Widok

O tym, jak nas wydymało ministerstwo

niedługo wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia ministra infrastruktury. Pięknie ograniczająca nowelizacja - stają się obowiązkowe dla rowerzysty ciągi pieszo-rowerowe (nawet te z absolutnym pierwszeństwem pieszego i szerokością uniemożliwiającą mijanie się), a zarządcy infrastruktury mogą przy nich (a nawet mają zalecane) stawianie B-9, żebyśmy się przypadkiem nie próbowali pałętać po drodze. Dotyczy to także stref Tempo-30, ulic osiedlowych itd. Niby mamy ustawowe prawo zjechać z czegoś takiego przed skrzyżowaniem - żeby skręcić w lewo przy braku infrastruktury rowerowej umożliwiającej taki manewr - ale przy B-9 staje się to nielegalne. Co ciekawe, mimo sto razy powtórzonego "w celu zgodności z ustawą" - Ustawa nigdzie nie nakazuje nam jazdy ciągiem pieszo-rowerowym. Niestety, stowarzyszenia rowerowe cieszą michę do sierżantów, węższych przejścio-przejazdów, wypisanego jawnie kontraruchu (chociaż nawet i bez tej nowelizacji był on legalny). Za to C-16/T-22 zostaje wskazane jako zabronione. Chyba czas sprzedać rower, kupić Golfa :(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Albo masowo policjantów prowokować, w ich obecności olewać co durniejsze przepisy antyrowerowe, a potem spieprzać. Uciekać przez krzaki, pod prąd po chodniku, po schodach itd. Żeby do nich dotarła konieczność patroli rowerowych. Nawet pięćdziesięciolatek da radę uciec rowerem przed pieszym policjantem, albo w samochodzie. A dopiero własny los unaoczni im upierdliwość legalnego jeżdżenia rowerem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
To kup:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja nie zamierzam uciekać. Wręcz przeciwnie - dam się złapać i idę do sądu. Wtedy mogę złożyć skargę konstytucyjną na wadliwe prawnie rozporządzenie. Tak - nasz minister jest IDIOTĄ. Rozporządzenie nie może ograniczać ani rozszerzać prawa określonego ustawą - a robi to w co najmniej kilku miejscach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Uprzedzam, że sędziny nie są wszystkie IQ>=1oo, że take to raczej wyjątki na tle pokracznej większości.

Jak jedna babka w błahej sprawie się stawiała, oburzona niemożnością dotarcia do zakutego kocmołucha w todze, więc sędzina ją ukarała badaniami psychiatrycznymi, a usłużny biegły pomógł ubezwłasnowolnić całkowicie normalną babkę. Sprawa była medialna, możesz wyszukać.

Spieprzanie zaś, frustrując policję, może wtłoczyć ich w naszą stronę dyskursu o PoRD (teraz są w 1oo% po blacharskiej) i jest tańsze, zdrowsze i przyjemniejsze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Powodzenia. Przekraczasz granice śmieszności. Który minister? Może podasz swoje dane? Podpadasz pod paragraf pomawiając osobę publiczną o coś, o czym nie masz pojęcia. Co, łaskę robi rowerzysta, że przejeżdża przez przejście dla pieszych bez przejazdu dla rowerów, roztrącając pieszych? Mam już kilka godzin filmów z takimi delikwentami. Po równo ćwierćgłówków męskich i żeńskich. Sam zawsze zsiadam z roweru i jakoś nie sprawia mi to problemu. Jak jest ścieżka rowerowa, to nie jest kwestią dowolnego wyboru, czy z niej korzystasz, czy nie - to psi obowiązek rowerzysty. Jak jej nie ma, masz psi obowiązek jechać ulicą, o ile nie ma podwyższenia szybkości maksymalnej, nie jedziesz z dzieckiem, lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Koniec tematu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Rowerzysta ma prawo nie jechać drogą rowerową, jeśli nie prowadzi ona w kierunku jazdy rowerzysty (lub w kierunku, w którym zamierza skręcić). A Ty masz psi obowiązek zaakceptować takie zachowanie - chyba, że wiesz lepiej, gdzie rowerzysta jedzie. Wrzucanie rowerzystów siłą na CPR to próba skłócenia pieszych i rowerzystów (co już od dawna szło całkiem dobrze, ale rowerzyści nie musieli takimi wynalazkami jeździć). Może Ty podasz swoje dane? Ja podałem w co najmniej kilku komentarzach na kilku stronach - tu nie zamierzam. Nie pomawiam osoby publicznej a jedynie stwierdzam fakt. To idiota.
podpisano - Michał W.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
...I o ile nie jest to uilica kiku-pasmowa w mieście, nie jedziecie jednopasmówką jeden obok drugiego (absolutnie uniemożliwiając wyprzedzanie) oraz (dodałbym obowiązkowo) macie pełne oświetlenie i lusterka oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC i uprawnienia do uczestniczenia w Ruchu (min. Karta Rowerowa/motorowerowa)!
I absolutnie bez słuchawek w uszach!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
masz problem wyprzedzić rowerzystę na pustej kilkupasmówce? oddaj prawko. Masz problem z rowerzystą jadącym 30km/h na jednopasmówce z takim ograniczeniem? oddaj prawko. Oświetlenie rowerzysty, podobne jak wasze guaniane "dzienne" ledy widać tylko w nocy - więc zostawmy je na noc. OC wrzućmy też pieszym, obowiązkowo pasażerom komunikacji miejskiej, a matkom nie pozwalajmy wyjść z wózkiem bez PJ kategorii C. Tylko ze słuchawkami mogę się z Tobą zgodzić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a dlaczego?!

Słuchawki na łbie rowerzysty nie tlumią dzwiekow Um-C-Um-C z przejeżdzającej obok furmanki. Buc w takiej blaszance nie słyszy ani otoczenia, ani resztek własnych myśli, a nikt nie mędzi o głośnej kwadrofonii w trój- lub dwupedalskich beemwiczkach z mocarnymi silnikami i zepsutymi licznikami, a powszechny jest srul z powodu sluchawek rowerzystów. Moim zdaniem tego typu srul powinno się leczyć, bo szkodzi na mózg, a poza tym się udziela. O, tu nawet rowerzystom już teraz przeszkadzają słuchawki innych rowerzystów, a niedługo zaczną przeszkadzać czapki wciśnięte na uszy i za długie włosy. Srul.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ten skąd się tu wziął? Nawoływanie do łamania prawa? Może tak swoje dane podasz? Kolejny pseudo-obywatelsko-nieposłuszny? Co na to moderatorzy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
tak, nawoływanie do łamania prawa. Prawa, które zakłada, że na 80 cm chodnika (bo CPR nie ma żadnych wymagań technicznych) mają się zmieścić i piesi i pojazdy. Uważasz to za dobre prawo? Dobry leming, dobry.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Praworządność przede wszystkim!!!!!!!
Najbardziej praworządnym państwem w historii była III Rzesza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pozostaje zatem na masową skalę udowodnić, że to prawo jest martwe. Jeździć na prawie niemieckim, brytyjskim i holenderskim jednocześnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeżeli mamy chwilę czasu, to możemy stosować "strajk włoski". Na przykład przeprowadzając rower przez przejście trzeba coś upuścić, poprawiać, zaplątać się, potknąć, przewrócić i dzięki temu spędzić tam parę minut.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
rower = balkonik
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dobre, ale dla starszych. Ja coś wykombinuję z psem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wymiatała by intensywna cieczka,
staaado psów z głupkowatymi minami,
ale ty kazałeś Tullę wypatroszyć :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponawałem Ci ojcostwo to nie chciałeś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Głupie Dzieciaki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sami sobie na to zasłuzyliście: jeżdżąc często jeden obok drugiego po jednopasmówkach lub po kilku-pasmowych jezdniach w mieście, kiedy obok piękne, nowiuśkie (i drogie) ścieżki rowerowe - oraz chamsko traktując innych użytkowników (bluzgając).
O jeździe w słuchawkach, braku oświetlenia (i OC) nie wspomnę.
Brawo Ministerstwo, mam nadzieję, że Policja i Straż Miejska będą w 100 % egzekwować nowe Przepisy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
ja mam nadzieję, że Policja będzie egzekwować przepisy wobec buraków parkujących gdzie popadnie oraz zajeżdżających mi drogę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
uważaj bo ci żyłka pęknie, mniej się stresuj bo nawet z preparatami konar ci nie zapłonie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry