Widok

Czytelnik o zmianach na ul. Wajdeloty: miało być lepiej, wyszło jak zwykle

Opinie do artykułu: Czytelnik o zmianach na ul. Wajdeloty: miało być lepiej, wyszło jak zwykle.

- Dzięki remontowi cała ulica Wajdeloty zdecydowanie zyskuje na estetyce - jest ładniej i czyściej, ale detale zdają się ten efekt skutecznie psuć - pisze o inwestycji mieszkaniec Wrzeszcza pan Jakub.

Oto jego spostrzeżenia:

Pamiętam remont ulicy Wajdeloty w Gdańsku Wrzeszczu od samego początku. Pierwszy wyrwany asfalt (kamienicami trzęsło tak, jakby tuż obok przechodziła Godzilla), pocięte drzewo na rondzie (nikt nie mógł uwierzyć, że to dzieje się naprawdę), ulica ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurcze, a mi się te betonowe klocki podobają. Można przysiąść i jakoś ładnie mi się komponują. Ale co człowiek to gust. Może po prostu się nie znam.
Pozdrowienia i Wesołych Świąt
popieram tę opinię 319 nie zgadzam się z tą opinią 35

Fajnie wyglądają tę klocki. Na żywo nie widziałam.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mi też się podobają, chociaż ich jeszcze nie widziałem
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 5

Siadać na betonie ? Powodzenia.....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 15

Co mogłoby być lepiej:

1. Różne rodzaje nawierzchni - każda z innej bajki, jakby nie robiono wg projektu tylko wg zasady "co teraz mamy w magazynie to położymy na Wajdeloty"
2. Mało ławek - mogłyby zastąpić spokojnie te słupki i betonkloce
3. Mało zieleni - można było dać jak już betonowe, to donice - nawet jak na zieleń kasy brak to wokół tylu znudzonych emerytów, że na pewno któryś coś tam by posadził :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7

Prawda jest taka, że w tym kraju i w tej dzielnicy tylko betonowy kloc przetrwa. Druga prawda jest taka, że jak się szczelnie nie wybarierkuje, to Polak swojego "zewnętrznego członka" zaparkuje nawet u diabła w d...

Raz ktoś się wykazał pragmatyką po prostu. Inaczej mielibyśmy co tydzień temat, niczym o windach na peronach.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zawsze znajdzie się cebulak, któremu coś nie pasuje.

Powinni cię z armaty wystrzelić na Księżyc.
popieram tę opinię 226 nie zgadzam się z tą opinią 131

Zawsze znajdzie się jakiś czosnek , który musi judzić

Zawsze znajdzie się jakiś czosnek , który musi judzić
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10

Smiechu warte...

Nazywanie Polaków cebulakami nie ma szans na zaadopotowanie się w jakiekolwiek świadomości.
Wiadomo, że to odwet żydków za czosnki...... z tym, że przed wojną żydzi masowo sprzedawali czosnek, a Polacy z cebulami nie mają nic wspólnego. To próba odwetu... z tym, że nieudolna próba, nie mająca żadnego związku z rzeczywistością.
:))
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 12

nigdy nie dogodzisz...

Jestem "zajarany" Gdańskiem, wychowałem się wśród falowców i bronię ich przy każdej okazji, gdy słyszę uzasadnione negatywne komentarze, jednak od czasu do czasu mam ochotę na spacer po niepowtarzalnym klimacie kamieniczek, które osobom sentymentalnym i pasjonatom szepczą swoją historię i czarują urokiem. Takimi magicznymi okolicami jest m.in. brukowana Stara Oliwa, popularna Starówka, tajemnicze Dolne Miasto i właśnie wspomniane ulice Dolnego Wrzeszcza...
Rozumiem, że oburzać, a co najmniej niepokoić może robienie "niczego" z czegoś - tereny Stoczniowe, wyspa Spichrzów, dworki na ul.Polanki czy "Indiańska Wioska" ale cieszy mnie każda rewitalizacja wiekowego obiektu czy tam rejonu. W przeciwieństwie do niektórych nie jestem osobą, która podważa wizję architekta albo artysty, bo cieszy mnie każda zmiana tego typu, a samo zrealizowanie takiego planu to ogromny krok do przodu.
Jasne, mieszkańcy i inne osoby powiązane z daną okolicą powinni mieć wpływ na to co się dzieje, a jak się już stanie ich ocena najbardziej się liczy. Nie zapominajmy jednak, że wiele aspektów widzi się dopiero po zrealizowaniu projektu, nie ma co płakać, tylko znaleźć inne osoby o podobnym zdaniu i zadziałać a nie skarżyć się w internecie.
Wajdeloty to dla mnie bomba rewir teraz, jak za czasów niemieckiej świetności :D
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

Starówka

Zapamietajcie prosze. W Gdańsku nie ma "Starówki"!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Najadł się cebuli i wydalił z głośnym trzaskiem jelit komentarz. A fe! Publicznie na forum!

Uciekinierzy z Cebulowa zawsze śmieszą. Nie wiem dlaczego, ale uważają, że wieś jest gorsza. W obawie że zostaną rozpoznani, nie zjedzą kapusty, cebuli, kefiru nie kupią. Ogórki - najwyżej w occie! Boże broń kiszone! Potem idzie taki do McDonaldsa, zagląda do środka kanapki - o rany! - cebula, ogórek! Przerażony rozgląda się po sali, myślli - może powinienem zaprostestować, zwyzywać obługę że w nowoczesnym mieście mi cebulę podali? Bo inaczej pomyślą że jestem z Cebulowa... Ale mu głupio, nikt inny nie rzuca kanapek i nie objeżdża obsługi, wszyscy siedzą i wsuwają swoją porcję dioksyn. Cebulak postanawia zjeść w milczeniu, ale z każdym kęsem rośnie jego niepokój, że nie jest tak nowoczesny jakby chciał - BO JE CEBULĘ...

A tak na poważne - remont Wajdeloty to typowy kicz - bloczki wyglądają obżydliwie, są także mało funkcjonalne. Po prostu z adużo miejsca zabierają, nie dając nic w zamian. Na tak małej ulicy stawianie klocka to po porstu idiotyzm.
"Rzymskie" ławki - nie dość, że wyglądają kiczowato, to jeszcze nikt na nich nie posiedzi - dreewno jest zdecydowanie lepsze - jest ciepłe w zimie i zdecydowanie milsze latem. Na gorącym betonie latem ani zimnym w zimie nie posiedzisz. Po co stawiać ławki na których nie da się usiąść? Chyba tylko cebulakom one do szczęścia potrzebne skoro je tak chwalą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na co liczyliście?! Przecież miasto za publiczne pieniądze

buduje i remontuje buble. Przykładem niech będą remonty budynków komunalnych. Niby nie mają kasy na remonty a jak już je robią to byle jak. Dach po remoncie cieknie, ocieplenie wykonano byle jak... I tak jest w całym mieście brak nadzoru lub dają zarobić znajomym bo jak to inaczej wytłumaczyć?
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 71

takich przykładów można mnożyć. Gznk to niezłe bagno...

zawiłe sprawy i ich rozwiązania.... buta pracownikow podobn do lisieckiego i pafleka. ta instytucja jest dla mieszkańców czy dla własnych interesów?

oby prokuratura dobrala sie tez im do tt...ylkow!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 17

lekka ręką wydają nasze pieniądze na rzeczy nie przemyślane

kiedy urzednicy zaczna ponosić kare za swoje buble o olewactwo?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 18

Twój komentarz też jest wyjątkowo nie przemyślany

A Wakdeloty dzięki remontowi stała się piękną ulicą
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 8

a na co mają wydawać?

Podaj choć jeden przykład , taki ktory twoim zdaniem powinien zostac zrealizowany zamiast remontu wajdeloty.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

remont Długiego Targu.

remonta Pobrzeza Motlawy itd itd
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

A dlaczego nie uliczek w oliwie?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlugi Targ... Uliczki w Oliwie.. ok

Ale dlaczego nie Wajdeloty?

Żadne przykłady.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

rozdać bidnym i óbogim i pzedskola zbudować...

i bylety na ałtobós rzeby za darmo byli...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Miłością w klimacie Dalaj Lamy

Nie przymusisz obiboka do płacenia czynszu. To nie jest program "wybacz mi" tylko twarde realia: skąd brać na porządne remonty skoro połowa najemców nie raczy płacić czynszów, spora część nie dba a nawet demoluje, a kary się nie boją bo eksmisja na bruk jest w Polsce zakazana...
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4

zastanow sie co piszesz bo wpisujesz sie w te afery to znaczy ze jeśli place to mam od miasta byle jaki remont bo 19 km dalej inna rodzina nie placi? miasto nie potrafi planowac rozwoju miasta. nie potrafi nadzorowac jakości i wydaje kase byle jak tu nie ma nic do tego twoje zrzucanie winy na mieszkańców
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

ale tak własnie jest

GZNK ma własny budżet. a w tym budżecie tylko tyle kasy, ile zbierze z czynszów. i tak jeszcze ratuje sytuację to że pieniądze regularnie wpływają od najemców lokali użytkowych, bo tam można wypowiedzieć umowę i niepłacącego wywalić. no ale skoro ty płacisz, a ktoś nie, to skąd wziąć na remont?
wiesz ile wynosi w skali miasta zadłużenie czynszowe? 150 mln zł. policz sobie ile by za to było remontów! no ale nie ma. czemu? podziękuj temu co nie płaci klatkę obok, dwie, albo i nawet 19 km dalej. z pustego i salomon nie naleje...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

Urzędniczki w BOMach mówią wprost

nie ma na remonty, bo prezydent zabrał pieniądze na igrzyska. Przynajmniej te urzędniczki są uczciwe i nie ściemniają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety jedynie słupki temperują kierowców z naszego kraju.

W niektórych miejscach na Wajdeloty ich brakuje - skutek: zastawiony chodnik.
popieram tę opinię 170 nie zgadzam się z tą opinią 6

a od czego jest policja i straż miejska ?

dawniej na Ogarnej po kilku minutach postoju w nieprawidłowym miejscu auto miało blokadę lub mandat za szybą, na Wajdeloty nie może być podobnie ?
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

a pod innym tekstem czytałem w komentarzach że

straż miejską trzeba zlikwidować...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo widzisz... Wszystko zależy od okoliczności.

Jeśli jego (lub jemu coś) zastawią, to wtedy straż ma być i to najlepiej na miejscu w ciągu 30 sekund. Natomiast gdy on sam ma potrzebę zaparkowania na zakazie lub zastawienia i jeszcze nie daj Boże dostanie za to mandat - to wtedy trzeba straż zlikwidować.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

zamiast blokady lub mandatu lepiej użyć lawety

i wywozić samochody na koszt właściciela na parking pod estakadą na Morenie. Samochód stojący na chodniku z założoną klamrą tak samo blokuje chodnik jak każdy inny.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

powoli uzupełniają bo parkują na przejściach dla pieszych

W ogóle dlaczego niektóre przejścia nie maja pasów zgodnie z projektem a inne mają z ciemnej kostki?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niestety to wszystko to prawda...

Jeśli ludziom się ten zgrzyt podoba, to lata estetyzacji nie poszły na marne.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 42

Za cos tak obrzydliwego powinno sie karac architektue
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jakie lata estetyzacji ? Chyba żyjemy w innym Gdańsku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Parkowanie na Wajdeloty

Po wykonanej modernizacji Wajdeloty parkowanie samochodów na rondzie czy na chodnikach mino ustawionych ławeczek i słupków to już prawdziwa plaga. Niestety interwencje do Straży Miejskiej niewiele w tym pomagają.
popieram tę opinię 68 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale proca by pomogła

I szybko autka by zniknęły
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Parkowanie!!!

Nie tylko na Wajdeloty ale również na Waryńskiego. Straż Miejska tylko sobie przechodzi i ma to wszystko gdzieś. Patrzą tylko na Białej przed rynkiem na auta które zaparkują za znakiem albo jak ktoś handluje po za rynkiem to wtedy odrazu wyciągają bloczek i wypisuja ze 100 za nielegalny handel albo złe parkowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mi Wajdeloty się bardzo podoba.

Zupełnie nowa jakość. Cała okolica dużo dzięki temu zyska/
popieram tę opinię 95 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jak się nie podoba

to zapraszam na Waryńskiego, gdzie od Miszewskiego do Grunwaldzkiej położono niedawno nowy chodnik. Przy budynku nr 2 wycięto zmurszały pień, po czym pozostałość po drzewie wystającą 30 cm ponad grunt w chodniku elegancko obudowano kostką i tak powstał pomnik głupoty. Zgadnijcie czyjej.
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 4

Raczej idiotom

Niezależnie czy są zieloni, czy czerwoni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polakom to nigdy nie dogodzisz...
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 28

a takim jak ty wystarczy rzucić byle ochłap i jesteś zadowolony ?

trzeba być wymagającym w stosunku do tych, którzy inwestują pieniądze z naszych podatków
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10

Jak chcesz być wymagającym to trzeba było się zapoznać z projektem

i próbować interweniować przed jego wykonaniem a nie czekać aż wszystko zrobią i wtedy narzekać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

ja nie narzekam na projekt - tylko na wykonanie (jakość, czas , koszt)

poza tym nie mam dostępu do kopert :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przestań oceniać Polaków: nie traktuj przedpiśców na tym portalu jak wszystkich rodaków

na anonimowych portalach jest nadreprezentacja charakteropatów, ale nie dotyczy to większości mieszkańców naszego pięknego kraju z ciekawą historią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

chyba Polkom ??

chyba ,ze ty Biedroń ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie to nie ma to jak sobie usiąść na ławce przy rondzie, oglądać przejeżdżające samochody i wdychać spaliny. Autorowi pomysłów aura pomyliła się z parkiem.
popieram tę opinię 74 nie zgadzam się z tą opinią 16

Ale to wolny kraj, nikt Cie do tego nie zmusza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

ale muszę za to płacić - miasto wydaje m.in. moje pieniądze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

pan Jakub zwyczajnie nudzi

a jak się nie podoba to niech pan Jakub w ramach protestu urządzi strajk głodowy, albo się wyprowadzi.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 12

Kolejny czutelnik piszący donosy... Ciekawe...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Meble miejskie powinna cechować lekkość, ale też funkcjonalność

Człowieku skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutom. Portal powinien wysłać na ul.Wajdeloty człowieka z redakcji , ktory opisałby co sie zmieniło po remoncie i jakie są +/-. Ale portal woli przekalkować list jakiegoś wiecznie niezadowolonego błazna z Wrzeszcza, ktory miał inną wizję na meble miejskie. Panowie i Panie troche profesjonalizmu w waszej pracy od czasu do czasu by się przydało a nie wypociny jakiegoś malkontenta. Jestem pewien że mieszkańcom Wejdeloty i okolic napewno nowy wygląd się spodoba nawet jeśli będą musieli siadać na betonowych klockach. A tak poza tym wszystkim zaczyna mnie już irytować ciągłe marudzenie na wszystko i na wszystkich, jak dziury w drodze to jest źle jak nie ma dziur to meble miejskie do du..py. kur.... ludzie chcemy coś zmienić w życiu to zacznijmy od siebie!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 19

bo chodzi o to, żeby dzięki takim tekstom wzrastała klikalność a za klikalnością idzie

kasa, kasa od reklamodawców.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Również jestem zdania że zamiast słupków powinny być drzewa

lub donice z kwiatami. Smutno wygląda odcinek od Waryńskiego do ronda z "kikutem". Bardzo smutno.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 7

Też jestem zdania, że

małym wysiłkiem zdecydowanie można by poprawić estetykę tego wyjątkowego miejsca. Niestety gust albo się ma, albo nie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Robić czy nie robić o to jest pytanie ?

Osiołkowi w żłoby dano itd,itd.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest OK.

A że co niektórzy nie będą już więcej niszczyć chodników parkując na nich to inna sprawa... I dobrze!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Donice szybko zamienią się w śmietniki

No i już widzę te tłumy ludzi siedzących na ławkach przy ulicy...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ludziom sie nie podoba bo nie maja gdzie swojego golfa zaparkowac... przestrzen publiczna jest dla ludzi, a nie tylko dla samochodow...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

jak dla mnie to Pan Jakub jest sledziem albo poprostu dawno nie r*****

Ewentualnie nie moze juz zaparkowac samochodu bezpośrednio pod oknem
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 8

Raczej nie wygląda na takiego co ma samochód.

prędzej na takiego z uciskiem prostaty od siodełka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mądralo żeby uciskać prostatę musiałbyś użyć sztycy od siodełka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wypraktykowałeś?

:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jestem "cebulakiem" twierdze ze

bez remontów budynkow w większości należących do miasta (tabliczki ROM nr XxX) , przebudowa ulic i chodników niema sensu ,a to czy sa słupki czy nie niczego nie zmienia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

a mi się podoba nowa Wajdeloty :) Ponad 20 lat mieszkałam przy tej ulicy i aż miło papatrzeć na zmiany, jakie nastąpiły. Jest czyściej, przytulniej, i w końcu chodnik będzie należał do przechodniów a nie do zaparkowanych aut.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

a co z chłopcem od hondy? i innymi niepoczytalnymi?

Dzwoni prokurator do kolegi prokuratora: Słuchaj, zabiłem dwóch facetów! No, ale co się stało?-pyta drugi. Normalnie, byłem trochę wstawiony, potrąciłem jednego, aż mi głową szybę wybił, a drugi poleciał w krzaki-odpowiada pierwszy. Dobra. Nie martw się. Tak zrobimy: ten, który ci wybił głoą szybę dostanie 5 lat za zniszczenie mienia, a ten, co poleciał w krzaki dostanie 8 lat za ucieczkę z miejsca wypadku.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

suchar... już było...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wierzę w rewitalizacji bez wymiany patologicznej części mieszkańców.

To jest utopia.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tylko dlaczego w odnowionym miejscy zaraz dominuje cholerna "BIEDRONKA"???

Dlaczego tam nie ma polskiego kapitału tylko jest Biedronka z portugalskim kapitałem. To wygląda jakby częśc Wrzeszcza została odnowiona dla Biedronki, która nie płaci podatków.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10

też odnoszę takie wrażenie, podobnie jak w innych miejscach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przydałoby sie oslupkowanie wszystkich chodnikow w Trojmiescie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

proponuję jednak zacząć od wywożenia samochodów parkujących na chodnikach

przy pomocy lawet. Takie działania powinna poprzedzać odpowiednia akcja wyjaśniająca. Już się na tym portalu zaczęła.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

W sumie racja. Najpierw wywiezc samochody na koszt wlascicieli. Odbior tez za odpowiednia cene. A potem wszystko opalikowac.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biedronka powoli wykańcza sklepy na Wajdeloty :(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

To czemu nie robisz w nich zakupów,

tylko biegasz po tanie żarcie do Biedronki?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie biegam. Niestety sam nie zrobię takich dużych zakupów codziennie żeby podreperować budżet właścicieli sklepików.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niestety polaki swoje cztery litery najchętniej po schodach by zawieźli.
Słupki obecnie to jedyna skuteczna szykana aby nie parkować wszędzie!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszędzie słupki i potem zdziwienie że sklepy i inne przedsięwzięcia w tym rejonie bankrutują

Wszędzie słupki i potem zdziwienie że sklepy i inne przedsięwzięcia w tym rejonie bankrutują bo nikt się nie zatrzyma na tej ulicy. Przy centrum handlowym jest bezpłatny parking więc tam trafiają wszyscy klienci:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 16

Bankrutuja, bo jest Biedronka. Masa innych sklepow i centrow handlowych
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak mieli ceny z księżyca to bankrutują
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ławki? Na Dolnym Wrzeszczu?

Nie wymyślono jeszcze takiego materiału, który w tak niesprzyjającym środowisku przetrwałby dłużej niż kilka tygodni.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

bedzie gdzie flache obalic... a jak sie we lbie mozg zlasuje, to bedzie co zniszczyc
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

słupki niczego nie zmieniły

Mieszkam przy ul. Wallenroda i zauważyłam ,że mimo słupków, zatoczek, bloków betonowych i innych wynalazków nie dało to nikomu do myślenia. Na wysokości pizzerii "Ósemka" niejednokrotnie jest problem przejechanie obok ,gdyż miejsca, które były przygotowane na parkowanie równolegle stało się skośnym.
Po pierwsze troszeczkę wyobraźni przestrzennej. Ulica wg. Mnje jest bardzo ładnie wykończona a miasto niestety musiało intrweniowac słupkami aby chamy nie stawali w samym centrum. pozdrawiam wszystkich wygodnickich którzy chcą za wszelką cenę podjechać jak najbliżej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy w redakcji nie ma korektora? Partykułę 'by' piszemy razem z czasownikiem w formie osobowej, a więc 'zyskaliby'.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wprowadzić tam strefę płatnego parkowania

i od razu słupki będa niepotrzebne, Ale wtedy dopiero byłby krzyk o złym remoncie,
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

I to z powodu tych słupków aż taki krzyk?

Niektórym naprawdę przydałby się długi urlop. Najlepiej w Korei Północnej, żeby nabrali dystansu do swoich fanaberii i zaczęli trzeźwo patrzeć na świat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brak zieleni.

Niestety, nowa ul. Wajdeloty to po prostu betonowy plac. Zero zieleni, zero funkcji miejskiej. To miejsce zdecydowanie zyskałoby na atrakcyjności, gdyby co kilka/kilkanaście metrów rosło drzewo.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 9

I jeszcze karuzelę mogliby na środku ronda postawić.

Żeby funkcja była bardziej miejska.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

a nie rośnie?

tylko posadzili takie bez liści.... fuszerka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Donice żeby zdewastowali albo pokradli? nie oszukujmy się to Polska. Wajdeloty wygląda ładnie i schludnie, a to co w artykule się znalazło jest wyssane z palca. Czy my na prawdę potrafimy tylko narzekać?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Piesi będą nadrabiać kilkanaście metrów.. ależ to smutne. Wróćmy zatem do dawnej Wajdeloty i okolic???
Miałam okazję być tutaj w listopadzie i byłam pod ogromnym wrażeniem. Ulica zmieniła się w przyjemny deptak, latem będzie gdzie posiedzieć. Nawierzchnia jezdni ok tylko że brakuje mi pomysłu, gdzie można zaparkowac, gdyby się chciało zatrzymać w tym uroczym miejscu?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

zaparkuj pod domem, przyjedź do Wrzeszcza rowerem

zaparkujesz koło stacji SKM
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo lokalna, uboga ludność już próbowała, czy da się je wyjąć i odwieźć na złom.

Ale ubogim trzeba umieć wybaczać. Nie po to są ubodzy, żeby się musieli jakichkolwiek zasad trzymać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

za mało zieleni

byłoby całkiem fajnie ale jak nie ma miejsca na drzewa to jakies donnice z drzewkami czy krzewami by sie zdało postawic
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

A nie lepiej w tych donicach kartofli nasadzić?

Można by było je sobie na jesieni wygrzebać i rodzinę tanio wykarmić. A w co piątej donicy buraki powinny być.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A po co tyle ławek?

Ławki w kształcie rzymskim przed Parkiem Kuzniczki są tak tandetne, że aż nie mogę uwierzyć, że taki projekt można było zaakceptować w magistracie. Ale druga sprawa wydaje mi się ważniejsza: po co przy Wajdeloty, po obu stronach, postawiono blisko 60 ławek? Co metr ławka. Wygląda to fatalnie. Nie mówiąc już o tym, że to zmarnowana publiczna kasa. Wystarczyłoby tam połowę tych ławek ustawić, przydałyby się donnice z kwiatami. Sam remont - za taką kasę - oceniam słabo.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Brawo

Kolejny cudowny i wart przeczytania artykuł.
Brawo!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Piesi, którzy chcą przejść na drugą stronę ulicy, idąc spod mostu kolejowego, muszą je wyminąć, nadrabiając kilkanaście metrów

to straszne, urzekła nas twoja historia, a właściwie ... nikogo to nie obchodzi, lemingu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

NIkogo nie obchodzi

Skoro ciebie to nie obchodzi to po co zabierasz głos ...............< tu wpisz sobie epitet na który zasługujesz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

No bo po co tyle chodzić?

Lepiej szybciej dojść do domu, usiąść przed tv i chipsy z Biedronki zjeść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mysle ze to kwestia gustu. wg mnie bardzo ladnie to wszystko wyremontowano, wszystko jest na miejscu, nawet betonowe kloce pasuja do calosci.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

zlikwidować Kurhaus!

Chlają, palą, hałasują, plują, śmiecą!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

niestety musi minąć jeszcze kilka pokoleń by Ci ludzie się zmienili. Więc jak dla większości menelstwa- uważam, że jest pięknie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Auta

Precz z samochodami z chodników. Dobrze że są tam te słupki
Wreszcie jest normalna przestrzeń dla pieszych

A panu co słupki sie nie podobają to pewnie swojego auta nie ma teraz gdzie postawić.

O to chodzi w tym artykule a nie o estetyke

Gdańskie słupki może rzeczywiście są za wysokie. Trzeba było skorzystać z wzorców warszawskich. Tam wyglądają ok.

Niestety w naszym miescie kierowcy parkuja na chodnikach bez żadnej refleksji. Wystarczy przypomniec sobie co działo sie pod teatrem szekspirowskim, co dzieje się pod dworcem pkp we wrzeszczu. Matka z wózkiem uprawia slalom gigant miedzy autami. Ul szeroka wyglada jak autohandel. Prawą strona nie da sie przejsc. Chodnik zdewastowany przez auta itd

STOP AUTOM NA CHODNIKACH DLA PIESZYCH
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jest tu b. dobry pomysl na forum - najpierw wywiezc zaparkowane na chodnikach auta (na koszt wlascicieli) a potem opalikowac chodniki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Parkowanie

Przypominam że parkowanie zabronione jest na skrzyżowaniu i 10 metrów od niego! Jeśli nie będę mógł wyjechać przez któregoś z mieszkańców moją ciężarówką to dzwonie na psy i po lawetę ! Pod Żabką jak mi ktoś postawi auto i na tym skrzyżowaniu przy słupkach to w pierwszej kolejności LAWETA !
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

myślisz że ruszą - im się d.... nie chce ruszyć jak im pod nosem zastawiają a co dopiero na jakims zadupiu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nowy Świat jest w Warszawie, a Wajdeloty we Wrzeszczu. Jak zwykle pojawiają się osoby krytykujące inwestycje, wcześniej było obskurnie, wręcz okropnie- i też było źle. Po remoncie też jest źle. Ludzie ogarnijcie swoje mózgi i zacznijcie doceniać wasze otoczenie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

jest lepiej niż było, ale zmiany mogły być bardziej radykalne

samochody na tej ulicy potrzebne są jak świni siodło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

brawo ZDIZ!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nieudany remont

Jako były mieszkaniec i prawdziwy wielbiciel architektury i klimatu Dolnego Wrzeszcza z przykrością stwierdzam, że ten remont Wajdeloty nie podoba mi się. Owszem zawsze nowa nawierzchnia jest lepsza niż stara i zniszczona, ale oczekiwałem że wreszcie podkreśli się piękno samej Wajdeloty i okolicy. Niestety znowu tylko "zabetonowano" co się dało. W ten sposób prawdziwie fajne zmiany zostały zablokowane na bardzo długi czas. Przede wszystkim można było położyć kostki/płyty w innych kolorach niż tylko różne odcienie szarości. Teraz jest po prostu ponuro i widać już że ta nowa nawierzchnia będzie bardzo łatwo się brudzić. Po drugie nie wykonano żadnych odwodnień prowadzonych pod chodnikami. Przy każdym deszczu woda będzie się lała strumieniami i chodnikami i ulicą. Przy okazji będzie wypłukiwać nawierzchnię i nieść brud. Po prostu remont zrobiony na siłę, większość kasy pewnie jak zwykle została utopiona aby zarobić mógł ktoś, a mieszkańcy mają być szczęśliwi z fuszerki. Nikt tu się do tego remontu na poważnie nie przyłożył.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14

kolory

Dobrze że nie zrobiono kolorowych chodników !

Przykład jak jaskrawy kolor może zepsuć postrzeganie przestrzeni to żółte płytki chodnikowe na ulicy Łąkowej (na szczęście zerwano je) i bocznych ulicach od łąkowej (tu niestety zostały)
konsekwencją tej ekstrawagancji kolorystycznej jest "palenie oczu" w słoneczny dzień przez zbyt duże jaskrawe powierzchnie

polecem przejśc się , to jest bardzo męczący kolor

płyty chodnikowe na Wajdeloty są jednymi z lepszych jakie ostatnio ułożono w trójmieście (duże RÓWNE /PŁASKIE powierzchnie)
co do odwodnienia to nie wypowiadam sie
istonie jest pewne odczucie betonowego placu, zabrakło skrawków zieleni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

bo jest zima
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

żal

Piękna odnowiona uliczka w starym stylu i walnięta dziadowska biedra buhahaha
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

przebudowa w dobrym kierunku ale bez pełnej determinacji

Ulicę Wajdeloty i fragmenty ulic sąsiednich trzeba było przekształcić w strefę pieszo-rowerową z dopuszczeniem dojazdu samochodów dostawczych w wybranych godzinach dnia. Niestety ta szansa została zmarnowana na kilka lat, tak jak stało się to w przypadku rewitalizacji ulicy Świętojańskiej w Gdyni kilka lat temu. Temat w Gdyni powraca, tym wpisem ponownie uruchamiam go w Gdańsku Wrzeszczu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

zgadza sie!

Sek w tym ze miasto zamiast zabrac sie za swoje obowiazki,czyli ZARZADZANIE wlasnymi nieruchomosciami-woli wydawac unijna kase.I zawsze cos skapnie ,a i nie narobia sie tyle co przy remontach budynkow.Oto istota budyniowatosci miasta
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Aro

Ławki są betonowe zeby ich nie zniszczono i bardzo dobrze! Drewniane zaraz patologia z Wrzeszcza by zniszczyła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

tylko po co to wszystko w takim miejscu?

jeszcze postawić biedronkę (łatwizna), wywalić lokalną patologię( fikcja) dodać kilka tych ław ze starożytnego Rzymu i wycieczki będą waliły jak na Długą
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dobrze, ze nie postawiono "teczy" na rondzie, tak jak w Warszawie, bo wtedy juz bylby prawdziwy cyrk
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Rome AD 2014

Rzymskie ławeczki tworzą piękną kompozycję z nowym peronem SKM. Do tego futurystyczna wiata na rowery... Długo można wymieniać dalej, w końcu to kraj na mocno podciągniętym kontraście.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

do tego kosze na śmieci z drewnianych listewek, latarnie z artmetalu i lastrykowe, pomazane ogrodzenia parku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zakaz parkowania na chodnikach

Moze generalnie trzeba zrobic jakas akcje:
- zakaz parkowania na chodnikach
- opalikowac chodniki (to powinno zalatwic sprawe raz na zawsze)

To co sie dzieje to horror. Ludzie chodza po ulicach, matki z dziecmi klucza miedzy samochodami, bo chodniki sa calkowicie zastawione samochodami.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

znak drogowy(zakaz parkowania) powinien wystarczyć, ale wiadomo, nie u nas :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

wystarczy sprzedać licencję na wywożenie parkujących nielegalnie na lawetach

tym może się zająć firma prywatna: koszty poniosą parkujący.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

samochody na tej ulicy pasują jak świni siodło

szkoda, że nie zrobiono z tej ulicy strefy pieszej z dopuszczeniem ruchu rowerów. Niedługo temat sam wróci jak się skończy remont Kilińskiego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ulica Wajdeloty.

Kiedys pracowalam w WZ PGR na Danusi i pamietam ten teren . Stare kamieniczki
napewno ladnie wygladalyby po remoncie elewacji , Co widze na rondzie? na fotografi stara kamienica ze scianami pomalowanymi jakimis napisami, no na ziemi bloki i slupki.Czy w poblizu jest jakies miejsce do parkowania ?Zatoczki ktore mialyby liczniki i oplata za miejsce , przynosilaby troche pieniedzy dla miasta a i gosciom odwiedzajacych lub wlascicieli samochodow /nocne parkowanie platne/ tez troche wsparloby kase miasta. No na slupki mozna postawic duze donice w ksztlcie taleza i kwiaty. aby nie staly sie stolem dla niektorych bywalcow tego terenu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Marudzenie!

W naszym kochanym kraju, wszystko co jest robione zawsze jest oplute panie "Jakub". Skoro są klocki, to widać taki był zamysł projektantów, a zresztą kwiaty w doniczkach szybko by zostały zdewastowane, jak przystanki komunikacji. Dzięki za piękną ulicę!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

standard

Wieczi malkontenci... Jak by nie było, to i tak będzie źle... Zamiast cieszyć się, że przestało tam straszyć, to lepiej czepiać się o kwiatuszki...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

"standard"

jasne, lepiej zrobić kolejnego bubla za grubą kasę, niż coś, co bedzie nie tylko ładne, ale i praktyczne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zobaczyć Ujeścisko

polecam zobaczyć pętlę autobusową Ujeścisko- nie wiem, czy ktokolwiek odbierał ten remont, szczerze to jest dewastacja a nie remont, takiej masakry w życiu nie widziałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Parkowanie na Wajdeloty

Przydałyby się jeszcze znaki pionowe pokazujące, w że na Wajdeloty należy parkować równolegle (tzn. znak D18 z tabliczką T30a). Same linie na "kostkowej" nawierzchni parkingowej niektórym nie wystarczą...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parkowanie w Gdańsku

Zgadzam się z komentarzami, że parkowanie na Wajdeloty powinno być zabronione, a w prostopadłych uliczkach znacznie ograniczone (np. do mieszkańców).

Z drugiej strony trzeba zrozumieć mieszkańców, którzy nie mają gdzie zaparkować. Budyń i ekipa myślą o nowych centrach handlowych, a nie uwzględniają w planach miejsc do parkowania samochodów. Co ma zrobić mieszkaniec Wajdeloty?

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby przedreptać te 5 min. do samochodu. Nie musi stać tuż przed wyjściem z kamienicy (nawet to dobre dla zdrowia). Niech tylko będzie zapewniony taki parking. Kiedyś parking był w miejscu, gdzie teraz jest Lidl. Cóż miejsce na nowe lidle i biedronki się zawsze znajdzie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cztery numery

Na ulicy Wajdeloty
Mieszkał sobie sygnet złoty
Raz podczas trzęsienia ziemi
Bawił się jajami psiemi
Aby po zgwałceniu mamy
Przybrać postać Dalaj Lamy
Lewoskrętny stary boa
Lubił pełzać do kościoła
Wysłuchawszy tam kazanie
Kupił bryndzę w super-samie
I wypiwszy Coca-colę
Skonstruował dwie gondole
Raz portową ulicą
Szła kiełbasa z cukiernicą
A gdy doszły już do wniosku
Nabyły salceson w kiosku
Po którego spożyciu
Odnalazły sens w życiu
W pewnym mieście sto kufajek
Zakupiło tonę jajek
Czując zew feministyczny
Spruły ornat liturgiczny
A gdy zjadły jajecznicę
Wielkie im wyrosły cyce.
Antoni Kozłowski poeta wrzeszczański Listopad 1993 rok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

bubel

Jak zwykle mamy jeden wielki bubel budowlany, czy projektant pomyślał o tym jak dojedzie choćby karetka do chorego lub S.pożarna gdy z jednej strony ławki których jest więcej niż na mońciaku w Sopocie a z drugiej stoją samochody, Cała droga zablokowana,.Ławek nasr*nych chyba aby pijacy mieli gdzie spać,a dla mieszkańca który wraca z pracy nie ma gdzie postawić auta a już nie mówiąc jak dowieść zakupy,lub coś innego. NAJGŁUPSZY projekt we Wrzeszczu jak żyję na tej ulicy od 60 lat.Projekt w ogóle nie konsultowany z MIESZKAŃCAMI!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rondo na Wajdeloty

Klocki na które muszę patrzeć codziennie są okropne!
Mam tę przyjemność słuchania komentarzy od moich klientów.
Czemu to ma służyć? Po co taki wydatek na nieestetyczne kloce?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

z g*wna bata nie ukrecisz

Heh, patologiczna dzielnia to i nic się nie zmienilo :)))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Panie Macieju,

Czy patologią można nazwać kogoś kto ma ukończone dwa kierunki na studiach, tylko dlatego, że mieszka w tej dzielnicy?!
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

BRG do wymiany!!!

Dawno mówiłam, że w Miasto Gdańsk ma BEZMYŚLNYCH PRACOWNIKÓW - czytaj w wielu przypadkach IDIOTÓW. Bo tylko idiota wymyślł by betonową, czy kamienną ławkę, która latem się nagrzeje, ze nie będzie można usiąść na niej, zaś zimą będzie taka zimna, ze pies z kulawą nogą nie siądzie .... Co to jest !!! Wymyślić dla samego wymyślenia, bez uwzględnienia elementu praktyczności... Nasi Gdańscy planiści i architekci są mentalnie nadal w XIX wieku albo wcześniej. Hitler jak budował drogi, to wcześniej zaplanował: mosty, przejścia, skrzyżowania, a u nas WSZYSCY PLANIŚCI UDAJĄ GREKA - stąd może i te ławki greckie... BEZMÓZGOWCY ... !!! A to, co zafundowali na Wajdeloty pasuje jak świni - siodło albo jak pięść do nosa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

niektórym zawsze jest żle...

Drewnianych ławek jest na Wajdeloty ponad 50, jest więc gdzie usiąść. Natomiast te greckie stanowią ozdobę wejścia do parku Kużniczki i taka jest ich rola.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest taki jeden GREG W MAGISTRACIE !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest to

Mieszkam na Wajdeloty i naprawdę uważam, że rewitalizacja ulicy jest super. Niestety już teraz złomiarze przygotowują się do ataku na nową infrastrukturę ulicy. Tej nocy powykręcali wiele śrub mocujących metalowe osłony nowo posadzonych drzew. Zapewne niebawem też nocną porą dokończą robotę i osłony znikną...... Przydałby się jakiś nocny patrol policyjny, albo przynajmniej monitoring.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ławy greckie

Na Wajdeloty jest ponad 50 ławek drewnianych, jest więc gdzie usiąść. Natomiast te greckie stanowią ozdobę wejścia do parku Kuźniczki i taka jest ich rola. Nawiązują też do wyglądu parku w XVIII wieku, kiedy to opisał go Daniel Chodowiecki. Wtedy park był o wiele większy, sięgał za nieistniejące wtedy tory kolejowe,dzisiejsza ul Kilińskiego była jego główną aleją. Były w nim rzeżby przedstawiające greckich i rzymskich bogów, i ławy kamienne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Remont czy Rewitalizacja to chyba różnica ! Ale Polakowi to nigdy nie dogodzisz!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam tu od urodzenia..

Mieszkam tu od 1961 roku. Za czasów PRL ulica zmieniała się na niekorzyść. Na przykład: ulica była coraz szczelniej pokrywana płytami chodnikowymi, zalewana asfaltem. Pewnie przez to drzewa, które posadzono wtedy, gdy ulica powstawała zaczynały podsychać i po kolei wycinano.
Pierwszy raz o rewitalizacji i zamienieniu jej w deptak przeczytałem w Dzienniku Bałtyckim około 1975 roku. Ale projekt upadł, bo zaczął się powolny upadek ekipy Edwarda Gierka. O projekcie usłyszałem znowu około 2003,wtedy rozmawiałem z właścicielem nowo otwartej Pizzeri 8. Na zadane pytanie: Dlaczego na zapyziałej Wajdeloty otwiera lokal, odpowiedział, że wie o planowanej rewitalizacji ulicy i to idealne miejsce na taką działalność. A dziś są tu już 2 lokale, a powstają 2 następne: pod numerami 3 i 22. Myślę, że twórcy nowych lokali inwestują w swój biznes nie dla sztuki. Inwestują, żeby zarobić. Oni wiedzą, że ta ulica już niedługo stanie się tym dla Wrzeszcza - czym dla Starówki jest ulica Mariacka, Długa,Piwna itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry