Widok

Kamienice Malczewskiego

Kamienice Malczewskiego to zespół trzech budynków, które powstaną w rejonie ul. Malczewskiego i Sołeckiej w Gdańsku. W ofercie przewidziano lokale o pow. 39-47 m kw. (dwupokojowe), 56-59 m kw. (trzypokojowe) oraz 99 - 100 m kw. (cztero- i pięciopokojowe).

Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki, zaś do lokali na piętrze duże balkony oraz tarasy w mieszkaniach na poddaszu.

Części ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kamienice Malczewskiego

Witam
Czy ktoś kto kupił mieszkanie w Kamienicach Malczewskiego może napisać o swoich spostrzeżeniach na temat dewelopera, jakości materiałów budowlanych?Czy wiadomo ile będzie wynosił czynsz za m. Czy istnieje możliwość negocjacji z Allcon-em. Z tego co mi wiadomo każda z pań biura podaje różną cenę tego samego mieszkania.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.

Kupiłem i jestem zadowlony. Obsługiwały mnie dwie Panie i podawały taką samą cenę. Negocjacje cięzkie, ale coś tam udało się utargować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też kupiłem

Generalnie bardzo miła obsługa.Z tego co wiem to jeden z solidniejszych deweloperów.Negocjacje były możliwe na początku sprzedaży z całą pewnością bo coś tam urwałem;).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te Kamienice Malczewskiego popsuły mi widok z okna. Mialam widok na zielone "górki" a teraz bede ogladac jak sloiki beda gotowac obiadki ze sloikow od mamusi w kuchnio-salonie. Masakra
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 44

Dobre :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cieszć się tylko, że nie postawili wieżowca 17 piętrowego jak na Przymorzu. Budynki same w sobie są bardzo ładne i komponują się w architekturę tego miejsca. Ja nie narzekam...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mam racje taki wiezowiec to dopiero koszmar, ale minmo wszystko trudno będzie sie przyzwyczaic do tego nowego widoku za oknem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
to lepij było jak stały slamsy,uwżam,że dzielnica na tym zyska ibędzie mniej pijaków
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Co maja bloki do pijakow. Wcale ich nie bedzie mniej beda sie zbierac w innych miejscach a zwlaszcza pod sklepem w pawilonach kolo poczty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Witam,
Też kupiłem mieszkanie w Kamienicach Malczewskiego. Myśle, że będzie się dobrze mieszkało i sąsiedzi też "dopiszą"
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

budynek a najlepszy

rowniez nabylem mieszkanie w kamienicach, standard jak na polska deweloperke bardzo dobry. oby teraz sie dobrze mieszkalo ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
Może czas pomyśleć o spotkaniu mieszkańców....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam sąsiada/sąsiadkę

W jakim celu owo spotkanie? Może na początek forum internetowe?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

I.B

Musimy pomyśleć o naszej "małej" wspólnocie...(póki co zobaczymy jak się spisze nowy Zarządca) Forum to dobry pomysł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nabyłem w budynku b

Jeżeli chodzi o jakość wykonania i standard- dla mnie super.Jeżeli zarządca tymczasowy zachowa bieżący standard obsługi tym bardziej będę zadowolony.Odnosząc się do pomysłu z forum-pomysł ok chociaż z drugiej strony spotkanie bezpośrednie przyśpieszyłoby wymianę ewentualnych spostrzeżeń! I co ważniejsze chetnie poznam sąsiadów.Pzdr
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

I.B

Witam
Co sadzicie o rozliczeniu za m-c marzec? Mam wątpliwości co do kwoty ( 60 zł) za sprzątanie klatki,terenu zewnętrznego oraz garażu- lekka przesada. ( jaki będzie koszt jak ogrodnik "wejdzie "?) Konserwacja windy( 18zl?) . No cóż.... Lista pytań do Masters już gotowa...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Macie Masters? Ta firme z Poznania ?

Kto jest w administracji ? Pani Magda C. czy pani Ola D. czy jeszcze ktoś inny ?
Oni zarządzają Waterlane albo zarządzali, dawno tam nie byłem. Z tego co pamiętam mieszkańcy Waterlane mieli sporo "ale" do ich stylu zarządzania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B

Dostałem rachunek za marzec:) zdecydowana przesada jeżeli chodzi o usługę sprzątania ,wywóz śmieci oraz konserwację windy. Chyba będzie trzeba wystosować jakieś pismo do zarządcy - żeby przedstawił uzasadnienie w/w kwestii. Moim skromnym zdaniem należy wyjaśnić sprawę jak długo mamy płacić za wywóz kontenera (do którego również dorzucają robotnicy allcon)jeżeli zakończyliśmy remonty .Mam nadzieję, że nie będę ponosił kosztów aż remonty zakończą się w bud. c ?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

watpliwosci

Sprzątanie faktycznie jest bardzo drogie. Do tego osobno trzeba płacić za sprzatanie garażu( paranoja). Temat nalezy poruszyc na zebraniu wspólnoty. Zagospodarowanie terenu zieleni zew. nie jest takie jak na folderach. Sztuczna trawa na skarpie i w ogródkach wygląda koszmarnie (a miały być piękne rośliny). Winda teoretycznie jest na gwarancji wiec serwis powinien byc swiadczony nieodplatnie.Zarządca chyba stawia pierwsze kroki w zawodzie bo nie do końca jest kompetentny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

watpliwosci

w miesiącu lipcu zapłaciłem 95zł za sprzatanie, przeliczajac na liczbę mieszań na osiedlu wychodzi spora suma ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I co jeszcze...

Podobno Allcon chce obciążyć mieszkańców dodatkową opłatą za usługę ogrodnika, który ma zajmować się zielenią( koszt zapewne spory)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kamienice Malczewskiego

Rozważam kupno mieszkania w drugim etapie pod wynajem.
Czy ktoś może wie , jak kształtuje się rentowność? Czy wynajmę zimą?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Sprzątanie

Dostałam faktury za sprzątanie za m-c czerwiec, sprzątanie klatki schodowej jednego budynku + hali garażowej to koszt 818,00 x 3 budynki i hale to 2.454,00. Firma która wystawia fakturę za sprzątanie nie jest podatnikiem VAT więc Master dolicza nam jeszcze VAT w kwocie 564,00. Sprzątanie zewnętrzne i ogrodnik koszt 2.390,00. Razem to daje 5.408,00. Wydaje mi się że to dośc sporo pieniędzy. Master pod refaktury powinien dołączyc kopie oryginalnych faktur razem z wyliczeniem bo tylko wtedy mamy podstawy do zapłaty refaktury a tego nie robi - trzeba się o to upominac i czekac nawet do miesiąca czasu. Zarządca jest mało kompetentny.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

zgadzam się

Dokładnie rozliczenie opłat nie jest jasne. Były podejmowane rozmowy z Masters na ten temat i wymiana e-mail z księgową ale do dzisiaj nie ma odzewu Księgowa nie potrafii wyjaśnić skąd dana kwota w rozliczeniu. Płacimy ogromną cenę za sprzątanie klatek i terenu wokół tj. ogrodnika. Należy pomyśleć o tańszym rozwiązaniu i ewentualnej zmianie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czynsz

Jestem zainteresowany kupnem mieszkania w inwestycji malczewskiego_2. Ile wynosi u Was na osiedlu czynsz na m2 i ile wynoszą wszystkie pozostałe opłaty?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie polecam

Może ładnie wygląda z zewnątrz, ale w środku totalna fuszerka. Budowane byle jak, byle szybko.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie polecam

Trzeba się zastanowić, na prospektach i z zewnątrz wygląda ładnie, na plac budowy wejść nie można. Dopiero w trakcie odbioru wychodzi jakie są usterki, a jeszcze więcej wychodzi po jakimś czasie użytkowania. Później z firmą Allcon ciężkie rozmowy. Jak kupować to Panie do rany przyłóż, jak reklamacje to chamsie i bezczelne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fatalna jakość

Podwykonawcy wybierani są najpewniej według klucza: "jak najtaniej" - co przekłada się na fatalną jakość. Pracują tam ludzie bez kompetencji, którzy nad niczym nie czuwają. Liczy się tylko kasa i zysk. Dobro klienta jest dla Allconu na samym końcu. Dochodzenie swoich praw w trybie reklamacji, to droga przez mękę. Jak najdalej od nierzetelnego dewelopera. Przyszłym klientom zdecydowanie odradzam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

Kamienice Malczewskiego 2

Czy ktos wie kiedy rusza budowa 2 etapu?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skąd cena?!

Skąd taka wygórowana cena??? Patrząc na okolice to strach wyjść z domu!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czemu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry