloper jest w miarę ok?

a czy ktoś brał kredyt za pomocą open finanse? Jakie macie doświadczena z Open finanse? Moze komus pomagał pan Krzysztof?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
zablokowany - pkt 8 Reg. Forum
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W sumie, to deweloper ma rację. Tak na logikę, jak wjedzie np. autem terenowym w dziury na drodze dojazdowej do osiedla to prześwit ma na ok 5 cm do zderzaka. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
zablokowany - spam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Życzę powodzenia, aby wszyscy wiedzieli kto na kogo, lub co lepsze dla dewelopera, kto na niego gada ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Heh. Miałem obawy, że wszystko co dobre rzeczywiście deweloper sam pisze, ale jak napisałem że przejechałem obniżonym autem i ktos napisał, że ja jestem dewelopwerem to już wiem, że chyba jakaś konkurencja miesza... Tak, mam obniżone auto i jakoś przejechałem... Lata jeżdżenia takim nauczyły mnie omijania dziur a nie pakowania się w nie...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45736e135de1e10b.html

to jako dowód czym jeżdżę... Byłem już ze 4 razy na tym osiedlu oglądać swój przyszły domek i zapewne niektórzy widzieli czarne niskie auto :)
Ten kto twierdzi że bym nie wjechał niech nauczy się jeździć autem :) byłem 4 razy i dojechałem az do pierwszych wybudowanych domków :)

nieważne, ale tym samym ze na mnie najechano, a wiem że nie jestem deweloperem (nie jeżdził bym wtedy 22 letnim autem) uświadomiono mi, że pewnie duża część komentarzy najeżdżających na dewelopera jest konkurencji. Tak jak pisałem, rozmawiałem z mieszkańcem i mówił mi o usterkach, ale też o tym, że deweloper je poprawiał.

Droga oczywiście mogła by być lepsza, i mam nadzieję że ktoś się tym zajmie bo jak napada śnieg to będę robił za pług na osiedlu :( na razie da sie dojechać ale komfortowe to nie jest.

pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
To nie konkurencja raczej, jest tu kilku takich jakichś idiotów, którzy chcą obrzydzić jak największej liczbie zainteresowanych mieszkaniem w baninie ten pomysł. Nie ważne jaki deweloper - poczytaj komenty o 7 niebie np. - chodzi o to, że co nowe to złe bo mieszkają w gettach, zalewa ich po każdym deszczu, nie mają drogi, szambo ma pojemność 1m3, domy się walą, ściany gniją, deweloper bankrutuje.
Co ja się tu naczytałem to jest jakaś masakra. Najlepsze, że znajomi dzięki którym dowiedzieliśmy się z żoną o szeregowcach w cenie 2 pokoi na żabiance zdecydowali się dawno i mieszkają co prawda akurat w 7 niebie no ale są zadowoleni, nie raz u nich bywamy i czekamy na odbiór naszego bajzlu. No i wracając do nich to powiedziałem żeby sobie poczytali forum trójmiasta co ludzie piszą o ich osiedlu :) Załamali się, stwierdzili, że całe szczęście, że kupowali w 2012 bo wtedy jeszcze nie było tego syfu, teraz po komentach na pewno by się nie zdecydowali.

Ogólnie więc miej wywalone w hejterów kimkolwiek są, wybrałeś i ciesz się z własnego lokum, mieszkaj i bądź szczęśliwy, tego życzę.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przyjedź DZIŚ a nie dojedziesz do pierwszego nowego domu za zakrętem.

5cm od ziemi to masz ale felgę, a nie zderzak.

tu nie chodzi o ciebie, tylko o to że DEVELOPER to człowiek nie słowny i TYLKO OBIECUJE że coś zrobi.....

od poprzedniej wiosny " robi drogę" na : lato, jesień, zimę czy na tą wiosnę też już obiecał.

SKOŃCZY SIĘ JAK ZAWSZE: " BĘDĘ ROBIŁ DROGĘ NA LATO:

a w maju: będę robił drogę na wakacje.
w sierpniu: będę robił drogę na jesień
w październiku: będę robił drogę jak będzie sucho... na zimę.

w styczniu : będę robił drogę jak będą mrozy....

w lutym: ( jak były mrozy) będę robił drogę na wiosnę.

a auta jeżdżą po dziurach, opony się niszczą, zawieszenie itd.

tu tylko pozew sądowy pomorze.

PS.

idź na budowę i porozmawiaj to dowiesz się jakimi materiałami "robi" drogę i całą resztę.... : tanio i na szybko....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No wybacz, ale za tą cenę oczekujesz autostrady? Poza tym, póki trwa budowa nie ma co robić drogi bo ciężki sprzęt to rozjedzie. Polecam zdrowy rozsądek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dojazd ulicą Potokową prowadzącą na oś." Królewskie" to jakaś kpina.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
wpisy bardziej capią od Szad...łek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Panie Tomaszu, proszę o bliższe wskazówki co do konkretnego lokalu jaki Pan kupił? W celu przekazania niespodzianki w ramach wdzięczności od Firmy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pani Patrycjo, a co dostaną pozostali mieszkańcy w prezencie od firmy? Może normalną drogę dojazdową?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie rzeczy tylko w Erze.....:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wszystkich mieszkańców zapraszam w dniu dzisiejszym z łopatami na równanie drogi.
w ramach Walentynek z hasłem: KOCHAJMY SIĘ.

Będzie słodki poczęstunek i pyszna kawa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj tam oj tam, dziś już nie jest tak źle jak 2 dni temu ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
O której się spotykamy na dopieszczanie drogi? Zabrać grilla?
Droga jest ja lustro ale spotkać zawsze by się można...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Haha, niestety na idiotę nie trafiłeś/aś ...
no dobra niech będzie to lokal 254z/563 :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,15621881,Obcy_w_Baninie__czyli_mieszczanie_na_przedmiesciach.html

I już wszystko rozumiem skoro są nawet już rozprawy profesorów o nienawiści do nowych w Baninie... Nowi nie są UFO... może tak się jednoczyć nie dzielić i hejtować wszystko i wszystkich?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tomku mam nadzieje że nie będziesz moim sąsiadem i mam nadzieje że dostałeś odmowę kredytu z banku. Już na starcie jesteś taki szorstki i nie miły.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Kto tu jest nie miły? napisałem rzetelnie, że dojechałem ta drogą bez problemu to zostalem wyśmiany a nawet były podejrzenia, że jestem Deweloperem... I to ja jestem nie miły? Zapewniam Cię, że jestem lubianą personą, ale nie zależy mi na tym na forum, gdzie nikt nie szuka superlatyw tylko stara się zdeklasyfikować przedmówcę w oczach innych.
Po prostu jestem obiektywny i nie zamierzam tego zmieniać. Wszedłem na to forum, by rzetelnie dowiedzieć się o Deweloperze i inwestycji a czytam tylko hejty nie pokrywające się z rzeczywistością. W takim strutym otoczeniu dla kogo mam być miły? Dla Hejterów? Dla ludzi z ironią w każdym poście? Ja nie nastawiam drugiego policzka jak dostanę w pierwszy :/ Drogą da się dojechać autem, które ledwo przez progi zwalniające przetacza się, znam dużo gorsze drogi, i dla mnie to jest prawda obiekrywna i jako takiej jej bronie.
Na forum nikt mnie lubić nie musi, nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest bardziej ważne życie w realu :)
Tu zaglądam jeszcze tylko żeby sprawdzić czy są jakieś rzetelne nowe posty wnoszące coś sensownego do tematu. Sam dodaję też posty aby inni szukający rzetelnych informacji mogli coś prawdziwego poczytać. Dlatego bedę pisał jak sprawuje się Deweloper itp, a jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń, ani sąsiad z którym rozmawiałem a już mieszka w swoim domku :)
Także posty na tym forum należy przesiewać przez grube sito i samemu pojeździć, popytać żeby nabrać zaufania, tak jak ja to zrobiłem
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
To dla czego napisałeś cyt Haha, niestety na idiotę nie trafiłeś/aś ...
za bardzo nie rozumiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam takie pytanie jak wygląda sytuacja z parkowaniem.
Przykładowo ktoś ma 2 samochody(lub goście przyjadą) a tam jest 1 miejsce i co wtedy....jest tam jakieś miejsce ogólne na samochody?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teoretycznie nie ma, ale mieszkania po stronie zewnętrznej mają podwójne miejsce parkingowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zewnętrzne domki mają 2 miejsca parkingowe z kostki i zmieści się jeszcze trzecie auto obok a wewnętrzne też sobie jakoś radzą i stawiają 2 auta - przykład moich sąsiadów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
musisz wiedzieć"sasiadko" że: zewnętrzne domki mają dodatkowe miejsce/większy/parking na zamówienie w cenie 120 zł/za m2-zdzierstwo!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odnośnie wcześniejszej rozmowy:

"Nigdy się nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą"...

Co do aut myślę że jest tam sporo miejsca i nie ma z tym problemu większego :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy może ktoś z mieszkańców zewnętrznych szeregowców budował może garaż i byłby w stanie powiedzieć jaka jest jego cena?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może nie garaż, ale w planie mam postawienie wiaty garażowej. Ze wstępnych wyliczeń to około 20 tyś. domyślam się tylko ze koszt garażu będzie znacznie większy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spokojnie... spokojnie nie straszmy nowych mieszkańców szalonymi cenami!. Garaż (czytaj bardzo wyraznie wiata) to koszt ok. 700zł-1000zł.
Wszystko zależy od zasobu gotówki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Witam,tez nie długo odbieram swoje nowe M u Chmary.Na początek zakupiłam rodzinie kalosze!! Dojeżdżamy "jakoś" a przecież później może być już tylko lepiej :-) I już nie mogę się doczekać -mojego ogródeczka w cenie 50 m2 bez ogródka w Gdańsku!! Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
a czy można będzie tam budować garaż na fundamentach, czy nie ma szans na zgodę na to organów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz się upewnić czy twoja wiata/garaż nie będzie za blisko płotu oraz czy nie będzie miała wys. 2,5 m. Generalnie musisz zgłosić do starostwa fakt postawienia wiaty oraz mieć zgodę sąsiadów. Ale nie jestem pewien na 100%.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
2,5 m? to mój mąż ma prawie 2... a gdzie jeszcze skos dachu? Co za kraj, wszystko chcą kontrolować, nie ma żadnej wolności, żebym na własnym terenie nie mogla postawić kilku pustaków... Co to kogo obchodzi co u mnie za płotem... :(

Ale widziałam, że u sąsiadów wcześnmiejszych już stoi wiata i to niewiele niższa od budynku. Musieli mieć na to jakąś zgodę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
proszę się zapoznać jak wygląda droga u tego dewelopera.

To jest ta droga, która została specjalnie zrobiona dla mieszkańców.

tak, tak to nie żart. według Pana Chmary to jest normalna droga...

http://pics.tinypic.pl/i/00641/oq0l50qvdgjm.jpg

studzienki sś tak zrobione że wokoło zapada się wszystko, a mieszkańcy musza urywać zawieszenie by dojechać do domu.

Na zdjęciu tego nie widać ale studzienka jest tak wysoko że można zawisnąć na progu.

kolejne zdjęcie dowodzi tego że resztki cementu sa wylewane na łąkę w okolicy zbiornika wodnego który znajduje się na ul źródlanej.

wkrótce zdjęcie auta który to robi.

http://pics.tinypic.pl/i/00641/d6dtbf7fsair.jpg


Niech przyszli mieszkańcy wiedzą że to samo maja na swoich ogródkach pod warstwą gliny.

http://pics.tinypic.pl/i/00641/yy4obfraaf3w.jpg

Takie coś to chyba trzeba zgłosić tak?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się całkowicie.droga jest dramatyczna. A co najciekawsze mam wrażenie ,że Pan Chmara od nas ucieka,bo nie długo zaczyna budowę w Pruszczu Gdańskim. A nas zostawi z tym błotem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droga to masakra. Najgorsze, że nic się nie dzieje żeby to poprawić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A skąd masz takie info? Do Karolina1978.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wystarczy zerknąć na chmara.pl ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no właśnie zauważyłem. ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może wszyscy mieszkańcy powinni się spotkać na jakimś zebraniu i rozwiązać problem drogi .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem "za".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też zdecydowanie na tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli mamy sie spotkac tylko i wyłącznie jesli bedzie Developer Chmara
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Uważam ze najpierw powinnismy spotkać się sami i ustalić wspólne stanowisko. Potem można zastanowić się nad spotkaniem z deweloperem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co chcesz ustalać? Kolor asfaltu? Szerokość pasa awryjnego??

Chcemy drogi, normalnej drogi a nie debat i powtarzania sobie tego nawzajem na forum i na żywo.

Będzie droga albo sprawa w sądzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
spotkamy się w sądzie, ale się uśmiałem:)

Powodzenia w prawniczej batalii o nie wiadomo co.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przede wszystkim,moim zdaniem,trzeba się spotkać i na spokojnie ustalić stanowisko i sposób postępowania (rozmowy) z deweloperem. Potem przedstawić nasze stanowisko(żądania) deweloperowi. A chyba nie ma takiej potrzeby żeby P. Chmara był świadkiem tego wszystkiego. On powinien poznać tylko i wyłącznie stanowisko mieszkańców. Ale to moje zdanie. I nie wiem doprawdy skąd atak na mnie. Ja tez mieszkam na tej ulicy i droga taka jaka jest nie podoba mi się.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A macie pisemne zobowiązanie dewelopera do wykonania drogi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słuchajcie stanowisko już mamy od dawna wypracowane. Tj. natychmiastowe rozpoczęcie prac polegających na przystosowaniu drogi dojazdowej prowadzącej do naszego osiedla do takiego stanu, który umożliwi dojście i dojazd w normalnych warunkach, czyli po utwardzonej i równej powierzchni. Bez taplania się w błocie, krzywienia felg, uszkadzania zawieszenia. Moim zdaniem powinny zostać wyłożone dobrze już znane w naszej miejscowości płyty yumbo.
Gdybym od początku wiedział, że będą takie problemy z dotarciem do mojego domu to grubo bym się zastanowił nad jego zakupem. Można mieć wrażenie, że to nie jest aż takie ważne, ale jak się jeździ po kilka razy dziennie w tą i z powrotem to staje się koszmarem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Megs jeśli nie masz podpisanych kwitów z deweloperem czyt. nie jesteś z tego osiedla to proponuje nie mieszać w tym wątku. Jeśli byś miała/miał to byś wiedziała/wiedział.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
A Potokowa jest już drogą gminną czy prywatną?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Forum jest jawne i ogólnodostępne, cenzury nie ma, więc pytanie mogę zadać. Wolny kraj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ulica Potokowa nie jest w tej chwili drogą gminną. Do czasu zakończenia budowy należy do developera.

I jego problemem jest zapewnić taki stan drogi, który umożliwia dojazd mieszkańcom.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem nie jest to tak do końca. Nie wiem jak Wy ale my w umówię mamy zapisany współudział w wysokości 1/6 w drodze. Dodam tez iż jest to mój ostatni wpis w tym temacie, ponieważ uważam , że forum to nie jest dobre miejsce na rozstrząsania tego typu problemów i spraw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To gdzie i kiedy spotkanie.?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taa... a jak z innego osiedla Chmary pisali o kłopotach z nim to był atak... ale powodzenia w dojściu do porozumienia z drogą. prawdopodobnie sami będziecie musieli sobie zrobić drogę bo jak odda do gminy to i tak jej nie będzie. więc dłuuuuuuga walka was czeka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a czy w tej umowie nie było o jakimś wkładzie "zł" do drogi ? mogę mylić się...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedzą, piją, lulki palą,...Cha cha, chi chi,...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wlaśnie kupuje dom od Chmary, pierwsze co zrobię jak się wprowadzę to zrobię porządek z tymi jełopami co ustawiają sobie kamienie w pasie drogowym... przy swoich posesjach... zarówno na ulicy źródlanej jak i potokowej. co z tego że droga jest prywatna i są współudziały w drogach przepisy to przepisy... w pasie drogowym nie można ustawiać przeszkód typu głazy... i nie ma na to tłumaczenia, jakbym wjechał na to w zimie swoim X6 gdy będzie taki kamień przysypany w śniegu to bym nauczył jednego z drugim jełopa... jakby popłynął na kilka tysięcy, jakim trzeba być inteligentem żeby na coś takiego wpaść... przed posesją każdy to wie że nie może być ani śniegu ani przeszkód - na szczęście jest na to przepis, z drogami też zrobię porządek bo jestem z branży komunikacyjnej. a jak auta będą stały z obu stron i nie będzie się dało przejechać to też zrobię porządek... zapoznałęm się z dokumentami przed zakupem, a wy lepiej sobie doczytajcie...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8
na pewno nie pozwolę wjeżdżać-zakręcając na moim parkingu za który wyłożyłem dodatkowe-grube tysiące zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bron boze nie polecam Open Finance, a tym bardziej p. Krzysztofa. Prosze sie rozejrzec na rynku, jest wiele innych firm doradczych pomagadacych w redytach. Ja mam niemile doswiadczenia z tym doradcá.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam swojego doradcę. Bardzo mi pomógł i przeprowadził przez ten skomplikowany etap. I choć zakupiłem nie w Chmarze,ale po drugiej stronie Banina, to mojego doradcę z czystym sumieniem polecić mogę. Jak ktoś potrzebuje namiary,to służę dalszymi informacjami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie kupuje dom od Chmary, pierwsze co zrobię jak się wprowadzę to zrobię porządek z tymi jełopami co ustawiają sobie kamienie w pasie drogowym... przy swoich posesjach... zarówno na ulicy źródlanej jak i potokowej. co z tego że droga jest prywatna i są współudziały w drogach przepisy to przepisy... w pasie drogowym nie można ustawiać przeszkód typu głazy... i nie ma na to tłumaczenia, jakbym wjechał na to w zimie swoim X6 gdy będzie taki kamień przysypany w śniegu to bym nauczył jednego z drugim jełopa... jakby popłynął na kilka tysięcy , jakim trzeba być inteligentem żeby na coś takiego wpaść... przed posesją każdy to wie że nie może być ani śniegu ani przeszkód - na szczęście jest na to przepis, z drogami też zrobię porządek bo jestem z branży komunikacyjnej. a jak auta będą stały z obu stron i nie będzie się dało przejechać to też zrobię porządek... zapoznałęm się z dokumentami przed zakupem, a wy lepiej sobie doczytajcie...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8
kamienie i samochody też mnie denerwują
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam sie z Wami. Ja tez jestem przeciwnikiem tych idiotycznych kamieni, warto z tym zrobic porzadek i je usunac. Przejezdzam a z jednej strony kamienie a z drugiej samochody. Droga powinna byc przejezdna a nie ze ludzie stawiaja przeszkody i nie da sie przejechac. Nie wiem co gorsze te dziury czy te utrudnienia.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najlepiej wysiedlic całą Zrodlana i zbudować autostradę. Drogi publiczne art.43 ust 1 ww.ustawy z 21 marca 1985r. Droga gminna w terenie zabudowy 6m czyli znak E-17b?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
Raczej artykuł 39 tej samej ustawy a w szczególności pkt. 1, pkt. 4, pkt. 8.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chętnie popre wszystkie działania, które opisujesz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
X-ta branża komunikacyjna to łopata ziemia powietrze. Idź się zakop razem ze swoim X6. A na królewskim da się parkować jedynie bmx dla 6...ka. Reszta bez komentarza.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10
Zapraszam dziś to zobaczycie jak wygląda rzeka pomiędzy budynkami.

Wzdłuż nowych oddanych mieszkań po wczorajszym deszczu płynie sobie rzeka. Cała "droga" to wielkie bagno, bo było zrobione z gliny i gruzu.

Zapraszamy więc tych co tak bronią chmare.

A może sam Mateusz się pofatyguje? Czy jest tchórzem i się nie pojawi?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
@X6 (przyszły sąsiad):
Jeżeli droga, tak jak piszesz, rzeczywiście jest drogą prywatną, to nie dotyczą jej przepisy ustawy o drogach publicznych (droga publiczna to droga gminna, powiatowa, wojewódzka lub krajowa). Z kolei przepisy 'kodeksu drogowego' dotyczą dróg prywatnych jedynie w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób oraz wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.

Można za to zmusić właścicieli posesji do usunięcia z drogi obiektów utrudniających życie, jeżeli droga prywatna jest współwłasnością mieszkańców. Jak jest naprawdę, będzie wynikało z aktu notarialnego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sposób korzystania z działki jest wpisane jako droga! Z wpisem nieodpłatna i nieograniczona w czasie służebność gruntowa polegająca na prawie przejazdu i przechodu przez dzialkie wiec każda próba ograniczenia czytaj np stawianie kamieni jest łamaniem prawa.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Być może jest to łamanie prawa, być może tylko warunków umowy, ale na pewno nie ustawy o drogach publicznych. Nieodpłatna i nieograniczona w czasie służebność nie oznacza, że droga jest publiczna. Tu masz ustawę: http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19850140060
Artykuł 1, 2 i 2a - nie trzeba daleko szukać.
Możesz się popłakać, sto razy mnie zminusować, a i tak tą ustawą szkodnika nie postraszysz. Kodeksem drogowym też nie. Nic na to nie poradzę... Musisz szukać dalej. Obawiam się jednak, że ponieważ jest to teren prywatny, pozostanie Ci powództwo cywilne albo jakieś mniej legalne kroki.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szkodnik-osobnik jadący 100/h po błocie powodujący straty w postaci zabłoconych płotów, elewacji domów.Szkodnik-osobnik dbający o odrobinę przyzwoitości przed domem,płotem.Ul.Źródlana czy Potokowa ma służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym,wypoczywającym,uczęszczającym do szkoły,robiącym zakupy w pobliskich sklepach,itp. Wobec tego mam w głębokim poważaniu jakieś g*wniane X6 czy Q7 czy Porsche.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15
Idiotyczne tłumaczenie. Te głazy nikomu nie sluza. Utrudniają przejaz i stwarzają zagrożenie tak samo jak przekraczanie prędkości.Pozatym wyglada to jak na rasowej wiosce. Szpeci nasze osiedle. Widać ze większość chce ich usunięcia wiec może egoista je usunie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5
1.Szpeci osiedle?
2.Utrudnia przejazd?
3.na rasowej wiosce?
4.większość chce?

Ad.1
A czy mamy robić tak, jak tobie się podoba, egoisto?
powiesisz zielone zasłony a ja czerwone to powiesz ze szpecę osiedle? lecz się i to szybko. za kogo się uważasz? wydajesz decyzje jak ma wyglądać ten kurnik? bo osiedla to to nie jest.

Ad.2 droga szeroka więc problemu z jazda nie ma, chyba że chcesz komuś płot uszkodzić jadąc tak blisko ogrodzenia, egoisto.

Ad.3 a gdzie mieszkasz jak nie na wiosce, wieśniaku-egoisto. co to jest 5th Avenue?

Ad.4 na jakiej podstawie twierdzisz że większość chce ? masz to rozumiem udokumentowane. raczej tylko to twoje zdanie egoisto.

na koniec, powiedz gdzie mieszkasz, to przyjdę i wypunktuje ci co mi się nie podoba u ciebie bo szpecisz kurniko-osiedle wieśniaku-egoisto.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
sliwowski wyluzuj chyba ze to Ciebie bezpośrednio dotyczy, dyskusja jest na temat ograniczania przejazdu, a nie jakie masz firanki w domu... Nikt nikomu nie bedzie dyktował mam mieć ogród zasłony itp. Ale. Zastawianie w połowie drogi to już nie jest czyjaś prywatna sprawa... Droga jest miejscem publicznym, droga jest wspólna a ograniczanie to jakieś widzi mi się ! Mnie tam to osobiście nie przeszkadza , ale jak ktoś powiedział bedzie zima, bedą zima auta się mijać , ktoś przywali w kamień , bedzie pod śniegiem i ktoś bedzie miał problem ... A argument to ze ktoś uszkodził ci płot jak ? Wjedzie swoim autem... No proszę Cię ...to poza te kamienie lepiej nie wychodzić bo mnie może coś uszkodzić ...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
W mojej ocenie leżące tam kamienie to faktycznie bardzo kiepski pomysł. Nie dość że bardzo niebezpieczny to przypominąjący troszkę wkopane opony do połowy wymalowane farbą na biało. Nie wnikając w status tej drogi a starając się postawić na miejscu tego Pana czy estetyczniej nie było by zasadzić tam tujki z marketu czy nawet 80cm choineczki od gospodarza? Ten domek i okalający go płot znajduje się w bardzo newralgicznym miejscu. Samo błoto dziury kałuże, wszystko ochlapane na maxa a latem mega kurz bo sporo aut jedzie tam szybko. Może czasem zamiast się złościć wystarczy dobrze doradzić lub wyrazić swoje spostrzeżenia. Kochani święta idą...
PS. Czemu nigdy nikt nie napisał o wielkich ciężarówkach, wywrotkach i betoniarkach które tak niszczą nasza drogę?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam nadzieję że nie piszesz o moim domu, który stoi zdaje się w tym newralgicznym miejscu. Bo ja nie podpisuję się jako Śliwiński. A choinki mam wsadzone od strony ulicy i skarpę obłożoną kilkoma kamieniami bo ziemia się obsuwała. Poza tym wielu przyszłych mieszkańców ma zwyczaj parkowania wprost pod moim płotem i choinki właśnie po to są posadzone abym nie miała parkingu pod samymi oknami. Zgadzam się też z uwagą, że wszyscy znaleźli sobie temat zastępczy w postaci kamieni a nikomu nie przeszkadz ciężki sprzęt rozjeżdżający naszą ulicę. A zdaje się od strony gospodarza też można dojechać na budowę. Bo ta nasza droga wygląda już strasznie. Wystarczyły dwa dni deszczu plus koparki i mamy coś po czym nie da się jeździć.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja wypowiedz dotyczy tych kamieni pomalowanych na biało na Zródlanej. Twoja skarpa jest bardzo ładna i nikomu nie przeszkadza.
Jesteś przykładem że dbamy nie tylko o to co na posesji ale i tez przed nią. +++
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgadzam się z tym co wyżej. Tuje czy choinki przy samym ogrodzeniu jak najbardziej tak. Ale kamienie nie są dobrym pomysłem. No te przy skrajnym chyba nie przeszkadzają i są ładnie obsadzone. Najbardziej przeszkadzają te białe kamienie na zrudlanej i na potokowej chyba taksówkarza. Co jak z drugiej strony postawią tez kamienie?jak wszyscy obsadza drogie kamieniami to nikt nie przejedzie. A o dziury Hmm skoro chmara niszczy drogie to musimy go zmusić by ja naprawial.potencjalni kupcy nie dajcie się nabrać na słodkie obietnice developera.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
...a to ten od x6 który śmiga Źródlaną na Królewskie ze 120 km/h. Proszę Pana - zamilcz Pan ! To kwestia czasu jak Pan kogoś zabije. I życzę urwanego podwozia na kamyczkach !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6
Te kamyczki stanowią ratunek dla dzieci przed szaleńcami ....niestety.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
koti,mb bo to chyba ta sama osoba, które kamienie ty postawiłeś na potokowej czy źródlanej?
120km/h ? chroni dzieci? dzieci chowają się za kamienie?!!! Gdzie na normalnych ulicach są kamienie chroniące dzieci?! przeczytaj sobie wszystkie posty i proponuje ściągnij kamienie i nic więcej nie pisz bo twoje wypowiedzi nic nie wnoszą. Ściągnij kamienie temat zniknie, a nie obrażasz osiedle i zgrywasz szeryfa. I zabierzmy się za przyciśniecie chmary do naprawienia drogi ale myślę że koti, czy tam mb jest pierwszym sabotażystą bo mu X6 albo porsche będzie 150km/h tam jeździć. Bzdura.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Oczywiście, że nic nie wnoszą bo dyskusja z człowiekiem bez wyobraźni w BMW x6 to jak dyskusja z małpą trzymającą brzytwę. A prawda jest taka, że mieszkając na wsi mamy wsiowe zwyczaje :) i do niedawna siedząc na wrednych kamyczkach piwko z sąsiadami sobie piliśmy patrząc jak dzieci się bawią. Teraz dzieci mają zakaz wychodzenia za płot bo pan w BMW x6 jeździ. Nadzieja jest taka, że wyprzedzając na trzeciego, jadąc Źródlaną jak na drodze szybkiego ruchu rozwali sobie to podwozie :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
siedząc na kamyczkach piwko piliście a dzieci samopas na drodze się bawiły brzmi jak patologia,(wiejska patologia, nie obrażając ludzi ze wsi nie mylić z W.S.I. ;) a teraz się nie da bo by was sąsiedzi do MOPS'u zgłosili , żal tych dzieci Ty się nawet człowieku nie zastanawiasz tylko piszesz co ślina na język przyniesie przeczytaj posty tylko bez piwka na trzeźwo to może skumasz o czym mowa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem - jest takie powiedzenie, jakże trafne . Jednak ja, czyli jak twierdzisz, wiejska patologia dam ci radę, spróbuj śmigać swoim BMW ulicą Tuchomską, później w bok Polną i Słoneczną i jak już będziesz na swoich królewskich to będziesz mógł z ulgą odetchnąć, że nie musiałeś oglądać patologii na Źródlanej a i kamyczki ominąłeś.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja mb nie kojarze kto to koti .Podoba mi się rozwiązanie na ul nowy świat w GD OSOWA i tyle!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witaj mb. Ja czyli sąsiad ze Źródlanej, któremu kamyki ( co za temat !!! ) nie przeszkadzają. Zawsze byłem napływowy a teraz wieśniak i to patologiczny :) I nawet mi się to podoba :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po co kupowaliście domy przy głównej drodze ? Trzeba było kupić na końcu ulicy lub w bocznej a nie teraz utrudnianiacie innym. Ale jest jak jest po co ta wrogosc i wyzwiska. Nie można zamienić kamieni na choinki ? Mb i koti wasz cel zostanie zachowany ale zupełnie inaczej to wyglada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Faktycznie Twój ton jest bardzo konsyliacyjny. Kupowaliśmy domy przy głównej drodze? Chce dodać, że jedynej drodze i jak dotychczas nie było większych problemów z wyścigami po Źródlanej a o kamieniach ( nawet ich nie zauważałam ) nikt nie rozmawiał. I czy to aby My musimy się dostosować ? Odpowiem w tym samym tonie - trzeba było kupić dom w mieście a nie utrudniać życie na wsi i zmieniać zwyczaje innych tylko dlatego, iż osiedle nazywa się królewskie.
Ale idą święta a temat kamieni nie wart uwagi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chmara jak to czyta to leje ze śmiechu... droga do d*py a my o pojedynczych kamieniach gadamy beka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
To może Państwo z Królewskiego przyjadą, wymyją i odmalują płoty, które dzięki temu że są dziury na drodze to jeżdżą Państwo po Naszych płotach. Równie dobrze możemy urządzić wyścigi na Potokowej i zobaczymy czy jest tak fajnie. Dzieci nie mogą wyjść za posesję bo Państwo sobie jeżdżą po 100km/h i myślą ze są lepsi od wszystkich nie pasuję,to wasze osiedle niech się zmieni i nie patrzy na innych, a nie jak takie "Gwiazdy" kamienie ustawione są na granicy chodnika więc ludzie bez samochodu tez maja prawo iść tą ulica bezpiecznie jak byście poruszali z dozwoloną prędkością to byłoby bezpiecznie , dla Was a my nie stosowalibyśmy takich rozwiązań . A o lepszą drogę miejcie pretensje do Chmary bo od niego kupiliście te domy i dojazd do nich i od początku wiedzieliście jak ona wygląda. pozdrawiam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytając wątki o kamieniach pojechałem zobaczyć te słynne kamloty utrudniające dojazd do tzw Królewskiego Osiedla (ciekawe skąd ta nazwa w szczerym polu???) . Mało tego rozmawiałem z właścicielem tego przeklętego miejsca który generalnie mówiąc jest załamany mając ugnojony błotem płot, śmietniki a nawet chodnik na swojej posesji. Kamienie położone są 0,5-0,8 m od płotu, a ślady opon wskazywały że przejeżdżano mu nawet 30 cm od płotu!!! na litość boską wam nie przeszkadza rosnąca w tym miejscu praktycznie przy środki drogi brzoza tylko parę pomalowanych na biało kamieni??? Gdybyście mieszkańcy osiedla wolno jeździli nie było by takiego kłopotu, ale trzeba być człowiekiem bo wszystko na to wskazuje na Królewskim mieszkają KRÓLE i PANY którzy są rasą nadludzi z błękitną szlachecką krwią co im reszta wiejskiej hołoty może błoto zlizywać. Tak tak, nawyki z bloków bardzo mocno Wam wychodzą z butów... Pozdrawiam mieszkańców ul. Źródlanej, a w szczególności sympatycznego Pana od tych przeklętych olbrzymich głazów.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1
No jak dla mnie, to kultura by nakazywala nie przejezdzac komus blizej niz metr od plota. Niech wlasciciel obsadzi krzakami i bedzie mial spokoj. Z szalencami w samochodach nie ma dyskusji, oni widza tylko racje kierowcy, nic poza tym ich nie obchodzi. Pomagaja tylko fizyczne blokady i zwezenia - wtedy zwalniaja, bo musza. Skoro po drodze jezdza tacy szalency to tylko kwestia czasu, ze wjada komus w plot, albo kogos zabija. Oby tylko siebie...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Byłem dzisiaj na Królewskim, jechałem wolno, nawet żadnych kamieni nie zauważyłem, nawet nie wiem o czym rozmawiacie. Więc może wystarczy noga z gazu i kamienie przestaną przeszkadzać?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy ktoś już otrzymał ofertę na wykonanie drogi z płyt JUMBO(0,75mx1m) na Potokowej?
Planowana droga to 4płyty metrowej szerokości.
Szereg ma ok 30m więc na lokal przypada 30m/0,75m/4lokale=10płyt.
Dwa rzędy płyt (drugie dwa to szereg na przeciwko) to 20płyt.
Ułożenie 20płyt JUMBO (jaki to wielki obszar można sobie wyobrazić) to koszt ok 2200zł...
Nie za mało?
Developer jest aż tak dobroduszny, że chce robić prawie za darmo? Aby nam, mieszkańcom, swoim chlebodawcom- chce się rzec- tego wspaniałego osiedla, przyjeżdżało się na wspaniałe osiedle bezpieczniej, milej i z uśmiechem?
Czuję się onieśmielony ofertą Szanownego Pana Chmary. A Wy?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Początkowo przy podpisywaniu umowy rezerwacyjnej byliśmy zapewniani, że płyty zostaną wyłożone bezpłatnie, później była propozycja wyłożenia kostki brukowej za 2 tyś. zł, - niestety to wszystko informacje przekazywane ustnie, a teraz mailowo za tyle samo płyty yumbo. Niedługo za 2 tyś. będzie propozycja podsypania ziemi w dziury.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
A ja wolę, żeby drogę zrobili, tak jak deweloper obiecał po zakonczeniu budowy. Pomyslcie, co Wam z tego, że teraz wyłoży płyty czy kostkę jak ciężarówki i koparki zaraz to rozwalą? Długo się nacieszycie? Jak zrobią osiedle to niech dopiero na końcu zrobią drogę. Pewnie tak mają w planach bo to logiczne, a wy już psy wieszacie :/ Dajmy szansę najpierw by droga powstała w odpowiednim czasie a jeśli potem to nie nastąpi dopiero będziemy mysleli co z tym fantem zrobić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Pierwsze słyszę o takiej obietnicy, masz to na piśmie? :) ale jeśli faktycznie ma takie plany to jestem pozytywnie zaskoczony. Spóźniony 1.04? ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
żaby było jasne:

Ostatnią naprawę drogi - równanie, wałowanie itp. zrobiła nam GMINA.

developer palca nie przyłożył - ba, pierwszy raz walec widział do ubijania gruntu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zastanów się ! Żadna Gmina jeszcze nie wyrównała prywatnej drogi.. poza tym rozmawiałem z deweloperem, powiedział ze to oni maja kontakt do równiarki, deweloper zapłacił i że w miarę potrzeby będą wysyłać ją na drogę! Nie wprowadzaj w błąd!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Sam się zastanów! A w tu mieszkasz ze dwa dni! Od wielu lat drogi porządkował koleś opłacany własnie przez gminę!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkaniec, no więc gmina wyrównała również naszą prywatną drogę, na której nie buduje już żaden deweloper. Można? można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem tak dwa razy wymienialem juz zawieszenie w samochodzie i to po kilku miesiacach mieszkania na tym osiedlu. Raz wszystko jest w piachu lacznie z oknami w domu, lub na odwrot tonie w blocie. naprawde odechciewa sie tu mieszkac. Jak jezdze ta droga kilka razy dziennie to jestem bardziej zagotowany niz samochod w korku.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
A mnie wkurza biadolenie na drogę skoro tak jak ktoś wyżej pisał, a deweloper powiedział mi to samo: Że deweloper zrobi idealną drogę z polbruku jeśli każda posesja zrzuci się po 1500 zł. Ja bym chciał zeby tak się stało i mieli byśmy równą drogę. Może to dodatkowa oplata ale konieczna. Problem by przestał istnieć. A do niektórych nie dociera, że kupili super tanie mieszkania to nie będą mieli wszystkich wygód w cenie :( Za tą cenę mieszkań trudno budować dodatkowe udogodnienia i ja z tym się liczyłem, nie śpie na kasie ale nie jestem dusigroszem i te 1500 zł jakoś by się wysupłało. Zysk komfortu zdecydowanie przewyższał by cenę. Ale nie, lepiej sie wkurzyć że się nie ma drogi za darmo i marudzić na nią dalej :/ Powinniśmy się zebrać i kupić sobie tą drogę :(
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 14
Lepiej niech nie buduja tej drogi bo co po niektorzy beda 120km/h z krolewskiego po niej jezdzic bo jak narazie 90km/h. Pozdrawiam tych co jezdza przepisowo I mozna z dzieckiem Lub psem normalnie wyjsc za bramke
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 11
Zobaczy Pan/Pani droge jak swinia niebo. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Byłem na osiedlu Chmara w celu zakupu tam domu ale wszystko wygląda tak samo kurczę trochę to przytłacza, z jednej strony wszystko otwarte a z drugiej mury po 3 metry z betonu jak mam tak się odgradzać to bez sensu trochę Jak wam się tam mieszka ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam z tyłu to jeden domek ma mury prawie wysokości domku, sie poogradzał jakby wkoło MadMax grasował :P
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam. Wydaje mi się że to niekulturalne zaglądać komuś w okna . Nie wszyscy muszą się odgradzać . Jak zaczniecie mieszkać i kilka razy w ciągu dnia przejedzie samochód to okna i elewacja jest zakurzona bo niestety nie ma drogi . Przytłaczający to jest widok na kolejne szeregi i dlatego mam trochę intymności i nie widzę terenu budowy , który nie jest ciekawym widokiem. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może i śmiesznie dla przyjezdnego wygląda ten mur. Ale właściciel ma racje. Mieszkam tam od nie dawna, a już znudziło mi się wieczne mycie okien. Debile cisną po 70 km/h przez co cały ten pył unosi się na wysokość pierwszej kondygnacji.
Zaglądanie w okna też nie jest przyjemne, wolno przejeżdżające samochody patrzące co masz w środku...
Może gdybyśmy wszyscy nawzajem się szanowali nikt nie musiał by się odgradzać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Uuu groźnie brzmi właściciel muru :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Winter is coming... oby mur okazał się dość wysoki by obronić go przed Innymi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skoro winter is comming to może ktoś napisze jak sprawuje się piec wstawiany przez dewelopera? Bo w opiniach o nich przeważają te o głośności i zasobożerności - jako, że to drugie to kwestia indywidualnego zapotrzebowania to co możecie powiedzieć o głośności? Wygłuszaliście go jakoś specjalnie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W związku z tym, że znajduje się on w kuchni nie stanowi to większego problemu, ponieważ można go zabudować i wtedy jego głośność nie przeszkadza specjalnie. Kiedy nie ma konieczności ogrzewania mieszkania (tj. teraz) piec włącza się jedynie przy puszczaniu ciepłej wody, natomiast zimą chodzi on cały czas lekko burcząc. Moim zdaniem nie przeszkadza to jakoś szczególnie, tym bardziej ze względu na jego położenie - w ciągu dnia nie zwraca się na niego uwagi, a sypialnie znajdują się na piętrze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Już nie mogę się doczekać odbioru kluczyków :-)
Pozdrawiam Wszystkich przyszłych sąsiadów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
zabudować piec gazowy?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Piec z zamknieta komorą spalania można zabudowywać ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na kiedy są planowane odbiory tych domków już od paru miesięcy otynkowanych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej z kaczkami wodę pić jak na królewskim żyć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Odbiór domków to juz tylko sprawa gazowni, wszystko jest wykończone, ale odebrać będzie można dopiero jak ten monopolista łaskawie ruszy się do wywiązania swojej umowy i podłączy gaz :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ad. ~`PA :A już pan/pani tam żyje, że wie?? Czy po prostu lubi pić..wodę z kaczkami..??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie... jesteśmy ciekawi ile to jeszcze potrwa, zbytnio zapału ze strony chmara nie widac,procz wyslania ponaglenia do gazowni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem, tak znając życie jak termin jest do końca sierpnia to łaskawi panowie gazowcy tak wykonają. U mojego brata był podobny przypadek z ta banda nierobów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też czekamy na odbiór... Liczyliśmy na czerwiec, teraz czekamy na koniec lipca...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taaak też liczyliśmy na czerwiec/lipiec .. Ale kiepsko to widzę.. Myślicie że to będzie lipiec?? :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
juz mamy lipiec...byle zdarzyli sie ogarnąć do końca sierpnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba Deweloper dopiął swego bo podobno niedługo wchodzi gazownia i będą działać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
niedługo? od czerwca to slysze ;)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokładnie tak samo słyszę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę się załamałam :(
Patrząc na prace byliśmy mega przekonani, że do końca czerwca to już będzie na pewno koniec, a tutaj takie kwiatki...
I kolejny tysiąc w plecy na wynajem pójdzie :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oni chcą oddać budynki razem z źródlaną w płytach ;) wiec spokojnie jeszcze trochę ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
dobre :d
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już nawet nie powiem ile w plecy bo wynajem zakończyłem w czerwcu będąc przekonany ze tu juz wejde ... musiałem wyjechac na drugi koniec polski do rodziny czekać. Myslałem ze na kilka dni więc wziąłem rybki w plastikowym pudle i juz padają powolii bo akwarium czeka z innymi rzeczami w pracy schowane... Nie mówiąc o tym ze juz kilka rzeczy miałem zamówione i musze dopłacać za ich przechowywanie w magazynie :( i jeszcze kilka innych ale nie będę się dłuzej zalił :(

No ale rozumiem, że to wina gazowni i niestety developer niewiele może tu zdziałać :( Tylko niepotrzebnie obiecywał bo człowiek porobił plany a tu wyszło tak ze ciągle wiatr w plecy :(

Kochana gazownia :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A tak z ciekawości zapytam, czy za obsuwy deweloper nie buli wam żadnych kar?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Deweloper ma termin do końca sierpnia. Ale za każdym razem gdy się człowiek pytał to było mówione, że ten czerwiec jest bardzo realistyczny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
oczywiście .kara umowna za nieterminowosc. grzecznie czekam do końca sierpnia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to spoko, bo z wypowiedzi wynika jakby już grubo po terminie było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeczytaj umowę, czynniki niezależne od dewelopera i nic nie musza płacić. koniec września powinni się wyrobić no i jeszcze trzeba będzie poczekać na odbiory wiec do zimy będzie gaz :>
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czynniki niezależne? Brzmi trochę jak klauzula niedozwolona....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wczoraj dostałem informacje oficjalną od pani z biura developera, że ekipa gazowców jest od poniedziałku 13.07 i maksymalnie będzie wykonywała swoja pracę 2,5 tygodnia. Odnośnie terminów odbiorów mieszkań trzeba dzwonić do kierownika budowy i pytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z ciekawosci podjade w przyszlym tyg na budowe,i sprawdze czy tak rzeczywiście jest.wczesniej uzyskalismy informacje ze cala sprawa z gazownia to kwestia 2dni, teraz 2,5tyg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak bedziecie czekac na zalatwienie sprawy tak dlugo jak czekamy wszyscy na obiecana droge czy plac zabaw to slabo to widze
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja najpierw od kierownika usłyszałam że jak gazownia wejdzie to kwestia 4 dni, potem tydzien, a potem od Developera ze tydzien-dwa :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoc gazownia jest od poniedzialku, w przyszlym tyg maja inf.odnsnie terminu odbioru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Mam pytanko do obecnych, przyszłych mieszkańców.
Jak zabezpieczaliście się Państwo przed kupnem "dziury" w ziemi i jak przebiegała finalizacja całego przedsięwzięcia. No i czy umowa kupna sprzedazy jest aktem notarialnym czy umową cywilno prawną?
Z góry dziękuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam wpisać w google "ustawa deweloperska" i pierwsze hasło od góry jest dokumentem, który wszystko normalizuje, gdyż tak z marszu nikt wszystkiego nie zna.
Obecnie jest wiele elementów, które zabezpieczają kupującego przed "placem zbawiciela", m. in. umowa deweloperska w formie aktu notarialnego płaconego 50%/50% z deweloperem (ok. 1000zł) i wymóg rachunku powierniczego, z którego deweloper ciągnie hajs od banku dopiero po wykonaniu pewnych etapów, lub przy rachunku zamkniętym dopiero po wybudowaniu całego domu. Dodatkowo od niedawna deweloper nie odpowiada za usterki przez 3 lata lecz przez 5.
Polecam zagłębić się w czytanie ustaw, bo na forum dowiesz się tylko bzdur od których nie będziesz spać a i domu ci się odechce :)

Jeśli chodzi o finalizację to nie pomogę, bo ostatecznie zdecydowałam się na kupno domu od konkurencyjnego dewelopera.

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem "sprzedaż" rozpoczęła się przed wejściem tej ustawy w życie więc nie ma tu żadnego rachunku powierniczego i taki też zapis występują na umowie deweloperskiej podpisywanej u notariusza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no to co innego, wszystko zawsze zależy od momentu rozpoczęcia budowy osiedla - dlatego odesłałam do ustawy.
A może ~banino123 jest zainteresowany inwestycją, do której deweloper dopiero się przymierza? Proszę o info :)

W każdym razie, jeśli nie ma rachunku powierniczego, to trzeba zadbać o to, żeby pieniądze z banku na konto dewelopera trafiły dopiero PO wykonaniu danego etapu, a nie przed, żeby był taki zapis w umowie itd. Deweloper wysyła pismo, że etap taki i taki, polegający na tym i na tamtym został ukończony i prosi o przelanie danej kwoty - takie pismo trafia do banku, oni wysyłają człowieka (najlepiej, żeby nie był to pracownik banku lecz niezależny nadzorca budowlany - w banku można o wszystko wypytać) i on ocenia czy dany etap budowy został ukończony zgodnie z pismem. Jednakże to wcale nie znaczy, że sprawdzi czy wszystko zostało wykonane poprawnie - sprawdzi tylko czy dane elementy są na swoim miejscu.

Dodatkowo warto zatrudnić we własnym zakresie swojego niezależnego od dewelopera i banku nadzorcę, który przy każdym etapie ukończonej budowy będzie sprawdzał poprawność wykonania prac i pilnował, żeby wskazane usterki były poprawione, to sprawi, że będziesz spać spokojniej - bo, żeby spać spokojnie to pewnie jeszcze kilka lat po odbiorze trzeba...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dziękuje za konkretną odpowiedź, teraz wiem w jakim kierunku uderzać:)
Przymierzam się do zakupu mieszkania bez czynszowego w kolejnym etapie u Chmary przy ul. Potokowej, i niestety ustawa deweloperska tego nie obejmuję. Dlatego przy tak poważnej decyzji jest masa wątpliwości...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pomimo iż ustawa weszła w życie już po rozpoczęciu budowy osiedla, to nie znaczy, że Cię ona nie chroni - zapisy ustawy normalnie obowiązują, jedyne co zostało z niej wyłączone to już w/w zapis o rachunku powierniczym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gaz jest już zrobiony przez gazownię, czyli 1,5m/c przed terminem oddania domu.:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skąd to info o podłączeniu gazu? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie żółte osłony do zaworów odcinających są tylko po jednej stronie domków ale już od razu na drugim etapie również. Sugerować może to, że jest zrobiona tylko jedna strona ale mogę się nie znać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Domek coraz bliżej :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale obwodnicy metropolitalnej :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są już terminy odbiorów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poniedziałek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W umowie jest przecież napisane, że deweloper powiadomi nas pisemnie minimum 2 tygodnie przed odbiorem. Ja jeszcze nic nie dostałam. Jaki poniedziałek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zadzwoniłem do kierownika powiedział mi, że szeregi 52 i 53 do odbioru w przyszłym tygodniu. U mnie akurat to wtorek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to macie szczęście. Ja właśnie dzwoniłam też do kierownika i budynki 70 71 jeszcze nie są gotowe. Kazali dzwonić około 10 sierpnia i się dowiadywać :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie, Wy naprawdę już odbieracie te domki? Byłem tam dzisiaj - owszem po deszczach ale mimo wszystko ciężko nawet dojechać a co dopiero dojść do tych nowych lokali... Droga to wysypany gruz, a te domki co położone są wyżej mają tylko podsypane z tego gruzu pseudo rampy wjazdowe. Studzienki rewizyjne gazowe i wodkan wystają po 30cm a część już popękała pewnie od ruchu przy budowie tych nowych bliżej drogi. Mam nadzieje, że to tylko żarty z tymi odbiorami w poniedziałek...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
niestety kolego muszę Ci przyznać rację, byłem ze dwa razy na tym osiedlu i żeby nie firanki w oknach to bym nigdy nie powiedział, że tam powinni mieszkać ludzie. Tu nie chodzi teraz o jakiś hejt czy dowalanie komuś ale tam jest jeden taki bajzel wokół, że masakra, budowa i rozwalona droga, żadnej jakiejś normalnej drogi wewnętrznej.

Współczuję ludziom, którzy kupili tam mieszkanie bo deweloper im naobiecywał cuda a sami sobie pewnie będą drogę robić żeby dojechać do własnego domu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam pytanie do osób już mieszkających w szeregach? Mam na myśli domki tego typu, które sa dalej w budowie, bo przejeżdżając widziałam też domki innego typu. Czy rzeczywiście szambo jest na środku ogródka? Jak wygląda sytuacja w porze deszczowej? Zalewa Was? Czy ogólnie jesteście zadowoleni i powtórzylibyście tą inwestycje? Proszę o jakieś opinie, bo ostatnio bardzo intensywnie zastanawiam się nad kupnem. Pozdrawiam mieszkwńców ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma żadnego szamba, jest normalna kanalizacja. W porze deszczowej nas nie zalewa, ale teren dookoła jest tak błotnisty, że raczej się nie przejdzie (a już na pewno nie suchą nogą jeśli ktoś jest zdeterminowany na tyle żeby próbować) - nazwa ulicy "Potokowa" to nie żart, tylko po deszczu jest tak dosłownie. My akurat nie jesteśmy zadowoleni i absolutnie byśmy tego nie powtórzyli, nie wyobrażamy sobie też mieszkać tu zbyt długo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Charakterystycznym elementem osiedla Królewskiego to zabudowania w kształcie stodoły. Miejsce przeznaczone na dojazd i dojście do obiektów to prawdziwy Camel Trophy 1987 Madagaskar.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może nie będzie tak źle ;) Czy na tych odbiorach dziś i w tamtym tygodniu mówili coś o drodze? I może miał ktoś dyktafon bo pamięć Chmary dość ulotna?:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bezpieczniej przemieszczać się w stylu W. Cejrowskiego a nie Colina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My budynek odebraliśmy w zeszłym tygodniu i co do wykonania nie mamy zastrzeżeń. Co do drogi to zamiast osądzać dewelopera o niesłowność, to proszę przypomnieć sobie o rozmowach na temat inicjatywy społecznej ze składkami na drogę. Nam deweloper nic nie obiecywał.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Zgadza się Deweloper zaproponował że wszystkie drogi będą wyłożone płytami Yombo za jedyne 2,5 tys.zł , mam to na piśmie. Z chwilą gdy kupowaliśmy mieliśmy możliwość kupić od 7-nieba gdzie była naliczana opłata odrazu 5tys.zł za drogę, a dom i tak droższy o 20 tys.zł . Tutaj tej opłaty nie było a teraz propozycja jest i tak dwa razy tańsza za drogę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
A mi obiecywał: najpierw całą Źródlaną aż do zakrętu na potokowa w płytach gotową w czerwcu potem zmienił zdanie i na sierpień już miały być a teraz to już nawet nie pytalem jaki jest nowy termin płyt na Zrodlanej... A oferta 2.5 tys za płyty przed domem wymagała zgody wszystkich co do jednego więc póki nie dodadza tej kwoty w cenie domku i tak płyt nie będzie na osiedlu...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
ktoś wie kiedy kolejne odbiory?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, czy ktoś z mieszkających na tym osiedlu do odbioru mieszkania brał fachowca? Może macie kogoś, kogo możecie polecić? Kogoś kto mi wszystko sprawdzi, bo ja nawet nie wiem na co zwrócić uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak :-) podaj maila to podam Ci namiary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mail jusnach@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nam się mieszka bardzo dobrze, w Trójmieście nie dostalibyśmy dwupoziomowego mieszkania z ogródkiem za taką cenę. Droga, no cóż, liczymy że kiedyś będzie lepiej, w końcu to wieś :) po co narzekacie, jeśli nie odpowiadają wam warunki, przenieście się do Orłowa, tam mają wybrukowane ulice...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja też czekam na drogę, ale tak jak wspomniałaś to wieś. A mieszkam od roku i jest fajnie. Wracam po pracy i odpoczywam. Nie wyobrażam sobie mieszkania w mieście. Wystarczy, że pracuję w centrum.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Byłam i pytałam w Orłowie, mają domki za 250tys ale EURO .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktoś słyszał kiedy będą oddawać kolejne domki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić Panią z czarnej Alfy Romeo z nr ZGL XXXXX. Idąc w zeszłym tyg na spacerze z rodziną i małym dzieckiem (1 rok) ul. Potokową byliśmy świadkami pasjonującej jazdy... Niczym na rajdzie Dakar pędziło czarne monstrum wznosząc masę kurzu. Na gest pokazujący ,że ma jechać jeszcze szybciej pokazała nasze polskie pozdrowienie f... OFF!!! po czym kawałek dalej zatrzymała się i zwyzywała od kretynów... Efekt był taki ,że dzieciak choruje na silną astmę i nasz niedzielny spacer skończył się wizytą w szpitalu... Może był to przypadek a może silna dawka zarąbistego kurzu!!! Nie wiem co było przyczyną tak mądrego zachowania ale... patrząc się na kulturę osobistą jeszcze raz pozdrawiam sąsiadkę z Królewskiego. A wystarczyło zwykłe przepraszam...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
pod koniec zeszłego tygodnia taki sam rajd urządziła sobie srebrnym audi pewna b..a.Efekt był taki,że srebrny szrot wracał na lawecie. Pozdro dla debili.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mam pytanie do tych mieszkańców, którzy mieszkają już tam trochę dłużej. Czy od razu po odbiorze domku kładliście cekol na sciany i malowaliście i czy nie wyszła wam wilgoć w domu? jak ostatnio rozmawiałam z tym kierownikiem budowy to powiedział, że on by tych ścian nie ruszał jeszcze co najmniej przez rok!! żeby wyschły. Tylko pytanie jak mam tam mieszkać i nie zrobić ścian?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bo w naszym kraju kultura na drodze to masakra jakaś...wielu zap.....la i nie patrzy na innych na pieszych gdzie wyprzedza itd Spróbuj jechać lewym pasem na obwodnicy 120h wyprzedzając kolumne samochodów jadących prawym pasem to zaraz masz osła prawie na zderzaku który musi gnać 150/h ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My nie cekolowaliśy bo sciany sa naprawdę ladne i równe. Ale pomalowaliśmy już prawie wszystkie sciany. Nic zlego się nie dzieje :)
pomaluj jakąś farbą pozwalającą oddychać ścianom i powinno byc ok
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
ściany można osuszyć maszynowo są urządzenia które potrafią zebrać kilka wiader wody na dobę z świeżych tynków.Można takie coś wypożyczyć. A do kultury na drodze to wczoraj jaśnie pan z Królewskiego jedną ręką prowadził auto a drugą wychylał chmiela.Gratulacje!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mi po prostu ręcę opadają jak widzę co niektórzy wyprawiają na tych drogach. Ostatnio też miałem taką akcję. Zero poszanowania dla innych użytkowników drogi, nie wspomne o jakiejkolwiek kulturze przy próbie zwrócenia uwagi.
Osobiście jeżdże w tą i z powrotem kilka razy dziennie nie wznosząc za sobą "burzy piaskowej" na 1, max 2 biegu. Spróbujcie tego samego, a będzie chociaż trochę mniej nerwowo.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
I ma racje, chyba ze ktoś lub płynącą wode po ścianie grzyb w narożnikach i wszędobylskie pęknięcia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0