Widok

32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom

Opinie do artykułu: 32 tys. zł kary dla kierowców przewożących dzięki aplikacjom.
Artykuł na temat: Taksówki w Trójmieście - wolny rynek

Po 8 tys. zł - aż tak wysokiej kary będą domagać się inspektorzy transportu drogowego dla czterech kierowców przewożących pasażerów na podstawie zainstalowanej w telefonie aplikacji. To efekt szeroko zakrojonej kontroli, która została przeprowadzona w środę przed terminalem lotniska w Rębiechowie.

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałem w Gdańsku

nba ..
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeździ passat w mytaxi

W ogóle w mytaxi ci kierowcy z całego świata i okolic jakby cała rodzina się złożyła na passata i wysłała synka do Gdańska jeździc. Konin, Opole, całe mazury Kujawy no wszystko tam jeździ
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 7

Czy ustawa deubekizacyjna obejmie taksówkarzy ? Wiele komuchów tam jeździ.

Dlatego nie korzystam.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 10

Oczywiście, pisiorski Towarzysz Piotrowicz żadnej deubekizacji nie podlega (i jeszcze paru innych zasłużonych towarzyszy, obecnie kaczych d**polizów)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie, Kaczor nie pozwoli, bo nie ma PJ, są mu kierowcy potrzebni...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja nie wsiadam w Gdańsku do innych niż GD

trudno może to i chamskie, że nie biorę pierwszej z postoju, ale wolę zapłacić temu kto płaci podatki w GD. Tak samo na telefon jak zamawiam, to od razu mówię, że żaden Kaszub ma mi nie przejeżdżać i tylko GD :), ewentualnie GSP, ale Ci to raczej swojego podwórka pilnują.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 15

Mam tablicę gwe. od lat mieszkam w Gdańsku i tu odprowadzam podatki. Twoje myślenie jest błędne i krzywdzące
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 16

Ale OC tańsze piechotą nie chodzi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To czemu nie przerejestrowales?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie tablice taka kultura!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się nie podoba na Kaszubach to wypier...

Gdańsk to Kaszuby, nie chwal się tym tytułem jak jesteś takim ciemniakiem, kolejny inżynier z ZiE.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

gdańsk to nie kaszuby - Gdańsk to miasto

Gdańsk to nie kaszuby!!! Gdańsk to miasto, kaszuby to okoliczne wioski - zapamiętajscie to wsiury raz na zawsze !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przynajmniej kasa zostaje w Polsce a nie płynie do Hameryki
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Gamoń z ciebie albo troll

wiele samochodów rejestrowanych jest przez Gdańszczan u wujka z "koziej wólki" tylko dlatego, że tam zapłaci o min 1/3 składkę ubezpieczenia. Gdańsk jest jednym z droższych miast w RP.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 9

To niech w Wólce wozi
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7

nie tylko "wozi" w Wólce.
Jeżeli koszty utrzymania jego samego (bądź z rodziną) są dla niego zbyt wysokie w wojewódzkim mieście powinien po prostu przeprowadzić się do mniejszej miejscowości, w której będzie go stać na utrzymanie bez sięgania po cwaniackie wybiegi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

a Ciebie na co stać, na wczasy u Cioci na działce i wymachiwanie szabelką, a jak Ci rodzice odetną kieszonkowe, to gdzie na saksy pojedziesz z swoim tępym myśleniem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

To chyba prywatna sprawa

Nie mogę pojąć po co te wtrącanie się w nieswoje sprawy?! Jestem z Mazur, auto mam na NMR i nikomu nic do tego, mam mieszkania i w Gdańsku i na Mazurach- można? Można. I to gdzie płacę podatki to moja sprawa ✌
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

dla ciebie miasto Gdańsk

przygotowało komunikację zbiorową. Podróż na wieś możesz odbyć kolejno: pkp pr, następnie PKS Olsztyn.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nice tylko Twoja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przy okazji "przegląd" swojego TeDeIka zrobi

w jakimś zblewie albo gdzie za flaszke
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny za przegląd są urzędowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny urzędowe, ale flaszka "za pomyślność".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio zamówiłem Mytaxi na Piwną i gościu nie kojarzył gdzie jest Plac Zebrań Ludowych. Pytał żebym mu podał konkretną ulicę.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plac Zabaw Ludowych to oficjalna nazwa

i mieści się na Placu Zabaw Ludowych , nieopodal Bramy Oliwskiej , Alei Zwycięstwa i ul. 3go Maja , wiec ty nie znasz Gdańska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Taki poziom lewych "Złotówek" 0- nawet nie potrafi GoogleMaps obsłużyc...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja marzę o NHL w Gdańsku
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

Może to był Lebron
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak nigdzie nie place, to wszędzie zarabiam, nie jak wy, biedole..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To plac plac pracusiu i czekaj 3 miechy do okulisty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

i oc placa, na podstawie stawek gdzie jezdza...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale to widac, ze

ludzie wola ubera, bo przeciez oni generuja zamowienia :) jest popyt na ubera, to jest tez podaz na jezdzenie i zarabianie
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ciemnota

Popyt jest CCC cena czyni cuda . Uber już wysyła na szkolenia ludzi żeby zrobili licencje na przewóz osób . Na taxi nie bo byliby prości do namierzenia (kasa fiskalna, ZUS) także między bajki włożyć zapewnienia o legalności tego ubera.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja mam pytanie, w jaki sposob ITD moze udowodnic, ze kierowca na tym zarabia?

Przepisow ustawy nie stosuje się do przewozu drogowego wykonywanego pojazdami
samochodowymi:
1) przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osob łącznie z
kierowcą - w niezarobkowym krajowym i międzynarodowym przewozie
drogowym osob,
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 18

Jeżeli klient pokazał fakturę, to już masz dowód.

A Uber fakturę wystawia za każdym razem.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po pierwsze, ty nie płacisz kierowcy tylko Uberowi przed kursem.

Kierowcy płaci dopiero Uber, a za co to tego ITD nie jest w stanie udowodnić :-D
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 8

Odpalam sobie ostatnią fakturę,

A tam jak wół "wystawione w imieniu" i dane jednoosobowej firmy
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

I oczywiście każdy klient się tą wiadomością podzieli z ITD?

Nie każdy jest wąsatym UBekiem żeby skarżyć na ubera..
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 11

Przecież to zlotówy zamawiają

I kończą kurs pod patrolem krokodyli...
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 0

...

Od 7 do 9 osób... Czytaj że zrozumieniem. Dot do tzw vanów i musisz sporządzić umowę w siedzibie firmy. Uber jeździ jak taxi, podlega pod ustawę o taxi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

nawet.z.elblaga i Braniewa przyjeżdżają .....
najgorsi na lotnisku i pod hiltonem
złodzieje ...
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 12

bardziej niż blachami martwię się stanem technicznym

bardzo często widzę kontrolki - check engine, słyszałem stukający przegub przy skręcaniu, problemy z wydechem o zimówkach w lato nie wspominam. hitem dla mnie był koleś który sam się przyznał że kupił do 7 osobowego vana opony o mniejszej nośności, "ale ja nie zabieram 7dmiu pasażerów...za często"

8K kary dla Ubera ok nie przestrzega przepisów ale gdzie kontrole stanu Złotów
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 11

od 10 lat jeżdżę z "check engine" i nic autu nie jest

Wadliwy czujnik. Przegub też mi stukał, dlatego go wymieniłem. Jak wydech zaczął buczeć, to samo. Wszyscy, podejrzewam, to przechodziliśmy bo to są elementy eksploatacyjne. Jak się zużyją to się je wymienia. Co do nośności opon to koleś popełnia grubą głupotę, natomiast sam fakt że to zimówki nie jest żadnym wykroczeniem. W moim aucie miejskim miałem 13 calowe koła. Letnie Kormorany o szerokości 155mm wymieniłem na zimowe Nokiany WR D3 o szerokości 175mm. Hamują lepiej i co mnie najbardziej zdziwiło to również lepiej odprowadzają wodę tak więc jest to kwestia kontekstu.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 31

a kto Ci te przeglądy podbija? Samochód niesprawny, a diagnosta po znajomości czy za flaszkę? Pochwal sie gdzie jeździsz tym gratem, a moze to jakieś nowe AMG że na naprawe już nie starczyło pęgi.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 10

Kontrolla check engine nir onzacza ze samochod jest nie sprawny nie przejdzie przegladu. Nie wypowiadaj sie o rzeczach o ktorych nie masz pojecia
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Idiot

Z check engine twój samochód zatruwa środowisko i nie powinieneś wogóle dostać przeglądu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nośnosc opon jeszcze debille klikają!

Opona jest standardowa albo wzmocniona czyli C, normalny Van 7 osobowy 2,5tony dmc moźe śmigać na standart. Jeżeli jest to bus gdzie dochodzą bagaże dmc 3,5 t powinien założyć wzmocnione C.
Standart bez różnicy rozmiaru ma obciążenie do 750kg na oponę,więc 4x750.
Zimówki są dobrymi oponami latem,jedynie zuźywają się dużo dzybciej i zużycie paliwa jest większe co do walorów dobrze napompowane przewyższają letnie w szczegolności jeżeli sie nie ścigamy tylko prowadzimy np. Vana i tyle kmioty.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

A to bardzo ciekawe co napisałeś.
A słyszałeś kiedyś o indeksie nośności opony? To może jednak warto zgłębić bardziej wiedzę na temat tego co zakładasz na drugi najszybciej kręcący się element w Twoim samochodzie (taksometru nie biorę pod uwagę ;) ).
Kolejna sprawa jest taka , że producent przeważnie daje informacje o jakich parametrach opony należy stosować w danym samochodzie (szerokość bieżnika, wysokość opony wyrażaną w procentach a nie mm jak większość myśli, indeks nośności opony np. 88 czy 91, oraz indeks prędkości np Y czy T ).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A wiesz, co mnie to obchodzi? Opona to opona ma pasować i sie kręcić, ten mi tu z jakimiś indeksami wyjeżdża..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Weź ty oszołomie idź się leczyć na nogi...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 19

Co to jest UBER?

Jak omijają prawo i nie płacą podatków jak taxi to niech kary dowalają.
Wszyscy płacimy podatki - co to?
Jakąś nadzwyczajna kasta?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 20

Od kiedy taxi płaci podatki?

Poproś takiego o rachunek z zaznaczoną trasą, tak jak ma obowiązek wystawić według ustawy. Dopiero się zdziwisz...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3

A skąd wiesz , że ci z taxi płaca podatki ? Chyba jedynie od pobieranych emerytur...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To sobie plac podatki, niech cie okradają, ja sie nie daje okradać glupiemu biednemu państwu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo może mieć licencje na Gdańsk a mieszkać w Wejherowie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

A może też mieszkać w Rabce,

a pracować w Gdańsku. Tyle że stawki ubezpieczeniowe w Rabce są znacznie niższe niż w Gdańsku, a gość jeździ samochodem w Gdańsku, nie Rabce. To jest uczciwe ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak

Jaka w tym widzisz nie uczciwość? Te pieniądze za ubezpieczenie i tak nie idą do Gdańska tylko właścicieli firm ubezpieczających, więc nie ma to żadnego znaczenia...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

otóż taką, że nie tylko samochód ma z Rabki, ale również

umiejętności. Powoduje taki baran co chwila kolizję, a w systemie wychodzi, że to w Gdańsku jest więcej kolizji niż w Rabce i bum, składka w górę. Dzięki debilowi z Rabki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A jak

Ma własne stawki za bezszkodowá jazdé I tyle....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Debilu piszesz co piszesz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ale licencje ma

W czym problem? Niech każdy uberowiec, taxify, czy inny wyrobu licencję, zgłosi auto jako taxi i po kłopocie!!!! A dlaczego tego nie robią? Bo trzeba kupić kasę fiskalna za 3 tys, bo trzeba ubezpieczyć ekstra auto o około 20-50 procent więcej, bo trzeba zrobić badania około 350pln itd... Ot i różnica.....w związku z tym Szanowna władzo albo zróbcie aby nikt nie.musial mieć tych licencji, albo niech mają je wszyscy....jeżeli mają je mieć wszyscy to zablokujcie możliwość korzystania z takich aplikacji i ok problemie...zwiększ IE wtedy kontrolę nad taxi i po kłopocie....to jest proste tylko się komuś to nie oplaca
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 28

Pytanie.

A dlaczego złotówy żądają równania w swoją stronę, zamiast walczyć żeby to was zwolnili z dodatkowych opłat i przepisów, licencji, kasy fiskalnej, badań, wyższego ubezpieczenia itd. ? Przecież wiozący matkę kierowca, to tak jak ty pasażera, a nie musi mieć badań, licencji itp. Czemu nie chcecie sobie mniej na barkach zostawić, tylko wrzucić na barki uberowcom? Bo co? Bo się okaże że żadna z was konkurencja i nikt z wami nie będzie chciał jeździć?
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 4

Troll

wcale tak nie mówią! Mówia natomiast aby było jednakowo. Jedni i drudzy robią to samo, więc na jednakowych zasadach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Tak to jest

No nie to samo. Tam gdzie w Uberze można płacić gotówką, są kasy fiskalne, gdzie nie można to nie ma. Po co kasy fiskalne jak nie ma gotówki?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

W uberze xD gotówką xDDDDD
Jechałeś ty kiedykolwiek w ten sposób?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Taka wieś pod Radomiem o nazwie Warszawa, mówi ci to coś?
Jak czegoś nie wiesz to lepiej się nie wypowiadać bo się zbłaźnisz!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo obrońcy ubera nigdy nie biorą pod uwage sytuacji, kiedy siergiej wjedzie w drzewo. Z definicji, jadąc taksówką masz pełną ochronę prawną-za to właśnie złotówiarze płacą grube oc i mają licencję-i w razie jakiegoś wypadku nie musisz się ganiać z czterema słupami pozwami cywilnymi tylko zgłaszasz się do ubezpieczyciela i masz odszkodowanie. W przypadku przewozu uberem nie chroni cię absolutnie nic, a czegokolwiek możesz się domagać tylko od gościa który cię przewoził - a masz pewnie z 60% szansy że facet po Polsku zna trzydzieści słów a zameldowany jest 1500km stąd.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 12

Widzę

że Ty nadal opowiadasz tutaj te debilizmy o OC ,wiedz jednak,że Ci "obrońcy uberowców" to Klienci,którzy od Was masowo odchodzą i że żadną "ustawą" nie przymusisz Ich do po.
wrotu "w wasze łaskawe progi"
W nawiązaniu do wyższego OC - z racji znudzenia tymi pierdołami - napiszę tyle : Ubezpieczenie NNW .
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

sam opowiadasz debilizmy

OC w takich przypadkach zawsze chroni pasażerów w pojeździe sprawcy, bo pasażer jest poszkodowanym. Pasażera guzik obchodzi czy kierujący zgłosił pojazd do wykorzystywania jako TAXI czy nie (nawiasem mówiąc zgłoszenie auta jako TAXI powoduje wzrost stawki głównie ze względu na duże roczne przebiegi i częste jeżdżenie w ścisłym centrum miasta co oznacza większe ryzyko wyrządzenia szkody komunikacyjnej a zdecydowanie najwięcej szkód komunikacyjnych to szkody materialne a nie w osobach, znikomy % wyższej stawki jest podyktowany odszkodowaniami za szkody na osobach - pasażerach). Równie dobrze możesz wsiąść do takiego ubera/taxi, który nie ma OC, jesteś pasażerem i zakładasz że ktoś jest "czysty" wtedy odszkodowanie wypłaci Ci UFG i nie ma że boli. Tak samo uber ma zwykłe OC (bez TAXI) i ubezpieczyciel też wypłaca Ci kasę bez szemrania, potem ewentualnie ubezpieczyciel może wystąpić z regresem do właściciela pojazdu o zwrot jakiejś kasy bo ten nie zgłosił, że pojazd będzie uczestniczyć w zarobkowym przewozie osób.

oc zawsze chroni pasażerów pojazdu sprawcy.

Debilizm to przytoczone przez Ciebie nnw. abstrahując od śmiesznej wysokości sum gwarancyjnych na takich pakietach (często są to 10 000 - 50 000 zł, powodzenia jeśli to miałoby być odpowiednim zadośćuczynieniem po wypadku i szkodzie na zdrowiu) to NNW kupione dodatkowo przy zawieraniu polisy OC nie ma w założeniu "chronić ludzi" poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. To taki dodatek na nieszczęśliwe wypadki jak sama nazwa tego cuda wskazuje, to Cię ma "chronić" w sytuacji jak np. wsiadasz do samochodu i poślizgniesz się na lodzie i wyglebisz przy aucie. Albo jak sobie drzwiami palec utniesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok baranie ale każdy o tym wie i każdy sam decyduje z kim jedzie i ponosi ryzyko.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bzdura !!!!

Kasę fiskalną dostaniesz od 700zl 2 przegląd na taxi kosztuje 140zl
Ubezpieczenie to koszt większy o 600zl w skali roku
Mowa oczywiście o nowym samochodzie A nie o starym kumpli którym jeździsz
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za 700 zł możesz kupić kasę do kiosku z gazetami, kasa przystosowana do taxi to min 1650+700 zł taksometr+ montaż 250-600 w zależności od modelu samochodu, legalizacja 110
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tyko wytłumacz mi po co taksometr, skoro płacisz za z góry ustalone kilometry i brak czasów postojów np na światłach itp?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kłopot w tym,

że ja płacę za ubezpieczenie samochodu 2 razy więcej niż taksówkarz na blachach z Węgorzewa, który oficjalnie zarobkuje sobie w Gdańsku. Niech w Węgorzewie lub innej Wólce, płacą taką sama stawkę ubezpieczeniową jak w Gdańsku i wtedy wszystko będzie OK.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma ptzymusi przerejestrowywać

To martwe prawo.
Nie ma takiego przepisu.
Wymysł, żeby tylko kasę wyciągnąć.
.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a tablica rejstr. co ma do tego?

Gka to gdańszczanie z Hania... gwe do Gdynianie:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciemnota

Wytłumacze panu przepisy. Aby pojazd został taksówką należy posiadać do niego tytuł prawny . Tytułem prawnym jest np. umowa użyczenia, umowa leasingu. A więc tablice w W-wie mogę mieć z Kościana PKS ciemnoto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dokladnie karac wiesniakow co uciekaja na wies by placic mniejsze podatki i oc.

chce zarabiac w Gdansku to niech mieszka w Gdansku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

gka, gks, gwe- wiocha i śmierdziuchy

dokładnie, przeszczepy cholerne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Heloł

A czemu uberowcy nie moga zalozyc kasy fiskalnej ?i zlozyc na licencje wszstkie dokumenty w urzedzie ? Zdejma Ubera w Tym roku i po krzyku bedzie a pasazerowie zaplaca taxowkarzom z nawiązką wtedy....wolny kraj, kazdy moze byc kierowca taxi bez wyjatku !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co to ma do rzeczy na jikch tablucach jezdz ...uber tylko na wawie jezdzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Donosiki od śmierdzących, leniwych złotów.

W swoich TeDeIkach, co Niemiec płakał jak sprzedawał.
popieram tę opinię 866 nie zgadzam się z tą opinią 74

Jak to jest ?

Przecież służby mundurowe mają strajk, i dają pouczenia. Czyżby już po strajku ?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

Itd

Itd nie jest służbą mundurową kolego...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

A niby jaką? W sukienkach chodzą?
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

policja strajkuje

nie itd ani straz miejska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ciekawe, bo SG chyba też się z nimi solidaryzuje, bo jeżdżą z małymi flagami na samochodach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za to uberowiec nie len

Hahahah śmieszy mnie to wasze narzekanie na taksiarzach a na unera nie......przecież jedni i drudzy to tylko kierowcy.....niczym się nie różni debil kierowca unera od debila kierowcy taxi...zmieńcie argumenty....ilu kierowców tyle możliwości.....znam wielu kierowców unera i taxi .....i są to normalne osoby....a tobie żyłka pęka w oku że jeden i drugi zarabia, tylko że musisz ponarzekać.... argumenty z d....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16

PiS=NSDAP

sory,literóFka
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 10

Odp

Sam jesteś Śmierdzącym śmieciem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laczego na lotnisku ma monopol jena firma

Kto bierze łapówki. Klockowski traktuje lotnisko jak własny folwark. To model PO moje ,,moje miasto".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szeroko zakrojona akcja haha

Złapali aż 4 no brawo haha
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Debilu nie wiesz co piszesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12

Wiesniak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

polak potraf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam gdzieś ustawę o transporcie drogowym

Obecna władza pokazała, jak się łamie prawo i co jest dla nich warta Konstytucja. Teraz już nie ma ustaw są ustawki.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

no jak ku#$a nie odprowadzają :D

januszowate złotówy ciagle tkwią w prl gdzie sie im żyło jak pączki w maśle a teraz gdy przychodzi młoda konkurencja z dobrym pomysłem i niższą ceną to już gruz w gaciach. popracowali by przez moment normalnie to by im się odechciało beczenia jak im źle. oby wiecej kierowców jezdziło na apkach!
popieram tę opinię 878 nie zgadzam się z tą opinią 97

a wiesz czemu uber jest tańszy od taxi ćwoku ?

- bo nie płaci podatków
- nie płaci ubezpieczenia komunikacyjnego
- nie ma kasy fiskalnej i nie musi płacić za jej legalizację
- nie ma taksometru i nie musi płacić za jego przegląd i legalizację
- nie posiada licencji na przewóz osób - kurs i licencja także kosztują
- i wiele innych których i tak nie zrozumiesz ...

Dlatego właśnie uber jest tańszy - bo gra nie fair. Jak by zaczęli płacić wszystkie opłaty jakie są wymagane od taxi to ich cena była by z automatu o wiele wiele wyższa.

Uber to dokładnie to samo co sprzedawanie papierosów lub alkoholu bez akcyzy.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 109

przecież każdy taksówkarz może zostać kierowcą Ubera...
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale nie zostanie bo..

Nie pojedzie na okrętkę nabijając km.
Nie pojedzie bez taksometru i okradzenia korpo.
Nie okradnie pijanego, bo dane w systemie.
Bo jeździ szrotem, a przegląd ma od Janusza na lewo.
Nie nakręci płaczem "jak mu się nie opłaca" na napiwek.
Itd. Itp.
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 6

najbardziej bzdurny "argument"

Po co jesteś biedny, przecież możesz zacząć kraść.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 14

Dlaczego jesteś biedny? Boś głupi. A dlaczego głupi? Boś biedny
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Się nie da!

Trasa znana od początku, nie okrąży miasta trzy razy.
Płacone z góry, nie oszwabi turysty na ojro, nie pojedzie "na lewo".
Każdemu kierowcy można wystawić opinię, nie okradnie pijanego, nie będzie mógł zmolestować pasażerki.
Niedasie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Uber to dokładnie to samo co sprzedawanie papierosów lub alkoholu bez akcyzy." Czyli nic złego, a wręcz przeciwnie. Przecież jak w kieszeni obywatela zostaje więcej pieniędzy kosztem skarbu państwa to jest efekt mega pozytywny. Nie wiem o co się sr*sz.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 16

no i wychodzi szydło z worka

uber - przewozy złodziei i krętaczy (kierowca i pasażer)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 21

No cóż...

Odkąd Państwo wyciąga z mojej kieszeni kupę kasy, żeby patologii zapłacić za oddane na nich głosy, to jakoś nie mam obiekcji żeby mniej kasy z mojej kieszeni trafiło do budżetu. I tak przeżerają o dużo za dużo, jak nie pińcetplusy to premie które im się poprostu należały!, jak nie premie które im się poprostu należały! to miliony na Toruńskiego hochsztaplera, jak nie miliony na Toruńskiego hochsztaplera to ...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

- placi podatek dochodwy i zus jako dzialalnosc gospodarcza
- placi OC
- nie ma kasy fiskalnej bo mamy 21 wiek ( dla zlotowy to koszt jednoroazowy, a jako ze zlotowy nie wystawiaja paragonow to nawet sa nieuzywane
- mamy XXI wiek. w aplikacji klient widzi ile kilometrow przejedzie i za ile jeszcze przed usluga. u zlotowy albo taksometr bedzie nie wlaczano albo beda wlaczone drozsze taryfy. takei oszustwa wlasnie odrzucaja ludzi od taxi
- mamy XXI wiek i GPS. zreszta ile kosztuje licencja? 200zl? i o to sie klocisz zlotowo? jak okradasz klientow na taksometrze to te koszty licencji zwracaja ci sie w 1-2 dni. uber nie ma jak oszukac klienta

dlatego jestes wasatym januszem a ludzie wybieraja ubera.
popieram tę opinię 95 nie zgadzam się z tą opinią 14

Ale żeś ty głupi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 39

Konkretny

Kontrargument.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cwoku taki prqworzadny jestes to przestan parkowac na zakazach, przestań wymuszac pierwszenstwo, przestan jezdzic na czerwonym, przestan szeryfowac na drodze, przestan jezdzic na gazie, umyj sie wasaczu
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 6

Za to ty taxijanuszu taki praworządny..

Setki razy jeździłem złotówą taniej, bo bez taksometru. I to jest u was nagminne, bo czysta kasa w kieszeni, bez podatku i bez haraczu na korpo. Czekam dnia, żeby jakiś reporter się wami zainteresował i nagrał z ukrycia wasze wałki. Jak kiedyś TVN w Warszawie podstawionego "obcokrajowca" puszczali złotówą, to kurs dookoła miasta i koszt przejazdu x 20. Wąsate złodzieje mentalnie żyjące w PRLu. Pluje na was i wasze wąsate Grażyny, żebyście z głodu pozdychali ku***siarze!
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 10

od kiedy słoiki głos mają ???

tak, wiem kim jesteś
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 17

Tak wąsaty Januszu, wiesz... ile ogolić turystę na kursie chyba :-)

Odpowiedz mi niesłoiku, gdzie był szpital położniczy w Brzeźnie, w którym się urodziłem i od którego roku nie istnieje :-)
No wykaż się wiedzą z topografii miasta wąsaty sz.aciarzu.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Podniecilem sie kasą fiskalną.
Ostatni kurs i poproszę paragon-owszem,dostałem.Tylko mały problem z rozliczeniem.Na paragonie'przejechano 0 m'-oszustwo wyszlo bardzo szybko.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie po to się wzywa taksówkę, żeby marnować czas na czekanie na policję

co jak wiemy, może potrwać całe godziny.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Aha.. A jak ci wąsaty Janusz krzyknie za kurs 200zł..

..to też machniesz ręką, bo nie masz czasu czekać na policję?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A bo klienta obchodzi akurat,ze ten jest fair i odprowadza podatki a ten nie fair bo nie odprowadza.. bierze to co jest tansze logiczne
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

ano tak... czyli nie daję się Państwu dym** ...

i to jest właśniepowód żeby wspierać ubera...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko

Nie zdziw się jak podniosą ci podatki, ciekawe kogo będziesz wtedy wspierał i na kogo narzekał
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

a potem płacz

bo nie ma żłobków, bo ulica dziurawa, bo w kolejce do lekarza mam czekać 5 lat...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14

Ale i argument. Gdyby państwo nie kradło ludziom po 50% i więcej z wypłat to by bez problemu mieli na prywatnego lekarza, prywatny żłobek i prywatne autostrady.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

a potem płacz bo tysiące misiewiczów dojnej zmiany ,przebiera kopytami czekając na dorwanie

się do państwowego koryta. Patrz, ósmy prezes w Enerdze.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak misiu, na bank wybudują żłobki, naprawią ulicę i zlikwidują kolejki do lekarza...

Prędzej to sobie premie przyznają, bo im się poprostu należy!
Im mniej w korycie, tym mniej sobie w kieszenie napchają, proste.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

sie nie po...j

"bo nie płaci podatków"
to jak zlotowy ktore nie wystawiaja paragonow
pomine ze wiekszosc zlotow to emeryci i oni nie musza placic pelnych skladek zus
wiec inni sa pokrzywdzeni czyzy nie?

"nie płaci ubezpieczenia komunikacyjnego "

twierdzisz ze samnochody ubera nie maja OC? naporawde tylko tyle potrafisz wymyslec?

"nie ma kasy fiskalnej i nie musi płacić za jej legalizację "

ehe koszt 70 zlotych za legalizacje nie placz

" nie posiada licencji na przewóz osób - kurs i licencja także kosztują "

licencja kosztuje 250 zlotych i masz ja ja 15 lat czyli 16 zlotych rocznie

wiec z racji ze zlotowy placa rocznie jakies 80 zlotych wiecej oznacza ze musza kroic ludzi na 2 razy wyzsze pieniadze?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zanim zaczniesz pisać bzdury, zorientuj się w temacie. Nie ma czegoś takiego jak legalizacja kasy. Legalizowac można taksometr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

-większość z was płaci max 253 zł miesięcznie podatku (karta podatkowa mówi ci to coś?)
-droższe o jakieś 500zł na rok (w porównaniu z podatkami jesteście gruuubo na plus)
-po co skoro płatność jest bezgotówkowa a klient dostaje fakturę (ty pewnie zawsze dostajesz i fakturę i paragon płacąc za cokolwiek)
-po co taksometr skoro klient płaci za faktyczną ilość kilometrów a nie "jednostki taksówkarskie"
-w Gdańsku na 15 lat całe 200zł
-masz racje. Paaaanie za 20 złotych to mnie się nawet nie opłaca silnika "włanczać"

Biedaczki :(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taksometr bo wymaga ustawa plus kasa, gdy tego niema kara z US, zapomniałeś ZUS najpierw 600 zł a później 1300 zł miesięcznie, następnie haracz do korporacji no i na koniec ok 2500 - 3000 zł miesięcznie na paliwo plus amortyzacja samochodu, teraz policz sobie jakie są koszty a nie bzdury piszesz o podatku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to się zdziwisz bo na uberze też musisz mieć działalność. Tak jak i twoja korpo uber pobiera haracz od każdego przejazdu 25% (sumarycznie na miesiąc pewnie wyjdzie więcej niż u ciebie). Paliwo i amortyzacja to samo.
I gdzie bzdury napisałem o podatku cierpiku, który z was nie jest na karcie podatkowej?!
Poza tym, skoro masz już dozbrojony "legalny" samochód i uważasz się za "zawodowego", to czemu sam nie zaczniesz jeździć na uberze albo innej apce typu taxify? Strach po gaciach obleciał że stara gwardia z postoju by się dowiedziała i zrobiła z d.py jesień średniowiecza?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli wychodzi na 0

Bo oszczędza na naprawach i przegladach ulepa, którym się porusza. Ćwoku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Punty które wypisałeś to bardzo małe koszty. Nie mieszaj ludziom w bani. To drobne. Kilka kursów i masz zarobione...

Nie musisz jeździć mercedesem. Możesz skodą ;)
Konkurencja daje sobie rade a Wy na różne sposoby chcecie ją zablokować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tych czasach nikt nie gra fair, ja również, wiec po co to oburzenie? A zlotowy sa fair z zawyżaniem cen?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Uber płaci podatki
2. Kierowcy płacą OC
3. Po co mi kasa, skoro fakturę mogę sobie ściągnąć. Inna sprawa, że kilka razy nie dostałem paragonu od taksówkarza, w uberze nie ma takiej opcji.
4. Po co taksometr, skoro wszystko masz w aplikacji? Czy taksometr drukuje Ci trasę przejazdu?
5. Co daje taka licencja? To, że i tak muszę prowadzić taksówkarza, bo nie wie jak dojechać do osiedla wybudowanego 7 lat temu? Poza tym i tak taksówkarze jeżdżą na nawigacji.

Taksówkarze przez lata wyrabiali sobie "markę". Teraz jak przyszła konkurencja, gdzie nie można oszukiwać to nagle okazuje się, że ode mnie na lotnisko kurs nie kosztuje już 100 złotych, tylko 50.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

..to tak jak by XIXw. kolej miała powiedzieć wynalazcy samochodu że gra nie fair..

Fan akcyzy jego mać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeździsz póki samochód ci jeździ a nie zdajesz sobie sprawy z tego że go zajezdzasz za śmieszne pieniądze. Zrobisz 200 km i masz z tego też pewnie 200 zł albo i nie. A gdzie paliwo i amortyzacja. Uber zarobi ale nie ty frajerze
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Amortyzacji sie nie liczy, wiec po co sie plujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

?

Kolego, mam 30 lat o PRL słyszałem i widziałem w filmach jak to było. Jeżdżę taxi, prywatne auto w mieście w którym należało zdać egzamin - w Gdańsku wystarczy licencja i uzbrojenie auta... Jeśli bronisz uberowców którym nie chce się dostosować do rzeczywistości to sorry, ale poziom Twojego intelektu odpowiada wspomnianym przez Ciebie wasatym Januszom w starych taxi. Jeżdżę w firmie która akceptuje auta do 5 lat, lepsze auta akceptują trochę starsze, ale robią kontrole aut, jak coś się nie zgadza out. Siejesz debilna uber propagandę, polecam leczenie w zakładzie zamkniętym
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 22

30 lat i jeździ taksą, jaki obciach.

Nie chciało się nosić teczki to trzeba nosić woreczki pajacu, obyś zgnił z głodu, żeby uber was wygryzł
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

To tak jak z motocyklistami

Jest kilku rozsądnych, co nie szaleje, ale zawsze trafi się jakiś idiota, co koniecznie chce zepsuć opinię.
Ze złotówami podobnie, tylko w nieco innych proporcjach. Trafi się może jeden, czy dwóch, którzy nie oszukują, ale reszta to lewusy z poprzedniej epoki.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolego, ja mam lat 39 i dobrze pamiętam czasy

kolejek na postojach, pamiętam jakimi "panami" byli taksiarze. Pamiętam też czas gdy z miesiąca na miesiąc, taksówek na postojach przybywało, a klientów ubywało. Nagle z panów stali się pariasami. Ile lat przerabialiśmy tzw. oszustwa taksówkowe, a to przejazdy bez taksometru, a to jazda na około, a to ceny pisane małym drukiem, a to stawka 100 pln za "trzaśnięcie drzwiami". Tych kas nie wprowadzono żeby utrudnić życie taksówkarzom. To wszystko powstało po to żeby utrudnić oszustom popełnianie przestępstw. W Uberze wszystko jest jasne zanim wsiądziesz do samochodu. To chyba boli najbardziej - wzrastająca świadomość klientów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ty prowadziłeś kiedyś działalność gospodarczą?

Działalność prowadzisz po to by zarabiać pieniądze...dlaczego mordy nie wydrzesz na właściciela firmy budowlanej, która zdziera kolosalne pieniądze z ciebie przy zakupie mieszkania? Dlaczego nie drzesz mordy na banki? Jest wielu taxi driverów którzy pracują uczciwie po 10h dziennie....i uwierz mi nie mają starych aut...ale.musza zapłacić za życie tak jak i ty.... natomiast wielu kierowców unera jeździ pod firmami i.nie płacą ZUS, tylko dostają czysta gotówkę, wielu z nich ma swoją pracę a jako driver dorywczo robią. Więc im starczy 100 dziennie. A zastanawiałeś się ile trzeba zrobić obrotu aby utrzymać auto, paliwo, naprawy, kupić jedzenie ciuchy itd czyli życie... zakładając obrót dzienny na poziomie 200 PLN z 26 dni pracy to masz 5200 obrotu odejmij od tego 1270 pln zus, - 1500 paliwo, jakieś opłaty do korporacji 400pln to już masz kosztów ponad 4100 a gdzie czynsz mieszkanie itd. A te wartości to mąż przy jeździe za 1.8 km to jest tak dużo? Ciekawe jak.przy jeździe za 1.3 opłaci to wszystko kierowca apki....pamiętaj że kierowca apki nie zarabia a zarabia na tym jego szef
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 11

A kogo to obchodzi że musisz zarobić? Biorę to co tańsze i ch*j

Wasza taksiarska mentalność jest żałosna o dlatego musicie zniknąć
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na banki i budowlańców też drę mordę

Ale co ma piernik do wiatraka? Toż to artykuł o taksówkach i uberze. Poszukaj sobie tekstu o deweloperach, mało tam wrzutek na taksówkarzy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

uberowcy to niewolnicy amerykanskiej korporacji

ktora zarabia na glupich w Polsce ale wszystkie zyski wysyla do Holandii i na wyspay Kaymanskie.....
...wiecej, jezeli by doszlo do spelnienia zamierzen ubera to za 10 lat uber mialby kompletny monopol na przejazd osobowe, ustawialby wlasne taryfy i placil kierowcom ile chce ....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Konkurencja na tym rynku już

jest spora,ale o tym w mediach nie mówią,nie piszą,więc skąd masz wiedzieć - prawda(?),dlatego też wymyślasz takie "argumenty".
Ty z koleii jeździsz autem wyprodukowanym przez zagraniczną korporację,więc - jak widzisz - kolejny "argument" bierze w łeb,jeśli chciałeś wykazać się patriotyzmem,to udało ci się,z tym że mylnie go pojmujesz.
Historie typu : "wyższe składki za ubezpieczenie,,kasy fiskalne,licencje itp" sam chyba wiesz,że to są puste slogany.
Do konkurencji się staje i "walczy"i to nie tylko cenami(jak wy uparcie twierdzicie),ale także jakością,przejrzystością regulaminu itp,a nie chowa za plecami służb i "przepisami",które również błędnie rozumiecie.
Wiem że ze wszystkim powyższym nadal będziecie polemizować nie mając absolutnie racji,ale nie rozumiem celu Waszej "wojny" wypowiedzianej aplikacjom przewozowym,bo chyba nie myślicie,że ktokolwiek egzekwowaniem "Waszego prawa" przymusi Klientów do powrotu do Was..(?) i nie pisz Proszę,że Klienci wcale od Was nie odeszli.
Zrozum zatem,że to Klient ostatecznie reguluje popyt i za "Uberowcami" nie stoii żadna "obca siła",a Ich siła właśnie polega na tym,o czym pisałem wcześniej,czyli Jakości Usługi itp.i Tylko tym możecie zawojować ,ale.... i w tym "ale" tkwi największy problem i powód Waszego utkwienia w minionej "epoce".
Pozdrawiam Ciebie i Twoich Kolegów po fachu i życzę rozsądku i fachowego podejścia do tematu konkurencji.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

spier...aj z tymi wypocinami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

Kolejny

konkretny argument/kontrargument.
Żądacie "uwolnienia rynku",a z konkurencją walczycie tym,przed czym chcecie się uwolnić - sory,ale dla Klienta to jest.......hmmm...niezrozumiałe.
Ps: i cokolwiek napiszecie nie zmieni to sytuacji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

pomysł :))))

Zainstalowanie aplikacji nazywasz pomysłem :)))))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mała wiedza

Nie jesteś w temacie i mieszasz w Polsce zabroniony jest przewóz osób w taki sposób, bez licencji, bez taksometru, brak pieczątki taxi w dowodzie rejestracyjnym auta jeszcze dochodzi urząd miar. Uberowcy i ta cała banda nie mają niczego i oznacza to że nie płacą zusu nie płacą podatków czyli r******ą państwo w d..... a.

Dobrze mają mniejsze stawki ale nie mają żadnych opłat a taki uberowiec żeby zarobić 200 zł musi zrobić 500 km i to po mieście co jest bardzo dużo. To jaki on musi byc zmęczony a druga połowa nawąchana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czyli jedni i drudzy siebie warci

I z obu usług nie korzystam. Jak raz pojadę na imprezę tramwajem, albo autobusem, to włos mi z głowy nie spadnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak jest zabronione, to trzeba odbronic i tyle, przeciez tu wszystko jest wiecznie zabronione..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieuczciwy drenaż naszych kieszeni

Zapominasz że ta konkurencja zarabia tylko obrotowo bez amortyzacji pojazdu. Jedyny zysk ma firma Uber która nasze pieniądze wydaje za granicą naszego kraju. No ale korporacje te sklepowe i inne są lepsze dla Kowalskiego - do czasu.... pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Młoda konkurencja z dobrym pomysłem... Chyba jak dorżnąć auto za taką stawkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

?

Ja mam prawie nowe auto, 2015 r. Mam takie fajne bajery jak klimatyzacja 4 strefy, grzane fotele przód tył, dvd, nagłośnienie bose, wygodną skórzaną kanapę z tyłu, jeżdżę z automatem także nie szarpię.mam aktywny tempomat, asystenta pasa ruchu i masę innych systemów anty uberowych. Jeżdżę za 1,80 w dzien i za 2,70 w nocy. Wbrew pozorom za ten sam kurs w dzień czy w nocy wychodzą podobne pieniądze. A, zapomniałem dodać że mam pod maską 3 litry V6 313 KM czyli silnik taki jak w 4 Daciach Logan Uber lpg. chciałem wozić ludzi od zawsze, w końcu się zebrałem, wziąłem auto, zdałem egzamin, wydałem pieniądze na badania, szkolenie, egzamin, uzbrojenie i jeżdżę. Dlaczego to samo ma robić jakiś Seba, który nie musiał zrobić nic? Pojeździ miesiąc powie że mu się to nie opłaca, ale zepsuje rynek zostawi za sobą smród i bye. Teraz stoję na postoju, obok mnie stoją alfa 159 i ta najnowsza accord. Stoi też Octavia 3, superb 2 i jakaś nowsza zafira. Mhhh stare te auta? Warte tyle co pół floty ubera razem z obywatelami Ukrainy którzy je prowadzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co za różnica jakie auto

Ok, ale mnie to bez różnicy czy pojadę 10 minut autem za 200 tys czy za 10 tys, ważne żeby w upał z klimą i żeby kierowca nie zadał dopłaty za jej włączenie, bo mu się nie opłaca na takim odcinku klimy włączać na pierwszej taryfie. Za to robi mi różnicę ile zapłacę i że wiem to czy mnie na to stać zanim wsiądę, a także że na cenę nie ma wpływu mój stan, znajomość języka czy miasta. Nie będzie Ubera i tak nie skorzystam z taxi, szczególnie w obcym mieście, bo już się kiedyś przejechałem i wiem jak działa cena umowna w taxi i to w formie jednostronnej umowy kierowcy z samym sobą. Jak mam możliwość wybieram car-sharing, jak nie ubera, taxify czy ola. Uważam jednak, że dla taxi też jest miejsce, tylko taksówkarze powinni wykorzystać swoje atuty i szukać klientów którzy ich potrzebują. Nie v przekonacie klientów ubera aby jeździli taxi, większość z nich wybierze komunikację miejską lub car sharing nie mogąc skorzystać z aplikacji. Zamiast walczyć z Uberem co szkodzi głównie wam walczcie z patologią wśród swoich i nastawcie się na klientów których stać na taxi i którzy będą woleli zapłacić więcej by korzystać z bus pasów czy innych atutów jakie ma wasz rodzaj działalności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

spizdzaj kutafonie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber

Tylko Uber. Nie zaufam żadnej złotówie!
popieram tę opinię 940 nie zgadzam się z tą opinią 131

Ja zawsze wybieram ubera.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 10

Czyli Ukraina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda, że nie jest legalny i tyle. Jakoś w Niemczech działa jako Taxin od początku. U nas nie chcą się dostosować, bo wiedzą że nie ma kar. Zamiast do kierowców powinni się doj**ać do samego Ubera.

Nie zrozumcie mnie źle. Dopóki Uber nie będzie wymagał od kierowców to zwłaszcza w naszym kraju będą kombinować.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja bym powiedział: wszystko tylko nie tradycyjne złotówy

Uber, Taxify, Traficar, Blinkee itp. Wszystko tylko nie stare, śmierdzące taksówki i oszukujący na kazdym kroku kierowcy. Wiem, moja opinia moze być krzywdząca, ale zapracowali na nią latami.
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zgadzam się . Od przygody kiedy starszy kierowca jednej z " korpo " z pod dworca w Gdyni prawie że wyrwał mi bagaż z rąk bym tylko do niego wsiadła a nie innych na postoju .. ( zgodziłam się ,myślę późno , 23 zima , ciemno , a dziadek nie będzie na pewno groźny ) jak mnie skasował do Sopotu ( główny SKM ) 230 zł . Nigdy nie zapomnę i nigdy nie wsiądę do taryfy . Ps dałam 100 i kazałam dzwonić na policję jak mu mało . Nigdy więcej
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale bajka. Ciekawe jaki to niby odważny kierowca z korpo wystawia się na utratę pracy w tejże korpo. takie historyjki to idź opowiadaj swojemu chłopakowi z ubera
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 27

A jednak tak robią

Wiesz co wtedy jest napisane na paragonie, o ile uda ci się wyrwać od niego paragon? Cena umowna. A on uparcie twierdzi, że na taką kwotę a nie z licznika, bo klient zgodził przed rozpoczęciem kursu. A korporacja twierdzi, że tak musiało być, bowiem to dobry pracownik, a klienci kombinują, najpierw się zgadzają a potem wypierają.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powierdzam a najgorsi sa z AS.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na uj...

... z dworca w Gdyni jechać do dworca w Sopocie taksówką?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale zdajesz sobie sprawę, że to uber jeździ starymi autami? Korporacje nie przyjmują aut starszych niż 10 lat, co niektóre mają ograniczenie nawet do lat 5-ciu i auta są kontrolowane pod względem czystości itd. Tymczasem uber przyjmuje 18-to letnie wraki :) wiesz o tym? może dawno taksówką nie jechałeś?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 17

Nigdy nie jechałem uberem, który miałby więcej niż 50000 przebiegu i nie wyglądał jak nówka z salonu wewnątrz.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Passaty B5 z 2008r.? Puknij się w glace w tym roku już ich nie produkowali ,

ale jak ktoś czerpie wiedzę z tego co gdzieś, kiedyś... to właśnie tak wychodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bylem przez chwile kierowca ubera

Auta nie moga byc starsze niz 10 lat.
Uber zabiera 25% prowizji i to jest wyprowadzane za granice bez podatku.
75% dla kierowcy z tego.
Oplacic zus.
Zaplacic podatki.
Amortyzacja pojazdu i paliwo.

Wiec uber nie placi podatkow ale kierowca tak.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chlopie ,czytaj prase.Uber ma teraz nowe Skody,kia,fiaty tipi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ogóle, skoro wszyscy poza paroma złotówami są za legalizacją Ubera

To może trzeba coś z tym zrobić?
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 2

oczywiście że tak, tylko uproszczenie przepisów

likwidacja licencji, likwidacja kas fiskalnych dla przeoźników, nawet niech nie płacą podatków. Przecież to finalnie i tak klient je płaci. Skoro wszystko jest już opodatkowane to może chociaż to, tak eksperymentalnie, zmienić żeby zobaczyć jaki to będize miało wpływ na branżę. Myślę że wszyscy wiedzą, tylko taka decyzja byłaby nie po myśli lobby taxówkarskiemu. Zaraz by zakorkowali miasto. Oni nie postulują zrównania ich powinności podatkowych z Uberowcami tylko dowalenie tym drugim żeby mieli tak samo źle.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skoro ludzie wybieraja UBER

to o czyms to swiadczy
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe czy wybierają i tak kochają uber jak jest przełącznik x 7 np czy juz nie jeżdżą wtedy ?nie kochają nagle ich
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 12

U was taki przełącznik działa przy płaceniu za kurs..

..uber mnożnik podaje przed kursem.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2

świadczy to o tym, że chcą podążać za modą

tak samo jak kawa ze starbaksa - nie to, że jest smaczniejsza, tylko można się polansować
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 14

Nie zdajesz sobie sprawy ile wypadków spowodowali kierowcy ubera zwłaszcza Ukraińcy. Jeździć trzeba umieć też. Za 10 czy 20 zł nie ryzykowalbym zdrowia czy życia swojego lub bliskich. No ale jak się jest go...zjadem co za złotówkę w kościele by pierdnął to nic nie poradzisz
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 18

Może przytocz jakieś statystyki

Ile to ci "ukraińcy" spowodowali wypadków na uberze.
Bo te twoje wyliczenia panie taxiarz to jak na razie może zatwierdzić tylko
Polski instytut Danych z D.py
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze pierdze w kościele i to za darmo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgoda.Na taxi ze wzgledu na bezpieczenstwo winni byc przyjmowani tylko doswiadczeni zawodowi kierowcy z kat min C ewent.D i praktyka min.5 lat a nie byli milicjanci i rozni inni tylko dlatego,ze maja kat.b.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale Uber to też rodzaj taxi

Hahahaahah
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

to powodzenia w przypadku poszkodowania w wypadku

wszyscy się wszystkiego wyprą, żadnej usługi przewozu nikt nie wykonywał, sam się władowałeś do obcego samochodu, sam jesteś sobie winien, sam se wypłać odszkodowanie

no ale o tym się nie myśli jak się ma 25lat i wraca na bani z sopotu...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Żebyś zdechł bez emerytury bo oni ZUS-u nie płacą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Złotówy też ZUS nie płacą

Ponad połowa z nich to rolnicy na KRUS
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Księża też nie płacą i rolnicy i mundurówka....

A na swój ZUS to ja dzisiaj pracuję i G mnie obchodzi skąd ZUS weźmie. Niech sprzeda parę szklanych pałaców na hotele, to się kasa znajdzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdura placa a najciekawsze ze coraz wiecej taksiarzy tam jezdzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber to złodziej bez podatków okrada państwo i foskusa brawo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Moje ulubione powiedzenie. Okradać państwo. A ja bardziej uważam że Ci co pobierają zasiłki bo im się pracować nie chce okradają nie państwo ale mnie! Obywatela który zarabia uczciwie. Tu powinni się wziąć za kontrolę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Państwo okrada mnie podatkami, opłatami, itp, wiec nie widzę nic złego w okradaniu państwa, które nic dla mnie nie znaczy. A fiskus to mnie może cmokać...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ty chyba jesteś głupi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ograbić ,obłupić

ludzi ktorzy chcą troche dorobić. Taxi jeżdzą zazwyczaj emeryci wojskowi, którym tak jak za komuny ciągle jest mało, obniżcie ceny to ludzie będą jeździć
popieram tę opinię 513 nie zgadzam się z tą opinią 78

Złotówy to UB-ki i byli gliniarze. Sami konfidenci.

Dlatego mają takie poparcie ITD i drogówki.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czlowieku co ty pierd..sz....za bzdety...Na taxi jezdzi masa normalnych ludzi. Widac ze nie masz pojecia.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 20

Prawda.

Szkoda, że sami się nie rozprawicie ze złodziejami, którzy ciężko zapracowali na opinię, którą teraz mają wszyscy taksówkarze.

Ubera gazem można, to i Janusza, który liczy x5 za kurs spod dworca też...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to znaczy dorobić nie płacić podatków okradac państwo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co to państwo daje, ze chcesz je tak wspierać i go bronisz? 500+? Ja nie zamierzam...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drivers

Że stawki 1.8 na 1 taryfie ciężko coś obciąć gamoniu jeżeli jest 1200 ZUS i minimum 1500 na paliwo plus składa do firmy 350 to masz już ponad 3000zl z obrotu okolo 7000 czy sądzisz nie domu że to jest aż taki duży zarobek za użeranie się z wami często pijanymi lub nacpanymi zastanów się trochę zanim wydasz opinie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13

yhy

karta podatkowa 250zl/i jezdzisz bez limitu zarobków takie bzdury mozesz dziecia opowiadac
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czyli jak ktoś ma kartę podatkową to już nie płaci zusu, składki do korporacji i za paliwo. Serio tak to widzisz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

:-)

tak...tak...wam się nigdy nic nie opłaca. Nie zatrzymacie tego procesu
Znikniecie. Jeszcze kilka lat i będą tylko takie firmy jak Uber. Na szczęście.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

jakie 1200 zł na zus robaczku?

emeryt prowadzący działalność na karcie podatkowej nawet zdrowotnej nie płaci...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W City Dr.

Emeryci :) Ogarnij sie zanim spajacujesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, tak,

Wy zawsze macie duże koszty... o ja Panie o jak mi się to nie opłaca, ble ble ble, o Panie nie mogę dać Panu zniżki bo paliwo (LPG)...
A fura mercedes za 200k pln... człowieku, kogo na to stać ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

rąbac uber

Tobie w pracy niech szef obniży pensje tempaku .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Psy, a nie wojskowi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to najgorszego sortu i rasy, konfidenci...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

opcja ukrycia aplikacji i platnosc tylko gotowka

jak psiarski udowodni ze autostopowicza niezabralem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"obniżcie ceny to ludzie będą jeździć" Załóż działalność,opłacaj ZUS,płać podatek dochodowy,dolicz amortyzację samochodu,obniż cenę za przejazd i pracuj po 16h.Na bank nie opędzisz się od klientów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co, za darmo chciałbyś jeździć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniec wolnego rynku...

Koniec Wolnej Polski
popieram tę opinię 351 nie zgadzam się z tą opinią 56

rąbac polske !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

w końcu

koniec końca !!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

hahaha wolny rynek, ty chyba zwariowales.

Bylo cos tak pieknego z 2 lata z 30lat temu, ty lepiej sie obudź niewolniku.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Twój tata niewolnik ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koniec wolnego rynku

A to kiedyś był początek?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Naucz się baranie czytać ze zrozumieniem ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

niższa kara

za potrącenie człowieka na pasach (jak pewien znany dziennikarz) niż za przewóz bez licencji. Chore.
popieram tę opinię 664 nie zgadzam się z tą opinią 20

albo znał jakiegoś komucha z Piss, ewentualnie liczył na Adriana
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10

Do tego z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, bez OC i przeglądu...

Polska - chory kraj.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na pasach zabijesz nic nie wartego czlowieka w oczach wladz . A tutaj okradasz w jakims stopniu panstwo bo musisz a nie masz chorej licencji. .. porazka
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie niższa, Najsztub dostał łącznie 20 tys.

10 tys. zadośćuczynienia dla poszkodowanej, 5 tys. grzywny i prawie 5 tys. kosztów sądowych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taksówkarskie dziady, jak widzę, dalej mentalnie w komunie. Za kilka lat i tak wyginą i będzie w końcu spokój, pasażerowie będą mogli wydawać swoje pieniądze jak chcą, mniej będzie oszustw.
popieram tę opinię 463 nie zgadzam się z tą opinią 53

to nie taksówkarze tkwią w komunie

tylko panująca władza
a będzie jeszcze gorzej jak zdominują SN
RzeczPiSpolita
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ty jesteś dziad najwiekszy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

tak tak

Bedzie tylko jeden wielki oszust tzn multinarodow korporacja ktora chce walic caly swiat w odbyt w stylu amerykanskim :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Obn

Oczywiście zobaczysz wtedy ile kosztuje przejazd uberem. Myślisz że obniżą Amerykanie ceny. Jeszcze zatesknisz za tymi zlotowami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

jeżdzij komunikacją pazurze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aplikacja w korporacji

Proponuję, żeby w autach popularnych trójmiejskich korporacji również wprowadzono taką aplikację. Chętnie sprawdzę jak daleko jest moja taksówka, równie chętnie sprawdzę czy wiezie mnie optymalną trasą...
popieram tę opinię 737 nie zgadzam się z tą opinią 19

mytaxi

to taka aplikacja w korporacji
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 16

Mytaxi

Super sprawa-wygoda i ceny fajniste
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 16

mytaxi to nie jest tania taksówka ,ceny normalne a w niedziele płaciłam więcej

niż zwykłą taxi ...także te ceny nie takie fajniste
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

naciagacze

Złodziejska aplikacja. zwłaszcza przy wyjazdach za gdańsk
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 14

To się nie uda. W końcu bez wałka niektórym leniwym dziadom nie opłaca się nawet silnika 'włanczać'.
Korporacje taxi, legislator, a widać, że i urząd miasta, wolą udawać, że wszystko jest ok, gdy pasażer spod lotniska na Oliwę jest więziony na 161 zł, zamiast jak w uberze za 34.
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 12

Taniosc

Trafisz w Uberze na cene dynamiczna,to zdziwisz sie.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 32

coś w tym jest, rano (o 5, więc czas przejazdu jeszcze normalny, bez korków) sprawdzałam koszt jednej trasy - 70zł. Po południu ta sama trasa za 20zł. Uber nie jest taki piękny, choć lepszy niż taxi.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

Chodzi ci o mnożnik? Przecież widać go przed zamówieniem ubera.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 4

nadal paypal sponsoruje ubera zadarmo?

bo umnie na wiosce uberow ni ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polacy dają sie dynać

Ja jezdze na uberze i wielokrotnie miałem kursy że klient płacił po sto dwiescie zlotych na mnoznikach, co prawda ja mam wtedy z tego mniej niż 3/4 tej kwoty ale nie kumam o czym piszesz że za 160 skoro ja tak z lotniska jezdze i z automatu ściąga kase z konta. Przeciez ceny ubera sie zmieniają. Przeciez nowa ustawa stawet maxymalnych na taxi nie dotyczy ubera. Możesz mieć kurs na taxi za 5 dych i masz mandat a na uberze mozesz mieć za 6 dych i nie ma mandatu za zbyt wysoką stawke wiec o czym my tu mówimy. Polacy Poprostu nie lubią zarabiać, wolą oddawać kase lidlom, biedronkom czy uberowi a ja lubie wiec jeżdże tam gdzie nie musze Polakom płacić podatków :) skoro Adamowicz jest tak głu...i że specjalnie sie opiekuje uberkiem to ja to wykorzystuje. Rząd tępy, prezydent miasta tępy, tylko brać i nie płacić nikomu nic a uber swoje 25% prowizji zawsze przytuli :) jedynie Polacy dają sie dymać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 20

Rasa, szkoda, że widziałeś, jak to działa tylko u swoich wnuczków

Słyszałeś o takim cudzie, jak cashback?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Elon, tylko jedno "ale"

Proszę Cię, "do Oliwy", a nie "na Oliwę". No prooooszę...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A "na Stogi/Orunię/Przeróbkę" czy "do Stogów/Oruni/Przeróbki" ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i aby pokazywal koszt przejazdu przed podroza a nie jak mi wasaty janusz wbije dwie taryfy.
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dajan taxi ma i polecam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re

EcoCar
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odkąd zainstalowałam aplikację MyTaxi, korzystam tylko z ich usług. Wiem z góry, ile maksymalnie zapłacę za kurs. Plus zamawianie jest prostsze, szybsze i zawsze znajdzie się kierowca, który zrealizuje kurs, a nie jak w tradycyjnych korporacjach, kiedy nie ma wolnych taksówek.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

Możesz sobie "minusować", a ja i tak zdania nie zmienię.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

przecież są

Itaxi, Mytaxi działają podobnie, tylko tyle, że legalnie. Prawie każda korporacja teraz ma lepszą lub gorszą aplikację.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Merc Taxi

U nich taka apka dziala od lat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aplikacje są

Aplikacje istnieją w taksówkach np. Mytaxi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest.

Sprawdź iTaxi i myTaxi..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My Taxi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

otóż to! Racja jest w tym ogromna. Z opti taxi przejedziesz sobie najkrótszą trasą i przy minimalnej stawce a taksówkarze cię wycyckają na równo. I gdzie tu sprawiedliwośc? na taksówkarzy niech też kasy nałożą. A co!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedoinformowany

Przeciez jest taka apka np. Posiada ją Dajan Taxi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taksówkarz

Itaxi już dawno działa w taksówkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Złotówy już opijają

a jak
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 10

A jak

Pijemy drugi dzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby TAXI miała podobną jakość to nie było by problemu

Jazda z taksówkarzem to ciągłe słuchanie narzekania na świat, do tego ciągle trzeba uważać czy nie oszukują. Płatność kartą to odwieczny problem nawet jak zapytasz przed wejściem do taksówki.
popieram tę opinię 138 nie zgadzam się z tą opinią 21

Przeciera w tym całym uberze to brak jakości. Uber był fajny na początku teraz to większy gniot od najgorszych przewozów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Polecam AS taxi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To sie znow taxsiarze wk...wszczyscy uberem w weekend.
popieram tę opinię 75 nie zgadzam się z tą opinią 15

rąbać Ubera
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zmiana pokoleniowa

Nic to nie zmieni. Mlode pokolenie nie wroci do taksowek, ani nie bedzie ich obslugiwac.
Swiat idzie do przodu. Spieszmy sie kochac taksowki.... niedlugo przejechanie sie taksowka bedzie taka sama atrakcja jak przejazdzka bryczka :)
popieram tę opinię 146 nie zgadzam się z tą opinią 17

Jakoś jeżdżę tylko taxi -,-
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 21

Tata

Płaci ?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tata jeździ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No cóż są na świecie ludzie ze skłonnościami masochistycznymi. Naprawdę nie rozumiem czemu za gorszą usługę chcesz zapłacić więcej.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jedna z opcji. Kierowcy Taxi wstrzymują się od świadczenia usług przez np. 3 dni. W takiej sytuacji ile wzrośnie mnoznik w Uberze x3 czy x4? Dlaczego kierowcy Ubera nie płacą podwójnej opłaty OC jak wszystkie Taxi? Dlaczego w dowodach rejestracyjnych nie mają info, że auto jest w transporcie osobowym,jak Taxi? Czyż nie łatwiej sprzedać takie auto? Konkurencja tak, ale na równych zasadach.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

tobie to chybal uber placi

za pisanie takich glupot, albo skonczyles tylko podstawowke ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kropla w morzu :)

...teraz Januszom z taxóweczek Nokie się zagotują od komentarzy z radości i kukelki z dołu popuszczą w portki:D hehe i tak jesteście skończeni takie aplikacje to przyszłość więc zejdźcie na ziemię ;)
popieram tę opinię 83 nie zgadzam się z tą opinią 18

A uberowe trole będą nabijać płatne komentarze jak zwykle.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Haha

Nie ośmieszaj sie ;) płatne komentarze ? widziałeś żeby komuś za komentarz płacili ? chyba że masz doświadczenia z samolajkow haha pewnie tak piszesz komentarz a potem sam go lajkujesz no tak pewnie tak każda złotówa robi i się wszyscy z zachwytu spuszczają miedzy swoimi komentarzami co to nie oni. Żenujące
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawda jest taniej

Ale kierowcy ubiera to coraz częściej Ukraińcy nie znający topografii oraz bd jeździć po dziurawych drogach skoro nie płacą podatków to nie bd z czego remontować dróg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam ...

Znam kilka grup zawodowych nie odprowadzających podatków i jakoś ich nikt nie ściga a ponoć wszyscy maja być równo traktowani
popieram tę opinię 103 nie zgadzam się z tą opinią 10

A kto nie płaci podatków? Poza tym zawsze trzeba brać paragon z kasy fiskalnej,każdy kto prowadzi działalność MUSI wręczyć klientowi.Czy lekarz,fryzjer,psycholog,kosmetyczka itd
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

No a jak nie wręczy to co?

Nagle wyskakuje zza parawanu hiszpańska inkwizycja? O klechach zapomniałeś, oni nie mają kas fiskalnych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak nie wręczy to dzwonisz do skarbówki, zresztą czasami robią naloty.Dziwne,że ktoś nie daje paragonu.Ja zawsze czekam po usłudze i proszę o paragon.Zawsze dostaję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nigdy

Nie dostałem paragonu u fryzjera
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czubek i natręt jestes..o jakiś papierek aferę robisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

D***** Uber i podwody

d*pa daje . Uberowcy i d*powozy
To ci co w kija wali mi nie płacą podatków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

co za chory kraj

To trzeba zmienić przepisy i dopuścić taki przewoź osób a nie tylko karać, mamy 21 wiek a przepisy jak z prlu, no ale cóż się spodziewać, przecież kasa na 500+ musi się zgadzać
popieram tę opinię 96 nie zgadzam się z tą opinią 29

to prawo w końcu ma być zmienione czy nie ?

Bo nie kumam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

czego nie kumasz? prawo ma być zmienione, ale urzędasy tego nie zrobią bo potrzebują kasy z mandatów na swoje premie, proste?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żadnego prawa nie chcemy!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic im nie

zrobią. A złodziejom już dziękujemy. Rok temu przebili mi opony w sopocie. Same po policyjne dresy.
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 10

Trzeba było im te graty spalić za to..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiadomo

No proszę lobby taksiarzy ma moc, jak nie pięścią to itd. żeby trochę się ucieszyli panowie z koralikami na siedzeniach, to Uber powinien opłacać podatki w PL i tyle.
Szkoda tylko, że nie patrzy się na specjalne względy dla zagranicznych graczy - hipermarketów gdzie też są zwolnienie z podatków lub mają kosmiczne ulgi. Jak taka "zwykła" PL firemka może chociaż trochę konkurować skoro nie ma specjalnych względów podatkowych chociażby czy prawników / księgowych przekręciarzy?
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 5

kierowcy ubera odprowadzaja

podatek w polsce, 8%
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteś niedoinformowany.

Kierowcy aplikacji ew partnerzy Ubera i taxify którzy są właścicielami aut płacą podatki. Uber nie musi.
Wszystko jest już wyjaśnione. Są licencje i są kasy fiskalne. Te od dawna.
To cierpy są oszustami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ryzyko teraz nawet autostopowicza podwieść.

Różnica prawie żadna, bo oba przewozy odbywają się "bezgotówkowo", a jeśli chodzi o podatki, to wynagrodzenie otrzymane od operatora jest przecież opodatkowane.
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ta? A.Zus płacisz? Kasę i taksometr masz? Przeglądy kasy fiskalnej robisz? Ryzykujesz że jak.nie.wydasz.paragonu to Ci dowalą ?

Powiesz że to pierdoły? Ale.ja.te pierdoły muszę spełniać a taki uberowiec piep**ony nie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 35

ale w czym problem?

Przejdź na uber i nie marudź!
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie no chwila

najpierw gadka ze uber ma niskie stawki bo nie placi zusu, ale na haslo ze tez mozesz nie placic to odpowiadasz ze jalmuzna. czyli jednak masz troche powietrza jeszcze w stawce tak?? no tylko teraz szczerze i konktetnie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

no tak, bo tam nie da się oje**ć klientów :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to idźcie z kolegami przed Sejm i pikietujcie dlaczego macie to wszystko spełniać!

A nie, że chcecie drugiemu dop...ć to samo piekło. Jakie to polskie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziadowska zlotowo, trzeba bylo w ormo, czy sb zostac...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znów to samo

Kiedy te leśne dziadki z taksówek się nauczą. Komuna się skończyła, każdy może teraz mieć samochód.
Taksówkarze nie mogą się pogodzić z wolnym rynkiem i konkurencją.
Poza tym proszę przeczytać zapisy umowy z uber. trzeba mieć teraz działalność, a ponieważ środki wypływają na konto, to trzeba się z tego rozliczyć z fiskusem. Nie jest prawdą, ze kierowcy ubera nie płacą podatków.
Jest coraz więcej przedsiębiorców którzy mają po kilka samochodów w uber i zatrudniają kierowców. Płacą podatki, dają ludziom pracę. Poza tym dbają o komfort pasażera, co nie zawsze można powiedzieć o taksówkarzach.
popieram tę opinię 98 nie zgadzam się z tą opinią 17

Zbieranina i cholota.ktora.nie zna.miasta

Jeździ bez badań lekarskich. Zastanawiam.sie czasami czy niektórzy to prawo jazdy mają. I to.ma.byc takie światowe. Byle taniej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 19

Haha, bo złotówy to akurat wzorowi kierowcy są.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zatrudniają na ile 1/8 etatu?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Propnuje nową akcję

Dzwońmy na itd , policję gdy stan techniczny taksówki budzi nasze zaniepokojenie. Ostatnio dwa razy zamawiałem 6 osobową taksówkę (dopłata 10 zł do takiego zamówienia) i przyjechały dosłownie szroty, pukające zawieszenie, check engin na desce. Róbmy to samo co taksiarze, w końcu Gdańsk podobno miastem wolności.
popieram tę opinię 110 nie zgadzam się z tą opinią 8

I co ?

Jeżeli zamówiłeś taxi z korporacji to trzeba było od razu zadzwonić do nich i o tym powiedzieć. Zrobili by kontrole wewnętrzną i pewnie zawiesili by typa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 19

Napewno zawieszą :) Lepiej dzwonić , dlaczego mają mieć lepiej niż uberowcy.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

A niech sobie puka i pali się check co tobie do tego? Za te 10 zł mieli luksusowym autokarem podjechać? Śmiech na sali jak się ludziom w d... przewraca bo wielce zapłaci 50 zł za kurs i myśli że jest kimś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

W twoim pewnie też się check pali tylko jak Niemiec sprzedawał to żarówkę wyciągnął :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie napisali

Autor tekstu zapomniał o kwestii ubezpieczenia. W momencie gdy pasażer ulegnie wypadkowi w tym czymś to nie przysługuje mu odszkodowanie bo gość co go wiózł nie ma badań oraz licencji na przewóz osób. To tylko tak dla uświadomienia niektórym.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 75

Informacja nieprawdziwa

Przewóz uberem nie ma charakteru grzecznościowego, więc odpowiedzialność kierowcy kształtuje się na zasadzie ryzyka. Nie jest to odpowiedzialność absolutna, więc kierowca nie odpowie, gdy do zdarzenia doszło z winy pasażera. W każdym innym przypadku odpowiedzialność spada na kierowcę ubera.

Poza tym, polisa OC chroni nie tylko kierowcę, ale również i pasażerów bez względu na charakter przewozu, a więc również, gdy przewóz nie jest grzecznościowy.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale ale

Stawki OC przy zarobkowym przewozie osób są zupełnie inne (czytaj: wyższe). Oznacza to, że jak TU wyczai uberowca to owszem, pasażerom odszkodowanie wypłaci, ale potem wystawi mu taki regres, że się obsr*.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Słownie zero
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

ty jesteś taki głupi czy tylko udajesz?

Każdy kierowca w Polsce musi mieć obowiązkowe OC. A wiesz od czego to jest skrót?
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zwykle oc nie obejmuje zarobkowej przewozu osób. Takie OC jest dużo droższe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12

A po jaki grzyb musi? Cos to zmienia w kwestii bezpieczeństwa? Kiedyś nie bylo obowiązkowe i nie bylo wcale gorzej, niż teraz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem ze jak odwioze żonę do pracy i bedzie wypadek,to tez nie uzyskam ubezpieczenia?hmmmm....to tez przejazd bezgotówkowy.Następny przyklad-kolega podwiezie na impreze i tez wtopa ?hmmmm......ciekawe.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

To przypomnij na jaką kwotę jest to ubezpieczenie w taxi?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oc

Od 30 do 40 % więcej od zwykłego OC, a niektóre TU to nawet powyżej 50% zwyzki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

No i po

co te minusy??? Tyle kosztuje OC na przewóz zarobkowy osób a i trzeba dodać jeszcze Nnw max dla pasażerów. Dodam jeszcze jak będzie szkoda a nie jest zgłoszone w TU przewóz osób będzie odmowa wypłaty odszkodowania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Minusują bo auto i tak na tatę

To skąd mają wiedzieć, jak się stawki kształtują
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie sa naiwni i mysla ze ubezpieczalnie sa glupie i chetnie wyplacaja odszkodowania i jeszcze daja buziaka na pozegnanie machajac lapka :) takiego wała. Nawet jak masz racje to nieraz ciezko wyciagnac adekwatna kwote z ubezpieczalni. Przy braku odpowiedniego ubezpieczenia o odpowiedniej kwocie to juz nawet nie masz po co ust otwierac. Ehh ludzie to nie znaja zycia :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tato auto tez serwisuje a syn w Uberze z Taxi konkuruje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdura
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gadasz bzdury !

Miałem wypadek jadąc Uberem i dostałem odszkodowanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ja i tak zaryzykuje. Wolę takie ryzyko niż pusta kieszeń. I tak mam dosyć harowy za ledwie 3 tys.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe

Jest to jedyny portal który piszę o tego typu działaniach. A jakoś nigdzie indziej się nie słyszy o karaniu kierowców aplikacyjnych. Ah no tak zapomniałem, że trojmiasto.pl dostałą dobrą kasę od korporacji za tego typu działania. Ostatnio post był dwa lata temu( dosłownie kopiuj wklej) więc trzeba sprawę odświeżyć. Wilk syty i owca cała. Szkoda, że działania inspektoratu to tylko krajowa legenda. A z chęcią byłbym świadkiem takiego zdarzenia. Według mnie zwykły straszak. Jakby chcieli krokodyle łapać to wystarczyło by stanąć przy monciaku w sobotnią noc to tytuł tematu nie byłby 32 tyś kary tylko 320 tyś. Ale temat na głównej musi być
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 10

W Łodzi ok. 80 kontroli i wszystkie kara 8000
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pokaż mi na piśmie to uwierze.

Jest tyle kontroli itp. ale jakoś nigdy nie rozmawiałem z osobą która dostała taką karę. Dostają mandat i umierają? Znikają za pstryknięciem palca. Korporację mają na tyle kasy, żeby opłacić takie historie w internecie.
Zatrzymują jak najbardziej ale jeżeli powie się prawdę, że się jeździ przez firmę i firma odprowadza podatki to nie ma do czego się przyczepić. Nie uwierzę dopóki nie pogadam z taką osobą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

I bardzo dobrze.

Nie po to chodziłem na kurs, zdawałem egzamin, muszę mieć kasę fiskalna i taksometr zeby Janusz cwaniakowal i robił.to.samo co ja ale bez tych wszystkich wymogów.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 124

Zapomniałem dodać że.co.5lat muszę z własnej kieszeni robić masę badań lekarskich i testy.

Jakim prawem ja muszę a oni to olewają? I jeszcze jest na to.przyzwolenie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 32

Więc zmieńcie pracę i zacznijcie jeździć dla ubera. Bez badań, bez kas, ale z jasną i z góry ustaloną kwotą za przejazd.

Chyba, że tu jest problem i bez pompowania kursu, nie ma zabawy
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przychodnia

Nie robisz tych badań z własnej kieszeni. Płacimy za to my. Koszty sobie to odliczysz.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szogun

Pojawili się lepsi? Weź kredyt i zmień zawód.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Haha

To idź z duchem czasu i przejdź na ubera... Odpowiadaj na potrzeby klientów a nie własne to nie będziesz marudził złotóweczko... : )
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ukrainiec

Lepiej sobie poradzi z aplikacją. Pokaże najkrótszą albo najbardziej optymalna drogę. Bez korków itp. Ale ty wolisz pompować kurs i pokazać pasażerowi jak to dobrze znasz miasto pokazując mu krótszą drogę która go kosztuje 200% kursu podstawowego. Macie ból d*py, że klienci wolą Uberów od was i tyle. Zamiast się zastanowić nad tym i ewentualnie pójść w tym kierunku to robicie g*wnoburze. Ogarnijcie się i pomyślcie trochę szerzej.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

g*wno burze to.robocie Wy obchodząc przepisy

A jak.Cie tak oszukują taksówki to czemu nie.zglososz tego na policję?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zanim wezwę policje to zjedzie się cała ferajna

wypitolicie mnie z taksówy, dostane w łeb i tyle w temacie. Jak policja przyjedzie to już was nie będzie a dochodzenie kto co i jak to minie pół roku a ty w tym czasie zrobisz jeszcze 20 takich numerów. Wasze działanie zna już cała Polska i powinniście się trochę zastanowić. Ale mafijne zagrywki są już w waszej skórze wiec zlejecie to co teraz piszemy i będziecie robić swoje. Tylko smutno będzie jak już klientów nie będzie bo wszyscy pójdą z duchem czasu a wy będziecie ryczeć, że nie ma pracy a nic innego nie umiecie robić. Tak się kreuje wasza przyszłość i dobrze o tym wiecie. Dlatego macie ból d*py. Pozdrawiam wszystkie złotówy :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak coś mu się w główce przewrócił to firma zwraca. Za krążenie zwrócili mi w jeden dzień na paypala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie marudź

70% z was lata na aplikacjach.
Jesteś leniem i tyle.
Skończył się miód i dymanie leszczy.
To jest twój problem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber to nie taxi

Januszku Uber to nie taxi !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Donosy

Proponuję teraz podonosić do straży miejskiej i policję na każdego złotówę co łamie przepisy ruchu drogowego lub źle parkuje
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 9

Proponujęrobic donosy na wszystkich łamiących prawo o zobaczymy jaki procent to będą taksówki.

Wyobraź sobie że robię miesięcznie jakieś 3000km. I krew zalewa jak.widze takich matolow za kółkiem. I generalnie to są wszyscy kierowcy autobusow. Służbowe. Białe busiki. Kurierzy. Nie mowiac już o zwykłych kierowcach którzy jezdA czasami jakby prawko w laysach znaleźli.i nie marudź tylko na taksowkarzy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Jeździsz jak za komuny, to zdziwiony, co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polska jak zwykle 100 lat do tyłu. :-(
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

Śmieszą mnie takie artykuły

Wszyscy kierowcy ubera muszą mieć działalność, normalnie płacą podatki a od niedawna również muszą mieć licencje na przewóz osób. Taksówkarzy bolą 4 litery bo zostali w ręką nocniku z ofertą z lat 90 tych. Tę wojnę niestety już przegrali a takimi akcjami tylko sobie szkodzą.
popieram tę opinię 87 nie zgadzam się z tą opinią 13

Jaką licencje? Przy obecnych przepisach niema możliwości legalnie jeździć dla ubera
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jeżdżę w wolnych chwilach na Uberze i od 2 lat

I od zeszłego miesiąca do aplikacji trzeba dodać licencje na krajowy przewóz osób samochodem osobowym. A co do taksometru to podobny relikt jak pager albo fax :-) nawet jeżeli te mandaty zostały wystawione to kierowcy i tak ich nie zapłacą bo sprawa będzie umorzona
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

No zobacz, musza miec licencje a jak widac z artykulu nawet na ten swistek ciezko im zarobic i jezdza na cwaniaka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Licencję na przewóz osób?

Wiesz jakie warunki trzeba spełnić na taką licencję i ile to kosztuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Janusz

Od kiedy to Ukrainiec ma działalność gospodarczą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

ma. ukrainska.

jak najbardziej mozliwe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

pokaż mi 10, którzy mają działalność

wszyscy są zatrudniani na smieciówkach u pożyczających samochody na 1/16 etatu.
O licencji na przewóz osób też nie masz pojęcia. Na przewóz osób trzeba mieć samochód 8-9 osobowy. Nie widziałem ani jednego takiego na Uberze. Zwykłym samochodem tylko jako okazjonalny przewóz osób (np. limuzyna na slub) ale to wymaga podpisania umowy w siedzibie firmy, więc też odpada. Nawtykali wam banialuki do głowy w tym biurze Srubera.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brawo. Jak mozna wsiasc do taksowki z obca osoba bez psychotestow ?

Do tego nie majaca zdanego egzaminu z topografii miasta ? Przeciez ona sie zagubi jak dziecko we mgle. Do tego te cwaniaczki nie placa podarkow. Ja stoje przy Galerii Bałtyckiej, ciezka praca ale dzieki niej sa zadowoleni turysci.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 107

Psycho....

Już widziałem takiego jednego z licencją na przewóz osób i z badaniami psychologicznymi Wywalił matkę z dzieckiem z taksówki na środku drogi bo dziecko zwymiotowało. Się nie dziwie bo gorączka, w mercedesie brak klimy i capało papierochami to młody nie wytrzymał. A gościu jeszcze wyrzucił ich z taksy zwyzywał od najgorszych kobiet lekkich obyczajów i kazał płacić za mycie tapicerki( szczerze po wymiotowach dziecka samochodów o wiele lepiej wyglądał) 300 zł. Gdyby nie gościu który podbiegł i zasadził kopa w tyłek złotówie to pewnie coś by zrobił kobiecie i dziecku. Dlatego wole jechać ze studenciakiem który chce sobie dorobić i normalnie pogadać niż z cepem który opowiada jak to za komuny było wspaniale. tylko uber itp. środki transportu!
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 1

Licencja na przewóz osób w Taxi? Dziecko nie wiesz oczyma piszesz. Nie odrozniasz poszczególnych licencji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zbyszek ty bys mojego testu nie przeszedł.

Wyslal bym cie do szpitala b o zyjesz w strachu i w bonusie jesteś nieudacznikiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmiechu warte...

W dobie takiej cyfryzacji nie potrzeba znać topografii miasta on ma za zadanie jechać jak najkrótszą bądź najszybszą trasą do celu, ma być miły, tani i odpowiadać na potrzeby klientów. Trochę pojeździ to się topografii sam nauczy choć i tak znajomość topografii miasta służy tylko taryfiarzom i tylko do naciągania klienta na kilometry na nic więcej... A te swoje psycho testy sobie wsadź... Mi wystarczy że zdał prawko i ma dokument uprawniający do prowadzenia pojazdu a to czy do niego wsiądę czy nie to moja prywatna sprawa i robię to na swoją odpowiedzialność.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmieszą mnie te biadolenia i wymyślane historie

1.Psychotesty chyba są obowiązkowe przy zdawaniu na prawo jazdy
2. W gdańsku robiąc licencję taxi już dawno nie trzeba zdawać żadnego testu z topografii miasta
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam to gdzieś, wiesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę powiedzieć jak nie płaca podatków skoro musza mieć działalność
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciezka praca?

stanie na postoju i gadanie głupot? ;) no nie zartuj.. jezdzilem na taksowce 10 lat temu i jak zaczelo sie sypac to poszedlem do szkoly zrobilem kurs i mam inny zawod.. ale nie lepiej narzekac i wmawiac ze sie ciezko pracuje...
klient ubera :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

nawigacja

nie wiem czy wiesz co to jest nawigacja.Czasy trochę się zmieniły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tak że jak mi dasz 10 tys na miesiąc to zacznie mnie to obchodzić, póki co nie muszę zapierniczac na przystanek, a z uber em na obiad starczy. Za tą harowy coś mi się należy, fajnie że mogę sobie pouzywac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aha...

To teraz doczepili się do nieodprowadzania podatku. Oj złotówy... Największa patologia z wami w roli głównej ma miejsce w Gdyni przy wycieczkowcach. Szkoda słów.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 5

Uberowcy odprowadzaja podatek

w Polsce, 8%
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy „szanowna inspekcja” sprawdziła na przykład stan techniczny taksówek na postoju ?? A czy „szanowni urzędnicy” sprawdzają czy złotówy na prawdę odprowadzają te podatki w postaci paragonu po każdym kursie ?? Ja i tak już nigdy nie wsiądę do tych kombinatorów, i mam nadzieję, że Uber pomoże kierowcom w tych trudnych chwilach.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 9

szanowna inspekcja sprawdza, bo łatwo sprawdzić jak ktoś jest oznakowany

za to szarą strefę trudno
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W twoim jak się uprę to też coś znajdę ;) to jak sprawdzamy? Może zwykła analiza spalin? Gwarantuje że analizy spalin nie przejdzie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

złotówy

nie mogą się pogodzić, że technologia wypiera ich zawód (uber, car-sharing) , a niebawem już w ogóle zlikwiduje (samochody autonomiczne).
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 12

I co wtedy zrobisz uberku. Lepiej ucz się języka bo kierowca to nie jedyny zawód który zniknie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wystarczy ...

... zrównać poziom podatków i innych obciążeń fiskalnych i wtedy można mówić o zdrowej konkurencji. Uber jest tani, bo obciążenia podatkowe i poziom kontroli są niewspółmierne.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 11

I to jest właśnie głos rozsądku. Nie chodzi o to, żeby dokopać drugiemu, tylko żeby wszyscy mogli równie łatwo prowadzić swoje biznesy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ale przeciez wszystko jest rowne. Tylko firma uber wykreca sie od tego. Ich pracownicy nie placa zus jak ja, Ty i pani w sklepie. Nie placa tez ubezpieczen wymaganych w tym zawodzie tak jak musza to robic uslugi turystyczne czy wlasnie taksowki. Wszystko jest rowne, tylko jedni placa a inni omijaja prawo. Swoja wypowiedzia oponujesz zwyczajnie za likwidacja w Polsce zus, emerytur, pomocy spolecznej, dostepu do opieki medycznej itd. Jednym slowem zadasz prywatyzacji wszystkiego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wystarczy zlikwidować podatki i będzie kazdy mial więcej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy ograniczyć a zlikwidować zus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniec epoki taxi

Ile też "podatku" odprowadza taxi ubek na emeryturze? Kiedyś ciemnota też protestowała przeciw nowym maszynom włókienniczym napędzanym parą.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 9

Prawo?

A kto dał prawo w przeszłości taksowkarzom wybierac sobie kursy? Nie pamiętają czasów jak podjeżdżali pod postój i krzyczeli Oliwa, Przymorze lub inne kierunki. Albo czekali na tzw. dolarowych klientów (bojków) pod knajpami z dziwkami? Krótka pamięć tych zaplutych złotów. A podatki, kazdy z jeżdżących w Uber płaci podatki.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 12

Kubusiu

za długo żyjesz.
Nikt już tego nie pamięta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

ja już ponad dwa lata nie korzystam ze złotów :)

tylko uber lub taxify, wczoraj uberkiem w jedna taxify w druga, woda mineralna w środku, klimatyzacja, mili panowie :) a zapłaciłem 70% mniej niż starym licencjonowanym pasatem po niemcu :) a inspekcja niech się weźmie za wyprzedzające się ciężarówki na obwodnicy czy autostradzie
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 12

Hehe ale bajki sponsorowane. Jedyna woda to jak okno w deszczu otworzy bo klimy nie wolno włączyć
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

łapy precz od społeczności

Czy krokodyle nie mają już nic do roboty w mieście czy choćby na obwodnicy?
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

Na koniec jazdy z Taxi zadaj paragonu i sprawdz czy sa prawidlowo nabite kilometry

90% taksowkarzy nie daje paragonu a jak zarzadacie to zaczynaja sie tlumaczyc, ze zapomnieli wlaczyc itd.

Od razu dzwoncie po Policje lub Inspekcja Transportu Drogowego. taksowkarz bedzie mowil, ze kurs za darmo itp. Nie dajcie sie, nie wysiadajcie z auta, miejcie wlaczone nagrywanie w smartfonie jako dowod na oszustwo.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 10

Prawdziwy spoleczniak

Widać nigdy nie korzystałeś z normalnej korporacji tylko naje*any wsiadales pod dworcem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14

To ciekawe z tym dworcem. Powiadasz ze nam z naszymi cennikami nie opłaca się taxometru włączyć ? Heh problem w tym Żr to właśnie praktyki korporacji i to głównie tych nJtanszych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nagrywanie w sr*jfonie..bron współczesnych"mężczyzn"...swiat upada...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber ma dobrych prawników.

Te mandaty nigdy nie są płacone.
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 9

Zmień lekarza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Uber nie ma żadnych prawników

A w umowie z kierowcą zapisuje, że kierowca przyznaje że spełnia wymogi do przewozu w systemie prawnym kraju działania
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie dalej jak wczoraj

widziałam na Czarnym Dworze jak taksiarz wjechał na czerwonym na przejście dla pieszych, bo mu się śpieszyło... Takiemu nawet uwagi nie zwrócą (a w Gdańsku ich pełno)
Nie jestem za Uberem i tym podobnymi aplikacjami, ale jak już dają 8 tys. kary, to niech przynajmniej karzą też taksówkarzy...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6

Popieram Uberowców.

Nie pamiętam już kiedy ostatnio korzystałem z taksówek. Za to uber - dość często!
I oby tak dalej. Chłopaki zapłaćcie te 8 tys. zł kary i wracać na trasę. Odrobicie szybko, bo dzięki takim akcjom złotówy tracą.
Drogowe łamagai, które startują spod świateł jakby silnika nie mieli, bo przyoszczędzą 0.000004 litra paliwa
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 9

radca prawny

To może byś się dołożył agitatorze. Tylko zachęcasz chłopaki zapłaćcie bo ja będę za pół darmo się z wami woził. Popracuj jako kierowca w uberze to zobaczysz jak szybko odrobisz
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

szybko odrobić stratę 8k? zapomnij

sam spróbowałem jeździć
myślałem mam dobre auto , sporo czasu i lubię prowadzić więc czemu by nie
i wyszło na to, że musiałbym zamieszkać w aucie by mieć sensowny profit - jak odliczysz koszty, amortyzację auta i utratę wartości auta, bo przebieg rośnie niesamowicie, to okazuje się, że lepiej pracować w lidlu czy biedronce
teraz czasami się pokręcę wieczorami czy w weekendy- ale to jako zajęcie dodatkowe
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

która złotowa sie rozpruła i doniosła

Pamietaj złotówo czy ty chcesz czy nie uber i tak bedzie jezdził
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 12

Ale propaganda.
Po pierwsze uber nie ma kas fiskalnych czy licencji bo nie da się mieć osobno żadnej z tych rzeczy.
Po drugie uber nie jest tani, ceny sa takie same albo wyższe od innych normalnych korporacji,
Po trzecie uber nie wspiera kierowców czy pomaga dorobić młodym ludzia, to wyzysk 30% zabiera uber do tego paliwo No i haracz za samochód, bo mało kiedy jest to samochód tego kierowcy tylko cwaniaków co wzięli leasing i zarabiają na innych nic nie robiąc. Ponad 60 % zabrane z dochodu.
Kolejne uber przyjeżdża szybko kłamstwo.
Kolejna durna rzecz to opinie idiotów typu bardzo dobrze trzeba przyciąć te nieuczciwe złotowy, uber tani to się liczy.
Poczekam mądralo aż wymyśla aplikacje księgowego, prawnika, doradcy czy innego zawodu i koło twojego stanowiska pracy usiądzie młodzik bądź Ukrainiec bez umowy za polowe twojej stawki a ty dost od szefa ultimatum, pracujesz nielegalnie za pół stawki albo wypad.
Ludzie- klienci pochwalających obniżanie zarobków polskiego legalnego pracownika bez względu na zawód to idioci strzelający sobie przysłowiowo w stopę. Przyjdzie ten czas kiedy ja taxowkaz będę stał i się śmiał ze masz za swoje obniżanie zarobków pracowników usług zemści się na każdym.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 41

boli złotówo?

ma boleć kmiocie :D
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ale

Niestety on ma rację, Uber to jest oszustwo i wyzysk kierowców
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

I tu cie zaskoczę, bo system informatyczny nie zinterpretuje umowy, albo nie spojrzy kreatywnie na koszt i nie zaproponuje innego rozwiązania. Także o księgowych i podatkowcow sie nie martw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobra akcja. Łap złodziei Adamowicz hehe
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14

Są legalne korporacje tańsze od Ubera
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

Chamidła

A ja czekałam ostatnio koło postoju taxi we Wrzeszczu koło dworca i czekalam na córkę. Teksty taksówkarzy są na poziomie 0 a nawet poniżej... wulgaryzmy. Cwaniactwo. Obgadywanie pasażerów... ja nie skorzystam z usług taxi... wolę iść na piechotę albo nocnym jechać
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 5

To cisnij z buta albo nocnym...biedactwo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mogą się cmoknąć.
Ja nie pobieram żadnej kasy od pasażerów - robi to firma. A ja kasę dostaję za testowanie aplikacji.
Wszystko.
Przetestowane.
Tylko trzeba trzymać gębę i czegoś nie chlapnąć. No i - za żadne skarby - nie dać smartfona dotknąć żadnej mendzie!
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dziękujemy za niekrycie się z obchodzeniem prawa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Co nie jest zakazane, jest dozwolone, niewolniku...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiesz, że dzwoni, ale nie masz pojęcia gdzie. Były takie ludy co prawa nie znały, nazywamy ich barbarzyńcami. Większość rzeczywiście kończyła jako niewolnicy. A mówimy na przykład o prawie pracy. Pracownik ma obowiązki i prawa. Pracownik Ubera? A prawda przecież to nie pracownik, bo nie jest zatrudniony. W imię "wolności" i "prawa" do dorobienia sobie zrezygnuje ze swoich praw, historia zatoczyła koło.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kogo obchodzą prawa, obowiązki i inne bzdury? Nie byloby tego, byloby lepiej, a ze barbarzyństwa? Idzie sie przyzwyczaić, po którymś morderstwie zaczalbys to lubić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli przewóz osób bez licencji to też testowanie aplikacji? Podjazd po ludzi na fake adres od Itd też? Takie historie to między bajki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przemalować samochody zarobkowe na jeden kolor i ograniczyć wiek samochodu do 10 lat.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

jestem za

ale podnieść ceny, bo ktoś musi za to zapłacić. Nowy samochód u nas kosztuje tyle co na zachodzie, więc stawka za km też powinna być podobna :) coś ze 4-6/km
I co ty na to ? Wyższe wymagania to wyższa kasa. Chyba logiczne ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

ale taxi mają tak ograniczony wiek auta a kolor to już chyba fanaberia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sprostowanie, oni nie pobierają pieniędzy od klientów , tylko firma Uber...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

ale żeby było smiesznie to nie Uber ryzykuje mandat tylko kierowca wyrobnik
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosba o doprecyzowanie

Nie rozumiem. Wyjasnijcie prosze. Z lotniska czesto odbiera mnie przyjaciel. Z grubsza sytuacja jest taka sama bo prowadzi przewoz osoby (mnie), a ja mu pozniej funduje czteropak czy inne dobre rzeczy pitne, ktore nastepnie konsumujemy. Znaczy ITD moze sie do niego przytentegowac, ze wiezie kogos innego niz siebie?

Serio pytam.

A jak zaczna kontrolowac uberowca, a ja jako pasazer powiem inspektorowi, ze to moj ziomek i nie mam mowy o zadnych aplikacjach?
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 6

inspektorzy też mają aplikacje w telefonie

i "zamawiają" kurs, dlatego widzą wszytskich kierowców ubera czy innego "przewoznika" w pobliżu.
Nie bądźcie naiwni, dziś i policja używa Janosika i klika "kontrola prędkości" albo "nie oznakowani..." przy czym jadą np. BMW a klikają KIA tak "dla jaj"
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

otóż to jest taka sama sytuacja jak Ci żona obstrzyże łepetynę zamiast fryzjerka w salonie albo jak Ci żona chleb upiecze zamiast piekarnia, albo jak przenocujesz u kolegi zamiast w hotelu.
taka sytuacja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio jak wróciłem pociągiem do Sopotu i chciałem wziąć Taxi na Wyścigi

Żadna taksówka nie chciała jechać, bo za blisko...
To na co oni liczą, że wysiądę w Sopocie na dworcu i zamówię kurs do Gdyni???
Wziąłem Ubera i od tej pory zawszę będę z Ubera korzystał!
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 9

Weź AS taxi 1,8 zł za kilometr.

W razie wypadku jesteś ubezpieczony!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

ty popacz
a ja gupi jak kupuje oc ac, nnw
to place nawet ubezbieczenie autostopowiczów
myślałem że to normalne (bo różnica ceny miądzy gołym oc a ocacnnwitd to 10%)
ale okazuje się że ... nie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pod dworcem stoją niezrzeszeni. Za kilometr liczą do 10 zł. Naciągacze.

Liczą na zdezorientowanego turystę. Ale można wezwać np. AS -taxi. 1,80 za kilometr. Są też tańsze firmy.
UBER to szara strefa, w RP nie płaci podatków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

I dobrze, nikt nie powinien płacić podatków, czyste złodziejstwo, ja nie place i jakos lepiej mi sie zyje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hah

W aucie żadna płatność nie jest wykonywana, czy kierowca bierze od klienta chociaż 50gr? nie, to po co taxometr. Jakby Taxiarze nie kasowali za trzaśniecie drzwiami, a potem wygórowane ceny za kilometr oraz zmienili by auta na coś nowego, a nie stare przepalone fajkami merce to może ktoś by korzystał. Te eco taxi w ogóle jeszcze jeździ czy już się zawinęli?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Uber trochę drogi

Może ja mam pecha ale zawsze jak zamawiam Ubera sam czy ze znajomymi to place wiecej niz taksowką.
Czesto czekam dluzej. Aplikacja ok ale czasem nie wiem od czego to zależy czas dojazdu jest dluzszy nie pokazuje apka.
Nie lubie rejestrować kart i to mnie odrzuca. Ale jak kazdy chciałem spróbować. Zazwyczaj jade w weekend z imprezy i taksowkami mieszcze sie zazwyczsj w 25-30 zł a Uberem ostatnio 33 38 jakis mnozinik wysoki popyt itp.
Raz mialem sytuacje ze mial przyjechac michal a przyjechal Jewgienij ktory sie co skrzyzowanie o droge pytal. Nie mam dobrych skojarzen z Uberem i chyba rozumiem czemu taksowkarze strajkuja kazdy walczy o zarobki i jestem za walka o swoje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

i tak nic im nie zrobią...
domagać się można zawsze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A tak.apropo naciągania klientow

W czasie openera pochodza.ludzie i pytają ile.na zielona pod bramę. Odpowiadam 30. Wsiadają i mówią że fajnie bo Uber 65 i pokazuje mi aplikacje. Wyszło 29. I kto naciąga klientów???
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 19

naciąganie to by było, gdyby wzięli Ubera myśląc, że będzie 25 a zapłacili 70

a ponieważ Uber pokazuje z góry ile będzie impreza kosztować o naciąganiu nie ma mowy ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uber reklama

Uber zapewne odpowiednio wynagrodził twórcę tego postu jak i cały portal Trójmiasto.pl A resztę zrobiły Ubertrole piszące odpowiednie komentarze. Działanie rodem z Kremla.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 13

wiekszość na złotówach to wczesni emeryci

przeważnie mundurowi. dorabiaja do wyskokiej emerytury i nie płaca zusów
wiec niech nie gadają ,ze płacą wieksze podatki.
Jak już maja emeryturki to na ryby a nie zabierać pracę innym , co muszą na chleb zarobić
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7

głupota

Teraz oprócz włączonej apki ubera kierowcy będą mieli jeszcze yanosika, żeby unikać policji. To jest chore. Ludzie są zachwyceni uberem, więc trzeba to poblokować i skazać ludzi na taksówki, do których nie chce się wsiadać. Taksówkarze sami sobie wyrobili taką opinię.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ciekawe...

Wszyscy taksówkarze wypowiadający się na forum narzekają na to samo: kierowca ubera nie ma licencji, mniejsze podatki, etc. Ale żaden nie odpowiada na komentarze jak ktoś napisze o tym, że taksówkarz wozi dłuższą trasą, włącza wyższą taryfę, albo nie włącza taksometru. Ciekawe...
Może dlatego, że "okradanie" fiskusa jest złe, a zwykłego pasażera już nie...
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 6

Bo może tak.nie robią????!!!

Może te czasy minęły???!!! Może jeżdżąc w korpo za.duzo.ryzykuje żeby oszukać klienta na 5zl??? Może uberowcy nie.maja innych argumentów że są.tacy super jak oskarżać taksówkarzy o oszustwa???
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Weź nie bajeruj!

Robią, i to niesamowicie często. Długo się wzbraniałem przed wspieraniem "szarej strefy" ale po tym jak kolejny raz złotówiarz po kursie powiedział mi że "ups! zapomniał włączyć taksometr", a on wycenia kurs za 15zł na 25 złskończyły się sentymenty.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Często korzystam z AS taxi.

Zamówiona taksówka podjeżdża o określonej godzinie. 1,80 za km. Ja korzystam z usług zawodowców, a nie niedzielnych kierowców z UBER.
A co będzie jak w UBER będziesz miał wypadek? Oni nie mają ubezpieczenia dla pasażera.

Uwaga - ja nie jestem taksówkarzem - jestem pasażerem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mój ojciec dostał tyle co kot naplakal, nie starczyło na obiad dla rodziny, a leczył się kilka miesięcy z krwiakiem w nerce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak może jechać inną trasą? Może ten niezrzeszony, ale w korporacji ryzykuje, że go wywalą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto to ten fiskus jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieję iż wyrok będzie jeszcze niższy niż wyskomlał Najsztub .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak czytam takie arty

To zachęca mnie to do korzystania z uberow. Taksówki do muzeum!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

Aboslutnie za kazdym razem kiedy jechalem taxi, kierowca probowal mnie orznac w ten czy inny sposob. A jak jeszcze bylem lekko zrobiony (ale nie na tyle zeby nie ogarniac sytuacji czy gdzie jestem) to juz w ogole cuda i uginanie czasoprzestrzeni.
Nigdy w zyciu wiecej nie pojade taxowka. Idea "returning client" jest im obca wiec niech spier...udadza sie w dluga, ekscytujaca podroz swoimi smierdzacymi zlomami i podejsciem rodem z glebokiego prl.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 8

Źle ci z oczu patrzy. Ja wracałem ze 100 razy z imprez nawalony i nigdy mnie nie oszukali. Zawsze około 27 zeta za kurs, a w kieszeni 30 i tyle zostawiam kierowcy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Za 30 to ja kupuje gram dobrej fetki i do domu na piechotkę, trzeźwy, wypoczęty i rześki..a nie jakiś Czesiu, czy inny Marian ma jeszcze na mnie zarobić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dno

Co za dno. Ten kraj nigdy nie będzie cywilizowany. Naprawdę żal. Świat się zmienia, przebrzydłe złotówy!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

pewnie, lepiej zeby kradli i sprzedawali dragi na ulicach

co za z**b umyslowy wymysla takie kontrole ? komu to przeszkadza ? firmie ktora koperta pod stolem wygrala przetarg na przewozy z i do lotniska ? ladnie was PO****dolilo.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

RzeczPiSpopolita

ta władza wraca do komuny i nas ciągnie za sobą
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Staniszewski, ile to ja już razy pisałem, że dla ciebie byłego milicjanta z rd kwp będącego na dobrze płatnej emeryturce

a teraz jeszcze dorabiającego w ITD, 8 tysięcy to mały miki. Pomyśl bezduszny zomowcu, że ci ludzie, których tak ochoczo chcesz ukarać, mają być może ze 20% twoich dochodów!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Z góry wiadomo ile się zapłaci a nie kombinowanie i oszukiwanie jak po paru głębszych się wraca.
Jak wywiezie Cię na około to na mailu masz pełną trasę z GPS'a i możliwość reklamacji.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ciekawe czy jak wejdą autonomiczne pojazdy

To wąsacze w złotówach będą je niszczyć, przebijając opony, bo "odbierają im pracę".

Polscy taksówkarze to stan umysłu. Mentalnie ci ludzie tkwią w latach 70-tych ubiegłego wieku.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Stety niestety nie wejdą. Technologia jeszcze daleko w polu. Dziś mogą asystować najwyżej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki tej akcji jeszcze częściej będę korzystać z ubera!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

Taksiarze z Sopotu

Proponuje kontrole taksówek w Sopocie kursy 4 razy większe niż normalne. Każdy wie, że to mafia.

tylko uber cena i jakość
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pozdrawiam dwie złotówy spod ZOO w Oliwie

zatrzymały dziady kierowcę ubera, młody wystraszony chłopak. Zablokowali go swoimi śmietnikami. Podszedłem do tych ormowców i pytam który chce pierwszy z półobrotu ha ha ha, chłopak sobie spokojnie odjechał przerysowując śmietnik jednej złotówie.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

Buhaha

Ale historia. Obudz sie bo sie z*********
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Byly pies na nędznej emeryturce sie odezwał..zabrali majątek i ubeku musisz dorabiać? Takich jak ty to w worek i do Motławy, twój szrot zaraz za tobą..konfidenci, ormowcy, milicjanci za wielkich taksówkarzy sie maja, zwykle nieroby i złodzieje...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

podatki

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy we wszystkich tego typu aplikacjach nie płacimy za usługę kartą płatniczą. Po czym kierowca dostaje od tego jakiś procent od czego musi odprowadzić podatki, bo zapewne poważne firmy wysyłają pity swoich podwykonawców do US.
Natomiast taka złotówa czy da paragon fiskalny czy nie to kwesta bardzo umowna.
Wniosek, Państwo powinno promować rozwiązania typu Uber ze względu na walkę z szarą strefą.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

zatem musza im wystawiac faktury za usługi

za co trzeba również odprowadzić podatek
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

za usłgi

przecież firma X nie przelewają im pieniędzy na konto i cześć. Sami też chcą zmniejszyć swój podatek dochodowy. Logiczne by było żeby kierowca wystawiał fakturę za sumę swych usług. Po czym firma X opłaca tą fakturę kierowcy, co stanowi jego przychód.
Jeśli jest inaczej to proszę to opisać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

większość pojazdów TAXI nie spełnia warunków aplikacji są zbyt stare i niebezpieczne boje sie taxi w U mogę sprawdzić opinię o kierowcy
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co Ty bredzisz? Uber przyjnuje auta do 18-letnich. Do korporacji nie dostaniesz sie ze starszym jak 10
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ITD jest jednak tępe... Gdyby o odpowiedniej porze byli na lotnisku i wiedzieli kogo szukają to by mogli wszcząć ze 20 postępowań w ciągu 2 godzin zamiast czterech.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

ty to jesteś tepy. chodzi o straszenie a nie o liczbę. Każda sprawa kończy się w sądzie i to nie na jednej rozprawie, do tego dwu instancyjnie. Inspektorzy muszą być jako świdkowie. A wcześniej dochodzienie - przesłuchania itp. kto to by obrobił, i z tymi 4 jest dużo zachodu. Chodzi tylko aby nagłaśniać, że takie kontrole są...i straszyć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie uber nie przeszkadza

Nie rozumiem tylko dlaczego mam płacić złodziejom z postoju i tracić moje ciężko zarobione pieniądze , do mnie należy wybór z kim chce jechać
Jaka to wolnosc
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6

Złodziejom co pamiętają lata komuny

Zwłaszcza Ci co pamiętają lata komuny i jak im się dobrze żyło. Ja bym zaorał wszystkich leśnych ludków i wprowadził tylko ubera. jako klient chcę płacić mniej a nie 250 zł na trasie SOPOT - gdańsk
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

uber to zlodzieska firma zabiera 25 % utargu i samemu trzeba prowadzic dzialanosc gospodarcza

szkoda samochodu
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8

ktos cie zmusza do jezdzenia uberem?

pracy duzo, co to za problem ja zmienic. tu chodzi o wasatych oszustow co ci wciskaja 3 taryfy i o rzad ktory pilnuje "swoich" pieniedzy z podatkow, ktorych uber nie placi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzadko jeżdżę taksówkami. Jeżeli muszę to niestety wybieram korpo. Co prawda ile od takiego kierowcy się nasłucham to głowa mała. Panie jak to źle, kiedyś to było. No jasne, że było bo obecnie to już łebków nie ma. Ale nie ważne. Muszę przyznać, że stan aut jest coraz lepszy. Miałem okazję jeździć również Uberem i szczerze powiedziawszy to nie do końca rozumiem ich fenomenu. Ok, jest taniej ale za każdym razem jak jechałem to stan techniczny auta pozostawiał wiele do życzenia. Raz nawet trafiła mi się Kia Picanto. Tak, tak właśnie Picanto. Sam kierowca też jechał jakby wiózł worek kartofli. Podróżowałem na trzeźwo. Jeżeli chodzi o auta to korpo jednak ostatnio się wyrobiły. Jeśli chodzi o cenę to lepiej wypada Uber.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

tragedia

w polsce dalej jak w lesie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kapusta

Kapusta i byłe MO.
Ale pomijając kto i skąd to co jakiś czas jeżdżę taksówkami z Eco car. Nie miałem jeszcze kursy abym nie musiał pana kierowcy nawigować po mieście jak i dokąd ma jechać i w którą ulice ma skręcić. Mimo, że wielki tablet z nawigacją jest tuż przed kierowcą. Płatność kartą też wywołuje atak paniki.
Jedyny plus to nowe samochody. Nie śmierdzi i nie jest to stary diesel.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

A ruch w taksówkach jest tak ogromny że normalnie miliardy złotówek z podatków leje się strumieniami

Wybieram ubera bo państwo i tak okrada mnie w innych podatkach. Złotówa nie musi być tu pośrednikiem. Wasz czas mija i musicie się z tym pogodzić. Jesteście dinozaurami usług transportowych. Pytanie jeszcze co jest gorsze czy jazda ze świadomością że łamie się przepisy ustawy, czy wykorzystywanie urzędników państwowych przeciwko obywatelom tego państwa ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

100% w punkt

sam nie jeżdżę Uberem, bo mam zwykły telefon. nie smartfon (cenię jego taniość, małe rozmiary i rzadkie ładownie) ale gdybym tylko mógł, używał bym tylko ubera itp i nigdy taksówek

krokodyle sobie grabią, a występując przeciw interesowi pasażerów, a w imieniu mafii taksówkarskiej mogą zapomnieć o resztach zrozumienia u obywateli.

jak odkryję, że mój pacjent to krokodyl, to go nie obsłużę. niech szuka kogo innego. bandytów nie muszę obsługiwać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Złotówy

Coraz droższe i pieką ich pupska
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szkoda slow.

Jezdzisz sobie uberem chcesz dorobic a tu takie cos. Wedlug mnie takie akcje doprowadzaja do tego ze ludzie laduja na ulicy. 8tys zl no kur....a. niektorzy tyle w 3 4 miesiace zarabiaja... na calym swiecie jest dobrze tylko w polsce jak zawsze problemy...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niech

Zajmą się taksówkarzem i na stacji Orlen przy lotnisku .Trudno dojść do kasy nie wspominając o języku jakim się posługują . Co oni tam robią? Czy personel stacji ma jakieś korzyści? Co na to właściciel stacji?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

pasażerowie konfitury

policja zatrzymuje uberowca
pasażer wie co się dzieje, ale on przecież woli
Ubera, z ceną znaną z góry, z opłatą zdalnie,
niż narażać się na oskubanie przez szemraną złotówę
i mówi, że to kolega go wiezie, po przyjacielsku

tak powinno być za każdym razem. a taksiarze powinni wszyscy iść na Kuroniówkę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

itd...

Przeładowane tiroloty niszczą ulice w centrach miast, estakady i powodują realne zagrożenie. I co, ktoś słyszy o regularnych kontrolach? Nie, raz na jakiś czas się przypadkiem jakaś ciężarówka "wpadnie" i wtedy mandacik 500 do 2000. Ale pewnie, łatwiej wykryć i udupić 8tyś karą człowieka, który podwozi klienta za niewygórowaną z lotniska do domu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież przeładowany ciężarówka to tak 500-2000 dla kierowcy ale na wlasciciela firmy idzie 25000 kary i drugie auto do przeładunku trzeba tam dać żeby zejść z masy najpierw się doinfirmuj jak to działa kolego a później pisz głupoty ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba się z tym liczyć że ciebie u... jadąc bez licencji to tak jakbyś zamontował koguty policyjne na dach i twierdził że tylko tak sobie jeździsz ;) wy ludzie naprawdę macie takie problemy z myśleniem? A co do ITD to oni tylko zajmują się transportem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do redakcji

Czy podanie nazwy Uber i nie wymienieni taxifay czy opti ma związek z ostatnim artykułem reklamujący taxifay
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Roszczeniowe nieroby

Mafia taksówkarska w Rębiechowie dostaje po kieszeni. I dobrze bo to banda chamów i nierobów sami byli policjanci albo trepy idą w łaskę do itd, do kolegów po fachu
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie, licencja nie jest droga, ale co Ci po licencji jak nie bedziesz chcial placic OC taksowkarskiego (nie wiem jak to sie nazywa) bo z ubera nie wydoisz na takie oplaty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

na zlecenie Pawełka oczywiscie akcja, jego koledzy z mafii okradani przez konkurencje
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ponoć najlepiej taksówką...

Ostatnio tak mi reklamował Pan Zlotowa - bo uberem przestępcy jezdza po odsiadce, że taniej (to pytam o konkretną trasę on mi mówi 60 zł, ja mu uber 40), że klient ubezpieczony, że zdrowo czysto i miło (bardzo skoro Pan Zlotowa przez całą trasę atakuje argumentami i śmierdzi starym petem). Nie wspomnę już o tym, że stwierdził iz taksówki są w lepszym stanie technicznym - merc rocznik 20letni zawsze lepszy niż 2letnie auto. Pojawiła się konkurencja, uber jest tani i szybki. Widzę na mapie czy ktoś mnie rżnie na km czy nie. Taksówką nie raz obwozono mnie naokoło, po zwróceniu uwagi zawsze uświadamiano mnie, że tu nie można, bo remont/jednokierunkowa. Wolę apke albo traficara. W korporacjach taksowkarskich powinna zjawić się osoba pokroju Magdy Gessler. Bessos!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

No ale to dlaczego jezdzisz taxi? To nie jezdzij, nikt Ci ne kaze
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko My taxi. Maja aplikacje. Uber juz rok temu sie skonczyl.cenowo zadna atrakcje. A zlotowy grubasy smierdzace ze slupa i neptun na lotnisku dalej was d*pa sciska. Wezcie sie do porzadnej pracy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

I znowu to samo.

Jestem taksówkarzem...nie ganiam za uberami z gazem...nikogo nie wystawiam ITD itp. Nie kasuje Norwegów 100 z Oliwy do Sopotu...jestem uprzejmy dla klientów z którymi lubię też pogadać...na domiar złego jestem łysy i wydziarany i najgorzej ...jeżdżę bmw...czy w związku z tym jestem złodziejem oszustem i naciągaczem? Chyba jednak nie... ;) Miłego popołudnia wszystkim pełnym nienawiści ;)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

I super

Tacy też są. Dobrze że jest wybór.
Niestety taksówkarscy oszuści psują wszystko.
Wsiedliśmy na Okęciu do taxi. Pytałem wcześniej o cenę. 1.6 za km 8 zł drzwi.
Jedziemy. Kurs na saska kępę. Po przyjeździe okazuje się że gamoń chce 200 zł. Pytam o licznik i paragon on do mnie a w ryj chcesz? Odp chcę. Wysiadł i do mnie. Skończyło się tym że kij stracił zęby dostał jeszcze parę garści na pożegnanie. Za godz puka policja do mieszkania. Słowo przeciw słowu. Afera na całego.
Temat zamknęła żona. Puściła nagranie z tel. Nie film tylko dyktafon.
Cham nie dość że skończył na dołku za oszustwo to jeszcze dentysta zarobi.
Tak czasem też bywa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapuść włosy, zmyj dziary, może to cos polepszy ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba tak zrobie sensi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie zmienia faktu że mnie nie stać na Pana. A jeśli mam wybierać komunikację miejską czy ubera i jeszcze starczy na obiad wybieram ubera. W tym kraju naprawdę wszem i wobec bieda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To granda takie kary

To bandyctwo takie kary chlopakom dawac i kto to wymysla! Chce poznac kto za tym stoi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chyba dalej nikt z was nie rozumie, ze jezdzenie bez licencji i taksometru jest nielegalne. Wbrew obowiazujacemu prawu. Jak chcecie cos zmienic to zmiencie prawo a nie popieracie przestepcow.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nielegalne? A musi byś legalne? Ważne, ze się opłaca, nikt wnikać nie powinien.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otóż to niech się przyloza do ścigania morderców i oprawców niewinnych dzieci. Sama byłam dzieciakiem nad którym się znecano i nikt nie ruszył palcem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz ja w pewnych kwestiach mam gdzieś prawo, od kiedy rząd wyrabia co chce i nawet się nie maskuje, że moje podatki idą na byle co. Jak byłam praworzadnym obywatelem to mi w chorobie nie pomogli przetrwać tylko sciagneli z darowizny od własnej matki. Tego nie popuszcze. Poza tym w tym kraju nie da się zarobić, no chyba że na ukladach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak zawiesić :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I tak wybieram Neptun Taxi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Każdy ma wolny wybór, ale nie podano mi się hejt na taksówkarzy
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Polska generalnie mowiac,to chory kraj.czytam o takich i innych przypadkach i naprawdę szkoda mi ludności polskiej.co komu do tego,gdzie jeżdżę prywatnym autem.mandaty na podstawie aplikacji w telefonie?????????? Chore.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi to wszystko jedno bo niekorzystam z zadnej opcji ale dziw mnie bierze jak kierowcy ubera daja sie dymac obcemu narodowi. A Polak to wiadomo, biedny i byle jak najtaniej, a kapital za granice :d
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam jesteś biedny polakówu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A żebyś wiedział życie jest jedno i trzeba o siebie dbać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja zawsze

Jak mam okazję kupić świeżego śledzia to jednego zawijam w chusteczkę i taxiazowi wciskam w tylny fotel żeby mu śmierdziało za 2 dni :) I nigdzie w przepisach nie ma wzmianki że tak nie wolno robić.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Koniec

Taksówki są nie dla zwykłej hołoty tylko dla tych których stać na taksówkę jak kogoś nie stać to po prostu niech nie jeździ i niech nie pisze takich bzdur i opluwa ludzi którzy pracują na rodzinę
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 17

Nie od dzis wiadomo. Klientela ubera i drogich taksowek to przepasc pod wzgledem statusu spolecznego. Bez urazy oczywiscie, nie kazdy musi dobrze zarabiac. Ludzie o gorzej platnych zawodach tez sa potrzebni. Od zawsze skupiska biedy i bogactwa sa podzielone na odmienne sposoby zycia: trwoniaca pieniadze, majaca wszystko co "najlepsze" ale i pracujaca na to co ma oraz ta bardzo oszczedna gdzie wszystko "sie przyda" bo czasy sa ciezkie i nie starcza do pierwszego. Pierwsza grupa to ludzie szukajacy wiekszych zarobkow, druga zas to szukajacy wiekszych oszczednosci. Podzial ten przeklada sie na wszystkie sfery zycia. Jedzacych w restauracjach i jedzacych w barze mlecznym, spiacych na lozach malzenskich i spiacych na rozkladanych wersalkach, mieszkajacych w domach z basenem i mieszkajacych na dzialkach w altance. I tu sie najesz i tu sie wyspisz i tu masz dach nad glowa i tu dojedziesz do celu. Niektore uslugi czy dobra nazywamy prestizowymi. Prestiz to nic innego jak cena. Jedni zyja tak, inni inaczej. Tak juz jest. Niech kazdy wybierze co dla niego najlepsze. Kazda z opcji jest potrzebna bo nie jestesmy wszyscy tacy sami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniec z oszustami
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamawiające zlotowy

A czy zlotówy zapłaciły karę? Świadomie wybrały przejazd z Uberem, więc świadomie i umyslnie zlamali prawo. Powinni być karani tak samo
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kierowca Ubera

Jestem kierowca ubera zatrudniony na umowę na zlecenie. Płace takie same podatki jakie płaciłem w innych dotychczasowych pracach jakich się podjąłem. Z uwagi na fakt, że jestem studentem dorabianie przez ubera jest dla mnie idealną pracą. Mam już dosyć zaczepek od taksówkarzy, notoryczne zajeżdżanie drogi, pokazywanie środkowych palców, morganie światłami a to itak nie wszystko. Warto jeszcze dodać, że każdy klient, z którym miałem przyjemność jechać najbardziej chwali sobie to, że jeszcze przed rozpoczęciem przejazdu wie ile zapłaci co pozwala mu w przypadku zbyt wysokiej ceny np. Zdecydować się na innego przewoźnika. Uber został zakazany między innymi w Niemczech skąd miałem przyjemność wozić turystów, którzy przyznali mi, że w ich kraju przewozy taksówkowe są na jednym z najwyższych poziomów na świecie i wcale nad tym nie ubolewają, jednak za każdym przyjazdem do Polski wola kozystac z Ubera z obawy przed stanem technicznym samochodów oraz oszustwami taksówkarzy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9

Bredzisz. Poczytaj komentarze bylych kierowcow ubera . Po roku jazdy samochod to jezdzacy trup a ty nie zarobiles na drugi. ( uber juz dopuszcza samochody 18 letnie bo nie ma kierowcow ) a twoj zarobek to srednio 10 zl za godzine bo cala smietanke zbiera uber.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto Ciebie zatrudnia? Uber?

Prowadzisz działalność? Płacisz podatki od wykonanych dla ubera przewozów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przestań kłamać

za kurs który kosztuje 10 zł czyli jakieś 4 km jazdy uber zabiera 20 %. czyli zostaje ci 8 zł. z czego 2 zł to droga po klienta i z klientem. do tego wisi nad tobą groźba kary 8tys. licencja kosztuje 300zł na 50 lat w taxi. wyleczyłem się z tych złodziei uberowskich. a ty chyba lubisz byc dymany skoro to jeszcze chwalisz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

uber

a złotówy okradją nas na potęgę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

A Ty okradasz kierowcow ubera tak jak dzieci szyjace markowe ciuszki w Chinach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kiedy kontrola taksiarzy?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

A niby tacy legalni haaaa

Uber i inne d*powozy niby takie legalne.
A spitalali z sprzed lotniska tylko się kurzyło
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Złotówy nadały temat

Złotówy zrobią wszystko aby wyeliminować konkurencję z rynku.Uber działa na całym świecie i ma się dobrze.Daje ludziom pracę i to jest najważniejsze.Nie trzeba płacić za "trzaśniecie drzwiami" i pompkę na liczniku.Zbyt wiele osób oszukali aby zyskać zaufanie klientów.Ja o 04.00 rano za dwa kilometry zapłaciłem 13.60 zł.Wszystko w temacie.Nie ważne jak sie nazywa firma przewozowa,wazne aby miała ceny na poziomie przecietnego człowieka.ITD po doniesieniu taksówkarzy dołożyła się do 300 +.Gdańska drogówka szaleje i wlepia mandaty za kazde wykroczenie.Tak zasilamy budżet pieniedzmi Obywateli.Wstyd.złotówy-konfitury.Trzeba miec samemu czyste sumienie aby donoscic na innych.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

Daja prace ludziom? Ten wyzysk nazywasz praca? Pojezdzij troche jako kierowca ubera to bedziesz mogl sie wypowiadac.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze sie chwalisz ze zaplaciles 13,60zl
Wiesz ile z tego zostaje dla kierowcy ktory Ci wozi tylek o 4 rano? Troche szacunku do ludzkiej pracy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

13.60

Ciekawy jestem ile zostaje dla kierowcy za 2 km jazdy.Przeciez jezdzicie cala noc i taka jest Wasza praca.Chciałes blysnac na forum ?.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze, stolec mnie obchodzi ile dostał kierowca, ważne, ze ja dojechali taniej. Taka prace wybrał, tak zarabia, zmusza go ktos?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapłaciłeś 13,60?

Było jechać uberem! Czemu nie jechałeś uberem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

właśnie! może nawet 1,50zł byś przyoszczędził!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

uber

dlaczego w tym kraju chroni sie złodziei i oszustów bo jeszcze nie spotkałem uczciwego taksówkarza !!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Moze nie spotkales bo jezdzisz uberem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brawo brawo

W końcu się za nich biorą brawo
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Zlotowy

Złotówkarze robią tyle szumu i nagonke na konkurencję, szkoda tylko, że sami się nie przyznają do jeżdżenia w UBER czy taxify. kiedyś to i ich ktoś dopadnie ł.. jak to mówią "karma Wraca"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

taxi sb ma się dobrze

Szkoda słów. Gdańszczanie powinni bojkotować pazerne złotówy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja tam staram sie dawac zarobic polskim firmom. Precz z wyzyskiem Polakow!! Niemcy madry narod, nie daje sobie wciskac obcych interesow na swoich ziemiach kosztem swoich rodakow. Tylko my tacy "swiatowi" ze nawet swoich wyzyskujemy dla dobra zagranicznych firm!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwierz- gdybyś żywił się tylko w polskich firmach, zdechł byś z głodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Uwierz, ze gdybysmy wszyscy to robili stalibysmy sie poteznym narodem. Niestety poki co wyprzedajemy wszystko za granice. Niedlugo Polska zniknie z rynku. Zostanie tylko na mapie jak dobrze pojdzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Korzystam z Mytaxi

I co to też Uber... bez sensu artykuł napisany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

i ciągle te same durne komentarze

że złotówy to krętacze, Ubecy, złodzieje, nie idą z duchem czasu itd a Uber to miodzio.
A tym czasem większość to normalni przedsiębiorcy chcący uczciwie zarabiać. Uber to żadna innowacyjność, bo to samo jest np. w Itaxi i Mytaxi tylko, że legalnie ale legalnie to dla was za mało, ma być jeszcze (nie przyzwoicie) tanio. Co tam, że wyrobnicy jeżdżą po 12 i więcej godzin na śmieciówkach i większość oddają Uberowi (25%) albo firmie która im podnajmuje samochód (40-50%). Frajerzy, to niech jeżdżą. Grunt, że tanio. To może zamiast lekarzy dać się leczyć felczerom, bo taniej a wsumie po co kwity. A oczywiście do remontu wziąć kogoś kto zrobi bez faktury i podatku, to będzie taniej. Typowo polskie podejście. Wstyd.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

Co drugi set jeździ na lewo albo na l4

Skontrolowac
Krokodyle na miasto ruszają i taksówek nie ma.ciekawe czemu?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja znam już kilka zwykłych zlotów co też jeżdżą na tych samych aplikacjach i zarabiają uważajcie koledzy na sąsiada
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie wina taksowkarzy

To wina kontroli i podatków i licencji nikomu niepotrzebnych narzuconych przez Państwo. A teraz wszyscy płaczą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nigdy

Nigdy więcej żadnej taksówki od kiedy zostałem oszukany zamawiałem taxi 6/05 a zlotwa policzył jako nocną
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

PiS=PRL

Monopol taksiarzy!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

monopol prawników! monopol sklepikarzy! monopol fryzjerów! monopol restauratorów!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cóż

za POPiS yntelektu i ogólnej wiedzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro tak sprawy wyglądają to taksówkarze i w sumie każdy, mają prawo dokonać zatrzymania obywatelskiego Uberowca i przekazania

I jak znam życie teraz taksówkarze masowo zajmą siew Uberem.

Muszą bronić swojego miejsca pracy przed nielegalnymi przewoźnikami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tz

Witam. Przebywałem ostatnio na urlopie pod Gliwicami w ośrodku wczasowym. Pojechałem z dziewczyną do centrum coś zjeść i potrzebowaliśmy się dostać do Tesco taksówkarz z postoju powiedział że to 7km i wyjdzie koło 20zl. Ok. Zmieniłem zdanie przed wejściem do taxi i poprosiłem żeby zawiózł nas do netto ( wcześniej sprawdzałem na mapach Google że mamy pieszo 1.9 km...no ale te upały). Taksówkarz zawiózł nas do netto nie wiem którędy bo cały czas zagadywał i wyszło 24zl... Więc naprawdę zaufajmy technologi gdzie wszystko jest napisane czarno na białym. Skończyły się czasy zlodziej i oszustów
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie potrafisz pomnożyć 2km razy stawkę za km + wejscie? Co powiedzieli kiedy zadzwoniłeś do korporacji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

korzystam ale z Mytaxi ,nie ubera.Źle zadanie pytanie bo jedno to legalne taxi drudzy nielegalny przewóz osób.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żal

Żal im d...pewnie ściska że mają konkurencję. Ludzie i tak wybiorą atrakcyjniejsze ceny. Niech się zajmą ściganiem prawdziwych bandytów a nie ludzi którzy chcą sobie dorobić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Taxi

Firmy taksówkarskie mają podobne aplikacje więcej w Uber pojawia się mnożnik w taxi nie najmniejsza kwota w Uber 10 zł w taxi 6.50 i co takie taxi źle zapraszam do Łodzi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Źle. Ubera aplikacja działa tak samo czy ladujesz w W-wie czy w Londynie lub nyc. wszędzie wiadomo czego się spodziewać. Jak jest mnożnik nie trzeba jechać. Nikt na liczniku nie wali, nie robi wycieczek krajoznawczych. Jak jest mnożnik można wziąć taxi o ile jest się w kraju który się zna i wie się jak bezpiecznie zamówić, żeby za 10 km w nocy nie skasowali na 100. Nie wiem czy chciałbyś w Stambule jechać taksówką po wylądowaniu pierwszy raz na lotnisku, szczególnie będąc śliczną blondi czy jednak byś wolał Ubera. Nawet jak jesteś nawalony sprawdzasz przejazd na drugi dzień i możesz reklamować jak coś jest nie tak. Problemem taxi jest duża ilość cwaniaków i kombinatorów. A taksówkarze źdźbło w oku Ubera widzą, nie widząc belki we własnym. Zamiast zajmować się Uberem zajmijcie się swoimi kolegami cwaniakami, a duża część klientów odzyska zaufanie i sama wróci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

olaboga, takiś światowy, masz aplikację uber, ale nie potrafisz sobie włączyć google maps.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wole dac zarobic polskiemu kierowcy niz uberowi.

Jezdze tylko niezrzeszonymi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12

Jak kiedyś za kurs z Okęcia na Narodowy cię skasują na półtorej stówki i zablokują drzwi to ci się odechce korzystać z niezrzeszonych. Chociaż w sumie przecież chcesz dać im zarobić to może ci to nie będzie przeszkadzać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

wolę dać niezrzeszonemu Polakowi niż amerykańskiemu uberowi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

dawaj Polakom ile chcesz ;]
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo Inspekcja!

jw.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Innowacja...

Życzę wam drodzy uberfani , aby wasz dostawca z ubereats nie był chory zakażnie , żeby wasz uberdriver nie wjechał czołowo pod tira , żeby wam nie ściągnięto z konta więcej niż macie do zapłaty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Uber

Tekst sponsorowany. Autor zapomniał dodać ze aplikacje dla ktorych pracują licencjonowani taksowkarze są dużo lepsze jak polskie itaxi czy niemieckie mytaxi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nizsze podatki , smiechu warte ,,, To własnie złotówy płaca tyle co kot napłakał albo nic ...

Kończy sie oszukiwanie klijentów , zakładanie mniejszych opon , jazda dookoła bo bedzie szybciej lub mafia lotniskowa z cenami z sufitu bez taksometru , tu niech sie inspekcja przyjży dlaczego pasazerowie wybieraja innych .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Za samą pisownie powinieneś mieć zakaz korzystania z taksówek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cena taxi

A ja tydzień temu w niedzielę za taxi w jednej z korporacji - z chelmu na dworzec głównym zapłaciłam 27zl. Dostałam paragon. Drogo...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo dobrze

dowalić takie kary tym oszustom by się nie pozbierali
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zlijwidować ITS

A może by tak zlikwidowac ITS ? Nie widze zadnej poprawy bezpieczenstwa na drogach odkąd działają te zielone ludki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie maja prawa grzebac w telefonie

Wiec skad wiedzieli ze to aplikacja.Nie badzcie glupi i nie dawajcie im telefonow.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są kary jest to łamanie prawa. Czego tu nie rozumiecie ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Tego nie rozumiemy

Nie rozumiemy dlaczego jest takie chore prawo co chroni klikę taxi. I dlaczego kierowca jeżdżący na aplikacji dostaje wyższa karę niż celebrytka co bez prawka i OC kobietę na pasach zabija. O złodziejach sklepowych już nie wspominając, bo ci w ogóle bezkarni są. Czyli wychodzi, że ci ludzie według państwa lepiej jak będą kraść w sklepach albo zabijać ludzi na pasach, to wtedy nie będą tak szkodliwi, bo nie będą psuć intratnego interesu taksówkarzom.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Arturo jaki wykonujesz zawód?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprzedaję samochody, ale co to ma do tematu? Prowadziłem sklep jakoś nikt się nie przejmował, że na dzielnicy nagle 3 markery powstały. Musiałem sobie radzić. To potem zalegalizowano kradzieże sklepowe. A jakby tego było mało podnieśli czynsz za dzierżawę terenu z 300 zł na 1500 i mi się znudziło. Czemu więc taksówkarze mają takie przywileje, licencje, karty podatkowe i inne pierdoły? Po co komu na aplikacji kasa fiskalna, egzamin z topografii? Przypomina mi to działaność związku dealerów, którzy też lobbują aby sobie ograniczyć konkurencję poprzez prawo stworzone pod siebie. Też myślą, że zmusza ludzi do korzystania z ich usług przy "zielonym stoliku"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma nic co chroni klikę taxi jak to napisałeś są przepisy jeżeli ktoś kradnie musi być świadomy kary a jak ktoś w uberze jeździ musi byc świadomy takiej kwoty jest to ustalone z góry jak taksówkarz założy koguta i wykona kurs bez ważnej licencji tak samo jest traktowany lecz nikt o tym nie wie lepiej gadać głupoty ze uber lepszy i tańszy o najważniejsze. Taksówkarz tez człowiek a żeby jeździć taxi ile musi ponieść kosztów i po co to ? a żeby jeździć legalnie a jak już jeździ legalnie to z czym się spotyka ze jest najgorszym hu. I wieczne obelgi wydal z 5-7 tys żeby był legalnym przewoźnikiem w korporacji a w uberze zainstaluje aplikacje i wszyscy zadowoleni jeździmy tanio. Zastanówcie się nikt nie chroni taksówkarzy lecz takie jest prawo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To dlaczego taksówkarze nie walczą o zniesienie licencji? Te koszty i ograniczenia są im na rękę. Dzięki temu kontrolują rynek, ceny i nie wejdzie im z butami w biznes jakiś studencik czy biedny emeryt co mógłby to samo robić taniej albo dostawca pizzy. Współdzielenie pojazdów też się wieku taksówkarzom nie podoba. szukają haka, że za łatwo można auto wsiąść, że nikt fizycznie nie sprawdza klientów, a coś chodzi tylko że to też konkurencja której warto by się pozbyć, bo jest tania i wygodna dla klienta z prawem jazdy i trzeźwego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

weź posłuchaj sb damy radę

Ej, czy ty też wyrównujesz do dołu? Za mądry dla ciebie, kto mądrzejszy od ogółu matołów? Za bogaty ten, kto bogatszy niż ty? Ludzie zachowują się jak ogrodnika psy. Ej, czy równasz w dół? Skoro tobie brak, to niech też braknie mu? Brak mi słów na takie podejście -zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej, tylko myślisz żeby inni mieli mniej... Ej, śmiej się, śmiej, zobaczysz jednak, twój śmiech urwie się jak hejnał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Klasyk numer, pozdro.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sytuacja: powrót z Gdyni do Gdańska - późny wieczór - narzeczona się źle poczuła (ta to by była SKMka). Kurs UBER: 100 zł (ładny passat B7, kulturalny kierowca) albo wyjeżdżony focus z roszczeniowym taksówkarzem rzucającym kwotę najpierw 150 zł a potem 250 zł "bo pan doszedł". No sry ale złotówy się same wykończą. Idę o zakład, że nawet myTaxi by się lepiej spisało z ceną.

PS. Oczywiście propozycja "bez taksometru"
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gdynia Skwer Kościuszki- Gdańsk Brzeźno

48 złotych z myTaxi zapłaciłem w ubiegłym roku w sierpniu. Teraz jeżdzę Traficarem, średnio o połowę niższa stawka niż u centusiów, i nie płace za tzw "trzaśnięcie drzwiami".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak możesz porównywać traficar do taksówki? W taksówce chodzi o to, żeby Cię ktoś zawiózł kiedy sam nie możesz jechać. Tu wyraźnie jest opisana sytuacja poimprezowa. Późny wieczór, laska prawie rzyga a Ty chcesz ich wsadzić do traficara?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdynie głowna-gdańsk wrzeszcz

noc ok godziny 2. 52 zł w as taxi
a ty dalej jeździj uberem i wierz w to ze jedziesz najtaniej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stary, jechałem zwykłym taxi z Oruni na Dolne Miasto, stawka 0 zl, zlotowa cos się tam sadzil, jak wysiadalem, ale ani grosza nie dostał ...mozna? Można.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

taxi dziesiątki razy w życiu mnie okradali

w końcu jest normalnie .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dziesiątki razy? Nawet nie chcę wiedzieć jaki masz iloraz inteligencji. Przeciętnemu człowiekowi wystarcza raz góra dwa żeby się czegoś nauczyć, więc albo jesteś wyjątkowym głupcem albo kłamiesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

czy urzędy państwowe tak chętnie pod groźbą państwa ściągające pieniądze z tych ludzi znalazły osądziły i zamknęły nie tak dawanych osobników którzy napadali na "przewożących dzięki aplikacjom"?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lubie patrzeć na mordy

centusiów, którzy widzą uciekające cebuliony, kiedy zapierdzielam Traficarem :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nóż się w kieszeni otwiera

Jak słyszę dookoła tylko ....bez pozwolenia od urzędasa...licencji , akcyzy , nielegalnie , wymiotować się tym chce. Same zakazy i nakazy. Zero wolności. A kary wzięte z kosmosu. Ciekawi mnie czym argumentują wysokość kary. Humorem nieroba urzędniczgo czy brakiem danej kwoty na obecną chwilę...?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gnębienie Słowiańskiego Narodu

przez okupanta trwa od wieków...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czas wziac sprawy w swoje ręce, przywrócić wolność i pogonic te zlodziejskie organizacje kontrolujące i nakladajace kary !!! Kim oni są, kto im dal takie prawo, toż to ludzie, jak my, a wywyższają sie, jakby nie wiadomo czym byli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taxi

Ostatnio wracałem ze znajomym USA z lotniska ok godz. 23.00 - nie rozmawialiśmy po polsku, tylko rzuciliśmy hasło na Parkową w Sopocie - koszt przejazdu jaką zaśpiewał ludek z korpo - 400 zł ....... potem trochę się zdziwił, że znamy polski........i ostatecznie po krótkiej wymianie słów skasował 65 zł......trasa ok 16 km
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niech przeczytaja to złotówy które tak bronią sie na forum.400 zł za 16km.Kazdy gdzies pracuje i utrzymuje rodzine a to jest pokazowy tekst jak walicie klientow i to nie tylko z lotniska.Potem tempi sie Ubera i nasyla ITD.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za pisie bandyctwo.

Kierowcy powinni odwołać się do Sądu europejskiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

pisie bandyctwo??

ty się odwołaj do słownika
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

sciagnełem sobie na chwile mytaxi

moja jedna stała trasa: uber 12,30, taxify 10 (-15%) mytaxi - 20-24 i nie mam pytań :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chociazby po to zeby nie wspierac wyzyskiwaczy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

ok, jesli wyzyskiwacz to ten co nie wyzyskuje klientow
a niewyzyskiwacz kroi i loi klientow
to wolę wyzyskiwacza, zawsze i wszędzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tanio

Jadę bo tanio robię zakupy w biedronce bo taniej niech Piotr i Paweł ma pretensje ha ha ha
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawda jest taka

że uber, as taxi i city drivers jeżdżą na takich samych stawkach. i ludzie którzy mają mniej pieniedzy wybierają taką opcję.
Jest jednak masa ludzi która zarabia lepiej i dla nich są halo taxi czy neptun. Każde korpo ma swoich klientów i tyle
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak można miec mniej pieniędzy? To wszyscy nie maja po 15 tys na miesiąc? Dziwne, trzeba zmienić...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ver

Za złodziei się bierzcie A nie za uczciwych ludzi płacących za kilometr A nie za trzasniecie drzwiami
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Takie kary to powinni dostawac piraci drogowi i parkujacy gdzie popadnie!!A nie takie firmy!

Dzieki takim aplikacjom ludzie mogą legalnie zarabiać a kliencie taniej płacić!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

racja!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I tak nic z tego

Stągiewna i Mafia taksówkarska: 28zł trzaśnięcie drzwiami 8zł kilometr.
Nastawieni aby dymać turystów. Dość tego.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile kary dostał Budyń za przekręty z mieszkaniami ????

A ile za spuszczenie fekalii do Motławy ?

Cisza ?
Jakaś cela się należy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podatki Taksówkarzy

Każdy taksiarz jeździ na karcie podatkowej. Podatek miesięczny wynosi w tym przypadku 0zł po odliczeniu składki zdrowotnej. W tym przypadku pytam - co to za pier..., że taksiarze płacą podatki? Od czego?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie tak.

Głos rozumu.
Do tego podpięci są pod KRUS bo to chłopki z podmiejskich wsi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale denny tytuł... dodajcie do niego "będą wszczynać" bo i tak prawnicy Ubera czy Taxify wybronią...

...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Vigilante

Pies rąbał całe itd. Zaraz kurka cieć będzie miał prawo wpitalać mandaty bo ma czapkę...liban europy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czy to prawda że Uber zwraca kierowcy pieniądze w przypadku zasądzenia kary?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety umowy sa skonstruowane w taki sposob aby uber byl wolny od jakichkolwiek obciazen. Jako kierowca podpisujesz deklaracje ze dzialasz zgodnie z prawem obowiazujacym w Twoim kraju.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Guzik prawda,że Uberowcy odprowadzaja mniejsze podatki.Sa to ludzie prowadzący działalność gospodarczą,w związku z tym,ze Uber nie jest firma zarejestrowana w PL,platnikiem VAT(23%) jest wlasnie kierowca.Zarabiaja wbrew pozorom niewiele,bo odprowadzaja spore prowizje dla Ubera :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

dziekuje toc przekretem podatkowym wali na mile
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I po co ta nagonka?

Mamy wolny rynek? Odczepta się.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

te redachcja ten twoj wolny rynek to totalna dewastacja systemu podatkowego, pozwolmy
znachorom wystawiac zwolnienia lekarskie, i bedzie gites. Ja zap. od 41 lat na nierobow placac podatki a jakis palant lapie kase i nie wykazuje ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty a po co mam ci cos wykazywać? Moje zarobki i kij komu do tego..ja ci mogę jedynie pokazac palec, domyśl sie który...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty przeczytałeś swoje wypociny? Nie będę usiłował cię komplementować mówiąc: bełkot.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Plugaw się, krzywulcu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sami sobie winni

Taksiarze sami sobie zapracowali przez wiele lat na to i w końcu nie trzeba wydać wypłaty żeby wrócić do domu.
Nie wrzuce wszystkich do jednego worka bo zdarzają się też korporacje w trójmieście z normalnymi cenami. City drivers, As taxi, Blue taxi itp
Wolna wola klienta A nie wola taksiarza z komuny. Pod dworcem w Gdyni Stare Renault Megan i 3zl/km w dzień i do tego za mniej jak 50zl sie nie rusza życzę powodzenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Uber wcale nie jest taki świetny

Uber nie zawsze jest lepszy cenowo, jakościowo i czasowo od taxi.
Cena jest zmienna zależnie od warunków. W szczycie zapotrzebowania jest znacznie drożej niż w taxi. Wolne taxi stoją na postojach a dla Ubera może być szczyt.
Uber to w dużej mierze obcokrajowcy z nienajlepszymi samochodami. Ze stanem technicznym, używaniem klimatyzacji, przestrzeganiem przepisów i opanowaniem auta bywa kiepsko.
Uber nie może korzystać z buspasow, więc w godzinach szczytu stoi w korkach, a taxi smigaja.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Frajerstwo uberstwo

frajerzy uberzy, na pohybel
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

d*per sruper

Jelenie robią 3 kursy i maja tyle co ja za jeden
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to morda w kubeł cieciu i na postoj
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pieski z itd przeszukały telefon? Bez nakazu? Jak mi przykro... Chyba pierwszy lepszy adwokat to obali
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko wolny rynek

... a gdzie swoboda zawierane umow? Wolnosc ekonomiczna oznacza wlasnie to - klient decyduje - a nie urzad.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zalety: niska cena, obsługa za pomocą aplikacji, możliwość oceny kierowcy. Wady: niezgodność z przepisami Ustawy o transporcie drogowym. Dla mnie, jako klienta, rachunek jest prosty.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko UBER

wstyd dla ITD, że zajmuje się takimi rzeczami ... wystawiać mandaty ludziom, którzy chcą zarobić lub dorobić sobie w tej słabo płatnej Polsce :/
A "złotówy" to banda chamów w starych, rozpadających się autach, która nie może zaakceptować rzeczywistości ... mamy XXI wiek !!!
czemu się nie przyczepicie do miliona innych firm konkurencyjnych, które powstają jak grzyby na deszczu ??!!

UBER będzie zawsze !!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Transport Ukraina

Ale się cieszę że im dojeb.ą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kontrola

Niech zajmują się łapaniem na obwodnicy co tam tiry wyprawiają,a nie czymś co nikomu krzywdy nie robi, jestem zaskoczony że złapani dali swój telefon do kontroli trzeba było wyłączyć apkę zamknąć telefon oni są od kontroli drogowej a nie telefonu bezprawnie zrobili to
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taxi/Uber

złotówy tak narzekają , opowiadają niestworzone historie itd.itd. w dzień jeżdżą na taxi a pod osłoną nocy przesiadają się na Ubera , ubierają czapki żeby ich starsi koledzy z korporacji nie poznali , patologia , nikt im nie zabrania jeździć na Uberze , chłopaki z Ubera mają zawsze czyste samochody,pachnące , sami też są czyści a nie walący fajami cały samochód... pilnują żeby nikt im negatywnej opini nie wstawił żeby ludzie chciali z nimi jeździć a złotówa...? ma w du..ie , nie ten to następny klient ,stare dziadki leśne , obleśne, śmierdzące którym wszystko się należy , obrażeni bo nie mogą oszukiwać ludzi i na uberze też nie oszukasz dla tego nie mogą tego znieść i piep..rzą bzdury . Chamy i prostaki .
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czyli smierdzacy za dnia taksowkarze nagle przeistaczaja sie w nocy w pachnacych uberowcow za psi pieniadz? Chyba cos zmyslasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie, większość taryfowozów bo inaczej togo nazwać nie można jest zaniedbana bo ludzie którzy nimi kierują i są ich właścicielami wychodzą z założenia że przecież jedzie i hamuje a to że nie stoi np. na włączonej klimatyzacji bo szkoda paliwa,palą w tych samochodach tzn. wędzą siebie i auto , później śmierdzi cały samochód kolejna sprawa , brak higieny bo są nie nauczeni używania antyperspirantu i dbania o siebie tak jak młodzież w tych czasach , gdyby pasażerowie mieli możliwość tak jak w aplikacji Ubera ocenić na forum konkretnego kierowce to podejrzewam że mogłoby być śmiesznie , nie uwłaczając nie którym i nie wrzucając wszystkich to jednego worka ale w wiekszości tak to wygląda , złotówy też mają swoich kierowców którzy jeżdżą na taksie bo np. mają zapłacony Zus a uber... wolna wola i każdy może tam iść na różnych warunkach , może podpiąć się pod kogoś kto ma działalność i wiele innych , uważam że taksówkarze zatrzymali się w latach 90 kiedy można była oszukać klienta,przewieść go z lotniska do gdyni przez pruszcz gdański a teraz nie ( i sie pogorszyło) nie mieli kas( kasy mają od niedawna ) przez całe życie nie płacili podatków a uberowcy płacą bo za każdy przejazd muszą wystawić fakture uberowi , i obojętnie co bedzie szło w dobrą stronę dla klienta to dla złotówy bedzie źle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dramat

Dramat z ITD i z tym artykułem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jest jawne ku.estwo

To jest moja sprawa czym jadę i komu płace , głupio wpadli , a te c..le z korporacji taxi to oni za tym stoją
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale o co chodzi? Siedze sobie w innym kraju zamawiam Ubera i jest ok nigdy nie oszukuje taki a kultura. Jestem na tak za uberem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziadostwo informacyjne.

Kasy fiskalne są.
Licencje są.
To cierpy są złodziejami.
Niech itd zajmie się taksiarzami pod klubami trójmiasta i warszawy.
Żadna taxi menda nie jedzie na taxometr. Wszyscy na gębę z wyznaczoną ceną.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie jestem za Uberami itd. ale jakim prawem dostali kary? Co tam wpisano?

Nie mogę sobie ludzi podwozić? Przecież oni też płacą podatki, np. dochodowy? WTF? Komuna ma się dobrze, tylko musimy jeszcze 5-10 lat poczekać i z oburzeniem będziemy rozpamiętywać takie newsy. Masakra! I to jeszcze inspektorzy transportu drogowego? Skoro nie robię oficjalnie transportu, to chyba powinni im powiedzieć, żeby sp...li i wezwać po prostu na nich policję, że uprzykrzają ludziom życie! Jakie to prymitywne: taksometr musi być! Nie, że aplikacja zlicza, tylko musi być kasa dla ludzi od taksometrów! komuna! A w urzędach trzeba stać w kolejkach, prawda? I w bankach też??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zlotuwom się w d*pach przewraca banda ubekow konfidentow byłych glinianiazy nygusy i naciągacze a nasza beznadziejna policja niech się weźmie za wyścigi samochodowe po ulicach miasta a nie wsadzaja łapy gdzie najlepiej ludzi ograbic jak nasze zlotuwy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

państwo chce być mądrzejsze od ludzi :)

tak se ne da
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z mafią taxi? Kto się tym zajmie?

Janusze obstawiający najlepsze punktu w mieście że stawkami 3x wyższymi niż inni czyhający jak pająk na muchę. Jak zamówię normalną taxi w takie miejsce to kierowca boi się podjąć kursu tylko staje 50-100m dalej i dzwoni, że czeka obok.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hahahaha

Stali muchi idzie wiosna.
Kit nad kitami.
Nikt tego nie płaci.
Jest to od 1 sierpnia legalne.
Są kasy i licencje.
To cierpy kradną na potęgę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szkoda, ze inspektorzy nie nałożą po 8 tyś kary dla kierowców autobusów za wiecznie spóźnienia czy wyłączoną klimatyzację
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opieszalosc polskiego rzadu

Za co w takim razie kazdy kierowca(partnerzy uber) płaca podatki skoro uber jest nie legalny. Jakis absurd. Powinny byc juz dawno jakies regulacje bo albo cos jest legalne albo nie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

polaki cebulaki

Hahahaah.Piszą same małolaty ,które nie mają kasy i podbierają starym ,żeby mieć na piwo z żabki.
Pracowałem w tanich taksówkach i na 100 klientów 70 sama patologia.Więc Patologio jeżdzij sobie uberami,asami,citidriversami a od duzych korpo jak najdalej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

To ciekawe

Jeżdźę w uber i taxify i na 1100 kursów ani jednej patologii z Twojej kategorii Maxa to było jak 3 studentów faktycznie już kolegę zgona usadawiali ale bez problemów i kulturalnie. Więc nie wiem gdzie Ty mieszkasz ale nie zazdroszczę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podatki i logika

Jaki Rząd takie prawo. A powinno być tak prosto - kierowcy Ubera płacą podatki i wydają paragony,. A jak nie płacą to niech się KAS (skarbówka) wykaże, zamiast biegać po rynku za handlarzami jajek. Niech decyduje rynek. Po co ten bałagan ? Bo Prezes jeszcze się nie wypowiedział ????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie mogą wydawać paragonów, bo nie biorą pieniędzy. Ten kto je bierze (Uber) wystawia fakturę i w formie elektronicznej dostarcza ją płatnikowi. Kierujący pojazdem otrzymuje opodatkowane wynagrodzenie za testowanie aplikacji. Czy wszystko jasne?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego w świecie taksówki mają ewidentny brand - stałą kolorystykę i trwałe logo?

Tu jest pies pogrzebany, że ktoś tego u nas nie chce w wiadomym celu i tu jest istota wałka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

ITD powinno tam jednocześnie skontrolować również taksówki

a tak można mieć wrażenie, że pozwala się traktować instrumentalnie określonemu lobby. Z jakiego powodu?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ten "sukces" to dowod na to, ze ta sluzba jest bez sensu

Nie zycze sobie, zeby urzedasy wydawaly moje pieniadze na takie akcje. Za pieniadze obywateli, robia obywatela pod gorke.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zlikwidować takie głupie urzędy i spokój..jako pierwszy skarbowy rozwiązać, po co te złodzieje sa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrównać stawki ubezpieczeniowe w całej Polsce !

Stawki ubezpieczeniowe na samochody powinny być jednakowe w całej Polsce. Widziałem w Gdańsku taksówkę z jakiejś korpo z tablicami z Węgorzewa. Normą już jest, że słoiki jeżdżą po Gdańsku na swoich wiejskich tablicach, a jak któryś przerejestruje samochód, to traktowany jest jak ciężki frajer. To jest OK ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

taksówka dla biednych

Uber-em jeżdzi tylko biedota , którą nie stać na normalną taksówkę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Bogaty

Chyba sam jesteś biedota lebiodo....ja do biednych nie należę i z miłą checia zamawiam Uber czy Cityfy..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak jest. Jestem biedny, więc jeżdżę Uberem. Taksówkami nie jeżdżę, bo mnie nie stać. Masz z tym jakiś problem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chore

Żebym miała milion w portfelu to po co przepłacać? Wole dać na biedne dzieci niż dyszącemu staremu dziadowi który za 5km kasuje 30zl i bez taxometru bo tak blisko to mu się nie opłaca włączać... nagrywać i zgłaszać na policję! Banda oszustów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Premo...

Znam mase kierowców taksówek którzy sami porabiają jeżdżąc Uberem czy Cityfy...nie mają.nic przeciwko temu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko swoje auto i szofer.

Nie ufam kierowcom taksówek, od których czuć czosnek i cebulę ani kierowcom Ubera, którzy nie mają odpowiednich licencji i kompetencji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Urzedas musi się pokazac

Spytałem ostatnio złotowe pod lotniskiem we Wrocławiu ile kosztuje dowóz na pkp. trasa zajmuje 25min. Złotowa bierze 100zl, Uber między 23-34zl. To o czym tu w ogóle rozmawiać? I co to k... za licencje, znowu jakiś kruczek, żeby urzedas miał stołek i miał co sprawdzać? Kogo to obchodzi, że jakiś gość mnie zawiezie na PKP???
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fun

Taxi, to również nowoczesna forma transportu. W wielu korporacjach jest możliwość używania aplikacji celem zamówienia auta, również pracują tam młodzi ludzie, wiec takie opinie o januszach w tdikach to dość mocno uogolnione.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biedna policja

Wielkie wyrazy wspolczucia dla policjantow. Za brak umiejtnosci logicznego myslenia. Zamiast kroic I tracic czas na szukanie calego dnia kierowcow pod lotniskiem, wystarczy jednego dnia zamawiac uberow I na przyjazd ich kroic.
Dziwne, ze policja jeszcze sie tym chwali.
To zle o niej swiadczy.

Poza tym nie rozumiem calej tej neurastenii, albo mozna albo nie mozna uberami jezdzic. Przeciez dziesiatki tysiecy samochodow takich jezdzi po Polsce. To jest jakas paranoja.

Ja mam w nosie taryfiarzy, niech sie walna w leb. Wole ubera, taxify, dajana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koniec dominacji taksówek!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w razie wypadku? No co kozaczki z Ubera? Wiecie co robicie?

Załóżmy niech się coś stanie i pasażer zostanie kaleką. Ubezpieczalnia się wypnie, bo samochód nie jest zarejestrowany jako taxi. Kierowca Ubera to przeciętny małolat albo dziad dorobkiewicz z którego nie można ściągnąć należności, bo samochód jest wart średnio 5 tys pln. pójdzie siedzieć, albo się ulotni albo się wyhuśta. Pasażer zostaje z ręką w nocniku. Tak się mogą skończyć wasze tanie przejazdy. Na drodze ginie więcej ludzi niż na wojnach! Dobrze jak jest dobrze, a jak przyjdzie co do czego to sorry memory
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

5 tyś to kosztują felgi

Jeżdżę A6 2016 rok od czasu do czasu dla rozrywki więc przestań pisać bzdury
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

SruuUber

Typowy ograniczony kozaczek z Ubera nie potrafiący odnieść się do sedna sprawy. Czarno na białym. Ja mam, Ja zarabiam, egoista Ja Ja Ja.. a kogo to obchodzi? Rozumiesz chłopie o co chodzi w tym temacie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja

Mam Hondę z 94 roku i wezmę cię na każdych światłach, bo jesteś frajerzyną, który wyrzucił kasę w błoto dla szpanu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To Honde, to ci gołymi rękoma rozloze, zanim do jakichkolwiek światel dojedziesz..gdzie szrot, a gdzie Audi, mózg tez do Hondy wlozyles?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak mnie weźmiesz na światłach? Bede bral cie w aucie, czy co?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteś oszustem podatkowym

okradasz nasz naród i narażasz ludzi na problemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiesz gdzie ja mam ten naród? Z mila chęcią go bede okradal i poniżał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz

już nie ma policji lecz znowu jest milicja na usługach partii tak też było u bolszewików czy u faszystów czy nawet obecnie u kacyka Orbana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

nawet przy takim temacie

musisz bąki puszczac o demokracji która ci ktos ''ukradł"" jełopie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odp-dolic sie od sw. Orbana!

Zbawca Europy, kontynuator dziela Sobieskiego, przyszly blogoslawiony albo nawet swiety k. rzym.-kat., Orban - odpieprzyc sie od niego (by nie napisac dosadniej)!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie bardzo rozumiem jakim prawem

w Gdansku taksówkarze jezdza na rejestracjach spoza województwa pomorskiego nawet ??? kto im wydaje zezwolenia??potem taki nie wie gdzie jest jakas ulica
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w czym problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pies to pies

Prawdziwy pies swego ogona nie gryzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sasiad mnie na sms-a podwiozl. Przyznaje sie bez tortur i poddaje dobrowolnie karze tudziez donosze niniejszym na sasiada

Wyslalem wczoraj sms-a do sasiada, by mnie podwiozl do sklepu po chleb w plynie. Wiedzialem, ze nie ma licencji na przewoz osob, a jednak mnie podwiozl. Po powrocie, w ramach rewanzu i "zaplaty", zaprosilem go na ten kieliszek chleba. Spozyl dwa kielonki plus zagryche po drugim kielonku. Przyznaje sie bez tortur do popelnienia przestepstwa i naklaniania do jego popelniania i poddaje sie dobrowolnie karze tudziez donosze niniejszym na sasiada. Nazywa sie Pawel D. i pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciemnota tych komentarzy mnie przeraża...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

zazdrosne mendy złotówy

w uberach chociaż dbają o komfort klienta, a w taxi? polowa to stare szarany, w których przed wejściem powinno się wy*ieprzyć piach łopatami, bez klimy, ze spoconym Cześkiem za kierownicą, który dojeżdżając do klienta musi dojarać jeszcze ostatniego fajka z ruskiego przemytu. Osobiście nie korzystam z ubera, jeżdżę jedną z droższych w Trójmieście korporacji, ale dzięki temu wożą mnie nowym, czystym autem, w komfortowej temperaturze, z czystym, schludnym kierowcą. Większość taksówkarzy to zwykli przekręciarze i złodzieje, którzy mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie, o to że ludzie nie wybierają ich usług o dziadowej jakości.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zamiast popierac przedsiebiorczosc to sie ja gnoi

Jak ktos chce jezdzic Uberem, dac mu taka mozliwosc. Jak woli taxi, tez powinien miec wybor. A u nas najlepiej byc bezrobotnych z dziesiatka dzieci, to takich sie wspiera....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic tylko kontrolować, karać..nic juz nie można robic zarobkowo, bo ukarzą, będą kontrolować, sprawdzać..no chore..ja bym powiedzial, ze znajomego wiozę i to calkiem za darmo i mogą mi skoczyć...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hmmm

Jak sie nie ma miedzi to sie w donu siedzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber to zlo

Ale do biedronki i lidla chodzi kazdy tu komentujacy. Gdzie podziala sie logika, wielcy i dumni gdanszczanie? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kiedy kontrola taksówek?

Postoje pozalewane olejem, powyrywane słupki na postojach ograniczające ilość pojazdów, taksówki na chodnikach, mycie samochodów na postoju wodą z butelki wbrew przepisom o ochronie środowiska? Polecam do kontroli postój na Dmowskiegi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zależy jak trafisz

Patrząc ogólnie to zdecydowanie lepiej jeździć Uberem czy Mytaxi. Dużym plusem jest szacowana wartość kursu (można porównać i wybrać tańszą), także widok trasy jest udogodnieniem (co nie oznacza, że zawsze jest najlepsza trasa obierana). Czystość wnętrza samochodu a także samego kierowcy tak jest z reguły wyższa niż taryfiarza.
Natomiast nie można demonizować taksówkarzy i mówić, że każdy jest zły. Znam kilku sopockich kierowców taksówek i uważam, że są uczciwi i nie ma się o co przyczepić. Niestety często spotykałem się z buractwem i chamstwem "taksiarzy" głównie z taksówek na górze "Monciaka".
Raz chciałem pojechać do Oliwy to usłyszałem 50 PLN bez licznika bo inaczej mu się nie opłaca.
Jedno co mają wspólne wszyscy przewoźnicy to nieprzestrzeganie przepisów głównie po 22.00.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobre

przeciez po rodzinkę przyjechali bo wszyscy polacy to jedna rodzina starszy czy mlodszy chlopak czy dziewczyna a przyjazd po kogos z aplikacji to nie przestepstwo to co w prawie nieokreslone jest dozwolone panowie dobrego adwokata i przeplyniecie przez ten ucisk chcą was rą....... b... nąc na 8 klocka żenada w tym naszym pań
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uber instytucja z USA która walizami

Wywozi od nas pieniądze. Aplikacja i pomysł są super, ale po 1. Powinno to działać zgodnie z prawem czyli kierowcy powinni mieć licencję, a uber powinien płacić podatki w danym kraju.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale ty jesteś deeebilll...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co jeśli...

A co jeśli taki uberowiec biedzie miał wypadek? Czy wy ludzie korzystający z takiego sposobu transportu zdajecie sobie sprawę z tego że ubezpieczyciel zamiast wypłacić wam pieniążki (jeśli będą wam się należały za np. uszczerbek na zdrowiu) wypnie się na was bo stwierdzi że dana osoba nie mogła prowadzić transportu osób? Zostanie wtedy płacz i lament jaka ta firma zła że pieniążków nie chce wypłacić. I co pójdziecie do gazety czy tv robić z siebie jeszcze większych głupków jak to wam źle? Podkreślam że nie testem taksówkarzem i przez to co napisałem nie korzystam z ubera. No i oczywiście zostanie wam się sądzić z uberowcem a nie sprawcą wypadku tak na marginesie a jak nie będzie miał kasy to jesteście w ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie strasz, nie strasz, bo się ..

Ubezpieczyciel wypłaci z OC, tak jakby wypłacił normalnie podczas szkody czy wypadku (OC obowiązuje na pasażerów wszystkich pojazdów uczestniczących w kolizji lub wypadku, nie dotyczy tylko kierowcy, który ma winę).
A czy ubezpieczyciel będzie dochodził potem regresu, to już osobna historia.
Równie dobrze taryfiarz może być podpity i co, ubezpieczenie też wtedy nie działa? Działa - na zasadzie opisanej powyżej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze taryfiarz ma inne ubezpieczenie OC adekwatne do wykorzystywania pojazdu a po drugie jeśli jest podpity to płaci z własnej kieszeni ;) no ale jak g... wiem to się wypowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podatki i licencje.

Niech tak Pan redaktor złapie 100 taksówkarzy i poprosi o pokazanie licencji i egzaminu z tomografii miasta. Oprócz tego niech Pan redaktor przejedzie się do US i poprosi ich aby odpowiedzieli Panu ilu z tych 100 taksówkarzy płaci podatki i jakiej są wysokosci(jeśli wogóle sa). Później proszę zrobić to samo z kierowcami Uber bądź Taxify. Na koniec proszę opublikować artykuł żeby wszyscy mieli jasność a nie wiecznie wszystkie artykuły jak to taksówkarze narzekają na kierowców Ubera a oni są przecież święci!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

kontrola

a czy tuczącego nie chodzi o to ze nasze coraz bardziej dziwne państwo traci w taki sposób kasę krora mogło by wydać na jakiś ciekawy program + albo na jakieś dotacje do torunia...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Legalizacja

Niech zaczną sprawdzać taksówki pod względem legalizacji bo też oszukują zakładają mniejsze koła i przez to więcej kasuja. Przykład ta sama trasa a dwie różne opłaty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Notobeka

A jakim cudem może dojść do przewozu, gdy fizycznie nie ma płatności gotówka?
nawet jeśli jest to wedle nowej ustawy o transporcie wystarczy ze firma zatrudniająca ma taka licencje.

Powodzenia przy udowadnianiu tego w sądzie gdy ktoś nie przyjmie mandatu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

ceny

8 Złotych za otworzenie drzwi i 2,80 za kilometr stawka w taxi, kurs z lotniska na przymorze w nocy ponad 70 zł (nie bardzo rozumiem czemu aż tyle) za ubera wychodzi około 30 złotych. zamiast jęczeć jak to źle może czas pomyśleć o konkurowaniu cenami oraz komfortem podróży, wiek i stan niektórych samochodów jeżdżących jako taksówki to żenada
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do tego jeszcze obrażają klientów, np moja mamę w gościnnie gdy podczas rozmowy ze mną się zaśmiała. Nigdy więcej za te ceny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A uber podczas openera przelicznik z kosmosu trasa gdynia glowna -gdansk wrzeszcz 180 zl i kto tu jest zlodziejem ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale tutaj burku z góry wiadomo ile zapłacisz, a u ciebie zawsze "wychodzi" na koniec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie by byly by ceny ubera jak taxi by nie bylo ? Przelicznik razy 10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

meejg

Nie pisze się "w oparciu o".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co mnie kurka obchodzi praworządnośc w zakresie przewozów. Jak będę mieć 2 mln na koncie to nie oddziałuje na zwykłą taxi, ale tak w tym kraju nigdy nie będzie. Na razie to się zapier...ala za ledwie 3, a to i tak dużo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odzaluje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Itd

Ja sie pytam gdzie bylo jak bylo wszedzie reklamowane przelot helikopetem ubera nad trojmiastem w formie nagrody.
Wtedy uber nikomu nie przeszkadzal a nawet sama Gdynia brala pod to patronat. Gdzie tu sens ??
A te 8tys to uber wezmie na siebie a kierowcy i tak dalej beda latac... :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przecież to nie jest kara na ubera tylko na sprawcę wykroczenia który złamał prawo o transporcie drogowym. Poza tym czy uber będzie przejmować się losem posiadacza prawa jazdy z kraju 3 świata?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wsiadam tylko do legalnej taksówki..

Chce wiedzieć z kim jadę, mieć pewność ze ma prawo jazdy i licencje. W razie czego mogę łatwo go odszukać w korporacji. Wolę zapłacić więcej, nie zawracam gitary aby przejechać 100 metrów bo to śmieszne jest. Stać cię na drinka w knajpie czy restauracje to stać cię też na legalna taksówkę. Nigdy nie poczułam się oszukana, kierowcy sympatyczni i uprzejmi. Wszystkie nielegalne dziwne taksówki powinny być wyeliminowane za pomocą dużych kar. Jak idę do lekarza to też chcę mieć pewność, że zna się na tym co robi i nie wydrukował sobie dyplomu w domu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

...no to sprawdzaj dyplomy lekarzy w rejestrze...

...bo nie masz pojęcia co się może wyprawiać w przychodniach i szpitalach dla chęci zysku, aby przemielić jak najwięcej pacjentów, uważaj zwłaszcza na ginekologów, bo ich praca często przesiąknięta jest ichnimi wykształconymi przez lata ideami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze jest złodziejskie Yellow Taxi z nacpanymi kierowcami...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lol

Czemu oni zajmują się bzdurami zamiast odnowa Polskiej Gospodarki, ktoś musi się zabrać za to wszystko i trzymać ich za mordę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestańcie pieprzyć takie farmazony o emerytach w starych mercedesach wiem że takich nie brakuje ale ja jeżdżę 2 miesięcznym mercedesem mam 2zl za kilometr a jeszcze dla niektórych za drogo musiałem wyłożyć 8 tysięcy żeby zacząć na taxi między innymi na badania kasotaxometr licencję itp uber nie płaci za nic a niejednokrotnie za kierownicą siedzi gościu bez doswiadczenia jako kierowca i na dodatek nie znający języka polskiego nie płacą podatków tak jak wszyscy więc zastanawiam się co za patologia i malo rozwiniętą intelektualnie elita wypisuje te debilne opinie nie mam nic do dorabiania sobie ale na równych zasadach płac podatki zrób badania i jazda a debile nie mający pojęcia na temat niech przymkna tępe pyski
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Odp

Przecież będąc taksowkarzem sam też możesz pojezdzic na Uber...
Może wtedy zobaczysz jak działa machina podatkowa itp. 2 zl czy też nie...w dzisiejszych czasach 2 zl to dużo skoro srednia oplata za km powyzej pojemności 1.6 to 0,84 zl.
Nie obrażaj się, ale pkt. Widzienia zależy od punktu siedzenia.

Co do UA to się zgodzę nie ma machiny wryfikacyjnej i to błąd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego nie płacą podatków tak jak taksówkarze????

Przecież wszystko przechodzi przez internetowy system UBERA i wystarczy przepisy do tego dopasować ale może leniwym politykom nie chce się pomyśleć. Tak na prawdę większe pole do manipulacji mają zwykli taksówkarze - prawie zawsze pytają się mnie czy z paragonem czy bez a jeżdżę taksówkami około 20 razy ma miesiąc... Dzisiaj dopiero zainstalowałem aplikację po przeczytaniu artykułu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Śmiech na sali !!

Po pierwsze nasze prawo jest po prostu z epoki kamienia łupanego !
Wprowadzają licencję dla kierowców oraz kurs topo przy czym domyślnie każde z nas zdaje prawo jazdy z zamiarem jazdy autem z pasażerami. Co to ma znaczyć? Może zarządajmy tego samego od osób prywatnych by mogły jechać z Babcią do lekarza bądź z dziecmi nad morze ?!
2 sprawa... po co komu kurs topo miasta skoro aplikacja navigacja pokazuje trasę?? Jawne szukanie pieniędzy!!!!

Co do taksówkarzy...niech itd zacznie sprawdzac poprawność i legalność przewozów. Ja za każdym razem dostaje fakture na maila z ceną przejazdu co jest mi bardzo na rękę. Dziękuję za sfochowanego Pana Andrzeja, który pieniadze chowa do kieszeni i robi wałki. To jest powód dl, ktorego protestuja! Odcięto im pępowinkę!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

właśnie zainstalowałem sobie 2 aplikacje...

...nie ma to jak taka akcja i taki artykuł, który zareklamuje tanie przewozy i formę protestu przeciw skostniałym przepisom nie nadążającym za współczesnymi możliwościami, które spełniają kryteria jakości, ważne dla konsumenta, jeszcze lepiej, niż te obowiązujące przepisy z przed lat...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja jezdze city drivers taxi za 1.8 ZA kilometr i nie ryzykuje

Po co Uber jak City Drivers TAXI ma 1.80 za kilometr,cena prawie ja uber a są wszystkie ubezpieczenia badania i licencje......wiec po co ryzykować...?pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

uber

Jazda ze zotówami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też nie posiadam "licencji na przewóz osób", a odkąd mam prawo jazdy (30 lat) wożę swoimi samochodami różne osoby.

Rodzinę, przyjaciół, znajomych, kolegów i koleżanki z pracy, autostopowiczów (w tym nawet obcokrajowców), itp. itd.

I co w związku z tym, panowie milicjanci?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odpowiedz

Transport to dziedzina w której bierze się odpowiedzialność . Czy ktoś sprawdził przeszkolił tych pseudo taksówkarzy. ? Nie ! A jak ma cukrzycę i dostanie atak w czasie jazdy. Trochę pomysł. To nie boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uber podatki

Skoro Uber nie płaci podatków takich co taxi nie dają paragonów faktur to bd jeździć uberami po dziurawych drogach taxi ma przywilej chociażby wjazdy na różne masowe imprezy oraz bus pas ceny taksówek niektórych korporacji są weekendy tańsze od uberami oraz kierowcy znają topografię a Uber to większości Ukraińcy nie potrafiący nawet polskiego niech płacą podatki niech dają faktury paragony itp to bd spoko a tym czasem w razie wypadku uberem możecie dostać tylko doraźna pomoc szpitalna jako zwykły pasażer w taksówce możecie liczyć na większe bonifity oraz ubezpieczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Uber

Uber to w większości lokales znający okolicę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber to zło

Taxi lepsze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Uber taxi

Ostatnio zamówiłem Ubera. Przyjechała taksówka z daszkiem. Pytam się pana taksiarza jak to tak Uber taksówka? Odpowiedział: jakoś trzeba żyć. A tu plują na Uberowców. Zdecydujcie się taksówkarze czy Wam to przeszkadza czy chcecie żyć normalnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lipa

Dajcie spokój, uber dobrze działa, większość ludzi jest zadowolona a chyba o to chodzi. Jeżeli cześć z tych tematów nie wpisuje się w kartę przepisów to do zmiany i po kłopocie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lobby

taksówkarskie w natarciu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kierowcy pobieraja oplaty i firma bla bla car tez

a kiedy inspekcja zajmie sie nielegalnym przewozem osób przez kierowców z bla bla car ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polska

Młody kierowca podpinający się pod Ubera w prawem jazdy i dokumentami i sprawnym autem - KARA 35 000

Pewien podstarzaly lovelas z elyt bez prawa jazdy i dokumentów , prawie zabija kobitę : KARA 6000.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co się dziwić że pasażerowie wybierają tańsze przejazdy wybaczcie ale ja też wolę opti taxi wybrać niż płacić 2 razy wiecej w innej taksówce. Gdyby taksówkarze byli uczciwi i nie zdzierali kasy to inne podejście do nich by było. A tak mają sporą konkrencje i nie oszukujmy się częsiej ludzie wybierają przejazd z aplikacji. Ci kierowcy chociaż naokoło nie wożą żeby taksometr nabił więcej kilometrów i żeby więcej do kieszeni wziąć...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skrojony przez taksówkarza

Byłem zmuszony skorzystać z taxi z gdyńskiego dworca .norkamnie przejazd uberem 12 pln ,taksówkarz zgodnie z taksometrem skasował mnie 60 pln.Nigdy wiecej do Rakowski nie wsiądę nie mówiąc o jakości obsługi. Ja bym sprawdził i taka kontrole przeprowadził na postojach w jakich warunkach oni woza pasażerów starymi rupieciarni. A karę to bym za naciąganie wlepiła tez po 8 tys .Jak ja bym chciałbyc tajnym pogromca taksówek szczególnie tych na lotnictwo i na dworcach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja decyzja z kim jade

Nikt z ubera nie podszywa sie pod taksówkę i wiem na co sie decyduje to jest czysta umowa.zmienic przepisy trzeba a nie karać uberkwcow
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No widzisz i tak powinno to działać gdybyśmy żyli w normalnych warunkach

Ale niestety w systemie etatystycznym, w jakim żyjemy, o wszystkim musi decydować odpowiedni urzędnik. Czym możesz jechać, co jeść, do jakiej szkoły wysłać dzieci, u kogo się leczyć, itd. Tylko ludzie tego nie rozumieją, bo po tylu latach trenowania do niewolnictwa uważają, że te wszystkie koncesje, pozwolenia, "darmowe" świadczenia są niezbędne do życia i bez nich świat by się zawalił.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja decyzja z kim jade

Nikt z ubera nie podszywa sie pod taksówkę i wiem na co sie decyduje to jest czysta umowa.zmienic przepisy trzeba a nie karać uberkwcow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja decyzja z kim jade

Nikt z ubera nie podszywa sie pod taksówkę i wiem na co sie decyduje to jest czysta umowa.zmienic przepisy trzeba a nie karać uberkwcow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Marzę

Marzę o tym żeby każdy jeden z taxi złotówa został ukarany mandatem i zakazano mu jezdzic na taksówce , zbierzmy pod tym podpisy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uber

Uważam, że uber powinien być legalny, dziwię się że przy postępie technologicznym jeszcze nie jest.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwsze komentarze pod artykułem

zauważcie, że wszystkie w jednym tonie i o podobnej wymowie. Przypadek czy działanie działu PR Ubera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

to jak nie pasuje to tez przejdzcie na ubery,zwykla zazdrosc policy to jednak mendy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czym jezdza do pracy krokodylki z ITD? Kto zgadnie? UBERem :)

Opowiadal mi policjant. Tylko ze maja odrobine wstydu i zamawiaja kurs na sasiednia przecznice.:) Niech zyje polska schizofrenia !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko uber

Uber niezastąpiony, ceny niższe, kwota znana przed wykonaniem przewozu.
Ps. Już myślałem ze moja Kia jest na zdjęciu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czas na zmianę przepisów

Czas na zmianę przepisów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podatki

Jak zwykle kontrole dotyczą kierowców. A co z firmą Uber. To Uber pobiera pieniadze od klienta od usługi w Polsce w polskiej walucie i nie ma w cenie polskiej stawki vat. Zajmijcie się instytucją a nie kierowcami bo oni często jeżdżą na zleceniu. Zaległy vat Ubera to są miliony złotych do budżetu i samorządu. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co? Kara dla uczciwie pracujących?!

Czytam wasze komentarze drodzy rodacy z "uśmiechem" i o to, co ma wam do napisania taksówkarz:

1) Zdaniem komentujących taksówkarz to złodziej, tak? Tylko, że KAŻDY taksiarz nie jest anonimowy - wszelkie przypadki oszustwa można zgłosić do najbliższego urzędu. Mam więc propozycję: może każdy oczerniający mój zawód, a więc i mnie, uda się ze mną do ww. urzędu celem sprawdzenia mojej kartoteki. Jeśli będzie czysta, domagać się będę zadośćuczynienia za fałszywe pomówienia.

2. Mnie klientów nie brakuje. I to ludzi, z którymi można normalnie porozmawiać, którzy nie patrzą na mnie jak na złodzieja. Natomiast po waszych komentarzach, konstrukcji zdań i interpunkcji wnioskuję, że jesteście studenciakami, którzy najchętniej jeździliby za darmo. Tylko pewnie jak Uber stosuje mnożniki, pierwsi grzecznie zamawiacie taksę, bo wtedy taniej. Takich klientów nam nie potrzeba. Jak skończycie się bawić za pieniądze starych i sami zaczniecie się utrzymywać, to gorąco życzę wam, aby w waszym zawodzie nastąpił proces "uberyzacji". Liczę, że wówczas na własnej skórze przekonacie się, czym jest szara strefa, drogie dzieciaczki.

3. Uber legalny? Kierowcy płacą podatki? I pewnie mają działalności na przewóz osób? Heh, to za co ITD dowala im kary? Syndrom polaka-cebulaka: nie znam się, ale się wypowiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jaskinia

Konkurencja jest dobrem demokracji. Nasz rząd cofa się na każdym odcinku. Popieram Ubera i inne mobilne firmy przewozowe. Brawo. Tak trzymać!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszedzie te reklamy

sr*j miasto pl

Aplikacje służące do przewozów osób, np. Uber, są coraz bardziej popularne. I trudno się temu dziwić. Ich klienci doceniają nie tylko konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych taksówek ceny.

wszedzie musicie wcisnac ta smieszna firemke, ciekawe dlaczego. haha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

POkazowa akcja itd na lotnisku

Szkoda ze tylko raz na 1rok ,W tej chwili stoje przy terminalu i co widze uber za uberem a gdzie itd brak.Tak jest co dziennie tak jest rano i wieczorem.Itd jest nie skuteczne.Kontrole Taxi ??? Łatwo ja zatrzymac poniewaz jest oznakowana zawsze mozna sie do czegos przyczepic.A przewoz nielegalny roznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jprdl, czlowiek chce sobie dorobic to mu pod gorke. A i tak w uberze wyzszy standard niz w wiekszosci taksowek. Gdzie tu wolny rynek? Niech od ubera pobieraja podatek i to zalegalizuja a nie, zyja w komunie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zlodzieje

taxi normalne to min. zarejestrowana w urzedzie dzialalnosc gospodarcza, zus, podatek dochodowy, vat, paragon, rachunek, faktura, kasa fiskalna, taksometr, egzamin z topografii, ubezpieczenie, licencja - to sa wymagania dla kierowcow zwyklych taxi wiec nie pierd...ie ze ubery i sr*xifaje ktore nie placa ani zlotowki podatkow w polsce i zatrudniaja za psie pieniadze ukraincow i innych nierobow nie znajacych sie na przepisach prawnych to sa normalne firmy! Ostrzeżenie dla jeleni - przewoz osob bez licencji to mandat min. 5000 tys do 12000 wiec sie zastanowcie czy to jest dobry biznes.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

10 lat

Max 10 letnia taxa!!! I zostanie ich 30 % cwaniaków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry