Widok

Renault Laguna II

Lagunę można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Wyraźna i czytelna linia, szerokie nadkola podkreślają mocny i zdecydowany charakter tego auta. Lekkie linie budzą wrażenie mocy. Wydaje się gotowa do skoku. Wnętrze Laguny jest jasne i przestronne. Deska rozdzielcza o wyraźnie zaznaczonych krzywiznach wydaje się zarazem lekka i dynamiczna. Kolory i materiały zostały starannie dobrane. Troska o ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

renault bubel

Moja Laguna miala przejechane 130 tys. km
i 3 lata. 1.9dci 120km
usterki:
3x awaria czytnika karty
2x awaria intercoolera
1x chłodnica
ok 10x drobne wawarie ,które umozliwiały jazdę
1x turbina
1xsilnik (wypalony tłok z powodu awarii turbiny)
Niektóre awarie miały miejsce za granicą (m.in. na Ukrainie)
Kiedy dowiedziałem sie że do wymiany mam silnik stwierdziłem że do zakupu nowego samochodu będe jeżdził w podróże pociągami lub innymi środkami transportu.
Pozbylem sie grata.
Koszt wszystkich napraw po gwarancji wyniósł grubo ponad 30 tys . zł.
Auto gościło w serwisie średnio 1 raz w miesiącu.
Latem kupuję Honde Accord Type S i jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.

popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 51

moja jest z tym samym silnikiem 184tyś przejechane mam ją 4lata i nic poza olejem i filtrami nie wymieniałam
tylko teraz karta mi sę posypała
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

renault bubel? smieszny jesteś

podstawowa zasada prowadzenia auta jest taka ze trzeba kierowcy a nie leszcza:) nic sie samo nie psuje kolego. Honda Accord jest lepsza ale uważaj zebys jej nie zniszczyl znajac twoje zdolnosci:) pozdrawiam
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

io io io

POWINIEN ŻEŚ JEZDZIĆ TYLKO POCIĄGAMI CAŁKOWITA ZGODA JESZCZE HONDY NIE KUPIŁEŚ A JUŻ JESTEŚ SZCZĘSLIWY ZGADZAM SIĘ
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

na Ukrainie..

Zakładam, a jest to chyba logiczne, ze tez na Ukrainie tankowałes swoja lale dci..WIEC MIEJ WATY TYLKO DO SIEBIE.. NIE DO AUTA..JA W POLSCE, PO ZATANKOWANIU LALI W PRZYDROZNYM NIEFIRMOWYM CPN-E NIE MOGŁEM ODJECHAC OD DYSTRYBUTORA..!! CO NIGDY WCZESNIEJ W CIAGU 3 LAT EKSPLOATACJI SIE LALI NIE ZDARZYŁO..
POZDRAWIAM I RADZE ZAGLADAC NA STAT.., ORE LEN ITP..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

brak słów

niektórzy to i by perpetum mobile popsuli
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

masz pecha przykro mi strasznie

mam lagunę 2007 2.0 140 km auto sprawuje sie bez zarzutu :) jest zarąbiste :) jedyna wada ?? trochę za dużo pali ale to przyspieszenie i komfort to rekompensuje...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2 1.8 przebieg 150 tys. moje 50 tys. problemow brak .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
brednie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

reno to zlom

Zgodze sie z toba japonczyki sa najlepsze mialem ich kilka poczawszy od toyota camry,nissan maxima,honda acord,mazda 626 oraz 929 dobre auto zaprzestanono sprzedawac te n model
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 33

1,9 dci - 2004 no problem

Jezdzę od roku. Laguna jest z konca 2004 roku. Do tej pory żadnych usterej. Jezdze za granicę i po kraju. Zawieszenie miekkie - wymaga szybszej wymiany gumowych elementów. Za tą cenę rewelacja. (Miałem audi a4 - koszmar z usterkami)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobre auto

Zaprzestano bo takie dobre (Błe)!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

japońce świecą 10000000 razy mocniej

miałeś tylko Japończyki nic dodać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

HORROR

Ja swoją lagunę miałem zamiar polać bęzyną i podpalić. Gdy popsuła mi się po raz setny w ubiegłym roku przed wigilią powiedziałem DOŚĆ. Sprzedałem za śmieszne pieniądze byle się pozbyć. W ciągu roku stała 3 miesiące w serwisie. Z ciekawszych usterek to zerwanie się przewodu z płynem hamulcowym ( mazury, wakacje, dziecko w foteliku a mi pedał wpada w podłogę). Turbina, łapa mocująca s-k, komputer, wtryskiwacze... ciężko wymienić. Ludzie z daleka od tego gniota
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 38

auto GNIOT kierowca SZROT

LAGUNA I TY NIE PASUJECIE DO SIEBIE LAGUNA JEST O WIELE LEPSZA
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

nowak dealer renault- gdynia i keblowo k. wejherowa

najgorszy reprezentant firmy renault!
serwis w obu stacjach - fatalny!!!!
totalny brak profesjonalizmu.
firma nastawiaona na zbycie pojazdu a potem klienta!!!!.
ostrzegam wszystkich przed kontaktami z ta firma!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 18

KUPJ LAGUNE Z GLOWA

PO ZASIEGNIECIU OPINII O LAGUNACH NIE BRALEM PRZY ZAKUPIE MIOJEJ TRZECIEJ LAGUNY WERSJI Z SILNIKIEM 1.9 DCI.PO RAZ TRZECI KUPILEM 1.8 BENZYNE I PO RAZ TRZECI NIE MAM Z NIA ZADNYCH PROBLEMOW.OBY TAK DALEJ
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 4

kupilem nierzaluje

potwierdzam twoja opinie bo mam tez laguna 1.8 z 2002 r.która ma przejechane 350 tysięcy kilometrów na gazie i nie wiem co to jest naprawa auto jeździ często po lasach i polnych drogach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zanim kupisz - dobrze pomyśl

Jeżdże Laguną od lutego 2001- mam szczęście, iz jest to autko firmowe. Początkowo pełen zachwyt:wygodnie, przestronnie i komfortowo, ale szybko zaczął się koszmar. Wizyty w serwisach to standard - gdyby nie to, że za wszelkie naprawy płaci firma, pasowałoby go dawno opchnąć. Poza tym jak na autko 4-ro letnie, jest w fatalnym stanie. Mam na mysli kiepska jakość zawieszenia, wykończenia wnętrza i innych bajerów. O awariach z kartą nie wspomnę - totalny koszmar i na nonstopie. Jednym słowem nie polecam - chyba, że ktos ma dużo czasu (na wizyty w serwisach) i pieniędzy.... Poza tym francuskie zawieszenie i polskie drogi nie idą w parze.....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 23
kup sobie niemieckie 2.0 TDI...to dopiero zobaczysz jak wygląda zanoszenie pieniążków w ząbkach do niemiaszków.. :PPPPPPPPPPPPPP
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak dbasz tak masz, a że firmowe więc nie dbasz,lewus jesteś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam Lagunę 97 2.0 16V

Jedyna awaria jaką miałem, to wentylator chłodnicy. Poza tym to autko jest świetne. Laguna II bardzo mi się podoba, ale po tych wszytskich opiniach, to chyba bym jej jednak nie kupił...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 95' benzyna

Jeżdzę tym autem od nowości, mam już 240 tyś km,
najczęstsze usterki to zawieszenie przód, ogólnie jestem zadowolony,ale czs już zmienić na inny, ale nie laguna.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

laguna 1,9dci

mam lagune 1.9 dci zaczely sie klopoty od interculera potem turbo , a teraz zle założony filtr powietrza w serwisie ,zniszczyli w autoryzowanej stacji reno silnik
nie zdecydowalbym sie na zkup poraz kolejny
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 20

trzeba byc naprawde IDIOTA aby wymieniac filtr powietrza w serwisie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

mam lagune 1.9 dci odpowidz !!!!!!!!!!

jezdze laguna 1.9 DCi od 2008 roku ponad 2000 tys.km i zero problemów ( synku akto jezdi do SERWISU )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jezdze laguna 2.2 dci od lipca 2003 roku i niemoge pojac jakie smieszne opinie kraza wsrod kierowco japonskich samochodow mianowicie jezdzilem wczesniej honda accord i powiedzialem sobie ze wiecej japonskiego kiczu juz niekupie :) co do lagunu to auto jezdzi bez zarzutu a czutajac opinie przedmowcow to polecem kupcie sobie panowie rowery jak nieumiecie obchodzic sie z autem, silnik auto jak dla mnie ma fantastyczny 320 Nm momentu obrotowego robi swoje ;) milo patrzec jak z tylu przy 160 najezdza bmw i miga swiatlami zeby go puscic wystarczy redukcja z 6 na 5 bieg i momentalnie mam 180 delikatnie wrzucam 6 i auto buja sie do 220 (polecam tylko na obwodnicy) i niemca juz niewidac, panowie mala rada jak nie umiecie obchodzis sie z autem to niewypisyjcie glupot pozdrawiam
popieram tę opinię 124 nie zgadzam się z tą opinią 27

tez mam lagune II 03 1.9dci 180tys.przebieg nie zamienilbym na nic innego super auto tylko trzeba umiec szanowac samochod a nie odpalic i gaz do dechy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

lagune taką jak ty wciagam nosem i wypluwam z tyłu

Poczytaj sobie dane dotyczace osiągów BMW z silnikiem 2.0 D i zobacz jakie ma osiągi twój 2.2 nie dorasta mu nawet do pięt i w dodatku jest mułem. Zeby laguny były takie zaj....... to by łysi jeździli samymi lagunami. Jedz kolego na tą swoja zabawę na wsi i tam opowiadaj takie historie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Bmw-będziesz miał wydatki

wiesz co bmw 528i leci maksymalnie 240 i mi nie gadaj ze w 2.0 poleci więcej niż 220, a co do laguny mam rocznik 2001 i jedyne co mi poszło to lewa przednia sprężyna amortyzatora bo z ładną prędkością wleciałem w nasze piękne polskie drogi .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do bmw

Tak ogólnie to bmw maja ograniczniki predkosci przeciez bylo cos takiego ze firmy podpisaly jakis papier z tym zwiazany. bmw seri 3 napewno jest lzejsze od laguny to po pierwsze a po drugie diesel ma zadyszke przy wiekszych predkosciach a benzyna jeszcze ciagnie 1.6 bmw e36 ma 105 km to moze takie za twoja laguna leciało lub 1.8 bo reszta to by cie wysadzila!! byla wersja 1.8 IS 140 konna ona pierdła by w ta twoja lagune a 528 kolego to ma sporo kucy jesli silnik 2,5 litra ma powyzej 170 lub 190 koników to 2,8L juz ciagnie zwazywszy na fakt ze sioniki dwulitrowe wzwyaz maja zmienna faze rozrzadu cechuje sie to tym ze moment obrotowy przy wcisnietym pedale w podłoge jest natychmiastowy i bardzo duzy tak jak to diesle maja
P.S bmw z 2 L poleci wiecej jak 220 pozdrawiam kolega ma i jechałem z nim!!
a bmw w dieslu np e46 2L najslabszy 136 koni a drugi 2L 150 poruwnuje teraz model bmw w latach laguny a 3L bmw ma 184 i 204 kuce pozdro
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

do beemki

twoja beemka 105 km to se moze pomigac kierunkowskazem..przy mojej lali 1.6 czy 1.8 a na widok lalki 2.0 16 v 140 km..to juz nic NIE MOZE,...pozdrawiam, nemeckich szrottow..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ogarnij się chłopie

Chłopie Laguna II generacji to największy szmelc jaki wyprodukowało Renault. Mówisz, że jeśli ktoś nie potrafi się obchodzić z autem to tak ma? To ciekawe bo pewnie ponad 3/4 użytkowników Laguny nie potrafiło się zająć swoim autem według twojego ciemnego myślenia. Typowe nie które dość poważne usterki, lub pierdółki które też uniemożliwiają jazdę są wkurzające. A propo osiągów? Wysoki moment obrotowy wcale nie musi świadczyć o wielkości V-max, czy przyśpieszenia. Gdyby dynamika zależała od momentu obrotowego to w sportach motorowych królowałyby nie benzyniaki, a diesle. Turbo diesle pod względem osiągów mogą co najwyżej konkurować z dobrymi wolnossącymi benzyniakami, a natomiast z turbodoładowanymi nie mają żadnych szans.
A propo diesli, nie od dziś wiadomo, że najlepsze diesle robi koncern VW.
Choć wcale nie jestem fanem marki VW, a zupełnie innej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

najlepsze dizle vw..

he he ..A 2.0 PPD TEZ SIE DO TYCH NAJLEPSZYCH DIZLI ZALICZA?

HE HE HE HE HE HE he
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

VW ma najgorsze silniki

ciekawo dlaczego w dieslach VW pękają głowice jeśli są to najlepsze silniki. A po drugie gdzie sie nie spojrzy to samochody grupy VW stoją po warsztatach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna2

zgadzam się z tobą kolego w całości jeżdżę już drugi rok zrobiłem 60000km i odpukać ,na liczniku 160000 i bez awarii. Pozdrawiam .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawda!

Lalki 2,2 dci byle Nemec nie PRZESTRASZY.!
pOzdrawiam!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie porównuj reno tej padaczki do BMW. co drugim biegiem bym to twoje badziewie objechał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To BMW to sobie wsadź wiesz gdzie i te wszystkie szwabskie auta. Najlepsze auta są francuskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jezdze laguna 2.2 dci od lipca 2003 roku i niemoge pojac jakie smieszne opinie kraza wsrod kierowco japonskich samochodow mianowicie jezdzilem wczesniej honda accord i powiedzialem sobie ze wiecej japonskiego kiczu juz niekupie :) co do lagunu to auto jezdzi bez zarzutu a czutajac opinie przedmowcow to polecem kupcie sobie panowie rowery jak nieumiecie obchodzic sie z autem, silnik auto jak dla mnie ma fantastyczny 320 Nm momentu obrotowego robi swoje ;) milo patrzec jak z tylu przy 160 najezdza bmw i miga swiatlami zeby go puscic wystarczy redukcja z 6 na 5 bieg i momentalnie mam 180 delikatnie wrzucam 6 i auto buja sie do 220 (polecam tylko na obwodnicy) i niemca juz niewidac, panowie mala rada jak nie umiecie obchodzis sie z autem to niewypisyjcie glupot pozdrawiam
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 4

to michala

a propo dojezdzania
bmw do laguny redukujeszz 6 na 5 dodajez gazu masz 220km/ha ja jade stylu bmwnie redukuje tylko zostaje na 5biegu dodaje gazu i mam 250km/h no i francus zoi to tylko dla tego ze blokada szybkosci mnie blokuje kolego z silnikem 2:2 w dislu nie wypisywal bym takich glupot chyba ze jedyne bmw jakie widziales stylu to jakis 25letni szrot bo nowsze modele juz dawno byly przed toba hehehehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jezu to BMW ma 5 biegow ? myslalem ze sie na 3 zatrzymalo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a plastiki ci nie trzeszcza? wykonanie francuzow smierdzi zawsze tandeta chciaz stylistyke maja troche ciekawsza. mam accorda ictdi -nakrecilem ponad 100k km i wg mnie handling 5/5, zawiecha 4/5, silnik 5/5 niezawodny, zakres uzyteczny 1000-4500. wada to stosunkowo slabe przeguby wymuana ok 500zl za sztuke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna II 1,8 gaz-2001

Czytam opinię o lagunach i mam wrażenie, że mam inny samochód albo taki szczęściarz jestem. Przejechałem 86 kkm, dzisiaj wymieniłem (pierwsze) klocki hamulcowe - pierwsza wizyta w serwisie i stwierdzono że będę miał do wymiany sitenbloki z tyłu (zaczęło skrzypieć). Jak na szajs francuski to nieźle się sprawuje. Nie mogę zrozumieć tych co raz w miesiącu muszą jechać do serwisu, jak wy jeździcie? Przecież ja jeźdżę codziennie po dziurawej Warszawie a nie po francuskich autostradach? No można trafić na lepsze i na gorsze auto . Ale gdyby to była prawda dotycząca wszystkich sprzdanych samochodów - to można policzyć - w serwisie każdym musiało by być 300 samochodów Renault!! Ktoś przesadza.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

bo wiekrząść osób które to pisały nigdy w życiu nie mialy francuzkiego samochodu i wierzą w stereotyp z lat 80-90 kiedy te samochody miały zła opinie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna `99 dti

the best numer 1!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Laguna II 1.8.

Przed zakupem Laguny czytalem komentarze i pomimo tego zdecydowalem sie na zakup tego auta czego w cale nie zaluje.Pracuje w sieci VOLVO i na co dzien mam do czynienia z wiejska kadra menadzerska ktora rozbija samochody i tez wypisuje komentarze ze to zlom.Firmy banki leasingi i inne zostawiaja czesto co przeglad po kilka lub nawet kilkanascie tysiecy zlotych za naprawe swoich aut ktorymi rozbijaja sie menadzerowie i nawet do glowy nie przyjdzie im by sprawdzic przynajmiej olej w silniku podczas tankowania naleja do pelna fakturka i odjazd silniki non stop pracuja w pelnym zakresie obrotow niezaleznie od temperatury ich samych lub otoczenia.Drogi jakie sa wszyscy wiemy lecz nie wszyscy wjezdzamy w te dziury z ta sama predkoscia nie wszyscy zwalniaja przed torami tramwajowymi ceglka na gazie i ogien po dziurach firma placi za paliwo felgi opony wahacze tuleje amortyzatory itd. a pozniej znurzony siedzi i pisze te bzury ze Renault to zlom Volvo to zlom itd.
Tramwaj im dac.
Jesli ktos zastanawia sie nad zakupem Laguny to niech jedzie do serwisu na sprawdzenie i bierze jak w dobrym stanie i nie bita.
Absolutnie nie czytac tych bzdur ktore pisza Ci co nie wiedza do czego samochod sluzy.
Panowie menadzerowie wiecej kultury jazdy po miescie i nie tylko zachecam tez do lektory ksiazek obslugi samochodow i przepisow ruchu drogowego!!!
Kazde auto ma swoje mankamenty jedne wiecej drugie mniej a jesli dorwie sie jeszcze do niego pseudo kierowca to szybko mozna je zniszczyc.
Moim zdaniem Laguna II to calkiem przyjemne i komfortowe autko zmienilem juz pare samochodow w zyciu i przejechalem sporo kilometrow od dwudziestu lat naprawiam samochody moje zdanie na temat Renaulta nie bylo najlepsze i trafila sie Laguna II jestem naprawde milo zaskoczony!!!
Wiekszosc opisanych w kkomentarzach uszkodzen posrednio powstala z winy samych uzytkownikow i nie ma co sie sugerowac niczyim komentarzem trzeba auto dobrze spradzic,ewentualnie kupic i jezdzic nic tak jak sie to powinno robic stosowac sie do zalecen producenta a bedzie O.K.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 3

benek

mam zamiar kupic lagune 2 ale po przeczytaniu kilkudziesieciu ocen zaczynam sie zastanawiac .z tego co ty piszesz wynika ze sa ok i ludzie przesadzaja a zwlaszcza kierowcy firmowi.mo egzemplaz ma byc z silnikiem 1.8 benz.widze ze nie jestes laikiem w tym temacie tak wiec prosze o porade czy warto i na co zwrucic uwage przy zakupie z roku 2003.(kombi).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Laguna Grand Tour Navi 1,9 120 KM 2003

Masz rację kolego i zgodzę się z tą opinią,
nic więcej nie dodam. Wszystko ma swoją wytrzymałość.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tesz mam lagune w dizlu 2002 i poza karta nic mi sie nie dzieje polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1,9dci 107ps

man lagunę 1,9dci 423tyś przebiegu poważniejsze awarie to turbo, ale to normalne po takim przebiegu. druga awaria to taka ze tnie klina na kole zębatym wałka rozrządu, założyłem nowy rozrząd (pasek pompa rolka i koło zębate) myślałem że może śruba słabo dociśnięta była, pprzejechałem jakieś 15tyś i znowu to samo. wałek niby nie stawia dużych oporów więc co może być przyczyną???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam

Jest Pan fachowcem, posiada Pan wiedzę. Proszę o informacje na mojego e-maila.
Zmieniam silnik w Lagunie II. Typ F9K. Prosz o informację czy uda mi się go uruchomić bez zmiany elektroniki (immobiliser, czujnik na pompie wtryskowej,).
W starszych modelach konieczna była zamiana immobilisera na pompie wtryskowej. nie wiem jak jest z zabezpieczeniem silnika dci . Mieszkam w Anglii i nie jest możliwe popytanie w warsztacie ze względu na odległość, a tu w Anglii nikt nic nie powie. Tak chronią informacje i pewnie rynek usług.
Prosze o wiadomość o ile jest to możliwe. Bogdan Jaworski , West Bromwich
tel 0044 7590 262 031
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

P.S.

Zapomniałem podać mojego emaila bjaworski@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2 diesel

Czytajac wiele opini na temat tego samochodu a w szczegolnosci silnikow diesla zastanawiam sie czy uzytkownicy silnikow 1.9 dci i 2.2 dci wiedza jak sie powinno jezdzic majac pod maska turbo sprezarke.Czy wiedza o tym ze po szybkiej(dynamicznej)jezdzie nie gasi sie odrazu silnika tylko nalezy odczekac co najmniej 1 minute w celu zwolnienia obrotow wirnika turbo???W przeciwnym razie silnik juz nie chodzi-smarowania nie ma a walek turbo dalej sie kreci z predkoscia kilkudziesieciu tys.obr/min i to bez smarowania.Trzeba pamietac ze silniki z turbo nie sa bezobslugowe jak to nie ktorzy mysla!!!!!!
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ja tez jezdze laguna 1.9 z 2002 roku. Tylko raz wymienialam klocki hamulcowe, jezdze na wszystkie przeglady, wymiany oleju i filtrow. Nie mialam jeszcze zadnego wiekszego problemu.Moze dodam ze jestem kobieta i mam przejechane ponad 150 tys km. Niedlugo bede musiala zmienic pas rozrzadu, ale to chyba logiczne ze auto i jego czesci sie zuzywaja.Zapomnialam dodac ze czesto zmieniam opony , ale tylko dla swego bezpieczentwa.Panowie piszacy wczesniej albo mieli pecha, albo potrafia jezdzic tylko polonezem.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 5

renault, chcecie , czy nie , to francuski złom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

LAGUNA 1.9 dCI 110KM 2001r.

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Cóz moge dodoać. Opinie ludzi na pierwszych stronach są dla mnie niesamowite i niewiarygodne!
Posiadam lagune z 2001r..Mam "nakulane" 90tyś.km. i narazie nic się nie dzieje! (odpukać) Autkiem jeździ się bardzo fajnie i komfortowo! Silnik diesla z systemem Comoon reail i turbosprężarką jest rewelacyjny! Trzeba tylko dbać o obroty i technike jazdy!Tak jak wspomniał mój przedmóca po dynamicznej jeździe należy wystudzić turbine!To bardzo ważne! Grozi to szybkim złużyciem się turba lub uszkodzeniem. Cóz moge jeszcze dodać. Autko przy ekonomicznej jeżdzie potrafi spalic lekko ponad 5 litrów ON. Sądze że ten wynik jest rewelacyjny! Mój maxymalny wynik to 6,6 litra na 100km! średnia prędkość 90km/h (cykl mieszany- większość odcinki 40km) Uogólniając, renault laguna którym jeżdzę jest fajnym autkiem. Oczywiście posiada wady, największa - zawieszenie! No ale coś za coś! Jesze nie wymyślono idealnego samochodu, który by był by bezawaryjny, jeszcze mniej palił itd.
POLECAM.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

LAGUNA 1,9DCI

Mam również lagunę z 2001 lecz mam opinię o tym autku niekorztstną.Bywam dość często w serwisie na naprawach.Wymieniłem turbinę(nawaliła podczas urlopu,wracając z Horwacji,na samej granicy)często pojawia się komunikat o awarii wtrysku,naprawiałem karty starowe a przejechane ma 150tyś,a co do spalania to w mieście spala 8,2l,w trasie urlopowej wyszła średnia 6,2.Awaryjność tych aut jest niestety zmorą i nic nie poradzą niektóre pozytywne opinie.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 94 Alizee

Posiadam lagune z silnikiem 1.8 90KM, full wypas bez skóry, na liczniku 190 tyś. Miałem okazję zetknąć się z laguną2 i uważam że jedynka jest dużo mniej awaryjnym autem. Dwójka jest cool ale trzeba poświęcić jej dużo troski. Goście którzy leją w zbiornik i jazda to raczej powinni wrotki nabyć. Osobiście w swojej lagunie narzekam tylko na plastiki we wnętrzu, po dużym przebiegu troche je słychać. Mój wóz posiada klimatronic i jest to pierwsze 11letnie auto jakie znam gdzie działa bezproblemowo. Jeśli ktoś posiada lekturę lub CD typu SAM NAPRAWIAM to proszęo info
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

laguna 1,9 dci 2002

ostrzegam wszystkich przed zakupem laguny w dieslu.Wymienilem druga turbine, skrzynie, pompe paliwowa o duperelach typu czujniki cisnienia nie wspominam.Jedyna rozsadna rzecz, ktora jest logiczna do wymiany po polskich drogach to zawieszenie (tez wymienione). Najprostsza metoda weryfikacji czy laguna sie psuje czy nie jest poswiecenie paru godzin pod serwisem i porozmawianie ze "szczesliwymi" uzytkownikami tego badziewnego auta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 21

Fajne autko

Kupiłem rok temu wymieniłem olej i rozrząd i ciesze się z jazdy, rok 2002 przebieg 150 000 jak dla mnie oki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kolego jak bys dbal tak jak trzeba o turbo by ci tak szybko nie nawalalo wychladza sie za kazdym razem ja a co wozne tez jest to lac pelny senstyczny olej do silnika i interkulera zarazem do lepszego chlodzenia turbiny a nie jakis dislowski olej typu mineral!z opisem do silnikow wysokopreznych!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1.9 dci

jesli po dynamicznej jezdzie odrazu gasisz silnik to niestety musisz liczyc sie z tym ze turbina ci padnie a pompa paliwowa padla ci od jezdzenia na rezerwie......nie umiesz sie obslugiwac diesel....ja juz mam tyle lagune i wszystko cyka tylko o auto trzeba dbac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

lagu-zarcik

-czemu wlasciciele laginy nie witaja sie na ulicy? - Bo rano widzieli sie juz w serwisie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 37

Śmieszne

A dlaczego właściciele XX witają sie na ulicy ??
bo cały dzień na polu jeździli .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II dCi 1,9 2001r.

Czytając te wszystkie opinie na temat tego samochodu zastanawiam się nad jednym: o co tu chodzi? Swoją "laguną" przejechałem 140 000 km i poza, w sumie drobnymi usterkami - sprawuje się znakomicie. 5,6-6,5 l/100 km /trasa-miasto/ przy ekonomicznej jezdzie - to też jest ważki argument na plus tego samochodu. Niebawem czeka mnie poważniejsza naprawa: wymiana łożyska dociskowego sprzęgła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

mam pytanko bo delikatnie slysze szum a jak wcisne sprzeglo to jest cisza czy tak moze byc czy trzeba juz lozysko oporowe zmienic ma przejechane 115tys i to jest 1,9dci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna jest o.k.

Nie każdy potrafi jeździć autem i to jego problem. Barany duszą jedynie na pedał gazu a potem mają problemy.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mam zamiar kupić Lagunę

Jak przeczytałem co się dzieje, to chyba dalej bym jeździł Daewoo Nubira 1.6 16v + gaz (140 tyś km). Na szczeście, zgadzam się co do sposobu użytkowania, nie można tylko jeździć, trzeba też dbać, jak mam przejechane na świecach zapłonowych 20 tyś km (zalecana wymiana przez producenta), to nie czekam aż "padną" tylko je wymieniam na nowe. W taki sposób "dotelepałem" się do 140.000 km i nie nażekam autko super, nigdy nie zawiodło w czasie jazdy, jedyna bolączka to tuleje gumowo-metalowe przedniego zawieszenia (średnio co 30-40 tyś wymiana) ale one kosztują w serwisie 18 zł szt. (2 na przód) + robocizna drugie tyle. Zmieniam auto bo żona piszczy że chce coś nowszego ile można jeździć tym samym (rocznik 98'). Zobaczę może Laguna 1.9D, może Picasso 2.0D.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

złom

fran złom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna - fantastyczne autko

Jeżdżę laguną od 1994r - tą samą. Auto sprawuje się znakomicie.
Żadnych niespodzianek nie miałem ani większych usterek poza drobiazgami, które najczęściej naprawiam sam. Jestem tylko majsterkowiczem a nie zawodowym maechanikiem. Jeśli ten wygodny i komfortowy samochód jest właściwie użytkowany i nie katowany przez ścigantów albo rajdowców z bożej łaski będzie zapewne służył długo i bezawaryjnie. Każde urządzenie podczas pracy daje sygnały swego przemęczenia, przegrzania, pracy ponad siły,informuje o złej drodze więc trzeba to słyszeć i nie doprowadzać do sytuacji skrajnych. Wszystko ma swoją wytrzymałość. Panowie malkontenci nisech trochę szanują samochody i nie wpadają do ogromnych dziur w jezdni z prędkością 100 km/godz. albo nie pędzą po nawierzchniach z kocich łbów jeśli jadą autem komfortowym, przeznaczonym na szosy.
Kiedy przyjdzie taki czas, że będę musiał pożegnać się ze swoją staruszką laguną to kupię sobie nowszy model tego uata.
Szerokiej drogi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

renia

tez mam lagune 97' 2,o l powiem krutko jest ok ok ok ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

564132

Renault to ZŁOMY!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 23

i love my cars

Jeżdżę laguną I kombi 1.8 8V już rok, miała 160tys jak przywiozłem, wizualnie igła,silnik fajny i nie pali dużo jak na tak duże auto ok7L w trasie.Wymieniłem zawieszenie przód,lorzyska, manszety i rozrząd koszt 1000zł i nowe koła goodride 480zł komplet i tyle.W każdym aucie z czasem coś się zużywa i trzeba wymienić..+ lagunka jest w ocynku i nie gnije..a ci kolesie co tak psioczą to jeżdżą 30letnimi BMW i nic nie dokładają bo sie rozlatuje wszystko..polecam czołg albo amfibie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bajka

fanta / coca-cola trzeba dbać . nie ma aut bezawaryjnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Laguna II to złom

Jeśli chodzi o ten model to jest do kitu. Komfort całkiem niezły ale poza tym częste wizyty w ASO. Jeśli chodzi o opinię pewnego człowiek z Michas33 numer opini 3156 to człowiek zupełnie nie wie o co wtym wszystkim chodzi. Ja mam ten samochód od nowości ok 2 lata i bardzo ale to bardzo dbam o te auto. Zmiana biegów przy odpowiedznich obrotach nie przegrzewam po prostu pieszczę. Mimo to bez przerwy jestem w serwisie podobnie jak mój kolega z pracy. Teraz jest mi głupio że go namówiełem. silnik 1,9 diesla to poraszk. Niech ten klient z opinii nr 3156 ściemnia swoim znajomym, a amochód jego niech dalej stoi w garażu przynajmieniej będzie miał mały przebieg i dobrze go sprzeda.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

CHYBA MACIE PECHA Z TYMI LAGUNAMI BO JA MAM 180 TYSIECY PRZEJECHANE I WYMIENIAM TYLKO TO CO TRZEBA OKRESOWO 1.9 TO NAJPROSTSZY I NAJLEPSZY SILNIK W TYM AUCIE 2.2 TO PORAZKA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

złomiarz

jak bys był mądry to -najpierw poczytaj o laluni a potem kupuj najpierw WIEDZA potem auto , AUTO ZŁOM , OSIOŁ CO KUPIŁ ZŁOM , kim ty jesteś!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dupku

jesteś do kitu, kto jeździ do aso ten ma sro w głowie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 1.8 benzyna... hmmm...

Jeżdżę od 2002 takim autkiem, wszystko szło dobrze, ale ok. 35 tys. zaczęło się wypsuwać. Niby nie są to zasadnicze problemy, ale...

Najpierw padły czujniki ciśnienia w oponach - po wakacjach w górach, przy częstych zmianach wysokości zaczęły pokazywać przebite koła, tzw. przyuczanie czujników nic nie dało - musi się popsuły kompletnie.

Potem zaczął się zacinać zacisk od hamulca ręcznego - wajcha spuszczona,kontrolka gaśnie, a tył dalej trzyma, ani się rozpędzić ani nic, w skrajnym przypadku spaliłem klocki (efekt świecy dymnej w tylnym kole).

I tyle.

Poza tym: ergonomia świetna, funkcjonalność ditto, wskaźniki czytelne, klima (ręczna) bardzo fajna, szyba błyskawicznie odparowuje, silnik bez zarzutu, przyspieszanie i hamowanie jak złoto (minus sytuacje z ręcznym jw.) , miejsca w kabinie i bagażniku mnóstwo dla rodziny 2+2. Na polskich drogach bardzo miło się prowadzi, ale na autobanach w rajchu to już poezja - spokojnie średnia 120-130 km/h z całego dnia z postojami. Właśnie się zastanawiam nad zmianą... na następną Lagunę??? Kto wie?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

KrzychuK

Ja nie mam jeszcze swojej opinii, ale czekam na wasze rady. Mam zamiar kupić Lagunę 1.9 dci, 02r. z przeb. 78 tys, niekrajowa,komisowa, co mi poradzicie przed kupnem tego egzemplarza. Pozdrawiam prawdziwych Lagunowców. Prosze o poważne opinie i rady...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli z małym przebiegiem i pewna to ok..ale bezpieczniej kupić 1.8 16V dobra dynamika w trasie do 130 pali >7L i silnik prostszy..
Lepsze i bezproblemowe były diesle w lagunie I DTI proste bezawaryjne rechoty... i robiły po 500tys bez remontu jednostki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam,mam taką lagunke od 4 lat,silnik 1.9dci 100km,praktycznie przez ten czas miałem zerowe wydatki,ostatnio padła mi turbinka i to 400km od domu, mały dramacik,koszt 1700zł,choc jestem zadowolony z tego auta,nie kupuj go chłopie boczesci sa bardzo drogie,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2002 r to może mieć 300 tyś km anie 78 jak piszesz BZDURA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNKI SĄ SUPER MAM I JEŻDZE SOBIE SPOKOJNIE.JEDNAK KTOŚ MĄDRY WYMYŚLIŁ TO AUTKO.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

LAGUNA I jest O.K.

Laguna to auto wspaniałe w każdym calu i potwierdzam, że między bajki można włożyć opowieści o częstych wizytach w serwisie. Zgadzam się, że trzeba je właściwie serwisować, ale kilka zabiegów w miesiącu sprawia że ASO widuję tylko w czasie badania technicznego. Kierowcom typu "tylko zalewam i jeżdzę" prędzej czy później padnie auto (nawet żeby jeździli tak dobrze ocenianą Toyotą czy Hondą). Mój mechanik powiada: "o auto trzeba dbać, tak jak o kobietę". I to jest tajemnica bezawaryjności.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Fotele

Ja jestem mechanikiem i robie takie auta.A w lagunach podobają mi sie tylko fotele.Są naprawdę ok,bo reszta w tym samochodzie to kazdy wie. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

ty mechanik? hahaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

R Laguna II -1800 cm3

Mam to autko

super, jezdze tankuje, tankuje i jeżdże. :-)

co do karty kluczyka - ostroznie z nim a będzie spokuj

jakość na przyzwoitym poziomie

rdzy nie widać a mialem dwa fordy - focusa i mondeo (słuzbowe) - one lecą przy drzwiach
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lagna 2002r 1.9 DCI

Jeżdżę tym samochodem pół roku. Przejechałem 8 tys. km. Samochód bardzo wygodny, szybki (6-bieg) ale niestety paliwożerny - spala średnio 7.5 ON. Awaryjność spora, ale w trasie nigdy mnie nie zawiódł. Gdyby nie różnica 10 tys zł kupiłbym Passata. Miałem dwie sztuki każdy po 240 tys przebiegu, to są wozy niezniszczalne, ale w tak wysokich cenach nie warte zakupu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

LAGUNA 2.2 CDI

MAM PYTANIE JAK SPISUJE SIĘ LAGUNA 2,2 CDI ILE PALI JAKIE PROBLEMY? KUPIĆ CZY ODPUŚCUIĆ? ROK 2003
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

darek

mam i ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam tą Lagune dopiero miesiąc i na razie jestem zadowolony pali bez problemów.Drogie części ostatnio wymieniałem uszczelkę pod pokrywa zaworów,koszt jej to 350zl plus robocizna.Tuleje tylnej belki to 150zl a robocizna 180zl ponieważ trzeba wymontować całą tylną belkę aby je wymienić.Mimo tego jestem na razie zadowolony z osiągów i komfortu jazdy.Możesz kupić samochód za małe pieniądze z bardzo bogatym wyposażeniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam to auto 3,5roku .Zrobilem ponat70 000 km Noge mam cieszkawa bo jechalem 220. Spalanie wjezdzie miejskiej wychodzi 6.5 l/100.I napewno nie zamienil bym sie na ww.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna2 2003r 2,2cdi

super auto przejechalem 154 tys.km trzeba serwisowac a bedz e jezdzic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna XI 2002 przebieg - 65tys.

Autko dobre na 2 lata.
Po tym okresie konieczne częste wizyty w serwisie, który jest beznadziejny. Części też do tanich nie należą.
np:
urwana linka do podnoszenia szyby - trzeba wymienic caly mechanizm - ponad 1500 zl
wymiana tylnej wycieraczki - 500 zl
wymiana zamka w drzwiach - 500 zl

Auto czasem nie widzi karty, a serwis się nie zna na tym:) wytrwale szukam, może ktoś jednak się zna.
Długo by pisać ... Jedyna korzyść to taka (dla mnie to wada), że można zostawić przed domem i raczej nie ukradną. Widać znają się ci co kradną.

NIE POLECAM
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

bzdury

po pierwsze mechanizm szyby kosztuje 180- 200 zł, a odkręcic 2 śrubki każdy chyba potrafi, a chociaz nawet to za tą robotę mechanik góra 50 zł może sobie zażyczyć. mechanizm tylnej wycieraczki to juz uzywane warto kupic 100 zł co do zamka nie bede sie wypowiadał, 1,9 dci wystarczy ustabilizowac jazde do samochodu, przy 120km,h śr spalanie 4,5 l mieszane przy przejechaniu 1300 4,9l czy to duzo???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahaha

jak ty wycieraczki wymieniasz w serwisie to o czym tu piszesz a sprzątasz też w serwisie.Ludzie opamiętajcie się co piszecie,awaria samochodu co u niektórych to wymiana wycieraczek szok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

BUBEL

Mam Lagune II Kombi przejechane 67.000 km i ogromny stres kiedy wsiadam do niej i zastanawiam się czy tym razem ODPALI chodzi o ten wynalazek przycisk włączania i wyłączania silnika. JUż conajmniej 4 naprawy na tym punkcie - silnik kręci jak wściekły a auto stoi w
miejscu.Ludzie jaki wstyd siedzisz w aucie za 82.000 czerwony jak burak a teraz czeka mnie kolejna naprawa= wymiana rozrządu po przejachaniu 20.000 od poprzedniej wymiany.Żyć nie umierać !!! i ciszyć się z ELEGANCJI tego auta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

ok

ok niesłuchac opini idiow co wymiane rozrządu opisują jako usterke to ludzie z wrodzoną wadą muzgu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kretynie naucz się pisać poprawnie, a rozrząd w porządnym aucie wymienia się znacznie rzadziej. Sam mam Citroena Xsara, 2.0 HDi. Too jest dopiero auto- nie znam pojęcia awarii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zibi

Witam
Jak tak czytam te opisy to mi się chce śmiać że ludzie kupują samochody nic nie wiedząc o podstawach użytkowania samochodów. jak można mieć pretensje że znów jest wymieniany rozrząd po 20tyś od wymiany poprzedniego.
No to jak się dopilnowało że wymiana była bądź źle wykonana albo tez zamontowano złej jakości części.
każdy by chciał jeździć i jeździć i nic nie dokładać. Tak się po prostu nie da.
Lepiej kupić o 10 tyś droższego Passata i na pewno nic się nie dołoży hehehe np zawieszenie za ponad 2 tyś zł.
sam mam laguna 2 z 2003 roku 1.8 16 v. kupiłem za 10500zł z webastem świetna sprawa i przejechane ma ponad 77tyś założyłem gaz i ciesze sie komfortowym autkiem. a to że czasami mogą wystąpić naprawy to i tak jestem 10 tys do przodu do Passata i właśnie te 10 tys mogę przeznaczyć sobie na paliwo , na naprawy i na części obsługowe samochodu.
pozdrawiam wszystkich na forum decyzje podejmuje każdy sam- Ja podjąłem taką że kupiłem Lagune i nie żałuje. Powiem tylko ,że do passata nic nie mam bo to bardzo komfortowe autko i wielu znajomych jeździ takimi ale cena do rocznika niestety ma sie nijak.
pozdrawiam zbyszek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

bajka

laguna II 2006r.jeżdżę 2 lata co się zużyje trzeba wymienić dbaj jak o żonę.Jeżeli nie lubisz żony masz problem,zmień samochód i żonę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna2,0

mam Lagune i jestem bardzo zadowolony.Znajomy ma AVENSIS i już miał naprawy, a więc wszystko w rękach użytkownika.Można mieć czołg i go zepsuć w jeden dzień/
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

po vw zostal tylko mit

mam lagune 2 kombi 1.9 dci 2002 od prawie roku bardzo dobre auto.bardzo cichy.oszczedny i mocny silnik.zrobilem okolo 30 000 i nic.nawet na dlugich trasach bardzo wygodne.kilkanascie godzin jazdy to pestka.glowny atut to moim zdaniem stabilnosc w trakcie jazdy.to auto ma ;klej;w ostrych zakretach opony zejda z felg a laguna jedzie moim torem.jesli chodzi o niemca czy japonca pamietajcie ze era aut ;wiecznych; minela.diesel passata jest bardzo glosny a toyota ma slabej jakosci materjaly wykonczeniowe a ceny tych samochodow wiemy jakie sa.placimy za marke.i na koniec pozdrowienia dla samochodowych katow.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

zależy jakim samochodem jaździliśmy kiedyś

mam lagune I 1998 2.0 lpg zrobiłem 40000.oo tyś km i kiedyś jeździłem polonezem jak wsiadłem do laguny to myślałem że jestem w 7 niebie.
awarie jakie miałem to;
zerwanie uchwytu silnika
wytarty komutator w alternatoreze
wymiana szczotek w rozruszniku
nagły spadek mocy
zmiana półosi pozatym ok.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie rozumiem!!!!!

Jesteście co najmniej dziwni...Macie chyba po 19 lat i jest to wasze pierwsze auto..Mam Lagune (fakt z 1994r) i co.... I NIC!!! WIELKIE KU*WA NIC!!! Leje zupe i jeżdże..Żadnych problemów i kłopotów..A Wy???? Dziwaki!!!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co Ty pierdzielisz człowieku? w 94tym nie było Lagun II. A I to zupełnie inne auto. Temat sie tyczy Laguny 2. A w niej najwiecej problemu stwarza elektronika. W "jedynce" nie było wiekszych problemów. Widac sam jestes dziwak.Odpowiadasz do tematu wyskakujac z innym autem. Rownie dobrze mozesz o Renault 5 napisac. Co do L2 to posiadam i jestem zadowolony.Jak sie dba to sie ma i sie jezdzi. Pali mało. Z Katowic do Koszalina (troche nad morzem Kołobrzeg-Miedzyzdroje-Koszalin_Mielno) i spowrotem do Katowic na jednym baku. Bak 70l wiec wyszlo 5l/100km. W aucie wariują czujniki cisnienia w kołach przy różnych temeraturach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 1.9 dti 1998 r

Jeżdziłem już wieloma markami samochodów, ale żadne z nich nie dorównywało lagunce której właścicielem jestem od prawie sześciu lat. Autko kupiłem we Francjii od pierwszego właściciela, miało ono 87 tys. km przebiegu a ja przejechałem nim 113 tys. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, jak na razie lagunka mnie nie zawiodła i ma się bardzo dobrze, kiedyś zmieniałem auta co 2 lata (laguna jest moim 8 samochodem), ale lagi nie zmienię na inny a jeśli tak to tylko na tę samą markę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

zal mi was

moja Laguna od nowosci, a mam ja od 2003r spisuje sie znakomicie, wczesniej jezdzilem honda accord i passatem i potwierdzaja sie opinie innych uzytkownikow - nigdy wiecej japonskiego i niemieckiego badziewia nie wezme, wracajac do Laguny to cenie sobie w niej przede wszystkim moment obrotowy 320Nm ktory daje duza frajde przy wyprzedzaniu (przy wcisnieciu gazu przy predkosci 160km/h czuc jeszcze jak plecy wtulaja sie w fotel, no i przy 180km/h wrzucam sobie 6 bieg - oczywiscie lato i obwodnica:-) milo patrzec na swiat przez szyby mojej kochanej Lagunki, a tym wszystkim malym ludzikom krytykujacym Renault zycze zeby w koncy bylo ich stac na auto bo pewnie w zyciu nie mieli stad te bajeczki przekazywane poczta pantoflowa tak im przypadly do gustu, albo poprostu bujaja sie starymi niemieckimi szrotami poniekad japonskimi
pozdrawiam prawdziwych kierowcow a sobie zycze szerokiej drogi i pamietajcie wolno wcale nie znaczy bezpiecznie:-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

mam Lagunę 2003 r zawsze jakiś problem skrzynia biegów sprzęgło drzwi i tak poklei totalny nie wypal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

żal mi was

piszesz kolego że masz lagunę i jest super że nikt nie umie jeżdzić ani dbać i nikogo na nią nie stać ja przejrzałem ceny na allegro i twój samochód można kupić za czapkę gruszek skoro są dobre dlaczego są tanie ja jeżdżę zafirą 20dtl 2000r mam ją 3 lata i też jest badziewie miałem merca 115 to było 30lat temu potem190 2,0d i tylko tymi autami się woziłem potem C180 i zafira i tymi tylko jeżdżę na forum nie możemy obrażać jeden drugiego tylko wymiana spostrzeżeń .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kochana Renia

mam Lagunę z 1997 wersja Alize, jest poprostu świetna, poza drobnymi naprawami jak wymiana oleju, świec, naprawa wewnętrznego zamykania drzwi i hamulców nic się z nia nie dzieje. Jest duża, pojemna i przestronna. Silnik 1,8 benzyna jest całkowicie wystarczająca, ma kopa podczas wyprzedzania a to jest najważniejsze, nie mam na co narzekać, tylko lać paliwko i jechać na wojaże. Pozdrawiam. Tofik
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam zamiar kupić renault laguna 1.6 16V Kombi ale troche się wacham. Prosze poimóżcie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

chce kupić Reno lagune 1.6 16V kombi. Czy dobrze robie ???? pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIE!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli chcesz kupić skarbonkę to lepiej od razu kup taką porcelanową a nie badziewie z metalu i nie dość tego z Francji. Ja mam 3.0l i po zrobieniu 144tyś.km poleciała skrzynia ,średnio co 15tyś wymieniam 1 lub więcej cewek (mam ich 6) a wracając do tematu skarbonki to świnkę rozbijesz i masz kasę to GÓWNO rozbijesz i kupujesz albo w salonie albo na szrocie WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE ;) TO BYłA REKLAMA RENAULT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna-anglik

jezdze laguma 1.9dci od 3 miesiecy i wczoraj bylem pierwszy raz w service auto straciło moc wymienili jakis czujnik cisnienia i bylo ok przez jeden dzien czy macie podobny problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 1,8 / '03 / 84 kkm

ZASTANAWIAM SIę, SKąD W WAS TYLE NIECHęCI DO TEGO SAMOCHODU? PARę TYGODNI TEMU PRZESIADłEM SIę Z R19, KTóRYM W RODZINIE WYKRęCILIśMY PONAD 200KKM, I DOZNAłEM OLśNIENIA: WóZ BEZ ZARZTU! JEDYNY MANKAMENT PRZY BENZYNIE TO ZUżYCIE - MNIE WYCHODZIłO W MIEśCIE OK. 12L./100, WIęC ZAłOżYłEM GAZ SEKWENCYJNY I 'BIORę DO PEłNA':))) W SUMIE TO CIężKO PORUSZAć SIę TAKIM GABARYTEM, ALE NIE MA PROBLEMU Z PRZEWIEZIENIEM CZEGOKOLWIEK. OPLE, FORDY I INNE MOGą SIę SCHOWAć POD WZGLęDEM WYPOSAżENIA ZA Tę CENę. ALE JAK NAPISANO: TRZEBA WYBIERAć WóZ Z GłOWą - SPRAWDZIć JEGO STAN, A PóźNEJ SZALEć RACZEJ Z KOBIETą, A NIE PO TOROWISKACH, WERTEPACH I KOCICH łBACH. ZROBIłEM OK. 1 KKM I MOżE PRZEKONAM SIę, żE NIE MAM RACJI, ALE JAK NA RAZIE: SUPER!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2004 1,6

Czytam te opinie i zaczynam sie zastanawiac czy nie pomyslec o sprzedazy tego auta ale szczeze nie chece mi sie wiezyc ze jest az tak zle z tym autem jest wygdny super wyposazony i moj malo pali jak dla mnie bierze jakies 7 l na 100 a co do napraw to jezdze nim troche ponad 2 lata fakt ze mam go na gwarancji i nie mieszkam w polsce wiec nie uzywam polkich pieknych drog ale jeszcze nic konkretnego mi sie niezdazylo z tym autkiem i jestem w stanie go polecic wszytkim pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

2001 3.0V6

Samochód jak najbardziej fajny,wygodny ale AWARYJNY!!!!!!!Po 144 tyś koniec życia skrzyni biegów(automat) co chwila łączniki drążka stabilizatora (rekord niecałe 3000km.) sworznie tak samo ,silent-blocki belki tylnej źle zaprojektowane wyrywają się co 10tyś.km. zwarcie w tylnej lampie standard (wystarczy wyjąć wyczyścić troszkę odgiąć czpień na który wchodzi kość i jesteśmy 300PLN do przodu tyle kasuje średnio serwis).Takich pierdół jest masa lecz po co wymieniać je skoro można nie kupować BADZIEWIA czyli LAGUNY II.Pozdrowienia dla tych którzy mają tak jak ja TEN WSPANIAŁY(niech go szlag)samochód
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak kolega ma muzeum

liczące 7 lat i tylko "144000" przebiegu to niech się nie dziwi, że auto się psuję. Laguna mojej żony ma 3 lata 132000 i się nie psuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja laguna jezdze 3lata zero awari
wersja angielska 1.9dci iktos kto mowi ze laguna zlom to nigdy zapewne niemial takiego samochodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super autko 2,2 DCI i nic sie nie psuje

Mam lagune 2,2 dci od pieciu lat (od nowosci).Znakomite auto zadnych powaznych awari ma przejechane 280000 tys km wiec nie wiem o co innym chodzi ??? Tylko troszke duzo pali jak nowoczesny silnik dci 7-10 L na 100 km.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lala 2.2 dci initiale

Od miesiąca jeżdźe moją lalką. Z takim wyposażeniem tzn. pełna skóra, nawigacja, tempomat, panorama dach itd...... i za takie pieniądze nie kupił bym żadnego rozsądnego autka. Wcześniej myślałem o kupnie passata ale jak zobaczyłem jaki to w środku kicz a po drugie te tandetne zawieszenia i głośne silniki to sobie odpuściłem. Znajomy swoją lalą 2.2 dci pomyka już ponad rok i nic się nie popsuło z wyjątkiem czujników ciśnienia w oponach bo to jest faktycznie kicz. Jeśli koś dobrze się obchodzi z tym autkiem i trafił na zadbany egzemplarz to napewno nie będzie żałował...Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam lagune 2,2dci wyswietliła mi się taka informacja w języku niemieckim LUFTDRUCK FEHLERHAFT czy ktoś wie co to znaczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.6 ,16v

zawieszenie jest bardzo,a to bardzo slabiutkie! poza tym ok.. może byc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna II 1.8 16v

posiadam od niedawna lagunke II :) moje pierwsze wrażenie auto super wersja dynamique piękny błękit na 17 clowych felach. auto jak dla mnie jest bajka super wyposażenie niesamowity komfort jazdy. co do wad nie moge się wypowiadać ponieważ posiadam auto od niedawna więc na szczęscie jak narazie nic się nie dzieje. Silnik bardzo fajnie chodzi nie jest głośny a wzamian dośc dynamiczny. Polecam wszytskim autko
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinie zasłuchane

Jak w tytule, tych kilku krytykujących użytkowników zapomniało o podstawowej sprawie jaką jest przegląd codzienny, przed zimą, po zimie. Flotowcy powinni wypowiadać się tylko o zużyciu paliwa bo samochody sami zażynają, Laguna jest samochodem rodzinnym i nie nadaje się na katowanego konia roboczego w firmie. Zawieszenie przednie wymaga wkładu 2x18zł po zimie i to wszystko, kartą trzeba się umieć posługiwać a nie wyrywać jej w pośpiechu z czytnika. Facet z biednymi dziećmi na wakacjach, któremu paliło się tylne koło zapomniał co to okresowy przegląd hamulców i jak w ten sposób dba o bezpieczeństwo dzieci, żenada zapiekło mu łożysko regulatora ręcznego ham. w zacisku. Ogólnie pisząc Laguna to samochód dla prawdziwych dbałych kierowców nie dla niechlujów technicznych, odwdzięcza się pięknem ,komfortem i osiągami. Jedynym minusem jest bandycka polityka Renault w cenach części i dostosowanie się do tego autoryzowanych serwisów. Pozdrawiam pasjonatów Lali.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

klawa furka

muj kolega mial corse ona byla dobra tylko on nieumial nic zrobic mial ja 1,5 roku i nawet niezajrzal pod maskę nawet po to zaby wody dolac do chlodnicy nawiązuje tą treść do tego ze niektorzy niepotrafią sie obchodzić z samochodami jak należy a wypisują bzdury jak jacyś specjaliści moja lagunka jak narazie jezdzi i sie niepsuje jestem zadowolony :):):)pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 1.9 DCI

jezdze Laguną 1.9 dci z 2003 roku.auto spisuje sie rewelacyjnie.wszystko jest wymieniane na czas wiec zadnych problemów nie ma z autem.a jeżeli mówicie ze niegdy wiecej diesela to sie nie dziwcie bo dieselem trzeba umiec jezdzic i dbac o niego a nie zimne auto katowac.polecam wszystkim Lagune dci.wszystkie niemieckie diesele(traktory)sie chowają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna I '96

Ja swoją Lagunę kupiłem w lutym ubiegłego roku do tej pory przejechałem nią ponad 40 tyś. km i nie mogę się zgodzić z opiniami co niektórych iż Laguny to złom!!!! Podłączam się do opinii innych "o samochód trzeba dbać!!!!" jak do tej pory z poważnych napraw mogę wyliczyć 3 a mianowicie a) Uszczelnienie tyłu silnika po powrocie z wyjazdu zagranicznego (przy okazji wymieniłem sprzęgło) b)Wymiana tylnich amorków c) padła mi też nagrzewnic więc ją też wymieniłem. I nic więcej mi sie w niej nie popsuło jeździ bez zarzutu. Pozatym coraz intensywniej zastanawiam sie nad zmianą autka i coś mi sie wydaje że będzie to właśnie Laguna II. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całkiem niezłe auto

Od roku jestem posiadaczką lagunyII 1.8sport. Całkiem fajne autko. Poza wymianą filtrów, oleju, klocków hamulcowych nie mam problemów z tym samochodem. Całkiem miłe autko, sympatycznie wykończone i jeszcze mnie nie zawiodło....odpukać.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

fajne, ale...

witam wszystkich!
mam lagunke od roku, autko fajne lecz trzeba byc troche majsterkowiczem. standardem to podnosniki szyb, karta, czujniki kol, ale kazda rzecz mozna samemu naprawic, kosztem jest kropelka lutownica i pare duperelek. dla niemajacych pojecia o elektronice i mechanice odradzam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

karta

Witam!Jak wynika z Twojego komentzrza naprawiales juz karte zaplonu.Czy jest mozliwosc rozebrania obudowy bez uszkodzen elektroniki??Nie dziala przycisk od zamykania chyba sie odlutowal bo cos tam w srodku lata!Gdyby nie to ze mieszkam w londynie bez zastanowienia oddal bym jak komus do naprawy!Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.moje gg 11831604.mail bartto@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 99" 1,9 DTI

WITAM!
LAGUNA TO DRUGIE MOJE AUTO ZE STAJNI RENAULT. WCZEŚNIEJ JEŹDZIŁEM MEGANKĄ. OBYDWA AUTA ZASŁUGUJĄ NA POCHWAŁĘ. NIEZGADZAM SIĘ RÓWNIEŻ Z WCZESNIEJSZYMI OPINIAMI...I TAK JAK KOLEDZY TWIERDZĘ ŻE TRZEBA POPROSTU DBAĆ O AUTO A BĘDZIE SIE ZADOWOLONYM. NASTĘPNYM BĘDZIE LAGUNA II,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lagusia to jest to...

Chloptoki ja mam lagusie z 2002 1.9 DCI 120 konikow na ta chwile mam 240 tys km i ? i nic jezdzi i to to sie liczy psuja sie a co wam zeby nie wypadaja nie boli was glowa? ale dobra mam ja 6 lat jak narazie wszystko git jedna rzecz tylko czasem siada a mianowicie szyber elektryczny nie zawsze otwiera sie w wybrana pozycjie . Jesli mial bym kupowac nowe auto to lagusie spalanie 5,5 on wiec co chcecie wypasik w srodku ja jezdze kombi rewelka a jak wam sie nie podoba to.... macie ph 5,5 pozdrawiam zadowolonych lagunow i lagunki
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Laguna II 1.9 dci Dinamique

Witam! Laguna II to swietne rozwiazanie jesli szukamy auta dosc duzego, bezpiecznego w granicach 30tys zl na rynku wturnym. Myslalem nad Passatem, Audi a6 i Mondeo. Nawet gdy podnioslem granice cenowa do 35 tys to i tak nic nie znalazlem godnego uwagi. W/w samochody byly poprostu zajezdzone. Audi i Passat chodza jak ruski traktor jesli chodzi o diesla w porownaniu z Laguna. Wnetrza czarne i szare bez wyrazu. Wiadomo ze jakosc uzytych materialow jest lepsza w niemcach niz we francuzach (po prawdziwym przebiegu ok 100tys km mam lekko zmechacony fotel kierowcy) ale nie ma samochodow idealnych. A co do zawieszenia to Renault nie wpadl (nie dziwie sie mu) ze w dzisiejszej Europie moga byc drogi na poziomie trzeciego swiata (czytaj Polska). Wiem iz kazda sroka swoj ogonek chwali ale ludzie bez przesady! Dzisiejsze Renowki to nie te z 80 lat i poczatku 90 gdzie rdza wpierdzielala je az szumialo, czesci byly strasznie drogie a usterki malo powiedziane ze czeste. To jest juz calkiem inna marka! Posiadam Lagune II kombi z silnikiem 1.9dci 120km w wersji dinamique z 2003 roku ktora kosztowala mnie niecale 28 tys i musze przyznac z czystym sumieniem ze zainwestowalem bardzo dobrze!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

może dlatego jesteś zadowolony z osiągów tego samochodu, bo silni 2.2 jest właśnie japoński - nissana, a nie francuzki bubel
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Francuski

Francuzki heheheh?
Chyba francuski....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy więcej Renault Laguna !

Totalna klapa: auto kupione w salonie,silnik 2,0 benzyna,wymiana po 30 000 km całego układu wtrysku,potem
znowu te same kłopoty(auto staje w trakcie jazdy !),
teraz znowu to samo ale mam zapłacić 10 000,- Pln za
naprawę ! Ostrzegam wszystkich ! Renault Polska twierdzi że to przez złe paliwo bo gdybym wlewał zawsze
min 98 oktanów to byłoby wszystko o.k.
HORROR !!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

laguna 2002 1.6,16v,

witam,posiadam lagune od 2 miesięcy,generalnie ok,narazie bezawaryjna,na początku czasem na wolnych obrotach zchodził zbyt nisko i gasł,ale dowiedziałem się,ze to wina kiepskiej jakości paliwa.Od kiedy zacząłem tankować 98 jest ok.Auto generalnie fajne,ale należy o nie dbać regularnie,żadnych problemów z kartą,szybami czy czujnikiem ciśnienia.polecam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

pytanie

co sądzicie o lagunie 1.9 dci z2000 roku bo chce to kupić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna I 2.2D 97'

Witam. Laguna I to super autko. Takich gabarytów inne marki to mogą tylko pozazdrościć. Wersja 2.2D to wybitna konstrukcja. Przejechałem nią 70.000km a aktualnie ma 230.000 (przy czym nie wiem czy jak kupowałem to nie miała więcej). W każdym razie jedyną usterką jaką do tej pory miałem to była wymiana uszczelniacza półosi oraz czujnika świateł wstecznego. Łączny koszt to około 100 zł. Poza tym NIC. Autko sprawuje się swietnie. Gdyby miało jeszcze klimę to uznałbym je za najlepsze autko jakie udało mi sie kupić. Wcześniej miałem golfa III - i szczerze nie polecam - sypał się potwornie - po pół roku sprzedałem. Silnik 2.2d a auto pali w cyklu mieszanym 5,6 l ropy. W ostatnie wakacje wybrałem się nad morze (a mieszkam aktualnie na Śląsku) to na jednym zbiorniku zrobiłem trasę tam i z powrotem (1200 km).
Auto rewelacja. Jeżeli kolejne laguny są takie jak moja to nic innego bym już nie kupił. Tylko Lagunę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez komentarza

Ja napiszę tak: jesli ktos sie nie umie posługiwać samochodem to niech wynajmuje sobie taxi a nie pisze brednie. Turbina siada owszem jeśli ktoś jej dusi do dechy i piłuje ją od startu na zimnym silniku, tak samo jak filtry jeśli ktoś nie umie to sie nie brać, kupić rower, hulajnoge czy rolki i jeździc takim sprzętem:-D Smiech na sali normalnie, co do serwisu to się zgodzę sa żałośni ale cóż nie można liczyć na serwis tylko na siebie, pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lalunia 1.9dci 120 km Grandtour Privilage

Super autko. Mam ją dopiero 4 miesiące ale przejechałem już 11tyś. Drobnostki z elektro. ale przecież nie ma samochodów w których wszystko jest ok. Jestem bardzo zadowolony i następnym moim samochodem będzie lalunia po 2005r choć już nie jest tak ładna w środku. Każdy kto się zastanawia nad kupnem to nie ma się nad czym zastanawiać- kupujcie i cieszcie się z samochodu za nie tak duże pieniądze ale za to z jakim wyposażeniem. Poza tym ..wszystko w tym samochodzie jest na tak!!!POLECAM
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Laguna 1.9 dci 120 KM Grandtour Privilege Plus 2003 rok

Zgadam sie. Kupilem swoja z przebiegiem 120 tys z Austrii BEZWYPADKOWA 100% SERWIS sam przejechalem przez 1.5 roku 50 tys i jedyna awaria to alternator. Jak kupicie zadbany egzeplaz to bedziecie chwalic tak jak ja. Nie zamienil bym sie nigdy na niemca w podobnym wieku. Jesli chodzi o awarie to tak DROBNE ale czasem upierdliwe z elektroniki(karta to mit delikatnie sie nia poslugiwac i nie ma problemu, zamek mi sie poddal ale wymiana zebatki i dziala a nie placic 500zl) zawieszenie fajne komfortowe ale malo trwale ale cos za cos(niskie koszty naprawy na szczescie). Serwis: znajdzie sobie kompetentnego mechanika ktory sie zna na francuzach i mit o czestych serwisach mozna miedzy bajki schowac. Eksploatacja: panowie z glowa poszanujcie samochod uwazajcie co kiedy trzeba wymienic nie katujcie turbo i tankujcie tylko dobre paliwio bo to nie niemiecki tluczek. Jazda super hamulce 5 prowadzenie 5 bezp. bierne 5. Dla mnie to samochod ktory udowodnil ze francuz dogonil niemca a zadbany od pierwszego własc. jeest w stanie zaimponowac jakoscia materialow we wnetrzu, radoscia z jazdy, komfortem. POLECAM. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.9 DCI 120PS Dynamique

panom którzy piszą że laguny to złomy dziękuje za uwage...niech dalej jeżdza swoimi seicento czytaj kabinami prysznicowymi....powiem krótko kupować auto bezwypadkowe nie od młodych ludzi ze wsi którzy młotkiem umieją naprawić wszystko...przywoże laguny z anglii i przerabiam w polsce i sprzedaje 23 auta sprzedane w rok i żadnych reklamacji...każdy jezdzi i sobie chwali tak jak i ja bo sam nią jeżdze...jedno co mi się nie widzi to tylne zawieszenie jak by za słabe ale bez przesady nie trzeba go wymieniać co rok jak inni twierdzą pseudo znawcy...auto świetnie sie prowadzi świetne hamulce wyposarzenie wykonanie na prawde bardzo dobre bez zastrzeżeń częsci w cenie jak u konkurencji mnóstwo zamienników POLECAM!! spalanie w mieście na zwykłym paliwie między 7 a 8 litrów na trasie 5-5.5 przy normalnej jezdzie V-max 220 km/h 1.9 DCI 120 KM na paliwie Shell nawet do litra mniej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 1.9 DCi 120KM

Powiem tak: Ludzie którzy nie umieją jeżdzić i nie umieja obchodzić się z dieslem długo nim nie pojeżdzą. A znajac zycie jeden czy 2 frajerów nie umiało jeździć laguna, która sie posypała puścili opinie że to złom, a teraz osoby które jeżdzą golfen II lub III maja dużo do powiedzenia jakie to awaryjne auto z laguny bo usłyszał tak gdzieś tam ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karta

ja na swoja laguneII 1.9cDi tez nie narzekam. Fakt ze zawieszenie mogloby byc lepsze. Kilka rzeczy wymienilem ale przy przebiegu 200tys km to dla mnie akurat normalne ze niektore krecace sie elementy zuzywaja sie. Wymienilem, gumy w tylnym zawieszeniu i amortyzatory, rolke napinacza paska i lacznik wydechu. Pozatym wypralem karte w temp.95st i po wysuszeniu dzialala(w serwisie 650zl) A komfortu jazdy nie porownalbym za zadnym innym autem. Az chce sie jezdzic! Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

KUPILEM SOBIE TAKIE AUTKO 2 TYGODNIE TEMU TZN LAGUNE II Z 2001r.MAM MALĄ PROSBE CZY KTURYS Z PANOW WIE GDZIE ZNAJDUJE SIE WYŁĄCZANIE I WŁĄCZANIE PODUSZEK POWIETRZNYCH ZA POMOCA KLUCZYKA?BARDZO PROSZE O POMOC
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedz

Otwórz prawe przednie drzwi i u boku deski rozdzielczej bedizesz mial zaślepke, ściagasz ja i masz ;) Milego uzytkowania "Lali" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 1.9 dCi 2002

Ja zastanawiałem się miedzy kupnem Mondeo a Laguny. Kupilem Laguna, zrobilem ponad 20 tys przebiegu, mam ja od pol roku, ma juz 140 tys. przebiegu. Ludzie ogolnie zle pisza o tych autach ale gdybym ja na swoja powiedzial chociaz jedno zle slowo to bym sklamal. Nigdy mnie nie zawiodla, naprawde super auto, chodzi jak marzenie. Ja osobiscie Lagune polecam ze szczerego serca, niewiem byc moze mam jakis dobry egzemplarz. Jednak warto podkreślić ze ściagałem ją z Francji a nie z Polskiego Salonu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Laguna 1.9 DCI 120KM 2004r

Laguną jeżdże ponad pół roku. Super autko. Tylko trzeba wiedzieć co kupić, a nie powypadkowy złom składany u pana Henia w warsztacie. Większość negatywnych opini dot. aut z 2001/2002r, czyli z początku produkcji. Powyżej 2003r wyeliminowano większość wad dlatego te auta nie są wcale bardziej awarajne od konkurencji. Przy kupnie zastanawiałem się też nad Fordem Mondeo. Kupiłem Lagune i nie żałuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1.9 2003

Mam ja od ponad roku i jestem z niej zadowolony.Przesiadlem sie na nia z kia picanto.Fakt byla pare razy w warsztacie ale z mojej winy,uszkodzony docisk sprzegla,wymiana pol-oski oraz wymiana zarowek i uszczelki pod pompa wtryskowa.nigdy wczesniej nie jezdzilem dizlem.ma juz 130 tys gdzie ja zrobilem z tego okolo 50 tys.jest pakownym samochodem i wmiare ekonomicznym,pali w miescie okolo6,5l.milo sie patrzy jak bmw zostaje wtyle i to jadac pod gorke.to dopiero robi wrażenie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.9 dci 2001r 132 tys

We wrześniu 08 kupiłem lagune dci 120 KM os pierwszego właściciela bezwypadkową na bieżąco serwisowaną w ASO Renault i po zakupie nie dotarłem nawet do domu, wracając z Starogardu Gdańskiego na Śląsk w Piotrkowie wydmuchało turbo,koszt naprawy po dużych rabatach na oryginalnych częściach ok 4tys zł na dzień dobry,zawieszenie to już standard, wygląda na to ze czekają mnie jeszcze pierścienie (oby diagnoza się nie sprawdziła)KOCHAM LAGUNE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

DBANIE

JA MAM LAGUNĘ II 1,9 DCI BARDZO SOBIĘ CHWALĘ TO AUTO ,ŻADNYCH USTEREK I PROBLEMÓW.PO PROSTRU JAK SIĘ NIE DBA TO SIĘ NIE JEŻDZI...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanko

Pisze gdyz mam maly dylemat... Zastanawiam sie nad zakupem laguny z 2003 bez wzgledu na wszystkie komentarze gdyz uwazam,ze nie ma marki w ktorej nie zdazaja sie te dobre jak i te trefne okazy.Ale wracajac do tematu... Chcialbym zaciagnac rady co do silnika... Nie chce przekroczyc 2.0 i nie wiem czy to ma byc benzyna cze diesel... Prosze o rade... Z gory dzia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2003

Witam kolegę
Ja mam lagunę z tego roku w benzynie 1.8 16v 120km
zrobiłem jak na razie 7 tyś a co do silnika to złego słowa nie powiem
dynamika jest dobra pomimo ze kombi.
Zależy dla kogo taka dynamika wystarczy heheh mnie wystarcza bo mam rodzinę i bezpieczne autko a do osiągów to przedtem miałem megane coupe i tam dynamika była super ale komfortu nie było . Coś za coś
Tak więc kolego 1.8 starczy. Mi spalanie w trasie udało się uzyskać z eko jazdą około 6.1l/100km a w mieście na krótkich odcinkach zimą ponad 10l
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lozysko oporowe

koledzy mam problem kupilem lagune 19dci 115tys niby przejechane i mam taki problem jak wcisne pedal sprzegla to jestr cisza gdy poszcze cos szumi jak by lozysko oporowe trzeba to wymienic samo czy calo reszte czy moze jezdzic doradzcie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

lożysko ?

to koło dwu masowe, właśnie mam w naprawie. te same objawy i raczej nie jezdzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2.2 dci

Też mam lagunę 2.2 dci z 2003 przyspieszenie ma okrutnie fajne i jest wygodna lecz strasznie awaryjna ciągle coś nowego obecnie mam problem z czarną chmurom dymu i gaśnie czasami na luzie podczas zbierania zakrętów to co piszą o Reno niestety to w większości prawda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

'gaśnie czasami na luzie podczas zbierania zakrętów' bo taki z Ciebie kierowca, zakretów nie bierze sie na luzie na Boga ludzie kto wam dawal prawojazdy, nie dziwie sie ze macie problemy ze swoimi furami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chmura czarna dymu to na 90% przeplywomierz albo elektrozawor bardziej stawamiam na przeplywomiez , dostaje zla mieszanke paliwa. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 1.9dti 99'

Laguną jeżdzę 3 lata jest to przekładany anglik i jak narazie (odpukać) jestem zadowolony.Autko wygodne nie za miękkie i nie za twarde dobrze sprawuje się na zakrętach i według mnie dobrze znosi polskie drogi.Spalanie trasa ok 5litrów, nigdy nie przekroczyło 6,8litra mimo wciskania non stop gazu do oporu.Wymieniać regularnie olej,dbać o turbinę i jeździć wiecznie.Z usterek jakie występowały to zapieczenie zaciskku i spalenie klocka hamulcowego,skrzypienie łożysk na mcpersonach oraz ostatnio zatarcie łożyska w skrzyni ale w końcu nic niejest wieczne.Jednego jestem pewien nigdy nie zakupiłbym żadnego niemca (miałem już:2xgolf i passat) tandetne w środku ciemne ponure. Nierozumiem ludzi którzy ładują kasę w VW z przebiegami zaczynającymi się od 200000km z żadnym wyposarzeniem zamiast za rozsądne pieniądze kupić wygodne autko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

...

co do pana który jezdzi firmowa Laguna ja bym sie nie wypowiadal bo wszyscy wiemy jak ludzie jezdza firmowymi samochodami;/ Mimo komentarzy mam zamiar zakupic Lagune II 2,2 dci. a japończykami bym sie nie zachwycal nic specjalnego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

wojtek

mam obecnie 3 lagne i 4 samochod tez bedzie laguna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna1,9 2003r

Mam lalę od 6 miesięcy jestem zadowolony ale pojawiły sie z nia problemy zturbiną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna II 1.9dci

Mam lagune rok przejechalem 20 tyS. I ani razu mnie nie zawiodla spalanie na poziomie 6.5 litra.Bardzo bogato wyposarzona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Laguna II

Witam mam Lagune II z 2003 roku 1.9 dci i moje naprawy zaczęły się od karty i aż w końcu siadła mi skrzynia biegów i do tego siadło kolo dwu masowe przy 125 000 km koszty naprawy skrzyni i kola ok 10 000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chłopie kup sobie używaną skrzynię za 1500zł

Dajcie spokój z serwisami.....mam kolegę ,którego auto zaczęło się psuć od pierwszgo serwisu,a za drugim podmienili mu turbinę....Trzeba mieć swojego mechanika i unikać serwisów-tam czesto pracuja przypadkowi ludzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna II

człowieku przesadziłeś z tą ceną!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej pozytywnie

Jestem posiadaczem Laguny II z silnikiem 1.6 bezyna, odrazu powiem ze to zbyt slaba jednostka napedowa. Jak dotychczas mialem problemy z cewkami w silniku, oczywiscie takze z czujnikami cisnienia w oponach. Bylem zmuszony wymienic maglownice, oraz czujnik polozenia walu korbowego. Radze lac paliwo do pelna, poniewaz dluzsza jazda na rezerwie powoduje awarie pompy paliwowej. Ale ogolne odczucie jest pozytywne. Bo tak naprawde ktory samochod sie nie psuje?? Naprawde prosze nie wypisywac bzdur ze Volkswagen jest idealny. To wszystko zalezy. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecacie?

Witam chce kupić Renault Lagune 1.6 16 V benzynka 2005r przebieg 39 000km. Jest on jeszcze w tej starej budzie.Jest to wersja expresion. I niewiem czy sie bać ponieważ zawsze miałem kluczyk a ten egzemplarz jest z kartą?? bo komentarzach powaznie się zastanawiam czy kupywac ten samochód ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

SUPERAUTO JESLI MA TYLE PRZEJECHANE TO WARTO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Laguna to tandeta!!!

Witam wszystkich i popieram w całej rościągłości wszystkich którzy mają złe zdanie na temat LAGUNY.
Byłem posiadaczem Laguny z 2004 1,9 DCI kombi.Padła turbina,skrzynia,karta,wtrysk.Jak czytam pozytywne opinie to jestem w szoku i zazdroszcze tym którzy trafili na super egzemplarz.Co do ekonomi to zobaczcie VW Passata 1,9 lub 2,0 (obecnie posiadam)spalanie ok 5l na 100.Laguna ma tylko komfort jazdy ale zawieszenie się sypie jak diabli.NIE POLECAM NIKOMU!!!A CZĘŚCI DROGIE,SERVIS DO BANI.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 95 1.8 rt

mam problem ze wrzucaniem jedynki i czasami trojki ,kto mi powie co to moze byc,po zatym jestem zadowolony z mojej laguny poza klockami i drazkami stabilizacji nie robilem nic wogole sie nie psuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

seba

mam lagunke od 3 lat tylko ze benzyne 1.8 16v i jezdze nia 3/4 razy w roku do londynu i oczywiscie jezdze nia tam!!!! i jak do tej pory to tylko koncowki wymienilem i gumy stylu i oczywiscie podstawowe rzeczy !!!! jestem bardzo zadowolony z tego auta!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super auto ja posiadam bezawaryjne poniewaz od 1 wlasciciela bezwypadkowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1,8 +gaz

Polecam wszystkim, którzy chcą mieć samochód komfortowy. Nie znajdą drugiego takiego. Wszystkie bajki o nie sprawnościach to naprawdę bajki. Mam przejechane 160 kkm bez większych awarii. Zgodzę się z jednym - fatalny servis autoryzowany. Szczególnie odradzam kontakt z Renault Dyszkiewicz - złodzieje. Mam lagunę od 2002 roku. Można przeczytać mój post z 2005 roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II

Witam, Mam dwuletnią Lagunę właśnie na tablicy pojawił sie napis CHECK ESP i oczywiscie kluczyk serwisowy. samochód przejechane ma tylko34 tys km, w serwisie powiedzieli że cały moduł sterowania ESP do wymiany miesiąc po skończonej gwarancji (ciekawe czy do wymiany czy tylko mogli by zresetować komputer)
Może ktoś wie czy trzeba wymieniać cały moduł, czy są może jakieś czujniki które mogły sie zepsuć albo jak zgasić te ch... kontrolki
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

dymek

ja jestem "szczesliwym" posiadaczem renault laguna II 1.8 16v dynanamique z 2001 i nie moge nazekac jest to wspaniale autko niema z nim problemow oprocz jednej naprawy konsoli od regulacji nawiewu ktora sie nieco nadpalila to moim zdaniem jedyny defekt tego auta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pytanie o renault 1,9 2002

mam zamiar kupić takie auto, czy warto, bo jak czytam te opinie to się odechciewa, ale chyba z każdą marką jest coś do kitu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

PONAWIAM PYTANIE POWYŻEJ

CZY WARTO KUPOWAC TO AUTO? I CZY PRAWDĄ JEST ŻE ROCZNIK 2002 (PO LUTYM)JEST MNIEJ AWARYJNE?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ODPOWIEDŹ

Duża poprawa jakości jest od 2003 rocznika, 2001-2002 to najardziej awaryjne, które popsuły image laguny. Ja mam 2004r z przebiegiem 190tys. km i jest zdecydowanie mniej awaryjna od Golfa IV, którym jeździłem wcześniej. Polecam Lagune, zwłaszcza po 2003r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II1,9 dci 120 hp 2005 r

Ja tam jestem bardzo zadowolony z mojej Laguny poza tym że zawieszenie nie wytrzymuje mojej jazdy to nic z tym samochodem się nie dzieje , w mieście pali max 6l , wyposażenie jak w s klasie , komfort jazdy super , ludzie mi mówią że inne laguny się psuja i ja po prostu trafiłem dobry egzemplarz ale ja uważam że jak wymieniasz wszystko na czas to auto będzie jeździć niezawodnie .Mam porównanie bo miałem dużo innych aut np. Bmw , Mitsubishi , Wv ,Nissana i wszystkie tak samo się psują , gadanie głupot że renaulty to graty jest bezsensowne , jak się dba to się ma .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

święta racja popieram
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam krytyków,mam lagune 1,9dci 2001r170tyśkm.auto jest idealne a niezawodnego samochodu to jeszcze nie wymyslono ,są drobne awarie:czujniki ciś.ale to nie problem ja np je wymontowałem.silnik jest ok.spalanie ok.6l tym samochodem się płynie po drodze a nie jedzie,polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja posiadam Lagune od 6 lat i nie mogę powiedziec o niej złego słowa poza tym że zawieszenie nie jest przystosowane do polskich dróg no ale coś za coś za to jest bardzo wygodne. jak czytam opinie że laguna to złom to myśle cobie że ci ludzie co tak piszą to naprawde muszą mieć pecha. Bo słyszałem już od kilku użytkowników lagun że są zadowoleni i z tego co widzę to co raz więcej tych samocodów jeździ po drogach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 2005 r.

Jest niezła.Ale zaskakuje!Wsiadam odpalam a tu :ESP/ASR defekt.
jazda do serwisu.Cały moduł ABS z ESP do wymiany.cena ok.4 200.Ponieważ jestem II właścicielem Renault ma mnie gdzieś i nie mogę ubiegać się we firmie o jakiekolwiek ulgi(mówili coś o programie partnerskim) Ale w czasie jazdy ABS działa?
Opuszczam szybkę dla pana władzy i już jej nie podnoszę.Awaria podnośnika.Opuściłem szybkę tylną i tak została.Awaria podnośnika.Mechanik poradził zaopatrzyć się w części do prawych drzwi bo tylko patrzeć jak podnośniki polecą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakie są obiawy jak pójdzie koło dwumasowe?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Laguna 1.9dci 120KM Rok 2002

Witam właścicieli pięknych i bezpiecznych Lagunek.Ja i moja żona jesteśmy szczęsliwymi posiadaczami Renault Laguna rok 2002 1.9 dci+ GPS kombi.Czytałem różne opinie na temat naszych renówek i tylko można sie śmiać to co opisują że jedni wymieniają zawieszenie drugi częsci do silnika itd. Moim zdaniem to te osoby co tak narzekają na Lagunki to niech kupią sobie czołg to nie będą nic zmieniać tylko asfalt!!!Wracając do auta stylistyka jest bardzo pięknym samochodem silniki disela niezawodne komfort jazdy nie jedna osoba chciała by mieć taki komfort jak ma Laguna no i bezpieczeństwo nie wiem jakie macie państwo ale ja mam w standardzie 8 airbag GPS ABS ESP 6-biegów 1.9dci 120
KM sprowadzona z Francji. Jednym słowem jesteśmy szczęśliwi zakupu tego auta.

Pozdrawiamy wszystkich szczęśliwych urzytkowników Lagunek
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

10 air-bag

10 air -bag 4 przednie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wrażenia z jazdy

Witam wszystkich użytkowników Laguny mam od 3 lat lagunę 1.9dci 120 km.Kupioną od 1 właściciela z Włoch z udokumentowanym przebigiem z bogatym wyposażeniem.Po przeczytaniu większości wypowiedzi to odnosi się wrażenie albo trafiliście fatalnie z wyborem lub niektórzy nie dbają o samochód.Podróżuję tym samochodem dużo przejechałem ponad 60 tys km i nic się nie dzieje.Totalnie żadnych awarii.Ojciec był za granicą przejechał 2.5 tys kilometrów z prędkością 130 - 170 km i żużycie wyszło 5.7l na /100 km.Teraz niedawno wymieniłem koncówki drązków kierowniczych koncówki wachaczy i gumy normalne eksplatacyjne żużycie za części i wymianę zapłaciłem 500złZe swojej laguny jestem bardzo zadowolony bardzo wygodny i nowoczesny samochód.Bardzo czeba uważać na turbinę po dłuższej ostrzejszej jezdzie ja czekam 1 minutę i dopiero wyłaczam silnik.Z tego co oriętuję się to Turbina w 120 km jest najbardziej podatna na awarie i jej nie da się regenerować.Jest bardzo czuła na jakość oleju.Ja stosuję syntetyk 5 w 50 i polecam innym ten olej co prawda jest drogi no ale coś za coś lepiej wydać na olej 300 -400 zł niż za wymianę turbiny 4000 zł w pełni zgadzam się z użytkownikami RIG 324 i CRONIKON.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są mobile i są debile...

Mam dwie Laguny 1.9dCI 130tys km, i 3.0 V6 bęzyna automat 220tys km. Poza wymianami pasków rozrządu i przeglądów okresowych auta były w serwisie na wymianie amortyzatorów tylnych i tulei w tylnej belce. Poza tymi wizytami w serwisie nie było konieczności aby tam jeździć. Oba auta są z tego samego roku 2001. Jestem z nich bardzo zadowolony. Nie podzielam zdania innych użytkowników tego modelu którzy nie wyjeżdżali tym autami z serwisu. Ciekawe co piszą po zmianie auta na forach poświęconych innym markom?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 1.9 dci 120KM

ja wraz z zona kupilismy lagune w czerwcu tego roku i musze przyznac ze jezdzi mi sie nia lepiej niz vw vento. przedewszystkim jest bezpieczniejsza wieksza, bogato wyposazona bo ma az 8 poduch ESP ABS Tempomat. narazie jedyna czesc ktora wymienilem sa amortyzatory, ale szykuja mi sie rowniez gumy na belce tylnej. no ale to wiadomo ze takie czesci z czasem sie zuzywaja. u mnie laguna 2 ma 5+. pozdrawiam mateusz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystk0 zalezy od kierowcy po jezdzie nalezy troche odczekac przed zgaszeniem silnika zeby obrotuy turbiny spadly ma gdzies kolo 50 000 na minute jak zgasisz od razu nie bedzie smarowania i sie zatrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renalt Laguna 2

Renalt Laguna 2 to najlepszy samochód jaki miłem bezawaryjny polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Rewelacja!!!!!!!!!!!!

Kupiłem Lagune 2 rocznik 2004 od pierwszego właściciela krajową przebieg 112 tyś nie cofany. Zrobiłem 6 tyś km. Zadnych usterek, zachowuję sie rewelacyjnie. Polecam!!!!!!!! Niesłuchajcie tych wszystkich oszołomów którzy krytykują te auto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam zamiar kupić Lagunę II z 2002 1,9dci 160tyś. Proszę o opinię kogoś kto jeździ tym rocznikiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 2.0 TURBO 2004R. 110 tys. km.

Kupiłem Lagunkę dokładnie w listopadzie 2004r w polskim salonie i jeżdżę nią do dziś.W ciągu pięciu lat eksploatacji w zasadzie nie miałem z nią wiekszych problemów.Najważniejsze jest to że nigdy mnie nie zawiodła na drodze tzn.nigdy nie było konieczności wzywania lawety.Czytałem tutaj kilka postów i szczerze mówiąc włos mi stanał na głowie czytając o tym jakie można mieć z tym autem problemy.Chyba jestem szcześciarzem bo u mnie jak dotąd większych problemów z elektrobiką nie było.Jeżeli chodzi o usterki to:3-krotnie wymieniałem zurzyte elementy przedniego zawieszeni tj.tuleje, sworznie,końcówki drążków,drążki kierownicze.Z tyłu raz wymieniałem tuleje i amortyzatory.Przy 70tys. wymieniałem tarcze z klockami przód i tył.Oprócz tego awarii uległa pompa wody,na szczęście usterka została wykryta podczas serwisu oraz naprawiane było podświetlenie panelu automatycznej klimatyzacji.Przy 100tys.wymieniłem również rozrząd.Niestety nie jest to auto tanie w eksploatacji,jeżeli naprw dokonuje się w ASO to koszty są bardzo wysokie.Zamienników jeżeli chodzi o zawieszenie nie polecam bo są bardzo słabej jakości.W wersji z silnikiem jak u mnie trzeba pamiętać o schładzaniu turbiny.Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poradźcie !

Witam

Mam zamiar kupić Lagunę kombi z silnikiem diesla rocznik 2002, 2003, na co powinienem zwrócić uwagę? Co powinno wzbudzić moją czujność? Boję się trochę tej elektryki, miałem już jednego Francuza tzn Peugeota 307 2.0 HDI, noce nie przespane, nie wiedziałem, że w samochodzie moga się nawet takie rzeczy popsuć. Napiszcie proszę co myślicie, czy Laguna 1.9 w dieslu kombi to dobry wybór???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Odpowiedź Laguna 1.9 dCi

Witam!Nie polcam kupna laguny sprowadzonej z zagranicy.Powinieneś poszukać jej na polskim rynku.Najlepiej od pierwszego właściciela, kupionej w polskim salonie serwisowanej w ASO.Po pierwsze zarządaj od właściciela okazania książki serwisowej z wbitymi u dealera pieczątkami świadczącymi o przeglądach okresowych, łącznie z fakturami za wymienione części (jak właściciel się od tego miga tzn. że coś jest na rzeczy).Po drugie jak zdecydujesz się na ewentualne kupno auta, to pojedź z nim i właścicielem do serwisu renault i zarządaj sprawdzenia samochodu.Bedzie to kosztowało ale na przyszłość się opłaci, będziesz spał spokojnie.Możliwy jest też wgląd do bazy danych renault,dzięki temu uzyskasz pełne informacje o wymianie części i przebiegu eksploatacji samochodu.To powinno wystarczyć. Ja posiadam Lagunę kombi 2.2dCi 2007r. i na razie zero problemów. Kupiłem ją rok temu od pierwszego właściciela z przebiegiem 60 tys. wszystko było udokumentowane, więc nie miałem wątpliwości co do kupna auta.Elektryką się nie przejmuj,jeżeli auto jest regularnie serwisowane i sprawdzane to takie rzeczy - awarie właściwie nie mają miejsca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dnspox

Ja ma od 2 lat lagune, jak narazie wymieniłem tylko sworzen s przodu przy jednym kole koszt 65 zł i jeżdze dalej, rocznie okolo 40 ys km. rok temu zrobiłem chiptiuning podniesłem dodatkowo moc o 20 KM i silnik bez problemu smiga, miałem honde accord i nie chce wiecej tam nie mozna zmienic sworznia trzeba połowe przodu wymienic a koszt okolo 500-600 pln.

Laguna zadbana działa bez problemu - brat takze ma i nigdy go nie zawiodła.

Ja polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.9dci

badziew jakiego jeszcze nie spotkałem awaria goni awarie turbina wtryski itp żałuje że sprzedałem wcześniejsze auto (mitsubishi carisma) pomimo swojego wieku(1998) i przebiegu(240000) misiu sprawował się bez zarzutów szkoda że nie mogę powiedzieć tego o lagunie naprawde nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna

tak czytam waszych opini ale jak zauważyłem to najwięcej problemów mają właściciele z silnikami diesla czyżby benzyniaki miały mniejszą awaryjność a może faktycznie to jest kwestia dbania o stan techniczny mam zamiar kupić takie auto zobaczymy co bedzie podziele się opinią jak troche nabije kilometrów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam problem z laguna przy jezdzie szumi po wcisnieciu spszegla cisza gdzie przyczyna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

prosze o pomoc chodzi o Lagune 2 dziekuje pozdrawiam po wcisnieciu spszegla cisza a tak przy jezdzie jakby cos szorowalo dzieki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna2

auto mi gasinie i zapala sie na czerwono silniczek i odpala ponownie bez klopotu czy to mozliwe ze paliwo STANISLAW
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

podłącz się pod kompa to się dowiesz

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA II

Witam od pol roku posiadam Lagune II 1.6 16v kombi z 2001 roku auto jest nie zawodne, wygodne. przejechałem okolo 30000 i bez usterek. jedyny mankament to duze zuzycie paliwa w granicach 10 l na 100km. mam pytanie co do gazu, jak ten silnik zachowuje sie na gazie i czy warto wkładac do niego gaz?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Leona

Mam założony gaz w takim modelu Laguny i po przejechaniu 83tyś km zdecydowanie polecam .Zero problemów warunek dobra instalacja LPG w dobrym warsztacie ja osobiście jestem super zadowolony z tego auta, bywają małe problemy jak z kazdym autem.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LALA

mam lagune 1.9 z 2002 roku i powiem krótko następna też będzie laguna. Apropos szmelcwagena i audi przy tych mrozach tylko się z teście śmieje jak swego paska 2004 nie może uruchomić i te faktury za zawias z niemieckich aut została nazwa a może i one jest z chin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głupstwa

Mam ją z salonu. 2004 r. 1.8 automat.
serwisowana w autoryzowanym już przez 5 lat. gazu nie widziała. Ubóstwiam ją! Serwis bardzo kosztowny, ale cóż. Byle kogo nie dopuszcze do niej.
Nic się jeszcze nie działo.
A jak się sprowadza z zagranicy niby nie powypadkowe, zakłada się gaz i serwisuje byle gdzie jak najmniejszym kosztem to się psują. Sory. Taka prawda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

LAGUNA 1,9 DCI 2002

WITAM PRZYPROWADZIŁEM TAKĄ LAGUNĘ Z NIEMIEC, DO KOŃCA SERWISOWANA PO WYMIANIE TURBINY NOWEJ NIE PO REGENERACJI. AUTO CHODZI SUPER, KOMFORT REWELACJA,SPALANIE AUTA TO OD 5 DO 7 LITRÓW OLEJU NAPĘDOWEGO. MIMO 190TYS. PRZEBIEGU NIC SIĘ NIE DZIEJE BARDZO POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna2 1.9dci

jezdze w UK laguna kombi 2002rok 1.9dci co mi sie popsulo spalil mi sie panel od klimy nawiewu zamek od kierowcy i mechanizm szyby tez strona kierowcy i ost jechalem z dzieckiem i pekla mi sprezyna z przodu strona kierowcy cale szczescie przy20kmh bo inaczej lipa by byla z kart problemy ale dziala jeszcze i oby dzialala auto ma teraz 105tys mil mam ja od 74tys mil i czujnik wymienilem w kole wgrano mi nowy podzialal jeden dzien teraz zniknal i tak wkolko co dzin mechanik z tym czujnikiem i nikt nie wie co jest no ale tak to jezdzi no i dbam o auto to tez ma zalety wymiany olejow plynow jezel choz o silnik tez ok zero problemu naprawde dbasz o silnik i jest ok moim zdaniem auto nie jest tak bardzo zle jak pisza ja wnioskuje ze tez drogi w polsce robia swoje z zawieszeniem a co do dbania to tez lanie roznego paliwa wymiana oleju na gowno tanie bo koszty albo pol na pol wszystko ma swoje granice.dla mnie laguna 2 1.9dci na skale 10punktowa daje 8 trasa z UK do Polski 1950km na 83litrach 3osoby zaladowana na maxa.wiec splanie ok ale tylko paliwo z dobrych stacji paliw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna II

ja również nie narzekam na swoją Lagunę z silnikiem 1.9 dci bardzo dobry silnik i dynamiczny, to prawda gdy się dba o autko to jest wdzięczne właścicielowi:)ja nie narzekam na moją lagunę a ze są czasami usterki, np. naprawa zawieszenia to jest normalne na polskich drogach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2 v 6 3 litry

NIE WIEM DLACZEGO WSZYSCY TAK NARZEKAJĄ NA TE AUTKO MAM JE 3 ROK POWYMIANIE PASKA SWIEC FILTRÓW ORAZ OLEI JEZDZEM PO CAŁEJ EUROPIE MAM PRZEJECHANE 240 TYS KM I ANI RAZU AUTO MNIE NIE ZAWIODŁO ZAWSZE PALI ZAWSZE JEDZIE POZDRAWIAM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

KUPA ZŁOMU

To i tak za dobrze powiedziane awaryjność elektroniki i podzespołów sterujących silnikiem bardzo częsta auto z 2003r od kilku miesięcy chcę sprzedać za ok.15 000PLN i nie mogę znależdz chętnego.Szczerze odradzam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przychylam się do opinii Marka jak gdzieś dalej jadę to się zastanawiam czy coś nie padnie mam silnik 1,9 dCi czy to tylko tak jest z Lagunami mającymi te silniki.To nie tylko moja opinia ale i innych użytkowników oraz mechaników w warsztatach samochodowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podsumowując lAGUNA 2 to....

Limuzyna za małą kasę , nafaszerowana elektronicznymi bajerami,z poprawną sylwetką lekko wyróżniającą się z tłumu.Co do awaryjności ,nic nie dzieje się bez przyczyny ,warunki w jakich są używane nasze samochody, rzadko są idealne ,ale najczęściej to my sami jesteśmy winni tych usterek .\wypowiadacie się częstych o defektach turbiny ,ale niestety jest to delikatne urządzenie trzeba pamiętać o jej schłodzeniu na wolnych obrotach przed zgaszeniem silnika , wymianie filtra powietrza w porę i używanie dobrej jakości oleju silnikowego .Należy też zwrócić uwagę ile osób używa ten samochód , i czy każdy wie jak się z nim obchodzić .Poza tym jest to bardzo bezpieczne auto ,liczne systemy pomagają kierowcy , i czuwają nad bezpieczeństwem .Materiały użyte do wykończenia wnętrza są dosyć dobre lecz ulegają zbyt wczesnemu zużyciu.Decydując się na to auto musimy pamiętać że, jest ono wyposażone i zaawansowane technologicznie w różne bajery , które wiemy z życia codziennego lubią nam robić psikusy, i nie dotyczy to tylko lali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 2 1.9 dci 120kM PRIVILEGE 6-CIO BIEGOWA

W każdym samochodzie cos zawsze nawala nie dotyczy to tylko renówek zobaczcie jakie problemy maja posiadacze audi czy nawet japonczykow nie wspomnę o niezawodnym volvo-bzdura(NAJDROZSZE CZESCI i tez wadliwe). Ja moja gumkę sprowadziłam z Belgi w 2007 r. byla i jest piękna, na początku urzekła mnie kolorem (czerwień-ognista-perla+srebrny grill i dodatki) a jak wsiadłam i odpaliłam silnik - poezja. Traktuje ja z szacunkiem, dbam o nia,obchodzić sie delikatnie bo to autko z dusza i subtelne (nie jak niemieckie traktory) tankuje tylko na bp leje olej elf wymieniam filtry i kontroluje dwa razy w roku czy jest zdrowa. gdy ja kupiłam miala 130 tys.km przejechane teraz ma 220 tys.km, przez ten czas wymieniliśmy rozrząd,klocki,tarcze,amortyzatory,intercooler,zawór EGR,kupując auto używane obojętnie jakiej marki kazdy się chyba liczy z tym ze cos nawali i cos trzeba wymienic,nie ma cudów . Kolega w tym samym czasie co ja kupil sobie Passata po roku dosłownie się rozleciał kompletny zlom, potem golfa i tez juz nie zyje wiec ja nigdy nie kupila bym VW-eja.Wracajac do laguny nie zamieniłabym na inne chociażby dlatego ze znam te auto wiem co wymieniłam (a jak się kupi cos innego to trzeba zaczynac od początku) i jestem zadowolona z jej dynamik,i komfortu, spalania ,klasy, elegancji, wyposażenia.Zryw na swiatlach jak torpeda reszta aut zostaje w tyle wachajac nasze spaliny ,a na trasie -niema mocnych 220 na blacie i w dluga. polecam te limuzyny i nie sluchajcie ludzi ktorzy zle o nich mowia bo albo nigdy nie jechali tym autem albo zle je eksploatuja albo sa zazdrosni bo mieli na nie poprostu pecha , ale nie chodzi tu tylko o laguny. MOZNA MIEC PECHA OBOJETNIE NA JAKIEJ MARKI AUTO.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

o awaryjności Laguny II - nieubłagane statystyki

Dedykuję tym, którzy obrażają krytykujących ten model i zarzucają im brak wiedzy eksploatacyjnej, otóż:

Rankingi niezawodności nie zostawiają na Lagunie II suchej nitki, dowodząc znacznej awaryjności auta. Nie może być dziełem przypadku:

- 101 pozycja w zestawieniu DEKRA (kategoria wiekowa do trzech lat) oraz
- 107 (ostatnia lokata !!! ) w zestawieniu TÜV

i są to statystyki robione w oparciu o dane wielu tysięcy warsztatów.


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

NIGDY NIE WIERZ STATYSTYKOM

przeczytaj roman ten tekst pod twoim i nie wyliczaj statystyk bo w wiekszosci warsztatów pracują same polglowki!!!!!!! TY MASZ LAGUNE? BO JAK NIE TO NIE PISZ TAKICH BZDUR!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

lepiej poczytaj dokładniej te statystyki z 3 lat to się zdziwisz

bo Laguna wyprzedza np. Avensisa - podobno super niezawodne japońskie auto ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolego to zobacz , w tym rankingu gdzie jest passat, miłej lektury
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Radzę się zapoznać z wynikami testów w innych krajach,niestety w Polsce gdzie prasa motoryzacyjna jest zdominowana przez niemiecki kapitał przytaczana jest tylko Dekra i ADAC. czy tak trudno zrozumieć że Niemcy krytykują głownie konkurentów, na rynku europejskim głównym konkurentem marek niemieckich są Francuzi i stąd taka bezpardonowa propaganda i negacja francuskich marek.Nawet w prestiżowym F1 Silniki Renault pozostawiają w tyle Mercedesa który wykłada większy budżet.Ja osobiście mam 16 letni Renault 19 1721cm i śmieję się z golfiarzy których auta o podobnym wieku są rozklekotane i pracują jak traktory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lagunia

Jakich warsztatów NIEMIECKICH !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dekra to napewno ma rację

Kolego ty opierasz swoją wiedzę na STATYSTYKACH DEKRY a MY NA FAKTYCZNYM UŻYTKOWANIU SAMOCHODU A TO JEST ZASADNICZA RÓŻNICA DEKRA JEST NIEMIECKA AUTO JEST FRANCUSKIE TO OPINIA JEST JAKA JEST
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TO NIE LAGUNA JEST AWARYJNA TO MECHANICY W SERWISACH SĄ DO NICZEGO

MAM LAGUNE Z ROKU 2001 I JESTEM Z NIEJ BARDZO ZADOWOLONY MA PRZEJECHANE 156TYSIECY I TAK NAPRAWDĘ TO CO SIĘ NALEŻY WYMIENIC TO TRZEBA ZROBIC. A KTO NIE WIE ŻE NAPRZYKLAD TRZEBA WYMIENIAĆ OLEJE TO MA PROBLEM Z TURBINAMI I SILNIKIEM .JA TAM DAJEM MOJEJ LAGUNIE TO CO SIĘ NALERZY I SOBIE POMYKAM I JESZCZE MNIE NIE ZAWIODLA. ACH MIALEM PROBLEM JEDEN JEDYNY RAZ Z UZYSKANIEM MOCY NA TURBINIE I POJECHALEM DO MECHANIKA I ON WSKAZAL NA ELEKTROZAWÓR WYMIENILEM I NIC TO NIE DALO DALEJ ŚWIECILA SIĘ KONTROLKA ŚWIEC ŻAROWYCH TO KAZAL WYCZYŚCIĆ TURBINĘ BO SIĘ ŻEKOMO ZAWIESZA NO I TO ZROBILEM I PO ZAMONTOWANIU TURBINY PROBLEM NADAL ISTNIAL I NIKT NIE MÓGL MI POMUC MÓWILI O POMPIE PALIWA WTRYSKIWACZACH ,ITD. AŻ WKOŃCU POJECHALEM DO STAREGO NO I PRZETESTOWANEGO MECHANIKA CO NIEMYŚLI TYLKO O KASIE TYLKON POTRAFI COŚ Z TYM ZROBIĆ .I SIĘ OKAZALO ŻĘ MOJE ROZUMOWANIE JEST LEPSZE OD MECHANIKÓW BO ONI WKOŃCU CHCIELI BY WYMIENIĆ WSZYSTKIE CZUJNIKI I POLOWĘ SILNIKA A TO BYLA MALA BLACHOSTKA OKAZALO SIE ŻE USTERKA TA JEST SPOWODOWANA POMPĄ VAKU PRZECZYŚCILEM POMPE I AUTKO CHODZI JAK NOWE .A MECHANICY W SERWISACH TO TYLKO POTRAFIĄ WYMIENIAĆ PODZESPOLY ABY TYLKO KASA LECIALA A LUDZIE POTEM PISZĄ ŻETO ZLOMY TE LAGUNY AŻADNEMU NIE PRZYDZIE DO GLOWY ŻE TRZEBAMIEĆ ZAUFANEGO MECHANIKA CO NAS NIE ORZNIE NA KASIE TYLKO ZROBI SAMOCHOD JAK SIĘ NALEŻY
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

mechanicy sa do niczego

zgadzam się z kolegą , ze mechanicy sa mało kompetentni , wymieniają zespoły czy czujniki i nie ma poprawy, komputer sam nie naprawi auta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy warto :-) ??!!

Byłam właścicielką samochodu renault ale megane z roku 1999- autko sprawowało się świetnie ,niestety mieliśmy wypadek i dzięki temu ,że jest to bezpieczne autko przeżyliśmy.
Zamierzam kupić (mam upatrzone ) również renault ale tym razem laguna II rok 2003 przebieg 62072 - sprowadzony z Niemiec. wygląda rewelacyjnie .Benzyna silnik 1,8 16 v -jeszcze się troszkę zastanawiam po przeczytaniu Waszych opinii ,ale miałam osobiście renault i jestem raczej na tak. Mam nadzieję ,że dobrze trafię -napiszę jak udał się zakup.

A co Wy sądzicie - przebieg mały, podobno książka serwisowa jest wiec chyba nie jest nic kombinowane -nie znam się na tym .może któryś z panów wyrazi swoje zdanie na temat tak małego przebiegu -proszę / Czy to jest realne ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy warto?

Ja również byłem użytkownikiem renault tyle, że clio. Jeździłem nim 9 lat i nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Teraz przymierzam się do zakupu właśnie laguny II z 2003 r. z silnikiem 1.8 v 16 tyle tylko, że upatrzony przeze mnie egzemplarz ma przejechane 158 tys. km. Co do opinii o lagunie wydają mi się trochę przesadzone. To prawda o samochód trzeba dbać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak kupować Lagunę to tylko po 2005 r. !!!

czyli po FL
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna2

czy was nie dziwi że auta 5czy 10lat ma tak mało przejechane kilometrów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak kupisz to napisz :-)) widzę ,że chcemy taki sam samochód. Poszukaj są też ładne egzemplarze z mniejszym przebiegiem. chociaż jak autko zadbane i nie miało wypadku to chyba to nie jest az tak bardzo wazne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Laguna II

Witam ja miałem już 3 renault i jak narazie jestem zadowolony. Pierwsza 19 autko bardzo dobrze sie sprawowało w tej chwili ma jakies 260 tys. i nadal smiga, nastepna to laguna I z 97 roku 1,8 gaz jeżdze 6 lat wymieniłem tylko sprzegło i alternator. Lagune II mam już 3 lata rocznik 2001 1,8 16v co prawda nie jest to diesel ale musze powiedzieć ze narazie to co wymieniłem to klocki i opony na zimowe... ;))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy możesz napisać jakie jest rzeczywiste spalanie laguny II tej co masz z silnikiem benzynowym ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ona jest w sekwencji pali jakieś 9 litrów w mieście a spalanie benzyny to 8 około ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki w poniedziałek się odezwę i powiem Wam jak mój nowy -stary :-) nabytek się sprawuje .Mam nadzieję ,ze będę należała do tej grupy zadowolonych :-))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Laguna II dci

Nabyłem ostatnio to auto,wrażenia z jazdy pozytywne i choć ma przejechane 20 0000 km to wygląda i zbiera się dobrze.Niepokoi mnie tylko wyciek oleju z pod turbiny ,który dostrzegłem po odkręceniu dolnej osłony pod silnik.Obawiam się turbiny bo sporo o niej piszecie a może ktoś miał podobne usterki.Proszę o opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

MOCNY JEST TEN WYCIEK? BO JAK NIE TO SIE NIE MARTW, POJEZDZISZ JESZCZE JAKIES 50.TYS KM A POTEM KONTROLUJ BO BEDZIE TURBINKA DO WYMIANY. JA TEZ MIALEM TAKI PROBLEM ALE PO WYMIANIE JEST SUPER SPALANIE MI SPADLO Z 9 NA 7 LITROW PO MIESCIE NA TRASIE Z 6 NA 4,5 LITRA . JEZDI I ZACHOWUJE SIE O WIELE LEPIEJ NIZ PRZED WYMIANA. MORAL Z TEGO TAKI ZE JAK TURBINA JEST SFATYGOWANA TO PSUJA SIE TEZ INNE POKREWNE CZESCI. WIEC LEPIEJ WYMIENIC I CIESZYC SIE JAZDA A MECHANIKOW ODWIEDZAC TYLKO NA PRZEGLADZIE RAZ NA ROK. JA WYMIENILEM I AUTO JEST BEZAWARYJNE. TURBINA BLA POWODEM WIEKSZOSCI USTEREK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna2

to nie jest problem duży po prostu trochę się poci olejem od chłodzenia turbo można tym jezdzic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAguna 1,9 DCI 2007

Auto jeździ 3 rok. 126 tys przejechane, krótkie i długie trasy. kombi, śr.spal. 9,6 Litra. Całkowicie bezawaryjna, nie działo się zupełnie nic.!! Polecam autko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguny górą

Jeżdżę 1,9 dci kombi z 2006 na razie raz tylko czyszczenie FAP (jak sie ma to się czasem czyści;)) i normalna eksploatacja; olej, filtry. Super ekonomiczne autko jak sie umie poprosić to w mieście spalić 6,1 jako średnia a na trasie 5,3. Autko płynie na drodze a do tego system audio Cabasse w standardzie - rewelacyjna jakość dźwięku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie, mam juz swoja lagunę :-) rok 2003 czwrwiec ,serwisowana przebieg 62 000 jeden właściciel - jechało sie super .
aha jest to benzyna 1,8 16 v.


Czy ktoś wie jak się włącza natrysk płynu na światła -sorry ale nie mogę wyczaić gdzie???mam ją dopiero jeden dzień ,a instrukcja w j. niemieckim
pliss o odpowiedź
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

spryskiwacz

samoczynnie przy spryskiwaniu szyby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spryskiwacze reflektorów włączają się automatycznie razem ze spryskiwaczami przedniej szyby po dłuższym przytrzymaniu wącznika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spryskiwacze swiatel laguna 2

spryskiwacze swiatel dzialaja jedynie przy wlaczonych swaitlach mijania razem ze spryskiwaczem szyb wlacz swiatla i spryskaj szybe przednia uruchomi sie automatycznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli są xenony to tylko w czasie jazdy podczas spryskiwania szyby działają te pod refektorami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

może i dobre ale napewno nie 1.9 dci

przy przebiegu 152tys. wymieniony silnik , pompa paliwa . turbina do regeneracji sami policzcie czy sie opłaca???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ZMIEŃ MECHANIKA

JA MAM LAGI 1.9 DCI 2002R. 6-BIEG.120 KM.PRIVILEGE., NA BLACIE PRZEJECH. 270 TYŚ.-- A SILNIK JAK NOWY (OCZYWIŚCIE ORYGINAŁ), KOPTYO CIĄGLE B.DOBRE. POZDRO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 1.8 2003 rok

Fajnie, fajnie ale usterki występują - 122 000 wymiana przedniego zawieszenia - Klimatyzacja dwustrefowa - prawa strona grzeje jak opętana - nie reaguje na ustawienie temperatury - trzeszcząca deska rozdzielcza - poci się przy wspomaganiu i w okolicach głowicy - co do karty to czyta bez problemu - zdarzyło się raz czy dwa, że sie przywiesiło ale wystarczy włożyć - wyjąc i trybi.
Generalnie OK - bardzo dobrze się prowadzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna II 1,8 16V 2001

Przebieg 160tys. Srednie zuzycie paliwa 7,8. Wymieniono sworznie zwrotnicy i zarowki. Zero problemow.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA2

1,9DCI jeżdżę już pół roku i wole nie zapeszać autko z 2005r. Poprzednio miałem tylko niemieckie autka [3 ople vectry,a ostatnio passat b5 1998,i panowie i panie nie zamieniłbym już LAGUNY ani za japońca ani za niemca, zgadzam się z moimi kolegami że autkiem trzeba umieć jeździć ale i dbać o niego,co do elektroniki to które autko niema/////////////???????????????? Pozdrawiam użytkowników LAGUN.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laszka

Mam lagunę 2 1.8 16v i jestem zadowolony i kocham to auto i nie kupię żadnego ss nie narzekać trzeba dbać to nie vw golf 2.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

renault laguna-wystarczająco dobre auto

Posiadam lagunę II z 2002r 1.9dci 105PS autko oceniam jako dość sympatyczne i mało kłopotliwe,kupując auto używane należy dokładnie sprawdzić i zweryfikować stan i ilość kilometrów jakie ma zrobione i to nie oglądając licznik bo na zachodzie kupowane są auta z przebiegmi 250-350tyś km i odpowiednio myte i korygowane są w nich liczniki do110-140tyś km.Niestety potem nowy właściel wiesza psy na marce i modelu.Moje auto dodatkowo pochodzi z wysp i jest po przekładce(robiłem ją sam) czyli podobno awaryjne,laguna miała 86tyś mil, owszem ma małe kaprysy ale są one dość mało istotne i jak dla mnie auto jest OK.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ESP Laguna 1,8 16 V rok 2003

Mam pytanie do Wszystkich użytkowników lagunki. Już wcześniej pisałąm - udało mi sie kupić lagunę z 2003 roku z przebiegiem 62 tys. km . sprawdzone w serwisie i na dodatek jeszcze na gwarancji .
Wszystko jest super ,ale nie bardzo mogę zrozumieć jedną sprawę.

chodzi mi o ESP jeśli jest wyłączone to jest informacja ESP off ,a jak naciskam znowu na przycisk to pojawia się ESP aus i nie rozumiem ,nie wiem kiedy jest włączone a kiedy wyłączone ,a może w ogóle nie działa :-(?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2 1.9 dci privilege

mam pytanie ,-- czy ktoś wie co się stało:?--- świeci się ESP serwis i nie działa wspomaganie??? jak ktos wie proszę o sugestie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gadacie, że Wam psują się Laguny...

Kilka autek miałem i żadnego "francuza" i też mogę ponarzekać - w PF 126p psuło się wszystko, w Polonezie ciągle robiły się luzy na kierownicy, skrzypiały fotele, psuło się praktycznie wszystko, w BMW 5 psuło się zawieszenie, psuły się liczniki, a nieudolny serwis podczas wymiany rozrządu zrąbał pompę wtryskową (do dzisiaj zachodzę w głowę jak to zrobili), Daewoo Tico ciągle cięło opony, uszkodził się przegub, blachy były cholernie cienkie. Opel Omega - strasznie gniją blachy, kilka razy uszkodził się alternator, raz zatarł się silnik, uszkodziło się zawieszenie kilka razy, uszkodziło się podnoszenie okna, przetarła się tapicerka, zacinał się zamek, itd.,itp. W Oplu Astra notorycznie przepalały się żarówki (po 40 zł sztuka) odpadło koło zamachowe rozrządu, padał akumulator. W VW T5 notorycznie psuł się silnik (co najmniej 1 raz w miesiącu), psuło się zawieszenie, przeguby itp., w Kia Cee'd zepsuł się rozrusznik, VW Vento ciągle psuł się rozrusznik, skrzypiał cały samochód, rdzewiał jak Opel. VW T4 - psuło się sprzęgło, rdzewiał jak Opel, łykał olej jak wariat, gasł podczas jazdy... mogę tak długo o różnych autach, a Wy gadacie, że Laguna się psuje... Mogę szczerze dodać, że zawieszenie to dosłownie w każdym aucie się psuje, a elektronika - im jej więcej tym częściej - jak ktoś nie wierzy niech wypróbuje Mercedesa klasy S - będzie miał powód do narzekań. Aha, zapomniałbym o Audi A4 - ciągle psujące się wyświetlacze klimatyzacji i liczniki, no i oczywiście zawieszenie ha ha! Kupił jeden z drugim samochód używany i chce jeździć bezawaryjnie. Ja jeździłem też nowymi i też się psuły. Wszystkich marek nie wymieniam. Żeby coś się nie psuło to trzeba o to dbać, a nie tylko lać paliwo i katować. Na zakończenie chcę dodać, że nigdy nie posiadałem Renault ale jestem zdania, że najgorszy chłam to Volkswageny - za drogie i przereklamowane badziewie, które psuje się co miesiąc - im nowsze tym gorsze!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

awaryjność Laguny II

Jak inne samochody się psują,to dlaczego nie mają ulegać awarii Laguny?Mam Lagunę z 2001r i już dała mi w kość.Przejechałem tym autem ponad 25tyś. i jestem dość częstym klientem serwisu a to w cale nie jest do śmiechu!!!!!!!
W serwisie mówią,że w Lagunach po 2005r zostały usunięte te wszystkie mankamenty z roczników wczesniejszych dot.elektronikiSa zapewne i tacy,którzy sobie te autka chwlą i niech się cieszą.Ja mam opinie negatywną i tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LALKA

Otóz zacznę od tege, ze wiekszośc negatywnych opini ,pochodzi od ludzi kturzy,albo kupili wielkie szroty za małom kase ,lub przesiedli sie z kombajnow ,tak mi sie wydaje.Mam lagune 2003 rok przejechane 347000 tysiecy i oby tak dalej ,kiedys tez byłem fanem marek niemieckich,ale teraz nie szybko powróce do niemca,mercedesy tez sie psują moze czesciej jak francuzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

HOMIK

WITRAM PANOWIE MAM PYTANIE CZY WYMIANA CZYTNIKA KARTY WYMAGA TEZ WYMIANY SAMEJ KARTY CZY MOZE POZOSTA TA STAR
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie nie wumaga wymiany karty wiecej znajdziesz na laguna klub.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna Kombi 1.9 DCI 2000r. - SUPER AUTKO

Kupiłam w 2002 r. jako dwulatkę w Niemczech. Miała 140 tys. przebiegu. Teraz ma 250 tys, ale uważam, że jest super. Ekonomiczna (jak się oszczędnie jeździ - 5-6 l ON), odporna (nie mam garażu). Do tej pory wymieniałam tylko akumulator, pompę paliwową, pasek rozrządu i teraz turbinę. Ale zaznaczam, że wcale o nią nie dbam, leję najtańszy olej, tak, że w sumie i tak mało się dzieje, jak na taką opiekę:). Auto stabilne i wygodne, pojemne (super na przeprowadzki), nie ma może wielkiego przyspieszenia, ale za to nie jest na TOP-liście złodziejów:). Nie zamieniłabym na żadne inne. Zdecydowanie auto rodzinne, nie dla drogowych szaleńców.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

1.8 16v 2003

Moja się nie psuje dbam o nią i szanuje ją. W środku czuję się jak u siebie w pokoju a w audi to twarde fotele i też się psuje brat ma A4 2002 śmiał się ze mnie a teraz ja z niego jak jedzie do mechanika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna1,8 1995+gaz

Krótko i zwięźle,mam przejechane około320000km. autko w porządku.Miałem już inne marki i żadna nawet się nie równała do tego przebiegu w takim stanie.POZDRAWIAM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

LAGUNA 1,9DCI

Niestety mam również sporo kłopotów z tym samochodem.Kupiłem ze względu na duże bezpieczeństwo.Jechałem z wnuczką na wakacje do Horwacji z duszą na ramieniu wysłuchawszy opinii o zawodności tego auta a raczej turbiny.Wszystko było dobrze do momentu powrotu.Po przekroczeniu granicy owa turbina padła.Kłopot straszny i wydatek też pokaźny.Oprócz turbiny naprawiłem karty.nie mówiąc o czujnikach w kołach,które w rezultacie komputerowo odłączyli w serwisie.Teraz pokazuje się komunikat o awarii wtrysków a raczej awarii switcha wtrysku i strach nawet pojechać do serwisu,żeby silnika nie uszkodzić.Komfort jazdy jest dość duży i żeby nie te usterki to można by powiedzieć że autko jest całkiem,całkiem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 1.8 16V 2002

Witam mam ten samochód jakieś dwa miesiące kupiłem go bardzo tanio i jestem bardzo z niego zadowolony jeżeli chodzi o komfort jazdy wyposażenie. Naprawdę polecam ten samochód!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Laguna 1,8 2003

Mam pytanie - co mogło się stać ,że przestał mi działać czujnik informujący przy otwartych drzwiach o włączonych światłach . Myślę ,że to coś drobnego - ale może ktoś wie jak to można naprawić samemu - o ile można :-)

Bardzo proszę o jakieś porady
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem tak pomimo opini przymierzam sie do kupna laguny 2 pierwszy francuz zobaczymy??? ale jak ktos mowi ze niemcy to auta niezawodne lub wytrzymałe itp. to bzury totalne bzdury . jaki niemiec to niemie połowa to czesci francuskie włoskie itp. jezdziłe audi A2, vectra B, fordem PORAZKI sypiące się zwłoki ???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 2003 1,8 16 V

winc 77 nie będziesz żałował - ja jestem bardzo zadowolona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Laguna II 1.9 dci, 2001r

ja moją lagunką śmigam od 2 lat, kupiłam jak miała przejechane 96tys. kochane autko- sprowadzone z niemiec. ja nie narzekam. od kupienia naprawiałam tylne zawieszenie, końcówkę lewego drążka i elektryk naprawiał instalację- nie miała siły takiej jak powinna- okazało się że instalacja nie szczelna. takie trzy naprawy kosztujące bardzo niewiele w ciągu dwóch lat wydają mi sie niczym szczególnym. samochód jak to samochód- coś zawsze się może popsuć. ogólnie jestem baaardzo zadowolona- dbam o auto- przegląd, wymiana oleju nie jak piszą co 30tys, tylko góra 20tys- teraz mymieniam po16tys bo jedziemy na wczasy. kartę kupiłam zaraz po zakupieniu samochodu bo stara była kiepska- to troche droga sprawa, ale przez 2 lata nie zawiodła mnie ta nowa ani razu, mimo, że używana codziennie kilka razy (niektórzy piszą, że się zużywają, bzdura- napewno nie po 2 latach). mimo że jestem kobietą to nogę mam ciężką i dobrze daję jej popalić, bardzo wygodna i komfortowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault II jak silnik benzynowy sie sprawuje ?

Zależy kto co lubi,wiadomo. I tak jak wcześniej koledzy pisali, JAK KTO DBA TAK MA! Wiadomo nasze dogi są jakie są i nie tylko drogi,Renault to delikatne samochody z którymi się trzeba delikatnie obchodzić a nie tylko sandał w podłogę a potem narzekać. Fakt,co do silnika 1.9 DCI mam zastrzeżenia bo akurat moim zdaniem jest to troszkę wadliwy silnik,nie powiem starsze laguny z tym silnikiem szacunek ale te II jakoś tak nie bardzo. Może tez zależy jak kto jeździ,ale mam pytanie,a jak jest z silnikami benzynowymi, np: 1.8 16V i 2.0 16v bo mam zamiar właśnie kupić Renaulta II w benz. Może mi ktoś podpowiedzieć coś ciekawego i sensownego ?????:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Lala '96 Alizee Grandtour

Moje zdanie z przed roku - żadne auto na "F" - Ford, Fiat, Francuskie.... i na tym koniec :) Bałem się czytając rózne opinie o awaryjności itp.
Kupiłem Lalkę w sumie przez przypadek, i co?(powiecie) NIE ŻAŁUJĘ!!!
Jak się dba o autko, to ono się pięknie sprawuje.
Podstawa to regularnie sprawdzać podstawowe żeczy np. filtry, olej, klocki itp.
Panowie i Panie : dbajcie o swoje Lalunie.
Czysta przyjemność. A wady... a które auto ich nie ma? Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

cacy

mam takową II 1,9 dci 2002 i nie narzeka ma prawie 300 tys km przy 230 tys. regeneracja turbiny 700 zł tylko trzeba dbać i umieć jeździć dizlem
2400 km za jednym rzutem Szwajcaria i powrót - 5,7 l super auto
Jeden warunek auto kupione na Zachodzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 2.0 2001

Dobra jest .Tylko trzeba nie wyjezdzac daleko od serwisu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Laguna 2 1,9 dci.

Ja nie wiem kto wypisuje te bzdurne komentarze na różnych forach. Dla mnie autko rewelka. To że trzeba wymienić żaróekę to ie problem. Żadnej większej usterki do tej pory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po 2003

Ludzie przeżywacie i sie plujecie niepotrzebnie. Lagunki są dobre a nawet bardzo dobre po 2003 roczniku ! Do 2003 roku są problemy z elektryką i wieloma innymi bzdurami. Obecnie mam Lagunke z 2004 roku (listopad) i przejechałem nią już około 115 tys. Kiedyś miałem Lagunke z 2002 i strasznie się psuja. Renault Laguna to naprawde dobry sprzęt ale pamiętajcie o rocznikach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Laguna 1.6i 16V

Nie rozumie komentarzy ludzi którzy jeżdżą raz w miesiącu na serwisy. Auto bezawaryjne POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ktoo jeździ Renią, tego ludzie cenią

miałem autko niemiecki, japońskie a teraz ma 3 lagunę, Pierwsza była z 94 1.8 Przejechała ze mną 94000 km, następmna 99 1.6 16v przejechała ze mną 15000 ( a ma ogólnie 250000 i kumpel dalej nia jeździ - , teraz jest z 03 1.8 16 V, - więc chyba wiadomo jaka jest moja opinia ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

o samochód trzeba dbać i nim jeździć

Lale z 2001r kupiłem w 2006 roku z przebiegiem 169 000 teraz ma przejechane 310 000.
Awarie:
- pęknięta przednia spręzyna
- wypalone świece żarowe
- końcówki wtrysków (sam do tego doprowadziłem kupująć oszczędności niewiadomego pochodzenia)
Poza tymi wymianami lala ma wszystkie częsic w orginale.
Super autko bardzo polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to naprawdę dobre auto

Dwa lata temu kupiłem z pewną dozą nieśmiałości lagunę II 1,9 120km z przebiegiem 180tkm.W tej chwili auto ma 260tkm i uważam że to jest naprawdę dobry samochód.Do tej pory nie miałem problemów.Dodam że jeżdżę po Warszawie jako taksówkarz.Niestety prawda jest taka; jak dbasz tak masz.Zjeżdziłem już kilka aut i lagunę uważam za jedno z lepszych samochodów.Na tle mercedesa,audi,peugeota,nubiry oraz mondeo w konkursie na niezawodność wypada najlepiej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II

Taksiarz masz 100% racji ( jak dbasz tak masz )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy ktos mi wytlumaczy te nazwy??

privilege ??
dynamique ??
expression ??
grandtour ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 2003 1,8 16 V

oczywiście :-)
Renault Laguna II - Wersje wyposażenia
.: Authentique

-klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym
-samoprzystosowujące się czołowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową
-kurtynowe poduszki powietrzne chroniące głowę, na przednich i tylnich miejscach
-ABS + EBV
-układ wspomagania nagłego hamowania
-3 zagłówki tylne z regulacją wysokości
-3 tylne pasy bezpieczeństwa 3-punktowe
-ISOFIX na tylnych bocznych siedzeniach
-przednie pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia
-karta Renault ze zdalnym sterowaniem falami radiowymi
-układ blokady zapłonu (immobiliser) uruchamiany przez transponder
-wspomaganie układu kierowniczego
-szyby przednie opuszczane elektrycznie z włącznikiem impulsowym ze strony kierowcy
-komputer pokładowy
-kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości
-szyby przyciemniane zo wysokiej zdolności filtrującej
-fotel kierowcy z regulacją wysokości
-elektryczne lusterka boczne w kolorze nadwozia
-ozdobne kołpaki Orsay 15"
-tapicerka materiałowa Axis

Opcje:

-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową, na tylnych miejscach
-ESP + system kontroli podsterowności
-system kontroli ciśnienia w oponach
-klimatyzacja automatyczna z niezależną regulacją po lewej i po prawej stronie
-szyba przednia odblaskowa
-reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami
-reflektory przeciwmgłowe
-żaluzja na tylniej szybie
-felgi ze stopów lekkich Rhodes 16"
-przygotowanie do telefonu GSM
-regulator prędkości (tylko 1,9 dCi)
-radio 4x15 W mono CD
-przednie fotele ogrzewane
-system wspomagania przy parkowaniu
-elektrycznie otwierane okno dachowe
-czujnik deszczu


.: Expression :.

-klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym
-samoprzystosowujące się czołowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową
-kurtynowe poduszki powietrzne chroniące głowę, na przednich i tylnich miejscach
-ABS + EBV
-układ wspomagania nagłego hamowania
-3 zagłówki tylne z regulacją wysokości
-3 tylne pasy bezpieczeństwa 3-punktowe
-ISOFIX na tylnych bocznych siedzeniach
-przednie pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia
-karta Renault ze zdalnym sterowaniem falami radiowymi
-układ blokady zapłonu (immobiliser) uruchamiany przez transponder
-wspomaganie układu kierowniczego
-szyby przednie opuszczane elektrycznie z włącznikiem impulsowym ze strony kierowcy
-komputer pokładowy
-kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości
-szyby przyciemniane o wysokiej zdolności filtrującej
-fotel kierowcy z regulacją wysokości
-elektryczne lusterka boczne w kolorze nadwozia
-elektrycznie podnoszone szyby tylne
-reflektory przeciwmgielne
-fotel kierowcy z regulacją podparcia lędźwiowego
-fotel pasażera z regulacją wysokości
-ESP + system kontroli podsterowności (2.0 16V i 2.0T)
-skórzana gałka dźwigni zmiany biegów
-skórzana kierownica
-centralny podłokietnik ze schowkiem
-ozdobne kołpaki Caroli 16"
-tapicerka materiałowa Club

Opcje:

-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową, na tylnych miejscach
-ESP + system kontroli podsterowności (nie dotyczy wersji z silnikami 2.0 16V i 2.0T)
-elektrycznie składane lusterka boczne
-system nawigacji Carminat
-system wspomagania przy parkowaniu
-reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami
-felgi ze stopów lekkich Rhodes 16"
-felgi ze stopów lekkich 17" (z wyjątkiem silnika 1.9 dCi 100 KM)
-czujnik deszczu
-system kontroli ciśnienia w oponach
-radio 4x15W mono CD
-przygotowanie do telefonu GSM
-pakiet Buissnes (klimatyzacja automatyczna z niezależną regulacją po lewej i po prawej stronie, karta Renault "wolne ręce", przygotowanie do telefonu GSM)
-przednie fotele ogrzewane
-regulator, ogranicznik prędkości
-elektrycznie otwierane okno dachowe
-klimatyzacja automatyczna z niezależną regulacją po lewej i po prawej stronie
-szyba przednia odblaskowa
-karta Renault nie wymagająca użycia rąk (+szyby opuszczane elektrycznie z wyłącznikiem impulsowym i systemem zapobiegającym przycięciu palców
-tapicerka skórzana
-żaluzje na tylnich bocznych szybach + żaluzja na tylnej szybie


.: Dynamique :.

-klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym
-samoprzystosowujące się czołowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową
-kurtynowe poduszki powietrzne chroniące głowę, na przednich i tylnich miejscach
-ABS + EBV
-układ wspomagania nagłego hamowania
-3 zagłówki tylne z regulacją wysokości
-3 tylne pasy bezpieczeństwa 3-punktowe
-ISOFIX na tylnych bocznych siedzeniach
-przednie pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia
-karta Renault ze zdalnym sterowaniem falami radiowymi
-układ blokady zapłonu (immobiliser) uruchamiany przez transponder
-wspomaganie układu kierowniczego
-szyby przednie opuszczane elektrycznie z włącznikiem impulsowym ze strony kierowcy
-komputer pokładowy
-kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości
-szyby przyciemniane zo wysokiej zdolności filtrującej
-fotel kierowcy z regulacją wysokości
-elektryczne lusterka boczne w kolorze nadwozia
-elektrycznie podnoszone szyby tylne
-reflektory przeciwmgielne
-fotel kierowcy z regulacją podparcia lędźwiowego
-fotel pasażera z regulacją wysokości
-skórzana gałka dźwigni zmiany biegów
-skórzna kierownica
-centralny podłokietnik ze schowkiem
-tapicerka z alcantry łączonej ze skórą
-siedzenia sportowe (ze wzmocnionym podparciem bocznym)
-ESP + system kontroli podsterowności
-tylny spojler
-żaluzje na tylnych bocznych szybach
-felgi ze stopów lekkich 17"
-trójramienna kierownica
-jednokolorowa deska rozdzielcza (all over)
-zmienne wspomaganie kierownicy (2.2 dCi)
-radio 4x15W Mono CD

Opcje:

-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową, na tylnych miejscach
-ESP + system kontroli podsterowności (nie dotyczy wersji z silnikami 2.0 16V i 2.0T)
-elektrycznie składane lusterka boczne
-system nawigacji Carminat
-system wspomagania przy parkowaniu
-system kontroli ciśnienia w oponach
-reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami
-felgi ze stopów lekkich 16"
-czyjnik deszczu
-system kontroli ciśnienia w oponach
-pakiet Buissnes (klimatyzacja automatyczna z niezależną regulacją po lewej i po prawej stronie, karta Renault "wolne ręce", przygotowanie do telefonu GSM)
-regulator, ogranicznik prędkości
-elektrycznie otwierane okno dachowe
-klimatyzacja automatyczna z niezależną regulacją po lewej i po prawej stronie
-szyba przednia odblaskowa
.: Privilege :.

-klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym
-samoprzystosowujące się czołowe poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową
-kurtynowe poduszki powietrzne chroniące głowę, na przednich i tylnich miejscach
-ABS + EBV
-układ wspomagania nagłego hamowania
-3 zagłówki tylne z regulacją wysokości
-3 tylne pasy bezpieczeństwa 3-punktowe
-ISOFIX na tylnych bocznych siedzeniach
-przednie pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia
-karta Renault ze zdalnym sterowaniem falami radiowymi
-układ blokady zapłonu (immobiliser) uruchamiany przez transponder
-wspomaganie układu kierowniczego
-szyby przednie opuszczane elektrycznie z włącznikiem impulsowym ze strony kierowcy
-komputer pokładowy
-kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości
-szyby przyciemniane zo wysokiej zdolności filtrującej
-fotel kierowcy z regulacją wysokości
-elektryczne lusterka boczne w kolorze nadwozia
-elektrycznie podnoszone szyby tylne
-reflektory przeciwmgielne
-fotel kierowcy z regulacją podparcia lędźwiowego
-fotel pasażera z regulacją wysokości
-ESP + system kontroli podsterowności (wyłącznie 2.0 16V, 2.0T, 2.2 dCi i 3.0 V6)
-skórzana gałka dźwigni zmiany biegów
-skórzna kierownica
-centralny podłokietnik ze schowkiem
-felgi ze stopów lekkich Quercy 16"
-tapicerka welurowo-skórzana
-klimatyzacja automatyczna z niezależną kontrolą po lewej i po prawej stronie, z czujnikiem nasłonecznienia i toksyczności + szyba przednia odblaskowa + żaluzje przeciwsłoneczne na bocznych szybach
-radio 4x15 Mono CD
-system kontroli ciśnienia w oponach
-żaluzje na tylnych bocznych szybach
-elektrycznie składane, podgrzewane lusterka boczne
-przygotowanie do zainstalowania telefonu GSM
-zmienne wspomaganie układu kierowniczego (wyłącznie 2.2 dCi i 3.0 V6)
-karta Renault "Wolne ręce"
-czujnik deszczu
-szyby tylne i od strony pasażera z wyłącznikiem impulsowym i systemem zapobiegającym przycięciu palców
-regulator, ogranicznik prędkości (3.0 V6)

Opcje:

-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową, na tylnych miejscach
-ESP (wyłącznie 1.8 16V i 1.9 dCi)
-system nawigacji Carminat
-system wspomagania przy parkowaniu
-reflektory ksenonowe ze spryskiwaczami
-felgi ze stopów lekkich 17"
-przednie fotele ogrzewane i regulowane elektrycznie
-elektrycznie otwierane okno dachowe
-tapicerka skórzana
-sportowa kierownica
-żaluzje na tylnych bocznych szybach + żaluzja na tylnej szybie
-radio 4x30W Mono CD + zmieniacz CD na 6 płyt
-radio 4x40W Mono CD + zmieniacz CD na 6 płyt
-przednie fotele sportowe z trzymaniem bocznym i tapicerką łączoną skóra Elan i Arsene
-przednie fotele sportowe z trzymaniami bocznymi i tapicerką z alcantry łączonej ze skórą


.: Initiale :.

-klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym
-samoprzystosowujące się czołowe poduszki
powietrzne dla kierowcy i pasażera
-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową
-kurtynowe poduszki powietrzne chroniące głowę, na przednich i tylnich miejscach
-ABS + EBV
-układ wspomagania nagłego hamowania
-3 zagłówki tylne z regulacją wysokości
-3 tylne pasy bezpieczeństwa 3-punktowe
-ISOFIX na tylnych bocznych siedzeniach
-przednie pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia
-karta Renault ze zdalnym sterowaniem falami radiowymi
-układ blokady zapłonu (immobiliser) uruchamiany przez transponder
-wspomaganie układu kierowniczego
-szyby przednie opuszczane elektrycznie z włącznikiem impulsowym ze strony kierowcy
-komputer pokładowy
-kolumna kierownicy z regulacją wysokości i głębokości
-szyby przyciemniane o wysokiej zdolności filtrującej
-fotel kierowcy z regulacją wysokości
-elektrycznie podnoszone szyby tylne
-elektrycznie sterowane siedzenia przednie z pamięcią ustawień (po stronie kierowcy)
-reflektory przeciwmgielne
-fotel kierowcy z regulacją podparcia lędźwiowego
-fotel pasażera z regulacją wysokości
-ESP + system kontroli podsterowności
-skórzana gałka dźwigni zmiany biegów
-skórzana kierownica
-centralny podłokietnik ze schowkiem
-felgi ze stopów lekkich Argos 16"
-tapicerka skórzana
-klimatyzacja automatyczna z niezależną kontrolą po lewej i po prawej stronie, z czujnikiem nasłonecznienia i toksyczności + szyba przednia odblaskowa + żaluzje przeciwsłoneczne na bocznych szybach
-radio 4x40 Mono CD + zmieniacz CD na 6 płyt
-system kontroli ciśnienia w oponach
-system wspomagania przy parkowaniu
-żaluzje na tylnych bocznych szybach
-elektrycznie składane z pamięcią ustawień
-przygotowanie do zainstalowania telefonu GSM
-zmienne wspomaganie układu kierowniczego (wyłącznie 2.2 dCi i 3.0 V6)
-karta Renault "Wolne ręce"
-czujnik deszczu
-szyby tylne i od strony pasażera z wyłącznikiem impulsowym i systemem zapobiegającym przycięciu palców
-regulator, ogranicznik prędkości
-ozdobne dywaniki
-lakier metaliczny

Opcje:

-boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową, na tylnych miejscach
-system nawigacji Carminat
-felgi ze stopów lekkich 17"
-elektrycznie otwierane okno dachowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co KUPIĆ???????????

Witam wszystkich.... jeżdziłem do tej pory lalą 1,8 16v lift kombi ,no i super przez trzy lata , kilka dni temu sprzedałem to autko, no i teraz mam chrapkę na lagunę 2.... Ale nie wiem jaki model wybrać tzn. silnik pewnie diesla ,ALe jaki ??? Pomóżcie... który jest lepszy jaki wybrać 1,9 /czy 2,2??? na co uważać Fkt jest taki iż robię w miesiącu ok.800 km. a może benzynę???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 1.93 dci 2003 rok

Witam wszystkich, znam wlascicieli Laguny 2.2dci ktora naprawde miala spore problemy z awaryjnoscia (model 2002) przy 20tys przebiegu cudem wykryto ze lopatka turbiny prawie sie oderwala i wpadla by do cylindra....

Ja posiadam 1.9 dci z 2003 roku i jestem bardzi zadowolny, wiem ze od 2003 r wprowadzono nowe zaostrzone normy jakosci w fabrykach moze to dlatego.

Co do awaryjnosci samych turbin to musze sie zgodzic z poprzednimi osobami ze jak sie nie umie jezdzic z turbo to lepiej go nie kupowac!!! Zadna turbina sie sama nie zepsuje, trzymajmy sie podstawowych zasad i widac po mojej 190tys przebiegu i nigdy sie nic nie stalo.

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2001 lub 2002 1.9dci

Witam wszystkich
Mam zamiar kupić mój pierwszy samochód a dokładniej Lagunkęz 2001 lub 2002 a po przczytaniu wszystkich waszych komentarzy nie wiem co sadzic o tym samochodzie i co robić. Kilku znajomych odradza mi ta markę samochodu jednak nigdy jej nie użytkowali. Proszę więc o radę i uwagi będące pomocne przy zakupie tego auta biorąc oczywiście wzgląd na rocznik i przebieg
Z góry dziękuję za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmmm... te auta sa tansze nie oszukujumy sie , psuja sie czesciej, trzeba sie z nimi lepiej obchodzic ii beda jezdzic... a pozatym masz kase kup audi lub bmw i nie narzekaj... a czy audi i bmw maja serwisy...maja wiec te auta tez sie psuja.. a kometarze na forach typu padla mi skrzynia przy 100 tys ..heh zobacz najpierw czy miala olej....lub temat turbo.... jak ktos jest oslem i nie ma pojecia na jakiej zasadzie dziala turbo to niech sie nie dziwi...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIE DLA WSZYSTKICH

CIOŁY SIĘ NIE ZNAJĄ I WYMIENIAJĄ WSZYSTKO JAK LECI MOŻE SIĘ UDA AUTO WYMAGA ZROZUMIENIA NOWOCZESNEJ TECHNIKI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja to juz nikomu nie wierze.... a nawet mojej dupie raz sie chcialem spierdziec to sie z******em.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lagunka 2 2.0 13pare km lpg

Siemka. Jest taka prosba z mojej strony. Bardzo prosze o krytyke tego autka ale konstruktywną. Zaznaczam ze moja praca polega na jezdzeniu po miescie ale jestem osobą która szanuje maszyne (tak samo jak instrument muzyczny: ) czyli dbam.
Gablota jest w automacie, auto mam od niedawna a nawet bardzo krótko i potrzebuje kilku opinii ew. paru uwag. wiadomo ze o skrzynke dbamy a nie wyscigi non toper. jakie jest przecietne spalanie na sekwencji( miałem do czynienia z gazem i RADA DLA GAZOWICZOW CO IM ZAWORY SIE PRZEPALAJA HI HI ODMULAC AUTO NA BENZYNCE A NIE GAZIE I DOPALAMY TAK SAMO BEZ WZGLEDU NA MARKE) bardzo prosze o np. maila na adastarr@o2.pl

Teraz opinia
wiec mialem do czynienia a nawet i do dzis czasem smigne sobie 21ką 220000 km 20lat a dalej jezdzi:)
komfort - żabojadki potrafia naprawde robić wygodne auta, sa mistrzami innowacji , komfort jest na poziomie ponadczasowym, stawiaja czesto na subtelność , klase , dostojnosc stąd 5tka ,

Niezawodnosc na 3 bo opiniowac bede po 50 tysiach przejechanych ale kupujac wiedzialem ze auto nie jest dla tepakow co lubia katowac gabloty,


ekonomia- ... 17 l gazu w cyklu mieszanym miejskim tzn. z korkami i bez. to mnie martwi

wrazenia z jazdy- popierpapier sie jak trzeba, ze skrzyzowania uciekniesz a to jest najwazniejsze a nie katy na maxa bo jeden kolega juz napisal ze i czolg mozna w jeden dzien zepsuc( mi sie udalo mlot pneumatyczny z kumplem zepsuć :)

SPRAWA KARTY- mam troche przychetaną , czy da rade ją rozkleic i naprawić? czy też przy rozbieraniu ( delikatnym) z automatu cos sie łamie?

miłego weekendu, prośba o konkrety na maila.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam ja od 12 m-c
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 2002r 1.9DCi 100km

Samochód bardzo fajny. Posiadam ją od maja 2009 roku i niemoge nic złego na nią powiedzieć. Jest bardzo ekonomiczna, komfortowa i w brew opini bez awaryjna. Za te pieniądze wole swoją nowoczesną lale niż passka z 97/98 roku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

do: renault bubel

Pajacu przez 3 lata miałeś 18 awarii z czego 10! drobnych i masz jakiś problem?
Jak chcesz mieć auto które sie nie psuje, to jeździć autobusem... nie bedziesz musiał przynajmniej go naprawiać.
Śmieszni jesteście.. wszystko ma prawo sie zepsuć, ale pytanie jest jak bardzo samochód szanujecie!?
Mi jakoś wszystko śmiga dobrze, a mam teoretycznie wersję z najgorszej linii produkcyjnej tj rocznik 2002. Podobno największa awaryjność...
jesteście żenujący. Jak wam coś nie pasuje, to czemu kupujecie takie tanie samochody... trzeba sobie kupić, np. Nissana 350Z (tam w ogóle jest np klatka wbudowana dla bezpieczeństwa), albo Jedne z nowych AUDI.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 2003 1,8

jeżdżę tym samochodem od 6 lat, może mam szczęście ale przez ten czas oprócz przeglądów wymieniłem końcówki drążków, bębny z łożyskami tył, ogranicznika drzwi nic się z nią nie dzieje a przejechała 130 tys
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dopiero co kupilem laguna II 1.9dci

mam nadzieje ze mimio takich kiepskich opini bede sie cieszyl autkiem:*rejstracja dopiero.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna II 1,9 dci 2005 super autko

Mam Lagunę 1,9 dci 120 kM. Jeżdżę tym autem 3 lata, nigdy mnie nie zawiodło. Pilnuję systematycznie przeglądów, ponieważ intensywnie je eksploatuję. W ciągu trzech lat przejechałem nim ponad 60 tys.km. Samochód nie wymaga żadnej naprawy. Takiego komfortu i wygody podczas jazdy nie zapewnił mi żaden z wcześniej posiadanych samochodów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 1,9 dCi (107) KM 2001 kombi

28 lipca minęły 4 lata odkąd jestem posiadaczem Laguny. W dniu kupna sprawdzona w ASO po historii VIN przy przebiegu 148 tysięcy kilometrów. Sprawdzenie historii auta w przypadku kupna używanego pojazdu to podstawa. Wiadomo że trafiają się felerne egzemplarze i jeśli przez kilka lat nic szczególnego się nie działo i nie było napraw z wyjątkiem OTS to prawdopodobnie w ciągu dalszego użytkowania też nie będzie problemów z awariami. Pamiętać należy że koszt utrzymania auta to nie tylko koszt paliwa, przeglądów i ubezpieczeń ale także wymiana części podlegających zużyciu. Elementy zawieszenia, płyny (nie tylko olej) ale także płyn hydrauliczny, filtry. Oczywistym jest fakt że zużycie jednego elementu ciągnie za sobą uszkodzenie pozostałych. Przypadek człowieka narzekającego na uszkodzenie turbiny który w rozmowie mówi że filtru powietrza nie wymieniał jeszcze bo jest czysty wcale nie jest odosobniony - wielu właśnie tak podchodzi do sprawy. Najmniejsze zanieczyszczenie dostające się na łopaty turbiny potrafi ją skutecznie wyeliminować z eksploatacji; pamiętajmy że obroty turbiny sięgają 100 tys/min, przy tej prędkości nawet ziarenko piasku uszkodzi łopatę/y turbiny. Do tego nadmienić należy że turbinę obracającą się z taką prędkością należy po skończonej jeździe studzić ponieważ wałek turbo smarowany jest pod ciśnieniem przez pompę olejową. Wyłączymy silnik i smarowania nie ma, a turbina się jeszcze obraca - to prosta droga do jej uszkodzenia. Osobną kwestię stanowi technika jazdy. Silniki dCi nie zostały stworzone dla kierowców z ambicjami rajdowców; są to silniki przewidziane do dużych przebiegów ale tylko dla tych którzy potrafią je eksploatować. Śmieszą mnie Ci którzy sprowadzają z zachodu 5-cio letnie auto z przebiegiem 120 tys.km. od niepalącej babci która bardzo dbałą o samochód, a potem przy pierwszym badaniu historii auta w serwisie wychodzi że 2 lub 3 lata temu miało ono robioną wymianę rozrządu przy przebiegu 250 bądź nawet 300 tysięcy kilometrów.
Nie ma co ukrywać, w każdym samochodzie coś się psuje, w każdym coś innego i każda marka ma swoje bolączki. Przyrównując jednak Lagunę do poprzednio użytkowanego Audii rocznik 97 którego byłem posiadaczem śmiało stwierdzam że było to gorsze auto pod względem kosztów eksploatacji i na pewno pod względem komfortu jazdy i poziomu wyposażenia. Nie dajmy się zwariować i nie płaćmy za logo firmy. Każdy tak ma jak sam dba.
Póki co Laguna nie sprawia mi większych problemów niż inne autka i gdybym zmieniał to też na Lagunę ale już chyba III.
Pozdrawiam wszystkich, i tych szczęśliwych i tych zawiedzionych posiadaniem Lagunki.
Swoją drogą zapraszam na forum http://www.renaultlaguna.pl - kopalnia wiedzy na temat eksploatacji oraz usterek, a także jak sobie z nimi radzić za przysłowiowe grosze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna2

wirnik turbiny smarowany jest spalinami a olej służy do chłodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 1.6, 16V z 2001 roku.

Czy ktoś mi podpowie, gdzie znajduje się czujnik biegu wstecznego w lagunie II 1.6, 16V z 2001 roku. Światła cofania mi nie działają. Żarówki są oki, bezpiecznika nie sprawdzałem, ale tylna wycieraczka jest na tym samym bezpieczniku co światła cofania i działa, więc bezpiecznik jest chyba dobry. Zostaje jeszcze sprawdzić czujnik,ale nie wiem, w którym miejscu w skrzyni biegów to cholerstwo jest wkręcone. Proszę o pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tu masz strole klubowa laguny z lewej strony masz forum i wszystko co moze być

http://renaultlaguna.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

??????z kąd wy to bierzecie

Witam ,
mam lagunę od pół roku i nie rozumiem dlaczego krążą takie opinie o niej .
80% tych który piszą opinie to w rzeczywistości nawet nie jeździli laguną i tylko z opowiadań (żenada).
-Niech mi któryś z wypowaiadanych napisze jakie auto sie wg ogóle nie psuje ???
w dzisiejszych czasach Renault moze konkurować nawet z Audi ,VW tylko te marki już na początku lat 90 zapracowały na to a teraz to jest to samo co inne marki a takie gadanie (KIA, kija warta albo ford gówno wort) to jest kompletna bzdura !!
Mam lagune II 2002 rok 202tyś przelotu .jakie usterki u mnie ujrzałem to części eksplatacyjne oraz dodatkowego wyposażenia
-guma w belce
-autopoziomowanie
-czujnik ciśnienia w oponach
-śilniczek centralnego zamka tył (da sie przeżyć )
i to jest ciągła awaryjność ???

a po za tym jest to auto komfortowe,dynamiczne A PRZEDE WSZYSTKIM PIERWSZE AUTO W EUROPIE KTÓRE ZDOBYŁO 5 GWIAZDEK W TESTACH NCAP JEST BEZPIECZNYM SAMOCHODEM .
Polecam ten samochód
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

renault laguna 2005 dci

rewelka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lalunia 1,9 dci 2001

AUTO JEST OK I NIE JEST NIEMIECKIE ??? DLA NIEKTURYCH TO SZOK !!! OGULNIE SERWISY TO PORAŻKA!!! SKĄD ONI BIORĄ TE CENY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Laguna 2005 1.6 16V

Witam
2 tygodnie temu kupiłem lale 2005r. z przebiegiem 74 tys.( udokumentowany), jak narazie po sprawdzeniu w serwisach jest jedna usterka drzwi przednie od pasażera się nie zamykają( najprawdopodobniej awaria zamka). Czy mam się czego bac podczas użytkowania auta. Kupione bylo za naprawde niewielką sumę w porównaniu z innymi modelami z tego rocznika. Prosze o jakieś opinie innych użytkowników tego auta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Laguna 1.9 dCi Privilege

Witam serdecznie. Zdecydowałem się na kupno Laguny II, jest to model z 2003 roku o przebiegu(w/g sprzedającego) 138000 km.,po auto wyjezdżam ze znajomym do Niemiec.Poradźcie na co szczególnie zwrócić uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Renault Laguna 1.9 dCi Privilege

No i kupiłem na razie ok. Ale to forum nic mi nie pomogło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam te autko 1.8 16 i nie narzekam po mimo ze te auto jak każde inne Mozę się czasami popsuć to normalne a jak się konus nie podoba to niech nie wypisuje takich bzdur i zacznie jezdzic pociągiem he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam Lagune II 01r. 1,9dci 120KM przejechane 180tyś km.Jak na razie od czerwca nowe turbo(ktos w holandi czyba nie wiedział jak sie dieslem jezdzi i padła)poza tym tarcze klocki no i tuleje w zawieszeniu już prośiły o wymiane. Poza tym pale rano i do pracy.komputer pokazuje średnio6.9L a jak trzeba to bieg niżej i do dechy(daje rady)Fakt czułe czujniki w kołach i często pokazują zbyt małe cisnienie(2.0)ale to normalne jak jest zimne auto nie że Renault tak ma,po prostu tu widać każdą zmiane(czyba dobrze)Jak ktos szuka czegoś takiego to nie widze konkurencji dla tego auta.Dla poruwnania mam w domu Audi A4 też kombi 1.9TDI 130KM 02r. Od wrzesnia nowe turbo(tym razem niemiec myślał że potrafi diesla eksploatowac)miedzy niemieckim a francuskim jedna zasadnicza różnica Audi kosztowało 30tyś a Renault 20tyś.No i lagunie jakos lepiej mi sie jeżdzi ale to kwestia gustu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 2 1.9dci OK

witam wszystkich tych za i tych przeciw lagunie
powiem tak jeździłem seatem fordem oplem koszmar ciągle się psuły
laguna 2002 posiadam od roku - 190 tys autko sprowadzone z francji bajka zawieszenie osiagi itp polecam.i
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szmelc

Auto mialem rok i niegawno sprzedalem nigdy więcej tego bubla chyba ze nie macie na co kasy wydawać. zlom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

amerykanin

po polska pisac umiejc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

eje meje -kto już kupił i sprzedaje ten jest?

MAM PARĘ PYTAŃ a- Polska to wolny kraj -nikt nie zmusza do FRANCUZA /wypowiadając się opowiadamy o sobie / b- po co japońce i Niemce mają SERWISY ? c - najwięcej mają ci do powiedzenia co ??? d-kupię za ? e-auto jest w klasie f-laguna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkich obecnie jezdze Honda Civic 99 rok planuje zmienic na Lagune chcialem sie cos wiecej dowiedziec o tym aucie.mam w planach silnik diesla 1.9dci 120 prosze o pomoc.pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2,2 dci

bajka ! kupcie sobie vw passata lub golfa z 2003 roku i porównajcie do MOJEJ Laguny z 2003 r 150 koni 2,2 dci.! komfort jazdy ! zawieszenie ! odjazd ! wyposzrzenie ! / mam wypas / za te pieniadze VW jest golas. na drodze zostawiam wszystkie v daleko z tyłu. Pozrdawiam Renault . !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Porada

Witam mam do kupienia Lagune z 2001 roku 1,9 dci od pierwszego właściciela z przebiegem 148 tyś km są różne opinie na temat tego samochodu mozecie mi powiedzieć na co zwrócić uwage przy kupnie i czy wogóle kupić dany model. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wy wszyscy jesteście dziwni

Ludzie jak sie nie umie jeździć to się dzieją takie rzeczy z samochodami!
Ja mam Lagunę 2004 i 2009 DCI 2.2 i żadnych problemów od kupna żadnych ....!!
o Auto trzeba dbać to się nic nie psuje a jak nie to się później tylko narzeka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

tak czytam te wsztskie opinie i trche nie chce mi sie wierzyc Panowie i Panie mam Lagunke z 2002 roku 1.9 Dci 107km kazdy mowi ze diselek to zaraza chwila o ten silnim trzeba niestety zadbac. jak widze czasem jak ktos na zimnym silniku disla daje w pałe to potem nie dziwne ze turbo szlak trafia jak i po jezdzie slinik musi chwilke popracowa aby to turo ostgo. owszem musze wyminic czujnuk abs przelacznik wycieraczek bo szwanukje ale nie narzekam a co do komfortu jestem bardzo zadowolny a jak ktos po doałch i nie rownosciach buja sie samochodem dos szybko to i japonca szkal trafi :) pozdraiwm i zycze szrokeij dorogi dla walscielei francuzow jak i japoncow pozdraiwm :) szymek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1,9 dci kombi

do tej pory jeździłem tylko nissanem primerą 2,0 i 1,8 i jak najdalej od tych samochodów,skrzynia biegów ,chłodnica przeguby elektryka i inne drobne awarie to pryszcz.O te samochody dbałem /mam swoje lata/ i nigdy w życiu nie kupię japońca./nawet daewoo Matiz jest od nich Lepszy/ Kupiłem lagunę 2002r 1,9 dci 120km z przebiegiem 214 tyś km i przesiadłem się do innej rzeczywistości.Każdy kierowca ma swoją markę auta i zgadzam się z opinia że trzeba dbać o swój pojazd i umiejętnie nim jeździć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

LALUNIA 1,9dci 120hp 2001r przebieg 264000km

Jeżdżę laguną II rewelka zachwyt komfort te hasło to standard w tym samochodzie .No i jak na diselka spalanie rewelka Duże ,szybkie, wygodne no i trwałe bez korozji bez awarii mechanicznych i elektrycznych Posiadam też AUDI też dobrze zrobiony samochód ma inny charakter ale podobne cechy komfort wygoda itp piszę inny charakter bo benzyna Każdy z tych samochodów jest zupełnie inny ,cojść wspaniałego ujeżdżanie tego i tamtego Samochody te wzajemnie się uzupełniają .TAK WIĘC aby poczuć w życiu smaczek RAZ DISELEK RAZ BENZYNKA Wszystkim motoryzacyjnym napaleńcom SZEROKIEJ DROGI w2011roku nowym roku!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

innego autka nie uwazam jak reno lagune

jak ludzie nie potraficie dbac o auto to nie wypisujcie bzdur do innych ludzi nie macie pojecia jakie sa dobre laguny ale 1900 disel idealne autka ale trzeba dbac i szanowac jak sie dba tak sie ma i tyle a nie wypisujecie propagandy ja mam firme i bardzo duzo milem samych reno lagun czy to jedynek czy tez dwujek i nie placze jak inni pajace ze tłuką inne wejdzie a potem sumlą pajace
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super auto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

auto na wagę złota
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

superowe auto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

auto pomylka

Poza tym ze ladne to nic wiecej. Totalna klapa. Nareszcie sie pozbylem. dosc jazdy w stresie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

NO TO SUPER

TOTALNA KLAPA POZBYŁEŚ ŚIĘ LAGUNY I KUPIŁEŚ SOBIE TRABANTA BO TO SUPER WÓZ !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 3.0L 210 koni

Mama Lagunę 2 z silnikiem 3.0 która ma 210 koni torpeda nic się nie zepsuło ma 180tys km pali jak smok nawet 18 lit ale frajda z jazdy. Jak na światłach BMW E 60 zostaje a koleś na następnych światłach ma minę jak by w spodnie narobił i wstydzi się spojrzeć przez boczną szybę to w takiej sytuacji może nawet 20l spalić a jesteś dumny z tego auta. RENO LAGUNA z motorem 3.0L to super auto kultura pracy tego silnika to wyższa półka i mało jest aut z podobnym silnikiem które da mu rade godne polecenia nawet gdy pali jak smok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pali jak smok

no właśnie dlatego jest wielu narzekających ponieważ kupują auta zajechane przez takich jak ty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 3.0L 210 koni

http://www.youtube.com/watch?v=3AGcSUDLyYc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1.9dci

panowie piszecie o interkulerach i turbinach że Wam padaja. . . no tak jest jak się nie zna zasad jazdy dieslem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super auto polecam kupujcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna2

jeżeli są takie dobre więc dlaczego są takie tanie mówię o roczniku 2001/2005
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LGUNA II

nie znaczy ,że jak tanie to złe :-) cena nie jest miarą jakości auta .Ja uważam ,ze autko super p od każdym względem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SĄ TANIE BO ---

JESTEM POSIADACZEM LAGUNY I PISZĘ OTYM AUCIE TAK ,,DO BANI PSUJE SIĘ ITP ,,TO CENA ZA PORZĄDNY WÓZEK BĘDZIE SUPER A CIOŁY KUPIĄ WIEŚWAGENY I JAPOŃCE DAJĄ SPOKÓJ DOBRYM SAMOCHODOM I OTO CHODZI A JAK SIĘ MA W MAKÓWCE TO ZA MAŁĄ KASĘ MOŻNA SMIGAĆ DOBRYM WOZIDŁEM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA II z 2006r

Zastanawiam się nad kupnem takiego właśnie auta. Zachęca mnie stylistyka, komfort i wyposażenie. Wcześniej użytkowałam Renault 21 z 1990r. w wersji TSE-genialne auto, bezawaryjne, również fantastycznie wyposażone jak na tamte czasy, wciąż bardzo ekonomiczne. Ciężko było się rozstać, ale wiek powoli zaczynał odciskać na niej swoje piętno.
Czytam komentarze i widzę, że zdecydowana większość dotyczy aut z roczników 2000/2001-2003. A jak jest z nowszymi? Jedyne co przychodzi mi na myśl, to to, że skoro użytkownicy nie udzielają się na róźnego rodzaju forach i nie szukają rad, to auto niczego sobie.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

RENAULT LAGUNA I PhII

Mam lagune z 1999 r 2,2 dt i jestem bardzo zadowolony. Dlaczego tanie ? Bo nie ma znaczka mercedes lub wv bo tylko za to się płaci.Za te pieniądze masz lagune ful opcje.A niemca? golas zero kofortui zgnitego.Sprawdzi korozje laguny a innego. Np.10 letnia laguna zero korozji a golf to szrot.NAPRAWDE POLECAM SUPER AUTO.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2.2 odp.

Też mam ale 1.8 w benzynie i nic się nie dzieje. Diesle są bardziej awaryjne a szczególnie silnik 2.2. To bardzo czułe na eksploatacje silniki. Nie szanowanie ich skutkuje dyskoteką ,czyli alarmy w kokpicie. Tutaj jest potrzebna diagnostyka przez fachowca-koszt 200-600 pln, naprawa tu jest morze możliwości ale w/g mnie do 1000pln
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomocy!!!

Ludzie, pomozcie mi.Posiadam Lagunę II 2002 rok, 2,2 Dci.Posiadam autko od nie dawna i nie wiem co sie z nim dzieje.Nikt nie wie.Auto od stycznia laduje kilka razy w warsztatach, na komputerach i nic.Jestem załamana.Problem tkwi w zamulaniu sie auta do 1000 obrotów, nie idzie!!!nic i szlak mnie trafia. po drugie i to jest dla mnie największy problem,szarpie na wolnych obrotach , na postoju cala karoseria ale tak ze teraz juz stalo się to bardzo dokuczliwe, nie wiem co jest.Czy moze byc to kolo zamachowe? czy moze cos innego?pomozcie jeśli zetkneliscie sie z takim przypadkiem.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Laguny II.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

LUDZIE POMAGAJĄ

SPRŻEDAJ ZANIM POPSUJESZ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na 99% to koło dwumasowe, przerabialem to u siebie. Jaki masz przebieg? Filtry masz zmieniane na czas? W silnikach common rail filtry to święta rzecz. Jak się zmienia koło dwumasowe to najlepiej ze sprzeglem i mieć te sprawy z głowy na jakieś 150 tys km. Jeśli elektryka jest ok, to nie jest złe, uważaj jeszcze tylko na to nieszczęsne koło pośrednie rozrzadu( to ze sprezynami) jak zacznie rzesic na ciepłym silniku to wymieniaj i nie czekaj aż zacznie rzesic na zimnym, bo potem te koła pękają, robią się opilki które zacierają pompę, wycieraja panewki i korbowod wychodzi bokiem silnika. To jest bardzo ważne w silnikach 2,2 Renault i Nissan. Ale nie przejmuj się TDI od vw tez nie są idealne, pompy padają a turbiny niekiedy 120 tys km nie wytrzymują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

RENAULT LAGUNA II 1,8 2002

WITAM
Autko użytkuję równo rok czasu i muszę przyznać że jestem miło zaskoczony. Nim nabyłem pojazd naczytałem się opinii o jego awaryjności. W moim przypadku jakichkolwiek awarii brak. Jest to już moja druga "renóweczka" , wcześniej posiadałem Megane Coupe 1996 2.0 z którą również nie było problemów. Tak więc wszystkich zainteresowanych kupnem tego autka zachęcam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 2001

Auto jak każde inne, świetne jeśli na czas serwisowane ,dużo aut na rynku po metamorfozie czyli po retuszu licznika i tak zwanym" pic - tuningu".Jeśli kupujecie auto sprawdzone w aso lub u zaufanego mechanika to pojeździcie jak każdym innym. Ja Reno 1.8 zrobiłem 200.000 km bez większych problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja jeżdżę laguną 1,9dci od roku i zrobiłem nią 30 tyś. sprawuje się świetnie , niewi em co ludzie wygadują o tym autku . wydaje mi się że to jest nieumiejętne użytkowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pytanko

mam na oku krajową 2.0T-benzyna, 2004r. jakaś podpowiedź przed zakupem, opinie? z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odp.

Zwróć uwagę na naprawy wykonane w naszym krajowym pseudo salonie ASO jeśli były jakieś naprawy i jak na dodatek się coś powtórzyło to daj sobie spokój.W Polskich ASO to tylko przeglądy umieją robić a jak coś szwankuje to jest milion powodów a zwłaszcza złe paliwo i niewłaściwa eksploatacja. Mam model z 2002 roku 1.8 16V i nie narzekam. Jednak przy zakupie znajomy załatwił mi przegląd w ASO w Niemczech i przebadali auto i wybadali - usunęli usterkę z którą poprzedni właściciel miał problem i dlatego sprzedawał samochód.I na dodatek było zupełnie coś innego niż udowadniał serwis nasz i koszt w Niemczech po prostu może nie niski ale rozsądny no i musieli naprawić usterkę jak i POPRAWIĆ naprawę wykonaną u nas.Jak najdalej od ASO. Ale samochód ci jak najbardziej polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odp.cd

Uwagę trzeba zwrócić na wszystko z mechaniką nie ma problemu każdy dobry mechanik zweryfikuje autko pod względem stanu technicznego czyli praca silnika, stan zawieszenia, stan lakieru i ogólnie nadwozia. Sam możesz ocenić stan i zużycie wewnątrz czyli wszystkie schowki otwierają i zamykają lekko i precyzyjnie, stan tapicerek, fotele "chodzą" po płozach nie blokując się i nic nie skrzypi. Także z tym problemu nie ma możesz sam z jakimś doświadczonym mechanikiem dokonać oględzin. Ale schody są z ELEKTRYKĄ.I tu moja rada musisz znaleźć jakiegoś magika z dobrym programem testującym BEZWGLĘDNIE należy podłączyć się laptopem sprawdzić każdy aspekt elektryczny np. czy rzeczywiste obroty silnika odpowiadają obrotom na zegarze deski rozdzielczej,czy jakieś obwody są podłączone i są sprawne ponieważ są sytuacje że coś szwankuje to montują różne oporniki,"bajpasy" i np.Chcesz złożyć lusterka, przekręcasz pokrętło a nie reagują i nie ma żadnego alarmu.Generalnie elektryka ELEKTRYKA. A jeśli sprzedający nie chce pozwolić podpiąć się do systemu samochodu albo kręci, że nie trzeba bo wszystko jest w porządku albo on się nie zgadza bo coś się może popsuć to trzeba dać sobie spokój. Podpięcie laptopa z programem testującym nie popsuję samochodu a wykryje anomalie w systemie które mogą świadczyć że np. licznik był kręcony lub np. nie do końca sprawną klimatyzacje.Wszystko ma być sprawne i działać poprawnie i jak przewidział producent.Oczywiście wszystko jest kwestią ceny. daj znać jak Ci poszło. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

autko jak kazde trza dbac a nie liczyc na cuda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA JEST OK !

Opinia co do Laguny jest mocno na wyrost jeśli chodzi o jej awaryjność, co do zachwalania Japońskiego badziewia to mam poważną wątpliwość w ich niezawodność Japońskie auta świecą a i kierowcy z biegiem czasu też zaczynają świecić z tego całego napromieniowania!!! Samo twierdzenie że Japońskie jest super niezawodne świadczy o niskiej inteligencji osób piszących te opinie Sam kiedyś miałem toyotę i nic nadzwyczajnego w tym aucie nie zauważyłem poza opiniami na różnych forach jakie to dobre samochody i mało awaryjne co miało małe odzwierciedlenie w rzeczywistości bo po paru latach psuło się tak jak każde przeciętne auto a jego niezawodność pozostawia wiele do życzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2 1,9 dci 2003 r

Witam mam lagunę 2 od niedawna zanim kupiłem trochę opinii poczytałem i od znajomych tez słyszałem tylko nie " francuz " i jestem mile zaskoczony, komfort zjazdy jest nie samo wity cisza w środku o wyposażeniu nie wspomnę. Miałem Passata B5 w benz. i diesla 1,9 TDi i też się psują, tylko u nas to jest taki stereotyp że niemieckie to nie zawodne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

od razu mogę powiedzieć ze nie rozumiem o co wam chodzi z tymi awariami od czasu kiedy laguny pojawiły się na rynku posiadałem ich kilka sztuk poza najnowszym modelem. nadmienić muszę jednak ze nie posiadałem zadnego diesla tylko sama benzynę i w 3 byl LPG nie mialem z nimi zadnego problemu czy tez byl to rocznik 94 czy 2001 a jeżeli chodzi wam o zawieszenie to wyprowadźcie się z polski bo tu drogi się jeszcze długo nie poprawia. jestem zachwycony z renault o wiele lepiej niz z audi ( choc nie powiem tylko naglosnienie bylo lepsze i więcej miejsca na bagaż w A6 ) oplu fordzie vw. kiedyś bylem wielkim maniakiem bmw ale krotko po zakupie wymarzonego modelu szybko się rozczarowalem i szczerze powiem wrocilem do renault laguna jezdze nia juz 2 lata i nie ma zadnych awarii na bieżąco pilnuje wszelakich zmian plynów czy tez stanu zawieszenia itp i nic się z nia nie dzieje wiec nie wiem o co chodzi z tymi bublami co niektórzy tu wypisują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecan

miałem juz 2 Laguny i żadna się ne psuła. ostatnią z roku 2003 1,9 dci przejechałem ponad 100 tys, teraz ma 230 tys i jedyne co zmieniałem to rozrząd i klocki. zero awarii, spalanie w trasie 6 litrów, wygodny, komfortowy. polecam
aktualnie jestem na etapie kupna renault Fluence 2,0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II

Jakie są objawy gdy nawala koło dwu-masowe ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koło dwumasowe kiedy zacznie się sypac, doskonale zauważysz podczas ruszania. Auto nie zbiera się płynnie ale trzęsie całym autem jakby się miało rozsypac. Wymienialem u siebie w lagunie 2,2dci razem ze sprzeglem- koszt 600 funtów same części, do tego koło pośrednie rozrzadu( to pracujujace w oleju) -£160, bo jak silnik był ciepły to stukal. Do porównania powiem ze ta laguna ma serwis historie i 115tys km, a wcześniej miałem taka sama tylko starsza (2003r), przejechane 245tys km i do polski 2000 km nie bałem się jechać, żadnych problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dylemat! Bardzo Was proszę o opinię

Gdy zbieram się zmiany auta zawsze ciśnienie przekracza u mnie granice normy. Jeździłem Fiatem Marea 1.6 16V sedan - przyjemne, mało awaryjne autko. Później chciałem coś "mocniejszego" i tu się zaczęło ... kupiłem Opla Vectrę 1996 rok 2.0 LPG - to była największa głupota jaką zrobiłem w życiu. Straciłem przez rok na tym gracie jakieś 5000zł i nie mówie tu o spadku wartości. Pozbyłem się rupiecia za grosze i kupiłem Forda Focusa 2002 r 1.6 16V sedan - jestem z niego bardzo zadowolony, mam go już równy rok - wymieniłem klocki, wszystkie płyny i cewkę zapłonową - w sumie praktycznie nic się z nim nie dzieje, nadal serwisuję go w ASO, bo akurat mam tam też znajomego, więc nie liczą mi za robociznę, także na to samo wychodzi, a książeczka jest:). Teraz już wystawiłem mojego Focusika na sprzedaż i czekam na szczęśliwca który go nabędzie ( będe tęsknił za bestią :P ). Dlaczego sprzedaję? Bo mój Fokusik nie toleruje gazu i nie mogę go zatruć LPG, a i ostatnio trochę kłopotów z kaską więc szukam czegoś co mogę zagazować i przy okazji będzie troszke większe ( rodzinka mi się powiększa :) ) . I teraz przejde do sedna sprawy - miejsce pierwsze w moim rankingu póki co zajmuje Lagunka II 1.8 16V bez LPG ( chce sam założyć w sprawdzonym warsztacie ) i tu moje pytanie czy dobrze zrobię? Na co zwrócić szczególną uwagę i czy wogóle zawracać sobie tym autkiem głowę. Będe nim robił ok 60km dziennie 70/30 - trasa/miasto. Liczę się z małymi usterkami ( byle nie co miesiąc po 5 stówek :) ). Dbam o swoje samochody i są moim oczkiem w głowie, także z tym problemów nie będzie. Nie chciałbym jednak borykać się z usterkami jadąc z małym dzieckiem np. na wakacje. Doradźcie proszę a przy okazji jeśli ktoś ma do sprzedania godny polecenia model od 2003r w górę w benzynce 1.8 niech napisze na maila : kamil.lapinski@gmail.com. Bardzo dziękuję z góry za pomoc wszystkim. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2,2DCI

TDI moze jest malo zawodny ale mamy XXI wiek i sa silniki common rail 3-ciej generacji z cisnieniem ok 2000 barow, a nie jak w tdi ok 900barow. prosze niech ktos mi poda przyklad wadliwego silnika common rail (ok jest jeden 2,2 DCI). wszystkie tdci, hdi, 1,9dci, 4D4, crdi itd. sa jak najbardziej w porzadku. problemem sa natomiast turbiny, wtryski, i pier.... ELEKTRYKA!!! i nie ma reguly na to czy to audi, renault, saab, czy opel. ludzie jezdza na silnikach TDI i sa zadowoleni ze nic sie nie psuje ( bo tam NIC NIE MA) ale ze pracuja jak Jelcz to niewazne ale sa tez tacy ktorzy cenia sobie ciche auto i ekonomiczne dlatego wybieraja common rail. najgorsza grupa sa ludzie udajacy elite tylko nie maja kasy i wtedy kupuja common rail, jezdza jak TDI nie zwracaja uwagi na filtry, oleje, plyny i inne podzespoly, bo szkoda kasy i wtedy jedna malutka awaria jest powodem rozsypania sie calego auta. przykladem jest silnik 2,2DCI RENAULT/NISSAN, jest tam kolo posrednie rozrzadu( rozrzad jest czesciowo na kolach kaskadowych a czesciowo na pasku) kiedy sprezyny na tym kole sie wyrobia silnik zaczyna rzesic na cieplym silniku, potem kola pekaja, opilki zacieraja pompe olejowa, wycieraja panewki i korbowod wychodzi bokiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepszego auta nie ma!!!

120 tys km zrobilem laguna zadnej awari nigdy mnie nie zawiodlo. Zawieszenie nie do zajechania szwagier jezdzi audicami i wymienia zawieszenie co 2 miesiace przy lagunie nie ma nic do szukania. Nie jest tak ze chwale to co mam. W domu mam 4 samochody toyote renaulta fiata i volswagena. Nad lagune nie ma poprostu lepszego auta przy toyocie padlo sprzeglo przy vw zawieszenie a fiat gnije jak cholera mozna na nim kwiatki posiac. Jak najbardziej polecam lagune tylko 2,2l 150 km i jezdzicie bez problemow i stresow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

truposz

w ostatnim czasie tj.ok.miesiaca czasu moja laguna wedrowala po roznych warsztatach w tym licencjonowanych.Diagnozy byly rozne tak jak fachmani co to niby mieli ja naprawic.A to czytnik a to komputer,a to inne duperele.W koncu sie wkur.... i zabralem zloma do garazu.Tak jak jeden z kolegow chcialem gowno spalic.Ale zaczalem szukac sam.EUREKA.Czytnik kart do dupy.kupilem uzywke,fachmani doradzali,program,to nie bedzie chodzic.Na dzien dzisisiejszy mam ich w d...Zalozylem czytnik od angola i chrym, jezdze.Rozmowy o naprawie to oscylowaly tak ok 700 1000zl.CZYTNIK KUPILEM ZA 60 ZL.Uwaga na fachmanow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1.9 dci 120 kM

ja mam lagune 1.9 dci w 120 konnej wersji tego moytora!!!
chodzi rewelacyjnie ,kupiłem jak miała przejechane 123 tyś km mam ja od dwóch lat i teraz na liczniku ma już 204 tyś km i....
nic,wymieniam olej,filtry na czas i chodzi jak trza!!!!
jeżdze 90 procent po niemczech i na autobanie wykręcam lepsze czasy niz chłopaki 2,5 litrowymi audikami czy bmw jak jedziemy do polski ,więc tym którzy nie potrafili obchodzić sie z reno życzę szcześcia z innymi markami,pewnie sie historia powtórzy haha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna II 2,2 DCI

Złom jakich mało co tura to reperatura.Jedynie nie psuje się powietrze w kołach. A to jeszcze nie sprawdzone.Mam przebieg 98000km.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

lalka

mam lagune 2 zrobione mam prawie 400 tys. przez 9 lat nigdy nic sie nie zepsulo wymienialem tylko to co konieczne auto swietne do jazdy komfortowe .A co do aut japonskich to byly swietne auta tylko jakies 10 i wiecej lat temu . teraz placi sie tylko za marke .Drodzy uzytkownicy aut o kazdy samochod trzeba tylko odpowiednio zadbac .Teraz kupuje lagune 3 i inne marki nie wchodza w gre
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

LAGUNA 1.9 DCI

Zlom i jeszcze raz złom. Kopci na czarno. Wymiana zaworu EGR nic nie przyniosła. Dalej kopci. Sam nie wiem co temu gratowi dolega. Wszyscy mnie ostrzegali. Ale cena była konkurencyjna. I masz babo placek. Nie polecę tego auta nikomu. Mecze się z tym francuskim złomem. Jak ja widzę na swojej posesji to mnie nerwica ogarnia. Walczę z tym autem od kupna, czyli dwa miesiące. Na razie ja przegrywam. Pozdrawiam szczęśliwych użytkowników Laluni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem posiadaczem Citroena xsary (nie picasso) z 2005 roku (końcówka produkcji). Autko ma silnik 2.0 HDI 90 km. Jak dla mnie totalna rewelacja. Mam je już ponad 3 lata, w międzyczasie nalatałem już z 80 tys. km. I nic. Żadnych awarii, ani małych, ani dużych, jedynie wymiana płynów, oczywiście standardowe chłodzenie turbiny itp. Ale wszystko zależy od modelu i dobrej wersji silnika. A tak w ogóle to moim skromnym zdaniem Renault koncermowi PSA do pięt nie dorasta. I nie kupuję opini, że w moim aucie jest ok to we wszystkich tak musi być. Tu chodzi o procent klientów zadowolonych i niezadowolonych. Poczytajcie sobie opinię o moim modelu. Negatywne opinie o nim należą naprawdę do rzadkości, a też są wykorzystywane jako "konie robocze".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie jest tak źle !!!

Posiadam Lagunę 1.8 z 2002 i mam mieszane uczucia. Fajna jest ,bo mało dałem, tanie ubezpieczenie AC, dobra wersja wyposażenia, pięć gwiazdek w testach zderzeniowych. Natomiast drobne usterki mankamenty niestety występują i dokuczaja jak: trzeszczące plastiki, konieczność czyszczenia przepustnicy, problemy z odpalaniam, urwany pasek klinowy, losowe nie działanie podnośników szyb, nie działające styczniki w drzwiach zapalania lampki oświetlenia wnętrza, stukająca przekładnia kierownicy przy 160 tyś km. szumiące koło zmiennych faz rozrządu. Ogółem autko nieźle wygląda, dobrze się prowadzi i jest bezpieczne i chyba przy nim zostanę, bo na tym usterki się kończą nie wierzę że volwo czy tam volkswagen, który będzie miał pod 10 lat eksploatacji nie nawali. Przynajmiej części teraz do francuzów tansze niż kiedyś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna II Badziew jakich mało !!!!!!!!

Od miesiąca stoi pod domem i nie ma magika ktory by ja uruchomil !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tomek

mam lagunę 2 1.9 dci 2003 od 6 mc padł silnik zozhehłany wał ułamany wałek turbiny nowy silnik nowe turbo 5000tyś. koszt naprawy boli ale dezing is cudo komfort moc *****
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 2004r 1,9DCI

Każdy mi odradzał to auto, twierdzac z "autopsji" i opowiadan ze jest to złom. Jednak moje ryzyko sie opłaciło... fakt czujniki cisnienia w oponach swiecily niewiadomo z jakiego powodu ale odinstalowalem sterownik i jezdze bez tego "ulepszenia". Autko spala w granicach 6,2l ON w warunkach miejskich. KAŻDE AUTO TRZEBA WYCZUĆ!!!!!! czy ma sie golfa I z 82r w dieslu czy audi z 2011r! Zimny - krecimy bez obciazenia do 2tys! nie wiecej! chyba ze odkopujemy auto z zaspy przy zapalonym silniku i czekamy az zlapie tem na wolnych obrotach. Oraz to, ze po jezdzie nalezy chlodzic turbinke... okolo 1min niech autko pochodzi sobie na wolnych obrotach ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

laguna 2 19dci kombi

jestem zadowolony z tego auta ,dość często przewożę w niej ciężkie przedmioty oraz przyczepkę na haku ,drobne naprawy się zdarzają ale nie w serwisie tylko u znajomego mechanika , ma przejechane 250tys km , nie widać tego po aucie ,odpala nawet przy -26 stopni , polecam to auto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiola

Mam lagunę III 2008r. jeżdżę dopiero od maja, jest super ale dużo złego
słyszałam na temat tego auta. Właśnie padł mi czujnik temperatury powietrza, wymieniono mi go ale dalej nie mam klimatyzacji pomimo, że komputer nie pokazuje już błędu. Mechanik stwierdził,że trzeba szukać po kablach bo może któryś nie styka, boję się robić to w zwykłym warsztacie, poradźcie czy jechać z tym do serwisu czy robić to u zwykłego mechanika. Boję się,że złożą nie tak i zacznie się psuć. Proszę o rady co do używania tego autka i serwisowania, chciałabym jak najlepiej o nie dbać ale nie wiem na co zwracać uwagę. Bardzo Proszę o maile wiolawiola9898@wp.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 2 1.8 2001r

WITAM:POSIADAM LAGUNE OD 2 LAT I ZERO NAPRAW JAK NARAZIE,LECZ OD NIEDAWNA ZAPALIŁA MI SIE KONTROLKA STOP I POMARAŃCZOWA KONTROLKA W PRAWYM ROGU WYKRZYKNIK W KÓŁKU,CO TO JEST I CZY TO JEST COS GROZNEGO.PROSZE O POMOC........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na czerwono

na czerwono ,o to źle, mi się kiedyś zapaliła na czerwono i na drugi dzień kot mi zdechł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 1,9 dci

Mam Lagunkę rocznik 2006 , jeżdżę dwa lata bez zarzutu, jedyny mankament to sprawa FAP, ale to już nie wina samochodu, tylko moja, używam autka tylko do jazdy miejskiej, w związku z tym co jakiś czas zapala mi się kontrolka informująca mnie o zapchanym filtrze FAP. FAP-a " oczyszczam" w 10 minut, wyjeżdżam na dobrą drogę i jadę 5 minut w jedną stronę i 5 minut z powrotem z prędkością średnią około 120km/h, filtr odetkany, kontrolka gaśnie i tyle. Samochód super dbam o wymiany oleju i filtrów, po prostu bajka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna-na tory

laguna to szrot za male pieniadze 2003 kupisz za 12-tys wiec jaka to jakosc za te pieniadze i ogolnie brak komforu a usterki to norma w tym aucie turbia na dziendobry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Renault Laguna II 1.9 Dci 2003r 120 km

Przyprowadziłem Lagune z Francji, po trzech miesiącach uszkodziły mi się gumy przy belce (koszt wymiany plus oryginalne gumy 600 zł). Podoba mi się sylwetka auta, komfort jazdy jest bardzo wysoki, dynamiczny silnik, bardzo cicho pracuje. Bardzo duża wada w tym aucie jest elektryka: Przód lewa szyba nie zawsze reaguje, powietrze z nadmuchu zawiesiło się w strone szyby, drzwi tylne z lewej strony niie zakluczają się, z kartą nie miałem problemu żadnego. Na silnik nie moge powiedzieć złego słowa. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

marcin

Jesli sie dba o auto to bedziesz sie cieszyl z jazdy i odplaci sie bezawaryjnoscia .Trzeba wymieniac elementy wtedy kiedy zaczyna sie cis dziac a nie wtedy gdy jest jusz za puzno Posiadam Lgune 19.dci 2005r i jest niezle psuuje sie tak jak moje porzednie auto tak chwalony pasat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1.6 16v

Witam JA posiadam lagune II 2004 98000 przebiegu 2 x klocki 1 tarcze i gałki z przodu oleje itp. ogólnie podstawa, mankamentem tego auta jest przednie zawieszenie i plastiki w środku głównie deska, ale to efekt tego że w aucie jest potwornie cicho niewiele dociera z zewnątrz i słychać każde skrzypnięcie, niestety po kilku naszych dziurach rozkręci się wszystko. Reszta w porządku powiem szczerze mam też golfa 2 lata starszego i ten jeszcze z salonu nie wyjechał i już był zepsuty, a panowie w serwisie wydali auto nowe bez nabitej klimy później kilka wizyt poprawkowych łącznie z ładowaniem akumulatora. Co do DCI to niestety ale ten typ silnika trzeba traktować ostrożnie i z uczuciem sam jeżdżę na krótkich odcinkach i nie zdecydował bym się na ten rodzaj silnika, fajny na długie trasy ale jak ktoś będzie uważał to i dci pojeździ na mieście. Więc panowie myślę że czas zapoznać się z instrukcją obsługi a nie narzekać że się zepsuło. Widzę że niektórzy zmieniają paski po 20000 to ciekawe kupują zamek za 500 - straszne, i jeżdżą po parkingu serwisowym na wygodnym fotelu, fajnie macie. Prawda jest taka że każde auto się psuje, im nowsze tym jest coraz gorzej z jakością i trwałością wykonania - niestety polityka firm (byle do końca gwarancji)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Laguna

Witam,przymierzam się do kupna Renault Laguna z silnikiem benzynowym....Jaki wybrać 1,8 16V czy 2,0 16V ,który z nich jest najmniej awaryjny?
proszę od podpowiedż
mój e-mail : marcin80.28@o2.pl
z góry dziękuję
pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam 2,0 16v 165km turbo jest mniej awaryjny jeździłem nią 5 lat i tylko wymieniałem podtsawowe rzeczy ktore trzeba olej rozrzad itd. Kopa ma ze szok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 3.0 v6

bardzo polecam auto na trasę, do dojazdów do pracy raczej nie bardzo, spalanie w mieście kształtuje się na poziomie 14l, na trasie przy włączonym tempomacie można zejść do 9l. Bardzo komfortowe, jednak mam wrażenie że zawieszenie dość miękke, czuć to przy wyhamowywaniu na zakrętach. Oprócz kilu problemów z elektroniką (czujnik deszczu, nie działający tempomat) auto bez awaryjne. Jednak cena części może niektórych zaskoczyć. Dość drogi w eksploatacji. Moja rada jeśli nie stać cię na paliwo lub na części do niego, to lepiej nie kupuj bo utoniesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

średnio na jeża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2 1.9DCi

Witam!!! ludzie nie przesadzajcie z tymi komtami, kupcie sobie lepiej rower!! Samochód jak każdy inny. miałem passata, avensisa, golfa teraz laguna 1.9dci. Cóż na początku jak go kupiłem miał 110tys przebiegu. Poprzedni właściciel oznajmił iż do wymiany jest czytnik karty. Pojechałem do serwisu wymieniłem , koszt 1500zł za czytnik!!!! :/ drogo ale co zrobić. Wymieniłem jeszcze po miesiącu klocki hamulcowe tak żeby miec spokój i opony. Przez 2 lata ZERO AWARI nic kompletnie.. Mróz podczas mojej studniówki -31 (styczeń 2010)a diselek 2 sekundy krecenia rozrusznikiem i chodzi :D Obecnie Przebieg 150tys zaczyna brać troszkę olej przez turbinę. Kupiłem po regeneracji za 900zł zamontowałemsam i teraz nawet kropelki ne weźmie. Niewspominając o dynamice auta moment prawie 300NM !! kto jeździł to wie :D polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2.2dci

bardzo fajne autko jerzdze od wrzesnia i jestem bardzo zadowolony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 1.6 z 2007

kupiłem sobie pół roku temu i naprawdę jestem zadowolony. Duże autko, suży bagażnik. Cichutki. DObrze trzyma sie jezdni. Sillnik może za słaby na takie gabaryty, no ale sie z tym liczyłem. Nie mogę złego słowa o aucie powiedzieć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

300000tyś.km

Witam Mam lagunę z 2001 roku 1.8 16v przejechane 300000tyś.km!!!! i żadnej poważnej usterki!!!!! Olej 10w40 wymiana co 15000tyś. I na pewno kupię drugą lalę ale tylko w benzynie!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

grat

to szczęściarz jesteś. mam ten sam model z tego samego roku i jeździć się nie da a samochód ma niewielki przebieg. Rypie się głównie elektronika, szyby nie chcą się otwierać, ABS wariuje, samochód sam dodaje gazu, wymieniałem sterownik, to teraz coś innego rąbło znowu. Co tydzień coś nowego. Samochód jest co tu dużo mówić guaniany. Odradzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

REMONT SILNIKA

Witam mam lagune 2 1,9dci zrobiłem 1 remont co koszta wyniosły mnie 6500zł a auto nadal jest złom teraz naprawa wynosi mnie 4000zł i nada nie chodzi jak powinna . a wymieniłem wszystkie podzespoły jaki są mozliwe pod maską , od silnika po turbine wtryski ,pompe paliwa , także ja mam pecha do tego auta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2 1,9 dcI 100 KM 2002r.

Witam, czytając tu opinie poniektórych wydaje mi się że oni przesiedli się do lagun prosto z traktora nie obrażając rolników. Ja swoją lagunką przejechałem 280 tyś km przy 180 tyś zaczipowałem ją na 125 km i turbina orginalna nadal śmiga sprzęgło też wszystko w super kondycji zero jakichkolwiek problemów, co fakt wymieniłem 2 razy zawieszenie ale co tu narzekać auto ma prawie 300 tyś w kołach. Mając tak dobre doświadczenie z lalką postanowiłem ja zmienić na nowszy model po liftingu z 2007 roku z silnikiem 2.0 Dci 175km i mimo TAK strasznego ustrojstwa jakim jest FaP (ja se go chwale i nie mam z nim żadnego problemu) jestem mega zadowolony i za każdym razem gdy wsiadam do mojej Lalki mam banana na twarzy. I nie słuchajcie tych głupot że laguna to badziew bo jak się dba tak się ma! A następne moje auto to będzie na pewno LAGUNA 3. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 1.9dci 120KM 164tys km

Ja przed zakupem laguny wiele czytalem na ten temat i po mimo zlej opinii kupilem lalunie, jezdzilem nia prawie rok i z usterek to mialem problemy z karta, po naprawie kupilem sztywny estetyczny wizytowniki i w nim nosilem karte (problem z naprawami karty znikl) . Autko przed jazda odpalone aby silnik sie rozgrzal, po trasie chwile chodzilo aby turbina ostygla.Autka nie katowalem a olej wymieniony po 9,5tys km. 10 miesiecy po zakupie pojechalem do znajomego mechanika bo cos dzwonilo pod maska. Odpowiedzial i pokazal bardzo szyko ze tyrbina ma luzy,leci z niej olej i wyszczerbily sie lopatki ( fragmenty dzwonily w rurze dolotowej do interkulera czy jakos tak) . Wiec pomimo mego dbania i tak ja djabli wzieli. Krotko mowiac na kazdego przyjdzie kolej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1,9

witam, też jestem posiadaczem laguny II, do tej pory mnie nie zawiodła (prawie rok) a teraz troche sie dzieje no ale jeżdżę nie mało a auto wiadomo nie jest nowe a druga sprawa gdyby stało to by si e nie zepsuło;) wiadomo, że jeżeli jest w ciągłej eksploatacji to trzeba coś tam dokładfać i to nie tylko do laguny ale i do każdego innego;) pozdrawiam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem landra jest bardzo fajna bo ją mam , czasami sie psuja.W mojej zepsuła się pompa wodna a mam ją już 7lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 2 1,8 .2005r

mam lagune od 7 lat nigdy mnie nie zawiodła .naprawy wymiana koncowek drazkow i ta migajaca lampka kluczyka w lewym dolnym rogu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd wy bierzecia te auta???? Knfortowe tanie i ekonomiczne AUTKO POLECAM

Skąd wy bierzecie te auta ludzie albo jeździć nie umiecie o autka nie dbacie
jeżdżę laguna 3 lata owszem wymieniłem turbinę i koło dwu masowe ale to normalne znajomy kupił WIESWAGENA TOURANA 2007r po miesiącu skrzynia do roboty turbina i koło dwu masowe ludzie weźcie się w garść każde auto jak się nie dba to się sypie GORĄCO POLECAM LAGUNA 2 jak sie trawi zadbane auto to za nieduże macie knfortowe tanie i ekonomiczne atuko POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna2 1,9dci grandtour 2002r

kupiłem używaną w 2008 w Niemczech u autoryzowanego dealera rezygnując tam z rocznej gwarancji z przebiegiem 80 tyś km .Od razu pojechałem nią na Chorwację i było bez zarzutu żadnych problemów a ekonomika doskonała (5,3 litra /100 km z klimatyzacją ) Do tej pory przejechałem 75tyś czyli mam 155 tyś na liczniku i do tej pory wymieniłem : drążki kierownicze sworznie zwrotnic ,poduszki tylnej belki , podnośnik przedniej lewej szyby, klocki hamulcowe przód , tarcze i klocki tył , akumulator i przednią szybę w którą dostałem kamieniem na autostradzie . Olej wymieniam co 10 tyś km ELF syntetyk Samochodem zwiedziłem całe południe Europy i jest on eksploatowany codziennie nawet przy największych mrozach. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z komfortu i ekonomi samochodu. Nie jest to autko dla młodych gniewnych ani łysych napakowanych wielbicieli BMW ale dla spokojnych i zrównoważonych z doświadczeniem jeżdżących kierowców . Mogę to autko polecić każdemu pasjonatowi wygody taniej eksploatacji a zarazem elegancji. Kto dba o samochód ten na pewno będzie z niego zadowolony. Ja następną na pewno kupię Lagusię 3
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2 1.9 DCI 120KM

Witam.Posiadam Lalę od ponad roku,kupiłem ja z padającą turbiną,kupiłem po regeneracji zrobiłem 7000km i jak narazie wszystko z nią ok.Robiłem tylne zawieszenie(poduszki belki) radzę kupować te najlepsze,bo te tanie nie oryginalne wytrzymuja 5 000km tylko.Czasem coś sie wiesza wskaźnik temperatury i nie zawsze pokazuje wskazania.Błędnie pkazuje komputer spalanie,zaniża o około 1 litr/100km. Nie oszukujmy sie spali około 7l/100km.Czesto tez podgrzewa świece żarowe mimo iż silnik ciepły....no co do elektroniki to mam ogólnie najwieksze zastrzeżenia.

Jaka cena takie auto...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tarcze chamulcowe

witam, panowie mam problem muszę wymienić tarcze hamulcowe z tylu w mojej Lagunie2 1.8 2001r dowiadywałem się jakie są w sklepach i są 3 rodzaje w serwisie doradzili ze lepiej wymienić cale komplety z łożyskami. Proszę o pomoc czy lepiej wymienić cale komplety czy mogę obejść ten temat bez ściągania łożysk i zamontuje tylko same tarcze. dzięki za pomoc pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna II 2.0 benzyna 2003 rok

Witam!

Czytałam wiekszość opini i zdania sa podzielone. Chcemy z mezem kupic Renault Laguna 2.0 TURBO w benzynie rok 2003, 174 tys ma przejechane. w opisie aukcji jest napisane ze jest to AUTO OD PRACOWNIKA RENAULT Z FRANCJI. było serwisowane tam. Czy warto kupic taka lagunke? Chcemy ja w gaz wrzucic.

Pomocy! ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolejna laguna

Miałem lagunę 1 , pierwsza wizyta w warsztacie 250 tys km wymiana końcówki drążka kierowniczego. Przejeździłem 330 tys głównie po mieście. Teraz jeżdżę laguną 2 i też nie narzekam . Z tego co wiem od znajomych z turbiną w dieslu bywają kłopoty ja mam benzynę więc nie mam takich problemów. Autorzy tak krytycznych postów albo mieli wyjątkowego pecha albo nie potrafią jeździć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super auto

mam lagune 2006r disel, super sie jezdzi, na trasie pali5l. w miesic6.2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam problem :(

kupiłam renault laguna kombi 2002r.,odpalana jest na starter a w drzwiach nie ma zamków a przy pilocie mam kluczyk czy ktoś wie do czego ten kluczyk?chce zauważyć że zamka nawet nie ma z tyłu do bagażnika.z góry dziękuję za pomoz i pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sciagnij plastik w lewych przednich drzwiach i to na kluczyk jezeli to anglik to w prawych przednich drzwiach angliki sa tez dobre jak sa dobrze przelozone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kluczyk jest do zamka, przy klamce od kierowcy, trzeba tylko sciagnac ten maly kapsel, to jest wrazie awarji karty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

odpowiedz

lagunę zamyka się z karty, kluczyk w karcie służy do otworzenia drzwi tylko gdy padnie akumulator i tylko w zamku od kierowcy po zdjęciu osłonki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

;;;;;;;;;;;;

jak ktoś nie umie jezdzić to i nowe porsche będzie się psuło co 3 dni hehehehe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dramat laguna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bulecka laguna 2 1,9dci 100km grandtour privelage combi

witam posiadaczy tego samochodu......
posiadam tą żabcie około 4 lat,sprawowało sie super, zero awarii takie tam drobne komunikaty sie na komp,wyswietlały ale tak to ok ..ostatnio padła mi turbina i został samozapłonu,koszt to okolo 2000zł ,cześci bardzo drogie do tych samochodów,choc jestem zadowolony {byłem} to nie kupiłbym w zyciu tego auat ......nigdy.........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestescie zalosni

czytam te wypowiedzi i co, no to jest wasza poraszka kupujecie złoma i czego sie spodziewacie cacka? wychwalacie japonczykow niemcow no i owszem samochody na poziomie ale cena? dwa razy taka przyklad kupilem lagune 2005r.1.9dci 120KM ful opcja za 11000zl.dolozylem 2500=13500zl.i mam auto od roku bez awaryjne i przy eko draiwingu pali sirednio 6 lit./100 w zimie i niech mie ktos przekona ze zrobilem zle.pozdrawiam placzki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia pozytywna

Witam:)
Posiadam Renault Laguna 2 , 2,2 DCi , 2004rok. Oceniam samochód jako bardzo dobry. Nie zanotowałem żadnych poważnych napraw.Jest to auto sreniej klasy o pięknej lini karoserii i bogato wyposażonym wnętrzu. Kierowca jak i pasażerowie mają sporo miejsca. Jeśli chodzi o silnik to chodzi , cicho bez zastrzezeń. Samochód na trasie(płynie). Komfortowo się prowadzi , skrzynia biegów rewelacyjna 6biegowa.Wiele osób narzeka na Francuskie samochody, lecz Ja mam juz drugi Renault i jestem pozytywnie zaskoczony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nareszcie coś pozytywnego

Mam podobny samochód i potwierdzam jego zalety.
Jest OK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

świetne auto szczegolnie motor 2.2dci koszty napraw to mit...w pierwszym lepszym skepie lub zwyklego mechanikaaa nie zapłacisz drozej niz zza passata np
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1.9 dci 2002

witam posiadam renault lagune z 2001 roku z silnikiem 1.9 dci ma przejechane juz 270 tys i jak narazie wymienilem tylko turbine po przejechaniu 180 tys od tamtej pory wymieniam tylko olej filtry w tym roku po zimie musialem wymienic silownik od przedniej szyby gdzy sie linka urwala pozatym auto jest bez zarzutu i godne polecenia:) jak ktos dba o auto i zna sie na obsłudze to pojeżdzi dosc długo posiadałem wczesniej niemca i japończyka i renia jest najleprzym z moich zakupów polecam:)i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moja lala

Ja jężdżę moją lalą z 2002r. i nie narzekam. Kupiłem ja w Szwecji i sprawuje się super. Jeżeli dbasz o podstawowe rzeczy, jak wymiana filtrów i oleju autko to przejedzie bd. kilometrów. Poprzednio tez miałem lalę starszy typ i było super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam i sie ciesze 1.9 dci

ja mam lagune 1.9dci 120 km od 1,5 roku przejechalem 80 tysi i nie narzekam takze nie wiem o co wam chodzi ??
zapewne nie znacie sie na autach i stad wasze problemy z silnikiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam hce kupić lagune 2

prosze o opinie na temat laguny2 poniwaz planuje zakup tego pieknego auta z silnikiem 1.9dci,na jakie elementy mam zwrucic uwage prosze o konkrety z góry dzikuję pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna

A ja jeżdze 17- letnią laguną, przez 10 lat użytkowania nie zanotowałam jakiś poważnych awarii.To auto jest pamiątką po śp.meżu i będe nim jeździć ile się da.A jak się już nie da to też kupie lagune , bo jako kobieta dobrze się czuje w dużym aucie, a jeszcze lepiej prezentuje.I może ktoś powie że to w porównaniu do technicznych uwag, nie ma znaczenia,ale ja uważam ,że ma.Bo co to za przjemność jezdzić samochodem ,który wizualnie się nie podoba i czuje się w nim jak w ciasnej windzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1 1,8 benzyna

posiadam lagune 1 1,8 benzyna zrobiłem 250000 km i jedynym moim problemem był kluczyk z podczerwienią i imobi.po zmianie na inny pilot i odblokowaniu imo. autko smiga bez problemu .Zaliczyłem 4razy Cholandie,2razyLuksemburk ze nie wiem już ile niemcy i bez problewów i awarii
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kierowca zadowolony

A ja mam 1.9 dCi 110KM 2006r 240tys i jestem zadowolony.Coz moge powiedziec wymieniam olej wszystkie wymiany na czas, tankuje na Lukoil Shell i na czerwonych stacjach Orlen. Panie i Panowie jest GIT!!!! Smiga mi az milo i ten swist na 6 biegu od 120km/h choc jest to diesel.Jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie bylem przekonany do francuskich aut i gdy kolega powiedzial ze nie bede mial problemu jak kupie francuza zadbanego ktory wszystkie wymiany mial na czas to nim pojezdze. I naprawde....jezdze i nie narzekam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie odnośnie Laguny II 2.2 DCI 2004r

czy ktoś pomoże mi , znalazłem fajny model z 2004 roku 150km 320Nm, ale jest dużo złych opinii i się boję trochę...proszę o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna II 1,9 dCi 2004

mam to auto już 3 lata laguna II 1,9 dCi w wersji 120 km i powiem szczerze ze kupiłem to auto z opinii moich 2 znajomych posiadających te auta a nie z opinii ludzi którzy nawet w lagunie nie siedzieli, kupiłem go z dojechaną turbiną więc od razu ją wymieniłem olej wlewam castrola i wymieniam max do 10 tyś km. LUDZIE PAMIĘTAJCIE OLEJ TO PODSTAWA!!! szczególnie w tych silnikach. miesięcznie robię nim około 3- 3,5tyś km i oprócz paliwa nie mam żadnych innych kosztów podobnie jak moi znajomi którzy w życiu tych aut by nie sprzedali, a w szczególności na jakiegoś Niemca 8 lat starszego w tej samej cenie. silnik naprawdę eko mało pali ale zawieszenie czuć że nie jest na nasze polskie drogi to fakt. najlesze jest to ze negatywne opinie o tym aucie są od ludzi którzy nigdy nie mieli z tym autem styczności... polecam to autko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kocham renault ale nie laguna 2

Od lat mialem renalt
pierwsze cabrio 19tka karmana
drugie leguna 1
oda super niezawodne
ale laguna dwa to strzał w kolano
servisantów traktje już jak rodzine he he he
masakra ...Jak ktoś lubi sado maso to polecam
elektronika pada caly czas...Itp
ludzie co piszą że mają niezawodną lagune 2
to mit
ale kto napisze coś złego oswojej legunce 2 za 80tys
możę tylko ale ze mnie baran ze to kupiłem....

teraz sprzedaje lagunke i kupuje meganke kombi 1,9 dci
niezawodny ,możę nie tak piękny ,ale duży i tani w utrzymaniu...
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cena ma swoja przyczyne

witam cale zycie jezdzilem zajechanymi audicami od starego niemca i po namowach brata o moly wlos bym nie kupil ten super samochod cale szczescie to on popelnil ten bląd ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

a ja polecam. mam 1.8 16v

Od 5 lat posiadam to auto i jedyną usterką był czujnik położenia wału który kosztował mnie 80 zł.Wszystkie wakacie (Hiszpania,Francja,Chorwacja itd,)objechałem komfortowo bez problemu. Naprawdę polecam .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

LAGUNA 2 2003r 2.2 dci

złego słowa nie dam powiedzieć dwa lata bez awarii tylko leje i jade .jedyny kłopot to zawieszenie szybko się wybija na naszych drogach . ale komfort i ekonomia a auto kupiłem za śmieszne pieniądze ...CZYLI MOŻNA TRAFIĆ NA DOBRY EGZEMPLARZ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

passat a laguna

ja mam passata i przednie zawieszenie to koszmar co chwile cos ostatnio alternator i wycieki oleju i na przekur wszystkim kupie sobie lagune
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

2003 rok laguna to wspaniały złom jak dostane za to 1000 to ok

nerwy i życie można stracić polecam ale tylko frajerom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

laguna ok ! i tyle

Jak czytam opinie , że temu sie to zepsuło, temu to, że laguna to szrot to tak naprawde smiac mi sie chce-albo Ci "wszyszcy wlaścicele lagun " to pisza to co słysza niemajac tego pojazdu-albo kupili lagunę od niemca czy tam kogoś jako wielką okazję-"niemiec płakał jak sprzedawał"-a faktycznie auto po 5 dzwonach,na prętce złożone no i trafiaja sie frajerzy co kupią za marne pieniądze a teraz płaczą laguna to-laguna tamto-a ja mam lagunę w najbogatszej wersji z 2003 roku-208000 km przebiegu-ZERO PROBLEMU!!!....ale niemiec nie płakał jak sprzedawał...no i gdy ją brałem to placilem trochę dużo jak za ten rocznik-ale za to teraz-robie to co trzeba na bieżąco i jak juz pisalem ZERO !!! awarii..a ci co płaczą tak -nie stac cie zapłacic za dobre auto to jeżdzij "funkiel nówką VW od niemca...kupiony jako okazję-co 3 dni u mechanika no ale VW-choćby walil sie i rdza żarła az zęby bolą-ale VW-dobry....prosty jak budowa cepa-pozdrawiam tych co maja Renatki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ci co pisza tak zle o Lagunie 1.9dci130KM to sa jacys nieszczesliwi ,bo ja taka mam i przejechalem juz 150tys.i jestem bardzo z niej zadowolony. Jedn bardzo wazna zasada o auto jakie by to nie bylo trzeba dbac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

PIĘKNA MASZYNKA i BEZAWARYJNA!!!!

Mam Lagunkę z przebuegiem teraz 230 tyś. Pojazd bezawaryjny, dosłownie piękny, komfortowy. Polecam. A co komentarzy to pewnie są moderowane przez znafcóf.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam mam zamiar kupić lagune 2 z silnikiem 2.2. albo 1.9 dci proszę o opinie

Witam mam zamiar kupić renault lagune 2. Z silnikiem diesla 2.2 albo 1.9 dci szukam porad czy jest to autko awaryjne czy też nie proszę o podpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

marcian20

Lagune mam już prawie 10 lat. I wymieniam płyny ustrojowe, filtry - przede wszystkim! Oraz zawieszenie. Na polskich to i samoloty się psują:) A poza tym wszystko gra. Nie jest to samochód dla braków, co przesiadają się z golfa 3,ani dla emerytów. Da się nim cisną i szaleć, trzeba pamiętać że to jednak samochód. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam lagune2 2,0 w automacie to jest totalna porażka serwis raz w miesiacu to norma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna II 2,2 DCI

Mam taką samą Lagunę ale przeciwną opinię.
Myślę, że trafiłeś na zły egzemplarz ( jeśli kupiłeś używany - źle eksploatowany przez poprzednika ). Auto dobrze się prowadzi jest dynamiczne. Jedyny poważny kłopot jaki od kilku lat miałem to turbosprężarka, ale było to na moje życzenie (zgasiłem silnik przy Zajeździe zaraz po zatrzymaniu z szybkości 150 km/godz.
Turbo do wymiany. Uważam, że niektóre opinie o Lagunie są krzywdzące. Samochód jest OK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna 1,9dci

mam lalę 1,9dci . kupiłem od oszusta...musiałem wymienić silnik bo turbina padła po miesiącu..teraz naprawiam sam.paski rozrządu, wieloklinowy.. prosto i tanio... dzień stracony a w kieszeni aż miło..pobierzcie serwisówkę z netu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

07

mam lagune 1.9 dci totalny koszmar a kolega ktory tak poleca swoja 2.2 dci najwyrazniej ma ja na sprzedarz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak kto dba tak ma i tyle w temacie. Moja z najbardziej awaryjnym silnikiem 120km dci ma natrzepane licznikowe 250tys km (ponad 100tys w PL, możliwe że była cofnięta nie wnikam), oprócz eksploatacji, czyli klocków, płynów, koncówek itd., wymieniony mechanizm tylnej szyby i zregenerowana turbina przy około 250tys. Z ciekawosci zrzuciłem miskę olejową aby zerknąć na panewki, wyglądają jak nowe, zapobiegawczo zmieniłem pompę olejową. Wymiana oleju co 10-12tys, 5w40.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laguna 2.0dci

Kupiona z naszego rynku jestem drugim właścicielem z przebiegiem 200 tys.Jedyny problem był ze spalonymi wszystkimi świecami żarowymi,wystarczyło przeprogramować komputer 168zł.A tak pełen komfort,grzane fotele lusterka przednia szyba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laguna

najlepsze auto to laguna pod wzgledem konfortu nie ma lepszego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
470 tys km poza zawieszeniem nic nie robione skrzynia turbo silnik ok oleju nie dolałem nigdy od wymiany do wymiany jak dbasz tak masz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0