Widok

Powiat wejherowski 40% głosów nieważnych

Koleczkowo Polityka Temat dostępny też na forum:
W wyborach do sejmiku w pow wejherowskim - 40% głosów nieważnych
1) świadome nieoddanie ważnego głosu
2) nieświadome oddanie nieważnego głosu (ale tępaki)
3) fałszerstwo wyborcze (kto wygrał ?)
4) kompilacja pkt 1-3

Tak czy inaczej obciach na całą Polskę
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
4 - to jedyne logiczne, racjonalne wyjaśnienie z uwagi na fakty i zaistniałą sytuację

ad1)
w porównaniu do poprzednich lat, wielce nieprawdopodobnym jest żeby 20% osób uśredniając w skali kraju (a co dopiero 40!!!) oddało nieważny głos świadomie

znakomita większość (90%+ biorąc pod uwage poprzednie lata) takich osób najzwyczajniej nie poszła by na wybory, obniżając w ten sposób frekwencję...

ad2)
to jest najbardziej prawdopodobne - chyba nie trzeba wyjaśniać, że WIĘKSZOŚĆ ludzi to tępaki, którzy przerywają wpół zdania nie słuchając - ba, nawet nie interesując się! - a już z pewnością nie mając merytorycznej wiedzy na temat, o którym mówi rozmówca, jak więc można wymagać od takiego cymbała, żeby czytał ze zrozumieniem? i jak mozna takiemu pozwolić decydować o losie innych ludzi!?
przed dopuszczeniem do parlamentu, i wyborów każdy powinien rozwiązywać TEST stworzony przez EKSPERTÓW, profesorów, z różnych dziedzin związanyc z ekonomią i gospodarką, oraz z logicznego myślenia i analizy eksperymentu...

ad3)
biorąc pod uwagę, że mój młodszy brat na 2 roku fizyki na PG (informatyke miał w ogólniaku) był w stanie w dowolny sposób edytować bazę danych z OFICJALNYMI wynikami na serwerze PKW (czego byłem naocznym świadkiem, a potem zmiany cofnął do stanu pierwotnego, dodał, i odjął 10), tego punktu komentować bardziej nie trzeba...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja np. swiadomie oddałem nieważny głos Nie chcąc głosować na zadnego z Jackow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mówili na tvp o tym i owym. Mówili nawet o dziennikarzach którzy biegli sobie na ukrainę majdan i puste słowa o solidarności mówili zielonego pojęcia nie mając o czym mówią, buty za 700-900zł na nogach? Ciekawe czy bez pracy by było ich na takie stać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy zna ktoś kogoś - kto słyszał o kimś - kto potwierdzał - że głosuje na PSL? - i czy tych -takich jest 30%.

Ja znam 1 osobę (spośród około 100 których pytałem). Może za mało znam?

Czekamy na tabelkę z korelacją - procent głosów nieważnych - wynik wyborczy PSL - to wszystko wyjaśni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja nie znam ŻADNEJ takiej osoby, też pytałem personalnie około setki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zwróć uwagę w jakim środowisku się obracasz?
np. w polsce 40% osób nie ma dostępu do internetu (CBOS)
ilu twoich znajomych nie ma dostępu?
PSL to głęboka wieś najczęściej i ksiądz proboszcz co mówi idź i glosuje na liste X...

albo - ilu twoich znajomych ma auto starsze niż 7 lat? Kryteriów jest wiele i można wymieniać w nieskończoność..

ps. mam rodzinę na wsi daleko od wszystkiego. i tam cała wieś głosowała na PSL bo ksiądz mówil.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
"40% osób nie ma dostępu do internetu" - lmao... chyba raczej: 40% osób nie umie korzystać z internetu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
A gdzie ci latarnicy, co to mieli nieść kaganek oświaty w internecie? Boni był dobry w gadce, teraz jest w Brukseli, a wszędzie tylko "ciemność... ciemność widzę", jak C. Pazura.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
"Ciemność widzę..." jak Pazura??!!
Nie wiesz, czyj to cytat? Pisanie, że to Pazura jest obrazą dla mistrza Maksymiliana.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak Pazura h ahahahhahahahah
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale ten wynik PSL-u nie jest na wsi "gdzieś daleko i głeboko" ale TUTAJ. I chyba żaden ksiądz do tego nie namawiał.
Na tym polega wałek. W Gdyni poparcie dla PSLu "skoczyło" o 1000% (tysiąc). Podobno "lokomotywą" był były piłkarz Kupcewicz - tylko że on gdy startował z listy PO - odpadł. Takie miał poparcie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Aradash czy może Pan rozwinąć temat edytowania bazy danych z oficjalnymi wynikami wyborów, jakieś informatyczne wskazówki żeby uwiarygodnić to co Pan napisał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pragnę nadmienić że chodziło tu o baze podpiętą do tego żałosnego programu (2 funkcjonalności za 500 tys zł) ;) teraz już to NIE są oficjalne wyniki... tylko panowie z PKW liczyli ręcznie ;))) 500 koła w plecy, no ale... kto bogatemu zabroni

mogę, oczywiście
najpierw zapoznaj się ze stroną:
http://google.pl

w wielkim skrócie - bo nie moją rolą jest Cie uczyć - wyszukaj zdekompilowany program, który jest wciąż dostępny w sieci, sciągnij openSSLa, wygeneruj sobie klucz, i zaloguj się jako członek komisji w dowolnym powiecie =) w instrukcji obsługi programu masz 75% tego co musisz wiedzieć, reszta to wiedza informatyczna
podejrzewam, że ten program już nie działa - tzn działa ale serwery nie - bo mogli wyłączyć, i się wcale nie połączysz... - ale działało w dniu wyborów, zaraz ktoś powie, żebym nagrał filmik - ale to by było głupotą potwierdzającą popełienie przestępstwa ;)

i dodatkowo, zapewniam Cie, że napisałbym podobny (działający, prawdopodobnie bez błędów) program w 2 tygodnie, i wziął za to 100x mniej forsy ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie moge juz edytowac...
nie chwale się... ale jeśli chociaż troszke się znasz, to po przeanalizowaniu kodu przyznasz racje, że KAŻDY nawet słaby programista z rocznnym* doświadczeniem zrobił by to lepiej...

*) bo jak ~2-3x po okresie próbnym nie ogarniasz, to pracy w tej branży już nie znajdzesz ;) a rzeczy typu zabezpiedzenia to rzecz dość istotna ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za wyjaśnienia. Ale jeżeli można chciałem się jeszcze dopytać (sam jednak nie będę powtarzał tej czynności), zakładam, że w sieci są wskazówki jak wygenerować klucz publiczny, jest aplikacja do ściągnięcia. Ale skąd pewność że adres pod który Pan się łączył (czy to zaszyty w kodzie czy skądś ściągnięty) oraz klucz publiczny to adres hosta na którym znajdują się rzeczywiste wyniki a nie jakaś platforma testowa. Na temat samego systemu i procedur chętnie porozmawiam, mam swoje zdanie, ale dla mnie jako obywatela jest jednak kluczowe czy proces modyfikowania wyników wyborczych faktycznie był możliwy w tak trywialny sposób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poczytałem trochę i wynika z tego, że to co Pan napisał jest kopią artykułu jednego z poratali o wątpliwej wiarygodności, ponadto jest to portal jednej z partii politycznych która dąży do obalenia wyborów. Ani ten portal ani też Pan nie przedstawił żadnych, nawet najmniejszych dowodów że taki proces był możliwy. Polecił mi Pan szanowny google.pl. Więc wpisałem w te google Pana nick i pojawiły się Pana wypowiedzi z zupełnie innych forów i nie z Bojana, cytuję:

właśnie dlatego demokracja do kretyński ustrój... bo takim swoim durnym myśleniem możesz zarazić innych ludzi, i też stwierdzą 'ze nie idą głosować bo np. nie ma na kogo' - co jest totalną bzdurą!

~80% ludzi co chodzi na wybory to niestety bydło, które NIE POTRAFIŁO BY PODAĆ trzech punktów programu partii na którą oddali głos!!! i TO jest powód, dla którego w Polsce się GUANianie dzieje...

koniec cytatu.

Nie jest Pan mieszkańcem Bojana, prawdopodobnie próbuje Pan wprowadzić zamęt w głowach ludzi zakładając, że jak ze wsi to uwierzymy w każdą bzdurę. Może za ostro napisałem, przepraszam jeżeli się mylę, staram się być poważnym gościem, ale raziło mnie to co zobaczyłem w sieci, proszę napisać jeżeli jestem w błędzie. Chciałem Panu powiedzieć że my w Bojanie wiemy na kogo głosujemy, znamy ich program, może nie w 3 punktach bo nasze skromne wymagania to ulice, oświetlenie i trochę kultury. Różnimy się tylko w sposobie osiągnięcia celu i trochę w tym że część mieszkańców jest rdzenna, a część napływowa, ale myślę że sobie z tym poradzimy i nie potrzebujemy takiej rewolucji którą Pan podszywając się pod naszego mieszkańca próbuje nam tu wmówić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
"Poczytałem trochę i wynika z tego, że to co Pan napisał jest kopią artykułu jednego z poratali o wątpliwej wiarygodności"
-wygooglaj jeszcze raz, podobne artykuły sa na WIĘKSZOŚCI portali informacyjnych, NIE NA JEDNYM jak zasugerowałeś... żadna tajemnica, że PIERWSZY portal, na którym podobny artykuł się pojawił to niebezpiecznik.pl
nie wiem, o jakim portalu Ty wspomniałeś, ale podejrzewam - szczególnie, że nie opowiadam się za żadną z partii politycznych - że na ten Twoj portal w życiu nie zaglądałem ;)

Nie, nie jestem z Bojana. Nie mówiłem również że ludzie z Bojana są glupi - mówiłem, że WSZĘDZIE ludzie (nie wszyscy - większość, i wszędzie) są głupi niezaleznie od tego skąd pochodzą, i gdzie mieszkają!
To, że pisałem w dziale dla Bojana nie znaczy, że tam mieszkam, a to nie znaczy, że nie mogę się wypowiadać w tym dziale... szczególnie, że temat nawiązywał do sytuacji w kraju; a już na pewno nie znaczy to, że ten dział i wszystkie zawarte w nim wypowiedzi dotyczą wyłącznie ludzi z Bojana lub okolic ;)

"że jak ze wsi to uwierzymy w każdą bzdurę" - nigdzie nie pisałem, że Bojano to wieś, prawde mówiąc nawet nie wiem gdzie to jest, wiem, że gdzieś pod gdańskiem... i nie miałem na myśli wszystkich, nie rozumiem więc, dlaczego bronisz wszystkich...

"nie potrzebujemy takiej rewolucji którą Pan podszywając się pod naszego mieszkańca próbuje nam tu wmówić" - "podszywając się"? mistrzu błagam :D proszę się zapoznać z tym, jak działa internet ;) pisałem już, w nie jednym temacie, że mieszkam na Chełmie ;) poza tym moje IP wskazuje na biall-net, więc chełm albo morena, albo chyba orunia górna...

"Chciałem Panu powiedzieć że my w Bojanie wiemy na kogo głosujemy, znamy ich program"
-ciesze się! chwała takim ludziom jak Ty (bez ironii)

na koniec proste pytanie celem weryfikacji czy jest sens dalej dyskutować:
z tego co piszesz wynika że wierzysz w to, że wyniki ostatnich wyborów są wiarygodne, prawda?

ps. https://github.com/wybory2014/Kalkulator1 - tu masz kalkulator PKW udostępniony 15 listopada, dzien przed wyborami; jest to kod źródłowy, można przejrzeć WSZYSTKO i znaleźć KAŻDY błąd... nie wiem kto to popełnił, czy ta 'pani agnieszka', ale to jest jakiś żart, jesli to jest program dla instytucji rządowej za pół bańki ;)))))
ps2. nie jestem żaden pan...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kolego
Tutaj :
//poselska.nazwa.pl/wieczorna2/media/system-wyborczy-pkw-i-agnieszka-ktora-rzadzi-polska-demokracja-lokalna

całościowe podsumowanie programu "Agnieszka" do zliczania wyników wyborów PKW 2014, ludzi występujących pod nazwiskiem.

Pojawiają się już (w sieci) dokładniejsze analizy przeprowadzonego "przetargu" który miał wygrać Nabino (firma bez certyfikatów bezpieczeństwa) - m.in do złożenia ofert było kilka dni - "przez przypadek" w tygodniu z Bożym Ciałem - czyli kiedy jest długi weekend itd.

Do wyjaśnienia cały czas hasło - "ruskie serwery" - nadal nie ma jednoznacznej informacji - gdzie fizycznie znajdują się serwery zliczające. Na pytanie dziennikarzy PKW nie odpowiada.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawde mówiąc, GDYBYM wiedział o tym przetargu, sam bym się zgłosił - tak, mam firmę, 1 osobową :)
kupił bym sobie 2 mieszkania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Kolekne lanie aswaltu w Kielnie (34 odpowiedzi)

3,2 mln zł też z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczymy na zdanie Kielno - Kowalewo.

Petycja o poprawę bezpieczeństwa na hali i placu zabaw w Bojanie (5 odpowiedzi)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o zaangażowanie się w sprawę...

Różaniec o pokój na świecie (5 odpowiedzi)

Dziś o 16:00 tj.16.02 kontynenty połączą się w modlitwie o pokój na świecie i ustanie przemocy,...

do góry