Widok

Czy będą jakieś busy specjalne na PKM?

Czy beda busy na pkm na te stacje w polu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
na polu rolnik wywalił obornik i teraz śmierdzi. Nikt tam nie będzie się przesiadał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Raczej wątpię, gmina ma nas w tyłku, a bez dopłat samorządowych nie ma szans aby znalazł się jakiś prywatny przewoźnik, który by zechciał ludzi tam wozić, bo to będzie dla niego nieopłacalne.
Normalny autobus tam nie wjedzie (bo można by wydłużyć trasę np 126) ponieważ jest ograniczenie do 3,5T. Żyjemy w powalonym kraju gdzie przystanki buduje się w polu bez parkingów.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pożyjemy zobaczymy, więcej optymizmu. ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
trzeba być realistą, skoro wielkim problemem dla gminy jest już zwiększenie częstotliwości kursów 126 w godzinach szczytu, to w przypadku utworzenia nowej linii dowożącej ludzi na przystanek PKM'ki nie liczę na fajerwerki :) odpowiem wprost NIE MA NA TO SZANS przynajmniej nie w najbliższym czasie, bo żyjemy w kraju absurdów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieszkałeś w jakimś innym kraju, gdzie nie było absurdów?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
co za pokretna logika, co mnie obchodzi ze gdzie indziej tez sa problemy z mysleniem wsrod urzedasow, ja mam to dokumentnie gdzies, ja nie moge tu i teraz dojechac na przystanek i zaparkowac samochodu, to jest moj wlasny lokalny absurd, za ktory nikt nie odpowie a takie barany jak ty felipe potulnie schyla glowki i beda czekac az cos im laskawie w sprawie pkmki skapnie... jakies tak zwane "rozwiazanie tymczasowe" czyli pewnie parking wsrod gnoju, że samochód łopatą bedziesz musial w gumofilcach wykopywac jak z pracy wrocisz...
ja osobiscie dzieki lokalnym absurdom mam ta inwestycje gdzies, bede nadal korzystac z samochodu zarowno 4 kilosy dojazdu do przystanku jak brak infrastruktury skutecznie mnie zniechecily.
a o busie prywatnym zapomnijsie, chyba ze felipe zakasa rekawy i bedzie charytatywnie ludzi dowozil do pkmki :D "w atmosferze wzajemnego zrozumienia", jak u barei :P
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro nie będziesz korzystał, to po co się wypowiadasz?
Widziałeś chociaż ten przystanek z bliska? Z resztą, co za różnica. Poziom wypowiedzi świadczy o tym, że poza biciem piany nic konkretnego nie masz do powiedzenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
ty za to masz wiele do powiedzenia w temacie? czyli jak felipe, bedzie busik na pkmke, czy nie bo jak mniemam przystanek z bliska widziales dzisiaj na otwarciu i juz wszystko wiesz? :) to wypowiedz sie prosze o mozliwosciach wygodnego skomunikowania czerwonej wiaty w polu z nasza miejscowoscia :D to nie bedzie bicie piany i to bedzie post w temacie...
ja mowie z tego co sledze informacje o dojezdzie do stacji gdansk rebiechowo od kilku miesiecy, ze na wydluzenie linii 126 nie ma szans i tym bardziej na busy nie ma szans, park and ride tez nie ma drogi sensownej nie ma i w najblizszym czasie nie bedzie. Coś jeszcze masz merytorycznie do dodania czy bedziesz sie zastanawiac dalej w ilu krajach przyszlo mi mieszkac, ze tak mnie wkurzaja lokalne absurdy? bo sam poziomem nie podskoczyles pona dpersonalne jazdy :P
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja bedę z kubusia puchatka do pkmki dojezdzal rowerem:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W takim razie niebawem stacja Rębiechowo zostanie pominięta
w rozkładzie jazdy. Chyba, że zastosowany będzie wariant NA ŻĄDANIE.
Tak będzie szybciej, taniej i rozsądniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też zamierzam dojeżdżać rowerem, ale co z osobami starszymi, matkami z dziećmi? No i co zimą, gdy padać będzie śnieg, co w deszczowe dni? Komunikacja jest konieczna. Władze Gminy powinny ponieść karę za tak lekceważące traktowanie mieszkańców.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jak by tory miały iść przez banino to zaraz by się znalazło setki protestujących bo im tory pod domem będą przeszkadzać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba nie chodzi o to, żeby tory były w Baninie, tylko o to, żeby można było do tych torów dojechac. Nie każdy ma auto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale faktycznie, obecnie jest to stacja w szczerym polu,
dziś się tam pofatygowałem, dojazd wąski, kompletnie nieoznaczony, płyty, potem grunt, potem asfalt, przy samej stacji nie ma żadnego parkingu - także nawet gdyby ktoś bardzo chciał jutro skorzystać i się przesiąść, to nie ma gdzie zostawić auta - przyznam, że to czyste kuriozum
ale sam przystanek ładny, nowoczesny, nawet tabliczki dla niewidomych - także pod tym względem fajnie to wygląda
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do 2020r będzie zrobione ale trzeba mieć nadzieję, że będzie szybciej.

GDAŃSK RĘBIECHOWO

Budowa węzła została przełożona do realizacji w kolejnej perspektywie unijnej 2014-2020, w związku z koniecznością koordynacji projektu z nowymi planami budowy Obwodnicy Metropolitalnej, planami rozwoju lotniska oraz lepszego skomunikowania z sąsiednią gminą Żukowo.

Przystanek PKM Gdańsk Rębiechowo będzie największym węzłem typu Park&Ride na całej linii kolei metropolitalnej. Docelowo możliwe będzie tu wybudowanie parkingów nawet dla 1000 aut. Głównym celem tego węzła będzie przejęcie dużej części ruchu samochodowego z kierunku Kaszub oraz z projektowanej w pobliżu nowej obwodnicy metropolitalnej i zachęcenie kierowców do kontynuowania podróży w kierunku Trójmiasta szybszym i bardziej ekologicznym pociągiem.

Parkingi: 387 miejsc dla samochodów (w tym 17 dla niepełnosprawnych); 32 miejsca dla rowerów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to na parking sobie deko poczekamy na droge pewnie rowniez :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak dojechać do przystanku PKN Gdansk Rębiechowo z Banina?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O mały rozumkiem pani 'P' były zebrania i na mapach było dokładnie pokazane w którym miejscu jest przestanek ale tak to jest patrzeć glosować i nie myśleć,oczywiście nie mówię o ludziach którzy w tym czasie tu nie mieszkali , a teraz jadem pluć jak żmija bo coś nie pasuje i innych wyzywać.To trzeba się najpierw upewnić i być pewnym na to co się głosuje Panie P.!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś Szanownej Pani głosowania zmieniły w kwestii lokalizacji "PRZESTANKU" jak go Pani nazywa?
Na zebraniach z tego co pamiętam BYŁY planowane na zakończenie inwestycji parkingi P&R, oraz drogi dojazdowe do wiaty w polu.
Nawet obiecywano gruszki na wierzbie w postaci połączenia drogi dojazdowej do "PRZESTANKU" ze starą słowaka, czym wszyscy się zachwycali :)
I co wyszło - jajko wyszło, a Pani "ka" zadowolona z siebie, bo oddała głos na "PRZESTANEK" za kościołem :)
I co z tego - nie wie Pani gdzie Pani mieszka? w jakim kraju Pani żyje?
stare mądre przysłowie o takich ludziach powiada że:
"obiecanki cacanki, a GŁUPIEMU radość", na takich ludkach swoje poparcie budują najwięksi kłamcy polityki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wiedziałam i przysłowie pamiętam więc żalów o brak odjazdu nie wylewam na innych forumowiczów bo każdy ma prawo pisać co uważa,nikogo od baranów!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam powrót do szkoły i naukę czytania ze zrozumieniem. To nie jest wylewanie żalów tylko przedstawienie faktów, realiów odnośnie PKM, felipe ma problem z rzeczywistością w jakiej przyszło mieszkańcom naszej wioski celebrować szumne otwarcie inwestycji, niestety nie zmieni to faktów. Mamy przystanek w polu bez dojazdu i nie ma nas kto tam dowieźć, a usprawiedliwianie absurdów związanych z tą inwestycją tym co dzieje się w innych krajach jest na miarę baranich głów, tak samo jak pisanie PRZESTANEK zamiast PRZYSTANEK.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
może ktos kto ma duże auto zabierze innych, skrzyknijcie sie jakoś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak się zastanawiam czy ktoś z piszących tutaj zadał sobie trud złożenia wniosku do gminy żeby taki dojazd zorganizować. Uważam, że zamiast tracić czas na dyskusje, które nie rozwiązuja problemu, lepiej jest działać. Ktoś złoży wniosek, ktoś porozmawia z sołtysem, ktoś kogoś podwiezie na przystanek i już będzie trochę lepiej :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
A wiecie że na Jasieniu takie busy wprowadzono? - od kościoła na stację PKM, tylko w godzinach szczytu, i wiele ich nie ma, ale zawsze coś - od czegoś trzeba zacząć - można? - można

Może radni Banina wypowiedzieliby się co do tej pory przedsięwzięli w tej sprawie? Chciałabym o nich słyszeć nie tylko przed wyborami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Drewutnia/Altana/Domek narzędziowy (34 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was miał kontakt z Powiatowym inspektoratem Nadzoru budowlanego w sprawie zgłoszenia...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

do góry