Widok

Wrogie Bojano....

Witam serdecznie!
Planuję wraz z rodziną przyłączyć się do społeczności Bojana.
Już chyba wszystkim pochwaliłam się budową domu w tej wsi i z przerażeniem słucham zamiast : "powodzenia", to "uważaj".
Większość opinii, które słyszałam, to takie, że Bojano jest niegościnne, że nie lubi nowych, że w szkole tępione są niekaszubskie dzieci (ja pochodzę z Warmii), że Wieś biedna i spotkam w niej jedynie złodziei i zachodzących za skórę prostaków, że wszyscy stamtąd uciekają, i źle zrobiłam, że pokusiłam się na tanią działkę, bo w dziczy będę mieszkać. Więc pytam grzecznie drodzy tubylcy, czy w Bojanie naprawdę może być aż tak przerażająco?
Jak na razie poznałam tylko jednego sąsiada wydaje się być niegroźny a nawet sympatyczny, ma urocze dzieci, ale nawet on mnie postraszył że że jak zostawię dom w stanie surowym zamkniętym na zimę to mi miejscowi mogą okna ukraść.

Ratunku niech się wypowie ktoś elokwentny !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
Głupot ktoś Ci naopowiadał w Bojanie jest tak jak wszędzie. Ludzie są różni w większości są mili i sympatyczni, ogólnie jest fajnie. W szkole jak w szkole dzieci same decydują o swoim towarzystwie.
Polubicie Bojano :).
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jestem tego samego zdania. Mieszkam kilka lat w Bojanie, jestem zadowolony. Maruderów i malkontentow spotkasz wszędzie to taka narodowa nasza specjalność. Bardziej obawiać należy się nowych mieszkańców jak, tubylców.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Źli ludzie, chamy, i złodzieje są wszędzie. W szkole jak to w szkole dzieciaki różnie się zachowują,ale napewno o tępieniu nie kaszubskich dzieci nie można mówić, nie wiem kto to powiedział. Zresztą w tej szkole w Bojanie jest już chyba większość dzieci z rodzin które się tu przeprowadziły w ostatnich latach z Trójmiasta.

Ja tam uwielbiam Bojano, i cieszę się że ludzie doceniają życie w naszej uroczej Wiosce:)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Popieram poprzednie opinie.W Bojanie jest jak wszędzie.Ludzie też są różni i lepsi,milsi i ci gorsi zazdrośni bądź zadziorni.A okna z budowy to giną nie tylko u nas.Tak też dzieje się wszędzie.Zobaczysz nie taki diabeł straszny...Życzę Ci aby miło sie tu mieszkało.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
witam.ja mieszkam prawie 6 lat w bojanie, moje dzieci chodzily tu do szkoly i nie mialy zadnych problemow z akceptacja przez inne dzieci.miejscowosc jest fajna tylko wszystko zalezy od mieszkancow jak przyjmna nowego choc ja osobiscie nie mialam z tym problemu bo trafilam na ulice z milymi sasiadami i tego samego wam zycze a zle opinie w kazdej miejscowosci sa takie same czy sie mieszka w miescie czy po za nim.glowa do gory!bedzie dobrze!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam tu juz 10 lat,ale rodzice już ponad 20.napewno kiedyś było tu spokojniej i weselej,a teraz odczuwa sie wpływy tzw.nowobogackich.niektórym to sie naprawde w głowach poprzewracało i myślą ze mieszkaja w elitarnej wiosce....bo takie mity chodza na temat bojana,,,a to wszystko bzdura.normalne miejsce na ziemi gdzie każdy buduje kawałek swojego świata...żyć sie da chociaz ju jest coraz trudniej o spokój....nie wolno się zrażać i żyć swoim życiem.powodzenia .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
mieszkańcy bojana wprost kochają plotki i anonimowo komus obrabiac d*pe
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9
kiedyś to twój mąż miał wytry... na pół wiadra a teraz to na znaczek pocztowy....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wioska jak wioska. Miejscowi ludzie sa raczej ok. Atmosfere psuja nowobogaccy, ktorzy uwazaja, ze wszystko im wolno. Co do kradziezy, to mi przez rok budowy nawet gwozdz nie zginal, a wszystko bylo otwarte, teren nieogordzony.... zadnych incydentow.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie, nowobogaccy to masakra, ale to dotyczy całej polski, w Bojanie jest fajnie, było by fajniej jakby władze były normalne, tzn. interesują się miejscowością. Witamy na wsi ;-)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam tu od 5 lat. Dzielę ludzi na 3 grupy i nie ma to nic wspólnego z faktem, ze ktoś tu mieszka "od zawsze" czy jest napływowy.
1) Zupełnie niezaangażowani w nic, obojętni na wszystko i miejscowi
(czasem taki chów wsobny i konotacje rodzinne bardzo zawiłe więc nie chcą się narażać) i przybysze bo często traktują wieś jak sypialnię, czasem nawet nie są tu zameldowani.
2) Ćwoki - rozjeżdżają quadami i motorami okoliczne lasy, psy trzymają na krótkich łańcuchach, śmiecą w lasach i palą syfem i miejscowi i przyjezdni, którym zdarza się topić szczenięta czy zabić psa czy kota. Niestety.
3) Fajni, uczynni ludzie których spotykasz po sąsiedzku, w sklepie czy na ulicy. Zaangażowania i można z nimi robić różne akcje.
Generalnie każdy tu żyje sobie sam i dla siebie. Nie jest to wieś gdzie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą.
Potwierdzam też, że generalnie jest uczciwie i bezpiecznie.
Ja tam mimo wszystko się cieszę z przeprowadzki.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziękuję serdecznie za Wasze wypowiedzi.

Nie będę ukrywać, że uspokoił mnie fakt, że tyle osób życzliwie wypowiedziało się o Bojanie.
To nie tak, że uwierzę we wszystko co mi powiedzą i że jestem skłonna zaszufladkować na tej podstawie całą wieś. Zwyczajnie zamierzam osiedlić się w nowym środowisku i myślę, że posiadanie pierwiastka niepewności co do lokalnego społeczeństwa jest raczej powszechne.
Dziękuję Państwu za odpowiedzi, wnioskuję po nich, że miło będzie spotkać Was w sklepie, urzędzie, czy odprowadzając dzieci do szkoły.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moim zdaniem ( wynika to jedynie z moich obserwacji- gdyż nie mieszkam jeszcze w tej wiosce choć pewnie będę jak ukończymy dom ) wieś ta podzielona jest na dwie społeczności. Ludzi, którzy mieszkają tu z dziada pradziada, znają wszystkich i cholernie PLOTKUJĄ. Obrobią Ci tyłek dosłownie o wszystkim: jakie masz auto, czy zrobiłeś już elewację, na co jesteś chory, gdzie pracujesz, w co się ubierasz. Najwięcej plotek słyszy się w sklepie u tak zwanego Jacka, w przychodni oraz w banku. Szokujące jest jak wiele rzeczy wiedzą o innych znajomi narzeczonego, którzy mieszkają tam od urodzenia i są kolejnym pokoleniem tu mieszkającym. Niezbyt akceptuje się tak zwanych przyjezdnych, traktowani są zazwyczaj jako "nie swoi". Lepiej zbyt wiele o sobie nie mówić bo zaraz o wszystkim wie pół wsi. Drugą społecznością są właśnie Ci "przyjezdni", czyli osoby napływające zazwyczaj z miast. Tacy nie mają we krwi kaszubskiego plotkarstwa i nie interesują się Twoim życiem gdyż nie wychowali się na wsi tylko w mieście gdzie takie rzeczy nie są popularne. I kolejna rzecz jak widac po komentarzach miejscowi zazdroszczą napływowym nowych domów i mówią na nich NOWOBOGACCY. Reasumując, powściągliwość na wsi popłaca - wtedy da się tu żyć.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8
Typowe stereotypowe myślenie. To ludzie z miasta nie plotkują? A ludzie ze Śląska to już w ogóle, bo nie są z Kaszub? Ludzie są WSZĘDZIE różni. Wszędzie plotkują, wszędzie są ludzie złośliwi, niemili itp. Warto sobie dobrać takich z którymi chętnie będzie się rozmawiało i przebywała, ale to już Twoje zadanie i z takim nastawieniem będzie Ci trudno. Swoją drogą, szybko sobie wyrabiasz opinie na temat ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
To ,że z kimś nie przebywasz i nie rozmawiasz nie znaczy ,że nie obrobi Ci tyłka za plecami. Ludzie żyjący na wsiach , w mniejszych skupiskach są bardziej ze sobą zżyci i mniej anonimowi. Codziennie widzisz te same twarze i każdy zna każdego. W mieście tak nie ma, jest większe zróżnicowanie społeczne, stąd na wsiach ludzie częściej plotkują. Nie mówię, że w miastach kompletnie tego nie ma jednak z pewnością nie w takim stopniu. To naturalne. Nie wiesz czy szybko wyrabiam sobie opinię na temat ludzi czy nie ponieważ mnie nie znasz. Tyle w temacie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej żyć swoim życiem. Nie interesować się za bardzo innymi i nie włazić w butach w czyjeś życie. Oczywiście można porozmawiać, ale o pogodzie np., a nie opowiadać o sobie i o swoim życiu, chwalić się, że się przyjechało z miasta.
Również zamierzam przeprowadzić się do Bojana. Ładna miejscowość.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A jak tu źle to zawsze można wrócić do miasta.Tam nie plotkują . Jest spokój i cisza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
W Bojanie mieszkam od 16 lat. Jeszcze nigdy nie czułem się w żaden sposób zagrożony. Oczywiście są nieprzyjemni ludzie , z którymi lepiej nie mieć żadnego kontaktu. Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że Bojano to przyjazna, duża wieś.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Bojano jest specyficzne. Nie jestem rodowity ale od kiedy najechało sie buractwa z miasta które dowartościowuje się poprzez kupno dużej fury no to klimat zmizerniał w Bojanie. Obłożeni kredytami udają paniska ale jak kryzys walnie na dobre a on jest już tuz tuż to 3/4 z nich wyprowadzi się do betonów tam gdzie ich miejsce.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 20
Odezwał się kulturalny i obyty człowiek z malucha.
Dlaczego zawsze znajdą się tacy co dzielą.
A może warto powiedzieć, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami jednej wsi, czy to osoby, które mieszkają tu z dziada-pradziada, czy ci, którzy w poszukiwaniu ciszy i kontaktu z naturą dopiero się tu wprowadzili.

Może zacznijmy od szacunku do innych i dopiero wymagajmy go dla siebie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
A ja potrzebuję pomocy w cięższych pracach ogrodowych, sporadycznie. Zapłacę oczywiście. Jeśli ktoś podejmie tę propozycję, podam bliższe dane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
to wszystko prawda i to tylko przez jednego człowieka bużana takie zło sieje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dlaczego gdy pisze sie prawdę o ludzkich zachowaniach(negatywnych) zaraz odzywa się osoba która czuje się urażona. Odpowiedź jest jedna to tak jakz butami gdy nam pasują bierzemy je. Więc jeżeli kogoś boli określenie betonów to przykra spraw ale buty pasują. Si compredne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
A gdzie ty Krzyś się w tym temacie wypowiadałeś, bo znaleść nie mogę.

Trzeba być obiektywnym. A skoro ktoś widzi same negatywy, to cóż, wyrazy współczucia.
Trzeba szukać więcej pozytywnych aspektów , wtedy życie robi się bardziej kolorowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Większość to zmyślone brednie ale na podstawie doświadczeń z innej wioski na kaszubach...

W szkole dzieci nie są dyskryminowane ale poziom nauczania jest mizerny i po takiej szkole jest ciężko dzieciakom.

Mieszkańcy są różni ale jest pewna prawidłowość. Jeżeli będziesz miała lepsze wykształcenie samochód czy ładniejsze obejście nie będziesz lubiana.

Nigdy nie płać miejscowym za usługi o ile ich nie wykonali. Nie wolno dawać zadatków bo ani pieniędzy ani usługi. Mi drewno do komonika przywieźli po 4 miesiącach w środku lata a miało być w ciągu 3 dni.

Jak chcesz mieć święty spokój to absolutnie niczym się nie wyróżniaj.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
A tak ogólnie , to wiecie jak jest najlepiej? Być sobą i mieć w d*pie zdanie innych, najzdrowsze podejście do sprawy.
A nie przejmować się czy mnie tu przyjmą czy nie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
szanowni rodacy to nie ludzie z Bojana są zli ale to większość polaków
uważam,że z zazdrości włożyła by tym co się lepiej powodzi nuż w plecy.PAMIETAJCIE O WAŻNYCH SŁOWACH,ŻE POLUS POTRAFI SIĘ ZJEDNOCZYĆ I ŻYĆ W ZGODZIE W CZASIE WOJNY KLESKI ZYWIOŁOWEJ-POWODZI POWAŻNYCH WYPADKÓW-LOTNICZYCH ALE TYLKO PRZEZ KILKA GODZIN LUB DNI A PO TYM JEDEN DRUGIEGO BY ZABIŁ ZA NIC TAKI TO PASKUDNY NARÓD ALE CO SIĘ DZIWIĆ JAK W SEJMIE NIE JEST INACZEJ A PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY. Także Bojano nie jest takie złe tylko najgorsi są ci co ich wykopali z miasta za ich wredote i szujowatość którą przyniesli ze sobą do Bojana.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zło nie istnieje samo w sobie. Zły jest człowiek, źle wykształcony, ksenofobiczny, leń, i prostak. Jesli pracuje, coś osiąga i wie skąd przychodzi określony poziom życia. Cieszy się też z osiągnięć innych. Jesli Polak szczyci się, że kogoś ograł, dla wygody wyrzuci śmieci na drogę albo do lasu, jeżdzi po kielichu, a co tam, przejeżdża na czerwonym świetle i totalnie oszukuje dla zysku, to o czym my mówimy? To nie obcy i miejscowi są w konflikcie.Taki podział nie istnieje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
koba, popieram.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chcę mieć dobry samochód, najładniejszy dom w całej wsi, jeździć na zagraniczne wycieczki i wydawać tyle ile będę chcieć. I nie bądźmy hipokrytami, każdy tego chce. Nie rozumiem jak można winić sąsiada, że mu się powodzi a innemu nie.

Jestem z blokowiska, udało nam się zgromadzić trochę pieniędzy aby się stamtąd wyrwać i w lepszych warunkach wychowywać nasze przyszłe dzieci. Pracujemy jak woły od rana do późnych godzin nocnych aby spełnić marzenia (i pospłacać kredyty). I tak, czujemy się nowobogackimi, bo stać nas na więcej niż naszych rodziców, od których jeszcze kilka lat temu pożyczaliśmy po 50 zł do końca miesiąca.

I uwierzcie mi drodzy sąsiedzi, nie po to staram się jak najwięcej zarabiać aby Was drażnić i dawać powody do plotek, tylko z myślą o przyszłości. Zresztą co komu do tego co robię ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi. I to pieniędzmi za legalną i uczciwą pracę, od których uczciwie odprowadzam podatki, z których zresztą korzystacie wszyscy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
przecież można dużo zarabiać, mieć piękny dom, ogród, ale bądźmy ludźmi przyjaznymi sobie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
@ wku..//
rozśmieszyła mnie Twoja wypowiedź muszę przyznać, przede wszystkim: czujecie się "nowobogackimi"? nabraliście kredytów, pracujecie na ich spłatę, pewnie ledwo wiążecie koniec z końcem, żeby tylko raty spłacać na czas i uważacie, że wasze życie jest lepszej jakości (harując od rana do wieczora, nie masz czasu cieszyć się tym co masz i na co pracujesz)? No proszę Cię, na prawdę wolę mieszkać w bloku i żyć spokojnie, ewentualnie odłożyć pieniądze, żeby w przyszłości móc pomóc dzieciom, aby miały swój kąt.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
masz rację nabraliśmy kredytów i chodzimy po domach rdzennych mieszkańców bojana zbierać suchy chleb dla konia. Dziękuję tobie pewnie też mi dałeś
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie ważne jak żyję

ważne jakim jestem człowiekiem - dla innych ludzi i dla przyrody
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
do---- wku/ masz problem i to poważny. Obecnie masz kasę być może ale tak naprawdę z twojej wypowiedzi wynika, że masz również masę kompleksów które ciebie gryzą i stąd twoja zaczepna wypowiedź. Nowobogacki to ktoś kto myśli tak jak ty. Czyli słoma z butów wystaje a wydaje mu się że jest elegancki/a. Obnosi się swoją kaską nie do końca pewną na lata. Znam ludzi bogatych naprawdę ale im nie odbija jak tobie że muszą to wykrzyczeć na forum. Tak naprawdę to w tobie jest mały zajączek który drży w kapuście codziennie żeby mu kaski los nie zabrał. Więcej człowieczeństwa a pokażesz że masz klasę. Twoja buta ciebie ukarze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
puknij się w to co masz między uszami. Skoro nie rozumiesz tego co napisałam musisz popracować nad sobą. Choć wątpię, że uda ci się cokolwiek pojąć. I o mnie się nie martw.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Źle interpretujesz moją wypowiedź. Na tym forum wypowiadają się ludzie z których wypowiedzi wynika, że nigdy nie korzystali z kredytów i są gotowi żyć tak jak żyją byle nic nie robić i mieć spokój. Dla mnie człowiek "nowobogacki" to ten który jak nazwa wskazuje się dopiero co wzbogacił - zatem stać go np. na kredyt z zabezpieczoną spłatą bądź zakup za gotówkę i pozostanie bez kasy.

Wyobraź sobie Panie Muniek, że jesteś przed 30, masz stabilną pracę, bo u siebie, odłożyłeś trochę kasy, no dajmy na to ok 500.000 zł, planujesz założenie rodziny. I masz kilka wariantów: 1) zostać w wynajmowanym mieszkaniu i dalej odkładać pieniądze 2) przeprowadzić się z przyszłą żoną do rodziców by odłożyć jeszcze więcej kasy 3) wziąć kredyt kupić dom, samochód i inne potrzebne rzeczy zarabiać na nie i mieć w buforze "na czarną godzinę) pieniądze które do tej pory odłożyłeś 4) wydać wszystkie pieniądze na dom/mieszkanie (bo w ogólnym rozrachunku cena 75-metrowego mieszkania to koszt ok 450000,a dom w systemie gospodarczym z działką 500000) i żyć z dnia na dzień byle tylko nie brać kredytu.

I uwierz mi, że to nie buta tylko oburzenie tym co wypisane na tym forum o tych frajerach z blokowisk co to panoszą się po Bojańskich włościach, że na kredyt, że nowobogaccy, że won do blokowisk.

A prawda i tak jest taka, że każdy chce się wzbogacić i o ile nie wyniósł majątku z domu to będzie próbował startować na kredytach, ratach i innych ryzykownych (choć nie ukrywajmy często pomocnych) długach.

Sprostuj jeśli się mylę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
sprawdź sobie w Internecie znaczenie słowa "nowobogacki"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
"osoba, która dorobiła się majątku niekoniecznie ciężką pracą, lecz wykorzystując koneksje, układy, starająca się naśladować zamożne warstwy społeczeństwa; często charakteryzuje się brakiem kultury i dobrego smaku"

Masz rację, nie jestem osobą nowobogacką. Następnym razem sprawdzę w słowniku zanim coś napiszę.

Mimo tego faux pas i tak będę się upierać, że chęć bogacenia się i polepszania warunków bytowych (nawet kosztem długów) jest normą i całkiem zdrowym odruchem.

I to przykre, że są ludzie którzy uważają, że kredyt to dożywotni wyrok i totalny brak rozsądku. Np. Autor cytatu : "Tak naprawdę to w tobie jest mały zajączek który drży w kapuście codziennie żeby mu kaski los nie zabrał." bądź : "No proszę Cię, na prawdę wolę mieszkać w bloku i żyć spokojnie, ewentualnie odłożyć pieniądze, żeby w przyszłości móc pomóc dzieciom, aby miały swój kąt." - i tu pytanie do autora- w jakim bloku wolisz żyć wynajmowanym, czy u rodziców? Bo jak w wynajmowanym to zapomnij o jakimkolwiek odkładaniu kaski (czynsz to min. 800zł+opłaty i to pod miastem bo w centrum 1500+opłaty), u rodziców? No tak bo wszyscy rodzice mają mieszkania w blokach po 100m2 i zawsze w rezerwie dwa wolne pokoje dla Ciebie i Twojej rodziny. (psikus, bo większość się ciśnie w klitkach po 40pare metrów), a że zakup nowego mieszkania wymaga podobnie jak budowa domu pieniędzy !!! (średnio mieszkanie 60-70 m2 rynek wtórny Gdynia 4000000+ ewentualny remont, rynek pierwotny 350000+ wykończenie).

Ja zdaję sobie sprawę, że najlepiej urodzić się z kupą kasy (bogatymi rodzicami) albo żyć w lokalu socjalnym z zasiłku. Opcji pośrednich- czyli ludzi którzy chcą zarabiać i wydawać najwyraźniej niektórzy z państwa nie zakładają. Bo jak zarabiasz to źle, bo z pewnością kradniesz albo masz układy, jak bierzesz kredyt to źle, bo zaraz zbankrutujesz i dom Ci zabiorą i jak wydajesz swoje pieniądze to też źle bo nie daj Boże uznasz to za nie takt, że Ty masz tylko siatkę na palikach i starego fiata a sąsiad ma murowany płot i jeździ Porsche. No błagam ale do tego sprowadzają się te dyskusje.

Wystarczy myśleć i zdawać sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji, a może się okazać, że kredyt hipoteczny to jedyne rozsądne wyjście. (no chyba, że ktoś zamierza całe swoje życie spędzić dzieląc dwupokojowe mieszkanie z rodzicami, to faktycznie, kredyt i niezależność jaką ze sobą niesie nie jest dla niego) Ja zdecydowanie wolę raty (na które mnie stać podkreślam) niż niewygodę i wieczne oszczędzanie.

Ale post bodajże zaczął się od pytania jacy są ludzie w Bojanie, a nie o kredytobiorcach i słuszności migracji z blokowisk. A ludzie w Bojanie są jacy są, jak wszędzie. Warto prześledzić dyskusję od początku i policzyć ile osób odpowiedziało na wątek a ile po prostu skrytykowało wypowiedź poprzednika. Daje to ogólny pogląd mentalności społeczeństwa.

:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam bardzo miłych sąsiadów.Ona nauczycielka w liceum on pracownik jednego z większych banków na dobrej posadzie.Pobudowali piękny domek za zaciągnięty kredyt.I wszystko byłoby ok,gdyby nie to że jemu poślizgnęła się noga i został bez pracy.Z pensji jego żony nie dadzą rady wyżyć i spłacać kredytu.A pracy jakoś sąsiad znaleźć nie może.Dobrze,ze rodzice pomagają jak mogą.Tak więc ja też chętnie wzięłabym kredyt i pobudowała domek bo mieszkam w starej odremontowanej chałupce.A czy wiem,ze jutro będe miała prace? Pozostaje żyć z dnia na dzień i czekać na lepsze czasy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekaw jestem jak to odbierać, może napiszesz czy się cieszysz, czy martwisz. Ja po tym, jak to opisałaś wnioskuję, że to pierwsze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cieszę się,ze mimo wszystko mam gdzie mieszkać i komornik nade mną nie stoi a smutno mi trochę bo jakoś nie wierzę ,ze te lepsze czasy nadejdą.Dobranoc wszystkim .Lecę bo mi się oczy kleją:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
JP
dobrze napisałeś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
też tak myślę, że dobrze napisane. Chodzi o oczy, też mi się kleją
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
typowe
ale jak wychowacie dzieci jak pracujecie do późnych godzin nocnych?
powodzenia
wychodzi, że dom i samochód ważniejszy od dzieci
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wszystko jest ważne, i dom i dzieci, i praca, także życzliwi sąsiedzi. Ważne jest aby dochodzić do okreslonego poziomu życia własną pracą, wykorzystać zdolności i talent i nade wszystko uczciwie. Nigdy cudzym kosztem. Branie kredytów na kilkadziesiąt lat wymaga odwagi. Są to jednak indywidualne kalkulacje każdego z nas i nic nikomu do tego. A dzieci powinny rodzić się tylko w takich rodzinach, które ich pragną i wychowają je sami, a nie rodzą bez opamiętania i na cudzy koszt, na zasiłkach z naszych podatków. One przeżyja całe swoje życie jako pasożyty bo takie maja wzorce. Pozdrawiam wszystkich uczciwych i odpowiedzialnych Bojan.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja piernicze, niby taki zwykły temat, a walimy tu przemyślenia o których filozofom, a przynajmniej socjologom się nie śniły:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwykły i niezwykły bo o kondycji ludzkiej. Wow ale mam przemyślenie :D No widzisz, tak tu się właśnie rodzi myśl wielka ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale się uśmiałam, to naprawdę żadne filozoficzne przemyślenia, to zwykłe szare, uczciwe życie i tyle. A temat jest niebanalny. Cwaniak i zlodziej nie może mieć ani łatwego ani radosnego życia. Warto o tym wiedzieć. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kompletnie nie rozumiem interesowania się cudzym portfelem i sposobem w jaki ktoś zdobył pieniądze. Nawet jeżeli ktoś jest nowobogacki czy zwał jak zwał - co komu do tego? Wolnoć Tomku w swoim domku!! Dla mnie to zwykła zazdrość o stan konta sąsiada a ludzie w Bojanie ewidentnie nie mają co robić. Jak jestem w Bojanie to nie raz zrywam boki ze śmiechu jak wścibscy potrafią być ludzie, każdy wie o każdym dosłownie wszystko. Wystarczy przejść się do przychodni. Śmiechu warte.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
No ale pomyliłeś pojęcia:)
NOWOBOGACCY to nie stan posiadania. To stan umysłu.
Można być bogatym i normalnym i znam wiele takich osób.
A można być NOWOBOGACKIM i to akurat nie zawsze jest odzwierciedleniem naszego stanu majątkowego.
Nowobogacki jak już trochę zarobi, to jest ważniejszy od wszystkich, mądrzejszy, zapomina jak czasem może być innym ciężko, biedni to nagle w 100% nieroby i patologia.
Zapomina o uprzejmości, kulturze itd.
I takich się wystrzegamy:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, z tymi oknami to prawda, sąsiad ma w całym domu kradzione parę lat temu okna z innej budowy w bojanie, duży minus mieszkania tutaj to brak połączenia autobusowego z gdynią i wejherowem oraz brak internetu bezprzewodowego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
@kamila_niunia, jeżeli piszesz, że z Bojana brak jest połączenia z Gdynią, to niestety się mylisz. Sprawdź linię 191 z Gdyni do Koleczkowa. Co do Wejherowa, nie wiem, nie sprawdzałem, nie mam takiej potrzeby. Co do internetu niestety też pudło. Sam używałem Play i Orange - bezproblemowo działają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
co do 191 - dla mnie ta linia nie istnieje;
połączenie z zakorkowanymi Karwinami i perspektywa podróży do Gdyni 1,5 h wyklucza jakiekolwiek korzystanie z tego autobusu, więc napisałabym tak samo jak @kamila_niunia - brak połączenia z Gdynią;
a co do internetu - zależy gdzie człowiek jest, u mnie w domu czasami brak zasięgu jakiegokolwiek -żadna sieć nie działa poprawnie;
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
@Olga, to dla ciebie nie istnieje, ale to nie oznacza, że jej nie ma. Odnosząc się do poprzedniczki - @kamila_niunia stwierdziła, że połączenia brak, a nie że nie chce korzystać z niego tak jak Ty. Dla innych to wystarcza i nie jest tak źle. Fakt nieraz tłoczno, nieraz korki, ale co ma zrobić młodzież, która nie ma prawa jazdy? Co mają zrobić ludzie, którzy nie mają samochodu lub tylko jeden i pozostawiają go małżonkowi/małżonce? Tak kolokwialnie mówiąc "olać 191" i iść na STOPA, może z "buta"? "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma"

Internet nie działa - masz rację, może w niektórych miejscach nie działać (propagacja, przeszkody naziemne, siła nadajnika, odlegość do BTS'a itd.), ale jest kilkanaście opcji do wyboru (różne firmy). Kłania się pan Google i Szukajka. Zawsze znajdzie się coś odpowiedniego.

Wiem, wiem, zaraz będzie za drogo, za wolno, za długo itd. Niestety na darmowy musimy jeszcze poczekać. Długo poczekać.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeśli chcesz sobie wyrobić opinie na temat Bojana to poczytaj inne wątki na tym forum, ogólnie buraki wiejskie ,ale nieszkodliwe.Typowa polska wioska.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Żyłem w bojaźni 11lat i moje wnioski z tego czasu są następujące:

Minusy:
kaszubskie dzieci są bardziej otwarte na kaszubskie dzieci (mnie nienawidziły).

Tak jest sporo kradzieży (raz nam ukradziono auto a drugi prubowano naszym gościom ukraść).

Plusy:
tania ziemia jak na wieś, miasto i wieś w jednym, naturalna żywność, są dobrzy ludzie (przeważnie), jakieś trzy piekne jeziora w okolicy.

Podsumowanie: szkoła niedobra ale można domową edukację zacząć. pjekna i tania wieś z naturalnym jedzeniem. Trzeba wybrać ludzi z którymi się panie będzie zdawała.

Powodzenia!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tym, do szkoły. Styl, gramatyka i słwnictwo traaagiczne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Haha, przynajmniej mam 98% z angielskiej gramatyki i slownictwa.
Poza tym piszę na tablecie i są z nim problemy.

Ale tu jest przykład osoby z Bojana.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
O.K. Tym, no to pracuj dla dobra naszej wsi i mieszkańców. Trzeba nam wszystkim jakichś ożywczych impulsów, Potrzebne są drożdże, będzie dla wszystkich pożytek. Bojano jest tego warte.
M.K. bardzo chciała być radną, po wyborach jednak zasnęła a szkoda, bo może zapracowałaby na stanowisko wójta?.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Koba, nie śpię. Działam, chociaż nie bezpośrednio w gminie.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,

A co z dzialkami w Bojanie? Gdzie najlepiej kupic dzialke? W ktorej czesci Bojana? Na co zwrocic uwage przy kupnie dzialki? Jak wyglada zagospodarowanie terenu? Czy bedziie przez Bojano przebiegala Obwodnica Metropolitalna?

Dzieki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Nowa kryta hala w Bojanie (3 odpowiedzi)

Witam, czy to prawda że jest pomysl na wybudowanie nowej,krytej hali w Bojanie? Z góry dziekuje...

Nowa grupa (5 odpowiedzi)

W obawie że stara grupa zostanie sprzedana, utworzona została nowa, by dalej była to grupa...

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

do góry