Widok

1917

Filmy Temat dostępny też na forum:
Opinie do filmu: 1917.

Przeczytaj o filmie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie porywa

Film nie porywa. Wręcz słaby. To już nasze "Legiony" były lepsze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 36

To jak Legiony były lepsze, to ten musi być 100 metrów pod mułem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lot

Przystaw się do wiatraka to cię porwie ptaszyno
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam!!!

Super zrobiony film. Mocne, surowe i realistyczne sceny. Trzyma w napięciu. Genialna muzyka. Ten film trzeba zobaczyć.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja niestety spodziewałem się czegoś lepszego. Za dużo dłużyzn np wyciąganie samochodu z błota

przewidywalność, za mało realizmu np. Niemcy opuszczający okopy pewnie zaminowaliby choćby kilkoma minami główną ścieżkę po której idą bohaterowie. Najpierw bohaterowie siedzą w wodzie a za chwilę czyści z wyschniętymi ubraniami. Scenografia drugoplanowa zrobiona bardzo dobrze, ale brak mi w filmie szybszej akcji, realizmu bohaterów i trochę bardziej wartkiej akcji (którą odczułem dopiero przy końcu filmu). Bardzo dobra muzyka. Generalnie to moje odczucia, pójść warto ale brakuje mi kropki na i. Historia wpleciona w Wielką Wojnę mogłaby by być także opowiedziana przy okazji każdej innej wojny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wojna...

...jest straszna. A film bardzo realistyczny, nakręcony genialnie, prawie bez montażu w zaledwie kilku ciągłych ujęciach, z dobrą grą aktorską i hipnotyzującą muzyką Thomasa Newmana.

Polecam
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 4

Abc

Płakałam nad bólem przez który przechodzi człowiek.A tu pokazano dogłębnie heroizm i cierpienie bohaterów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stec

Można obejrzeć, ładne prowadzenie kamery,,
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Stachu

Można zobaczyć, ładne prowadzenie kamery,,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Duzo szczelania duzo kamery

Taki Rajan tylko wolniej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ja tu czegoś nie rozumiem...

10 nominacji do Oskarów? To chyba jakiś żart....scenariusz może i niezły ale po kilkunastu minutach ta historia nie trzyma się kupy....sceny w których brak logiki i realizmu....zwyciężył patos i kult bohatera który wykonał zadanie....
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 24

Hey

Jesteś mało wrażliwy.Popracuj nad swoją inteligencją i wrażliwością.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czego konkretnie?

Film jest genialny od strony technicznej, warsztatowej. Zwróciłeś uwagę ile było tzw. cieć Ja naliczyłem chyba dwa. Czy wiesz jak trudne jest osiągnięcie takiego efektu? Całą reszta, również jest super. Ja zupełnie nie rozumiem, jak tak śietny film, może się nie podobać ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przestań oglądać i oceniać filmy jak historyjki obrazkowe. Nawet gdyby był nakręcony smartfonem, bez dźwięku, bez dialogów, to on jest o czymś. To w nim jest najważniejsze a do ciebie nie dociera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba nie rozumiesz czym jest film. W mojej opinii, tym właśnie jest, historyjką obrazkową. Dla przykładu, sex w kiblu i sex na łożu wysłanym płatkami róż, to dwie różne rzeczy. Tyle w sferze obrazu, co do historii, którą opowiada film, też jest dobrze, ponieważ porusza co najmniej kilka ważnych kwestii, dylematów moralnych. Jeżeli tego nie rozumiesz, to brak ci percepcji, w takim razie współczuję. Jeszcze jedno, telefonem nie nakręcisz Avatara, Ojca Chrzestnego, Grawitacji, Śmierci komiwojażera. Film, to obraz, dźwięk i historia, tak się składa, że 1917 ma wszystkie elementy, a dwa z nich na najwyższym poziomie, mistrzowskim. Ty masz swoje zdanie, a moje jest zbieżne z opiniami ekspertów, tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie rozumiem

Nie rozumiem tego ,który nie rozumie.Film genialny,nie ma słów określić mistrzostwo realizacji w każdym aspekcie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przeciętny

Wg mnie szkoda czasu na kino. W warunkach domowych da się obejrzeć. Dużym plusem jest montaż, scenografia, zdjęcia. Film się trochę ciągnie, a samo zakończenie bez fajerwerków. Praktycznie cały film w jednym tępie. Brak tego czego ja oczekuję..emocji.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 17

Nieprawda, emocji nie brakowało i praktycznie ani chwili nudy...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

w jednym tępie?

oj chybaś rzeczywiscie
tępy w niejednym tempie....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piana.

Zbyt duzo nabitej przysłowiowej "piany" o tym filmie. Po wyjsciu z kina mialem wrażenie, ze grało najpierw 2, a potem 1 aktor. Film podobny do gry wojennej, a kamera tak jak w grze nie opuszcza aktora na dalej niż 2 metry. Daję 4 na 10 pkt.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12

Kiepski teatr

Wojna jak w teatrze: brak drugiego i trzeciego planu, sterylne okopy, wyprasowane mundury, strzępy kiepskiej batalistyki. Ubogi scenariusz, kiepskie dialogi, sentymentalne zakończenie. Zero prawdopodobieństwa. Z trudem na 3 gwiazdki
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13

Warto!!!

Poruszający do głębi. Zachwyca gra aktora i ogólnie myśl o ludziach pełnych takiej odwagi i poświecenia, dobroci, za którą w realiach wojny można przepłacić życiem. Horror wojny w pigułce. Nachodzi refleksja, ze za ambicje "wielkich" tego świata- starych zwyrodnialców, młodzi i niewinni musza płacić życiem. Temat nadal aktualny ...:(
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ładnie to opisałaś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry film,wciąga, polecam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Teatr Telewizji...a właściwie Kina.

Rozczarowanie. Bardzo umowna sprawa miejsca akcji. Sztuka teatralna w kinie. Świetna muzyka, pomysłowe prowadzenie kamery. Trochę zabawy światłem. I ta wszechogarniająca sztuczność. Czy tego oczekujemy idąc do kina?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Zgadzam się. Ale jak to się mówiło o perłach rzucanych między wieprze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tu dużo mówić...

Nibyjednoujęciowa przypowieść o listonoszu... Oj oj...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto

Nie wiem skąd tyle negatywnie nastawionych. Film wcale nie był nudny a wręcz przeciwnie, trzymał w napięciu. Zaletą jest brak znanych aktorów a Ci grający w tym filmie robią to tak jak trzeba. Jeśli ktoś lubi kino wojenne to z pewnością nie będzie zawiedziony. Polecam z czystym sumieniem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Słaby

Idą, idą, idą....idzie, idzie, idzie....dotarł. koniec.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Podpisz się pełną nazwą. Nie Mia a Miernota.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

sam jesteś słaby i też w wypowiedzi. Ciekawe jak ty byś tak szedł, na miejscu tych chłopaków ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Film doskonały, ale część publiczności za głupia.

Gdybyśmy mieli mądrych ministrów edukacji, gdybyśmy nie prowadzili polityki będąc na smyczy największego agresora, uczniowie szkół obejrzeli by ten film za darmo, w ramach zajęć. Choć częściowo zniwelował by ogłupienie komputerowymi grami, w których każdy ma trzy życia a przeciwnik to tylko obrazek a nie żaden człowiek wysłany na wojnę przez polityka, któremu marzy się nowa przestrzeń życiowa.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

tak część ludzi go nie rozumie, pisząc że jest słaby. Jest bardzo poruszający, ale jak widać nie wszystkich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rewelacyjny film.

Hmmm, film jest rewelacyjny. Proponuje obejrzeć, przeczytać, opinie fachowców, czyli krytyków filmowych, na temat 1917. Szanuje opinię ludzi, którym film nie przypadł do gustu, ale tak to już jest, że filmowe disco polo jest i być musi i wyraża swoje opinie i dobrze. Tak to już jest, że po wyżej pewnego poziomu się nie podskoczy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oskar

....ale wyłącznie za zdjęcia , no może za scenografię również , takich historii w kinie było wiele , niczym nie zaskakuje , akcja momentami nudna , w sumie 3+
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

O co chodzi w filmie?

Czytając większość polecających komentarzy odnoszę wrażenie, że w filmie mam podziwiać np. ładne prowadzenie kamery. A ja naiwnie myślałem, że w filmie najważniejsze to ciekawa historia i emocje : )
Podsumowując: mam wrażenie, że filmowcom coraz trudniej spełnić oczekiwania widzów w pojedynczym filmie (nawet długim). Przyszłość to seriale. Przyszłość to platformy typu Netflix. Zastanowiło Was, że płacicie za film do kina i dostajecie 30 minut reklam na początek??? Sala kinowa służyła kiedyś do tego, żeby się skupić na filmie. To jest przeszłość - teraz jest szeleszczenie, siorbanie, mlaskanie. W domu dzięki nowym technologiom jest lepszy odbiór filmu i myślę, że kina obecnie to jak kiedyś sale klubowe do oglądania filmu z taśm VHS - czyli przeżytek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Warto

Bardzo dobre kino, realistyczna historia, taka z frontu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
do góry