Widok

1ALO w niebezpieczeństwie!!!!!

Co? Gdzie? Kiedy? Temat dostępny też na forum:
Właśnie po powrocie mamy z wywiadówki w mojej szkole-
Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni (ORŁOWO) z oburzeniem chciałabym przytoczyć to, czego się właśnie dowiedziałam. Otóż nagle okazuje się, że wspaniały budynek, w którym mieści się wspomniana szkoła, doskonale kojarzony przez wszyskich Gdynian pałacyk jest własnością Zwiąsku Nauczycieli w WARSZAWIE. I własnie WARSZAFKA dała naszej szkole PÓŁ roku na całkowite wyprowadzenie z budynku!!! Jest to rządanie wprost absurdalne, moim zdaniem, jako uczennicy pierwszej klasy. Mam bowiem w tej szkole spędzić jeszcze ponad 2 lata, a przecież nie wiadomo, jaki będzie los jednej z lepszych szkół w trójmieście. Pół roku to bardzo krótki czas na przeprowadzenie tak wielkich zmian- przede wszystkim znalezienie nowego budynku, patrząc na to jeszcze przez pryzmat czekającej uczniów trzecich klas pierwszej edycji nowej matury... Nie wiem co się z nami stanie, z uczniami, nauczycielami całą jednością jaką jest nasza szkoła. Przecież pałacyk wraz z otaczającym go parkiem jest w pewnym sensie symbolem tak jakże już starej i zasłużonej szkoły. W tej formie chciałabym zwrócić uwagę wszystkich na powstały problem a przede wszystkim uczulić na niego wszystkich Gdynian no i oczywiscie władze Gdyni. Proszę o odpowiedź wszystkich zainteresowanych!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem uczniem Ialo i z tego co wiem to nasza szkołą przegrała sprawę w sądzie. Ale zastanówmy się po co związkowi z Warszawy ten budynek sądze że temu związkowi jest ona zupełnie niepotrzebna a dla nas ona coś znaczy. Zmiana budynku dla szkoły to coś strasznego zmienia się klimat zmienia się podejście do niej. Jak dla mnie coś w stylu parku przy naszej szkole powinno istnieć przy każdej i mimo że kończe w tym roku szkołe to jestem za stworzeniem ogólnoszkolnego strajku. Przecież późniejsze spotkania absolwentów gdzie się będą odbywać? Przecież będzie zupełny brak wspomnień! Tak więc sądze że powinniśmy walczyć wszystkimi możliwymi środkami i pokazać że ta szkołą dla nas to nie jest byle co!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram mojego przedmówcę i jestem jak najbardziej za tym , żeby ratować nasze ALO wsztystkimi środkami. Nie dajmy sobie odebrac tego co nasze!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kompletnie sie zgadzam. Jeżeli będzie trzeba to będziemy walczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram przedmówce, nie możemy dopuścić do odebrania nam naszego pałacu, to już nie będzie ta sama szkoła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam! Jestem uczniem klasy 3, w tym roku odchodze i nie powinno miec dla mnie znaczenia czy szkole zamkna, przeniosa czy co innego z nia zrobia. Popieram jednak idee walki o dalsze funkcjonowanie szkoly w dotychczasowym miejscu, bez zadnych lokalizacyjnych zmian. Teraz do wszystkich: Piszcie co sadzicie o tym calym problemie z eksmisja szkoly z palacyku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co slyszalem to maja nas przeniesc do kolejowki wspolczuje tym ktorzy beda musili tam chodzic razem z kolejarzami:P ja naszczescie koncze (miejmy nadzieje) w tym roku nauke w "jedynce" wiec mnie to juz nie dotyczy w takim stopniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko musi sie wyjasnic do konca lutego.. jest mozliwosc ze miasto wykupi palacyk, wiec jest nadzieja ze nas stamtad nie wyrzuca. choc istnieje tez prawdopodobiensto ze moga nie tylko nas wyrzucic ale takze ROZWIAZAC TE SZKOLE! to skandal! jestesmy w tym budynku juz 52 lata=P. po drugie dla trzecich czy pierwszych klas to nie bedzie az taki problem, ale co maja zrobic drugoklasisci ktorzy w przyszlym roku beda zdawac mature? mamy sie przenosic do nowych szkol, zmeniac nauczycieli, wymagania? koszmar.
nie mozna na to pozwolic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I ALO

Ja osobiscie zalamalem sie jak dowiedzialem sie o tym, ze szkola zostanie przeniesiona - wybierajac z posrod kilku dobrych liceow wybralem wlasnie ja ze wzgledu na jej lokalizacje (choc nie tylko). Zmiana budynku, moim zdaniem niekorzystnie wpłynie na nietylko na atmosfere w szkole ale odbije sie rowniez na poziomie nauczania. Ta szkola naprawde duzo zawdziecza temu palacykowi. Nie jest to taki moloch jak np. II LO, co sprawia, ze wiekszosc ludzi sie zna, wprowadza to bardziej "rodzinna" atmosfere w szkole.
Co do wykupu szkoly przez UM w Gdyni to slyszalem kiedys ze na miejscu I ALO ma powstac Sala Reprezentacyjna owego UM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez wybralam te szkole dlatego, ze zauroczyl mnie jej budynek i przyleglosci (no i wyklady ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogolnie wiadomo ze Nobel wynalazl zarowke, ale czemu maja nas przeniesc do kolejarza? Ucze sie w tej szkole juz 5 rok, ale w przyszlym roku mam mature i taka zmiana mzoe zaklocic ciaglosc nauki. Z tego miejsca chcialbym pozdrowic moja mentorke - Emilke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Banalnym a niestety prawdziwym będzie stwierdzenie, że I ALO dostało wieczystą dzierżawę budynku, która jak okazuje się teraz jest dzierżawą wieczystą do roku 2005. To po pierwsze. Po drugie chciałabym się dowiedzieć, gdzie ewentualnie jakieś towarzystwo z Warszawy ma zamiar przenieść aktualną społeczność uczniowską. Nie wydaje mi się, żeby jakakolwiek szkoła była zainteresowana przyjęciem do siebie dodatkowych 18 klas{w każdej ok.35 uczniów} a koszt budowy nowego budynku raczej niski nie będzie, pomijając oczywiście czasowy aspekt tej operacji. Po trzecie szkoła naprawdę dba o budynek. W czasie ferii przeprowadzane sa renowacje, a uczniowie bardzo szanują image szkoły i nie mają zamiaru przyczyniać się do jego degradacji. Myślę, że dobrym dowodem na to będą akcje sprzątania parku ogranizowane przez szkołę, w których uczniowie mają niemały udział. Moim zdaniem postanowienie to jest irracjonalne i nie ma solidnych podstaw ani prawnych ani logicznych. Zupełnie nie wiem po co Warszawie budynek w Gdyni, chyba że celem "stolicy" jest zaniżanie poziomu polskiej/gdyńskiej edukacji i powodowanie dodatkowych z nią problemów{jakby z nową maturą już było ich mało}.

Uczennica klasy 3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uwazam ze wiekszosc ludzi zdecydowala sie na wybor tej szkoly glownie ze wzgledu na jej otoczenie niepowtarzalny klimat;) nie ma w Gdyni drugiej takiej szkoly polozonej w podobnym miejscu i znajdujacej sie w zabytkowym budynku jakim jest palacyk;) ponadto otoczenie szkoly (park) tez czyni to miejsce niepowtarzalnym;) uwazam ze z tych wzgledow szkola powinna zostac na dotychczasowym miejscu;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedna prośba do wszystkich aby przesłac linka do tej strony wszystkim osobom z naszej szkoły w celu poinformowania ich i zyskania poparcia dla naszej szkoły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niepotrzebnie panikujecie, a jak będą chcieli wywalić to zrobimy strajk w lato w naszej 1-ce! nawet naszym patronatem możebyć tvp1 ;) I by mógł być program tv "Wakacje z Jedynką" ;) Najważniejsze być dobrej myśli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z kolei zawsze marzylem zeby zablokowac ruch uliczny;) Dyrekcja szkoly ponoc walczy o budynek. Jesli ich starania sie nie powioda, po prostu wyjdziemy na ulice. Moze absolwenci nas wesprą? W grupie sila, wiec zbierzmy sily i manifestujmy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje zablokowac stacje SKMki Gdynia - Orlowo i piekarnie Rogalik, to dwa strategiczne punkty. Klifu nie ruszymy, bo maja McDonalda z dogburgerami i padniemy martwym trupem. Jak wybierac termin to nie kolidujacy z maturami, kolosami, egzaminami wstepnymi (tymi ktorych mialo nie byc) i moimi urodzinami. W ramach protestu mozemy rowniez zebrac fundusze, za ktore wykupimy caly zapas napojow winopodobnych do 5zl/litr co bedzie dotkliwym ciosem dla mieszkancow Orlowa. Publicznej konsumpcji mozemy dokonac pod gmachem szkoly.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lol, dobre :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W wakacje może być problem dużo osób wyjeżdża i ciężko z innymi się skontaktować więc trzeba zacząć szycbciej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ! Jestem w 3 gim. i własnie się wybieram do tej szkołki ...! Mam nadzieję, że bedzie istnieć tam gdzie jest teraz ! Jestem z Wami ! Musimy walczyć o swoje!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

IV LO

Jakis czas temu (bardzo dawno) w palacyku bylo usytuowane takze inne gdynskie LO, a mianowicie IV LO. Ale przeniesiona je do aktualnie zajmowanego budynku. Wywolalo to ponoc drastyczny spadek poziomu nauczania oraz wprowadzenie dosc niemilych napiec wewnatrz szkoly. Miejmy nadzieje, ze to samo niestanie sie z nasza szkola i ze jej dobre imie bedzie zachowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadzam sie z Wami wszystkimi:D:D:D oczywiście jestem uczniem "nejlepszej" szkoły w Gdyni jaką niewątpliwie jest 1ALO. Sądze iż powinniśmy zaczekać na ostateczną decyzje...a jeśli będzie dla Nas niekorzystna, należałoby coś z tym zrobić. Mimo iż jestem uczniem trzeciej klasy, jednak już teraz z budynkiem tym wiążą mnie niezapomniane wspomnienia;) Nie chciałbym za 50 lat iść na spotkanie absolwentów w inne miejsce (przypuszczalnie szkoła kolejowa)...To atmosfera tego miejsca pozwala wychować młodzież uczącą się w pałacyku na kulturalnych obywateli:) Niewątpliwie szkoła posiada pewien "czar" którego niszczyć nie można...Mam nadzieje, że nasze komentarze zostaną choćby zauważone przez władze gminy, tak iż będzie ona nieustępliwa czym przyczyni się do dalszego egzystowania szkoły i społeczności szkolnej.

Jako uczeń i przyszły absolwent ALO życze Sobie i Nam pozostawienia budynku w spokoju!!!!!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Forum na którym też jest mowa o naszej szkole
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=57&w=19424809
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=57&w=19424809&v=2&s=0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1ALO w niebezpieczeństwie!!!!!

Tak sie teraz zastanawiam, czy pisanie tego wszystkiego tutaj lub na http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=57&w=19424809&v=2&s=0 ma wogle jakis sens, znaczy czy ktos to czyta... Moze nalezalo by wyslac pismo do UM w Gdyni albo do jakiejs gazety :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owszem czemu nie można coś wysłać, ale dobrze jest sie zorientować wpierw z poparciem dla całego planu wśród różnych ludzi. Poza tym UM już raczej o całej sprawie wie. I jedyną siłą do przebicia argumentów do przodu którą ja widze to jest strajk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
urzad miasta wie juz o naszej sytuacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tylko sie dowiedziałem o tej wiadomości, nie mogłem uwierzyć i od razu poleciałem sprawdzićczy to prawda.........:(:(:(: NIESTETY to PRAWDA!!!!!
Skończyłem tą szkołe dobre 3 lata temu i nadal Zyje w NIEJ , bo ucześtniczę w życiu tej szkoły CAŁY CZAS...... WIĘC JESLI JEST POTRZEBNA POMOĆ TO LUDZIE ZE SZKOŁY WIEDZĄ DO KOGO IŚC jełsi chodzi o ABSOLWENTÓW!!!!!!!
BĘDZIEMY WALCZYĆ I TO WSZELKIMI ŚRODKAMI, jełsi takie będą potrzebne!!!!!!!
POZDRO DLA bobra:):):):

Świstak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie - nie po to walczylem o to, aby dostac sie do I ALO, zeby teraz ktos mi ją odbierał.
Nie chce mi sie wierzyc, ze ktos bedzie chcial zamknac jedna z najlepszych szkół w Gdyni (ktora przy okazji współpracuje z szkołami wyższymi)... Jeśli ją tkną to zawsze mozna zrobic stary dobry strajk albo napisac do odpowiednich ludzi.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Patrzcie jak ZNP dzielnie broni szkoly i przedszkola przed likwidacja: http://www.znp.edu.pl/artykul.php?id=531
Tylko dlaczego nie zalezy im na szkoly z prawie 60letnia tradycja...??

Moze artykul w prasie, stawiajacy ZNP w zlym swietle cos by zmienil? Wydaje mi sie, ze wystarczy wyslac linka do tego forum na maila jakiejs redakcji, a moze nawet do samego ZNP. Proponuje sie jednak wstrzymac z wszelkimi dzialaniami, bo nie wiadomo co na to dyrekcja szkoly. Moze udalo im sie juz cos osiagnac, a my nie wiemy i bysmy niepotrzebnie rozdmuchali sprawe... Sprawa delikatna, wiec trzeba z rozwagą dzialac, a bez poparcia kadry edukacyjnej szkoly nic niestety nie zdzialamy.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No przecież to jest skandal. Wszyscy wybraliśmy tą szkołę ze względu na jej niepowtarzalny urok i specyficzny klimat, który w niej panuje. Z pewnością każdy, gdy wszedł do wnętrza pałacyku, zobaczył te wszystkie schody, orginalne sale lekcyjne, w niczym nie przypominajace tych obskurnych pomieszczeń występujących w innych szkołach, pomyślał, ze to jest właśnei szkoła dla niego - szkoła w której chce spędzić trzy lata. Nie pozwolimy, żeby nam ją zabrano!!!!!!!!!! Nigdy!!!!!!!!!!!!!!! Jestem uczennicą klasy drugiej i nie wyobrażam sobie, żebym mogła pisać maturę w jakimś innym budynku. W przyszłym roku chcę wrócić do tego samego pałacyku, chcę być witana przez nasze kochane kaczuszki.
To jest nasza szkoła, nie pozolimy by nam ja odebrano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się w pełni z wszytskimi uczniami I ALO oraz całym gronem pedagogicznym ,aby ratować naszą kochaniutką szkołe. Jestem aktualnie w drugiej klasie i kto by przypuszczał, że kiedykolwiek będe chciała ratować jakąkolwiek szkołe?chyba nikt:) ale jakoś tak się złożyło, że bardzo lubię swoją szkołe,nauczycieli w niej uczących oraz wszytskich moich znajomych ze szkoły:) W I ALO poznałam wielu świetnych ludzi, każdy ma tam coś do powiedzenia i razem tworzymy swoistą ,,rodzinę".Dlatego musimy się zmobilizować i gdy nadejdzie chwila największego zagrożenia pokonać wszytskie przeciwności i utrzymać władze nad naszym wspaniałym PAŁACYKIEM . Jestem święcie przekonana iż wiele osób uczęszczających do naszej szkoły przy wyboże Liceum zdecydowało się właśnie na nasze ze względu na dobrą lokalizację i ten budynek, który utrzymuje świetny klimat:) W pałacyku wszytsko toczy się swoim życie, tu również nauka wygląda inaczej niż w innych gdyńskich LO. Tu wszytsko jest takie ,,zaczarowane"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki klimat? jaki czar? co ty pierdolisz każda buda taka sama jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie znasz sie ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli uważasz ,że każda "buda" jest taka sama to masz sieczkę w głowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja akurat jestem uczennica 2 lo.,ale znam kilka osob ktore chodza do jedynki i w pelni rozumiem ich rozgoryczenie.Z pewnoscia wielu z nich przywiazalo sie do tej szkoly i nie chca jej opuszczac.Raczej w praktyce za bardzo nie moge Wam pomoc,ale za to wspieram Was duchowo:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1ALO w niebezpieczeństwie!!!!!

Ja wciąż wierzę, że to wszystko się jeszcze ułoży pozytywnie dla nas. Przecież nasz sławny dyrektor :) sam powiedział, ze wszystko jest na dobrej drodze. Poczekajmy na rozwój wypadków. Ale jeśli będzie trzeba to oczywiście, jak większość zapewne, wezme udział w strajku :P.
"W jedności siła" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
STRAJK!!! ZRÓBCIE STRAJK !!! Ja co prawda jeszcze nie jestem uczniem IALO, ale wybieram się tam i nie wyobrażam się przenosić do ... technikum kolejowego. Jakby co piszcie - postaram się o poparcie trójmiejskich młodzieżówek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Autor: Przyszły uczeń IALO 18-01-2005 11:42 wyślij odpowiedź

STRAJK!!! ZRÓBCIE STRAJK !!! Ja co prawda jeszcze nie jestem uczniem IALO, ale wybieram się tam i nie wyobrażam się przenosić do ... technikum kolejowego. Jakby co piszcie - postaram się o poparcie trójmiejskich młodzieżówek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie!!! Naprawdę nie możemy pozwolić na wyrzucenie nas z naszej szkoły!! Myślę,że teraz jeszcze powinniśmy poczekać aż dyrekcja zajmie się tym do końca...jeśli skutki nie będą nas satysfakcjonowały...postawimy się wszystkim,którzy chcą nas pozbawić części nas-naszego pałacyka,naszej szkoły i klimatu,który tam panuje!!Przecież nasze ALO jest jedyne w swoim rodzaju!! Nie mogą nam tego odebrać!! A co do likwidacji szkoły jako instytutu.do tego nie dojdzie...przecież jesteśmy zbyt wysoko w rankingu gdyńskich szkół.Chociaż to jest pocieszające...Pamiętajmy nie damy się!! Mam nadzieje,że podobnie jak ja jesteście nastawienie na 'walkę' o to co nasze do końca,do skutku=) Ola =) napisał(a):
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktokolwiek po przeczytaniu tego forum jest w stanie zaprzeczyć że kochamy tą szkołę i nie damy sie wynieść?. Ja po przeczytaniu myślę że jeżli dalej będziemy stawiać opór, narazie teoretyczny, to wszystko będzie dobrze ;]. Pozdro dla 1e !,

uczeń 1 klasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz racje damy rade i wszystko będzie dobrze Trzeba pozytywnie myśleć =) a jeśłi to nie wystarczy to cieszę się, że wszyscy są gotowi walczyć =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe zapytaj się swoich nauczycieli gdzie przeniosą waszą szkołę... a ja Ci powiem że przeniosą ją do ekonomika, jak mieli zrobić ... Wasza szkoła będzie dalej istnieć tylko mojego ekonomika zlikwidują (tak mówiła u nas Pani od ekonomii)... więc wypieprzać z naszej szkoły i budujcie sobie jakiś namiot w którym się będziecie uczyć....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tzn nie że zlikwidują ekonomika tylko poprostu nie będę przyjmować nowych osób... więc po jakimś czasie i tak ekonomik przestanie istnieć.... wasza frajerska szkoła nam zabierze naszą szkołę....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jeszcze jedno.... jakie wy jesteście głupki to już HOOY, naprawde myślicie sobie że Wy te kujony, te pieprzone ludziki co całe dnie przed książkami siedzą.... z Trójmiasta stracicie szkołe? że wywalą was z niej? to chyba równo was powaliło. Tu wyszło jacy wy jesteście inteligentni, widać że wy wszystko kujecie na pamięć bo myśleć to nie potraficie (tzn mówie to tylko do tych co tak wypisują w tym forum bezsensu).... rozśmieszacie mnie... hehehehehehehehehehe usuńcie ten temat bo sobie ludzie myślą jacy to frajerzy chodzą do jedynki w Orłowie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A samemu panu na michałowi zależy na jego szkole więc nie widzę sensu jego ostatniej wypowiedzi. Tak samo się w tej chwili troszczy o swoją szkołę jak my o naszą cytuje: "Wasza szkoła będzie dalej istnieć tylko mojego ekonomika zlikwidują"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wypisywanie na nasz temat takich obrazliwych glupot swiadczy tylko o twojej nieinteligencji, Michale M. Tzw.: Odreagowywanie kompleksow ;P. Koniec kropka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli chodzi o takie drobiazgi, ktorych czepia sie michal, to szczerze: zdecydowanie mniej mi zal jakiegos tam ekonomika dla miej sprawnie intelektualnych (jesli sadzic po przykladzie michala) niz NASZEJ szkoly. i pewnie moglabym mu wrzucac dalej, gdyby nie chodzilo o utrzymanie Naszej szkoly w obecnym stanie i budynku. JAK NAS NIE ROZUMIESZ- to mowie na razie grzecznie-WYWALAJ!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No więc widze że pan z ekonomika też popiera naszą sprawę. I mam nadzieję że z chęcią przyłączą się wszyscy z tamtąd do nas. Na razie wszyscy tylko mówimy, a sądzę że jak tylko będzie można to trzeba skontaktować się z dyrekcją naszej szkoły (1alo), może oni podpowiedzą nam dokładniej co mamy robić. Poza tym ZNP też jest troche śmieszny, szkoły w Łodzi tak w Gdyni nie co za bzdura.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh no można tak powiedizeć ... ale jak pójdziecie do ekonomika wtedy jak mówiłem ekonomik nie będize przyjmował kotów ... zostaną te klasy które muszą skończyć ekonomik, odejdą klasy 5 i 3 lp. Tylko gdzie my się tam pomieścimy to ja niewiem... ale spoko jak dla mnie to mi to zwisa możęcie przychodzić, chociaż jakieś fajne laseczki przyjdą :D:D:D ale ja nie chce mieć lekcji od 15 i do 23 :D:D:D
>> a tak wogóle to coś było żę do transportówki mieli was przenieć (czyt. kolejówka jak ktoś tu to nazwał tylko że ta szkoła od kilku lat się nazywa transportowa ale kolejny mało inteligentny się trafił), tam jest za mało miejsca jak oni sami się tam nie mieszczą to tam was nie przeniosą hehe ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejarz też fajna szkoła, z klimatem:P. To co, że spadnie poziom nauki, wzrośnie za to liczba narkomanów i żuli:]. Jeśliby protestować, to jest teraz ostatni dzwonek, w wakacje, jak to radzą niektórzy, będą wywozić już ławki itp. czyli przeprowadzka pełną parą, a wtedy już na pewno ZN w Wa-wie nie zrezygnuje z naszej szkoły. Za dużo jest wart ten pałacyk i otaczający go park żeby mieli się przejmować uczniami:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm.. bedzie dobrze.. co taka nam Warszawa może zrobić.??!!!!, niech sie trzepia o kaloryfer
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja już nic nie kumam !!!!! sluchajcie robimy strajk i tyle !! ja moge w tych z warszawy kamieniami rzucać :* nie mogą rozwalić szkoły ani nas do kolejjarza przenieść !!!!!!! tak sobie myśle że może pania frau.w od niemca wysłac w delegacji, tak im namiesza ze w koncu nie skumauja sie o co chodzi i szkołą zostanie dla nas!!! a poza tym to gdzie indziej można na papieroska wychodzic jak nie do naszego parku !!!!!
jak cos to strajkujemy i koniec !!!!!!!jestem za głodówką - przynajmniej troche galarety zrzuce.

a tak na poważnie ile może kosztować palacyk????

buziaki dla 1b
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poważnie to teraz mają jakiegoś chętnego i podobno stawka jest naprawdę wysoka....ale myslę ,że damy rade i nie będzie tak żle.Nasz wspaniały dyrektor nie pozwoli na wyrzucenie nas albo transportówki albo do ekonoma.Jeśli już nas stąd wyrzucą(ale mam nadzieje,że nie)to tylko i wyłącznie do jakiegoś osobnego budynku,nie połączą nas z inną szkołą. A jeszcze pare słów do kolegi z ekonomika- nie chodzisz do naszej szkoły nie wiesz jak jest,nie znasz wysarczająco dużo ludzi z ALO, to sie na ten temat nie wypowiadaj =) pozdrawiam wszystkich =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co wy na to żeby kupić tą szkołę...? ktoś nademną ma dobry pomysł...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, ze nic nie wnosze do dyskusji, ale wypowiedź 'Michała M.' zniszczyła mnie totalnie. :P

Co do sytuacji ze szkołą to proponuje przeczekać ferie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się, że z działaniem czynnym należy przeczekać do końca ferii, ale jest tonatomiast bardzo dobry czas na dokładne zorientoawnie się w sytuacji. Ipowiadomienie wszystkich osób związanych ze szkołą teraz i wprzeszłości i istniejącej sytuacji i pokazanie dyrekcji, że nie jest sama w walce o pałacyk. (Co to forum chociaż troche pokazuje.) A propo ceny szkoły to ona jest ponoć bardzo wiele warta gdyż ile mogą byc warte resztki z XIII wiecznego pałacyku który później został odbudowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i mozna zbiorke zrobic i wnioski o dotacje do jakis firm i organizacji XD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no jak kazdy z nas sie zrzuci po kilka tysiecy to moze sobie wykupimu piwnice. albo np. wszystkie okna...
zwruc uwage ze przucz samego budynku musialbys wykupic takze caly grunt, a to bylo by troche nierealne (chyba zebysmy podniesli kase wplacana na obiegowkach :P)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest maskra!!! Musimy walczyć... Nie ma bata... Razem damy rade i wygramy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZNP powinien dbac o sprawy uczniow i nauczycieli a podkopuje pod nami wielki dół... Teraz widac co dla nich liczy sie na serio....pieniadze ktore dostana za nasz palacyk. Jestem w 2 klasie i nie za bardzo pocieszajaca jest perspektywa pisania matury gdzie indziej. A tak na margiesie palacyk jest usytulowany w swietnym miejscy wiec mysle ze jesli nie wykupi go UM to zrobi to ktos inny i mozemy pozegnac sie z budynkiem naszej szkoly. Trzeba cos z tym zrobic, zanim minie końcowy termin wymowienia. Zeby potem nie bylo za poźno. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z Tobą "uczennica 1 ALO". Moim zdaniem też należy działać jak najszybciej. Im szybciej tym lepiej... Zwałowata sytuacja... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem dobrej myśli.
Mam tylko wazne pytanie - czy mamy jakies WIARYGODNE źródło informacji (pomijajac to co wiemy z wywiadówek - co nie jest specjalnie precyzyjne)?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie, można by dowiedzieć sie czegoś konkretnego. A w tej sytuacji bicie piany niewiele nam daje, walczyć będziemy jak będziemy wiedzieli na czym stoimy.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powinni zoorganizowac apel i powiedziec nam cala prawde. Mamy prawo wiedziec tak samo jak i nauczyciele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcecie faktów prosze bardzo mam propozycje. Moge wysłać nauczycielom maile zapraszające ich do udziału w forum o następującej treści:

Serdecznie chcielibyśmy zaprosić pana/panią do udział w forum na temat przyszłości naszej szkoły w celu przedstawienia swoich opnini i faktów dotyczących zmiany budynku szkoły. Forum odbywa sie na stronie http://forum.trojmiast.pl, dział: co? gdzie? kiedy?, temat: 1ALO w niebezpieczeństwie!!!!

Uczniowie troszczący się o swoją szkołe.

Jeśli i to nie pomoże i nauczyciele się nie będa chętnie wypowiadać to proponuje następnie wysłać wiadomość pisemną z prośbą o przedstawienie sytuacji bydunku szkoły uczniom. Na wszelkie za i przeciw, a także na zmiany w treści czekam do godziny 19:00 dnia dzisiejszego tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myśle, że pomysł z zawiadomieniem nauczycieli o tym forum jest całkiem niezły. fajnie by było zeby dyrektor tez sie gdzieś tam wypowiedział wtedy bylibyśmy pewni co tak naprawde sie dzieje i czy w obecnej sytuacji możemy coś zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten pomysł z emailami jest dobry !! można spróbować i dobrze by było sie dowiedziec czegoś wiecej!!
palacyk jest na pewno bardzo drogia ale gdyby zrobić jaką s zbiórke wszlkole i powiedzmy że każdy musiłą by wpłącic jakies 100zl to zawsze to jest cos.. zebrało by się okolo 30 tys. to jest w sumie mało bo pałącyk kosztuje pewnie duzo dużo wiecej ale zawsze w jakiś sposób możemy wspomóc UM w wykupieniu budy !!! a poza tym jeśli ludzie zobaczą że coś robimy i że nam zależy to też zaczna pomagać !!
a jak nic nie pomoże to pobawimy sie w samoobrone i bedziemy blokować drogi albo użądzimy głodówe w szkole!!!!

bóg z 1b :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No cóż, chyba wreszcie dopięli swego. Najpierw proponuję zapchać skrzynki e-mailowe panów z Warszawy petycjami, jeśli to nie pomoże to i skrzynki pocztowe - w razie niepowodzenia akcji - nie zaniechać działalności, bo zapewne szkoła i tak będzie stała pusta...
Jeżeli i to nie pomoże, to jakiś strajk mimo wszystko będzie konieczny - głodówka raczej nie poskutkuje - bo kto koczowałby 24 h w szkole ? ;)Chociaż efekt prasowy mielibyśmy- i tu rysowałoby się kolejna perspektywa. Do jakiejś znaczącej gazety, np. "Dziennika Bałtyckiego" moglibyśmy wysłać artykuł, jak sytuacja się ma, kilka opinii uczniów, samych nauczycieli czy dyrektora.
Słyszałem o propozycji przykuwania się do kaloryferów - ewentualnie pozostaje nam oflagowanie pałacyku, stworzenie bojówek, a gdy budynek zostanie zajęty -akcja niczym z "Parszywej Dwunastki", ewentualnie wysadzenie kurnika w ramach ostrzeżenia- ale to już tak na wesoło, sprawa jest naprawdę poważna i należy coś z tym zrobić. No i pamiętajcie o p. dyrektorze - przez tyle lat udawało mu się utrzymać 1ALO w pałacyku, to nie złoży tak łatwo broni :)


Pozdrawiam 1e & 2b, jak i całą szkołę, Dżon.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maile wysłane teraz czekamy czy ktoś z ze szkoły w wogóle coś odpowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na prawde trzeba coś zrobić... przeciez nie mogę tak poprotu nas z tamtad wyawlić tak jak by wywalali stare łąwki czy krzesla. jesteśmy ludźmi i taka zmiana wywoła w wiekszości z nas bardzo niemiłę zachowania i emocje...
wybralismy tę szkołe ze względu na dobry poziom i śliczner położenie tak wiec (... . ....) wszystkim tymn któzy nam tą szkole chcą odebrac. nie damy sie , nikomu nie uda sie nas wywalić do jakiejs trasnspotówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cóż, zapowiada się ciekawa potyczka. Dyrekcja razem z uczniami przeciw całej reszcie. :>
Ja jak narazie czekam do końca ferii, a potem w szkole zrobie szybkie zbieranie informacji. Zagadam p. B. i ona na pewno coś mi powie (jak ładnie poprosze).

Dorotka - jeśli to Ty miałaś kiedyś czarne (czytaj. zielone) pasemka to odezwij sie do mnie na GG 803856.

I D rządzi ! :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam, że należy poczekać do końca ferii ,po tym krótkim odpoczynku, porozmawiać z odpowiednimi osobami na ten temat. Jeśli rozmowa z nauczycielami nie wystarczy, myślę, że należałoby podejść bezpośrednio do dyrektora i dowiedzieć się jak naprawdę to wszystko wygląda. Jednak tą kwestie zostawmy przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego(z tym nie będzie żadnego problemu). A pomysł z mailami do grona pedagogicznego jest całkiem sensowny =)
Pozdrawiam ALO =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DRODZY BRACIA I SIOSTRY ZJEDNOCZENI W DUCHU
Jako dwie uczennice gdynskiego ALO, jesteśmy zbulwersowane, oburzone i zdruzgotane faktem, iż w njablizszym czasie będziemy zmuszone wmieszać się w polski motłoch jakim jest, szkoła kolejarska, czy transportówka. hmmm... nasze czerwone serca są pełne ksenofobii, czy też żalu do warszawskiego związku nauczycieli, którzy mają na celu przejąć naszą piękną, z jednym plastikowym oknem , z pieknymi ubikacjami, z skrzypiącą podłągą, i kominkami szkołę. Jesteśmy pełne nadzieji, że nasze dusze bedą kiedyś szcęśliwe i pozbawione strachu przed obcym najeźdzcą. Jeżeli bedziemy zmuszone to nasze piekne i zgrabne ciała zawisna TWARDo na pobliskim dzrewie umieszconym tuz przy naszej szkole, jako znak naszego prostestu, a cierpienie związku nauczycieli w warszawie nie będzie miało końca. jestesmy pewne, iż nasza organizacja zjednoczonej szkoły ALo, będzie w pokoju i jednośći nadal dążyc do królestwa niebieskiego, które będzie trwało na wieki wieków AMEN.
Dziekujemy za przeczytanie naszej mowy. Bog zapłać, trzymajcie sie w łasce ducha świetego i pokoju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm....albo mi się wydaje albo pani pierogowa i jej koleżanka...troszeczke przesadziły...no ale co tam....wszyscy już wiemy, że nasza szkoła jest wspaniała i cale jej otoczenie nadaje jej dodatkowo niepowtarzalny klimat. Wiemy również, że jeżeli będzie taka potrzeba to wszyscy stawimy czoła problemowi. Mam nadzieje, że kolejni goście Forum troche poważniej podejdą do tej sprawy. Z góry dzieki. Pozdrawiam =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybaczcie mi ostre słowa, ale dla mnie dupy jesteście nie uczniowie. Gdyby mnie ktoś spróbował wyrzucić z uczelni to broniłbym się bagnetem i saperką. To będą kroki ostateczne. Jeżeli poważnie myślicie aby przeciwstawić się tej decyzji, musi być was słychać i widać. Forum w internecie to dobre na początek. Jeżeli prawdą jest jakoby mieli was usunąć z tego budynku to zacznijcie od pisania petycji (duuuuużoo petycji).

1. Petcja do dyrekcji szkoły.
2. Petycja do Prezydenta miasta Gdynia.
3. Petycja do Okręgowej Komisji Edukacji.
4. Petycja do Ministerstwa Edukcji Narodowej.
5. Petycja do Związku Nauczycielstwa Polskiego.
6. Petycja do konserwatora zabytków.
7. Petycja do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ważne jest, aby pod tymi petycjami podpisało się jak najwięcej osób. W tym celu potrzebna jest szeroko zakrojona akcja dywersyjno - informacyjna. Plakaty informujące o tym problemie powinny znaleźć się na każdym słupie, przystanku, klatce schodowej, w każdym autobusie, a jak wam się uda to na biuście Pameli Anderson Lee i czapce księdza Rydzyka. Przydała by się również debata gdzieś w miejscu publicznym (Nie żebym wam podpowiadał ale przed CHU Batory byłoby dobrze). Ważne jest aby dowiedziała się o tym opnia publiczna. Sprawa ta dobry materiał na artykuł bądź reportaż. Możecie urządzić również wielki happy end aby ściągnąć na siebie uwagę ludzi. Na początek macie dość zadań wszelki pytania sprawy prosze kierować pod adres qwejtspecnaz@poczta.fm lub lukasz11118. Ofiaruje swoją pomoc, życze powodzenia, niech moc będzie z wami a towarzysz Stalin nad wami czuwa.

Z wyrazami szacunku Qwejt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajne masz pomysly,przyznaje bardzo interesujace. Tylko jest jedn problem.Nie ma co tego rozprzestrzeniac bo jeszcze nic nie wiadomo.Jak dyrektor nic nie zdziala to wtedy my wkroczymy, Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawa nie jest za ciekawa z naszą szkołą, ale poczekajmy do końca lutego. Jak dobrze się dowiedziałem, to dyrektor naszej szkoły czeka do końca lutego na decyzję UM w sprawie naszego pałacyku. A więc nie działajmy wbrew planowi dyrektora. Zapewne po powrocie z ferii odbędzie się zebranie Samorządu Uczniowskiego i tam się dowiemy czegoś więcej o naszych dalszych losach. Znając naszego dyrektora to nie pozwoli tak łatwo odebrac nam pałacyku, zwłaszcza jeśli mu pomożemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sama mnogość pomysłów i profesjonalizm podejścia rzucił mnie na kolana ;). Mimo wszystko qwejt ma rację, trzeba walczyć, ale poczekajmy na dyrektora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maile wysłane teraz czekamy czy ktoś z ze szkoły w wogóle coś odpowie. Pisze jeszcze raz bo przez pomyłke w złym miejscu kliknąłem wyślij odpowiedź, a wiem że nie wszyscy czytają wcześniejsze posty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyłyżeczkujcie se macice....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sie tylko dziwie co wam zalezy tak na szkole?! przeciez dla was powinno byc lepiej przeprowadzka zamieszanie powodują zawsze jakas utrate lekcji a co za tym idzie LABE czy wy jestescie niespelna rozumu? mnie np jak i wielu osobom z mojego LO nie zalezaloby przeniosa to przeniosa i tak nikt nie lubi szkoly a wy?! wy to naprawde Lubicie Szkole?!uczyc sie tych bzdur i w ogole no nie...co za z was jakies cieniasy...zeby bronic jakiejs budy czy palacyku czy baraku zawsze to przeciez tylko DURNA szkola...gdyby chcieli skrocic wakacje to ja rozumiem tez bym strajkowala ale budy?! nie no ja pierdole co za matolki chyba ze wy tylko tak na pokaz...ze to niby takie dobre kujonki jestescie ale skoro chcecie wino chlac to chyba cos tu nie pasuje żeby tacy grzeczni uczniowie co tu duzo gadac jeszcze wciaz dzieci wóde chlali ?! zreszta na pewno sporo z was chleje taka niby kulturalna mlodziez z dobrych domow a normalnie to prawdziwe żule ... i po co wam tak ta wiedza matołki? do czego zmierzacie? by was ktos nie znal by was kupil... mam kumpla w waszej z****nej budzie i mu jest wszystko jedno byle sie opierdalac tylko a obojetnie w jakiej budzie ale taka jest roznica ze my uczniowie innych szkol sie do tego otwarcie przyznajemy ze lubimy sie opierdalac a nie uczyc a wy to starannie ukrywacie zeby wyjsc tylko jak najlepiej w rankingach i przed mamusia i tatusia i nauczycielem ...a wiadomo co wam we łbach gra,,,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tam nieznam zbyt wielu osob ktore by non stop charowaly w tej budzi... hmmm jasne jak wszedzie znajdziesz jakichs kujonow, ale to nie jest ogol. akuratnie obijajacych sie ludzi to jest tu strasznie duzo. a i takich co by zalali robaka nietrzeba ze swieca szukac... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
droga krysiu

(... .. . ....) jak dla mnie to ty nas nie znasz. opierdalanie sie dobra zecz ale wole sie opierdalać w naszym parku i palacyku niż w jakiejś zasrtanej transportówce .
wiesz nie wiem jak sobie to wyobrażasz ale jak dla mnie to glupia jestes :)
i jeszcze jedno nie trzeba sie nie uczyć zeby pić wino czy wódke . albo nie trzenba byc głupim zeby chodzic na imprezy czy byc ok.
zwałowa dzieweczko jestes jak dla mnie.

ale pan bóg z tobą , tylko prosze weź nie oceniaj w taki elokwentny sposób ludzi których nie znasz :D bo niestety racji nie masz :)

a szkole kochamy ze względu na to że jest jedna z niemwielu którą da sie kochać :))

bóg z tobą bialoglowo krycho :***

"... ogladacie straszny nowy o ALO film kolorowy, ludzie patrzcie jak wesoło martwe dzieci leżą wokolo .."

a teraz do was , co z tymi emailami do nauczycieli i czemu zdjęli ze strony ALO link o tym ze forum istnieje????????????????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ale ja własnie to mowie: skoro jestescie tacy madrzy uczycie sie to po co wam wóda?! dzieci bawia sie w dorosłych? śmieszne to jest ityle...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech Krycha...
Chesz przez to powiedziec, ze skoro jestesmy, jak to mowisz, madrzy, to wyklucza sie to z jakimikolwiek uzywkami? Widac, ze nie wiesz jak to wyglada.

Dzieci nie bawia sie w doroslych. Nie wiem skad tak boskie stwierdzenie przyszlo Ci do głowy.

Nie jestes wstanie zrozumiec ile dla nas znaczy ta szkola - dobrze. Chcesz nam to powiedziec ? nie ma sprawy. Tylko zrob to w jakis ludzki sposob bo jak narazie to nie wzbudzilas we mnie uczucia innego niz litosc i szeroki uśmiech.

Pozdrawiam

P.S. Jak chcesz sie opierdalac to smialo. Ciekawe jak potem bedzie Ci sie zyło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taki mądrala z ciebie Avathar a nie umiesz dać nawet sensownego powodu korzystania z używek "Widac, ze nie wiesz jak to wyglada." - to jedyne co umiesz powiedzieć? skoro wiesz ze nauka to takie dobro, to czy nigdy nie obilo ci sie o uszy ze uzywki raczej zdrowiu nie sluza? no bo chyba ze zdrowie masz gleboko gdzies bo jesli chce sie robic cokolwiek uczyc pracowac spiewac czy co tam jeszcze to trza chyba przede wszystkim miec zdrowie ?! nie mow tylko ze uzywki pomagaja ci i twoim kolegom w nauce bo to kolejna śmiesznosc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Avathar, a ja myślałem że ze zwierzętami co od wigilii nie przestały gadać to już niemusimy pertraktować, no ale skoro i one sie interesują naszą szkołą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no patrzcie patrzcie jaki madry! nie no doslownie ... ale wy trzesi dupki to jednak tez jestescie....jak juz macie wytlumaczyc po co wam uzywki to pierdolicie glodne kawalki zamiast szczerze przyznac ze po prostu zule z was nieslychane i uzywki uzywacie bo tak fajnie poczuc sie doroslym zaimponowac koledze jacy to z was twardziele szumnie nazwiecie ze ja was nie zrozumiem...wiadomo wy to calkiem inny swiat...pierdolone wyzsze sfery...kujony pamieciowe...a z butow...co tu duzo sciemniac ...słoma...kto was tego picia wódy nauczył? mamusia? drażliwy to temat dla was widze skoro nikt z was nie ma odwagi cokolwiek powiedziec....bo moze tatus przeczyta przypadkiem i nie da kieszonkowego na piwko? albo jeszcze gorzej - przeczyta to jakis wazny czlek co to ma wam niby te szkole moze uchronic i powie "po co wam ten budynek skoro i tak z was takie żule sa?"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
krysiu . posuchaj mnie .
ktośd kiedys powiedzial że nic co ludzkie nie jest mi obce.
wiec teraz staram ci sie cos wytłumaczyc. ALO jest częścią nas.
jest miejscem w którym mamy swoich ludzi i po którym mamy szanse dostac sie na takie studia na jakie chcemy.
ale to do qrwy nędzy nie znaczy ze jesteśmy bandą zasuszonych kujonów ktorenigdy nie robia nic poza wkówaniem i sluchaniem starszych. pobijcie mnie jeśli sie myle :) chyba ze ja mam mniejsze pojecie o tym co sie dzieje u nas w szkole niż ty. wiesz zachowujesz sie jak jedza ktora chce nam udowodnić ze jestesmy glupimi dziobakami i nie zauważyla ze znamy swoje poczucie wartośc i ze znamy wartosć naszej szkoly o którą walczymy.
i jeszcze jedno wiesz mlodość nie jest po to żeby zachowywać sie jak dorośli :P
wiec jedna moja prosba juz sie tu wiecej nie odzywaj. bo w sumie to na tym forum poruszmay pewne sprawy którre dotyczą nas a nie glupich dziewczyneczek które chcą sie wyladować i pobluzgać. twoja elokwencja co prawda jest zaskakujaca ale już zamilknij .

a teraz do ludzi ze szkoły. słuchajcie co w koncu , nauczyciele wogole zareagowali?? nie damy sie jak cos to strajkujemy!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ale teraz sami zobaczcie! ;B znowu nic na moje pytanie po co wam uzywki...boja sie dzieciaszki oj boja...okreznymi drogami chodzicie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm... a wy wogule cos konkretnego wiecie? bo jak narazie myslicie , myslicie.. i nic... hmm.... właściwie to po co ta panika?....hmmm
pozdro dla gosi H- pięknej z 1 e
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dorotka mówi że ludzie z IALO znaja swoja wartosc ,,,alez jak najbardziej..to mniemanie o sobie to wy macie dosłownie niesamowite...przeciez sama mowilas ze wolisz opierdalac sie w waszym palacyku niz w transportowie a co mury transportówy dla ksiezniczek z IALO za twarde? ludzie z tamtej szkoly wcale nie sa gorsi od was.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ekhm, my? kujony?, całe życie sie nie ucze :D, tutaj jestem pół roku i też sie nie ucze..., mam 4,3 i nie wyobrażam sobie jak na razie tego zmieniać. A gdzie jest ta moja słoma z butów, Krysiu, powiedz gdzie ostatnio widziałaś ludzi z ALO którzy wedłóg ciebie zachowywali sie jak żule?

P.S. Nie mówcie jej żeby sie zamknęła bo bardzo miły nastrój wprowadza(ew. zagrzewa nas do walki:P )

Pozdrawiam QJONY z Alo... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro tak mowisz Robert byc moze rowny z ciebie gosc ale BYC MOZE ...nie znam cie przeciez ...ale jak mowilam -mam kumpla co chodzi do waszej budy i tez sie nie uczy, ROWNY GOSC nie mowie zeby w ogole sie nie uczyc no ale nie do przesady no i nie na pamiec...ale przeciez WYJATKI POTWIERDZAJA REGULE...a skad wiem o UZYWKACH? tez przez kumpla on jest w drugiej klasie byl na wszystkich klasowych imprezach wycieczkach i to co tam sie dzieje to po prosstu JEDNA WIELKA LIBACJA moj kumpel takich rzeczy nie robil i nigdy nie schlal sie jak swinia...i wg mnie to jest godna postawa wiek w jakim jestesmy nie wydaje mi sie dobry na takie upijanie sie choc nie myslcie ze nie chodze na imprezy ale u nas nie ma alkoholu...ale widac ze to tylko domena wyzszych sfer...Dorotka pisala ze nic co ludzkie nie jest mi obce - zgoda ale zycie jest dosc dlugie zeby wszystkiego sprobowac...na wszystko przyjdzie czas...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słonko krysiu czy ty chcesz odpoiwiedzi na to kto nas nauczyl pić czy własciwie na jakie pytanie ?? pić sie nauczylam sama :) chcesz jeszcze jakąś liste pod tytułem co się pija w alo??
a wiesz ja poprostu nie mam podobnych aspiracji jak ludzie z transportówki i ławki bycmoze są rzeczywiscie za twarde:)
sztuka jest sie opierdlać a prawdziwym arcydzielem opierdalać sie i przy okazji zostać kimś :) my chyba mamy na to szanse.

jest taka możliwość zeby na s porozwalali po różnych szkołach??? ja sie do qrway nędzy nie zgadzam ;( ;( można rozwiazać szkołe?? prawda ze nie!! ja nie chce do 6 czy gdzies tam.. chce zostać w ALO !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee, a od kiedy to że ktoś jest dobry, i dostał sie do dobrej szkoły jest znakiem że należy do wyższych sfer. Wygląda na to że to jakieś inne(potencjalnie niższe sfery :P) stworzyły ten mit. Ja nieuważam sie za członka jakiejś arystkoracji. Ale skoro wokół naszej szkoły jest taka fama to już nic na to nieporadzimy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dorotka za madra jestes! "pić sie nauczylam sama :)" A co o waszym wywyzszaniu sie to kurka widze ze mialam calkowita racje. Uwazacie sie za lepszych od innych. Ale gąsko przyjmij to do swego rozumku ze akurat TRANSPORT jest akurat jedną z ważniejszych gałęzi całej naszej egzystencji. Gdyby go nie bylo nie wiem jak bysmy w ogole zyli...nie dowiaza chlebka...nie dowiaza podrecznikow, waszego kochanego piwka, ani sami do szkolki nie dojedzieta. A transport miedzynarodowy? To szerokie pojecie...Caly świat sie kreci wokol transportu. Bez niego wszystko by stanelo i nawet najprostsze rzeczy stalyby sie niemozliwe...rozumiem - inne dziedziny tez potrzebne jedne mniej drugie wiecej ...ale do licha nie polega to na wysmiewaniu sie z innych ktorzy maja taka prace np. jak sprzatanie ulicy. To tez jest potrzebne i wbrew pozorom umyc podloge tez trza umiec a ni rozmaza tylko :)
W dalszym ciągu nie piszecie po co wódke pijecie...Tchórze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm, ja tutaj jednej rzeczy nie rozumiem Krycha... Wytłumacz mi dlaczego większość z was, ludzi transportu też pije, a co więcej w ilościach większych od nas, ba, nawet o wiele większych. Tekst "u nas niema alkocholu" to jest jakaś prowokacja?. Co ty ściemniasz dziewczyno?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krycha brak mi na ciebie słów... Wypad z tego forum, bo gadamy tu o sprawach, które cie gówno obchodza!!! Zrozumiano??!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pije bo lubie, masz jakis problem??!! Wypad Krycha rób stąd bo śmierdzisz tu tylko i nic sensownego nie piszesz!! Nie kumasz nic, nie wiesz o oc chodzi wię WYPAD (po twojemu WYPIER*****)!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czepiacie sie szczegołow! wyższe sfery . Ale zauwazcie wszyscy mili panstwo spoza IALO ktorzy odwiedzacie to forum - że żaden uczeń IALO który brał udział w tym forum w dalszym ciągu nic nie mówi na temat picia alkoholu mimo ze juz powiedzialam skad wiem o tym fakcie. proponuje zatem - jesli wejdzie tu jakis madry pan odpowiedzialny za wasza szkole czy jaki dyrektor minister czy nawet sam prezydent niech najpierw zwroci uwage jacy ludzie tam sa do ratowania w tej budzie...obijajacy sie żule uwazajacy sie za nie wiem jak wartosciowych ludzi czepiajacy sie szczegolow jakis moich wyrazen a nie odpowiadajacy wprost na moje glowne pyt: CZEMU UCZNIOWIE IALO PIJĄ ALKOHOL?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli 1ALO dalej będzie produkować warstwę rządzącą naszego kraju to niech sobie piją...


:D:D:D::D:D:D:D:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcialam zauwazyc ze nie chodze do transportowki ale tez do LO dokladnie XLO ale mam rowniez znajomych w transportowie i nie dam se zlego slowa powiedziec o tej szkole,,,zreszta zdaje sie wy tam sie niedlugo wybieracie wiec sami zobaczycie :)
widze ktos wypowiedzial sie "pije bo lubie" nie ma co nastepny stary sie znalazl he he...co ty nie powiesz? naprawde wódka ma taki niepowtarzalnie dobry smak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj widze że się państwo rozchulali....Krycha zeszła nieco z tematu...no ale cóz..My nie twierdzimy ,że transportówka jest zła,czy niepotrzebna. My tylko nie chcielibyśmy tam kontunuowac naszej nauki i zabawy(czyt. jak to nazwałaś-opierdalanie się)ze względu na zachowanie uczniów(np.rzucaenie krzesłąmi itp.) a także fakt,że szkołą nie będzie już taka klimatyczna jak w naszym pałacyku.
Jeśli chodzi o alkohol i inne używki...no cóż uważam, że nie ma to na celu pokazanei się, jako osoba dorosła,której wszystko wolno. Takie zachowanie można raczej nazwać buntowaniem się. A poza tym, to myśle, że jesteś świadoma, że połowa z nas jest już pełnoletnia i różnego typu używki są dozwolone. A poza tym spożywanie alkoholu jest rzeczą naturalną..tak nic co ludzkie obce mi nie jest...widzisz młodość ma do siebie to ,że wszystkiego chce spróbować jak najszybciej...myślę,że ma to w sobie jakiśurok. No ale zejdzmy z tego tematu bo nie ma potrzeby dyskutowania o tym aspekcie.
Co do grona - mam nadzieję, że ktoś w końcu zaszczyci nas swojąopinią i informacjami dotycząymi naszego problemu
Pozdrawiam ALO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
żenada. ta dziewzyna jest na maxa żenujaca :P
a kto powiedział ze to źle mieć poczucie wlasnej wartosci :) jeśli to poczucie ma jakies prawdziwe podstawy :P
ALO wymiata a krysia ja nie wiem może ty jestes sfrustrowana dziewczyneczka która się tu nie dostał i dlatego tak krzyczy :) sprawa alkohgolu biedna krysu może zostac załatwiona jak sie spotkamy w cztery oczy a nie na forum które jest ważne , a ty po prostu sobie stąd idz i omów sie z nai na jakies spotkanie twarzą w twarz bo tak sie lepiej konwersuje na powazne sprawy jak picie wódki.

OK LUDZIE NIE ZWRACAMY NA NIA UWAGI, JEJ TYLKO O TO CHODZI , MA JAKIEŚ KOMPLEKSY A PRZY OKAZJI CHCE NAS SPROWOKOWAĆ IECH GADA , A MY BIERZEMY SIĘ DO PRACY I PISZEMY COŚ SĘSOPWNEGO :) TRZEBA O TO NASZA BUDE W KONCU WALCZYC NO NIE????
CZY KTOS MI WKONCU ODPOQWIE NA PYTANIE CO Z TYMIU EMAILAMI ????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm.. dziwne... czy to jakis problem że sie wódkę, czy piwo lubi? Ja np pije bo lubię bo... czasami warto... hmm nie rozumiem nawet tej dyskusji na temat alkoholu... to ejst akzdego osobista sprawa. a ze potrafi to połączyć z nauką szkoła itp itd to chwała mu za to...
przeciez lduzie z dobrych szkół(czyt:3) to fani picia...i co.. głupkami są? ... hmm
ble.. krycha dziwna jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a teraz przytaczam tu czyjas wypowiedz z tego forum:

Autor: :D 19-01-2005 11:30 wyślij odpowiedź

myśle, że pomysł z zawiadomieniem nauczycieli o tym forum jest całkiem niezły. fajnie by było zeby dyrektor tez sie gdzieś tam wypowiedział wtedy bylibyśmy pewni co tak naprawde sie dzieje i czy w obecnej sytuacji możemy coś zrobić.


Pewnie! Jestem jak najbardziej za powiadomieniem nauczycieli o tym forum. Przy okazji wyjdzie na światło inna bardziej śmierdząca sprawa, poważniejsza jak pisze Dorotka nie do rozmowy tutaj bo moze kurka ktos sie za dozo dowie o prawdziwej twarzy uczniow IALO i wysiedla biedakow na dobre,,,z drugiej strony Dorotka też mogłabym czepić sie szczegolow i powiedziec ze sprawa waszej szkoly nie jest taka wazna skoro rozmawiacie o niej na tym forum a kwestia alkoholowa to sama mowilas wazna kwestia wiec nie do rozmowy na forum,,, ale i tak ze w koncu raczylas zauwac te kwestie... :]

no coz na wasze szczescie pewnie musze juz konczyc ale moze tu jeszcze wroce


papapa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękujemy bardzo za udział w tej dyskusji,chyba nie zrozumiała pani do końca sedna sprawy,no ale trudno się mówi,może kiedyś to zrozumiesz droga Krysiu. trzymaj sie ciepło i pozdrawiamy Twoją szkołę papa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No więc możemy w spokoju porozmawiać =) Otóż może poczekajmy na dokładne informacje dotyczące wszyscy wiemy czego i wtedy zróbmy z tym coś. A teraz to po prostu bądzmy dobrej myśli i uwierzmy w naszego dyrektora ,który jestem pewna,bardzo się stara o to abyśmy nie zostali wyrzuceni z pałacyku. Dajmy na razie wolną rękę głowie naszej szkoły=) =P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorry krycha ale mam dla ciebie chyba złą wiadomość bo przez zejście z głównego tematu jak i nieodpowiednie słownictwo zastosowane na tym forum prawdopodobnie żaden z nauczycieli się nie wypowie tutaj. Gdyż do tej pory nie było żadnej odezwy ze strony szkoły został usunięty link do forum i jedynie co pozostaje nam czekać do czasu końca ferii na ewentualną powiadomienie nas wtedy o aktualnej sytuacji szkoły. Z góry podziękowania dla tych którzy nie myśleli pisząc na tym forum. Jedyne co zostało nam do zrobienia na tym forum to opracowanie planu co dokładnie robimy po powrocie z ferii.Przypominam że maile zostały wysłane. Osobiście mam nadzieje, że szkoła nie wypowiedziała się do tej pory tylko ze względu na nieodpowiednie słownictwo i nie zrazi to wszystkich troszczących się o naszą szkołe do dalszego działania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nas- uczniów- to nei zraziło,aczkolwiek oburzyło.

Po powrocie do szkoły nie pytajcie się wszystkich nauczycieli co obecną sytuacje szkoły. Myślę, że dobrym wyjściem byłaby rozmowa przewodniczącego Samorządu z odpowiednim nauczycielem,bądż z dyrektorem.Wtedy wszystko powinno być już pewne. Zobaczymy jak daleko będziemy musieli posunąć się w działaniach. Ale wierzę , że tak łatwo się nei poddamy=)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wytłumaczcie mi jedno. czemu zdjeli link?? nieiwerze ze tylko z powodu wulgaryzmów!!!!! nie chcą zebyśmy sie mieszali?? o co im chodzi bo juz teraz nic nie kuma.
może oni na serio maja nas w (...) ???

może na serio jakas zbiórka kasy chociaz w malym stopniu by pomogła ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie nie dajmy się zwariować. Nauczyciele pewnie nic tu nie napiszą, jak przeczytają co tu niektórzy już napisali; i dowiemy się czegoś więcej dopiero po feriach. Dopóki się nie skończą ferie, nie ma co panikować, znając dyrektora, to nie pozwoli on tak łatwo zabrać nam pałacyku. Bądźmy dobrej myśli i spokojnie czekajmy na decyzję dyrektora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram mojego poprzednika. Niestety jesteśmy skazani na niewiedzę=/ i na czekanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety musimy poczekać, ale tak to już jest w życiu, nie można mieć wszystkiego odrazu. Poczekajmy spokojnie, bez pisania jakiś bzdur na tym forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak.. ale taka niepewnosć nie jest wcale łątwa... a poza tym...
ja juz nic nie wiem, i jakoś nie jestem pewna czy bedzie dobrze ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiemy tyle,że po powrocie do szkoły muszą nam powiedzieć co z nami będzie!!Wiemy też,że trwają jakieś poczynania dyrektora w tej sprawie, a pan dyrektor napewno o nas walczy. Nie załamujmy się !! Wiem ,że czekanie jest najgorszym rozwiązaniem,ale nic nei możemy zrobić =/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dyrektor zapewne nie podda się tak łatwo, bedzie walczył do końca, a my mu w tym pomożemy. Tylko nie popadajmy w jakieś skrajności. Mamy ferie więc spróbujmy trochę zapomnieć o szkole, naszej sytuacji; póki co nasze działania są bezskuteczne i tylko dorzucamy oliwy do ognia naszymi wypowiedziami. Czekanie nie jest miłe ale taki jest nasz los. Jeszcze 11dni i się czegoś zapewne dowiemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właściwie to sumując wasze powyższe wypowiedzi wydaje mi się, że powielacie tylko swoje wypowiedzi, każdy tylko cos potwierdza.. ludzie ferie.. mamy... nie dajmy sie zwariować. idzta!! gdzieś w pole się bawić a nie tkwic w domach przed kompem.. i stekać bedzie co bedzie teraz.. nic nie da się zrobić... po feriach bedą wam sie tyłki trząś...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widze ze to abrdoz popularny topic na tym forum. Tak wiec chcialabym sie podzielic z Wami moim problemem. Jedna rzecz mnie nurtuje od dosc dawna, a dokladniej przyszla mi do glowy ok 2 minut i 34 sekund temu. Z poczatku wstydzilam sie zadac takie pytanie, ale do odwaznych swiat nalezy i moze otrzymam ciekawa odpowiedz. Nie zmuszam oczywiscie nikogo do odpisywania, ale chcialabym otrzymac szczere odpowiedzi bez wulgaryzmow itp. Po tym przykrotkim wstepie wkoncu jestem gotowa aby sie spytac... Czy jest u Was snieg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlaczego miało to byc głupie pytanie? wręcz przeciwn ie w koncu coś normalnego..
hmm... otóz u mnie daleko od gdynii śnigu ni ma. zero.. deszcz tylko pada. ale nie płaczmy z tego powodu... jak zarobimy to kupimy sztuczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szanowna Pani Krycho,

widziała Pani choć na oczy nasz dworek ?
Myślę, że i Pani by się do niego przywiązała, a widząc perspektywy przeniesienia do tzw. "Transportówki", która przecież nie prezentuje się najpiękniej zarówno z wewnątrz jak i zewnątrz sprzeciwiałaby się przeniesieniu szkoły - która, bagatela, swoje tradycje ma - przez ten dworek przewinęło się kilka tysięcy ludzi, którzy teraz są przykładnymi obywatelami Rzeczypospolitej :) A czy tradycja, patriotyzm, czy wreszcie własny komfort i przyjemność - te pojęcia są Pani obce ? ;)


Picie alkoholu - wnioskuję, że jest Pani gorącą przeciwniczką tegoż ? Chciałbym przypomnieć, że w liceum kończy się 18 lat. A jeżeli ktoś lubi (picie bo "koledzy tak robią" jest godne pogardy) alkohol, to i czemu nie miałby go spożywać, nawet jeżeli jest rok młodszy?
Mam pytanie - skąd takie pretensje ? Czyżby nie trafiła Pani do szkoły, jaka się Pani marzyła ? My tę budę sobie WYBRALIŚMY, to chyba musi się nam podobać, nie ? A przeprowadzka nastąpi w czasie wakacji najpewniej, więc wolnego nie będzie tak czy siak. A Pani ma chyba jakieś kompleksy, może to zwykła zazdrość... no, ale nie wnikam.
W każdym razie zazdrość to durna sprawa - grzech jest, a przyjemności żadnej - łączę wyrazy współczucia :)
Zostanę pewno zwyzywany za w miarę kulturalną wypowiedź od kujonów, no, ale malo mnie to obchodzi - kto mnie zna, ten mnie zna, a kto mnie nie zna, niech sobie myśli, co mu się żywnie podoba ;]

Pozdrawiam 1e, 2b & Dorotę :)

PS. Kmieciu, śniegu u mnie sporo- ale ja mieszkam na prowincji :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Bogu u mnie nie ma śniegu...nienawidze sniegu.Tylko caly czas pada deszcz i mega dzisiaj zmoklam.. Co do krysi...jej wypowiedzi swiadcza tylko o niej. Wulgaryzmy, caly czas powtarzane pytanie nie stawiaja jej w dobrym swietle.Dziwie sie Dorocie ze wogole wdaje sie w konwersacje z taka osoba,ktora tylko prowokuje swoja postawa.Celem forum jest zupelnie co innego,a ona po prostu zwraca na siebie uwage. Mile widziane sa moim zdaniem wypowiedzi uczniow z innych szkol ale wypowiedzi na temat i na jakims poziomie. A co jeszcze do jej wypowiedzi. Nie rozumiem czemu ona nam zarzuca ze caly czas sie uczymy i nie widzimy nic poza nauka. Skad ona moze wiedziec jak u nas wyglada edukacja?? z opowiadac swojego kolegi?? To jest smieszne. Nie uwazam sie za kogos lepszego od innych tylko ze wiem co chce robic w zyciu. Nie chce skonczyc na smazeniu frytek w budkach przy skwerze,jesli to przeszkadza krysi no to sorry. Idac do tej szkoly wiedzialam na co sie pisze i nie sadze zebym zle postanowila. Wiec Krysia daj sobie spokuj bo tylko wprowadzasz zamet na forum. ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie też troche śniegu ale ja jestem baba ze wśi :)
walczymy o szkole !! jak do konca lutego nie bedzie nic konkretnego wiadomo albo bedzie wiadomo ze nas wywalaja to wedy zaczynamy wymyślac hasla pod którymi bediemy strajkować ;) coś jak "1ALO JEST FAJNE :)" żartuje. trzeba bedzie cos lepszego wymyślić :**
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
buhaha....no to nie trzeba bylo zapisywac sie do 1... o tym,ze szkole maja przeniesc bylo wiadomo juz dawno,nieznany byl tylko dokladny termin... trzeba wiedziec dokad sie 'zapisywac'...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teoretycznie przenoszą już od siedmiu lat :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widze ze co niektórzy którzy raczyli odpowiedzieć na moje pytanie napisali, że piją bo LUBIĄ. Piszą że czemu by mieli nie pić skoro lubią ...itd ... no właśnie i tu jest rzecz w tym że gdyby w ogóle nie probowali to by nie lubili ...a chyba żaden rodzic ich do tego nie namawiał...który normalny rodzic chciałby aby ich kochane dziecko brało alkohol do ust lub paliło papierosy? skoro uważacie że to normalne jest że pijecie alkohol to czemu nie powiecie o tym rodzicom ze sie UPIJACIE? ciekawe czy im powiedzielibyście "pije bo lubie" "ucze sie dobrze wiec chyba moge sobie pozwolic na upicie sie" itd przy nich na pewno zachowalibyscie skruche a tak gadac ze wy pijecie alkohol bo lubicie, mozecie powiedziec tylko mi rówiesnicy czy kolegom...pewnie że nie ma roznicy czy siega sie po alkohol w wieku 17 czy 18 lat. Ta osiemnastka to tylko daje wam pozwolenie na to w świetle prawa, bo fizycznie to i tak ciagle jestescie wciaz duze dzieci. Ale ja i tak wiem że po używki zaczynają juz siegac nawet ludzie poniżej 17 roku zycia. I daje wtedy takiemu matka kieszonkowe czy zeby se kupil soczek do szkoły a on co ? wychodzi do najblizszego kiosku po paczke Malboro...oszukuje matke ktora nic nie wie i ta w dalszym ciagu daje mu pieniadze a on je po prostu marnotrawi...bo papierosy czy alkohol nie sa to środki niezbedne do zycia a zwlaszcza w tak młodym wieku...jest tez drugi aspekt sprawy - młodzież nie ma raczej jeszcze swoich dochodów i tak wykorzystywac fundusze rodziców?!
robic co sie chce i LUBIĆ to mozna jak sie jest "na swoim" i ma sie swoje pieniadze a nie wyludzać od rodzicow... i to na co...czemu wprost nie powiecie"mama daj mi na wódkę" ...ciekawa jestem jaka by byla reakcja matki i czy tez uznałaby ze skoro lubisz i dobrze sie uczysz to pewnie że ci da...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze coś : po co w ogóle próbowaliście skoro chyba rodzice mówili wam że używki nie sa dla dzieci i młodzieży ... rodziców nie słuchacie...nauczycieli tym bardziej...a jak sie by cos stało zasłablibyście przez te wóde to co wtedy ?! do mamusi i tatusia po pomoc?! a tacy odważni najpierw... zastanówcie sie co wy robicie...wciąż okłamujecie starszych ( czy wy nie macie na prawde żadnych wyrzutow sumienia?!)a w sprawie tej waszej szkoły chcielibyście aby starsi sie was słuchali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droga Krysiu!!

Cieszę się niezmiernie,że w końcu przestałaś używać zbędnych wulgaryzmów.=) Dziękuję bardzo.
Jeśli chodzi o spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów-to może powinnaś wejść na forum dotyczące akurat tych problemów, a nie tutaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę ,że 'starsi'są też po naszej stronie. Ktoś chce na naszym pałacyku ładnie zarobić,ale chyba nie jest świadomy ile to wszystko dla nas znaczy. Natomiast myślę,że większość ludzi pokolenia naszych rodziców(głównie osoby w jakiś sposób związane ze szkołą) popiera nas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
krycha!!!!!!!!!
o czym ty mowisz, dziewczyno, co ty za tematy poruszasz? jaki do cholery to ma zwoazek z przeniesieniem nas ze szkoly?chcesz sie pochwalic ze pijesz?brawo-zaimponowalas mi nieprzecietnie, ale oprocz tego niezla idiotke z siebie zrobilas i dziekuj bogu ze nie gadamy na zywo, bo zaloze sie ze 90%ludzi z naszej szkoly wyniosla by ci en akopach do pierwszego monopolowego!
moze jestem zbyt glupia(mimo bycia uczniem alo:D:D)) zeby znalezc powiazanie picia akloholu z sytuacja naszej szkoly.........wyjasnij mi to.........
a co d was: dorotka ty wiesz ze jestes cudowna i wogole ale jednak pomysl ze zbiorka kasy, moim zdaniem, nie przejdzie, dlatego ze bardzo niewiele ludzi jest ze szkoly zzytych az na 100zl, nie mowiac juz o wyplacalnosci
natomista bardzo popieram te petycje Qwejta i emalie, jednak zanim zaczniemy odwolywac sie do prezydenta USA i samego boga to musimy wiedziec na czym stoim:)
glupio by bylo wypalic kilka petycji do wyzszych sfer(MEN itp) nie majac pewnosci czy sa niezbedne.
i jeszcze jedno-czy nasze szacowne grono pedagogiczne odpowiedzialo na bombradownie ich mailami?czy udaja chociaz ze cokolwiek ich to obchodzi?
moj pomysl jest taki: zaczekjamy do tego,wyzej wymienionego, konca lutego, dowiedzm sie co i jak i jesli okaze sie ze maja nas wykopac to pelna mobilizacja i sie nie damy!!!!!!!ja moge nwet 1 pare kajdanek zalatwic coby sie kalafiora przykuc(niech sie tylko sezon grzewczy skonczy bo si eoparzymy;))
pzdr dla tych ktorzy interesuja sie losem szkoly:*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak już mówiłem wyłyżeczkujcie se macice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pers.podaruj sobie prymitywne zdania=) Właśnie co do zbiórki pieniędzy to to na 100% nie przejdzie! Ja wiem,że trzeba wszystko robić aby nas nie wyrzucili z Folwarcznej ale pomysłz pieniędzmi nie wypali Ludzie nie wyłożą 100 zl...może by zeta dali =P ale 100 to już troche kasy jest.jakby nei patrzeć....ale gdyby była nieżbędna taka zbiórka to moglibyśmy zrobić jakiś koncert(mamy muzyków w szkole=) ) ,jakąś impreze,na której ludzie może by nam pomogli. Ale na nasze działania musimy jeszcze troszeczke poczekać.A tak naprawdę to mam nadzieję,że nasze pomysły nie będą musiały wejść w życie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przytaczam wypowiedź Dorotki:


Autor: DOROTKA:** 18-01-2005 21:29 wyślij odpowiedź

ja już nic nie kumam !!!!! sluchajcie robimy strajk i tyle !! ja moge w tych z warszawy kamieniami rzucać :* nie mogą rozwalić szkoły ani nas do kolejjarza przenieść !!!!!!! tak sobie myśle że może pania frau.w od niemca wysłac w delegacji, tak im namiesza ze w koncu nie skumauja sie o co chodzi i szkołą zostanie dla nas!!! a poza tym to gdzie indziej można na papieroska wychodzic jak nie do naszego parku !!!!!


Tak wiec widzisz o co chodzi z tym waszym pałacykiem i parkiem żaden urok tam sie unosi jedynie dym papierowy chyba
a moze by to tak skamerowac i pokazac tym wszystkim dyrektorom o co ta młodzież IALO tak naprawde walczy...
zakłamani ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krycha !!!! Ja Cię proszę!!!! Przestań pisać jakieś co najmniej śmieszne rzeczy!!! Nie chcę być niegrzeczna ale w tym wypadku muszę-lepiej wejdz sobie na forum alkoholizm lub inne używki!! Nie potrzebujemy Twoich opinii,za te które już tu pozostawiłaś serdecznie dziękujemy żegnaj =) narazie!!!!!!!pozdrawiam =)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
juz dawno wiadomo przeciez ze 90% UCZNIOW IALO TO SAME OCHLAPUSY zgadzam sie z Krycha ...Krycha tak trzymaj...nie daj sie ...trzeba pokazac Trojmiastu co za żule chodza do IALO...niech nas przeniosa do kolejowy...he he...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
**** off
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
k.u.r.w.a.wasza m.a.ć... f.u.c.k.off p.i.e.r.d.o.l.o.n.e.żule.w.y.p.i.e.r.d.a.l.a.ć.do transportówy...tam rzygać...zabierajcie wasze d.u.p.y. z tego pierdolonego pałacyka..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytat p. Krychy:
"Tak wiec widzisz o co chodzi z tym waszym pałacykiem i parkiem
żaden urok tam sie unosi jedynie dym papierowy chyba
a moze by to tak skamerowac i pokazac tym wszystkim dyrektorom
o co ta młodzież IALO tak naprawde walczy..."

Ależ pan dyrektor, jak i pan wicedyrektor doskonale wiedzą o palarni :)

Kolejny cytacik p. Krychy"
"skoro tak mowisz Robert byc moze rowny z ciebie gosc ale BYC MOZE ...nie znam cie przeciez "

No fajnie. Ja mam 4.15, średnią niższą od Roberta i również nic się nie uczę, bom leń. Być może jestem równiejszy od Robsona, haha !! Z kolei respekt za Twoje kryteria oceny osoby: nic nie robi i opiernicza się na
maksa. Tak, już jest spoko ziom. Elo! Cool! Full wyrąbany kolo ze mnie.
BTW: Pozdro Robert, nic do Ciebie nie mam, znam Cię i naprawdę jesteś w porządku :)

Sam nie palę, a alkohol piję od święta, ale czy mogę innym tego zabronić ? Mi się to nie opłaca, wolę zbierać na jakąś książkę czy płytę. No świetnie, pewno według p. Krysi już jestem kujonem. No, ale co się będę Jej tłumaczył, jak ktoś jest tępy jak żydowska siekiera i pusty jak bębęn meksykański...

Alkohol: tego nas rodzice nie nauczyli, tylko sami zaczęliśmy. A dlaczego ? Z różnych powodów. Może ktoś chciał "zatapiać smutki", a może z poczucia buntu. ("Like a true nature's child, we were born, born to be wild !!") Tak, może to jest dziecinne - ale dzieciństwo to, kuchnia palica, najlepsze lata w całym życiu i zamierzamy je przeżyć najlepiej. A że ktoś chce nasze przyszłe wspomnienia uczynić gorszymi, wyrzucając nas z budynku, to chyba jasne że nie zamierzamy do tego dopuścić.

Krycha, ciągle Cię coś użera - jakieś własne niepowodzenia w życiu ? Zwykła zazdrość ? A może nie udało Ci się dostać właśnie do ALO i teraz życzysz wszystkim z tegoż liceum jak najgorzej ?
Miast nękać kompletnie offtopicowymi tematami - napisz do Bravo, tam rozwiążą Twoje problemy :) Jakoś na temat, dlaczego się czepiasz, nie odpowiedziałaś, no ale cóż. Są ludzie i taborety, a i są dziewczyny, z którymi gada się jak z butelką po Komandosie.

"skamerować" - my nie kumać twoja, mowa polski bardzo trudny jest :)

----------------

Pomysł z kupowaniem szkoły, Dorota, nie przejdzie, poza tym jest, no... kiepski. Po pierwsze, szkoła to zabytek, i kupić na pewno się go nie da. Po drugie, wiele osób nie chciałoby płacić i nie można im się dziwić.

Pozdrawiam ALO ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytuję:


Krycha, ciągle Cię coś użera - jakieś własne niepowodzenia w życiu ? Zwykła zazdrość ? A może nie udało Ci się dostać właśnie do ALO i teraz życzysz wszystkim z tegoż liceum jak najgorzej ?
Miast nękać kompletnie offtopicowymi tematami - napisz do Bravo, tam rozwiążą Twoje problemy :) Jakoś na temat, dlaczego się czepiasz, nie odpowiedziałaś, no ale cóż.


Już odpowiadam...nie da sie na wszystko od razu odpowiedziec ale co jak co - ja wlasnie staram sie odpowiadać...
No wiec...
Nie zazdroszcze wam tej szkoly...nie probowalam tam sie dostac bo znam swoje mozliwosci ktore nie sa tak wysokie jak wasze ale mnie to wisi, mówiłam przeciez ze samo wkuwanie nie jest dla najwazniejsze...
Nie życze wam jak najgorzej...co mnie to zreszta mialoby obchodzić? ja sie tylko dziwie ze tak mozna walczyc o kawał budy...jak ktos chce sie uczyc to mu nie powinno zalezec czy robi to w palacyku czy w jakiejs mniej romantycznej budzie...a skoro tacy z was artysci, przewrażliwieni na piekno /bo przez o tym caly czas pierniczycie- urok, czar, magia dworku/ to czy nie trzeba bylo iść do liceum plastycznego? tam byscie moze poczuli sie spełnieni...
Niepowodzenia w życiu ? Kazdy z nas ma gorszy dzien ale to nie ma znaczenia na caloksztalt...ja po prostu poruszylam konkretny temat: alkoholizm w waszej szkole...czemu sie tego czepiam? bo po prostu dziwie sie jak w przypadku tej waszej budy że taka inteligentna mlodziez licealna może być tak głupia?!
Czy to jest rozwiązanie dla młodzieży topić smutki w alkoholu?
No i jeszcze raz powtarzam: Co na to wasi rodzice?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krycha naprzykład moji rodzice dokłanie wiedzą co i kiedy pije i nie zabraniają mi ponieważ wiedzą że jeśli będę chciał to i tak będę pił i mnie nie upilnują. Co do wydawania pieniędzy rodziców też się mogę z tobą polemizować bo się utrzymuje w tym wypadku z własnej kasy i nigdy w życiu nie dostawałem kieszonkowego. I czego tak się czepiasz że w naszej szkole piją ja osobiście znam osoby z twojego liceum i też wiem co tam się dzieje i w rzeczywistości to jeśli chodzi o używki to niczym to się nie różni. Tak więc jeśli maszs problemy z kompleksami to zacznij od własnej szkoły załóż nowe forum i tam się wypowiadaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
calkowicie zgadzam sie z przedmowca. X LO pod wzgladem picia bije nasze rekordu. A poza tym co innego jestwyskoczyc ze znajomymi na piwko, a upijac sie do nieprzytomnosci.Krycha zacznij od swojej szkoly i tam wypowiadaj sie na temat alkoholu. Mysle ze swoimi wypowiedziami zasmiecilas to forum i idea jego zalozenia padla przez twoje "gornolotne" stwierdzenia. Jak chcesz zbawiac swiat to poszukaj towarzyszy gdzie indziej. Caly czas nas oczerniasz, ze sie kujemy,ze pijemy i palimy...poszukaj jakiegos liceum w Polsce gdzie to nie ma miejsca?? masz moje blugoslawianstwo. A jestem tak na marginesie ciekawa czy jestes taka idealna?? Wydajemy kase rodzicow...owszem...taka jest kolej rzeczy. Moi rodzice doskonale wiedza kiedy wychodze ze znajomymi do pubu, daja mi na to piniadze.Tylko problem w tym ze maja do mnie zaufanie ze nie upije sie i nie zostane gdzies pod drzewem w centrum Gdyni. Gdybym nie znala osob z Twojej szkoly to pomyslalabym ze chodza tam ludzie z takimi pogladami jak twoje,ale znam i to calkiem sporo i sa normalni.Ale jak sama powiedzialas wyjatek potwierdza regule (ty jestes wym wyjatkiem). Nie chce Cie obrazac ale kompletnie sie z Toba nie zgadzam. Swoimi wypowiedziami dajesz tylko swiadectwo o sobie ze wchodzisz tu i usilnie chcesz wszystkich nawracac. Myslisz ze ktos przejmie sie twoimi zdaniami?? To czy ktos pali czy nie to jego prywatna sprawa i nie ma zadnego zwizku z tym do jakiej chodzi szkoly,to samo tyczy sie picia. Pijemy na terenie szkoly podczas lekcji...?? nie...a wiec zejdz z tego tematu i pobaw sie w mentora gdzie indziej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krycha, myślisz że dyrekcja nie wie, że ludziska palą w parku lub że istnieje coś takiego jak alkohol na wycieczkach? myślisz, że nasi rodzice są na tyle naiwni że uważają nas za świętych i nie zdają sobie sprawy z naszych grzeszków? jeśli twoi tacy są, to naprawdę szacun dla nich:P ośmielam się wątpić, że jesteś (jak pewnie i twoje X LO) czysta niczym dziewica orleańska, chyba że chodzi o umysł myslą nieskażony:]. A co do technikum transportowego...to wybacz, ale skoro uważasz go za taką dobrą szkołę to co robisz w X? możesz być dumna, wyższe sfery zwróciły na Ciebie uwagę:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie!!
Co wy zrobiliście z tego forum? Daliście się sprowokować jakiejś prymitywnej dziewczynie(tak Krycha mam Ciebie na myśli). A Dorotko moze lepiej sprawdzaj to co piszesz bo Twoje błędy są rażące (np. rzecz, a nie żecz). Twoje opisy przynoszą wstyd innym uczniom ALO. A poza tym dajcie sobie na luz z tymi waszymi komentarzami typu "robimy strajk", bo jak przyjdzie co do czego to i tak większość stchórzy. Dajcie czas nauczycielom i dyrektorowi, bo głupią paplaniną możecie tylko zaszkodzić nam wszystkim. Sprawa jest w trakcie załatwiania, a jak nic z tego nie wyjdzie to dopiero możemy zacząć działać. Zachowujmy się poważnie jak przystało na uczniów ALO, bo większość z nas uważa się już za dorosłych :P.
Pozdrawiam uczniów ALO (wszystkich) a w szczególności 2 b ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wydaje mi sie ze cel forum zostal zbojkotowany przez niektore wypowiedzi. Nie widze dalszego sensu umieszczania swojego zdania na tym o ile smiesznym,plotkarskim i problemowym forum. na razie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgodzę się z koleżanką nie ma sensu dalszej konwersacji na tym forum....naprawdęniektórzy nie znacie granic..przykro mi narazie

Ola=)<1ALO>

ola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w********ać mi tu jałopy skończone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawa zamknięta, daliśmy sie sprowokować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja słyszałem jeszcze że uczniowie IALO to nie tylko ostro palą w tym swoim parku ale i też sex tam podobno uprawiają...ach ta dzisiejsza mądra młodzież...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny z IALO ile bierzecie za szybki numerek w waszym parku żeby mieć na używki? lubie młode inteligentne dupcie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Czy w Trójmieście lub okolicach są miejsca, w których tańca erotycznego można się uczyć? Moja własna choreografia hmm... pozostawia dużo do życzenia, a chciałabym coś takiego zatańczyć przed moim facetem ze specjalnej okazji.
Proszę o podpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy poprzez samogwałt można stracic błone dziewicza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
brawo!

jestescie naprawde zaskakujaco prymitywni

szkoda ze nie potraficie trzymac sie tematu i zauwazac sensu sprawy, bo taka umiejetnosc jest w zyciu przydatna

krycha- tobie sie najbardziej powinno oberwac, gdyz zaczelas te bezsensowna klotniu, nie masz podstaw aby wypowoiadac sie temat naszej szkoly bo jestes z nia zwiazana w stopniu zerowym! sparwiasz wrazenie jakbys dostapila zaszczytu bycia wzieta przez straszych kolegow na piwo, po raz piewszy sie upilas i myslisz ze w tych sparwach jestes znawca. szukasz awantury, sensacji?to ja ci dam jeszcze jeden powod do darcia ryja- uczniowie alo nie tylko pija, nie tylko pala, ale jeszcze pala trawe.............opisz mi jak wygladala twoja szczeka po takiej dawce bulwersujacych informacji-siegala kolan czy podlogi?

co do reszty to nie chce mi sie komentowac tekstow o lyzeczkowaniu i w********aniu bo to jest zenujace.

i zgadzam sie z "uczennica alo:)"- zaczekajmy na wyniki dzialan dyrktora.



p.s-forum chyba spelnio swoje zadanie-wiemy ze sa ludzie i sa pomysly na ratowanie szkoly-moze czas je zakonczyc bo niewatpliwie niektorym sie nudzi,moze niech rozerwa sie "lyzeczkujac sobie macice'??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agatazet z Ib tak sie awanturuje ale przecież wszyscy doskonale wiemy ze to najwieksza k****ka z IALO - za puszke piwa obsłuży cie że az milo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świat się kręci wokół damskiej dupy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co w tym złego, że lubię się p*********? Skoro jest zapotrzebowanie to puszczam się w parku naszego dworku. Czy to źle skoro ja to naprawdę lubię i mogę zarobić pare zeta? wiele moich koleżanek z IALO robi podobnie to czemu ja też nie miałabym skorzystać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
n. tobie nawet bezdomna k**** z dworca by nie dala dupy za 1000zeta a co dopiero ja....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiecie co .. doszlo do czegoś bardzo dziwnego. ludzie robićie sie tak prymitywni ze podpisujecie sie za mnie a to już jest dno ... komentarz wyrzej podpisany dorotka niestety nie jest mój :) przykro mi nie potrafie tak elokwentnie sie wypowiadać. na serio, włazcie na jakieś forum dla niewyzytych czy coś. DOROTKA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem czemu wam tak wszystkim zależy na tym zeby wypisywać bzdury. chcielismy poruszyć tu kwestje ratowanai naszej budy. nie udało nam się za bardzo. juz wiecej sie tu nie wypowiadam bo poprostu i tak nic w ten sposób nie zdziałam.. jeśli jeszcze ktoś inteligentny będzie podpisywal sie jako ja to trudno ;/ nie pasuje mi to za bardzo ale przynajmniej wiem ze to nie ja. żegnam;*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podpisywanie sie czyims nickiem jest.........delikatnie mowiac glupie,zalosne, zal mi sie........serio............zalo mi po jestes taki glupi/glupia przeciez od nas i tak wszyscy wiedza ze dorota jest ok wiec co ci daje obrazanie jej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podpisywanie czyimś nickiem jest głupie, a czy picie wódy jest mądre?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy to jest forum na temat picia wódy?? bo wydaje mi się że nie . wiec od razu na wstepie prosze o zakonczenie tematu. i prosze nie używać cudzych nicków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dorota slusznie postepuje. tu nie ma sensu wiecej sie odzywać wiec idąc jej śladami ja róznież zamilkne na wieki ;*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludzie po co wtrącacie się w sprawy ludzi z jedynki?? co wam to da?? oni walczą o swoją sprawe a wy bezsensownie przeszkadzacie... po co takie prowokacje. nie rozumiem ja ich w pelni popieram !!!
uczennica 6
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zsypiemy zeszyty na tory
łącząc się ze strajkującymi kolejarzami
(ostatecznie wylądujemy w jednym budynq =P)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh, jezu tu naprawde battle z prawdziwego zdarzenia, ale luz. W ogóle temat jest dosyc powazny, bo od kilku lat słysze tą fame, ze 1alo padnie. W sumie to miałem wylane w to, chociaz byłaby szkoda bo pałącyk spoko, ale tera sam tam chodze i jednak przycieloby wszystkich jakby go rozebrali. Hmm... ej wydaje mi sie ze na razie my nic tam nie zdziałamy, bo sprawa nalezy do dyrekcji i tamtej wawy, więc chyba nie ma co robic tera okupacyjnego i wyrzucać zeszytów na tory, heh. Ej, ale jakby serio mieliby nas rozebrac to oczywiscie ze bedzie strajk, głodówka i w ogóle. Co do tej sprawy z krysia (albo krystianem nie wiadomo) to zwała z niej... w ogóle tutaj noty trzaska o nas i transportowej jak by była z niej, a potem pisze ze jednak jest z XLo. Heh, to niech sie zdecyduje, bo porównuje nas do trasnportowej, a sama jest z X. Po za tym to co ona ma do nas, ej ta buda mi sie tez podoba chociaz jest mała i lekcje są gdzies w kurniku. Naprawde ma cos w sobie i własnie jest takim oldschoolowym pałacykiem. Serio to jest oryginał. A tu krystyna wyskakuje ze swoimi opiniami ze jest przeciętna. Moze ty masz wylane w to, ale nie stresuj sie ze inni sie czuja tam zwiazani z tym budynkiem. Ej i nie jestesmy jakimis kujonami nie badź śmieszna. Masz u nas jednego qmpla i od razu wlk. wypowiedzi na nasz temat. To nie jest dwuosobowa szkoła więc luzuj z tymi opiniami. A z tym piciem to juz w ogóle z*******aś, najpierw ze kujony to pewnie nie piją, potem ze jakies zule, po chwili ze transportowa jest lepsza bo ludzie więcej tam piją, a na koncu ze nie warto utrzymywac takich pijaków jak my, heh sama chyba byłaś najebana jak to pisałaś... no ale dobra, przynajmniej zwała z kogos na tym forum. Tak na koniec to nie martwcie sie, damy rade z tym 1alo, heh nie oddamy ziemi skąd nasz ród. No i przedewszystkim nie stresujcie sie, a ty krysiu nie cisniuj sie wiecej, bo taka lipa z ciebie jest troche... piątka dla tych co juz walczą, pozdro whole 1alo i Dorota która chyba awansujemy na genarała tej bitwy:*- dobrze sobie radzi dziewczyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytajac to forum dochodze do wniosku ze ludzie latwo wszytsko popsuja na poczatku jescze trzymaliscie sie tamatu. wogule bez sensu wypowiadac sie nie na temat. zalozcie sobie inny temat a nie zasmiecajcie tutaj.
osobiscie jestem za tym zeby podniesc jakis strajk tylko ze takie teoretyczne rozwazania nie przyniosa zadnego owocu tylko ludzie sie podenerwuja i tyle z tego bedzie. jak na razie mozemy tlyko czekac na dalszy rozwoj sprawy. zreszta znajac dyrka to nie pozwoli na to wszystko
pozdro dla wszystkich z 1ALO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słuchajcie !! piszą o nas !! jesteśmy w wyborczej i bałtyckim! tylko to siedem milionów ;/ ale juz teraz wierze w to że damy rade !!! przecież jesteśmy 1ALO :)) i co .. jak sie czuja wszyscy którzy tak bardzo chcieli zepsuć to forum??? nie udalo sie wam .
BUZIACZKI DLA WSZYSTKICH A SZCZEGÓLNIE DLA DARII :**
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest plan!! bojkotujemy ZNP masą maili wysylanych na ich adres znp@znp.edu.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisałąm.

"że co? że niby wy ratujecie uczniów i nauczycieli?? ZNP reprezentuje soba to samo co obecnie reprezentuje soba nasz rząd!!
"Sławomir Broniarz, prezes ZNP:

- To wina władz Gdyni, że musieliśmy ustalić konkretne terminy przeniesienia szkoły. Miasto zaspało z podjęciem decyzji, a my - choć rozumiemy rozgoryczenie uczniów i nauczycieli - nie możemy dłużej czekać. Pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży, zostaną w Pomorskiem. Zainwestujemy je w remonty, przede wszystkim Domu Nauczyciela w Gdańsku i domu wypoczynkowego w Jastrzębiej Górze"

ludzie zastanówcie sie co jest ważniejsze 400 uczniow i okolo 40 nauczycieli , ich edukacja i przyszlosć czy wasz wrodzony egoizm??? brać dla siebie jak najwiecej i nie myslec o innych !! postawcie sie w naszej sytuacji!!! prawda jest taka ze macie nas gdzies a przeciez jestescie nauczycielami i powinniście najlepiej rozumiec ten problem !! ale dla was jest wazniejsze to ze bedziecie przez tydzien w roku odpoczywac w luksusowym kurorcie i na to warto poswiecić przyszlość masy młodych ludzi na których napewno negatywnie odbije sie przeniesienie ich do innej szkoły przed maturą ... logiczne jest że w szkole bardzo obniży sie poziom nauki.. albo proponuje zlikwidować szkołe , i nie dać nam mozliwości dalszej edukacji. w polsce ilosc analfabetów urosnie o kolejne 400 osób. bo co z tego że chciałam się dostać na medycyne a ktoś inny na prawo.. macie to gdzieś nas można przenosić jak stare ławki z klasyn do klasy, byle by wam było wygodniej!
z uszanowaniem uczennica 1 Akademickiego LO w Gdyni "
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widze ze co niektórzy którzy raczyli odpowiedzieć na moje pytanie napisali, że piją bo LUBIĄ. Piszą że czemu by mieli nie pić skoro lubią ...itd ... no właśnie i tu jest rzecz w tym że gdyby w ogóle nie probowali to by nie lubili ...a chyba żaden rodzic ich do tego nie namawiał...który normalny rodzic chciałby aby ich kochane dziecko brało alkohol do ust lub paliło papierosy? skoro uważacie że to normalne jest że pijecie alkohol to czemu nie powiecie o tym rodzicom ze sie UPIJACIE? ciekawe czy im powiedzielibyście "pije bo lubie" "ucze sie dobrze wiec chyba moge sobie pozwolic na upicie sie" itd przy nich na pewno zachowalibyscie skruche a tak gadac ze wy pijecie alkohol bo lubicie, mozecie powiedziec tylko mi rówiesnicy czy kolegom...pewnie że nie ma roznicy czy siega sie po alkohol w wieku 17 czy 18 lat. Ta osiemnastka to tylko daje wam pozwolenie na to w świetle prawa, bo fizycznie to i tak ciagle jestescie wciaz duze dzieci. Ale ja i tak wiem że po używki zaczynają juz siegac nawet ludzie poniżej 17 roku zycia. I daje wtedy takiemu matka kieszonkowe czy zeby se kupil soczek do szkoły a on co ? wychodzi do najblizszego kiosku po paczke Malboro...oszukuje matke ktora nic nie wie i ta w dalszym ciagu daje mu pieniadze a on je po prostu marnotrawi...bo papierosy czy alkohol nie sa to środki niezbedne do zycia a zwlaszcza w tak młodym wieku...jest tez drugi aspekt sprawy - młodzież nie ma raczej jeszcze swoich dochodów i tak wykorzystywac fundusze rodziców?!
robic co sie chce i LUBIĆ to mozna jak sie jest "na swoim" i ma sie swoje pieniadze a nie wyludzać od rodzicow... i to na co...czemu wprost nie powiecie"mama daj mi na wódkę" ...ciekawa jestem jaka by byla reakcja matki i czy tez uznałaby ze skoro lubisz i dobrze sie uczysz to pewnie że ci da...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wiec...
Nie zazdroszcze wam tej szkoly...nie probowalam tam sie dostac bo znam swoje mozliwosci ktore nie sa tak wysokie jak wasze ale mnie to wisi, mówiłam przeciez ze samo wkuwanie nie jest dla najwazniejsze...
Nie życze wam jak najgorzej...co mnie to zreszta mialoby obchodzić? ja sie tylko dziwie ze tak mozna walczyc o kawał budy...jak ktos chce sie uczyc to mu nie powinno zalezec czy robi to w palacyku czy w jakiejs mniej romantycznej budzie...a skoro tacy z was artysci, przewrażliwieni na piekno /bo przez o tym caly czas pierniczycie- urok, czar, magia dworku/ to czy nie trzeba bylo iść do liceum plastycznego? tam byscie moze poczuli sie spełnieni...
Niepowodzenia w życiu ? Kazdy z nas ma gorszy dzien ale to nie ma znaczenia na caloksztalt...ja po prostu poruszylam konkretny temat: alkoholizm w waszej szkole...czemu sie tego czepiam? bo po prostu dziwie sie jak w przypadku tej waszej budy że taka inteligentna mlodziez licealna może być tak głupia?!
Czy to jest rozwiązanie dla młodzieży topić smutki w alkoholu?
No i jeszcze raz powtarzam: Co na to wasi rodzice?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli przyznacie sie rodzicom ŻE SIĘ UPIJACIE - ok może zostawia wam te bude. Za szczerosc he he. Jestem chyba pierwszy co zgadza sie z krycha. Nie chcialbym leczyc sie u lekarza ktory zdawal egzaminy przy pomocy alkoholu odurzony marycha...mowicie ze ci z trojki to w ogole chleja...jaki z tego wniosek sie pytam?! ze "najlepsi uczniowie" inaczej nie potrafia? chyba skoro sa tacy genialni to wiedza ze ALKOHOL SZKODZI ZDROWIU takze psychicznemu...dziwia sie wtedy ludzie skad tacy osobnicy na stanowiskach z wyzszym wyksztalceniem maja przerozne odchylenia np. pedofilia jest tego dosk. przykł. Ale taki psycholog chodzil kiedys na studia i chlal tak jak wy...i owszem wyuczyl sie ale i przy okazji psyche se tez naruszyl...powodzenia geniusze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0




antydres napisał(a):



> i bardzo dobrze ze bylo malo osob, sami sobie r********iscie

> imprezy glupie drechole ( chodzi mi o ta andrzejkowa)



po 1 chyba nikt jak do tej pory nie napisal czy bylo duzo czy malo osob...i czy wogole sie impra odbyla ;)

po 2 "drecholem" nie jestem nie bylam i nie bede :-P wiec nie pakuj wszystkich do jednego wora :-/..po 3 nie mam pojecia co sie dzialało na jakiejs tam imprezie andrzejkowej..moze mnie oswiecisz? ;)



> teraz nikt nie ebdzie chodzil na kazy po ostatnich zadymach, sami

> jestescie sobie winni...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moderejtor!!!! wypierd...ać z ta dorotka stąd!!!! bana jej!!:D co to ku..wa ma byc!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy wy nie możecie juz sami swoich spraw zwiazanych z tym palacykiem zalatwiac gdzie indziej tylko wszystkich w to mieszacie zastanowcie sie co wy robicie gowno mnie obchodzi to i nie wpierdalajcie sie tam gdzie nie potrzeba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jako że rozpoczęłam tą całą dyskusję na forum, chciałabym ją teraz dosyć "godnie" zakończyć. Na bieżąco zapoznawałam się z Waszymi wypowiedziami, sama już ich nie komentując i do pewnego momentu byłam nawet zadowolona. Niestety rozczarowała mnie duża ilość prymitywnych wypowiedzi oraz to, jak łatwo uczniowie dali się sprowokować do rozmowy na temat alkoholu. Cóż, skoro niektórzy nie dorośli jeszcze do inteligentnego i obiektywnego wypowiadania się na tak poważne tematy, trzeba było ich zlać. Ale mimo wszystko uważam, że to forum spełniło swoje zadanie- przede wszystkim zapoznało większą ilość osób z problemem. Jednak za największy sukces uważam to, że wczoraj w Gazecie Wyborczej Trójmiasto i Dzienniku Bałtyckim ukazały się artykuły na temat 1ALO. W drugiej wymienionej przeze mnie gazecie ukazała się nawet wzmianka o tym, że takie forum istnieje i została zacytowana wypowiedź jednego z naszych uczniów. Nie wiem, czy jest w tym nasza zasługa, że sprawa zyskała taki rozgłos ale jedno jest pewne- już dzisiaj w Dzienniku Bałtyckim możemy przeczytać nagłówek "Jedynka zostaje"... Skoro forum spełniło swoją rolę, oficjalnie uznaję dyskusję na temat naszej szkoły za zakończoną.
Pozdrawiam wszystkich uczniów 1ALO, klasę 1b a przede wszystkim Dorotkę:*:*-->Daria
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pełni zgadzam się z wypowiedzią mojej poprzedniczki i pomio ludzi którzy wchodzili na tą stronę i się bez sensu wypowiadali to i tak stwierdzam, że jest to już bynajmniej część sukcesu, ale zapewne spora część drogi jest jeszcze przed nami. To forum można uznać już za zakończone. Ale zapewne jeszcze nie raz będzie trzeba się wypowiedzieć. Podziękowania dla wszystkich tych którzy coś pomogli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moi drodzy,
o tym, że I ALO może zostać pozbawione swojej siedziby "chodziły słuchy " juz od jakiegoś czasu.
Dlatego my z panem Dyrektorem, pracowaliśmy nad takim wizerunkiem Naszej Szkoły który, w krytycznym momencie jaki teraz nadszedł, pozwolił nam z satysfakcją przeczytać większość waszych wypowiedzi.
Ze swej strony podjęlismy juz pewne kroki popierając Pana Dyrektora w jego działaniach i będziemy popierać Go dalej.
Po przeczytaniu waszych wypowiedzi na Forum myślę , że z waszą pomocą uda się nam , w najgorszym wypadku, stworzyć drugą "I", nawet jeżeli zamiast Pałacyku dadzą nam Pałac Kultury, a nie Kolejówkę czy Ekonomik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciesze się ;) papa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i teraz wyłyżeczkujcie se macice!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dorotka napisala:

DOROTKA:** 20-01-2005 22:37 wyślij odpowiedź

u mnie też troche śniegu ale ja jestem baba ze wśi :)



to widac slychac i czuc niestety...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


droga dorotko masz chyba zryta czache j***** pies ciebie i te twoje z****ne 1 lo po hu* sie wpierdalsz z tym na kazdy praktycznie topic, to tym bardziej zniecheca do ratowania twojej szkoly, pomysallas o tym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieletnim nie sprzedajemy
(27 Stycznia 2005)

Ruszyła społeczna kampania "Alkohol - nieletnim dostęp wzbroniony". Jej inauguracja miała miejsce w sopockim ratuszu.

BadaniaM
Sopocka Pracownia Badań Społecznych przeprowadziła badania mające określić skalę zjawiska sprzedaży alkoholu nieletnim. Skontrolowano 818 wybranych losowo punktów sprzedaży napojów alkoholowych w całej Polsce. 77 procent sprzedawców gotowych było sprzedać wódkę albo piwo dzieciom. Te proporcje są stałe. Nieletnim równie łatwo kupić alkohol na wsi i wielkim mieście; w osiedlowym sklepiku i hipermarkecie.

Akcja
Reakcją na te badania jest koordynowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kampania "Alkohol - nieletnim dostęp wzbroniony". Czytelnicy "Głosu" zapewne już się z nią zetknęli. Od pewnego czasu radio i telewizja emitują spoty popularyzujące "Linię Nieobojętnych" - specjalny telefon (0-801-188-288), na który można zgłosić zaobserwowane przypadki sprzedaży alkoholu nieletnim. W niektórych sklepach można spotkać materiały informujące o akcji, już wkrótce na ulicach mają się pojawić billboardy. Każdy sygnał zostanie sprawdzony przez zespoły "tajnych klientów". W takim zespole będą pracować dwie osoby - jedna wyglądająca na małoletnią i druga, w stu procentach dorosła. Jeśli sprzedawca będzie gotów sprzedać alkohol, druga osoba ma mu zwrócić uwagę. Jeśli do sprzedaży nie dojdzie, tzw. zespół kontrolno-interwencyjny wnioskuje o przyznanie "certyfikatu rzetelnego sprzedawcy". Jeśli subiekt zgodzi się na sprzedaż - może liczyć na "żółtą kartkę". O fakcie przyznania certyfikatu albo kartki jest informowana gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych, która opiniuje wnioski o przyznanie i cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu.

Obudzić aktywność
Przeprowadzone przez PBS badania dowiodły, że w przypadku interwencji klienta, chęć sprzedaży alkoholu dzieciom bardzo często sprzedawcom mijała. Jeśli bez interwencji 77 proc. subiektów było gotowych sprzedać alkohol, po zwróceniu uwagi gotowość sprzedaży wyrażało już tylko 48 proc. kupców. Stąd hasło akcji "Twoja interwencja ma znaczenie". Niestety aktywność społeczna jest u nas niewielka. Tylko 4 proc. klientów spoza zespołów kontrolnych interweniowało widząc nieletniego kupującego alkohol! W 0,6 proc. interwencja ta jednak była niepożądana (np. po wyjściu ze sklepu dorosły proponował dzieciakowi, że kupi mu wymarzoną butelkę).
Jednym ze sposobów budzenia społecznej aktywności jest tworzenie dla niej ram organizacyjnych. Już powstało Stowarzyszenie RopSAN (Rodzice przeciw Sprzedaży Alkoholu Nieletnim), które zamierza wystąpić z inicjatywą ustawodawczą. Członkowie stowarzyszenia zamierzają zbierać podpisy pod projektem ustawy nakładającą na sprzedających alkohol obowiązek legitymowania wszystkich (nie tylko tych, którzy wyglądają na niepełnoletnich) klientów.

Szkolenie
Inauguracja kampanii połączona była ze szkoleniem zespołów "tajnych klientów". Omawiano scenariusze zachowań członków zespołów, rodzaje sklepów, podano kontakty do organizatorów akcji, a także wzory dokumentów, jakie "audytorzy" powinni wypełnić po wizycie w sklepie. Najwięcej wątpliwości szkolonych budził brak jakiejkolwiek sankcji na opornych sprzedawców. Ponieważ akcja ma charakter społeczny, żaden sprzedawca nie musi się obawiać "żółtych kartek". Nie są one równoznaczne z mandatem, czy odebraniem koncesji.

- Nie chciałbym, by nasza kampania poszła w stronę policyjną - powiedział omawiający akcję Bogusław Prajsner z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Jednak nie mogę wykluczyć, że nasza akcja będzie bezskuteczna. Sprzedawca może "mieć układy" w gminnej komisji. Dlatego jeśli dostanie trzy takie kartki i nie zaobserwujemy poprawy, rozpatrujemy możliwość zwrócenia się do policji, by przeprowadziła własną kontrolę. Policja ma prawne możliwości "przyznania kartki czerwonej". Mam jednak nadzieję, że do takiej ostateczności nie będzie dochodziło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lubie tu wpadac...zawsze sie cuś dzieje :>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i czemu to mialo slużyc?? kolejna prowokacja. hehe..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcialam oglosić że niedlugo dobijemy do 200 i pobijemy na leb cale forum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niektórzy myślą że forum to coś dało...wg mnie nic...kompletnie...ILO można powiedzieć wciąż jest w niebezpieczeństwie....wisi nad nim groza alkoholizmu wsród młodych ludzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słuchajcie co robił tvn pod nasza szkolą??
i dajcie sobie luz z tymi komentami o alkoholizmie bo to załosne jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczerze mówiąc tez sie nad tym zastanawiam, co oni mogli tam robić niestety nie zdążyłem się ich spytać jak wchodzili do szkoły bo akurat wychodziłem na wf.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie chcą nakręcić reportaż o przemocy w szkołach...sex drugs & rock n roll to wasze hasło ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już to widzę : POD NAPIĘCIEM : IALO w Gdyni - czy to jedyne LO w Polsce gdzie uczniowie uprawiają sex na przerwie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyłyżeczkujcie se macice he he...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieletnim nie sprzedajemy
(27 Stycznia 2005)

Ruszyła społeczna kampania "Alkohol - nieletnim dostęp wzbroniony". Jej inauguracja miała miejsce w sopockim ratuszu.

BadaniaM
Sopocka Pracownia Badań Społecznych przeprowadziła badania mające określić skalę zjawiska sprzedaży alkoholu nieletnim. Skontrolowano 818 wybranych losowo punktów sprzedaży napojów alkoholowych w całej Polsce. 77 procent sprzedawców gotowych było sprzedać wódkę albo piwo dzieciom. Te proporcje są stałe. Nieletnim równie łatwo kupić alkohol na wsi i wielkim mieście; w osiedlowym sklepiku i hipermarkecie.

Akcja
Reakcją na te badania jest koordynowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kampania "Alkohol - nieletnim dostęp wzbroniony". Czytelnicy "Głosu" zapewne już się z nią zetknęli. Od pewnego czasu radio i telewizja emitują spoty popularyzujące "Linię Nieobojętnych" - specjalny telefon (0-801-188-288), na który można zgłosić zaobserwowane przypadki sprzedaży alkoholu nieletnim. W niektórych sklepach można spotkać materiały informujące o akcji, już wkrótce na ulicach mają się pojawić billboardy. Każdy sygnał zostanie sprawdzony przez zespoły "tajnych klientów". W takim zespole będą pracować dwie osoby - jedna wyglądająca na małoletnią i druga, w stu procentach dorosła. Jeśli sprzedawca będzie gotów sprzedać alkohol, druga osoba ma mu zwrócić uwagę. Jeśli do sprzedaży nie dojdzie, tzw. zespół kontrolno-interwencyjny wnioskuje o przyznanie "certyfikatu rzetelnego sprzedawcy". Jeśli subiekt zgodzi się na sprzedaż - może liczyć na "żółtą kartkę". O fakcie przyznania certyfikatu albo kartki jest informowana gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych, która opiniuje wnioski o przyznanie i cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu.

Obudzić aktywność
Przeprowadzone przez PBS badania dowiodły, że w przypadku interwencji klienta, chęć sprzedaży alkoholu dzieciom bardzo często sprzedawcom mijała. Jeśli bez interwencji 77 proc. subiektów było gotowych sprzedać alkohol, po zwróceniu uwagi gotowość sprzedaży wyrażało już tylko 48 proc. kupców. Stąd hasło akcji "Twoja interwencja ma znaczenie". Niestety aktywność społeczna jest u nas niewielka. Tylko 4 proc. klientów spoza zespołów kontrolnych interweniowało widząc nieletniego kupującego alkohol! W 0,6 proc. interwencja ta jednak była niepożądana (np. po wyjściu ze sklepu dorosły proponował dzieciakowi, że kupi mu wymarzoną butelkę).
Jednym ze sposobów budzenia społecznej aktywności jest tworzenie dla niej ram organizacyjnych. Już powstało Stowarzyszenie RopSAN (Rodzice przeciw Sprzedaży Alkoholu Nieletnim), które zamierza wystąpić z inicjatywą ustawodawczą. Członkowie stowarzyszenia zamierzają zbierać podpisy pod projektem ustawy nakładającą na sprzedających alkohol obowiązek legitymowania wszystkich (nie tylko tych, którzy wyglądają na niepełnoletnich) klientów.

Szkolenie
Inauguracja kampanii połączona była ze szkoleniem zespołów "tajnych klientów". Omawiano scenariusze zachowań członków zespołów, rodzaje sklepów, podano kontakty do organizatorów akcji, a także wzory dokumentów, jakie "audytorzy" powinni wypełnić po wizycie w sklepie. Najwięcej wątpliwości szkolonych budził brak jakiejkolwiek sankcji na opornych sprzedawców. Ponieważ akcja ma charakter społeczny, żaden sprzedawca nie musi się obawiać "żółtych kartek". Nie są one równoznaczne z mandatem, czy odebraniem koncesji.

- Nie chciałbym, by nasza kampania poszła w stronę policyjną - powiedział omawiający akcję Bogusław Prajsner z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Jednak nie mogę wykluczyć, że nasza akcja będzie bezskuteczna. Sprzedawca może "mieć układy" w gminnej komisji. Dlatego jeśli dostanie trzy takie kartki i nie zaobserwujemy poprawy, rozpatrujemy możliwość zwrócenia się do policji, by przeprowadziła własną kontrolę. Policja ma prawne możliwości "przyznania kartki czerwonej". Mam jednak nadzieję, że do takiej ostateczności nie będzie dochodziło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
łyżeczkuje se macice he he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te ż se k**** łyżeczkuje h he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prumitywy po co za kogoś sie podpisujecie?? nie macie nic lepszego do roboty tylko czekacie na czyjas notke. pozdrowienia dla pani borawskiej :***
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalalalalalalalalalalalalalalalalalal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koń huculski jest stosunkowo niskim i krępym zwierzęciem, który doskonale radzi sobie podczas jazdy w warunkach górskich. Rasa ta została ukształtowana w Karpatach w trudnych i surowych warunkach górskich. Konie huculskie dobrze znoszą zimno i mogą pozostawać na zewnątrz nawet podczas silnych mróz i intensywnych opadów śniegu. Nie są również wymagające jeżeli chodzi o paszę - latem pasą się na górskich łąkach, a zimą są dokarmiane sianem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Turyści odwiedzający Bieszczadzki Park Narodowy zobowiązani są do poruszania się wyłącznie po wyznaczonych do tego celu trasach, tj. drogach publicznych, znakowanych szlakach pieszych (o łącznej długości 132 km) oraz specjalnych ścieżkach przyrodniczych i przyrodniczo-historycznych. Do poruszania się pieszego służą także wszystkie udostępnione dla ruchu kołowego drogi publiczne przebiegające przez teren Parku.

Zatem wszystkie inne obszary Parku położone poza znakowanymi szlakami i ścieżkami są zamknięte dla ruchu pieszego, rowerowego i kołowego. Dotyczy to także utwardzonych dróg wewnętrznych Parku, np. tzw. "stokówek".

Natomiast w wypadku koni przejazdy odbywają się po specjalnie do tego celu wyznaczonych trasach górskiej turystyki konnej, wokół Parku.

Poza wyznaczonymi trasami mogą się poruszać pracownicy Straży Parku, Służba Parku, Straż Graniczna oraz ratownicy GOPR podczas akcji ratowniczych i szkoleń, a także osoby prowadzące badania naukowe (za zgodą Dyrekcji Parku).

Turystów obowiązuje także przestrzeganie zasad określonych w Regulaminie Parku oraz wykupienie biletów wstępu zgodnie z obowiązującymi na dany rok Opłatami ustalanymi przez Dyrektora. Opłaty wnosimy raz dziennie przy wejściu lub zejściu ze szlaków w punktach kasowo-kontrolnych Parku. Tam też możemy się zaopatrzyć w stosowne mapy, przewodniki, inne wydawnictwa popularno-naukowe Parku oraz zasięgnąć potrzebnych nam informacji. Każdy z tych punktów wyposażony jest również w apteczkę pierwszej pomocy.

Wprawdzie po szlakach znakowanych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego można się poruszać bez ograniczeń przez cały rok to jednak najlepsze warunki na piesze wędrówki panują od wiosny do późnej jesieni. Wtedy też odwiedza Bieszczady najwięcej turystów (około 200 tys. rocznie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słoń indyjski (Elephas maximus), zwany też azjatyckim, ustępuje nieco pod względem wielkości słoniowi afrykańskiemu. Osiąga wysokość w kłębie do 3 m i waży około 5000 kg.

Zamieszkuje różnorodne środowiska, od dżungli po otwarte tereny trawiaste, w Indiach, Birmie, na Malajach, Sumatrze, Cejlonie i w południowo-zachodnich Chinach. Żyje stadnie w grupach rodzinnych, którym przewodzi stara doświadczona samica. Żywi się gałęziami drzew i krzewów oraz owocami. Słonica po 600-640 dniach ciąży rodzi młode, ważące 70-80 kg. Dojrzałość osiągają słonie w wieku 10-12 lat, żyją około 70 lat.

Przy wybiegu słoni warto wspomnieć, że w 1945 r. podczas oblężenia Festung Breslau, obrońcy twierdzy dokonali tutaj egzekucji 3 dorosłych słoni. Ich mogiła znajduje się pod
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NO TO JEST 201
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry