Widok

nowy wiersz Mirelli

Jest, wkońcu jest. Dziękujemy ci Mirello. Prosze Panstwa o niesmianie się, Mirella jest wyczerpana i pojawi sie dopiero na wtorkowym spotkaniu. A oto Wiersz z tomiku Malinowe wzgórza

Kolory mojej zimy

Niedługo zima
Choć dopiero lato
Przyjdzie mi czekać na Ciebie Tato
Mimo, że już tyle lat

Tej jesieni już nic się nie zmieni
Choć już niż nadciąga
Zimowy, wyląga
Wiosny mi trzeba

Dopiero co byłam
Dawno, nie wczoraj
Może jeszcze pójdę
Za długimy sztabulami

Tymczasem przenoś moją duszę
Ale nieutęsknioną
Do tych pagórków
Nieodżałowanych
Proszę o kolory, dużo kolorów tej jesieni, bo zima niedługo

Banino, 2017

Piękny, tak initymny, tak osobisty. Mirello Jesteś Wielka. Badz z nami juz na zawsze

Anna Maria
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10

Co to są szatbule?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosze Pana, to metefora lub onomatopeja chyba o akcencie personalistycznym naszej autorki; tylko ona moze na to pytanie odpowiedziec. zapraszamy we wtorek do pp Borubienieckich na wieczorek poetycki. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezu,to jest wiersz wręcz na nagrodę literacką. brak mi słów.Mirella oddaje cała siebie,ubogaca nas i czyni lepszymi.wspaniała Pani.czy będzie coś jeszcze czy dopiero we wtorek,serdecxnosci
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Padłam! Powiedzcie Pani Mirelli, że szkoda zdrowia. Bidulka wyczerpana po tej twórczej orgii
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosze Pana, to nielicuje z dobrym zachowaniem i kulturą. prosze wiecej szacunku. prosze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sorry ale myślałem, że proces twórczy jest przyjemnością i daje ogrom satysfakcji (gdy coś wyjdzie), natomiast w tym wypadku da się odczuć, że strofy powstawały w wielkich bólach i pod ogromna presją środowiska miejscowej bohemy. Efekt jest, jaki jest. Myślę, że nasza Poetka powinna zaczerpnąć nieco świeżego oddechu i nabrać dystansu a wena wykipi z niej niczym mleko z garnka, a wtedy może się nawet pokusić o nominację do nagrody SUKOVIA. Trzymam kciuki (bez ironii, żeby było jasne)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

wspaniałe,jeszcze raz Mirello ukłony i oklaski.mała moja próbka z tomiku Wierna, wiersz To moje

Tylko Ty,ponad nic
Ponad nami,ciągle niedogoniony
Wiatr Twoich poły
Ciągle Ty
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co to za odtworcza brednia? Przenoszenie duszy było w inwokacji. Proszę założyć formum poetyckie na dowolnym serwerze lub na fb utworzyć grupę a nas uwolnić od tych "wspaniałych" wierszy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pani Anielo, gdzie można kupic Pani tomik? Czy będzie Pani we wtorek u naszych Państwa na spotkaniu w ten wtorek? serdecznosci, Anna Maria
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stek bzdur. Inaczej nie można tego nazwać. Nowy temat założony, bo starego nikt czytać nie chce,.
Taki urok Rębiechowa i Banina.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jak to przeczytalem to aż na rzyganie mnie wzięło. Masakra. Jak już coś bierzecie to bierzcie tego połowę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi sie podoba,jak nie to proszę nie czytać i komentowac.lepsze pan ma,co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

przepraszam ze sie nie odzywalam, byłam u córki i zięcia. wspaniały wiersz Mirellciu. czy będziesz jutro u pp. Borubienieckich, w piątek zas jest nasze spotkanie kułkowe. bedziesz? jeszcze raz gratulacje. Wandzia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wandziu, kogo to obchodzi gdzie byłaś.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polne maki

Maki dorodne jak brzozy
Odchodzą w niebyt
Ale i tak powrócą
Wraz z przymrozkami
Twoich słów
Dlatego ciągle tam jestem, choć wciąż mnie nie ma

Banino, czerwiec 2017
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale błyskasz niesamowicie. Przymrozki, brzozy i maki to jest to.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak po prostu czuje, to są moje przeczucia i uczucia o świecie, o Baninie, o matce mojej, o siostrze, o Bogu i przyrodzie
pozdrawiam, Wanda
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

po długim czasie nieobecności stwierdzam, że osoby piszące te ,,wspaniałe'' wiersze są natchnione duchem ( w każdej postaci ). Wasza poezja ,,potrafi'' dotrzeć do każdego człowieka. Zagłębiając się w istotę przesłania każdego wers-a można wywnioskować, że ,,tworzycie'' to przesłanie z głębi serca i wątroby. Za każdym razem kiedy tylko przeczytam te ,,wspaniałe cudeńka'' zastanawiam się co zrobić na kolację, aby tylko nie zwymiotować. Autorzy i autorki razem z wami ,,przeżywam'' i wczuwam się w to co autor ma na myśli. Po głębokim przeanalizowaniu dochodzę do jednego wniosku - w główkach to wam się nieźle poprzewracało.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wielki Czwartek

Pośród piwowni,znów idziemy z Nim
Pośród naszych miast i wsi
Oddajemy cześć o Wiekuisty Boże
Chroń nad od złych mocy
Piękny wielki czwartek

Aldona,dziś,Banino
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Aldonko, pieknie. ja dzis ide do pracy na 7, ale potem tez cos napisze. do zobaczenia i uslyszenia Aldono. Ana Maria
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

ten caly smieszny watek nadaje sie jedynie do usuniecia z forum !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oh światowej sławy artystka z Banina ..... Cudownie ,fantastycznie oooooooohhhhh.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto to taki jest światowy.???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popołudnie

Letnie popołudnie
Pachnie wszystko tak cudnie
Ciągle czekam lata
Do Ciebie moja myśl przylata

Kolorowe piwonie
Wciąż za mgłą lecą
Do Ciebie mój miły
Kolory chcę by trafiły

Banino, czerwcowe popołudnie 2017

ps. teraz kochani kilka dni nas nie będzie, jedziemy razem z Mirellą na ogólnopolski powiatowy przegląd peotyckich form do Ostrołęki. wracamy we środę. wtedy też przedstawimy wiersze za które mam nadzieję dostaniemy nagrody. do usłyszenia, ucałowania. udanej niedzieli
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

w kartuskim powiecie nic o takim konkursie nie słyszeli, więc jak to jest.?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Anno,Mirella powodzenia.trzymamy kciuki

Dla powodzenia

Powodzenia,drogie me
powodzenia ciągle ślę
Trzymam kciuki
Tak i moje wnuki

Aldona
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale knoty. Masakra jakaś.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no Mirelka oczywiscie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy nowy wiersz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my też czekamy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak odjechany watek, ze trudno go nie lubic. wiersze sa tak powalone ze czekam z utesknieniem na nastepne. mirella dawaj/ albo kolo piszacy dla jaj ten watek
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

my tez czekamy. Asia i Tomek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Mirelko, jeszcze raz Asia. Czy i gdzie można kupić Pani tomik? podobno w OSP albo UG Kartuzy, czy to prawda? Chciałabym męzowi na imieniny, a ma je w sobote. dziekujemy Pani i życzymy owocnego pobytu na zlocie poetów. I czekamy na wiersze. pozdrowienia Asia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak mnie rozbawilo ze nie musialem dopalaczy zażywać...pozdrowienia z podłogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lato

Pierwiosnki,maki,dukle,habry
wszystko ma swoje lato
Ja biegnę do Ciebie moje lato
zostań z nami na zawsze

Banino,pierwszy dzień lata
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

czudo!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiosny nie ma lato zima ,krowa muczy mu mu mu a siedzę sobie tu . dziś promocja na tomiki a ja kupię -jestem dziki.
Rolnik z Rębiechowo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Cudowny wiersz!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znow caluje twe czolo
Jestem obok Ciebie
Moj mily
Tylko mòj,ja i ty
Ty i ja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzień dobry,proszę Państwo, nasze poetki w sympozjum poetów lokalnych zajęła 4 miejsce.wielki nasz sukces.gratulujemy obu naszym paniom.mam nadzieję że podzielom sie z nami tymi wspaniałymi informacjami i pojawi się jakiś piękny utwór. pogratulujmy im razem.pozdrawiam,aldonka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wspaniala wiadmośc z rana. czytałam dzis na stronach naszego urzędu. dziś jade do Mirelli pogratulowac osobiscie. podobno ma byc spotkanie, jak zwykle u pp. Borubienieckich. dobrze byłoby zrobic spokanie dla wszystkic mieszkancow, niech zobacza jaka maja wspaniala mieszkanke tutaj, pozdrawiam z drogi (jade wlasnie do Kartuz). grazyna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tego nie ,,podzielom"
Poeci za dychę, a słownik pewnie zakopany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tego nie ,,podzielom"
Poeci za dy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
debil ,ch..je,pedaly,porąby jakies.zamknąć już japy i,won z banina psie pindole zarąb.jak dorwać któregoś z Was to te wiersze włoże w d...e. zrozumiano ćwoki.won.koniec tego wierszoklectwa zrozumiany chamy głupie.więcej kultury
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
smutne.może mała strofa

Lecz jak

Jak taka boli
taką bolaca
jak ciężar sprawa
nieczyn innym
bo sam możesz to mieć
już więcej tej wiosny

poranek w Banino, dzisiaj
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale 4 miejsce to wcale nie jest sukces. Znaczy, że było 3 lepszych, chyba, że uczestników było przynajmniej 100. No nie wiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To niema sensu. Oni tak mają. Te wypocone ,,wiersze'' pokazują obraz inteligencji. Za jakiś czas temat umrze, a później znajdzie się znowu ,,nawiedzony inaczej'' i temat zacznie się od początku.
Szkoda nerwów na te bzdury.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pokłon

Znam Ciebie od lat
Bywa ze nawet lepiej
Ale ciągle tu jesteś
O, Wiekuisty

Aldona Miszke, czerwiec 2015
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry